Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3 - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-05-25, 08:10   #4381
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Ja też kiedyś zastanawiałam się nad tym czy mój Igor nie ma zaburzeń SI. Dużo objawów mi do niego pasowało: nadwrażliwość słuchowa ( w przedszkolu zawsze miał za głośno i ten hałas wywoływał u niego agresję, której sam nie mógł opanować), ciapowatość (późno nauczył się jeździć na rowerze, huśtać, niezdarność), jedzenie tylko kilku potraw na okrągło, płacz przy wykonywaniu czynności higienicznych w tym obcinanie włosów i paznokci i jeszcze inne dziwne zachowania np. bycie mega upartym i pesymistycznym.

Mówiłam o tym pediatrze ale ona powiedziała, że na jej oko to po prostu takie dziecko i taki trudny wiek. Wypytała mnie wtedy dosyć wnikliwie i faktycznie dużo objawów pasowało ale jeszcze więcej i to tych poważniejszych nie.
Byliśmy raz w PPP i nas zbyli że tak powiem.

Z wielu tych objawów Igor wyrósł, niektóre są nadal z nami niestety.
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-25, 08:11   #4382
australia87
Zakorzenienie
 
Avatar australia87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Cytat:
Napisane przez soffinka Pokaż wiadomość
hej hej - podczytuje was
Ja tez czasem wracam to tamtych chwil a jak czytam opis swojego porodu to za kazdym razem rycze ;p






Apropos Si - wypowiem sie jako specjalista no moze nie typowo Si.
elementy integracji sensorycznej mozemy wprowadzic same u siebie w domu przy pomocy przedmiostow ktore mamy pod reka. Wazny jest jednak dobor cwiczen do danego "problemu". Jeśli rodzice kochają swoje dziecko, poświecaja mu dużo czasu bawią się z nim, wspólnie odkrywają świat to na tym etapie zajęcia z Integracji sensorycznej nie sa potrzebne. Co innego jeśli póżniej ( magiczny 3 rż) coś was niepokoi, wtedy najlepiej udac sie do specjalisty
Miszka ma troche rację że nadużywa się przyklejania takich etykiet do dziecka, lekko wycofane i juz spectrum, a to wcale nie tak. Ale tak samo jak napędza się gospodarke, specjalnymi butami dla dzieci, mega drogimi fotelikami, przebadanymi słoikami z papkami itp. miesza się w głowach rodzicom by biznes sie kręcił. No i kochane internety oraz instamatki i reszta znachorów np. na temat szczepionek. eeh
Oooo patrz Honcia, wywołałaś koleżankę
Hej Soffinko i Ignasiu
australia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-25, 08:43   #4383
Honcia
Zakorzenienie
 
Avatar Honcia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 705
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Cytat:
Napisane przez australia87 Pokaż wiadomość
Oooo patrz Honcia, wywołałaś koleżankę
Hej Soffinko i Ignasiu
I to myślami bo zanim mój post się opublikował to Soffinka już odpisała
__________________







Honcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-25, 08:55   #4384
soffinka
Zadomowienie
 
Avatar soffinka
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 341
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Honcia Pokaż wiadomość
I to myślami bo zanim mój post się opublikował to Soffinka już odpisała
soffinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-25, 08:56   #4385
Honcia
Zakorzenienie
 
Avatar Honcia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 705
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Cytat:
Napisane przez australia87 Pokaż wiadomość
Oooo patrz Honcia, wywołałaś koleżankę
Hej Soffinko i Ignasiu
I to myślami bo zanim mój post się opublikował to Soffinka już odpisała

O coś się spsuło internety mi szaleją
__________________








Edytowane przez Honcia
Czas edycji: 2017-05-25 o 08:57
Honcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-25, 09:04   #4386
soffinka
Zadomowienie
 
Avatar soffinka
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 341
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Dziewczynki stroniące od facebooka dodałam wklubie zdjęcia mojego harpagana
soffinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-25, 09:12   #4387
australia87
Zakorzenienie
 
Avatar australia87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Cytat:
Napisane przez soffinka Pokaż wiadomość
Dziewczynki stroniące od facebooka dodałam wklubie zdjęcia mojego harpagana
Stroniące od facebooka Twój harpagan jest taki dorosły! Do przedszkola już go posłałaś?

---------- Dopisano o 09:12 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Honcia Pokaż wiadomość
I to myślami bo zanim mój post się opublikował to Soffinka już odpisała
A faktycznie!
australia87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-25, 09:21   #4388
soffinka
Zadomowienie
 
Avatar soffinka
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 341
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Cytat:
Napisane przez australia87 Pokaż wiadomość
Stroniące od facebooka Twój harpagan jest taki dorosły! Do przedszkola już go posłałaś?

---------- Dopisano o 09:12 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------


A faktycznie!
Nie wiem czy nie szkoda czasu na przedszkole

---------- Dopisano o 09:21 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

aaaa czemu mnie nie ma na pierwszej stronie?:cojest :
soffinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-25, 09:59   #4389
zullugula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 117
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Ha, tyle dobrego, że wywołałam Soffinkę z jednej strony rzeczywiście obecnie występuje nadrozpoznawanie tych wszystkich zaburzeń, ale z drugiej- czasem można rozwój dziecka wspomóc w razie problemów, to już kwestia trafienia na osobę, która nie zbagatelizuje czegoś niepokojącego ani nie będzie wyszukiwała zaburzeń na siłę. Czasem wystarczy obserwować i reagować jak problem nie mija albo się pogłębia.

A tak poza tym - 100 lat wszystkim roczniakom, to już poważny wiek! My urodziny będziemy świętować jako jedni z ostatnich
zullugula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-25, 12:12   #4390
Honcia
Zakorzenienie
 
Avatar Honcia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 705
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Cytat:
Napisane przez zullugula Pokaż wiadomość
Ha, tyle dobrego, że wywołałam Soffinkę z jednej strony rzeczywiście obecnie występuje nadrozpoznawanie tych wszystkich zaburzeń, ale z drugiej- czasem można rozwój dziecka wspomóc w razie problemów, to już kwestia trafienia na osobę, która nie zbagatelizuje czegoś niepokojącego ani nie będzie wyszukiwała zaburzeń na siłę. Czasem wystarczy obserwować i reagować jak problem nie mija albo się pogłębia.

A tak poza tym - 100 lat wszystkim roczniakom, to już poważny wiek! My urodziny będziemy świętować jako jedni z ostatnich
Uchyl rąbka tajemnicy kiedy to synek stanie się "duzym chlopcem" .
Ja właśnie umówiłam się na wizytę do gina na 23.06... Razem poświętujemy rocznicę cięcia
__________________







Honcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-25, 12:23   #4391
australia87
Zakorzenienie
 
Avatar australia87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Cytat:
Napisane przez soffinka Pokaż wiadomość
Nie wiem czy nie szkoda czasu na przedszkole

---------- Dopisano o 09:21 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

aaaa czemu mnie nie ma na pierwszej stronie?:cojest :
Pojawiacie się i znikacie i tak w kółko - szczerze to mam już tą listę w nosie, bo ileż można Was dopisywać i wykreslać na zmianę
australia87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-25, 16:01   #4392
Paulinagm
Zadomowienie
 
Avatar Paulinagm
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 256
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Czy te wszystkie naleśniki i placki jaglane serio są takie zdrowe i takie fit skoro w każdm przepisie jest skrobia ziemniaczana... ???
Paulinagm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-25, 16:21   #4393
australia87
Zakorzenienie
 
Avatar australia87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Paulinagm Pokaż wiadomość
Czy te wszystkie naleśniki i placki jaglane serio są takie zdrowe i takie fit skoro w każdm przepisie jest skrobia ziemniaczana... ???
A skrobia jest fe? Nie robiłam nigdy jaglanychZ kaszy jaglanej ostatnio budyń zrobiłam i wyszedł spoko
australia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-25, 16:31   #4394
Honcia
Zakorzenienie
 
Avatar Honcia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 705
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Paulinagm Pokaż wiadomość
Czy te wszystkie naleśniki i placki jaglane serio są takie zdrowe i takie fit skoro w każdm przepisie jest skrobia ziemniaczana... ???
Ja tam nie dodaję skrobii... Jeśli już to pszenną mąkę ale mi do fit jest dość daleko, a nawet bardzo

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Cytat:
Napisane przez australia87 Pokaż wiadomość
A skrobia jest fe? Nie robiłam nigdy jaglanychZ kaszy jaglanej ostatnio budyń zrobiłam i wyszedł spoko
Ehem ja zrobiłam sobie z suszonymi śliwkami, był obłędny
__________________







Honcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-25, 17:34   #4395
41747266e0fb3b4fece89e204f3d610d83e6e72d_5fac7b02b3dde
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 4 235
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Hej! Poczytalam na szybko wypowiedzi dziewczyn na temat szczepień, fajna lektura 👍👏 mam w rodzinie lelarzat, mamę 4 letnich bliźniaków i tez szczepi zgodnie z kalendarzem szczepień.
Filmu "zaszxzepoeni" nie ogladalam i nie zamierzam. Mam na FB osoby, które zarzucają mnie pseudo faktami NT powikłań poszczepiennych, wrzucają mnie do grup anty szcxepoeniowych. Nie mogę ich wyrzucić z powodów biznesowych 😂 jednak raz peklam i wywalilam jedna babkę po tym jak wrzuciła mi zdjęcia jakiegoś dziecka które zmarło w trzeciej dobie życia niby po szczepionce zaraz po tym, jak opublikowalam zdjęcie nowonarodzonej Hani. To było przecięcie.
Tez mnie ten temat rusza, ale juz koncze 😂 siedze sama z dziećmi bo maz w pracy. Muszę je wykąpać i położyć spać. A potem walne SE karmi 😍

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

Dziękuje, ze jeszcze mnie stad nie wyrzucilyscie 😘
41747266e0fb3b4fece89e204f3d610d83e6e72d_5fac7b02b3dde jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-25, 18:01   #4396
australia87
Zakorzenienie
 
Avatar australia87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Honcia Pokaż wiadomość
Ja tam nie dodaję skrobii... Jeśli już to pszenną mąkę ale mi do fit jest dość daleko, a nawet bardzo

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------


Ehem ja zrobiłam sobie z suszonymi śliwkami, był obłędny
Tak jak mi, piona

Ja na razie jadłam z bananami, bo nie miałam żadnych suszonych owoców. A ja słodkie muszę mieć

[1=41747266e0fb3b4fece89e2 04f3d610d83e6e72d_5fac7b0 2b3dde;74123776]Hej! Poczytalam na szybko wypowiedzi dziewczyn na temat szczepień, fajna lektura 👍👏 mam w rodzinie lelarzat, mamę 4 letnich bliźniaków i tez szczepi zgodnie z kalendarzem szczepień.
Filmu "zaszxzepoeni" nie ogladalam i nie zamierzam. Mam na FB osoby, które zarzucają mnie pseudo faktami NT powikłań poszczepiennych, wrzucają mnie do grup anty szcxepoeniowych. Nie mogę ich wyrzucić z powodów biznesowych 😂 jednak raz peklam i wywalilam jedna babkę po tym jak wrzuciła mi zdjęcia jakiegoś dziecka które zmarło w trzeciej dobie życia niby po szczepionce zaraz po tym, jak opublikowalam zdjęcie nowonarodzonej Hani. To było przecięcie.
Tez mnie ten temat rusza, ale juz koncze 😂 siedze sama z dziećmi bo maz w pracy. Muszę je wykąpać i położyć spać. A potem walne SE karmi 😍

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

Dziękuje, ze jeszcze mnie stad nie wyrzucilyscie 😘[/QUOTE]
Że co?! Jestem zniesmaczona, jak tak można...
australia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-25, 19:09   #4397
elaine-blath
Zakorzenienie
 
Avatar elaine-blath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 9 904
GG do elaine-blath
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Cytat:
Napisane przez sliweczka85 Pokaż wiadomość
Kurczę, Ignaś sobie chyba po kryjomu kupił gdzieś turbodoładowanie! Z pierwszej drzemki wstał o 12:00 i nie chciał już więcej spać. Co więcej nadal na sennego nie wygląda. Ewidentnie chce broić, bo zaczepia rodzeństwo i się popisuje. Teraz robi moim kapciem halo halo, a przed chwilą "pierdział" w podłogę Ważne żeby się wszyscy na niego patrzyli i się śmiali.
Hyhyhy, to nieźle z tą energią
Cytat:
Napisane przez Honcia Pokaż wiadomość


M dzisiaj akurat miała w przeciwieństwie do reszty dzień śpiocha. Pierwsza drzemka trwała 1,5 godziny a druga 2,5 ale obydwie przez większość czasu na moich rękach więc w tym czasie nie zrobiłam nic poza dotarciem do końca internetu
My to już dawno jedna drzemka ale za to solidna 2h.
Cytat:
Napisane przez Madzia9999 Pokaż wiadomość
Tak, tak wiemy. Pediatra mi mówiła. Dziękuję Ci oczywiście za informację

Śliweczko Kochana ryczę po cytacie mojego posta 💟💟💟 wzruszona jestem totalnie jak niedawno to było a tym samym jaką mam dużą Hanie 😍😍😍

Hania skończyła dziś roczek jest coraz bardziej kumata, daję Nam świadomie buziaczki, przynosi lub podrzuca piłeczkę żeby rzucać to u psa popatrzyła no pełza jak szalona, wstaje przy czym się da i raczkuje ale na trawie lub w piasku w mieszkaniu na panelach się rozpłaszcza szybko i pełza grunt. Że jest lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszystkiego najlepszego!!!
Cytat:
Napisane przez miszkaaa Pokaż wiadomość
Wiesz co, mnie ta Si trochę zastanawia.
Tak ogólnie.
Bo ostatnio bardzo głośno na ten temat i właściwie co chwilę słyszy się, że może to ma związek z Si.
Ja wcześniej nigdy o tym nie słyszałam.
Już nie mówiąc, że za moich czasów...😉
Jak kiedyś mówiło się, że co drugie dziecko ma adhd, tak teraz mam wrażenie, że co drugie dziecko ma zaburzeń Integracji sensorycznej.
( A tu w Irlandii jeszcze co drugie ma spektrum autyzmu lub autyzm)

Czy tylko mi się tak wydaje?

Czytałam o tym trochę bo Starszak nie lubi hałasu. Nie każdego ale niektórych np.pojazdów czy np. mixera lub płaczu młodszego.
I też nie wiem czy się nakręcać i brnąć dalej w SI czy czekać aż wyrośnie bo i takie opinie słyszałam.
No i jeszcze nadwrażliwość sluchowa wchodzi w grę.
Osiwieć można 😲
Z tym halasem to generalnie bardzo dużo dzieci w wieku naszych starszakow ma ten problem z halasem. Wydaje mi się, ze to taki okres, bo powoli u Igiego przechodzi.
Co do uderzeń główką u dzieci 1,5-2 to zwykle jest efekt nadmiaru emocji i ich rozladowania. Tego typu sytuacje pojawiają się kiedy dziecko sobie z czymś nie radzi, np z ukladaniem klocków itd.. tzn nie tyle ile nie radzi, tylko na przykład coś mu nie wyjdzie. Moj Igi tak miał, więc konsultowane było z lekarzem i psychologiem dzieciecym. Częsta przypadłość w yym wieku.
Natomiast u takich maluchów rocznych nie wypowiem się

Zastanawiam się czy nie jesteśmy po jakimś skoku. Nocki od dwóch tygodni lepiej. Ząb wczoraj (dwójka gorna wylazla, druga na wylocie ciągle), a milion umiejętności nagle.
Papa, brawo było wczesniej, a teraz doszło mniam mniam z poklepywaniem brzuszka. Do tego pokazuje na miskę swoją i mem mem wola tata zostal kaka i zaczyna powoli przemieszczać się przy meblach...
Poza tym.jest taka przeslodka, że szok uciekinierka na golasa ... np

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zawsze i na wieczność uczyńmy z życia święto

https://instagram.com/rudymspojrzeniem
http://www.rudymspojrzeniem.pl

Galeria pazurkowa:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1692
elaine-blath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-25, 20:44   #4398
Paulinagm
Zadomowienie
 
Avatar Paulinagm
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 256
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Cytat:
Napisane przez australia87 Pokaż wiadomość
A skrobia jest fe? Nie robiłam nigdy jaglanychZ kaszy jaglanej ostatnio budyń zrobiłam i wyszedł spoko
dla mnie skrobia to skrobia - pszenna czy ziemniaczana nie widzę różnicy myślałam, że fit naleśniki będą takie fit że już mąki nie trzeba ale jednak trzeba choć trochę

[1=41747266e0fb3b4fece89e2 04f3d610d83e6e72d_5fac7b0 2b3dde;74123776]Hej! Poczytalam na szybko wypowiedzi dziewczyn na temat szczepień, fajna lektura ���� mam w rodzinie lelarzat, mamę 4 letnich bliźniaków i tez szczepi zgodnie z kalendarzem szczepień.
Filmu "zaszxzepoeni" nie ogladalam i nie zamierzam. Mam na FB osoby, które zarzucają mnie pseudo faktami NT powikłań poszczepiennych, wrzucają mnie do grup anty szcxepoeniowych. Nie mogę ich wyrzucić z powodów biznesowych �� jednak raz peklam i wywalilam jedna babkę po tym jak wrzuciła mi zdjęcia jakiegoś dziecka które zmarło w trzeciej dobie życia niby po szczepionce zaraz po tym, jak opublikowalam zdjęcie nowonarodzonej Hani. To było przecięcie.
Tez mnie ten temat rusza, ale juz koncze �� siedze sama z dziećmi bo maz w pracy. Muszę je wykąpać i położyć spać. A potem walne SE karmi ��

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

Dziękuje, ze jeszcze mnie stad nie wyrzucilyscie ��[/QUOTE]
właśnie widziałam kiedyś Ciebie jak mi się wyświetliło w "Polecanych" grupa Stop Nop

Elaine dla mnie uciekanie na golasa juz powoli przestaje być słodkie ileż można
a tak na prawdę to slodkie

Edytowane przez Paulinagm
Czas edycji: 2017-05-25 o 20:45
Paulinagm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-25, 21:14   #4399
zullugula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 117
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Honcia, 28 czerwca

Dzanet, szok szok szok, jak tak można

Paulina, ja skrobi ziemniaczanej ani mąki nie dodaję, placki robię z płatków jaglanych, czasem dodaję też owsiane (właśnie smażę na jutro, nawet ubiłam białko i są puszyste, niech ma dzieciak coś z życia

Mój syn od dzisiaj nakazuje mi spocząć na fotelu, wskazując nań palcem, i dawać cyca i wydaje się zadowolony, że rozumiem aluzję. A dzisiaj w biedrze pokazywał warzywa po kolei, więc mówiłam mu co jest co, przy następnych zakupach zrobię mu sprawdzian wiedzy
zullugula jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-25, 21:28   #4400
australia87
Zakorzenienie
 
Avatar australia87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Cytat:
Napisane przez zullugula Pokaż wiadomość
Honcia, 28 czerwca

Dzanet, szok szok szok, jak tak można

Paulina, ja skrobi ziemniaczanej ani mąki nie dodaję, placki robię z płatków jaglanych, czasem dodaję też owsiane (właśnie smażę na jutro, nawet ubiłam białko i są puszyste, niech ma dzieciak coś z życia

Mój syn od dzisiaj nakazuje mi spocząć na fotelu, wskazując nań palcem, i dawać cyca i wydaje się zadowolony, że rozumiem aluzję. A dzisiaj w biedrze pokazywał warzywa po kolei, więc mówiłam mu co jest co, przy następnych zakupach zrobię mu sprawdzian wiedzy
Moja w sklepie niczego nie pokazuje palcem, ale za to od razu bierze do łapek co tylko ma w zasięgu

Jezu, jaka padnięta dziś jestem, a w sumie nic szczególnego nie robiłam. A może to efekt tego, że czwarty dzień z rzędu jestem w domu sama z dzieckiem No nic, dobranoc
australia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-25, 21:43   #4401
Honcia
Zakorzenienie
 
Avatar Honcia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 705
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Cytat:
Napisane przez elaine-blath Pokaż wiadomość
Hyhyhy, to nieźle z tą energią

My to już dawno jedna drzemka ale za to solidna 2h.

Wszystkiego najlepszego!!!

Z tym halasem to generalnie bardzo dużo dzieci w wieku naszych starszakow ma ten problem z halasem. Wydaje mi się, ze to taki okres, bo powoli u Igiego przechodzi.
Co do uderzeń główką u dzieci 1,5-2 to zwykle jest efekt nadmiaru emocji i ich rozladowania. Tego typu sytuacje pojawiają się kiedy dziecko sobie z czymś nie radzi, np z ukladaniem klocków itd.. tzn nie tyle ile nie radzi, tylko na przykład coś mu nie wyjdzie. Moj Igi tak miał, więc konsultowane było z lekarzem i psychologiem dzieciecym. Częsta przypadłość w yym wieku.
Natomiast u takich maluchów rocznych nie wypowiem się

Zastanawiam się czy nie jesteśmy po jakimś skoku. Nocki od dwóch tygodni lepiej. Ząb wczoraj (dwójka gorna wylazla, druga na wylocie ciągle), a milion umiejętności nagle.
Papa, brawo było wczesniej, a teraz doszło mniam mniam z poklepywaniem brzuszka. Do tego pokazuje na miskę swoją i mem mem wola tata zostal kaka i zaczyna powoli przemieszczać się przy meblach...
Poza tym.jest taka przeslodka, że szok uciekinierka na golasa ... np

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hehe moja uciekinierka dzisiaj staneła kolo łóżka, zesikała się i zanim zdążyłam podbiec zrobiła mocne packu packu obydwiema rączkami
[1=41747266e0fb3b4fece89e2 04f3d610d83e6e72d_5fac7b0 2b3dde;74123776]Hej! Poczytalam na szybko wypowiedzi dziewczyn na temat szczepień, fajna lektura 👍👏 mam w rodzinie lelarzat, mamę 4 letnich bliźniaków i tez szczepi zgodnie z kalendarzem szczepień.
Filmu "zaszxzepoeni" nie ogladalam i nie zamierzam. Mam na FB osoby, które zarzucają mnie pseudo faktami NT powikłań poszczepiennych, wrzucają mnie do grup anty szcxepoeniowych. Nie mogę ich wyrzucić z powodów biznesowych 😂 jednak raz peklam i wywalilam jedna babkę po tym jak wrzuciła mi zdjęcia jakiegoś dziecka które zmarło w trzeciej dobie życia niby po szczepionce zaraz po tym, jak opublikowalam zdjęcie nowonarodzonej Hani. To było przecięcie.
Tez mnie ten temat rusza, ale juz koncze 😂 siedze sama z dziećmi bo maz w pracy. Muszę je wykąpać i położyć spać. A potem walne SE karmi 😍

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

Dziękuje, ze jeszcze mnie stad nie wyrzucilyscie 😘[/QUOTE]
O matulu! Ludzie czasem zachowują się jakby mózgów nie mieli
Cytat:
Napisane przez australia87 Pokaż wiadomość
Moja w sklepie niczego nie pokazuje palcem, ale za to od razu bierze do łapek co tylko ma w zasięgu

Jezu, jaka padnięta dziś jestem, a w sumie nic szczególnego nie robiłam. A może to efekt tego, że czwarty dzień z rzędu jestem w domu sama z dzieckiem No nic, dobranoc
Jeszcze tylko jutro więc dacie radę

---------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Cytat:
Napisane przez zullugula Pokaż wiadomość
Honcia, 28 czerwca

Dzanet, szok szok szok, jak tak można

Paulina, ja skrobi ziemniaczanej ani mąki nie dodaję, placki robię z płatków jaglanych, czasem dodaję też owsiane (właśnie smażę na jutro, nawet ubiłam białko i są puszyste, niech ma dzieciak coś z życia

Mój syn od dzisiaj nakazuje mi spocząć na fotelu, wskazując nań palcem, i dawać cyca i wydaje się zadowolony, że rozumiem aluzję. A dzisiaj w biedrze pokazywał warzywa po kolei, więc mówiłam mu co jest co, przy następnych zakupach zrobię mu sprawdzian wiedzy
Pan i władca cyca
__________________







Honcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-25, 22:03   #4402
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

zullugula, Honcia uśmiałam się

australia ja też jestem padnięta. I jak już dziecko zaśnie to wtedy starszaki wołają o uwagę. A jak już oni zasną to mi się już absolutnie NIC nie chce robić. Tz ma nocki i niby jest ale jakby go nie było. Dzisiaj przez pół dnia robił komuś budę dla psa, a potem poszedł spać. W najbliższych dniach też go nie będzie, bo będzie robił nowe ogrodzenie z jednej strony domu. Panele ogrodzeniowe mamy już kupione, teraz trzeba stare słupki i murki rozwalić i nowe zrobić.
Nic te dzieci z tych chłopów nie mają. W takich sytuacjach zazdroszczę tym, którzy mieszkają w bloku i po przyjściu z pracy nie siedzą w warsztatach/garażach itp. albo tym, którzy mają tyle forsy, że zlecają takie rzeczy innym no i nie muszą dorabiać ...

Idę już sobie. Jezscze mama chciała żebym jej kupiła gdzieś online naklejki antypoślizgowe do wanny to idę grzebać.
Dobranoc!
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-26, 07:11   #4403
Honcia
Zakorzenienie
 
Avatar Honcia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 705
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Dzień dobry

Mamusie wszystkiego co najlepsze z okazji naszego święta
__________________







Honcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-26, 09:43   #4404
Lena_Marlena
Rozeznanie
 
Avatar Lena_Marlena
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 958
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Heh brawa za nowe umiejętności

Uciekanie na golasa przerabiamy przynajmniej kilka razy na dzień: P
Pozwalam jak jest względnie ciepło w domu, a niech ma trochę wolności
Chyba zaczniemy wreszcie przygodę z nocnikiem bo F już wie kiedy robi siusiu. Nawet jak jest ubrany to staje w rozkroku i patrzy w dół czy coś leci

Właśnie usnal mi z głową na kolanach glaskany po plecach gdy pisałam posta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lena_Marlena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-26, 10:17   #4405
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Lena chce Ci się? W tym wieku nawet jak dziecko wie, że robi siusiu to i tak nie panuje nad pęcherzem, nie potrafi wstrzymywać ani alarmować przed.
Jedynie co to mogłabyś go sadzać np. co godzinkę i mówić żeby się wysikał.
Ja zacznę naukę myślę nie wcześniej niż na przyszłą wiosnę żeby poszło szybko i sprawnie. Jak to nie będzie jeszcze jego czas to jeszcze później.
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-26, 10:22   #4406
Lena_Marlena
Rozeznanie
 
Avatar Lena_Marlena
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 958
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Nie chce żeby mu się jajka kisily w lato w pampersie:P

Parę razy już zrobił siusiu na nocnik lub do toalety więc myślę że damy radę. Oczywiście jak będzie totalnie niechetny to nie będę naciskac, Ale spróbujemy chciałabym żeby po domu i podwórku latał bez pampka

Ostatnio ciągle ma zaczerwieniona dupke, schodzi jak lata nago lub w wielorazowkach. W pampkach po 1 dniu znów czerwone. Na pewno nie uczulenie bo używamy naprzemiennie 3 opakowań różnych firm, bo zwiezlismy z każdego domu inne.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lena_Marlena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-26, 10:31   #4407
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

No niestety każda jednorazówka to chemia i może podrażniać...

Jak będzie ciepło to Ignaś też będzie po ogródku hasał na golasa ale w domu raczej nie, bo nie chcę mieć wszystkiego w siuśkach
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-26, 14:07   #4408
agusiia69
Zakorzenienie
 
Avatar agusiia69
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 320
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Honcia Pokaż wiadomość
Hehe moja uciekinierka dzisiaj staneła kolo łóżka, zesikała się i zanim zdążyłam podbiec zrobiła mocne packu packu obydwiema rączkami

O matulu! Ludzie czasem zachowują się jakby mózgów nie mieli

Jeszcze tylko jutro więc dacie radę

---------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------


Pan i władca cyca



Cytat:
Napisane przez Lena_Marlena Pokaż wiadomość
Heh brawa za nowe umiejętności

Uciekanie na golasa przerabiamy przynajmniej kilka razy na dzień: P
Pozwalam jak jest względnie ciepło w domu, a niech ma trochę wolności
Chyba zaczniemy wreszcie przygodę z nocnikiem bo F już wie kiedy robi siusiu. Nawet jak jest ubrany to staje w rozkroku i patrzy w dół czy coś leci

Właśnie usnal mi z głową na kolanach glaskany po plecach gdy pisałam posta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja też ucieka mi zawsze na golasa po kąpieli na naszym łóżku. Zawsze się boje, że osika mi narzute ja z tych pedantyczny także ten
__________________
19.05.2016 Kingusia
agusiia69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-26, 14:12   #4409
PikPik09
Raczkowanie
 
Avatar PikPik09
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 450
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Nareszcie mam chwilę, żeby coś skrobnąć. Nie wiem jak wy sobie radzicie ale ja z dwójką to mam harmonogram dnia jakbym w pracy była. Rano do szkoly ze starszym sama jadę.wtedy sprzątam- odkurzam, pranie, jem sniadanie, usypiam Bienia na poranna drzemkę.odbieram Rafała juz z Benim maksymalnie o 12.30. Potem zakupy z obydwoma, dzis zaliczylismy lody z mcdonalda na te upały. weszłam do domu od razu małego uśpiłam i robię obiad. Tz wywialo jak zwykle. Po południu do rodziców lub spacer. Non stop coś robię- gdzie tu URLOP ten macierzyński? te pobudki w nocy..
a właśnie, czym mozna zagęścić mleko do butli żeby było bardziej sycące? Czy trzeba wtedy zmieniać smoczek przy butli?
Z dogadzanek (bardzo rzadkich) kupilam sobie baleriny z Biedry. okrągły nosek, po bokach dziureczki, lakierowane. Na pewno widziałyście je u siebie.
Jutro mam wypas na działce. Bedzie grill, słoneczko i wiaterek. U nas 22 stopnie ale w cieniu jak zawieje to chłodnawo.
RAfał był już na wycieczce i teraz tylko kolejne kroki milowe i hop do pracy.
A ja mam teraz schizę, ze jak już sobie poukładałam z opiekunką i pracą, to ....żebym tylko nie wpadła z następnym(czytaj dziewczynką). czubek! a okresy jeszcze nieregularne i tak przytupuje nóżka, ale na szczęście dziś dostałam.uff
__________________
Doświadczenie przemawia: Istnieją tylko dwie bezwarunkowe miłości- miłość między matką,a dzieckiem oraz miłość Boga do ludzi.
PikPik09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-26, 14:53   #4410
41747266e0fb3b4fece89e204f3d610d83e6e72d_5fac7b02b3dde
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 4 235
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Ja dziś rano byłam w klubie malucha, Zofia zrobiła mi laurke 😍 taką pierwszą 😍 oprócz tego dostalam kwiaty, cięte. Juz wiem, że na dzień ojca będzie piwo. Co się będę wysilac 😛 chciałam zrobić brelok z dedykacją lub zdjęciem, ale piwo będzie akurat 😁 :wrednababa:
Byliśmy u teściów na obiedzie, zaraz idziemy do mojej mamy na kawę. Znowu był poruszony temat nocnika ale zgasilam go szybko. Przy Zosi wszyscy mi trabili ze mam ją sadzac bo się nie odpieluchuje. Jak miała rok to juz mi głowę suszyli, a ona za cholerę nie chciała siedzieć na nocniku! Miała 20mc jak urodziła się Hania i wtedy zaczęła sama domagać się majteczek. Na bilans dwulatka szła odpieluchowana. Jej półtora roku starszy kuzyn siedział Na nocniku jak miał 9 MC i jeszcze Na noc ma pampersa. Także nie ma reguły. Tym razem bez spiny totalnie do tego podchodze, a jak ktoś zaczyna temat, to go ucinam historia Zosi, która bardzo długo była "uczulona" na nocnik. Wierze, ze Hania tez mi da sygnał jak będzie gotowa. Póki co nocnika używa jako pchacza, a od jakiegoś czasu z nim chodzi 😁 juz parę razy udało jej się go wynieść z łazienki.
Hania chodzi coraz ładniej i nie chce za bardzo chodzić za rączkę, co mi odpowiada 😂 bo Nir znosze tej schylonej pozycji, starość nie radość 😂

Jutro jedziemy do znajomych na działkę na grilla 😁 oby była pogoda!
Wszystkiego naj mamusie z okazji naszego święta! 💐❤
41747266e0fb3b4fece89e204f3d610d83e6e72d_5fac7b02b3dde jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-01 14:20:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:01.