Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-16, 14:37   #781
natalia1811
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 68
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Hej dziewczyny,

ostatnio robiłam sobie, mamie i siostrze hybrydy (pierwsze w życiu) baza, top i kolor z Cosmetics Zone.

Trzymają się całkiem nieźle jak na nasze poniszczone paznokcie, ale chciałabym wypróbować (ponieważ były drobniutkie odpryski) ich bazę hard, czy któraś z Was miała z nią do czynienia> Co lepsze hard z CZ czy proteinowa z indigo?

I teraz pytania pewnie głupiutkie, ale jestem baaardzo początkująca
1. Czy można mając drobne, mało widoczne odpryski jakoś zabezpieczyć resztę paznokcia? Ewentualnie czy można w jakiś sposób poprawić takie drobne odpryski?

2. Co zrobić, gdy podczas manicure polakieruje się skórki na paznokciu i za choinkę nie mogę dokładnie jej zgarnąć patyczkiem drewnianym? Jakoś mi to nie idzie...

3. Co zrobić, gdy niezdarnie, niechcący się dotknie mokry jeszcze paznokieć hybrydowy (przed utwardzaniem). Jak są małe dziurki, nierówności to poczekać aż się wyrówna? A jeżeli są większe to czy mam tak utwardzić i następną warstwą wyrównać? Czy najlepiej zmyć to wszystko cleanerem i zacząć jeszcze raz? Do tej pory robiłam tak, że chwilę czekałam, aż się maksymalnie wyrówna i dokładałam troszkę lakieru, ale nie wiem, czy przez to paznokcie nie są zbyt mało trwałe, bo się robi grubsza warstwa...

4. Gdy maluję 1 warstwą koloru to mi się robią mocne prześwity w niektórym miejscach, Po drugiej warstwie jest lepiej, ale w tych samych miejscach wciąż są delikatne prześwity. Jak temu zaradzić? Jak malować, żeby lakier był dokładnie, równo rozłożony na całym paznokciu?

Rada dla tych, co się im robią pajączki, hybryda delikatnie pęka, zmatowić delikatnie pilniczkiem aż się usunie pajączka i pokryć topem lub, gdy głębiej sięga pęknięcie, kolorem i topem. Jak tak sobie odświeżyłam paznokieć i jest spoko

Bardzo Was proszę o pomoc
natalia1811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 15:40   #782
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez natalia1811 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

ostatnio robiłam sobie, mamie i siostrze hybrydy (pierwsze w życiu) baza, top i kolor z Cosmetics Zone.

Trzymają się całkiem nieźle jak na nasze poniszczone paznokcie, ale chciałabym wypróbować (ponieważ były drobniutkie odpryski) ich bazę hard, czy któraś z Was miała z nią do czynienia> Co lepsze hard z CZ czy proteinowa z indigo?

I teraz pytania pewnie głupiutkie, ale jestem baaardzo początkująca
1. Czy można mając drobne, mało widoczne odpryski jakoś zabezpieczyć resztę paznokcia? Ewentualnie czy można w jakiś sposób poprawić takie drobne odpryski?

2. Co zrobić, gdy podczas manicure polakieruje się skórki na paznokciu i za choinkę nie mogę dokładnie jej zgarnąć patyczkiem drewnianym? Jakoś mi to nie idzie...

3. Co zrobić, gdy niezdarnie, niechcący się dotknie mokry jeszcze paznokieć hybrydowy (przed utwardzaniem). Jak są małe dziurki, nierówności to poczekać aż się wyrówna? A jeżeli są większe to czy mam tak utwardzić i następną warstwą wyrównać? Czy najlepiej zmyć to wszystko cleanerem i zacząć jeszcze raz? Do tej pory robiłam tak, że chwilę czekałam, aż się maksymalnie wyrówna i dokładałam troszkę lakieru, ale nie wiem, czy przez to paznokcie nie są zbyt mało trwałe, bo się robi grubsza warstwa...

4. Gdy maluję 1 warstwą koloru to mi się robią mocne prześwity w niektórym miejscach, Po drugiej warstwie jest lepiej, ale w tych samych miejscach wciąż są delikatne prześwity. Jak temu zaradzić? Jak malować, żeby lakier był dokładnie, równo rozłożony na całym paznokciu?
Harda z CZ nie mialam wiec sie nie wypowiem. Proteinowa mam i jestem z niej zadowolona.
Zabezpieczyc paznokiec mozesz wlasne ta baza.
Jesli masz przeswity to albo dajesz pierwsza warstwe podobnego koloru ale dobrze napigmentowanego albo druga warstwe malujesz druga strona pedzelka zeby w tych samych miejscach nie zabieral lakieru.
Jak zalejesz skorki to pewnie mani sie zapowietrzy a jesli nie to i tak w koncu lakier odejdzie od skorek i bedzie zahaczal o wszystko. Kup sobie zmywacz w pisaku. Polecam Essence bo maja cienkie koncowki. A zeby nie zalewac dawaj mniej lakieru.
Jesli dotkne mokrego lakieru to go zmywam.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2017-05-16 o 15:42
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 18:21   #783
natalia1811
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 68
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Harda z CZ nie mialam wiec sie nie wypowiem. Proteinowa mam i jestem z niej zadowolona.
Zabezpieczyc paznokiec mozesz wlasne ta baza.
Jesli masz przeswity to albo dajesz pierwsza warstwe podobnego koloru ale dobrze napigmentowanego albo druga warstwe malujesz druga strona pedzelka zeby w tych samych miejscach nie zabieral lakieru.
Jak zalejesz skorki to pewnie mani sie zapowietrzy a jesli nie to i tak w koncu lakier odejdzie od skorek i bedzie zahaczal o wszystko. Kup sobie zmywacz w pisaku. Polecam Essence bo maja cienkie koncowki. A zeby nie zalewac dawaj mniej lakieru.
Jesli dotkne mokrego lakieru to go zmywam.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dziękuję Ci bardzo A taki lakier hybrydowy zanim się utwierdzi mogę zmyć zwykłym zmywaczem? Mówię tu o skórkach. Nic nie będzie całości manicure, jak niechcący dotknę pisakiem nie tam gdzie trzeba? A co w sytuacji jak po pomalowaniu paznokcia jedną warstwą stwierdzę, że to beznadziejny kolor. Jak go wtedy zmyć i czym?
natalia1811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 19:02   #784
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez natalia1811 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo A taki lakier hybrydowy zanim się utwierdzi mogę zmyć zwykłym zmywaczem? Mówię tu o skórkach. Nic nie będzie całości manicure, jak niechcący dotknę pisakiem nie tam gdzie trzeba? A co w sytuacji jak po pomalowaniu paznokcia jedną warstwą stwierdzę, że to beznadziejny kolor. Jak go wtedy zmyć i czym?
Jak juz utwardzisz to frezarka albo odmaczanie w acetonie. Przed utwardzeniem zmyjesz albo acetonem albo cleanerem.
Jesli nieutwardzony lakier dotkniesz czymkolwiek to jesli sie da to mozna poprawic. Pomalowane skorki przed utwardzeniem mozna zmyc zmywaczem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 08:43   #785
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

natalia jak dotkniesz paznokcia to nie musisz go zmywać. Wystarczy jak pomalujesz go znowu pędzelkiem. Hybryda dopóki nieutwardzona może być "modyfikowana". Skoro jesteś bardzo poczatkująca to polecam też wątek o uczuleniu na hybrydę.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 21:34   #786
natalia1811
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 68
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez czuszka82 Pokaż wiadomość
natalia jak dotkniesz paznokcia to nie musisz go zmywać. Wystarczy jak pomalujesz go znowu pędzelkiem. Hybryda dopóki nieutwardzona może być "modyfikowana". Skoro jesteś bardzo poczatkująca to polecam też wątek o uczuleniu na hybrydę.
O dzięki, sądziłam, że wątek uczulenie na hybrydę jest bardziej o uczuleniu niż o poradach jak przeprowadzić manicure. Przejrzę na pewno.
Z tym dotknięciem przypadkowym lakieru i zmywaniem to gdzieś czytałam, że powinno się zmywać, ponieważ po dotknięciu czymkolwiek płynnej hybrydy już się coś wprowadza pod nią, powietrze, pył itd. Ale wydaje mi się to grubą przesadą. Ostatnio bym musiała ze 3 razy zmywać warstwę
natalia1811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-18, 07:36   #787
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

wątek o uczuleniu nie jest wątkiem o poprawnej aplikacji lakieru tylko jak wskazuje nazwa o uczuleniach. Polecam Ci go dlatego, że skoro napisałaś że jesteś amatorką i często zalewasz skórki to powinnaś wiedzieć czego unikać żeby nie dostać uczulenia lub jak rozpoznać jego objawy.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-18, 20:10   #788
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez czuszka82 Pokaż wiadomość
natalia jak dotkniesz paznokcia to nie musisz go zmywać. Wystarczy jak pomalujesz go znowu pędzelkiem. Hybryda dopóki nieutwardzona może być "modyfikowana". Skoro jesteś bardzo poczatkująca to polecam też wątek o uczuleniu na hybrydę.
Co mnie wczesniej opetalo ze bzdury pisalam? Oczywiscie ja tez poprawiam lakier jesli gdzies dotkne przed utwardzeniem zmywam jak mam paprochy lub bable.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-18, 21:32   #789
natalia1811
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 68
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Co mnie wczesniej opetalo ze bzdury pisalam? Oczywiscie ja tez poprawiam lakier jesli gdzies dotkne przed utwardzeniem zmywam jak mam paprochy lub bable.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ale poprawiacie rozsmarowując to co jest na płytce, czy dokładacie lakieru? Nie chciałabym żeby warstwa lakieru przez to była zbyt gruba...

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Nikt tu nie używał bazy hard CZ?
I nikt nie wie, który odcień najbardziej odpowiada Mardi Gras Semilaca?
natalia1811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-18, 22:00   #790
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez natalia1811 Pokaż wiadomość
ale poprawiacie rozsmarowując to co jest na płytce, czy dokładacie lakieru? Nie chciałabym żeby warstwa lakieru przez to była zbyt gruba...[COLOR="Silver"]
Nie dokladam lakieru.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 14:17   #791
KKunia
Przyczajenie
 
Avatar KKunia
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 27
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez natalia1811 Pokaż wiadomość
ale poprawiacie rozsmarowując to co jest na płytce, czy dokładacie lakieru? Nie chciałabym żeby warstwa lakieru przez to była zbyt gruba...

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Nikt tu nie używał bazy hard CZ?
I nikt nie wie, który odcień najbardziej odpowiada Mardi Gras Semilaca?
Używam. Jest ok. Niestety nie mam porównania z proteiną więc nie pomogę.
KKunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-20, 20:27   #792
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Problem z trwałością manicure. Używam bazy i topu Semilaca. Mama pracuje dużo "w wodzie". Lakier szybko odpada. Najczęściej odpryskuje. Matowienie płytki paznokcia nie przedłuża trwałości. Jakiś primer? Warto na to wydać pieniądze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-20, 21:40   #793
MartaNanny
Przyczajenie
 
Avatar MartaNanny
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 23
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Problem z trwałością manicure. Używam bazy i topu Semilaca. Mama pracuje dużo "w wodzie". Lakier szybko odpada. Najczęściej odpryskuje. Matowienie płytki paznokcia nie przedłuża trwałości. Jakiś primer? Warto na to wydać pieniądze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Proponuję zmienić top najpierw i zobaczyć czy zadziała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MartaNanny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 00:51   #794
czarownica_9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Hybrydy robię właściwie tylko sobie i mamie, nie mam w tym jakiejś super wprawy. Przez pierwszy tydzień jest wszystko ok, potem jest różnie i nie wiem, co jest nie tak...
Nigdy nie wycinałam skórek i dalej tego nie robię, jakoś mi nie przeszkadzają i nie czuję potrzeby ich usuwania. Zawsze jak maluję paznokcie to staram się ich nie zalać lakierem, ewentualnie zbieram nadmiar patyczkiem. Przez pierwsze 7-9 dni jest ok, ale potem zauważam, że kiedy paznokcie urosną, to najbliżej skórek lakier zaczyna się "podważać" na około 1 mm, delikatnie odpryskuje, haczy się o włosy, kiedyś nawet lakier odkleił się razem z bazą i odpadł z całego paznokcia nie pozostawiając żadnego śladu na płytce.
Dlaczego tak się dzieje? Używam tylko lakierów Semilaca i Neonail, odtłuszczam paznokcie, nie dotykam lakieru, a hybrydami mogę cieszyć się maksymalnie 2 tygodnie, a mogłabym jeszcze dłużej, gdyby nie to "podnoszenie się" lakieru...
czarownica_9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 09:18   #795
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

dlatego że nic nie robisz ze skórkami. Zostają mikroskopijne błonki których nie widać dobrze gołym okiem i to one powodują że po jakimś czasie lakier haczy i odpryskuje.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 11:22   #796
owcashow
Raczkowanie
 
Avatar owcashow
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 235
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Nir musisz skorek od razu wycinac, ale ich odsuniecie, uzycie preparatu do skorek i oczyszczenie plytki z blonek znacznie poprawi trwalosc mani uzyj chociaz drewnianego patyczka i delikatnie oczysc skorki i plytke z blonek

Wysłane z mojego SM-A300F przy użyciu Tapatalka
owcashow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 13:36   #797
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez czarownica_9 Pokaż wiadomość
Hybrydy robię właściwie tylko sobie i mamie, nie mam w tym jakiejś super wprawy. Przez pierwszy tydzień jest wszystko ok, potem jest różnie i nie wiem, co jest nie tak...
Nigdy nie wycinałam skórek i dalej tego nie robię, jakoś mi nie przeszkadzają i nie czuję potrzeby ich usuwania. Zawsze jak maluję paznokcie to staram się ich nie zalać lakierem, ewentualnie zbieram nadmiar patyczkiem. Przez pierwsze 7-9 dni jest ok, ale potem zauważam, że kiedy paznokcie urosną, to najbliżej skórek lakier zaczyna się "podważać" na około 1 mm, delikatnie odpryskuje, haczy się o włosy, kiedyś nawet lakier odkleił się razem z bazą i odpadł z całego paznokcia nie pozostawiając żadnego śladu na płytce.
Dlaczego tak się dzieje? Używam tylko lakierów Semilaca i Neonail, odtłuszczam paznokcie, nie dotykam lakieru, a hybrydami mogę cieszyć się maksymalnie 2 tygodnie, a mogłabym jeszcze dłużej, gdyby nie to "podnoszenie się" lakieru...
To, że Ci skórki nie przeszkadzają nie oznacza, że nie musisz nic z nimi robić. Tak jak piszą dziewczyny - zmiękczaj je płynem do skórek i odpychaj. Mani będzie Ci się lepiej trzymać.
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-02, 06:19   #798
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-02, 06:34   #799
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Może za daleko wyjeżdżasz lakierem, tj. za blisko skóry?
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-02, 09:33   #800
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-04, 16:31   #801
Magic chocolate cookie
Recenzentka Miesiąca - Listopad 2017
 
Avatar Magic chocolate cookie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 637
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Hej Dziewczyny, chciałam zapytać, czy któraś z Was ma może bazę/top 2 w 1 z Em Nail i używa z nią lakiery NeoNail lub Semilac? Mam taki problem, że za każdym razem nałożone hybrydy wytrzymują mi może ze 3 dni, a potem mam odpryski, ale przeważnie nawet nie odpryski, tylko lakier mi się jakby odkleja od paznokcia.
Rozumiem doskonale, że Semilac czy NeoNail i Em Nail to różne marki i one mogą nie być ze sobą kompatybilne, ale zastanawiam się, czy problemem może być tutaj właśnie niewłaściwa/niekompatybilna baza/top? Dodam jeszcze, że robiłam kiedyś dwa razy hybrydę z tą samą bazą/topem z Em Nail, ale lakier był z marki La Femme i wtedy wszystko się trzymało ponad 8 dni (potem sobie wymyśliłam, że zmywam), ale podejrzewam, że wytrzymałoby dłużej, bo nie było ani odprysków, ani odłażenia. Natomiast właśnie teraz kiedy używam lakierów NeoNail czy Semilac i tej samej bazy/topu, to pojawia mi się ten problem, że lakier odchodzi. Nie zalewam skórek, płytkę matuję bloczkiem, te rzeczy już odhaczyłam, bo jednak nakładałam hybrydy identycznie kiedy próbowałam to połączenie bazy z EmNail z lakierem La Femme i wszystko grało. Wydaje mi się, że problem leży właśnie w niekompatybilności lakierów z bazą i topem. Moje pytanie jest więc następujące - czy moje podejrzenia są podstawne? Czy tak może być, że baza nie gra z lakierem i dlatego odłazi? Mi się tak wydaje, że to to, ale wiem, że Wy Dziewczyny macie więcej doświadczenia ode mnie, także chciałam potwierdzić lub obalić moją teorię i proszę o pomoc. Czy powinnam kupić bazę z NeoNail lub Semilac, żeby pasowała do lakierów, czy tu chodzi o coś innego?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź
__________________
Blog: http://addictedtomakeup1.blogspot.co.uk/
Magic chocolate cookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 13:26   #802
owcashow
Raczkowanie
 
Avatar owcashow
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 235
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Magic chocolate cookie Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, chciałam zapytać, czy któraś z Was ma może bazę/top 2 w 1 z Em Nail i używa z nią lakiery NeoNail lub Semilac? Mam taki problem, że za każdym razem nałożone hybrydy wytrzymują mi może ze 3 dni, a potem mam odpryski, ale przeważnie nawet nie odpryski, tylko lakier mi się jakby odkleja od paznokcia.
Rozumiem doskonale, że Semilac czy NeoNail i Em Nail to różne marki i one mogą nie być ze sobą kompatybilne, ale zastanawiam się, czy problemem może być tutaj właśnie niewłaściwa/niekompatybilna baza/top? Dodam jeszcze, że robiłam kiedyś dwa razy hybrydę z tą samą bazą/topem z Em Nail, ale lakier był z marki La Femme i wtedy wszystko się trzymało ponad 8 dni (potem sobie wymyśliłam, że zmywam), ale podejrzewam, że wytrzymałoby dłużej, bo nie było ani odprysków, ani odłażenia. Natomiast właśnie teraz kiedy używam lakierów NeoNail czy Semilac i tej samej bazy/topu, to pojawia mi się ten problem, że lakier odchodzi. Nie zalewam skórek, płytkę matuję bloczkiem, te rzeczy już odhaczyłam, bo jednak nakładałam hybrydy identycznie kiedy próbowałam to połączenie bazy z EmNail z lakierem La Femme i wszystko grało. Wydaje mi się, że problem leży właśnie w niekompatybilności lakierów z bazą i topem. Moje pytanie jest więc następujące - czy moje podejrzenia są podstawne? Czy tak może być, że baza nie gra z lakierem i dlatego odłazi? Mi się tak wydaje, że to to, ale wiem, że Wy Dziewczyny macie więcej doświadczenia ode mnie, także chciałam potwierdzić lub obalić moją teorię i proszę o pomoc. Czy powinnam kupić bazę z NeoNail lub Semilac, żeby pasowała do lakierów, czy tu chodzi o coś innego?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź
Jeżeli wszystko ci odchodzi razem to raczej kwestia samej bazy, a nie połączenia jej z lakierami innej firmy. Też używam bazy z jednej, kolorów z 5 różnych a topu z jeszcze innej marki i wszystko się trzyma spokojnie 3 tygodnie, ale jako bazy używam proteiny z Indigo, która jest sprawdzona i ma wiele zwolenniczek. O tej bazie o której piszesz nawet nie słyszałam, więc ciężko mi coś o niej powiedzieć Używałam kiedyś bazy z Semilaca i wtedy też miałam problem z odpadającym lakierem, bo baza była po prostu beznadziejna.

Spróbuj z inną baza, ale ja osobiście NN i Semilac odradzam Z tego co pamiętam to dziewczyny polecają jakąś bazę z Kobos i SPN chyba. Wiele razy temat dobrej bazy był poruszany w wątku 'Lakiery hybrydowe", poszukaj tam
owcashow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 14:37   #803
iiya
Raczkowanie
 
Avatar iiya
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 87
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Hej dziewczyny! Właśnie zdjęłam hybrydę i jestem przerażona stanem swoich paznokci ;( czym je teraz ratować żeby trochę się odbudowały ? Załamka ��
iiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 14:52   #804
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Magic chocolate cookie Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, chciałam zapytać, czy któraś z Was ma może bazę/top 2 w 1 z Em Nail i używa z nią lakiery NeoNail lub Semilac? Mam taki problem, że za każdym razem nałożone hybrydy wytrzymują mi może ze 3 dni, a potem mam odpryski, ale przeważnie nawet nie odpryski, tylko lakier mi się jakby odkleja od paznokcia.
Rozumiem doskonale, że Semilac czy NeoNail i Em Nail to różne marki i one mogą nie być ze sobą kompatybilne, ale zastanawiam się, czy problemem może być tutaj właśnie niewłaściwa/niekompatybilna baza/top? Dodam jeszcze, że robiłam kiedyś dwa razy hybrydę z tą samą bazą/topem z Em Nail, ale lakier był z marki La Femme i wtedy wszystko się trzymało ponad 8 dni (potem sobie wymyśliłam, że zmywam), ale podejrzewam, że wytrzymałoby dłużej, bo nie było ani odprysków, ani odłażenia. Natomiast właśnie teraz kiedy używam lakierów NeoNail czy Semilac i tej samej bazy/topu, to pojawia mi się ten problem, że lakier odchodzi. Nie zalewam skórek, płytkę matuję bloczkiem, te rzeczy już odhaczyłam, bo jednak nakładałam hybrydy identycznie kiedy próbowałam to połączenie bazy z EmNail z lakierem La Femme i wszystko grało. Wydaje mi się, że problem leży właśnie w niekompatybilności lakierów z bazą i topem. Moje pytanie jest więc następujące - czy moje podejrzenia są podstawne? Czy tak może być, że baza nie gra z lakierem i dlatego odłazi? Mi się tak wydaje, że to to, ale wiem, że Wy Dziewczyny macie więcej doświadczenia ode mnie, także chciałam potwierdzić lub obalić moją teorię i proszę o pomoc. Czy powinnam kupić bazę z NeoNail lub Semilac, żeby pasowała do lakierów, czy tu chodzi o coś innego?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź
Moze tak być. Poza tym to produkt 2 w 1 a te sa z natury gorsze. Ja uzywam bazy z semilaca i jak to tej pory nie mam takich problemow, ona sie wrecz ciezko sciaga. Z lakierami neonail.i roznymi z aliexpress wspolpracuje dobrze.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 17:55   #805
owcashow
Raczkowanie
 
Avatar owcashow
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 235
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Magic chocolate cookie Pokaż wiadomość
Wiem, że nie polecasz NN, ale do takiej miałam najlepszy dostęp stąd, gdzie mieszkam, więc zobaczymy. Jeśli ona nie pomoże, to spróbuję coś z tych, co polecasz I obadam sobie ten wątek o lakierach hyrydowych
Moze nie "nie polecam" ale NN i Semi bardzo trudno sie sciaga pod acetonem

Firmy czasem zmieniaja sklady a czesto tez rozne partie maja minimalnie inne wlaaciwosci - mozliwe wiec ze baza z twojej buteleczki dziala inaczej niz ta od siostry

Ponadto z tego ci piszesz teraz moze byc tak ze masz za miekkie paznokcie na hybrydy - paznokiec pracuje i sie wygina, a hybryda nie i dlatego sie odkleja.

Gdyby zmiana bazy nie pomogla sporobuj tez primera lub jakiegos srodka utwardzajacego - proszku akrylowego albo jakiejs bazy typu reinforce (to pomoze utwardzic plytke i zapobiec jej wyginaniu).


Wysłane z mojego SM-A300F przy użyciu Tapatalka
owcashow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 17:57   #806
Magic chocolate cookie
Recenzentka Miesiąca - Listopad 2017
 
Avatar Magic chocolate cookie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 637
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Moze tak być. Poza tym to produkt 2 w 1 a te sa z natury gorsze. Ja uzywam bazy z semilaca i jak to tej pory nie mam takich problemow, ona sie wrecz ciezko sciaga. Z lakierami neonail.i roznymi z aliexpress wspolpracuje dobrze.
Dziękuję za odpowiedź Dziwi mnie tylko właśnie, czemu ta baza działała wcześniej, a teraz nagle nie działa, dlatego już snuję różne teorie spiskowe, co tu się może dziać nie tak - jak wspomniałam bowiem na tej bazie/topie miałam robione pazury 2 razy i trzymało się jak ta lala, a teraz nie. Co prawda jak napisałam powyżej - tamto to było inne opakowanie, bo należało do mojej Siostry, a teraz mam swoje, ale nie może przecież aż tak sie różnić...
Zamówiłam wczoraj w złości bazę Neonail Extra, będę próbować dalej. Jak przyjdzie to jeszcze użyję primera (z tą moją bazą/topem z Em Nail primer niewiele pomógł, ale jak robiłam kiedyś z tym samym produktem mojej Siostry to też używałam primera i było cacy). Może po prostu mam felerną jakąś tą bazę z Em Nail... Zobaczymy jak będzie z NeoNail, ale mam cichą nadzieję, że teraz będzie lepiej...
__________________
Blog: http://addictedtomakeup1.blogspot.co.uk/
Magic chocolate cookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 17:59   #807
patabloguje
Przyczajenie
 
Avatar patabloguje
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 23
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez iiya Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Właśnie zdjęłam hybrydę i jestem przerażona stanem swoich paznokci ;( czym je teraz ratować żeby trochę się odbudowały ? Załamka ��
To zależy jak je zdjęłaś? Aceton i folie, frezarka czy zerwanie?
Natłuść skórki masłem, albo oliwką, a na paznokcie szybko aplikuj odżywkę - osobiście polecam Sally Hansen ze złotem
__________________
Nie uwierzysz, co tu się kryje -> www.patabloguje.pl
patabloguje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 18:10   #808
Magic chocolate cookie
Recenzentka Miesiąca - Listopad 2017
 
Avatar Magic chocolate cookie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 637
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez owcashow Pokaż wiadomość
Moze nie "nie polecam" ale NN i Semi bardzo trudno sie sciaga pod acetonem

Firmy czasem zmieniaja sklady a czesto tez rozne partie maja minimalnie inne wlaaciwosci - mozliwe wiec ze baza z twojej buteleczki dziala inaczej niz ta od siostry

Ponadto z tego ci piszesz teraz moze byc tak ze masz za miekkie paznokcie na hybrydy - paznokiec pracuje i sie wygina, a hybryda nie i dlatego sie odkleja.

Gdyby zmiana bazy nie pomogla sporobuj tez primera lub jakiegos srodka utwardzajacego - proszku akrylowego albo jakiejs bazy typu reinforce (to pomoze utwardzic plytke i zapobiec jej wyginaniu).


Wysłane z mojego SM-A300F przy użyciu Tapatalka
Trudne ściąganie z acetonem mi nie straszne, bo ta baza, co teraz mam już i tak się trudno ściąga, czasami z 25 minut siedzę w folijkach, a i tak nie chce się zeskrobać, także jakby miała być powtórka z rozrywki to to nie jest taki problem, byle się wszystko trzymało.
I nie oczekuję tutaj 3 tygodniowej trwałości, jak niektórzy noszą, ale tydzień to już by było coś
Ale to niefajnie, że firmy zmieniają składy, bo faktycznie jeśli tak, to jakby nie było jedna osoba kupuje inny produkt, niż inna i to jest nie fair... Ja kupiłam tą bazę/top, bo wiedziałam, że działa dobrze, a teraz się rozczarowałam.
Co do wyginających się paznokci - nie są takie miękkie, tylko wiesz, co mam na myśli, jak masz nałożoną hybrydę, ale nie tak do końca na brzegach paznokcia, to możesz jeszcze zobaczyć trochę swojego naturalnego paznokcia i to 'łączenie' naturalnego z hybrydą. I w tym miejscu jeśli wcisnę mocno to mój paznokieć pójdzie o jakieś pół milimetra do dołu, a hybryda zostaje w miejscu, wciąż jednak nie zmienia to faktu, że ona jest od paznokcia odklejona, a przecież z taką siłą jak to się trzyma to się nie powinno zadziać. Nie dzieje się to też jednak na wszystkich palcach, co dodatkowo wprawia mnie w zdumienie.
Jeśli sama baza nie pomoże to tak zrobię, jak piszesz - użyję primera. Używałam go już z tą bazą Em Nail, ale i tak to nic nie pomagało w odklejaniu, więc to nie jest to. Naprawdę nurtuje mnie ta kwestia, czemu tylko na kilku palcach mi się odkleja, a na innych się trzyma, a następnym razem na innych się odkleja, a na jeszcze innych się trzyma ta hybryda.
No nic, przekonamy się już niebawem Jak nie to se hybrydy na super glue będę przytwierdzać DD
__________________
Blog: http://addictedtomakeup1.blogspot.co.uk/
Magic chocolate cookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 19:04   #809
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Udało się którejś przedłużyć paznokieć hybrydą? Czy to tylko mit intenetu, że da się to ładnie zrobić?
Próbowałam takiego jednego przedłużyć na formie (nawet chwyciłam w sklepie dwie różne dla porównania), obejrzałam ze dwa czy trzy filmiki instrukażowe na YT, ale dla mnie jakoś to nie działa. O ile tę krzywiznę wzdłuż paznokcia jestem w stanie zbudować przyzwoicie, to ta poprzeczna psuje wszystko - za każdą próbą wychodzi albo za płaski w porównaniu do moich paznokci, albo zbyt mocno wykrzywiony, taki szponowaty.
No i główny problem - przy przedłużaniu zalewam cały czas paznokieć od wewnętrznej strony, tzn. baza spływa mi między paznokieć a formę, nawet jak nie przy malowaniu, to przy próbie przetransportowania paznokcia pod lampę albo jakoś w trakcie utwardzania, już pod lampą.
A, i w razie pytań - używałam do przedłużania Base Extra z NeoNail.
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 19:10   #810
patabloguje
Przyczajenie
 
Avatar patabloguje
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 23
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;7441489 6]Udało się którejś przedłużyć paznokieć hybrydą? Czy to tylko mit intenetu, że da się to ładnie zrobić?
Próbowałam takiego jednego przedłużyć na formie (nawet chwyciłam w sklepie dwie różne dla porównania), obejrzałam ze dwa czy trzy filmiki instrukażowe na YT, ale dla mnie jakoś to nie działa. O ile tę krzywiznę wzdłuż paznokcia jestem w stanie zbudować przyzwoicie, to ta poprzeczna psuje wszystko - za każdą próbą wychodzi albo za płaski w porównaniu do moich paznokci, albo zbyt mocno wykrzywiony, taki szponowaty.
No i główny problem - przy przedłużaniu zalewam cały czas paznokieć od wewnętrznej strony, tzn. baza spływa mi między paznokieć a formę, nawet jak nie przy malowaniu, to przy próbie przetransportowania paznokcia pod lampę albo jakoś w trakcie utwardzania, już pod lampą.
A, i w razie pytań - używałam do przedłużania Base Extra z NeoNail.[/QUOTE]
Ja normlanie buduje Hardi z Semilaca, a ostatnio miałam mega kryzys, bo nie wzięłam go ze sobą, a jeden z paznokcie mi strzelił przed imprezą i przedłużyłam... topem. Da się - i zbudować łuk i apeks. Kwestia praktyki chyba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie uwierzysz, co tu się kryje -> www.patabloguje.pl
patabloguje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-31 10:09:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:50.