Majówki 2017 cz. I ! <3 - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-06-26, 08:14   #1441
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 732
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Dziewczyny które mają karuzele nad lozeczkiem. Sprawdza się? Maluchy są zainteresowane?
Chce dziś kupić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 08:40   #1442
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

[1=999fd1c55571ad5d2d0bdb0 1d195d36e03efc653;7495573 6]Dziewczyny które mają karuzele nad lozeczkiem. Sprawdza się? Maluchy są zainteresowane?
Chce dziś kupić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Zainteresowanie trwa 5 minut ;-)


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 09:22   #1443
decorail
Zakorzenienie
 
Avatar decorail
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 855
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Effpe - u nas się sprawdza - wiadomo, że nie leży godzinę, ale do 20 min się zdarzy uśmiecha się do niej i gada liczę, że z czasem ten czas się wydłuży

Spanie było od 20:30 do 3, więc mam nadzieję, że zostanie już taka długość tego pierwszego snu Problem jest potem, bo często zasypia tylko na 1-2 godziny i znów je i już po spaniu.

Dziś niestety znów marudzenie. Niespokojne i krótkie drzemki i cyc non stop
decorail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 09:28   #1444
Kiwaczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiwaczka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wodzisław śląski
Wiadomości: 2 158
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Dzisiaj moja pociecha konczy 2 miesiące

Co do spania to maruda jakich mało ostatnio. Już mi powoli nerwy siadają więc to czas na wyjście samej do ludzi i trochę odetchnięcie.

Karuzela u nas też się sprawdza czasem i ze 30 min patrzy na obracajace się maskotki. A czasem ma to wszystko w d..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 10:24   #1445
aixa
Rozeznanie
 
Avatar aixa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 919
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

[1=999fd1c55571ad5d2d0bdb0 1d195d36e03efc653;7495573 6]Dziewczyny które mają karuzele nad lozeczkiem. Sprawdza się? Maluchy są zainteresowane?
Chce dziś kupić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

mamy karuzelę Fischer Price misie, wisi nad przewijakiem i Maja uwielbia gadać do misiów jak zmieniam jej pampersa albo ją przebieram

My karmimy się mm ale nigdy nie zdarzyło się, żeby Maja miała zieloną kupkę, zawsze żółta grudkowata
Wydaje mi się, że mała ma katar, codziennie wyciągam jej rano białe gilki
__________________
Lenka 12.03.2010 CC
http://www.suwaczki.com/tickers/ug378u69qhqma25s.png

Maja 27.04.2017 CC
aixa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 11:02   #1446
bunnybe
Zadomowienie
 
Avatar bunnybe
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 756
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Effpe karuzela u nas sie sprawdza ale od kilku dni dopiero, jutro G. konczy 6 tygodni
__________________
16.05.2017 G.
bunnybe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 12:00   #1447
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 732
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Dzięki dziewczyny za opinię Maya w tym tygodniu skończy 8 tygodni więc myślę że to będzie odpowiedni moment

W ogóle dzisiaj moje dziecko jest dziwne. Bo od rana tylko je i od razu idzie spać..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-26, 12:18   #1448
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez aixa Pokaż wiadomość
mamy karuzelę Fischer Price misie, wisi nad przewijakiem i Maja uwielbia gadać do misiów jak zmieniam jej pampersa albo ją przebieram

My karmimy się mm ale nigdy nie zdarzyło się, żeby Maja miała zieloną kupkę, zawsze żółta grudkowata
Wydaje mi się, że mała ma katar, codziennie wyciągam jej rano białe gilki
A nasz maluch się tą karuzelą kompletnie nie interesuje, no może chwilę popatrzy, ale to wszystko...

nie masz problemu z jej stabilnością? Nam co jakiś czas spada, mocowanie jest jakieś dziwne... już nawet ją dodatkowo podklejaliśmy tesą.

Byliśmy u pediatry, oceniła, że nie ma podstaw na razie do zmiany mleka, że kupy przy ha1 mogą być zielone, obejrzała zdjęcie pieluchy.
Na wszelki wypadek mamy zrobić badanie ogólne moczu i posiew kału, żeby dmuchać na zimne.


[1=999fd1c55571ad5d2d0bdb0 1d195d36e03efc653;7496301 6]Dzięki dziewczyny za opinię Maya w tym tygodniu skończy 8 tygodni więc myślę że to będzie odpowiedni moment

W ogóle dzisiaj moje dziecko jest dziwne. Bo od rana tylko je i od razu idzie spać..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Leonek tak miał w sobotę. Stawiam na ciśnienie.
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 12:33   #1449
Magnificence
Rozeznanie
 
Avatar Magnificence
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 975
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość
Leonek tak miał w sobotę. Stawiam na ciśnienie.
Oj tak w sobotę też coś musiało być z ciśnieniem bo moja mała też przespała cały dzień

Ja od wczoraj wieczora aplikuję małej bobotic i obserwuję czy jest poprawa.
W środę idziemy do pediatry bo mimo, że moje dziecko potrafi całymi dniami wisieć na (.) (.) to chyba nie przybiera tak jak powinna
Magnificence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 12:35   #1450
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Milutek Twoje rady są super 👌 dzięki wielkie, dzięki nim nasza Nina śpi dłużej bo do 7,8 a w dzień ma w końcu zdrowa drzemke, też właśnie teraz :-D kwiatek 🌸 dla Ciebie ;-)
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 12:39   #1451
decorail
Zakorzenienie
 
Avatar decorail
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 855
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

U nas po wielkich przebojach wreszcie gad zasnął spokojnie i śpi już 45 min Wcześniej po 5 min dostawał wścieczki i rzucał się dziko na wszystkie strony i kończył to pięknym rykiem

Ja się pytam skąd się wzięło określenie "śpi jak niemowlę/dziecko"?!?!?!?!?! I jak słyszę, że teraz to jest fajnie, bo takie dziecko to tylko je i śpi to mam ochotę komuś przywalić

Kurdeee - budzi się

Jeszcze mieliśmy przygodę, bo w trakcie zmiany pieluchy zadzwonił do drzwi kurier i musiałam z gołymi klejnotami małego odłożyć go do łóżeczka - weszłam na sam finał osikiwania wszystkiego wokół
decorail jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-26, 12:43   #1452
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 732
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość
A nasz maluch się tą karuzelą kompletnie nie interesuje, no może chwilę popatrzy, ale to wszystko...

nie masz problemu z jej stabilnością? Nam co jakiś czas spada, mocowanie jest jakieś dziwne... już nawet ją dodatkowo podklejaliśmy tesą.

Byliśmy u pediatry, oceniła, że nie ma podstaw na razie do zmiany mleka, że kupy przy ha1 mogą być zielone, obejrzała zdjęcie pieluchy.
Na wszelki wypadek mamy zrobić badanie ogólne moczu i posiew kału, żeby dmuchać na zimne.




Leonek tak miał w sobotę. Stawiam na ciśnienie.
Całkiem możliwe bo dana jestem senna i od jutra cały tydzień maja być mega ulewy więc bardzo możliwe

Czekam aż się zbudzi bo muszę iść na rynek po kapustę na gołąbki xd
Może uda ni się później pójść do nowego parku który znalazłam obok nas ale nie wiem bo park jest w przeciwnym kierunku xd
Cytat:
Napisane przez decorail Pokaż wiadomość
U nas po wielkich przebojach wreszcie gad zasnął spokojnie i śpi już 45 min Wcześniej po 5 min dostawał wścieczki i rzucał się dziko na wszystkie strony i kończył to pięknym rykiem

Ja się pytam skąd się wzięło określenie "śpi jak niemowlę/dziecko"?!?!?!?!?! I jak słyszę, że teraz to jest fajnie, bo takie dziecko to tylko je i śpi to mam ochotę komuś przywalić

Kurdeee - budzi się

Jeszcze mieliśmy przygodę, bo w trakcie zmiany pieluchy zadzwonił do drzwi kurier i musiałam z gołymi klejnotami małego odłożyć go do łóżeczka - weszłam na sam finał osikiwania wszystkiego wokół
Hahahaha !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 12:46   #1453
aixa
Rozeznanie
 
Avatar aixa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 919
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

emilka to prawda, ona jest bardzo ciężka i niestabilna, tż przerobił ją na zasilanie sieciowe, bo te baterie to przesada i dodatkowo do łóżeczka przypięta jest binderem - ani drgnie
decorail weź ty pogadaj z tym twoim maluchem, co on tak fika i nie śpi

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Magnificence Pokaż wiadomość
Oj tak w sobotę też coś musiało być z ciśnieniem bo moja mała też przespała cały dzień

Ja od wczoraj wieczora aplikuję małej bobotic i obserwuję czy jest poprawa.
W środę idziemy do pediatry bo mimo, że moje dziecko potrafi całymi dniami wisieć na (.) (.) to chyba nie przybiera tak jak powinna
a dlaczego myślisz, że nie przybiera tak jak powinna?
__________________
Lenka 12.03.2010 CC
http://www.suwaczki.com/tickers/ug378u69qhqma25s.png

Maja 27.04.2017 CC
aixa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 12:55   #1454
Magnificence
Rozeznanie
 
Avatar Magnificence
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 975
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez decorail Pokaż wiadomość
U nas po wielkich przebojach wreszcie gad zasnął spokojnie i śpi już 45 min Wcześniej po 5 min dostawał wścieczki i rzucał się dziko na wszystkie strony i kończył to pięknym rykiem

Ja się pytam skąd się wzięło określenie "śpi jak niemowlę/dziecko"?!?!?!?!?! I jak słyszę, że teraz to jest fajnie, bo takie dziecko to tylko je i śpi to mam ochotę komuś przywalić

Kurdeee - budzi się

Jeszcze mieliśmy przygodę, bo w trakcie zmiany pieluchy zadzwonił do drzwi kurier i musiałam z gołymi klejnotami małego odłożyć go do łóżeczka - weszłam na sam finał osikiwania wszystkiego wokół
Za głośno walisz w klawiaturę i go obudziłaś
I zostaw tu dziecko bez pampersa na chwilę to wykorzysta okazję w 100%

Cytat:
Napisane przez aixa Pokaż wiadomość
a dlaczego myślisz, że nie przybiera tak jak powinna?
waga urodzeniowa to 3500 g tydzień temu miała 3600 a wczoraj skończyła miesiąc ... Na początku traciła na wadze i dokarmiałam mm. Zaczęła przybierać to pediatra kazał odstawić mm. Ale żeby 3 tyg po porodzie miała tylko 100g więcej to moim zdaniem za mało
Poza tym ona potrafi ciągle wisieć na piersi i stąd się zastanawiam, bo przecież jakby się najadała to by przynajmniej się zaokrąglała albo coś a ona jak była chudzinka tak jest
Magnificence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 12:56   #1455
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Widzę że nie tylko my mamy problem z kupkami :-/ nasza mała chyba miała kolke przez 2 dni. jednego dnia, w piątek było hardcorowo, psychicznie wysiadalam. Co chwila te bóle brzuszka a do tego mała głodna, szarpala się przy piersi, kopala, szczypala :-(

Poszlismy do pediatry, powiedziała że jak mała męczą gazy to ssac odczuwa ulgę ale i wzmaga to prace jelit i dlatego tak się zachowuje.

Jak trwa to tak długo że Nina już godzinę się męczy to trzeba nakarmić butelka :-/ i znowu pod górkę z KP.



Na szczęście od 2 dni lepiej. Pomaga chyba espumisan forte i leżenie na brzuszku
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 13:03   #1456
aixa
Rozeznanie
 
Avatar aixa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 919
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Magnificence to rzeczywiście mało. Powinna przytyć 1 kg od masy urodzeniowej po miesiącu. Może znowu zalecą dokarmiane mm
__________________
Lenka 12.03.2010 CC
http://www.suwaczki.com/tickers/ug378u69qhqma25s.png

Maja 27.04.2017 CC
aixa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 13:03   #1457
Magnificence
Rozeznanie
 
Avatar Magnificence
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 975
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez Baambi Pokaż wiadomość
Widzę że nie tylko my mamy problem z kupkami :-/ nasza mała chyba miała kolke przez 2 dni. jednego dnia, w piątek było hardcorowo, psychicznie wysiadalam. Co chwila te bóle brzuszka a do tego mała głodna, szarpala się przy piersi, kopala, szczypala :-(

Poszlismy do pediatry, powiedziała że jak mała męczą gazy to ssac odczuwa ulgę ale i wzmaga to prace jelit i dlatego tak się zachowuje.

Jak trwa to tak długo że Nina już godzinę się męczy to trzeba nakarmić butelka :-/ i znowu pod górkę z KP.

Na szczęście od 2 dni lepiej. Pomaga chyba espumisan forte i leżenie na brzuszku
Moja mała ma to samo z gazami. Wierci się wtedy przy piersi wyrywa, drapie mnie itp. Mam nadzieję, że po tym boboticu będzie poprawa.
Bambi a po espumisanie nadal Ci się tak męczy przy piersi?
Magnificence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 13:06   #1458
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

U nas było podobnie, też słabo przyboerala. Tak było przez zoltaczke, ale i teraz nie ma rewelacji. 6 tygodni, 4020 g, a urodzwniowa 3420. Pediatra powiedziała że jak skończy 2 miesiące to zdecydujemy czy nie dokarmiac bardziej bo słabo przybiera, powinna teraz nadrabiać.
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 13:10   #1459
Magnificence
Rozeznanie
 
Avatar Magnificence
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 975
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez aixa Pokaż wiadomość
Magnificence to rzeczywiście mało. Powinna przytyć 1 kg od masy urodzeniowej po miesiącu. Może znowu zalecą dokarmiane mm
Zobaczymy co powie pediatra w środę
Coś widocznie musi być nie tak albo z moim pokarmem, albo mała leniwie ssie albo już nie wiem
nie chcę rezygnować z kp

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Baambi Pokaż wiadomość
U nas było podobnie, też słabo przyboerala. Tak było przez zoltaczke, ale i teraz nie ma rewelacji. 6 tygodni, 4020 g, a urodzwniowa 3420. Pediatra powiedziała że jak skończy 2 miesiące to zdecydujemy czy nie dokarmiac bardziej bo słabo przybiera, powinna teraz nadrabiać.
Jestem ciekawa ile mała waży teraz. W środę ją zważymy to się okaże.
Gdybym nie zadzwoniła w zeszłym tyg do położnej żeby mi małą zważyła to bym nawet nie wiedziała, że ona tak słabo przybiera, ale już wtedy mi się wydawało, że coś jest nie tak.
Bambi a jakim mlekiem dokarmiasz?
Magnificence jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-26, 13:10   #1460
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez decorail Pokaż wiadomość
U nas po wielkich przebojach wreszcie gad zasnął spokojnie i śpi już 45 min Wcześniej po 5 min dostawał wścieczki i rzucał się dziko na wszystkie strony i kończył to pięknym rykiem

Ja się pytam skąd się wzięło określenie "śpi jak niemowlę/dziecko"?!?!?!?!?! I jak słyszę, że teraz to jest fajnie, bo takie dziecko to tylko je i śpi to mam ochotę komuś przywalić

Kurdeee - budzi się

Jeszcze mieliśmy przygodę, bo w trakcie zmiany pieluchy zadzwonił do drzwi kurier i musiałam z gołymi klejnotami małego odłożyć go do łóżeczka - weszłam na sam finał osikiwania wszystkiego wokół
He he, fontanny chłopcy lubią

Cytat:
Napisane przez aixa Pokaż wiadomość
emilka to prawda, ona jest bardzo ciężka i niestabilna, tż przerobił ją na zasilanie sieciowe, bo te baterie to przesada i dodatkowo do łóżeczka przypięta jest binderem - ani drgnie
Co to jest binder?

A w ogóle karuzela jest fajna, my dostaliśmy ją w prezencie, sprawdzają się super szumy i szuwary, pewnie za jakiś czas też projektor, ale ciągle się zastanawiam, kto wymyślił misie ze skrzydłami



Cytat:
Napisane przez Magnificence Pokaż wiadomość


waga urodzeniowa to 3500 g tydzień temu miała 3600 a wczoraj skończyła miesiąc ... Na początku traciła na wadze i dokarmiałam mm. Zaczęła przybierać to pediatra kazał odstawić mm. Ale żeby 3 tyg po porodzie miała tylko 100g więcej to moim zdaniem za mało
Poza tym ona potrafi ciągle wisieć na piersi i stąd się zastanawiam, bo przecież jakby się najadała to by przynajmniej się zaokrąglała albo coś a ona jak była chudzinka tak jest
U nas Leoś urodzeniówkę przebił dokładnie po 3 tygodniach (po tygodniu dokarmiania mm), więc spokojnie. I też jest drobniutki, nie schabik, ale mnie to nie martwi. Teraz ładnie przybiera, waży 4620 (urodził się z wagą 2930) - jutro skończy 2 miesiące, ale my jesteśmy tylko na mm. Dla mnie jest ciężki, trudno mi nim manipulować.

Cytat:
Napisane przez Baambi Pokaż wiadomość
Widzę że nie tylko my mamy problem z kupkami :-/ nasza mała chyba miała kolke przez 2 dni. jednego dnia, w piątek było hardcorowo, psychicznie wysiadalam. Co chwila te bóle brzuszka a do tego mała głodna, szarpala się przy piersi, kopala, szczypala :-(

Poszlismy do pediatry, powiedziała że jak mała męczą gazy to ssac odczuwa ulgę ale i wzmaga to prace jelit i dlatego tak się zachowuje.

Jak trwa to tak długo że Nina już godzinę się męczy to trzeba nakarmić butelka :-/ i znowu pod górkę z KP.



Na szczęście od 2 dni lepiej. Pomaga chyba espumisan forte i leżenie na brzuszku
Nam pediatra zaleciła esputicon, który zresztą sama zaczęłam podawać, ale mam wkrapiać na język, a ja mieszałam z mlekiem.

Oprócz tego mamy pionizować Leona przez 20 minut po karmieniu, a pod materac coś podłożyć, żeby nie leżał na płasko.
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 13:12   #1461
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Tak jest lepiej po tym espumisanie, ale i staramy się lepiej ja odbijać, i kłaść na brzuszku jak śpi, wtedy te gazy uchodzą i ka tak nie bolą. Straszne jak maluszki tak cierpią :-( i to tak na psyche działa jak szarpia czy szczypia. Teraz jak ciągnie za sutek to odstawiam i noszę jak ma odbicie, to ja uspokaja czasami i próbuje znowu przystawic. I tak do godziny. Jak się nie uda ja nakarmić to daje butle bo jak odciagam to bardziej w czasie to potem już w ogóle jest masakra. Nie dość że ja boli brzuch kolkowo to jeszcze głodna jak wilk
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 13:14   #1462
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez Magnificence Pokaż wiadomość

Jestem ciekawa ile mała waży teraz. W środę ją zważymy to się okaże.
Gdybym nie zadzwoniła w zeszłym tyg do położnej żeby mi małą zważyła to bym nawet nie wiedziała, że ona tak słabo przybiera, ale już wtedy mi się wydawało, że coś jest nie tak.
Bambi a jakim mlekiem dokarmiasz?
U nas jak zaliczaliśmy spadek to też to czułam "po dziecku".
Niemowlę średnio powinno przybierać 120-220 g tygodniowo.
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 13:19   #1463
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez Baambi Pokaż wiadomość
Widzę że nie tylko my mamy problem z kupkami :-/ nasza mała chyba miała kolke przez 2 dni. jednego dnia, w piątek było hardcorowo, psychicznie wysiadalam. Co chwila te bóle brzuszka a do tego mała głodna, szarpala się przy piersi, kopala, szczypala :-(

Poszlismy do pediatry, powiedziała że jak mała męczą gazy to ssac odczuwa ulgę ale i wzmaga to prace jelit i dlatego tak się zachowuje.

Jak trwa to tak długo że Nina już godzinę się męczy to trzeba nakarmić butelka :-/ i znowu pod górkę z KP.



Na szczęście od 2 dni lepiej. Pomaga chyba espumisan forte i leżenie na brzuszku
U nas to samo, jak boli brzuszek to szarpie się przy piersi, ale też często jej ssanie pomaga i idzie wtedy kupa 😀



Cytat:
Napisane przez Magnificence Pokaż wiadomość
Za głośno walisz w klawiaturę i go obudziłaś
I zostaw tu dziecko bez pampersa na chwilę to wykorzysta okazję w 100%



waga urodzeniowa to 3500 g tydzień temu miała 3600 a wczoraj skończyła miesiąc ... Na początku traciła na wadze i dokarmiałam mm. Zaczęła przybierać to pediatra kazał odstawić mm. Ale żeby 3 tyg po porodzie miała tylko 100g więcej to moim zdaniem za mało
Poza tym ona potrafi ciągle wisieć na piersi i stąd się zastanawiam, bo przecież jakby się najadała to by przynajmniej się zaokrąglała albo coś a ona jak była chudzinka tak jest
Wow, ale to nieźle, że dałaś radę odstawić mm. U nas też słabe przybieranie było. Zaczęłam dokarmiać i to 2 tygodnie temu. Teraz bym już nie mogła odstawić mm, bo niestety mleka w piersiach coraz mniej i powoli coraz więcej mm. Chociaż przy piersi być chce i lubi, więc chciałabym żeby mogła jak najdłużej, ale nie wiem ile tam wyssie, jak po godzinnym wiszeniu jest w stanie na luzie wypić 90 ml mm...



Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Franuś

"Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam,kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam."
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 13:28   #1464
happiness__
Rozeznanie
 
Avatar happiness__
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 585
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez decorail Pokaż wiadomość
U nas po wielkich przebojach wreszcie gad zasnął spokojnie i śpi już 45 min Wcześniej po 5 min dostawał wścieczki i rzucał się dziko na wszystkie strony i kończył to pięknym rykiem

Ja się pytam skąd się wzięło określenie "śpi jak niemowlę/dziecko"?!?!?!?!?! I jak słyszę, że teraz to jest fajnie, bo takie dziecko to tylko je i śpi to mam ochotę komuś przywalić

Kurdeee - budzi się

Jeszcze mieliśmy przygodę, bo w trakcie zmiany pieluchy zadzwonił do drzwi kurier i musiałam z gołymi klejnotami małego odłożyć go do łóżeczka - weszłam na sam finał osikiwania wszystkiego wokół
Uwielbiam Twoje historie! 😂😂😂 ja raz zdążyłam odejść na sekundę po pampersa do komody, bo skończyły mi się przy przewijaku i cała ściana, podłoga, ubrania i ucho zostały udekorowane siuśkami
Cytat:
Napisane przez Magnificence Pokaż wiadomość
Za głośno walisz w klawiaturę i go obudziłaś
I zostaw tu dziecko bez pampersa na chwilę to wykorzysta okazję w 100%



waga urodzeniowa to 3500 g tydzień temu miała 3600 a wczoraj skończyła miesiąc ... Na początku traciła na wadze i dokarmiałam mm. Zaczęła przybierać to pediatra kazał odstawić mm. Ale żeby 3 tyg po porodzie miała tylko 100g więcej to moim zdaniem za mało
Poza tym ona potrafi ciągle wisieć na piersi i stąd się zastanawiam, bo przecież jakby się najadała to by przynajmniej się zaokrąglała albo coś a ona jak była chudzinka tak jest
U nas była taka sama historia... urodził się z wagą 3250, przy wyjściu ze szpitala 3150 i tydzień później na wizycie waga ani drgnęła. Zalecenie dokarmiania co 2 h, w nocy co 3 i w 3 dni udało nam się skoczyć o 150g, mały ważył 3300. Ale potem minął tydzień i znowu marnie, 3400 i zalecenie dokarmiania. Co Ci mogę doradzić to żeby spróbować na początek dokarmiać 2-3 razy dziennie, oczywiście obserwując wagę. Z dokarmiania po każdym karmieniu strasznie ciężko zejść...

Ja się nacieszyłam bezpośrednim kp i rzuceniem laktatora w kąt niecałe dwa dni. Znowu mam problem z tą jedną piersią. Boli mnie strasznie sutek, na początku myślałam że musi się na nowo przyzwyczaić do ssania przez dziecko (przerwa trwała miesiąc) i że muszę to przeczekać. Ale bolało coraz bardziej, aż doszło do tego, że przystawiłam młodego do tej piersi i zaraz mu zabrałam, bo nie byłam w stanie wytrzymać z bólu 😔 patrzę, a tam krew... mimo że nie mam z zewnątrz żadnej widocznej rany. I znowu laktator, butelka... chciałam się umówić na konsultację laktacyjną, ale jedyna położna z certyfikatem, która mogłaby mi pomóc jest na urlopie i wraca dopiero za 2 tygodnie 😔 szczerze mówiąc miałam wczoraj pierwszy raz taki mega kryzys, że pierwszy raz pomyślałam serio o przejściu na mm. Ale trwało to do chwili, kiedy młody zasnął przy piersi. Nie potrafię tego zrobić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
happiness__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 13:29   #1465
aixa
Rozeznanie
 
Avatar aixa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 919
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

emilka to takie paski plastikowe zaciskowe
__________________
Lenka 12.03.2010 CC
http://www.suwaczki.com/tickers/ug378u69qhqma25s.png

Maja 27.04.2017 CC
aixa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 13:34   #1466
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez happiness__ Pokaż wiadomość
Uwielbiam Twoje historie! 😂😂😂 ja raz zdążyłam odejść na sekundę po pampersa do komody, bo skończyły mi się przy przewijaku i cała ściana, podłoga, ubrania i ucho zostały udekorowane siuśkami

U nas była taka sama historia... urodził się z wagą 3250, przy wyjściu ze szpitala 3150 i tydzień później na wizycie waga ani drgnęła. Zalecenie dokarmiania co 2 h, w nocy co 3 i w 3 dni udało nam się skoczyć o 150g, mały ważył 3300. Ale potem minął tydzień i znowu marnie, 3400 i zalecenie dokarmiania. Co Ci mogę doradzić to żeby spróbować na początek dokarmiać 2-3 razy dziennie, oczywiście obserwując wagę. Z dokarmiania po każdym karmieniu strasznie ciężko zejść...

Ja się nacieszyłam bezpośrednim kp i rzuceniem laktatora w kąt niecałe dwa dni. Znowu mam problem z tą jedną piersią. Boli mnie strasznie sutek, na początku myślałam że musi się na nowo przyzwyczaić do ssania przez dziecko (przerwa trwała miesiąc) i że muszę to przeczekać. Ale bolało coraz bardziej, aż doszło do tego, że przystawiłam młodego do tej piersi i zaraz mu zabrałam, bo nie byłam w stanie wytrzymać z bólu 😔 patrzę, a tam krew... mimo że nie mam z zewnątrz żadnej widocznej rany. I znowu laktator, butelka... chciałam się umówić na konsultację laktacyjną, ale jedyna położna z certyfikatem, która mogłaby mi pomóc jest na urlopie i wraca dopiero za 2 tygodnie 😔 szczerze mówiąc miałam wczoraj pierwszy raz taki mega kryzys, że pierwszy raz pomyślałam serio o przejściu na mm. Ale trwało to do chwili, kiedy młody zasnął przy piersi. Nie potrafię tego zrobić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Słuszna rada z tym dokarmianiem 2-3 razy dziennie.

Współczuję z tą piersią.

Cytat:
Napisane przez aixa Pokaż wiadomość
emilka to takie paski plastikowe zaciskowe
dzięki!
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 13:35   #1467
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Emilka o to o pionozowaniu i klinie też stosujemy

Magnificence dokarmiamy bebilonem. Ale od 3 dni mam duże samozaparcie żeby ściągać swoje i tym najpierw dokarmiac. Dzisiaj się udało i przedwczoraj. Widzę że mam niedużo pokarmu ale te 20 ml ściągnę z piersi po ninie, więc sądzę że ona też nie dojada. Marzę że rozhulam laktacje tak że będzie się najadac tym co leci w miarę szybko.
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 13:40   #1468
aixa
Rozeznanie
 
Avatar aixa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 919
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

u nas waga urodzeniowa 2950g a teraz waży 4400g ma skończone 8 tygodni. Przez 3 tyg. tylko kp potem mieszanie i w rezultacie mm.

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

Właśnie kurier przyniósł zamówienie z h&m ten kombinezonik w gwiazdki o którym wcześniej pisałyśmy bardzo ładny zamówiłam 68 i wydaje się spory

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Baambi Pokaż wiadomość
Emilka o to o pionozowaniu i klinie też stosujemy

Magnificence dokarmiamy bebilonem. Ale od 3 dni mam duże samozaparcie żeby ściągać swoje i tym najpierw dokarmiac. Dzisiaj się udało i przedwczoraj. Widzę że mam niedużo pokarmu ale te 20 ml ściągnę z piersi po ninie, więc sądzę że ona też nie dojada. Marzę że rozhulam laktacje tak że będzie się najadac tym co leci w miarę szybko.
baambi jak się czegoś bardzo chce to się to zazwyczaj spełnia, na pewno uda ci się rozhulać laktację, potrzeba tylko cierpliwości i samozaparcia
__________________
Lenka 12.03.2010 CC
http://www.suwaczki.com/tickers/ug378u69qhqma25s.png

Maja 27.04.2017 CC
aixa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 13:45   #1469
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Happines współczuję :-( mnie cały czas bolą brodawki mimo że już 6tygodni karmie. A teraz jak Nina tak szarpie to mam już krwiaczki na otoczce :-/

Kurde mała spi dalej, karmienie było o 11.15. Odkryłam już ją, przewrocilam na boczek a ta dalej i jeszcze się uśmiecha heh. Budzić na siłę?
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 13:47   #1470
aixa
Rozeznanie
 
Avatar aixa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 919
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez Baambi Pokaż wiadomość
Happines współczuję :-( mnie cały czas bolą brodawki mimo że już 6tygodni karmie. A teraz jak Nina tak szarpie to mam już krwiaczki na otoczce :-/

Kurde mała spi dalej, karmienie było o 11.15. Odkryłam już ją, przewrocilam na boczek a ta dalej i jeszcze się uśmiecha heh. Budzić na siłę?
ja bym nie budziła, jak sama wstanie bedzie bardziej głodna i może lepiej i efektywniej possie pierś
__________________
Lenka 12.03.2010 CC
http://www.suwaczki.com/tickers/ug378u69qhqma25s.png

Maja 27.04.2017 CC
aixa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-05 20:18:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:49.