Rozbity termometr rtęciowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-21, 10:49   #1
vemcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 15

Rozbity termometr rtęciowy


Hej Kochane

Ponad 7 lat temu rozbiłam termometr rtęciowy. Teraz już oczywiście takiego nie mam, a i walczę z Moim o to, żeby wszystkie żarówki energooszczędne też wymienić (po co ryzykować).
No i wtedy byłam bardzo młodziutka, więc wszystko lekkomyślnie traktowałam. Stłukłam go o kant stołu. Rtęć wylała się na podłogę, pewnie na kawałek dywanu, na krzesło gdzie były moje ciuchy i pewnie na prześcieradło, ale to nie pamiętam czy na 100 %.
I pamiętam, że odkurzyłam tą rtęć, bo inaczej nie dała się złapać; Niestety gołymi rękami też pewnie dotykałam. Ciuchy chyba na drugi dzień ubrałam, albo dałam do prania A prześcieradło tylko wymieniłam. Kołdra została i przez długie lata mi służyła. Łóżka wtedy dokładnie nie sprawdziłam A przecież mogła ta rtęć w szczeline łożka wpaść (kanapa było złożona).
Także masę błędów wtedy popełniłam. Dopiero po paru dniach zaczęłam czytać w Internecie o tym, jak bardzo ta rtęć jest szkodliwa. Wtedy wpadłam w histerię i w panikę. I od tamtej pory to trwa. Ponad 7 lat wracam do tego zdarzenia, czuję się zarażona, mieszkanie gdzie to się stało (moje rodzinne) wydaję mi się całe skażone Cały czas czuję, ze ta rtęć jest ze mną obecna

Takie pytanie, czy Wam się takie zdarzenie też zdarzyło. Czy też tak panikowaliście/panikujecie? Czy Ja już może przesadzam?
vemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-21, 12:24   #2
Kelecka
Zadomowienie
 
Avatar Kelecka
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Heights, kind of wuthering
Wiadomości: 1 633
Dot.: Rozbity termometr rtęciowy

W termometrze jest tak niewielka ilosc rteci, ze jej opary nie sa w stanie Ci zaszkodzic, szczegolnie, ze rtec sprzatnelas juz 7 lat temu wiec zastanowmy sie, co w tym momencie moze te opary wytwarzac?

Piszesz, ze czujesz sie 'zarazona' - no ale czym?

Tak, zdarzylo mi sie potluc termometr rteciowy. Pamietam, ze bylam bardzo chora i z wysoka goraczka i pewnie przez te goraczke koordynacja ruchowa u mnie kompletnie siadla: chcialam strzepnac termometr, zeby zmierzyc sobie temperature i machnelam min tak niefortunnie, ze udezylam ta czescia w ktorej jest rtec w nadgarsek, caly termometr sie rozprysl. Odkurzylam, starlam podloge, umylam rece, poszlam spac, nie wracalam do incydentu myslami, bo do czego tu wracac?
Kelecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-21, 16:19   #3
palomama
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 375
Dot.: Rozbity termometr rtęciowy

Nie przejmowałabym się tym
Krąży wiele historii o tym, że nawet pielęgniarki i położne po rozbiciu termometru po prostu posprzątały i... tyle. Bez żadnej histerii.
Nie mówię, że tak należy robić, ale nie dajmy się zwariować.
palomama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-21, 17:23   #4
ewa 81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 245
Dot.: Rozbity termometr rtęciowy

nic się nie stanie -spokojnie ,wiele razy byłam świadkiem jak pielęgniarka /salowa sprzątneła i tyle
__________________
Ludzie nie płaczą dlatego, że są słabi.... płaczą, ponieważ byli silni zbyt długo....
ewa 81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-21, 18:24   #5
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Rozbity termometr rtęciowy

Sama rozbiłam 2 termometry jako dziecko i jeszcze bawiłam się tymi kuleczkami, aż mnie rodzice przyłapali. Żyję. Od dawna.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-22, 10:55   #6
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rozbity termometr rtęciowy

w mojej ocenie nie przesadzasz tylko masz psychozę.

7 lat temu potłukłaś u rodziców termometr i do dziś ich mieszkanie uważasz za skażone rtęcią ? histeria i panika od 7 lat. serio ???

przykłady.
1. gdzieś pewnie pracujesz. albo sie uczysz. skąd wiesz czy w pomieszczeniu w którym siedzisz po kilka godzin ktoś kilka lat temu nie stukł 10 termometrów ?
2. jeździsz może czasem lub codziennie autobusem lub tramwajem. skąd wiesz, czy przypadkowi pasażerowie których przewijają się tysiące lub więcej nie tłuką żarówek średnio 2 x w roku?
3. skąd wiesz, że może u pani w warzywniaku gdzie robisz zakupy, na poczcie, w piekarni, ktoś nie zbił świetlówki .

przemyśl czy nie powinnas iść do psychiatry bo to co robisz jest chore.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-22, 12:19   #7
vemcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 15
Dot.: Rozbity termometr rtęciowy

Tak wiem, że to już raczej nie jest normalne i bardzo utrudnia mi to życie ale ja inaczej już chyba nie umiem najgorzej, że wszystkie rzeczy które tam są jeszcze to sie boje dotknąc. Okazalo się, że pod tą kołdrą cały czas rodzice spali czy ta rteccały czas się ulatniała? Czy można zaraz inne rzeczy nią?
vemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-22, 12:41   #8
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rozbity termometr rtęciowy

dziewczyno , to były śladowe ilosci. czy Twoi rodzice chorują, czy Ty chorowałaś i jesteś w stanie jakimś cudem wykazać że wskutek zatrucia rtęcią ?

puszka rozlanej farby czy rozpuszczalnika też jest niezdrowa. azbest na dachach, ołów, toksyczność spalin.
a rtęć której tak się boisz jest też w elektronice, nie tylko żarówkach. komputer na którym piszesz ten wątek też wyrzucisz ?
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-22, 13:57   #9
vemcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 15
Dot.: Rozbity termometr rtęciowy

No wiem, ze

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

No wiem, że Ona jest wszędzie i to mnie przeraża. Najgorzej, że ja ta rtęć traktuje jak by to był jakiś brud. Że jak dotknęła coś co miało z nią styczność i może nie było dobrze wyczyszczone to że zaraz i ją całą w niej jestem i zaraz dalej
vemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-22, 14:07   #10
_itsabelle
Rozeznanie
 
Avatar _itsabelle
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 760
GG do _itsabelle
Dot.: Rozbity termometr rtęciowy

albo troll albo zaburzenia psychiczne i to już trzeba leczyć o psychiatry
__________________

✧ to the stars who listen - and the dreams that are answered. ✧
_itsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-22, 19:17   #11
vemcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 15
Dot.: Rozbity termometr rtęciowy

Nieee to trolla to mi daleko. Moze przez to zdarzenie nabawiłam się nerwicy. Ale odkąd pamiętam zawsze bałam się chorób i śmierci. Więc jak naczytałam się co może powodować rtęć to wpadłam w taką paranoję...chyba. bo czasem wydaje mi się, że jestem po prostu zapobiegawcza. Nie mogę sobie wybaczyć że wtedy nie posprzątałam tego tak jak powinnam tylko, że to zbagatelizowałam
vemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-22, 23:43   #12
_itsabelle
Rozeznanie
 
Avatar _itsabelle
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 760
GG do _itsabelle
Dot.: Rozbity termometr rtęciowy

Cytat:
Napisane przez vemcia Pokaż wiadomość
Nieee to trolla to mi daleko. Moze przez to zdarzenie nabawiłam się nerwicy. Ale odkąd pamiętam zawsze bałam się chorób i śmierci. Więc jak naczytałam się co może powodować rtęć to wpadłam w taką paranoję...chyba. bo czasem wydaje mi się, że jestem po prostu zapobiegawcza. Nie mogę sobie wybaczyć że wtedy nie posprzątałam tego tak jak powinnam tylko, że to zbagatelizowałam
to paranoja nie nerwica. przydałaby się wizyta u psychiatry
__________________

✧ to the stars who listen - and the dreams that are answered. ✧
_itsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-23, 20:39   #13
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Rozbity termometr rtęciowy

Cytat:
Napisane przez _itsabelle Pokaż wiadomość
to paranoja nie nerwica. przydałaby się wizyta u psychiatry
Zadna paranoja. Autorko musisz isc do psychiatry jesli boisz sie bardzo o zdrowie to moze byc nerwica hipochondryczna. Powiedz mi czesto sie badasz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 11:42   #14
vemcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 15
Dot.: Rozbity termometr rtęciowy

Nie do lekarzy nie chodzę często. Ogólnie na zdrowie nie mam co narzekać. Ale panicznie boje sie, że mogę zachorować przez właśnie jakis brud, rtęć itp. Mam manie na punkcie mycia się. Tzn 3,4 prysznice dziennie to u mnie norma a mycia rąk nie zliczeniu
vemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 11:54   #15
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Rozbity termometr rtęciowy

To są zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. MUSISZ IŚĆ DO PSYCHIATRY!!
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 11:59   #16
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Rozbity termometr rtęciowy

Cytat:
Napisane przez vemcia Pokaż wiadomość
Nie do lekarzy nie chodzę często. Ogólnie na zdrowie nie mam co narzekać. Ale panicznie boje sie, że mogę zachorować przez właśnie jakis brud, rtęć itp. Mam manie na punkcie mycia się. Tzn 3,4 prysznice dziennie to u mnie norma a mycia rąk nie zliczeniu

Takie objawy mogą wystepować przy zaburzeniu obsesyjno-kompulsyjnym czyli nerwicy natręctw, ale nie jestem lekarzem. Musisz iść do psychiatry.

---------- Dopisano o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
To są zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. MUSISZ IŚĆ DO PSYCHIATRY!!
Kurde ubiegłaś mnie XD
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 12:54   #17
vemcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 15
Dot.: Rozbity termometr rtęciowy

No fakt nie jedna osoba mi to mowila, że może to być nerwica natręctw. Do psychiatry nie pójdę bo nie zgodzę się na branie jakis psychotropów. Zreszta na żywo chyba nie umiałabym z kimś o tym mowic...zostaje mi albo walka samej albo dalej z tym zyc
vemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 12:55   #18
Kelecka
Zadomowienie
 
Avatar Kelecka
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Heights, kind of wuthering
Wiadomości: 1 633
Dot.: Rozbity termometr rtęciowy

Cytat:
Napisane przez vemcia Pokaż wiadomość
No fakt nie jedna osoba mi to mowila, że może to być nerwica natręctw. Do psychiatry nie pójdę bo nie zgodzę się na branie jakis psychotropów. Zreszta na żywo chyba nie umiałabym z kimś o tym mowic...zostaje mi albo walka samej albo dalej z tym zyc
A nie no, spoko. Lepiej sie z tym męcz
Kelecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 13:16   #19
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Rozbity termometr rtęciowy

To się pogarsza. Wiele osób z tym zaburzeniem na za sobą próby samobójcze. Na łeb upadłaś? Chesz się męczyć i ze sobą skończyć? Psychiatra to lekarz. Ja w tej chwili jestem POWTÓRNIE na lekach i psychiatry. W niczym to nie szkodzi mojemu życiu. Wręcz przeciwnie. Wreszcie poczułam ulgę.
IDŹ DO PSYCHIATRY I NA PSYCHOTERAPIĘ

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-24, 13:23   #20
vemcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 15
Dot.: Rozbity termometr rtęciowy

Staram się walczyć z tym sama. Jakoś rozsądnie tłumaczyć to sobie. Najgorzej, że te ,,chore'' myśli potrafią mieć też swoje racjonalne wytłumaczenie
vemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 13:25   #21
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Rozbity termometr rtęciowy

Dziewczyno . Masz kompulsywne myśli i zachowania. Tego się nie pozbedziesz sama. Nie rozumiem dlaczego nie chcesz się leczyć. Zapalenie płuc też samodzielnie leczysz?

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 13:31   #22
vemcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 15
Dot.: Rozbity termometr rtęciowy

Ja po prostu nie zgodzę się na branie lekow, które zmieniają procesu mysliowe. Jakieś psychotropy. I na żywo jakbym miała obcej osobie o tym mówić to bym chyba sama z tego się brechtala, że to takie głupie myśli...już tyle lat to jest ze mną że w jakiś sposób się do tego przyzwyczaiłam i nauczyłam z tym żyć.
vemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 13:37   #23
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Rozbity termometr rtęciowy

W jaki sposób działaj psychotropy wg Ciebie?
Gadasz jakieś bzdury. Mogłabyś poczuć się lepiej. A lekarz nie jest od "brechtania się". Tylko od diagnozy i leczenia

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.

Edytowane przez zakonna
Czas edycji: 2017-07-24 o 13:38
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 15:21   #24
Waterfall92
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 582
Dot.: Rozbity termometr rtęciowy

dajcie spokój, dawanie rad autorce jest bez sensu, bo i tak niczego nie przyjmuje do wiadomości :p
autorko, czego oczekiwałaś pisząc na tym forum? że ktoś napisze 'tak, rozbiłam/em termometr i ciężko zachorowałam/em?' :P
Waterfall92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 16:24   #25
antypsychiatra
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 49
Dot.: Rozbity termometr rtęciowy

Co do tręci, to pocieszne w wypadku autorki wydaje mię to, że jest lotna... Gdzieś musiała polecieć i być może ktoś od tego zachorował (czego i tak już się nie da ustalić) ale w mieszkaniu już raczej nie masz jej.
Cytat:
Napisane przez vemcia Pokaż wiadomość
Nie do lekarzy nie chodzę często. Ogólnie na zdrowie nie mam co narzekać. Ale panicznie boje się, że mogę zachorować przez właśnie jakiś brud, rtęć itp. Mam manie na punkcie mycia się. Tzn 3,4 prysznice dziennie to u mnie norma a mycia rąk nie zliczeniu
Ja też boję się chemikaliów, ale nie że sam zachoruję, tylko że roznosząc je mogę spowodować choroby u innych ludzi. Dlatego prysznic biorę zwykle raz dziennie, zawsze przed wyjściem z domu.
U mnie to jest niestety uzasadnione, bo u mnie domu chemikaliów używano nadzwyczaj niefrasobliwie (baterie wyrzucane razem z innymi śmieciami na gnojownik lub wyrzucane do ziemi koło domu - po pracach wiążących się z kopaniem w ziemi wokół domu boję się, niezatykanie butelek z rozpuszczalnikami, kiedyś też palenie śmieci z tworzyw sztucznych w ogniskach na posesji).
Inna sprawa, że jako dziecko nieraz grzebałem w sprzętach typu walkmany z zardzewiałymi od wilgoci w domu bateriami a nawet chyba kiedyś rozwaliłem jakąś baterię, by zobaczyć jak wygląda w środku. Dopiero bodaj w liceum dowiedziałem się, jak potencjalnie straszną rzecz zrobiłem - baterie to pojemniki z solami metali. Zwykle są to metale ciężkie...

Poza wyrzutami sumienia najgorsze jest, że otoczenie zauważa, że np. mam czerwone od mycia dłonie i uważają mnie za nienormalnego. Staram się nie mówić dlaczego tak się zachowuję, bo uznaliby mnie już całkiem za czubka.

Przy okazji: jakie kosmetyki do rąk polecacie, by nie było nic widać (jeśli takie dobre istnieją).

Edytowane przez antypsychiatra
Czas edycji: 2017-07-24 o 16:30
antypsychiatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 21:47   #26
vemcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 15
Dot.: Rozbity termometr rtęciowy

Cytat:
Napisane przez Waterfall92 Pokaż wiadomość
dajcie spokój, dawanie rad autorce jest bez sensu, bo i tak niczego nie przyjmuje do wiadomości :p
autorko, czego oczekiwałaś pisząc na tym forum? że ktoś napisze 'tak, rozbiłam/em termometr i ciężko zachorowałam/em?' :P

Zakładając ten wątek czekałam w sumie na odpowiedzi, czy takie sytuacje się Wam zdarzały i czy też jakoś panikowałyście/panikujecie... chciałam po prostu bardziej sobie racjonalnie wytłumaczyć, że przesadzam...że to już nie jest normalne...Coś w stylu przetłumaczenia rozumowi: "zobacz Innym też to się przytrafiło i żyją w zdrowiu"

Edytowane przez vemcia
Czas edycji: 2017-07-24 o 21:48
vemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 06:20   #27
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Rozbity termometr rtęciowy

Cytat:
Napisane przez vemcia Pokaż wiadomość
Zakładając ten wątek czekałam w sumie na odpowiedzi, czy takie sytuacje się Wam zdarzały i czy też jakoś panikowałyście/panikujecie... chciałam po prostu bardziej sobie racjonalnie wytłumaczyć, że przesadzam...że to już nie jest normalne...Coś w stylu przetłumaczenia rozumowi: "zobacz Innym też to się przytrafiło i żyją w zdrowiu"
No takie zachowanie nie jest normalne,ale przecież lepiej nic z tym nie robić tylko dalej się męczyć i myć po 100 razy ręce.

Edytowane przez ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Czas edycji: 2017-07-25 o 06:22
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-26, 11:24   #28
vemcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 15
Dot.: Rozbity termometr rtęciowy

Ale to nie jest tak, że ja nic nie robię. Staram się z tym walczyć. Tylko, że sama bez pomocy lekarzy.
vemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 17:48   #29
panjapa90
Przyczajenie
 
Avatar panjapa90
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 5
Dot.: Rozbity termometr rtęciowy

Super, dzięki wielkie Z całą pewnością mi się to przyda
__________________
Świat jest tak ciekawy... Nie byłby tak ani w połowie, gdybyśmy wszystko o wszystkim wiedzieli
panjapa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 13:11   #30
vemcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 15
Dot.: Rozbity termometr rtęciowy

Do czego?
vemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-29 14:11:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:24.