Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-30, 22:11   #901
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 688
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez almondfairy Pokaż wiadomość
Dziewczyny, znacie jakieś sposoby pozbycia się zaskórników/wągrów bez manualnego oczyszczania twarzy? byłam u kosmetyczki i pytałam o jakieś inne sposoby, bo, delikatnie mówiąc, nienawidzę oczyszczania twarzy, ale powiedziała, że to jedyny sposób pozbycia się wągrów... jestem w ciąży, więc pewnie większość kosmetyków odpada, ale niedługo rozwiązanie, więc będę mogła już eksperymentować
Kwasy na jesień, i wit. C do wewnętrznie po rozwiązaniu (swoją drogą GRATULACJE!!!), duża ilość, link w moim podpisie, jeśli jesteś nie w temacie.

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość

Wszystkiego najlepszego! Wiele udanych kosmetycznych nabytkow życzę
Wiesz, że myślę o tym Ecolore, ale na razie przepatrzę magazyn próbek minerałów w szafce zanim się wezmę za coś następnego.pixie też nawet mi się dziś sprawdziło, ale nie przez cały dzień
Dziękuję

Ja o Ecolore wiem tylko tyle, że są matowe i dość dobrze kryjące, można stopniować krycie, mają też niezłe kolory U mnie z Pixie nie znalazłam koloru, a szkoda, bo fajne mi się wydawały, tyle, że dość drogie.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 07:17   #902
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 570
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Jakie polecacie antyperspiranty? Mam ten Vichy,
ktory ochy i achy biera na kwc, a szczerze powiedziawszy jakis specjalny nie jest. Sanex tez juz przerobilam, nic specjalnego.
Nie chodzi mi w nich o to, zeby przestac sie pocic, a jedynie,
zeby zapachu potu nie bylo czuc po czesci dnia. Niestety dezodoraty mnie denerwuja, bo sa zbyt mocne w zapachach i przy nich kompletnie juz ie czuje sie chroniona.
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 07:42   #903
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
Jakie polecacie antyperspiranty? Mam ten Vichy,
ktory ochy i achy biera na kwc, a szczerze powiedziawszy jakis specjalny nie jest. Sanex tez juz przerobilam, nic specjalnego.
Nie chodzi mi w nich o to, zeby przestac sie pocic, a jedynie,
zeby zapachu potu nie bylo czuc po czesci dnia. Niestety dezodoraty mnie denerwuja, bo sa zbyt mocne w zapachach i przy nich kompletnie juz ie czuje sie chroniona.
Dezodoranty Pony Hütchen. W kwestii powstrzymywania/likwidowania zapachu potu biją na głowę wszelkie znane mi antyperspiranty i inne dezodoranty. Działają przez cały dzień. Oczywiście nie zmniejszają pocenia, więc to niekoniecznie rozwiązanie dla pocących się mocniej niż przeciętnie, ale to też nie jest zadanie dezodorantu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 08:08   #904
For3verYoung
Rozeznanie
 
Avatar For3verYoung
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 536
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Również polecam dezodoranty Pony Hütchen, ja mam akurat rock a hula, pachnie przepięknie. Co do działania, to przez kilka dni robiłam test, stosując pod jedną pachę Pony Hutchen, a pod drugą antyperspirant Nivea stress protect i ku mojemu zdziwieniu ten pierwszy wypadł o wiele lepiej. Piękny zapach dezodorantu utrzymywał się cały dzień, a po antyperspirancie na koniec dnia czuć było pot.
__________________
ChemicznieKosmetycznie.pl
For3verYoung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 08:18   #905
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 973
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
Jakie polecacie antyperspiranty? Mam ten Vichy,
ktory ochy i achy biera na kwc, a szczerze powiedziawszy jakis specjalny nie jest. Sanex tez juz przerobilam, nic specjalnego.
Nie chodzi mi w nich o to, zeby przestac sie pocic, a jedynie,
zeby zapachu potu nie bylo czuc po czesci dnia. Niestety dezodoraty mnie denerwuja, bo sa zbyt mocne w zapachach i przy nich kompletnie juz ie czuje sie chroniona.


Pony Hutchen
anty nie stosuję dawno już. PH daje komfort przez cały dzień. Może trochę się spocę ale żadnego przykrego zapachu. Też w upały.

---------- Dopisano o 08:18 ---------- Poprzedni post napisano o 08:13 ----------

Cytat:
Napisane przez almondfairy Pokaż wiadomość
Dziewczyny, znacie jakieś sposoby pozbycia się zaskórników/wągrów bez manualnego oczyszczania twarzy? byłam u kosmetyczki i pytałam o jakieś inne sposoby, bo, delikatnie mówiąc, nienawidzę oczyszczania twarzy, ale powiedziała, że to jedyny sposób pozbycia się wągrów... jestem w ciąży, więc pewnie większość kosmetyków odpada, ale niedługo rozwiązanie, więc będę mogła już eksperymentować


Mi raczej pomaga codzienna pielęgnacja niż jeden kosmetyk A może spróbuj peelingu enzymatycznego e-naturalnie? Wersja tropikalna, bo ananas papaja jeśli jesteś w ciąży może podrażnić. U mnie peeling pomaga i na zaskórniki, drobne wypryski, wygładza a skóra miękka i gładka
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 09:25   #906
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 717
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Dziewczyny a co planujecie stosować latem na wypryski zamiast kwasów? Bo ja kupiłam masę kosmetyków żeby zapobiegać temu żeby wychodziły w ogóle, a nie mam nic co by leczyło.. A wychodzą mi jeszcze, tworzą się z zamkniętych zaskorników. Myślę nad azeloglicyną, ale kiedyś stosowałam i prawie nie było efektów, więc sama nie wiem. Z drugiej strony nie mam innego pomysłu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 09:40   #907
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Ja niestety musiałam wczoraj zrobic peeling kwasowy. Od ponad 2 tygodni z dnia na dzien bylo z moja twarza coraz gorzej, nic nie pomagało. A dzisiaj widzę, że nic nowego się nie pojawiło, w końcu 😍
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-31, 10:07   #908
killa_1995
Przyczajenie
 
Avatar killa_1995
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
Ja niestety musiałam wczoraj zrobic peeling kwasowy. Od ponad 2 tygodni z dnia na dzien bylo z moja twarza coraz gorzej, nic nie pomagało. A dzisiaj widzę, że nic nowego się nie pojawiło, w końcu 😍
możesz powiedzieć coś więcej na temat tego peelingu? już raz go robiłam ale to było dawno temu i już nie pamiętam jak to działa.. polecasz?
killa_1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 10:13   #909
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez killa_1995 Pokaż wiadomość
możesz powiedzieć coś więcej na temat tego peelingu? już raz go robiłam ale to było dawno temu i już nie pamiętam jak to działa.. polecasz?
To nic innego niż 15% kwasu azelainowego +5% kwasu salicylowego. Taka mieszanka działa na mnie najlepiej. Co prawda zaskórników nie usunęło, nawet gdy przez kilka miesięcy robiłam taki peeling 3x w miesiącu, ale świetnie mi pomaga w zaleczaniu wysypów gul. Nie polecam robić na własną rękę, bo można sobie narobić dużo szkód
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 12:59   #910
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co planujecie stosować latem na wypryski zamiast kwasów? Bo ja kupiłam masę kosmetyków żeby zapobiegać temu żeby wychodziły w ogóle, a nie mam nic co by leczyło.. A wychodzą mi jeszcze, tworzą się z zamkniętych zaskorników. Myślę nad azeloglicyną, ale kiedyś stosowałam i prawie nie było efektów, więc sama nie wiem. Z drugiej strony nie mam innego pomysłu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja czekam na moje plasterki COSRX, mam nadzieję, że i tu się sprawdzą. Poza tym zielony korektor.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 13:07   #911
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Uprzejmie donoszę :

1. Biofficina Toscana wprowadziła nowe lotiony, troszkę na wzór azjatyckich esencji :
- Radiance-Enhancing Facial Lotion (INCI): Aloe barbadensis leaf juice*, Citrus aurantium amara (Bitter orange) flower water*, Aqua [Water], Propanediol, Solanum lycopersicum (Tomato) fruit extract, Malva sylvestris (Mallow) leaf extract*, Urea, Hydrolyzed verbascum thapsus flower, Sodium hyaluronate, Citrus aurantium dulcis (Orange) flower extract*, Glycerin, Betaine, Xanthan gum, Benzyl alcohol, Sodium benzoate, Sodium dehydroacetate, Potassium sorbate, Lactic acid, Citric acid.)
- Toning Facial Lotion (INCI: Aqua [Water], Centaurea cyanus flower water*, Propanediol, Solanum lycopersicum (Tomato) fruit extract, Malva sylvestris (Mallow) leaf extract *, Urea, Aloe barbadensis leaf juice*, Sodium hyaluronate, Achillea millefolium flower/leaf/stem extract*, Saccharide isomerate, Xanthan gum, Betaine, Glycerin, Benzyl alcohol, Sodium benzoate, Sodium dehydroacetate, Potassium sorbate, Lactic acid, Citric acid.)
- Soothing Facial Lotion (INCI: Aqua [Water], Lavandula angustifolia (Lavender) flower water*, Propanediol, Solanum lycopersicum (Tomato) fruit extract, Malva sylvestris (Mallow) leaf extract*, Urea, Aloe barbadensis leaf juice*, Sodium hyaluronate, Chamomilla recutita (Matricaria) flower extract*, Hamamelis virginiana (Witch hazel) leaf extract*, Tilia cordata flower extract*, Betaine, Xanthan gum, Glycerin, Benzyl alcohol, Sodium benzoate, Sodium dehydroacetate, Citric acid, Lactic acid. )

Do kompletu z tej malwowej serii jest jeszcze :
-pianka oczyszczająca (INCI : Aqua [Water], Glycerin, Cocamidopropyl betaine, Disodium cocoamphodiacetate, Coco-glucoside, Glyceryl oleate, Malva sylvestris (Mallow) leaf extract*, Urea, Passiflora incarnata flower extract*, Calendula officinalis flower extract*, Chamomilla recutita (Matricaria) flower extract*, Helichrysum italicum flower extract*, Achillea millefolium flower/leaf/stem extract*, Parfum [Fragrance], Benzyl alcohol, Benzoic acid, Sodium hydroxide, Dehydroacetic acid, Alpha-isomethyl ionone, Tocopherol, Hexyl cinnamal.)
-Kremożel (INCI :Aqua [Water], Dicaprylyl ether, Jojoba esters, Glyceryl stearate, Helianthus annuus seed cera [Helianthus annuus (Sunflower) seed wax], Malva sylvestris (Mallow) leaf extract*, Linum usitatissimum (Linseed) seed extract*, Helianthus annuus (Sunflower) seed extract*, Olea europaea (Olive) leaf extract*, Althaea officinalis root extract*, Sodium hyaluronate, Copernicia cerifera cera [Copernicia cerifera (Carnauba) wax], Acacia decurrens flower cera [Acacia decurrens flower wax], Ricinus communis (Castor) seed oil, Xanthan gum, Hydrogenated castor oil, Phenethyl alcohol, Propanediol, Sodium cetearyl sulfate, Sodium benzoate, Glycerin, Parfum [Fragrance], Undecyl alcohol, Lactic acid, Polyglycerin-3, Tetrasodium glutamate diacetate, Benzyl salicylate, Benzyl alcohol, Limonene, Hydroxycitronellal, Alpha-isomethyl ionone, Linalool, Coumarin, Hexyl cinnamal.)

Ceny lotionów to ok. 10 euro za 60ml. Chyba wreszcie jakaś bardzo dobra alternatywa dla wycofywanych serów Alterry

Sugerowany sposób użycia :
Rano: pięć kroków (3 minuty): pianka oczyszczająca, lotion, serum, krem pod oczy i krem do twarzy.
Wieczorem: sześć kroków (5 minut): dwufaza oczyszczająca, pianka oczyszczająca, lotion, serum, krem pod oczy + krem do twarzy
Raz w tygodniu: siedem kroków (8 minut): dwufaza oczyszczająca, pianka oczyszczajaca, peeling, lotion, serum, krem pod oczy + krem do twarzy

Mozna kupic caly zestaw potrzebny do wykonania tych kroków, na eccoverde jest wyszczególnione, co zestaw zawiera .

Radiance lotion juz do mnie leci, wpasuje mi się między Worship a filtrem

2. Na stronach Madary , głównej i niemieckiej mozna zamówić bezpłatne próbki z bezpłatną wysyłką. Sprawdziłam, zamówilam trochę ponad tydzień temu i od wczoraj mam - ładnie opakowane + karta rabatowa 5 euro na kolejne zakupy

O kosmetykach samoróbkach odpisze później na wątku samorobionych

Edytowane przez kasiamagda
Czas edycji: 2017-05-31 o 13:27
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-31, 14:06   #912
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 688
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dezodoranty Pony Hütchen. W kwestii powstrzymywania/likwidowania zapachu potu biją na głowę wszelkie znane mi antyperspiranty i inne dezodoranty. Działają przez cały dzień. Oczywiście nie zmniejszają pocenia, więc to niekoniecznie rozwiązanie dla pocących się mocniej niż przeciętnie, ale to też nie jest zadanie dezodorantu.
Cytat:
Napisane przez For3verYoung Pokaż wiadomość
Również polecam dezodoranty Pony Hütchen, ja mam akurat rock a hula, pachnie przepięknie. Co do działania, to przez kilka dni robiłam test, stosując pod jedną pachę Pony Hutchen, a pod drugą antyperspirant Nivea stress protect i ku mojemu zdziwieniu ten pierwszy wypadł o wiele lepiej. Piękny zapach dezodorantu utrzymywał się cały dzień, a po antyperspirancie na koniec dnia czuć było pot.
Ja też polecam PH, moim faworytem zapachowym póki co jest Blutenzauber i Sweet Peach, ten drugi, to słodziutka brzoskwinia, taka banalna, ale bardzo przyjemna i długo się zapach utrzymuje. Blutenzauber to z kolei zapach niebanalny, ale subtelny, trochę wytrawny, kwiatowo jakiś tam, bardzo ładny i wszystkie dziewczyny, które go poznały, o różnych gustach, mówią, że ładny.Świetny jest tez limitowany Bożonarodzeniowy Weinachtzauber, ale on zdecydowanie nie jest w nutach na lato, to taki mocny i ciężkawy, waniliowo-kwiatowy, orientalny lekko zapach, na Zimę rewelacyjny i naprawdę piękny, nie dusi, latem też daje radę, no ale jednak w klimacie zimowym.

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co planujecie stosować latem na wypryski zamiast kwasów? Bo ja kupiłam masę kosmetyków żeby zapobiegać temu żeby wychodziły w ogóle, a nie mam nic co by leczyło.. A wychodzą mi jeszcze, tworzą się z zamkniętych zaskorników. Myślę nad azeloglicyną, ale kiedyś stosowałam i prawie nie było efektów, więc sama nie wiem. Z drugiej strony nie mam innego pomysłu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam miodek, a jak to nie pomoże, to Serum neuro, najwyżej się będę filtrować, albo punktowo nakładać. No i punktowo pasta z glinki na całą noc daje świetne efekty

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Uprzejmie donoszę :

1. Biofficina Toscana wprowadziła nowe lotiony, troszkę na wzór azjatyckich esencji :
- Radiance-Enhancing Facial Lotion (INCI): Aloe barbadensis leaf juice*, Citrus aurantium amara (Bitter orange) flower water*, Aqua [Water], Propanediol, Solanum lycopersicum (Tomato) fruit extract, Malva sylvestris (Mallow) leaf extract*, Urea, Hydrolyzed verbascum thapsus flower, Sodium hyaluronate, Citrus aurantium dulcis (Orange) flower extract*, Glycerin, Betaine, Xanthan gum, Benzyl alcohol, Sodium benzoate, Sodium dehydroacetate, Potassium sorbate, Lactic acid, Citric acid.)
- Toning Facial Lotion (INCI: Aqua [Water], Centaurea cyanus flower water*, Propanediol, Solanum lycopersicum (Tomato) fruit extract, Malva sylvestris (Mallow) leaf extract *, Urea, Aloe barbadensis leaf juice*, Sodium hyaluronate, Achillea millefolium flower/leaf/stem extract*, Saccharide isomerate, Xanthan gum, Betaine, Glycerin, Benzyl alcohol, Sodium benzoate, Sodium dehydroacetate, Potassium sorbate, Lactic acid, Citric acid.)
- Soothing Facial Lotion (INCI: Aqua [Water], Lavandula angustifolia (Lavender) flower water*, Propanediol, Solanum lycopersicum (Tomato) fruit extract, Malva sylvestris (Mallow) leaf extract*, Urea, Aloe barbadensis leaf juice*, Sodium hyaluronate, Chamomilla recutita (Matricaria) flower extract*, Hamamelis virginiana (Witch hazel) leaf extract*, Tilia cordata flower extract*, Betaine, Xanthan gum, Glycerin, Benzyl alcohol, Sodium benzoate, Sodium dehydroacetate, Citric acid, Lactic acid. )

Do kompletu z tej malwowej serii jest jeszcze :
-pianka oczyszczająca (INCI : Aqua [Water], Glycerin, Cocamidopropyl betaine, Disodium cocoamphodiacetate, Coco-glucoside, Glyceryl oleate, Malva sylvestris (Mallow) leaf extract*, Urea, Passiflora incarnata flower extract*, Calendula officinalis flower extract*, Chamomilla recutita (Matricaria) flower extract*, Helichrysum italicum flower extract*, Achillea millefolium flower/leaf/stem extract*, Parfum [Fragrance], Benzyl alcohol, Benzoic acid, Sodium hydroxide, Dehydroacetic acid, Alpha-isomethyl ionone, Tocopherol, Hexyl cinnamal.)
-Kremożel (INCI :Aqua [Water], Dicaprylyl ether, Jojoba esters, Glyceryl stearate, Helianthus annuus seed cera [Helianthus annuus (Sunflower) seed wax], Malva sylvestris (Mallow) leaf extract*, Linum usitatissimum (Linseed) seed extract*, Helianthus annuus (Sunflower) seed extract*, Olea europaea (Olive) leaf extract*, Althaea officinalis root extract*, Sodium hyaluronate, Copernicia cerifera cera [Copernicia cerifera (Carnauba) wax], Acacia decurrens flower cera [Acacia decurrens flower wax], Ricinus communis (Castor) seed oil, Xanthan gum, Hydrogenated castor oil, Phenethyl alcohol, Propanediol, Sodium cetearyl sulfate, Sodium benzoate, Glycerin, Parfum [Fragrance], Undecyl alcohol, Lactic acid, Polyglycerin-3, Tetrasodium glutamate diacetate, Benzyl salicylate, Benzyl alcohol, Limonene, Hydroxycitronellal, Alpha-isomethyl ionone, Linalool, Coumarin, Hexyl cinnamal.)

Ceny lotionów to ok. 10 euro za 60ml. Chyba wreszcie jakaś bardzo dobra alternatywa dla wycofywanych serów Alterry

Sugerowany sposób użycia :
Rano: pięć kroków (3 minuty): pianka oczyszczająca, lotion, serum, krem pod oczy i krem do twarzy.
Wieczorem: sześć kroków (5 minut): dwufaza oczyszczająca, pianka oczyszczająca, lotion, serum, krem pod oczy + krem do twarzy
Raz w tygodniu: siedem kroków (8 minut): dwufaza oczyszczająca, pianka oczyszczajaca, peeling, lotion, serum, krem pod oczy + krem do twarzy
Mam ich serum antiox i trochę próbek. Spodobał mi się krem do włosów, gorączkuję teraz , może kupię, jak będzie w jakimś super promo. Serum ma swoje zalety, leciutkie, coś tam rzeczywiście robi i pachnie bardzo ładnie grejpfrutem, ale tak delikatnie, z nutą jakby jakiegoś mydełka. Jedyne co mnie póki co rozczarowało, to konsystencja ich skoncentrowanych szamponów. Ta marka w pl jest dostępna w kilku sklepach, biolinea np. Może te nowości dotrą niedługo, wyglądają intrygująco dość te składy.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 15:40   #913
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 570
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja też polecam PH, moim faworytem zapachowym póki co jest Blutenzauber i Sweet Peach, ten drugi, to słodziutka brzoskwinia, taka banalna, ale bardzo przyjemna i długo się zapach utrzymuje. Blutenzauber to z kolei zapach niebanalny, ale subtelny, trochę wytrawny, kwiatowo jakiś tam, bardzo ładny i wszystkie dziewczyny, które go poznały, o różnych gustach, mówią, że ładny.Świetny jest tez limitowany Bożonarodzeniowy Weinachtzauber, ale on zdecydowanie nie jest w nutach na lato, to taki mocny i ciężkawy, waniliowo-kwiatowy, orientalny lekko zapach, na Zimę rewelacyjny i naprawdę piękny, nie dusi, latem też daje radę, no ale jednak w klimacie zimowym.
Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Pony Hutchen
anty nie stosuję dawno już. PH daje komfort przez cały dzień. Może trochę się spocę ale żadnego przykrego zapachu. Też w upały.
Cytat:
Napisane przez For3verYoung Pokaż wiadomość
Również polecam dezodoranty Pony Hütchen, ja mam akurat rock a hula, pachnie przepięknie. Co do działania, to przez kilka dni robiłam test, stosując pod jedną pachę Pony Hutchen, a pod drugą antyperspirant Nivea stress protect i ku mojemu zdziwieniu ten pierwszy wypadł o wiele lepiej. Piękny zapach dezodorantu utrzymywał się cały dzień, a po antyperspirancie na koniec dnia czuć było pot.
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dezodoranty Pony Hütchen. W kwestii powstrzymywania/likwidowania zapachu potu biją na głowę wszelkie znane mi antyperspiranty i inne dezodoranty. Działają przez cały dzień. Oczywiście nie zmniejszają pocenia, więc to niekoniecznie rozwiązanie dla pocących się mocniej niż przeciętnie, ale to też nie jest zadanie dezodorantu.
Woa, dziewczyny, dzieki!
Widzę jednomyslnosc, a jak przegladam zapachy to jasmin w niektorych jest, a szaleje za jasminem, wiec kupie dwie probki, zobaczymy co to jest

a jeszcze powiedzcie mi prosze, czy ta przesylka ekonomiczna to jest rejestrowana?

Edytowane przez 201708250935
Czas edycji: 2017-05-31 o 15:51
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 16:46   #914
tynkag1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 39
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Witam ponownie, mam pytanie, czy poleciłybyście mi jakiś podkład prasowany lub po prostu jakiś suchy puder, który mogłabym używać zamiast płynnego fluidu? Nie chce by mocno krył, po prostu aby trochę ujednolicić cerę, w lato używam grubą warstwę filtru i nie wyobrażam sobie nakładać płynny fluid,a znowu podkłady mineralne odpadają.
tynkag1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 17:06   #915
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 570
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

http://kopalniawiedzy.pl/skora-starz...ei-Xiong,26508
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 17:33   #916
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 688
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez tynkag1 Pokaż wiadomość
Witam ponownie, mam pytanie, czy poleciłybyście mi jakiś podkład prasowany lub po prostu jakiś suchy puder, który mogłabym używać zamiast płynnego fluidu? Nie chce by mocno krył, po prostu aby trochę ujednolicić cerę, w lato używam grubą warstwę filtru i nie wyobrażam sobie nakładać płynny fluid,a znowu podkłady mineralne odpadają.
Manhattan soft mat, ale sypki on jest, ale ładnie ujednolica koloryt i dobrze kryje, trzeba na pewno z nim uważać, nie przesadzać z ilością. Wydajny jest bardzo

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:32 ----------

Ciekawe, czy w kosmetykach będzie mieć rację bytu, czy będzie przenikał.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 17:46   #917
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 570
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Ciekawe, czy w kosmetykach będzie mieć rację bytu, czy będzie przenikał.
w sensie ze do ciala? i cos tam bedzie psocil? o to chodzi?
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 18:10   #918
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 688
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
w sensie ze do ciala? i cos tam bedzie psocil? o to chodzi?
Nie psocił, tylko czy będzie działał Bo co innego podać np. mezoterapią, igłą czy do wewnętrznie, a co innego kłaść na skórę. Substancji o podobnym działaniu jest wiele, tylko w kosmetykach po prostu nie mają szansy działać.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 19:24   #919
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 570
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie psocił, tylko czy będzie działał Bo co innego podać np. mezoterapią, igłą czy do wewnętrznie, a co innego kłaść na skórę. Substancji o podobnym działaniu jest wiele, tylko w kosmetykach po prostu nie mają szansy działać.
Cytat:
Zaczęliśmy już projektować kosmetyki zawierające błękit metylenowy.
faktycznie, mozna to zrozumiec na kilka sposobow. Ze albo na skore, albo podskornie, no zobaczymy, moze bedzie mala rewolucja
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-01, 06:49   #920
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Uprzejmie donoszę :

1. Biofficina Toscana wprowadziła nowe lotiony, troszkę na wzór azjatyckich esencji :
- Radiance-Enhancing Facial Lotion (INCI): Aloe barbadensis leaf juice*, Citrus aurantium amara (Bitter orange) flower water*, Aqua [Water], Propanediol, Solanum lycopersicum (Tomato) fruit extract, Malva sylvestris (Mallow) leaf extract*, Urea, Hydrolyzed verbascum thapsus flower, Sodium hyaluronate, Citrus aurantium dulcis (Orange) flower extract*, Glycerin, Betaine, Xanthan gum, Benzyl alcohol, Sodium benzoate, Sodium dehydroacetate, Potassium sorbate, Lactic acid, Citric acid.)
- Toning Facial Lotion (INCI: Aqua [Water], Centaurea cyanus flower water*, Propanediol, Solanum lycopersicum (Tomato) fruit extract, Malva sylvestris (Mallow) leaf extract *, Urea, Aloe barbadensis leaf juice*, Sodium hyaluronate, Achillea millefolium flower/leaf/stem extract*, Saccharide isomerate, Xanthan gum, Betaine, Glycerin, Benzyl alcohol, Sodium benzoate, Sodium dehydroacetate, Potassium sorbate, Lactic acid, Citric acid.)
- Soothing Facial Lotion (INCI: Aqua [Water], Lavandula angustifolia (Lavender) flower water*, Propanediol, Solanum lycopersicum (Tomato) fruit extract, Malva sylvestris (Mallow) leaf extract*, Urea, Aloe barbadensis leaf juice*, Sodium hyaluronate, Chamomilla recutita (Matricaria) flower extract*, Hamamelis virginiana (Witch hazel) leaf extract*, Tilia cordata flower extract*, Betaine, Xanthan gum, Glycerin, Benzyl alcohol, Sodium benzoate, Sodium dehydroacetate, Citric acid, Lactic acid. )

Do kompletu z tej malwowej serii jest jeszcze :
-pianka oczyszczająca (INCI : Aqua [Water], Glycerin, Cocamidopropyl betaine, Disodium cocoamphodiacetate, Coco-glucoside, Glyceryl oleate, Malva sylvestris (Mallow) leaf extract*, Urea, Passiflora incarnata flower extract*, Calendula officinalis flower extract*, Chamomilla recutita (Matricaria) flower extract*, Helichrysum italicum flower extract*, Achillea millefolium flower/leaf/stem extract*, Parfum [Fragrance], Benzyl alcohol, Benzoic acid, Sodium hydroxide, Dehydroacetic acid, Alpha-isomethyl ionone, Tocopherol, Hexyl cinnamal.)
-Kremożel (INCI :Aqua [Water], Dicaprylyl ether, Jojoba esters, Glyceryl stearate, Helianthus annuus seed cera [Helianthus annuus (Sunflower) seed wax], Malva sylvestris (Mallow) leaf extract*, Linum usitatissimum (Linseed) seed extract*, Helianthus annuus (Sunflower) seed extract*, Olea europaea (Olive) leaf extract*, Althaea officinalis root extract*, Sodium hyaluronate, Copernicia cerifera cera [Copernicia cerifera (Carnauba) wax], Acacia decurrens flower cera [Acacia decurrens flower wax], Ricinus communis (Castor) seed oil, Xanthan gum, Hydrogenated castor oil, Phenethyl alcohol, Propanediol, Sodium cetearyl sulfate, Sodium benzoate, Glycerin, Parfum [Fragrance], Undecyl alcohol, Lactic acid, Polyglycerin-3, Tetrasodium glutamate diacetate, Benzyl salicylate, Benzyl alcohol, Limonene, Hydroxycitronellal, Alpha-isomethyl ionone, Linalool, Coumarin, Hexyl cinnamal.)

Ceny lotionów to ok. 10 euro za 60ml. Chyba wreszcie jakaś bardzo dobra alternatywa dla wycofywanych serów Alterry

Sugerowany sposób użycia :
Rano: pięć kroków (3 minuty): pianka oczyszczająca, lotion, serum, krem pod oczy i krem do twarzy.
Wieczorem: sześć kroków (5 minut): dwufaza oczyszczająca, pianka oczyszczająca, lotion, serum, krem pod oczy + krem do twarzy
Raz w tygodniu: siedem kroków (8 minut): dwufaza oczyszczająca, pianka oczyszczajaca, peeling, lotion, serum, krem pod oczy + krem do twarzy

Mozna kupic caly zestaw potrzebny do wykonania tych kroków, na eccoverde jest wyszczególnione, co zestaw zawiera .

Radiance lotion juz do mnie leci, wpasuje mi się między Worship a filtrem

2. Na stronach Madary , głównej i niemieckiej mozna zamówić bezpłatne próbki z bezpłatną wysyłką. Sprawdziłam, zamówilam trochę ponad tydzień temu i od wczoraj mam - ładnie opakowane + karta rabatowa 5 euro na kolejne zakupy

O kosmetykach samoróbkach odpisze później na wątku samorobionych
Kasiamagda, trochę Cię prześladuje, ale muszę zapytać Mogłabyś swój rytuał poranny wypisać? Co używasz i jak po sobie nakładasz?
Zastanawiam się jak zapewnić stabilną antyoksydację rano.. własnie mi się kończy serum ANTIOX z BU, już wiem, że flavo c się nie nadaje.. i w sumie jedyne co mi zostaje to zrobić eliksir C+E, ale póki co wit. E nie ma na ecospa Myślę też ciągle nad worship, ale ono nie nawilża więc będzie dla mnie zbyt tępe.. musiałabym z czymś/na cos/pod coś je używać pod filtr.

I mam jeszcze pytanko czym wzbogacasz hydrolaty? Ja dodałam mocznik, niacynamid, ale teraz żałuje, za dużo jest ceregieli z B3-wit. C i się zastanawiam co dodać do kolejnego aby było fajnie antyoksydacyjne/przeciwstarzeniowe.

I może znasz jakąś fajną esencję anti-aging?

---------- Dopisano o 07:49 ---------- Poprzedni post napisano o 07:42 ----------

Korah, a co sądzisz o przyjmowaniu Aceroli w kontekście suplementacji wit. C.. czy to pomyłka?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 11:38   #921
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Zastanawiam się jak zapewnić stabilną antyoksydację rano.. własnie mi się kończy serum ANTIOX z BU, już wiem, że flavo c się nie nadaje.. i w sumie jedyne co mi zostaje to zrobić eliksir C+E, ale póki co wit. E nie ma na ecospa





Tokoferole są też dostępne na beautyever.Ja swoje kupowałam tam,bo na ecospa są właśnie bardzo często niedostępne

Edytowane przez Margo123
Czas edycji: 2017-06-01 o 11:40
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 12:07   #922
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 688
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Korah, a co sądzisz o przyjmowaniu Aceroli w kontekście suplementacji wit. C.. czy to pomyłka?
Acerola, to najlepsze co możesz wybrać w kontekście wit.C, jeśli tylko Cię na to stać, to jak najbardziej, nie ma innej, lepszej formy wit.C, niż ta naturalna. Może być też dzika róża czy żurawina lub granat, one mają najwięcej wit.C, ale acerola króluje wręcz


Mam już serum Avy i Alterry, niedługo testy.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 12:13   #923
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
Tokoferole są też dostępne na beautyever.Ja swoje kupowałam tam,bo na ecospa są właśnie bardzo często niedostępne
Dzięki!

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Acerola, to najlepsze co możesz wybrać w kontekście wit.C, jeśli tylko Cię na to stać, to jak najbardziej, nie ma innej, lepszej formy wit.C, niż ta naturalna. Może być też dzika róża czy żurawina lub granat, one mają najwięcej wit.C, ale acerola króluje wręcz


Mam już serum Avy i Alterry, niedługo testy.
Oooo to super. Pytanie jak widać było głupie ale przynajmniej już jestem mądrzejsza. Kiedyś piłam lewoskrętną i widziałam po niej efekty, teraz łykam acerolę i tych efektów nie widać. No ale ja jestem obecnie chora i w takimsobie stanie więc to pewnie dlatego.

Mam jeszcze pytanie dziewczyny.. gdybym chciała sobie zrobić serum C+E wg tej receptury;

skwalan 8.2ml
olejowa C 0.5
wit E 1.3

to czy mogę przerobić skwalan na:
4.2 ml skwalanu
4 ml oleju np. cacay

Czy wtedy powinnam dać mniej witaminy E?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 12:18   #924
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 688
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Oooo to super. Pytanie jak widać było głupie ale przynajmniej już jestem mądrzejsza. Kiedyś piłam lewoskrętną i widziałam po niej efekty, teraz łykam acerolę i tych efektów nie widać. No ale ja jestem obecnie chora i w takimsobie stanie więc to pewnie dlatego.
Bo może za małą dawkę przyjmujesz, pamiętaj, że acerola to nie jest czysta wit.C, a przy chorobie, to trzeba łykać wit.C kilogramami (w przenośni oczywiście). Wit.C się łyka uodparniająco raczej, by zapobiegać, a nie leczyć, bo leczyć też potrafi, ale dawki są wtedy wielokrotnie wyższe i to się robi kosztowne.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 12:28   #925
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Bo może za małą dawkę przyjmujesz, pamiętaj, że acerola to nie jest czysta wit.C, a przy chorobie, to trzeba łykać wit.C kilogramami (w przenośni oczywiście). Wit.C się łyka uodparniająco raczej, by zapobiegać, a nie leczyć, bo leczyć też potrafi, ale dawki są wtedy wielokrotnie wyższe i to się robi kosztowne.
Pewnie masz rację. Łykam minimalną dawkę 1-2 tabletki a może powinnam to "trochę" zwiększyć. Póki co odstawiłam suplementy oprócz aceroli (powinnam też brać witaminę B, bo ciągle mi się robiły zajady), bo mam obciążające organizm leki i się boję, że sobie rozwalę wątrobę. Myślisz, że acerola może obciążać też?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 12:41   #926
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 688
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Pewnie masz rację. Łykam minimalną dawkę 1-2 tabletki a może powinnam to "trochę" zwiększyć. Póki co odstawiłam suplementy oprócz aceroli (powinnam też brać witaminę B, bo ciągle mi się robiły zajady), bo mam obciążające organizm leki i się boję, że sobie rozwalę wątrobę. Myślisz, że acerola może obciążać też?
Nie, acerola nie powinna. Za małe dawki bierzesz. Poczytaj w moim podpisie jest link o wit. C.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 12:46   #927
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie, acerola nie powinna. Za małe dawki bierzesz. Poczytaj w moim podpisie jest link o wit. C.
Jeśli dobrze rozumiem, powinnam brać 3x dziennie po tabletce. 1 tabs ma 125mg wit. C. I to jest zdaje się minimum.. także fakycznie mało biorę.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 12:58   #928
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 688
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Jeśli dobrze rozumiem, powinnam brać 3x dziennie po tabletce. 1 tabs ma 125mg wit. C. I to jest zdaje się minimum.. także fakycznie mało biorę.
3 razy dziennie to jest MINIMUM!!! Mówi się, że minimalna dawka dobowa czystej wit.C dla zdrowej osoby to 1 gram, więc 125 mg 3 razy dziennie to jest nic

Należy pamiętać, że zalecenia WHO, że dawka dobowa to 60mg tyczy się jedynie prewencji przed szkorbutem.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-06-01 o 13:00
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 13:13   #929
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
3 razy dziennie to jest MINIMUM!!! Mówi się, że minimalna dawka dobowa czystej wit.C dla zdrowej osoby to 1 gram, więc 125 mg 3 razy dziennie to jest nic

Należy pamiętać, że zalecenia WHO, że dawka dobowa to 60mg tyczy się jedynie prewencji przed szkorbutem.
Ja piję też soki naturalne chociaż stawiam w nich na wit. A czyli marchewkę No nic, dzięki, zwiększę dawkę i myślę, że już wkrótce będę zdrowa, piękna i młoda..
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-02, 08:40   #930
MalutkaKoteczka
Angelika
 
Avatar MalutkaKoteczka
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Hej, mogę się dołączyć?
Mam skórę mieszaną i odwodnioną, ale latem przechodzi w tłustą i również odwodnioną. Mam dużą skłonność do zapychania i strasznie ciężko znaleść mi niezapychający krem nawilżający, bo nawet gliceryna negatywnie na mnie wpływa.
Z kwasów używałam serum z kwasem migdałowym 20% z BU oraz krem z kwasem azelainowym. Serum na mnie nie zadziałało, a dodam, że to była moja pierwsza przygoda z kwasami kilka lat temu. Krem z kwasem azelainowym wywoływał u mnie tylko swędzenie i wysyp, a stosowałam długo i nic nie pomogło. Stosowałam też kiedyś beznacne, duac i coś w ten deseń, ale nadtlenek benzoilu przy 4-tym w życiu opakowaniu benzacne zaczął mnie uczulać. Obecnie używam próbek kremów (mam ich naprawdę dużo - próbek kremów, szamponów, balsamów do ciała itd).
Narazie skóra na twarzy jest w niezłej kondycji, ale nie wiedzieć czemu od około 2-3 tygodni zaczęło mnie wysypywać na dekolcie.. :/ może nie aż tak mocno, bo zaledwie kilka podskórnych pryszczy, ale są one bolesne i mimo nie ruszania robią się czerwone i zostawiają ślad.. stało się to nagle, nic nie zmieniłam w diecie, co do kosmetyków do kąpieli ja zawsze kupuje inne żele itd. ale ostatni raz miałam wysyp na dekolcie jakieś 5 lat temu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MalutkaKoteczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-26 15:46:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:33.