Jaki żwirek dla kota polecacie? - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-27, 19:07   #571
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Wrzucać do sedesu można jak żwirek drewniany, bentonitowy i silikonowy nie jest do toalety.
Wrzucać do reklamówki, szczelnie zawiązać, postawić obok toalety, wyrzucić przy okazji wyjścia, raz dziennie. Tak to sobie wyobrażam.
Wiem, że nie wszystkie żwirki są do toalety, dlatego kupuję taki do toalety.
Wiadomo, że każdy sobie wybiera odpowiadający mu żwirek i jego kotom. DLA MNIE trzymanie w worku odchodów i wynoszenie ich raz dziennie jest mało higieniczne, nie wyobrażam sobie tego na 30 m kw, że to leży np. 5 godzin. Dlatego od początku odrzuciłam taką opcję
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 19:09   #572
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Ja też mam drewniany, ale ktoś zaczął temat wyrzucania każdej kupy do śmieci na zewnątrz, więc ja piszę jak to bym zorganizowała gdybym miała inny żwirek. Latanie z każdą kupą jest dziwne, a przy trzech kotach absurdalne.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 20:14   #573
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Wiem, że nie wszystkie żwirki są do toalety, dlatego kupuję taki do toalety.
Wiadomo, że każdy sobie wybiera odpowiadający mu żwirek i jego kotom. DLA MNIE trzymanie w worku odchodów i wynoszenie ich raz dziennie jest mało higieniczne, nie wyobrażam sobie tego na 30 m kw, że to leży np. 5 godzin. Dlatego od początku odrzuciłam taką opcję
A jak lezy dluzszy czas w kuwecie to juz jest higienicznie? pakuje odchody do woreczka, wrzucam do smieci i tyle. Nawet do zsypu nie chcialoby mi sie chodzic no i odchody moich kotow nie smierdza raczej, tym bardziej w woreczku wiecej zachodu mialabym z drewnianym bo wc mamy oddzielne. Nie pomyslalabym, ze mam niehigieniczny dom bo nie latam z kupami od razu na zewnatrz
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 09:34   #574
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
A jak lezy dluzszy czas w kuwecie to juz jest higienicznie? pakuje odchody do woreczka, wrzucam do smieci i tyle. Nawet do zsypu nie chcialoby mi sie chodzic no i odchody moich kotow nie smierdza raczej, tym bardziej w woreczku wiecej zachodu mialabym z drewnianym bo wc mamy oddzielne. Nie pomyslalabym, ze mam niehigieniczny dom bo nie latam z kupami od razu na zewnatrz
Nie ma co się czuć urażonym Napisałam "dla mnie" i to raczej kończy sprawę, bo dla Ciebie może być odwrotnie. Kupa jak kupa i ludzka i kocia i psia fiołkami nie pachnie. U mnie kuweta stoi tuż obok wc i jest to najprostszy sposób pozbywania się nieczystości. Już napisałam: każdy wybiera odpowiedni sposób dla siebie.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 11:13   #575
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
W zyciu nie wpadlabym na to ze ktos z jedna kupa lata do smietnika na zewnatrz. Raz dziennie sprzatam odchody do woreczka foliowego i wyrzucam do smieci
Raz dziennie?
Sprzątam kuwetę, jak tylko zobaczę, że coś w niej jest. A wiem, gdy jest, bo słyszę przekopywanie się przez żwirek do Chin.
Nieważne, czy kuweta zakryta czy odkryta - spuszczam wodę po sobie w toalecie, więc czemu moje koty miałyby chodzić po swoich odchodach cały dzień i dokładać do nich kolejne?
Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Bo mam kawalerkę z aneksem kuchennym i nie wyobrażam sobie kociej kupy wyrzucać do kosza na śmieci, żeby mi się smród na całe mieszkanie niósł :P A nie ma u nas zsypu, żebym mogła się tego pozbyć nie biegając na dwór do śmietnika.
Też mieszkam w kawalerce, mam w dodatku odkrytą kuwetę (brak miejsca na zakrytą). Kupa to kupa. Dobrze zakopana, przeleżana nie śmierdzi, bo przecież po to właśnie koty je zakopują, ale świeżo zrobiona czy niedokładnie zakopana zawsze wonieje, a w małym mieszkaniu szybko się zapaszek rozchodzi.

Nie wierzę, gdy ktoś mi mówi, że kupa jego kota nie ma zapachu, to naturalny skutek uboczny trawienia niezależnie od stosowanej karmy.

Mam znajomych, którzy z powodzeniem stosują bentonit na małym metrażu. Kupę zawijają w woreczek i wyrzucają do śmieci, śmieci wyrzucają codziennie, góra co dwa dni i nie śmierdzi u nich. Wystarczy, że nie wyrzucałabyś odchodów luzem do kosza, tylko właśnie w woreczku. Nie jest to niestety ekologiczne rozwiązanie i ogólnie też preferuję żwirki drewniane.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 12:25   #576
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Raz dziennie?
Sprzątam kuwetę, jak tylko zobaczę, że coś w niej jest. A wiem, gdy jest, bo słyszę przekopywanie się przez żwirek do Chin.
Nieważne, czy kuweta zakryta czy odkryta - spuszczam wodę po sobie w toalecie, więc czemu moje koty miałyby chodzić po swoich odchodach cały dzień i dokładać do nich kolejne?

Też mieszkam w kawalerce, mam w dodatku odkrytą kuwetę (brak miejsca na zakrytą). Kupa to kupa. Dobrze zakopana, przeleżana nie śmierdzi, bo przecież po to właśnie koty je zakopują, ale świeżo zrobiona czy niedokładnie zakopana zawsze wonieje, a w małym mieszkaniu szybko się zapaszek rozchodzi.

Nie wierzę, gdy ktoś mi mówi, że kupa jego kota nie ma zapachu, to naturalny skutek uboczny trawienia niezależnie od stosowanej karmy.

Mam znajomych, którzy z powodzeniem stosują bentonit na małym metrażu. Kupę zawijają w woreczek i wyrzucają do śmieci, śmieci wyrzucają codziennie, góra co dwa dni i nie śmierdzi u nich. Wystarczy, że nie wyrzucałabyś odchodów luzem do kosza, tylko właśnie w woreczku. Nie jest to niestety ekologiczne rozwiązanie i ogólnie też preferuję żwirki drewniane.
Nie wiem jak inne koty ale moje niecodziennie robią kupy, w dodatku są tak małe, że po zakopaniu w dużej kuwecie z duża ilością żwirku czasami mam problem, żeby je znaleźć (i owszem- jeśli jedzą tylko surowe to nawet na świeżo nie czuję zapachu, gdyby nie kopanie w żwirku to stojąc obok kuwety nawet nie wiedziałabym, że coś zrobiły). Wiec koty raczej nie chodzą po swoich odchodach Gdyby koty nie zakopywały pewnie sprzątałabym na bieżąco, na razie nie widzę takiej potrzeby, koty nie mają problemu z robieniem w kuwecie sprzątanej raz dziennie, a w łazience nie ma zapachów.
A teraz tymczasowo koty jedzą tylko suche i sprzątam częściej (bo kupy są codziennie, zapachowe i duże nawet na karmie bezzbożowej, bez porównania jak jedzą tylko barfa) więc w sumie rozumiem, że kogoś może dziwić, że normalnie sprzątam tak rzadko.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 11:35   #577
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez olunia2016 Pokaż wiadomość
W niektórych blokach nie ma zsypu, a sąsiedzi są złośliwi i nie pozwalają nawet na 2h zostawić śmieci na korytarzu.

Złośliwi bo nie chcą wąchać cudzych smrodów?
Niech wącha ten co śmieci naprodukował.

Ja zawsze wrzucałam kupę do kibla, nawet za czasów bentonitu (samą kupę, bez żwirku oczywiście).
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-03, 22:20   #578
olunia2016
Raczkowanie
 
Avatar olunia2016
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: z Nibylandii
Wiadomości: 238
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość

Złośliwi bo nie chcą wąchać cudzych smrodów?
Niech wącha ten co śmieci naprodukował.

Ja zawsze wrzucałam kupę do kibla, nawet za czasów bentonitu (samą kupę, bez żwirku oczywiście).
A oni mieszkają na korytarzu że muszą to wąchać?
Czy nie mają porządnych drzwi że smród przechodzi?
A jeśli worek jest szczelnie zamknięty, a śmieci jednodniowe lub pół dniowe to nie śmierdzą, przynajmniej moje, chyba że twoje tak...
__________________
Kuba 21.07.2010
Natan 14.08.2015

Zaczynamy w końcu odchudzanie
01.11.2015r.

-6kg
jeszcze 14kg
olunia2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 06:46   #579
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez olunia2016 Pokaż wiadomość
A oni mieszkają na korytarzu że muszą to wąchać?
Czy nie mają porządnych drzwi że smród przechodzi?
A jeśli worek jest szczelnie zamknięty, a śmieci jednodniowe lub pół dniowe to nie śmierdzą, przynajmniej moje, chyba że twoje tak...
Opakowanie po kurczaku potrafi się zaśmierdnąć w parę godzin. Ale nie tylko o smród tu chodzi. To też kwestia pewnej estetyki i chociażby przepisów przeciwpożarowych. Zresztą jak nie śmierdzą, czemu nie trzymasz w mieszkaniu?
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 12:17   #580
olunia2016
Raczkowanie
 
Avatar olunia2016
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: z Nibylandii
Wiadomości: 238
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Na szczęście mieszkam w domu i ta sprawa mnie nie dotyczy.
Jak mieszkałam w bloku dawałam na korytarz ponieważ mąż ciągle zapominał ich zabrać jak wychodził.
A niektórzy mają np. małe mieszkania tak jak moja mama i po prostu jej przedpokój to metr na metr więc nie ma gdzie dać tego worka na śmieci, mieszka na 4p bez windy i bez zsypu, nie jest najmłodsza i ze śmieciami nie będzie latać.
Różne są sytuacje, ale jak widać ich nie rozumiesz.
A korytarze raczej są szerokie, z 3-5 metrów, przynajmniej w blokach w których ja jestem więc nie wiem co mają do tego przepisy przeciwpożarowe?
A jeśli chodzi o to że bedzie się szybciej palić, no to bardzo przepraszam ale kwiatki które są na korytarzach, albo jakieś inne pierdoły to nie bedą się palic?
__________________
Kuba 21.07.2010
Natan 14.08.2015

Zaczynamy w końcu odchudzanie
01.11.2015r.

-6kg
jeszcze 14kg
olunia2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 13:09   #581
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Przyznam, że nie rozumiem trzymania śmieci na klatce schodowej. Jak się z kosza wysypuje, to śmieci się wynosi, a nie ozdabia nimi wspólnej przestrzeni... Kontenery są w okolicy bloku, a nie pół godziny drogi ciemnym lasem.

Odchody zawinięte w worki nie będą tak od razu śmierdzieć, można na nie postawić specjalny mały kosz zamykany, zwie się to litter locker. Mam masę znajomych stosujących bentonit i nie mają problemów typu bieganie co siku do śmietnika albo kłótnie z zarządcą nieruchomości.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-04, 13:11   #582
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Śmieci można sobie wystawić na balkon, a nie wszystkim na klatkę. Wyobraź sobie, że każdy tak wystawia worki Robactwo zalęgłoby się momentalnie.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 13:55   #583
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Kończę z moje strony ten żałosny offtop
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 21:30   #584
olunia2016
Raczkowanie
 
Avatar olunia2016
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: z Nibylandii
Wiadomości: 238
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Śmieci można sobie wystawić na balkon, a nie wszystkim na klatkę. Wyobraź sobie, że każdy tak wystawia worki Robactwo zalęgłoby się momentalnie.
Trzeba mieć balkon
Nie spotkałam się jeszcze z blokiem który nie ma widny, nie ma zsypu a miałby balkon... hmmm....
__________________
Kuba 21.07.2010
Natan 14.08.2015

Zaczynamy w końcu odchudzanie
01.11.2015r.

-6kg
jeszcze 14kg
olunia2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 22:04   #585
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez olunia2016 Pokaż wiadomość
Trzeba mieć balkon
Nie spotkałam się jeszcze z blokiem który nie ma widny, nie ma zsypu a miałby balkon... hmmm....
Nie mam windy, nie mam zsypu, mam balkon. W mojej dzielnicy jest pierdylion takich bloków.
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 22:10   #586
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Dzisiaj to juz ciezko o zsyp. To chyba zabytek z prl? W nowych blokach nie widzialam.
My wynosimy smieci codziennie. Kiedys uzywalismy bentonitu to pakowalismy w dodatkowe woreczki. Teraz jest latwiej z drewnianym.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 06:11   #587
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Ja mam balkon w bloku bez windy i bez zsypu, blok ma ze 30 lat. śmieci wystawiam sobie na balkon, nigdy na klatkę. To jest buractwo wg mnie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 08:18   #588
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez olunia2016 Pokaż wiadomość
Trzeba mieć balkon
Nie spotkałam się jeszcze z blokiem który nie ma widny, nie ma zsypu a miałby balkon... hmmm....
Hmmm... przyjedź odwiedzić mój blok

Ja tam bym nie chciała, żeby mi sąsiedzi wystawiali śmieci na klatkę. Gdyby robili to wszyscy to aromaty by nie były fajne. Zresztą serio nie czaję jak można nazbierać górę śmieci i ich nie wynieść, tylko niech sobie leżakują pół dnia na klatce schodowej
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 21:11   #589
Roma1980
Przyczajenie
 
Avatar Roma1980
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 17
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Tylko i wyłącznie drewniane trociny. Nie ma babrania się i smrodu
Roma1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-09, 10:58   #590
Elii87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 62
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

moim zdaniem lawendowy jest najlepszy
Elii87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-10, 14:02   #591
cocobee
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 195
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Lawendowego jeszcze nie testowałam ale całkiem fajnie sprawdza mi się żwirek ze słomy. Używamy go już z pół roku, nie roznosi się po mieszkaniu, nie przyczepia do futerka, można go zbierać miejscowo. Jak dla mnie bardzo spoko
cocobee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-11, 09:47   #592
maJolie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 206
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

a jak z neutralizowaniem zapachów? sprawdza się taka słoma? ten żwirek jest antyalergiczny tak?
maJolie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 09:06   #593
cocobee
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 195
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Ja mam velti i on jest antyalergiczny i generalnie ekologiczny i biodegradowalny. Zapachy neutralizuje dobrze moim zdaniem. Dużo gorzej sprawdzał mi się żwirek bentonitowy chociażby
cocobee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 10:37   #594
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Żałuję, że nie nauczyłam kotasa korzystać z ludzkiego wychodka. Te żwirki to są wszystkie beznadziejne jednak. Mam kuwetę z wejściem w dachu a i tak wynosi. Żwirek drzewny dla długowłosych najbardziej mi się sprawdza ale ostatnio za bardzo był nasączony tym lepiszczem. Mały siusiek a pół kuwety żwiru sklejone.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 06:48   #595
LazyMarcepan
Raczkowanie
 
Avatar LazyMarcepan
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 141
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Ja po latach prób i zmagań z moimi kotami a było ich duuużo opracowałam własną metodę!
Mieszam 2 żwirki. Do pudełka sypie 1 warstwę drewnianego żwirku a na wierzch daje uniwersalny. Zostawiam te warstwy widoczne tzn nie mieszam ich. Drewienko pochłania to co kotek zrobi a kamyczki wypełniają szczeliny i jest estetyczne to wszystko.. no wiecie o co chodzi.
__________________
Miało być LadyMarcepan... Widocznie moje przeznaczenie jest inne niż bym chciała


LazyMarcepan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 07:53   #596
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Ale kot tego nie przemiesza? Mój kopie tak zapamiętale, że żadne warstwy nie miałyby racji bytu. Najbardziej lubi cały żwir przesypać na jedną stronę a nasikać na drugą a potem "zakopując" moczy odnóża. No niestety inteligencję to on ma po tatusiu
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 11:54   #597
LazyMarcepan
Raczkowanie
 
Avatar LazyMarcepan
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 141
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Ale kot tego nie przemiesza? Mój kopie tak zapamiętale, że żadne warstwy nie miałyby racji bytu. Najbardziej lubi cały żwir przesypać na jedną stronę a nasikać na drugą a potem "zakopując" moczy odnóża. No niestety inteligencję to on ma po tatusiu
Tak przesypuje ale tylko te małe granulki ( nie wiem jak sie to nazywa) Drewnianego mu ciężko ruszać i praktycznie w nim nie kopie, tylko tak wiesz, prowizoryczny dołek a później tylko przykrywa ziarenkami. Ale powiem Ci, że jak czasami się zapomni, to żwirek na ścianie nawet jest...
__________________
Miało być LadyMarcepan... Widocznie moje przeznaczenie jest inne niż bym chciała


LazyMarcepan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-22, 08:33   #598
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Ja ostatnio wymieszalam cats best Eco plus z corncatem i wnoszenie z kuwety zredukowalo się o ok 70%. Sam corncat śmierdzi szybko i bagienko się robi bo ma sporo takiego jakby talku w sobie a cats best jest idealny gdyby nie to ze jest wszędzie. .heh wada która doprowadza mbie do szału...
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 06:55   #599
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Ja kiedyś miałam żwirek kukurydziany z Benka i strasznie pylił. Miałam na wszystkich meblach odbite kocie łapy.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-02, 15:58   #600
mmka789
Raczkowanie
 
Avatar mmka789
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 188
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

zwykły benek wystarcza trzeba jedynie często opróżniać kuwetę, jaka tego nie robisz to i najdroższy piasek będzie bez sensu
mmka789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-15 00:37:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:46.