Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-07-16, 15:20   #3571
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Ja dostałam jakiś link żeby inni dostali 15£ zniżki ale jeszcze nikomu go nie dałam :p korzystałam z gwarancji i w ogóle jak używałam bookingu to nigdy nie miałam żadnego problemu. Ja mam chyba 4 rezerwacje na siebie bo raz robię ja raz tz ale jak teraz będziemy w Polsce to chyba zabukuje coś i zobaczę co wtedy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli zdarzyło Ci się odwoływać rezerwacje bez żadnych kosztów?
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-16, 15:40   #3572
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Czyli zdarzyło Ci się odwoływać rezerwacje bez żadnych kosztów?

Gwarancja najniższej ceny to coś innego niż bezpłatne odwołanie ale możesz odwołać jeśli się trzymasz warunków - trzeba uważnie czytać bo często te tanie nie maja możliwości odwołania darmowego. Mogą potrącić jakiś tam procent za odwołanie a po terminie całość. Sprawdź jeszcze czy dany obiekt nie jest gdzies tańszy albo czy nie da się go wynająć bezpośrednio bo może mieć własna stronę i być trochę tańszy. Ale nie musi.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-16, 16:18   #3573
44fee507034f68ecff0b692d635bddccdf886c4e_65540ba289b10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 10 712
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Treść usunięta
44fee507034f68ecff0b692d635bddccdf886c4e_65540ba289b10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-16, 18:49   #3574
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Gwarancja najniższej ceny to coś innego niż bezpłatne odwołanie ale możesz odwołać jeśli się trzymasz warunków - trzeba uważnie czytać bo często te tanie nie maja możliwości odwołania darmowego. Mogą potrącić jakiś tam procent za odwołanie a po terminie całość. Sprawdź jeszcze czy dany obiekt nie jest gdzies tańszy albo czy nie da się go wynająć bezpośrednio bo może mieć własna stronę i być trochę tańszy. Ale nie musi.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Znalazłam wybrany hotel na innej stronie (na której robiłam już zamówienie) o 20 zł taniej. Tam też jest program lojalnościowy z którego na pewno nie skorzystam, bo w ciągu roku trzeba zebrać 10 noclegów. Za rzadko wyjeżdżamy, żeby nam się to udało zwłaszcza, że rejestrując się na ichniej stronie myślałam, że wykupię też noclegi na Lofotach, ale tam hotele z tej strony nie są prawie w ogóle dostępne.

[1=44fee507034f68ecff0b692 d635bddccdf886c4e_65540ba 289b10;75534436]Treść usunięta[/QUOTE]

Dobrze wiedzieć . Miałam rezerwować na miejscu jak już bedziemy znać nasz plan podróży, ale właśnie skorzystałam z darmowego odwołania, bo wiem że czym później będziemy chcieli coś wynając tym pewnie będzie trudniej znaleźć coś rozsądnego. A o tym podatku przeczytałam już po dokonaniu rezerwacji.

---------- Dopisano o 19:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:49 ----------

Ale to dziewczyny jest przykre.

Od pół roku na olx mam zapisane ulubione wyszukiwania i odkąd zaczęly się wakacje, średnio raz w tygodniu kot jest do oddania. Jak oni tak mogą?
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-16, 21:02   #3575
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Z tego co pamiętam to obie jestesmy w podobnym wieku .

My w zeszłym roku wynajęlismy domek od tubylców i byłam zachwycona. Problem jest taki, że jeśli chodzi o noclegi to mój Tż jest bardzo wybredny. Nie może być pokój u rodziny (tylko miejsce na wyłączność) i musi być łazienka w pokoju. Poza tym przy rezerwacji Tż musi korzystać ze stron, z których nie wyciągają wszystkich możliwych informacji od klienta. W zeszłym roku chcieliśmy wynając coś za pośrednictwem airbn, ale przy rezerwacji Tż się ciągle wściekał. A jak już poprosili o skan dowodu, to stwierdził, że miarka się przebrała (jest bardzo wrażliwy jeśli chodzi o ochronę danych osobowych). Potem jeszcze marudził, że przez jakiś czas zaśmiecali mu skrzynkę. Ciężko się z nim wybiera coś do spania .



Ja bym tak nie potrafiła. Zawsze coś trzeba dokupić: jakieś warzywa do obiadu czy mięso. Ale to prawda, że to znaczna oszczednośc czasu.

Ja co jakiś czas jeżdżę do Tesco i robię zakupy za 250-300 zł po to, żeby mieć spory zapas czegoś do picia, makaronów, mleka, trochę mniejszy kasz i ryżów, kawy itp.



To dla mnie zawsze najgłupszy argument. Osobiście mam modę w nosie. Jak mi się coś podoba to to kupię i bedę używać, a jak nie to nikt mnie na siłę do niczego nie przekona.



Dzięki
Wczoraj wieczorem zamowiłam jeszcze 2 dodatkowe noclegi, bo można bezpłatnie anulować rezerwacje na 2 dni przed przybyciem.Dojedziemy na miejsce, bedziemy mieć czas na rozejrzenie się co i jak i wtedy podejmiemy decyzję, czy 2 dni później zostajemy w tej samej okolicy, przeprowadzamy się gdzieś dalej, czy zmieniamy lokal.

Najlepsze jest to, że nie mogłam znaleźć żadnych sensownych noclegów z 19, na 20 sierpnia (żeby można je było anulować w czasie kiedy już będziemy tam na miejscu i w cenie do 500-600 zł). Potem popatrzyłam w kalendarz i okazało się, że to jest weekend z soboty na niedzielę. Więc póki co jedną noc mamy pod gołym niebem. Zobaczymy później co i jak.

Potem doczytałam małym drukiem, że anulowanie rezerwacji jest co prawda bezpłatne, ale podatek i tak może zostać pobrany (zakładam, że chodzi o 10 %). Macie doświadczenia w tym zakresie? Muszę poczytac regulaminy.



Też mnie to strasznie wkurza. Mam koleżankę która otwarcie mówi, że nie pójdzie do pracy, bo jak dostanie 1500 zł z 500 + to nie opłaca jej się nawet palcem kiwnąć.

A propos podwyżek to przykre, że ludzie glosowali za 500 +, żeby dostać dodatkową kasę, ale nie przemyśleli, że będzie się to wiązać z róznego rodzaju podwyżkami. Chociaż jak ktoś ma 1000 zł, czy 1500 zł dodatkowej kasy za nic to pewnie i w nosie ma podwyżki. Najbardziej na tym wszystkim cierpią ludzie którym 500 + się nie należy.



To zlależy co lubisz. Czy wolisz zwierdzać miasta, czy raczej wypoczywać. A na ile dni? 3?
Jadę z rodziną, czyli mężem i dziecmi 3 i 5 lat. Trochę zwiedzania, trochę luzu typu plac zabaw.
4 dni
Na razie rozważam berlin i gorące źródła na Węgrzech.

Terha, nikt ci nie broni stać się beneficjentem programu 500+
Mam 2 dzieci, biorę jedno 500 i jest to niewiele w stosunku do miesięcznych wydatków na dwójkę dzieci. Do tego trud wychowania. Nie ma kasy która by mnie skłoniła do trzeciego dziecka. Do wstawanie co chwile w nocy, do wiecznego ryku i "mamooooo", do bycia tylko przedłużeniem butelki czy łyżeczki i maszyna do zmiany pieluch (tak się czulam).
Kiedyś też się złościlam na zasilkowców, że za moje pieniadze żyją. A teraz to mi żal. Najbardziej tych którzy się postarali o kolejne dzieci, żeby brać kosiniakowe i 500+. Widzę co się dzieje na lokalnej grupie, jak w danym miesiącu opóźnia się wyplata 500. CiekawA jestem co te madki zrobią, jak program się skończy.

Pod tym względem w Wawie jest fajnie.
Od września ma wejść bon zlobkowy na 400zl. Nie wiem jeszcze na jakiej zasadzie i szkoda ze wchodzi , jak moje dzieci żłobek kończą.
Mają być też bezpłatne przedszkola. Ale to oczywiście pic na wodę. Znika opłata za godziny, ale zostaje opłata za żywie nie 10zl/dzień, komitet 60-70zl/miesiąc, opłaty za zajęcia dodatkowe, za wycieczki.
Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
W Lidlu maslo oselkowe Laciate 200g za 4,99zl. Myślę, że warto - to a propo naszej wcześniejszej rozmowy o drogim maśle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Byłam i nie widziałam, muszę kupić, dzięki.
Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Znalazłam wybrany hotel na innej stronie (na której robiłam już zamówienie) o 20 zł taniej. Tam też jest program lojalnościowy z którego na pewno nie skorzystam, bo w ciągu roku trzeba zebrać 10 noclegów. Za rzadko wyjeżdżamy, żeby nam się to udało zwłaszcza, że rejestrując się na ichniej stronie myślałam, że wykupię też noclegi na Lofotach, ale tam hotele z tej strony nie są prawie w ogóle dostępne.



Dobrze wiedzieć . Miałam rezerwować na miejscu jak już bedziemy znać nasz plan podróży, ale właśnie skorzystałam z darmowego odwołania, bo wiem że czym później będziemy chcieli coś wynając tym pewnie będzie trudniej znaleźć coś rozsądnego. A o tym podatku przeczytałam już po dokonaniu rezerwacji.

---------- Dopisano o 19:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:49 ----------

Ale to dziewczyny jest przykre.

Od pół roku na olx mam zapisane ulubione wyszukiwania i odkąd zaczęly się wakacje, średnio raz w tygodniu kot jest do oddania. Jak oni tak mogą?
Bylismy u ciotki. Opowiadała że do jego krewnego przyblakala się kotka w ciąży. Z mrugnięciem okiem (bo dzieci sluchaly) powiedziała, że poród przeżył tylko jeden kociak.

Edytowane przez ZamyslonaRoztargniona
Czas edycji: 2017-07-16 o 21:04
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 06:56   #3576
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Hej, dawno mnie nie było, sporadycznie odpalam kompa, bo mam tyle roboty, że nie wiem co najpierw.

Terha gratulacje!

Widzę, że rozgorzała dyskusja o podpaskach, kubeczkach itd. Dla mnie też wizja kubeczka była kiedyś obrzydliwa, ale teraz biorę ją pod uwagę. Po tamponach mimo bardzo skrupulatnej higieny miałam zespół wstrząsu toksycznego. Podpaski najbardziej chłonne jakie testowałam (Naturella te grube na noc) wystarczają mi na 1-1,5h. Problem wyjść z domu przez pierwsze 2 dni, bo muszę kojarzyć wszystkie toalety na trasie Zastanawiam się na ile wystarczałby kubeczek i czy kupno nie byłoby wtopą, bo jeszcze gdy używałam tamponów to zakładanie ich to był koszmar. No i mam wizję jazdy na dyżur w celu usunięcia kubeczka
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 08:39   #3577
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Terha, nikt ci nie broni stać się beneficjentem programu 500+
Tak, tylko zanim uda nam się dorobić dwójki dzieci to program pewnie się skończy.

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Kiedyś też się złościlam na zasilkowców, że za moje pieniadze żyją. A teraz to mi żal. Najbardziej tych którzy się postarali o kolejne dzieci, żeby brać kosiniakowe i 500+.
A mi żal tych dzieci. Bo to one będą miały potem przerąbane. Oczywiście nie wszystkie, ale jest wiele rodzin które zdecydowały się na kolejne dziecko, bo dostaną dodatkową kasę. A jak to się kiedyś skończy to najbardziej ucierpią na tym właśnie dzieci.

Gdyby to był program rzeczywiście dla potrzebujących to naprawdę nie miałabym nic przeciwko temu. Ale nie po to, żeby robić sobie dzieci (nie znoszę tego określenia, ale w tym wypadku jest akurat adekwatne).

Szkoda też ludzi którzy nie mogą mieć dzieci albo mają tylko jedno a muszą płacić na 500 +. Moim zdaniem to nie fair. Równie dobrze mogliby dokładać do invitro. Chyba byloby z tego więcej pożytku.


Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Mają być też bezpłatne przedszkola. Ale to oczywiście pic na wodę. Znika opłata za godziny, ale zostaje opłata za żywie nie 10zl/dzień, komitet 60-70zl/miesiąc, opłaty za zajęcia dodatkowe, za wycieczki.
No już bez przesady. Wiadomo, że są jakieś koszty. I tak moim zdaniem rodzice mają teraz za dobrze (w porównaniu do tego co było kiedyś). Jak chodziłam do szkoły to też były różne wydatki. Nawet dużo większe, bo jeszcze trzeba było za każdym razem kupować podręczniki. Jeszcze by tego brakowało, żeby wszystko było za darmo. Wtedy to dopiero głupota szerzyłaby się na potęgę.

A teraz? Od 6. roku życia siedza w szkole do 17.00 za darmo, a jak się spóźnią pół godziny to też się nikt tym nie przejmuje.

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Terha gratulacje!
Dzięki
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-17, 08:47   #3578
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Ale to dziewczyny jest przykre.

Od pół roku na olx mam zapisane ulubione wyszukiwania i odkąd zaczęly się wakacje, średnio raz w tygodniu kot jest do oddania. Jak oni tak mogą?
psy tak samo. i nie ma znaczenia czy szczeniaki czy dorosłe, jest ich po prostu zatrzęsienie
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 08:49   #3579
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;7554654 6]psy tak samo. i nie ma znaczenia czy szczeniaki czy dorosłe, jest ich po prostu zatrzęsienie[/QUOTE]

Pewnie tak, ale tego nie śledzę, bo sprawdzam tylko oferty dla kota.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 09:04   #3580
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Pewnie tak, ale tego nie śledzę, bo sprawdzam tylko oferty dla kota.
a ja mam ustawione dla psów a koty widzę na lokalnej grupie ogłoszeniowej na fb.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 10:12   #3581
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Te darmowe książki też się skończą, spokojnie, to nie UK Chociaż z drugiej strony jak się u nas za coś zapłaci to się bardziej szanuje a nie woła do nauczyciela, że ma dać długopis bo to jego obowiązek xD
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-17, 11:31   #3582
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Dziewczyny, właśnie zrobiłam zamówienie dla kota w zooplusie i odkryłam, że na przestrzeni ponad pół roku produkty, które zamawiałam teraz są kilka złotych tańsze. Jaka to miła odmiana po tych strasznych podwyżkach .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 18:04   #3583
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Dziewczyny, właśnie zrobiłam zamówienie dla kota w zooplusie i odkryłam, że na przestrzeni ponad pół roku produkty, które zamawiałam teraz są kilka złotych tańsze. Jaka to miła odmiana po tych strasznych podwyżkach .
Terha, wchodzisz w baner jakiegoś stowarzyszenia zanim złożysz zamówienie na zooplusie?
Warszawska koteria ma takie przekierowanie, i za każdym razem jak przejdzie się na stronę zooplusa z ich baneru to parę groszy wpada do nich.
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 19:56   #3584
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Moja znajoma musiała już odkupować bezplatnetto podręczniki. Podobnie jak większość rodziców z tamtej klasy.
Podręcznik jest darmowy, jeśli nie jest zniszczony. Szkoła?(nie wiem kto to fizycznie ocenia), zacięte rogi uznawalismy za zniszczenie np. I ogólnie Jak podręcznik nie był jak nowy, trzeba było odkupić. Chyba logiczne, że po roku używania nie wygląda jak nowy.

Mnie wkurza propaganda, że coś jest darmowe, a potem okazuje się że nie.
Ze 500+ na każde dziecko, a potem jednak nie.
Nawet mój teść myśli, że dostaje 1000 zł, skoro mam 2 dzieci.
Hasło darmowe przedszkole też działa na wyobraźnię, że dziecko ma za darmo opiekę, zje sobie za darmo.

Darmowe obiady dla wszystkich to są w szkole w Finlandii, podobnie jak wyprawka od państwa po urodzeniu i do szkoły.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 20:37   #3585
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Terha, wchodzisz w baner jakiegoś stowarzyszenia zanim złożysz zamówienie na zooplusie?
Warszawska koteria ma takie przekierowanie, i za każdym razem jak przejdzie się na stronę zooplusa z ich baneru to parę groszy wpada do nich.
Nie. Nie słyszałam o czymś takim. Fajna sprawa. Tylko pewnie zanim skorzystam następnym razem z możliwości zamówienia taniej, to na pewno zdążę o takiej możliwości zapomnieć .

EDIT: Jak to niby działa? Weszłam z ciekawości na zooplus ze strony koterii, zalogowałam się i nie mam niższych cen.

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Moja znajoma musiała już odkupować bezplatnetto podręczniki. Podobnie jak większość rodziców z tamtej klasy.
Podręcznik jest darmowy, jeśli nie jest zniszczony. Szkoła?(nie wiem kto to fizycznie ocenia), zacięte rogi uznawalismy za zniszczenie np. I ogólnie Jak podręcznik nie był jak nowy, trzeba było odkupić. Chyba logiczne, że po roku używania nie wygląda jak nowy.
To chamstwo ze strony szkoły. Moja szkoła czasem przegina w drugą stronę (wszystko dla dzieci i rodziców), ale to przesada.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011






Edytowane przez Terha
Czas edycji: 2017-07-17 o 20:42
Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 21:22   #3586
rabbithearted
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 256
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cześć, można dołączyć? Chcę wreszcie ogarnąć wydatki i założyć konto oszczędnościowe.

Robię kolejne podejście do regularnego zapisywania wydatków z podziałem na kategorie, żeby zobaczyć, gdzie pieniądze mi uciekają. Na pewno na spontaniczne zakupy spożywcze parę razy w tygodniu zamiast jednych większych i przemyślanych. Mało wydaję za to na kosmetyki (zużywam te, które już mam) i na książki (czytam te, które kupiłam wcześniej i korzystam z czytnika).

Niedługo będę się musiała pożegnać ze zniżkami studenckimi
rabbithearted jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 21:45   #3587
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez rabbithearted Pokaż wiadomość
Cześć, można dołączyć? Chcę wreszcie ogarnąć wydatki i założyć konto oszczędnościowe.

Robię kolejne podejście do regularnego zapisywania wydatków z podziałem na kategorie, żeby zobaczyć, gdzie pieniądze mi uciekają. Na pewno na spontaniczne zakupy spożywcze parę razy w tygodniu zamiast jednych większych i przemyślanych. Mało wydaję za to na kosmetyki (zużywam te, które już mam) i na książki (czytam te, które kupiłam wcześniej i korzystam z czytnika).

Niedługo będę się musiała pożegnać ze zniżkami studenckimi
Witaj .

Brak zniżek studenckich do rzeczywiście ból .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 21:52   #3588
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Witaj .

Brak zniżek studenckich do rzeczywiście ból .

Z którym musimy żyć


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 22:01   #3589
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Mi najbardziej brakowało taniego mpk po studiach
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-18, 07:05   #3590
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Nie. Nie słyszałam o czymś takim. Fajna sprawa. Tylko pewnie zanim skorzystam następnym razem z możliwości zamówienia taniej, to na pewno zdążę o takiej możliwości zapomnieć .

EDIT: Jak to niby działa? Weszłam z ciekawości na zooplus ze strony koterii, zalogowałam się i nie mam niższych cen.



To chamstwo ze strony szkoły. Moja szkoła czasem przegina w drugą stronę (wszystko dla dzieci i rodziców), ale to przesada.
Ceny są takie same tylko 2% wartości twojego zamówienia trafia do jakiejś fundacji. https://fanimani.pl tu jest napisane jakie sklepy i ile procent. Jest też specjalna wtyczka do ściągnięcia do przeglądarki, która przypomina o tym gdy wchodzi się na strony sklepów, które biorą w tym udział. Muszę ją sobie ściągnąć, bo też czasami zapominam
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 08:07   #3591
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Mi najbardziej brakowało taniego mpk po studiach
Mi właśnie też, bo to była zniżka z której korzystalam na okrągło.

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Ceny są takie same tylko 2% wartości twojego zamówienia trafia do jakiejś fundacji. https://fanimani.pl tu jest napisane jakie sklepy i ile procent. Jest też specjalna wtyczka do ściągnięcia do przeglądarki, która przypomina o tym gdy wchodzi się na strony sklepów, które biorą w tym udział. Muszę ją sobie ściągnąć, bo też czasami zapominam
Aaaaa............to nie zrozumiałam . To nastepnym razem postaram się pamiętać i wejść na stronę przez link
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 10:32   #3592
thalia666
Wtajemniczenie
 
Avatar thalia666
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 216
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Na zooplusie można wykupić zniżkę 3% bodaj. Zwraca się przy drugich zakupach.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
__________________
"Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present"
thalia666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 11:59   #3593
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez thalia666 Pokaż wiadomość
Na zooplusie można wykupić zniżkę 3% bodaj. Zwraca się przy drugich zakupach.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
5 % Opłaca się jak wydasz w ciągu roku ponad 300 zł. Przez ostatnie 2 lata korzystałam z tych zniżek, ale teraz sobie nie wykupiłam, bo stwierdziłam, że raczej tyle nie wydam.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 14:28   #3594
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Uwaga na mBank dziewczyny, grrr... wystornowali mi jedną z rat, tzn najpierw ją zapłacili a później zrobili zwrot na konto i przez to zadzwoniła do mnie windykacja innego banku Na szczęście niedopłata była tylko tej jednej raty bez odsetek i szybciutko zapłaciłam A najlepsze jest to, że ja pod koniec spłacania sprawdzałam po tytule przelewu i było piękne 10 rat zapłacone tylko jak się wpisze w historii zamiast tytułu kwotę to już się pokazało to głupie storno Czyli w praktyce jedna z tych dziesięciu wpłat się nie liczyła bo wróciła. Nie wiem czemu tak zrobili z przelewem cyklicznym ale najadłam się niezłego strachu !
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 14:43   #3595
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
5 % Opłaca się jak wydasz w ciągu roku ponad 300 zł. Przez ostatnie 2 lata korzystałam z tych zniżek, ale teraz sobie nie wykupiłam, bo stwierdziłam, że raczej tyle nie wydam.
Muszę się w takim razie zainteresować tą zniżką, bo myslę, że w ciągu roku wydaję u nich 1000-2000 zł.
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 14:53   #3596
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Uwaga na mBank dziewczyny, grrr... wystornowali mi jedną z rat, tzn najpierw ją zapłacili a później zrobili zwrot na konto i przez to zadzwoniła do mnie windykacja innego banku Na szczęście niedopłata była tylko tej jednej raty bez odsetek i szybciutko zapłaciłam A najlepsze jest to, że ja pod koniec spłacania sprawdzałam po tytule przelewu i było piękne 10 rat zapłacone tylko jak się wpisze w historii zamiast tytułu kwotę to już się pokazało to głupie storno Czyli w praktyce jedna z tych dziesięciu wpłat się nie liczyła bo wróciła. Nie wiem czemu tak zrobili z przelewem cyklicznym ale najadłam się niezłego strachu !
Jeśli cie to pocieszy to częsty przypadek. W ostatnim tygodniu miałam 3 klientów , których rata wróciła. Bank odbiorcy nie zaksięgował. I klient się wkurzył i przy okazji i mnie ( bo pierwsze wrażenie jest takie, że to nasza wina niestety).

U nas grubo na minusie w tym miesiącu bo kupiliśmy w końcu auto. 1/6 naszych oszczędności stopniała w ciągu jednego dnia. Jeszcze coś tam trzeba będzie dołożyć na pierdoły. Przerejestrować i chyba od razu opłacimy ubezpieczenie, bo chcemy załatwić wszystko w rodzinnej miejscowości (taniej + znajomości) .

Na pewno oszczędzimy na jedzeniu. Dałam sobie 2 tygodnie na całkowite opróżnienie zamrażarki i przynajmniej 1/4 suchego prowiantu. Więc kupuje teraz tyko owoce i warzywa oraz pieczywo. Narobiłam takich zapasów, że w końcu nam się jakieś mole spożywcze zalęgną. Jak będę mieć miejsce to przywieziemy od rodziców normalne wiejskie jedzenie. Marzy mi sie w koncu surowy boczuś do upieczenia.
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 14:57   #3597
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Uwaga na mBank dziewczyny, grrr... wystornowali mi jedną z rat, tzn najpierw ją zapłacili a później zrobili zwrot na konto i przez to zadzwoniła do mnie windykacja innego banku Na szczęście niedopłata była tylko tej jednej raty bez odsetek i szybciutko zapłaciłam A najlepsze jest to, że ja pod koniec spłacania sprawdzałam po tytule przelewu i było piękne 10 rat zapłacone tylko jak się wpisze w historii zamiast tytułu kwotę to już się pokazało to głupie storno Czyli w praktyce jedna z tych dziesięciu wpłat się nie liczyła bo wróciła. Nie wiem czemu tak zrobili z przelewem cyklicznym ale najadłam się niezłego strachu !
A jakim prawem zrobili zwrot?
Pocztowy natomiast pobiera kasę w niedzielę, a w systemie widnieje informacja, że kasa pobrana w poniedziałek. Tez niezle złodziejstwo.

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Muszę się w takim razie zainteresować tą zniżką, bo myslę, że w ciągu roku wydaję u nich 1000-2000 zł.
To zdecydowanie. Ja do tej pory korzystalam, ale teraz raczej nie przewiduję aż tyle wydatków na oporządzanie kota, żeby mi się to opłacało.

Ile masz zwierzaków w domu, że tyle kasy na nie wydajesz?
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 15:00   #3598
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
A jakim prawem zrobili zwrot?
Pocztowy natomiast pobiera kasę w niedzielę, a w systemie widnieje informacja, że kasa pobrana w poniedziałek. Tez niezle złodziejstwo.



To zdecydowanie. Ja do tej pory korzystalam, ale teraz raczej nie przewiduję aż tyle wydatków na oporządzanie kota, żeby mi się to opłacało.

Ile masz zwierzaków w domu, że tyle kasy na nie wydajesz?
Jednego psa i dwa koty.
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 15:08   #3599
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
A jakim prawem zrobili zwrot?
Pocztowy natomiast pobiera kasę w niedzielę, a w systemie widnieje informacja, że kasa pobrana w poniedziałek. Tez niezle złodziejstwo.
Jeżeli bank widzi nieprawidłowość w przelewie (np w jakichś danych) to ma prawo zwrócić przelew i nie jest to żadne złodziejstwo.
Jakbyś prze pomyłkę przelała kasę na jakieś stare konto i kasa by wróciła to tez być mówiła że złodziejstwo? Czy cieszyła się że ją oddali. Czasem przelewy sa stornowane, jeśli jest ku temu przyczyna.

W jakimś sensie bank pocztowy pobiera kasę? W niedzielę nie ma księgowań przecież.
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 15:25   #3600
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;7558461 6]Jeżeli bank widzi nieprawidłowość w przelewie (np w jakichś danych) to ma prawo zwrócić przelew i nie jest to żadne złodziejstwo.
Jakbyś prze pomyłkę przelała kasę na jakieś stare konto i kasa by wróciła to tez być mówiła że złodziejstwo? Czy cieszyła się że ją oddali. Czasem przelewy sa stornowane, jeśli jest ku temu przyczyna.

W jakimś sensie bank pocztowy pobiera kasę? W niedzielę nie ma księgowań przecież.[/QUOTE]

Mi w niedziele pobrali kasę, a w systemie napisali datę o jeden dzień późniejszą. Bali się, że w poniedziałek wyprowadzę kasę, czy co?
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-23 15:43:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:23.