Spirala - wątek zbiorczy cz. II - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-08, 10:55   #391
taka_bebe
Raczkowanie
 
Avatar taka_bebe
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 244
Unhappy Czy zakładałybyście na moim miejscu...?

Cześć Wszystkim , jestem tu nowa (znaczy, kiedyś miałam konto na Wizaż, ale długo nie wchodziłam i zapomniałam hasło...więc jestem tak prawie nowa )
Przejrzałam wątek, jedna rzecz nie daje mi spokoju, może mi doradzicie - jestem zdecydowana na wkładkę miedzianą, już się nawet umówiłam na zakładanie. I nagle dopadły mnie rozmyślenia. Najbliższe pół roku w moim życiu, to będą wyjazdy (rozrywkowe i nie tylko), zmiana otoczenia na jakiś czas (ja się tym zawsze przejmuję baaardzo). I tu pytanie - czy sądzicie, że powinnam jednak przeczekać ten burzliwy czas i dopiero później założyć wkładkę? (po nowym roku będę już na "swoim" miejscu). Różne dziewczyny mają różne doświadczenia ze spiralką, domyślam się, że raczej ciężko przewidzieć, jak mój organizm ją przyjmie. Boję się po prostu, że będę miała bardzo obfite i bolesne miesiączki, a że jestem przyzwyczajona do raczej skąpych i niezbyt bolesnych, to wiecie - może to stanowić problem. Do tego, skoro będę jeździć (nie zawsze w miejsca z nieskrępowanym dostępem do toalety, i nie zawsze z ludźmi, których lubię) to będę miała utrudniony dostęp do gina, ale także do toalety. Już przy zwykłym okresie to moim zdaniem trochę wyzwanie, a już jakby się miało coś dziać, albo po prostu miałby być obfitszy?...nie uśmiecha mi się jechać z bagażem pełnym dodatkowych par spodni i majtek na w razie "w"...
Co Wy byście zrobiły? czekałybyście, czy zakładały mimo to?...
Strasznie się tym stresuję...do tego jest mi głupio, bo już się umówiłam na przyszły tydzień, że zakładam, ale jakoś umawiając się nie miałam w głowie tego, że już w przyszłym miesiącu wyjeżdżam i to na taki jakby biwak (przypadnie to w czasie spodziewanej miesiączki, więc już w ogóle głowa pełna najgorszych myśli). Liczę na Waszą życzliwą pomoc...
taka_bebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-08, 12:18   #392
dakota35
Raczkowanie
 
Avatar dakota35
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Sylt
Wiadomości: 66
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Taka bebe-życzliwie chciałabym Ci coś doradzić ale szczerze to sama nie wiem
może powiem Ci jak było ze mną,założyłam miedziana gynefix w styczniu(nigdy nie rodziłam,mam 35 lat).generalnie założenie,badania wszystko ok,własciwie bez bólu itp ALE,pierwszy okres przyszedł o 3 tyg za wcześnie i porównując poprzednie ten był obfitszy i dłuższy,z plamieniami trwał ok.10 dni.w międzyczasie w pierwszym cyklu miałam drobne plamienia.także to już był dla mnie troche szok bo zwykle moje okresy trwają w porywach4-5 dni.kolejny okres już w terminie,nadal troche obfity ale krótszy,teraz po 6 miesiącach "wróciłam do siebie"jest normalnie,generalnie ujmując temat pierwsze 3 okresy były troche inne niż zwykle ale własciwie bezbolesne.tak zareagował mój organizm ale w innym wątku(o gynefix)możesz poczytać,ze jedna dziewczyna krwawi już 2 miesiac własciwie bez przerwy,ma na zmianę krwotoki,pare dni plamienia i znowu krwawienie,a leki niewiele pomagają,wiec takie coś też się może zdarzyć.Niestety to już jest loteria jak Twoje ciało się zachowa.Suma sumarum ja chyba bym jednak przeczekała na spokojniejszy czas,bo szczerze mówiąc tez miałam zakładać spiralke już w listopadzie 2016 ale wstrzymałam się do stycznia bo coś tam.Po prostu psychicznie inaczej do założenia podeszłam,też wybrałam taki spokojniejszy czas kiedy byłam 2 miesiące w domu i miałam chociaż komfort psychiczny,że jakby co to 10 km dalej jest lekarz a toalete mam na miejscu
Ale wybór nalezy do Ciebie,może inne dziewczyny opiszą jak u nich było i wtedy podejmiesz decyzje
Zapomniałam dodac,że ogólnie w pierwszy tydz po założeniu niewskazane jest używac tamponów,uprawiać sport,dzwigac coś,pływac w basenie no i seksowaćNo i bardzo musisz zwracac uwagę na higienę bo można łatwiej złapać jakies zakazenie.

Edytowane przez dakota35
Czas edycji: 2017-07-08 o 12:23
dakota35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-08, 12:33   #393
taka_bebe
Raczkowanie
 
Avatar taka_bebe
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 244
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Dziękuję Ci za odpowiedź ...ja się właśnie najbardziej do tego skłaniam, żeby poczekać, bo od stycznia będę na miejscu, więc stres znacznie mniejszy..nawet zakładając gorszy scenariusz (tak, czytałam wątek o gynefix i współczuję dziewczynie, którą tak ta wkładka męczy...oby jej organizm się przyzwyczaił jak najszybciej!)
A czy, tak z rozmów i z własnego doświadczenie, możesz powiedzieć, że jest jakaś zależność między miesiączkowaniem ogólnie, a po założeniu spiralki? W sensie, np. że ktoś normalnie mający skąpe miesiączki ma większą szansę, że po założeniu miedzianki też nie będzie się "wykrwawiał"? (nie mam na myśli pierwszych cykli, bo wtedy wiadomo, jest gorzej, tylko po unormowaniu)
Jest mi tylko jakoś strasznie głupio, bo już umówiona wizyta, już z ginem pogadałam, tylko jakoś po prostu chyba z emocji, nie wzięłam pod uwagę moich planów życiowych... (bo ogólnie prowadzę spokojne życie, bez częstych wyjazdów i pobytów na łonie natury bez toalety, więc jakoś o tym zapomina, że te pół roku będzie inne).
Chyba po prostu zamienię wizytę na zwykłą i pogadam, czy coś, bo summa summarum jakaś antykoncepcja by mi się przydała..(do tego jest mi tak głupio odwoływać wizytę tak z niczego, skoro wszystko było już dograne i w ogóle). A ja mam niecałe 27 lat i też nie rodziłam. Na tabsach byłam dwa razy, oba wyglądały tak, że rok brania i wszystko jest cacy, a po roku spadek nastroju, bóle głowy

Edytowane przez taka_bebe
Czas edycji: 2017-07-08 o 12:38 Powód: zapomniałam dopytać ;)
taka_bebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-08, 14:00   #394
dakota35
Raczkowanie
 
Avatar dakota35
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Sylt
Wiadomości: 66
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Wydaje mi się,ze generalnie po gynefixie okresy się normują,nawet tak jest w ulotce,że tylko pierwsze kilka okresów jest obfitszych potem wszystko wraca do normy(a wlaściwie powinno)generalnie ta konkretna wkładka jest bardzo dobrze tolerowana,bo wisi swobodnie w jamie macicy więc logiczne jest,że mniej podrażnia niż inne te w kształcie litery T.Duży procent kobiet chwali tę wkładkę,że jest bezproblemowa.
Co do okresu to mój już jest własciwie taki jak poprzednio,jedynie mam widoczne drobne skrzepy,czego wcześniej przez kilka lat nie obserwowałam,no i bywa,że podczas owulacji też widzę niteczki krwi i śluzu(to też jest dla mnie nowośc)ale generalnie jakoś specjalnie nie boli,nie wykrwawiam się ani nic z tych rzeczy.Ja osobiście jestem bardzo zadowolona z wkładki,a byłam przygotowana na jakieś "sensacje"a nic (odpukać)sie nie dzieje.Zadnych bóli,upławów czy zakażeń.Tak jak wspomniałam ja zakładałam wkładkę w styczniu i uważam,że to jest bardzo dobry czas.Zimna pora roku sprzyja zabiegom chirurgiczno-inwazyjno-kosmetycznym bo jest chłodno.Niskie temperatury sprzyjają chociażby gojeniu się np ran.Zimą też skóra tak bardzo się nie poci,nie łapie się byle zakażen,bakterie i wirusy szybko giną,nie mamy kontaktu z alergenami.Co jeszcze?Nie kąpiemy się w rzekach czy jeziorach więc przynajmniej potencjalnie ryzyko infekcji jest mniejsze.Ale to takie moje spostrzeżenie ale myślę,że warto wziąć pod uwagę
Z pigułkami nie miałam dużego doświadczenia,jedynie przez rok nosiłam krązek nuva ring ale dokuczały mi pewne skutki uboczne i teraz wiem,że nie chcialabym ich znowu doświadczyć.Ogólnie wkładka jak dla mnie jest lepsza i polecam jej założenie
dakota35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-08, 16:35   #395
taka_bebe
Raczkowanie
 
Avatar taka_bebe
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 244
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Też mi bardziej pasuje zima do jakiś takich problematycznych zabiegów...Ja zimą i tak jestem jeszcze bardziej spokojną domatorką niż na ogół, więc już w ogóle mało powinnam odczuć jakieś dolegliwości. A nie ma nic gorszego, niż obfity okres + upał + podpaska + brak normalnej toalety , a na to bym się skazała montując ją teraz.
Już tak bardzo bym chciała mieć to za sobą, że impulsywnie się zapisałam na "już". Odczekam. Dziękuję za pomoc ...
W koło radzą wszyscy te wkładki z hormonami co prawda, ale ja zdecydowanie z hormonów chcę zrezygnować. Może teraz, na przeczekanie, pozażywam przez te 4 miesiące i na spokojnie w styczniu załatwię tę sprawę i koniec z hormonami
taka_bebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-08, 18:38   #396
dakota35
Raczkowanie
 
Avatar dakota35
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Sylt
Wiadomości: 66
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

No to chyba dobry pomysł,przez 4 czy 5 miesięcy będziesz zabezpieczona pigułkami a jak przyjdzie czas to zamontujesz spiralkę
Jasne,że są wkładki z hormonami,nawet takie dla nieródek,malutkie,wygodne itp.ale jednak są hormonalne.Mają dużo zalet i jedną ważną wadę-moga powodować plamienia albo krwawienia każdego dnia cyklu=chodzi mi o to,że możesz nie przewidzieć kiedy dostaniesz okres,czy w ogóle go dostaniesz.Ja tam wolę takie rzeczy wiedzieć
Jak już się zdecydujesz to opisz swoje wrażenia z zakładania i użytkowania,pewnie przyda się to przyszłym użytkowniczkom
dakota35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-08, 22:13   #397
taka_bebe
Raczkowanie
 
Avatar taka_bebe
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 244
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Opiszę z pewnością, o ile oczywiście coś mi się nie pozmienia w planach przez te 4-5 miesięcy... chociaż nie przypuszczam . W każdym razie teraz do doktora pójdę po te tabletki i mu krótko powiem skąd taka zmiana decyzji.
Ja też zdecydowanie wolę wiedzieć kiedy będę miała okres. I coś czuję, że przy spirali, w której bym go nie miała, co miesiąc bym panikowała, czy przypadkiem nie jestem w ciąży. No, ale dość tego. Dzięki za wsparcie , pewnie się jakoś w styczniu tu odezwę, żeby dać znać jak przebiegło zakładanie.
taka_bebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-11, 09:10   #398
bravehearth
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 23
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Witajcie. Zastanawiam się nad założeniem spirali dla nierodek. Obecnie biorę microgynon ale miałam wypadek, peknieta wątrobę i nie powinnam teraz przyjmować tabletek. Podobno spirala nie obciąża w ogole wątroby. Czy ktoś może polecić gabinet w Katowicach ew. gdzieś na Śląsku gdzie robią to dobrze ?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
bravehearth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 17:35   #399
Trinitty90
Raczkowanie
 
Avatar Trinitty90
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 97
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez bravehearth Pokaż wiadomość
Witajcie. Zastanawiam się nad założeniem spirali dla nierodek. Obecnie biorę microgynon ale miałam wypadek, peknieta wątrobę i nie powinnam teraz przyjmować tabletek. Podobno spirala nie obciąża w ogole wątroby. Czy ktoś może polecić gabinet w Katowicach ew. gdzieś na Śląsku gdzie robią to dobrze ?
Ja akurat jestem nieródką i w zeszłym tygodniu założyłam pierwszą w moim życiu wkładkę hormonalną levosert. Z tego co ginekolog mi tłumaczył to nie obciąża ona wątroby ze względu na to, że hormon uwalniany jest od razu w miejscu docelowym czyli macicy i nie rozchodzi się po całym organizmie wraz z krwią tak jak to jest przy tabletkach.Niestety w Katowicach nie znam żadnego ginekologa bo ja akurat z Warszawy jestem ale mam nadzieje, ze znajdą się dziewczyny, które polecą Ci dobrego ginekolog w Katowicach
Trinitty90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 08:17   #400
bravehearth
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 23
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Szkoda. Ale dzięki za info. A ile plscilas za te wkładkę ? Mi kiedyś lekarz mówił jaydess. Ale może ta Twoja lepsza ?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
bravehearth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 10:40   #401
olalinka
Przyczajenie
 
Avatar olalinka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Witajcie kogo polecacie w Warszawie do założenia wkładki? Ile to by kosztowało?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-12, 10:43   #402
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Zależy jaka wkladka.
Ja zakladalam w Warszawie miedzianą za 400 zł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 10:45   #403
olalinka
Przyczajenie
 
Avatar olalinka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Hormonalna najlepiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 11:07   #404
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez olalinka Pokaż wiadomość
Hormonalna najlepiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Takie też moja gin zakłada, wyślę na priv.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-13, 23:14   #405
Trinitty90
Raczkowanie
 
Avatar Trinitty90
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 97
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

[QUOTE=bravehearth;7541629 1]Szkoda. Ale dzięki za info. A ile plscilas za te wkładkę ? Mi kiedyś lekarz mówił jaydess. Ale może ta Twoja lepsza ?

Płaciłam 720zł za założenie już razem z wkładką. Obie wkładki zawierają ten sam hormon - lewonorgestrel. Levosert uwalnia trochę większą dawkę hormonu do organizmu i z tego co wiem to jest tańszy od wkładki tej o, której piszesz.

---------- Dopisano o 23:14 ---------- Poprzedni post napisano o 23:12 ----------

Cytat:
Napisane przez olalinka Pokaż wiadomość
Witajcie kogo polecacie w Warszawie do założenia wkładki? Ile to by kosztowało?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Napisałam priv
Trinitty90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 21:06   #406
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Ja raz mam plamienia w środku cyklu, raz nie.
A jak tam u was? Plamicie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 06:59   #407
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Ja raz mam plamienia w środku cyklu, raz nie.
A jak tam u was? Plamicie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
na hormonalnej, czy miedzianej?
ja mam Mirenę i pierwsze 3 miesiące, to był cyrk na kółkach, ale już się uspokoiło, czasem mam przy owulacji delikatne plamienia, ale wystarczy wkładka higieniczna, bardziej to wygląda na przybrudzony krwią śluz, trwa, to ciut dłużej niż dobę i znowu jest spokój na miesiąc
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 09:06   #408
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Na miedzianej już rok.

Tu chyba więcej z was ma hormonalne



Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Wizaz Forum mobile app

Edytowane przez ateris
Czas edycji: 2017-07-20 o 09:26
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 11:02   #409
Trinitty90
Raczkowanie
 
Avatar Trinitty90
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 97
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Ja raz mam plamienia w środku cyklu, raz nie.
A jak tam u was? Plamicie?
Ja jak na razie mam plamienia przez cały czas ale jestem świeżo po założeniu levosertu i lekarz tłumaczył mi, że przez pierwsze trzy miesiące może tak być bo organizm się musi unormować i przyzwyczaić do wkładki. Tak więc jestem spokojna i czekam
Trinitty90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-20, 11:06   #410
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Trinitty90 Pokaż wiadomość
Ja jak na razie mam plamienia przez cały czas ale jestem świeżo po założeniu levosertu i lekarz tłumaczył mi, że przez pierwsze trzy miesiące może tak być bo organizm się musi unormować i przyzwyczaić do wkładki. Tak więc jestem spokojna i czekam
To ja nie miałam na początku, a teraz się zdarzają Na odwrót.
Ale i tak nie znam lepszej antykoncepcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-30, 19:06   #411
zuzia_t
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Hej,



Jestem nowa na forum jak i w tym wątku



Zdecydowałam się tutaj napisać, bo nie wiem już co robić. Mam 21 lat, jestem nieródką i od kwietnia mam założoną wkładkę Jaydess. Po bardzo bolesnym zakładaniu, a następnie wielodniowych plamieniach, doszłam z nią do porządku i obecnie jestem bardzo zadowolona. Zwiększyło mi się libido, cera nie pogorszyła, a pmsy jakby złagodniały. Niestety, to zadowolenie występuje tylko przez 3/4 czasu.

Miałam bardzo bolesne miesiączki przed założeniem spirali. Lekarz obiecywał jednak, ze oprócz tego, że staną się one mniej obfite, będą także mniej bolesne. Niestety, mimo że skąpe są bardzo, bolesność znacznie się zwiększyła. Co miesiąc już na około 5-7 dni przed miesiączką zaczynają się bolesne skurcze, które trwają do ok. 2 dnia cyklu. Czyli przez 7 dni co miesiąc jestem na prochach - do 5 ibupromów dziennie. W maju, po miesiącu z wkładką bolało do tego stopnia, że nie mogłam wstać z łóżka. Poszłam szybko do lekarza - znalazł torbiel krwotoczną 5x5 cm na jajniku. Przepisał czopki przeciwbólowe i powiedział, że się wchłonie. W następnym miesiącu rzeczywiście było odrobinę lepiej, ale mimo to, 3 dni brałam czopki.



W lipcu znowu ból, mniej zwalający z nóg ale też uniemożliwiający normalne funkcjonowanie - tym razem na usg żadnych nieprawidłowości.

Teraz zbliża mi się czwarty okres od założenia wkładki. Znowu boli. Gin powiedział, że w razie ponownego tak silnego bólu ma przyjść, jednak na razie nie muszę wychodzić z domu więc daję radę nawet bez prochów, jeśli za często nie wstaję. Powiedział też, że możliwe, że trzeba będzie przepisać mi pigułki hormonalne do zatrzymania owulacji (to w razie torbieli), a jeśli ból wciąż będzie występował, i to bez torbieli - wyjąć wkładkę. Aha, zapisał mi też homeopatię - mastodynon, mówiąc, że to może pomóc. Po miesiącu brania efektów brak...



Nie wiem, co robić. Czy któraś z Was miała podobne objawy po założeniu Jaydess? Zastanawiam się również nad konsultacją u innego lekarza, choć ten ma bardzo dobre opinie i bardzo mu ufam. Nie jestem jednak w stanie funkcjonować z takim bólem co miesiąc, a wkładki też nie chcę wyjmować, bo poza tym czuję się z nią super, nie chce brać pigułek...
zuzia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-31, 08:14   #412
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez zuzia_t Pokaż wiadomość
Hej,

Nie wiem, co robić. Czy któraś z Was miała podobne objawy po założeniu Jaydess? Zastanawiam się również nad konsultacją u innego lekarza, choć ten ma bardzo dobre opinie i bardzo mu ufam. Nie jestem jednak w stanie funkcjonować z takim bólem co miesiąc, a wkładki też nie chcę wyjmować, bo poza tym czuję się z nią super, nie chce brać pigułek...
Hej, u mnie przy Jaydess (mam od stycznia) też zwiększył się ból przy miesiączkach i również skurcze pojawiają się około tygodnia przed. Zazwyczaj mam takie 2 dni podczas okresu kiedy jest naprawdę źle, jestem naszprycowana lekami i zostaję w domu (na szczęście moge pracować home office), ale nie jest to aż takie straszne żebym rozmyślała nad wyjęciem wkładki.
Szczerze mówiąc nie wiem co bym zrobiła na twoim miejscu... chyba poczekała jeszcze pare miesięcy, wiesz twoja wkładka ciągle jest "świeża". może wypróbuj jakieś naturalne sposoby łagodzenia bólu, jeśli nie chcesz się ciągle napychać lekami... wiem że to brzmi banalnie, ale pij dużo wody podczas okresu, ponad 2l dziennie, przy dobrym nawodnieniu organizmu zmniejsza się intensywność skurczy.
Albo spróbuj poradziś się innego lekarza? może konsultacja u innego człowieka rzuci jakieś nowe światło na sytuację.
Do tabletek na pewno bym nie wracała...
__________________
km 2019: 365
książki 2019: 23
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 12:55   #413
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Witajcie chciałam przyłaczyc się do wątku chce zasłużyć Sobie wkładkę hormonalna nie rodziłam dzieci, czy któraś z was ma założona czy to nie stanowi problemu. Nie mam problemu z miesieczka ale nie mogę brać tabletek bo mam silne bóle głowy i nóg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:55 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

W jaki dzień cyklu robić? ABY zmniejszyć ból.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 19:20   #414
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

puk puk ktoś zyje na tym wątku
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 21:22   #415
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Poczytaj trochę wątek, to znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania...
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-11, 12:01   #416
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
puk puk ktoś zyje na tym wątku
Ja mam mirene z hormonem. To juz moja 2. Jestem bardzo zadowolona. Po zdjeciu mozna zajsc w ciaze bo wszystko wraca do normy. Wkladke zaklada sie najlepiej gdy ma sie mesiaczke ale ja mialam zakladana bez. Najlepiej jednak jak odwiedzisz gina i on dokladnie odpowie na Twoje pytania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-17, 23:15   #417
Arissa123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Dziewczyny a polecicie jakiegoś ginekologa w Lublinie do założenia wkładki hormonalnej?

Biorę tabletki już prawie 4 lata i szczerze mówiąc mam dość, rozważam założenie spirali. Najgorszy na tabletkach jest zupełny spadek libido, wiecznie złe samopoczucie, zmęczenie, schudnąć nie sposób. Może spirala będzie idealnym wyjściem?
Arissa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 08:46   #418
ajrisz2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 501
GG do ajrisz2
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Witajcie. Możecie polecić jakiegoś lekarza z Katowic bądź okolic który zakłada wkladki nierodkom ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
https://www.facebook.com/ciastoplasto

http://niekochane.com.pl Katowickie Niekochane

http://www.pustamtiska.pl

Nakarm zwierzę ze schroniska jednym kliknięciem!


ajrisz2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-28, 13:12   #419
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Czy któraś z was założyła spiralę i nigdy wcześniej nie brała tabletek anty? Nie chcę szprycować się tymi tabletkami bo ogólnie źle reaguję na jakiekolwiek leki
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-28, 14:53   #420
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez mirabelka3690 Pokaż wiadomość
Czy któraś z was założyła spiralę i nigdy wcześniej nie brała tabletek anty? Nie chcę szprycować się tymi tabletkami bo ogólnie źle reaguję na jakiekolwiek leki
ja
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-14 08:20:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:10.