Czerwcowe mamusie 2017 cz. I - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-25, 11:23   #571
giovanemamma
Rozeznanie
 
Avatar giovanemamma
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 668
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

[1=e6a2c94443f966d5bdb1fa7 d483e1d75b7ed128e;7575539 1]Podawalismy dicoflor ale bez skutku - żadnej poprawy. Teraz espumisan - żadnej poprawy. Dziś mąż idzie do apteki prosić o jakieś rozwiązanie. Ciekawe czy kolejny zakup okaże się trafiony.
Rozmawiałem z położna. Rozmawiałem z pediatra i każdy mówi co innego. Ja obstawiam kolki. Jedna lekarka mi mówila nawet ze tak dzieci mają. Masakra. A co zabawne żadna z nich nie chce wziąść na siebie odpowiedzialność za to co poda do podania maluszkowi. Choć jak porównujemy składy to skoro espumisan nie pomaga to delicol i bioagne też za wiele nie zadziała bo działanie skład podobne.
A jak sprawdzić nietolerancjie laktozy? Są na to badania? Przecież nie po tym że mleka nie pije i produktów mlecznych nie jem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

O czym Ty w ogóle piszesz?? Jaki podobny skład? Te 3 produkty mają SKRAJNIE inne składy i zupełnie inne działania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
giovanemamma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 11:59   #572
moniamm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 833
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez monika860902 Pokaż wiadomość
Ojej....biedny malutki😳

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------


I staraniowe 😊
5 dyszek to dobra cena. Mojemu przyszla dzis mata ale zbytnio nie jest zainteresowany jeszcze. Chyba ma za daleko zabawki. Zobaczymy pozniej.
Wczoraj bylam 6h na dworzu 😊 a jak bylam w domu to maly jadl, troche ogarnelam. No a wieczorem to od 20.15 byl przy cycu. Co chcialam go odłożyć to sue wybudzal i szukal dalej. I tak do 22.50. Mąż wrocil z pracy a kolacji brak. Spodziewakam sie ze maly gora 21.30 bedzie spal. No ale na dworzu sie wyspal to czego moglam oczekiwac😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie bylo to samo, wczoraj pol dnia na zewnatrz spała. Z tym ze wieczor szybko zasnela ale o 4 dzis juz oczy jak 5 zlotych i pospane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Sarenkaa13 Pokaż wiadomość
Odpukac od poczatku noce przesypia pieknie. Corka tak samo spala i spi pieknie do dzis. Nie wiem co to nocne czuwanie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam nadzieje ze i u nas to potrwa jak najdluzej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moniamm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 12:13   #573
pannaanna_87
Zakorzenienie
 
Avatar pannaanna_87
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3 038
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Monia już nie płacze..spał i mama nawet kupiła sobie spodenki..tata t shirty i jak zwykle w smyku pobudka nakarmiłam ale butla i juz później bym marudny wiec pojechaliśmy do domu. W smyku chyba zakupy tylko on line. Zarejestrowaliśmy małego na szczepienia za tydzień w czw.. będzie zaczynał 7 tydzień.

Jeju ten Marcelek z Adasiem to aniolki nasz jest taki pomiędzy haha

Ja koszulowych body mam 2 pary jedna w kropki jedna w kratkę i chce na chrzciny plus granatowe mam eleganckie spodenki. I jakiś sweterek do tego.
U nas brzydka pogoda.. pada.. wczoraj tez bez spaceru prZez to.. ja w pepco kupiłam dziś piękne body za 5 zł z dinozaurem i mama kupiła mi podobne ale inny kolor. Wczoraj dostałam rampersy dwie pary za 20 zł z ff No ale nie takie eleganckie.

My tez jeszcze 56 ale niektóre pajace na noc już 62 i z pepco tak samo..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pannaanna_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 16:05   #574
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 063
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Podalismy małej delicor. Zobaczymy. Mąż też kupił czopki. Mam pytanie jak zaaplikowac małej tak wielki czopek? Przecinacie je na pół? Kupill mąż vibrucol i te czopki ogromne są. Za delicor 15ml zapłaciliśmy 50zl.oby był skuteczny. Ciekawe na ile karmien wystarczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Czas edycji: 2017-07-25 o 16:10
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 16:10   #575
Aniaaa87
Rozeznanie
 
Avatar Aniaaa87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Mrągowo\Dublin
Wiadomości: 839
GG do Aniaaa87
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Pije sobie popoludniowa kawkę,dzieciaki bawią sie na podwórku a Piotruś spi.Kocham takie dni ❤️
Kurczę dla mojego prawie wszystkie ubranka na 56 musiałam odłożyć.Idziemy na 6 tyg. do lekarza na wizytę to dowiem sie ile dokładnie urósł
Zielonymigotek jak jest tak jak piszesz ze nie możesz nawet zjeść lub iść do toalety a w nocy śpisz 2 godz to coś faktycznie Małej dolega...Współczuje Ci.Tak jak Giove pisze choćby delicol i espumisan maja zupełnie różne składy.
Vanessa tak to jest...U nas tez zawsze coś sie psuje kilka dni po gwarancji.Zlosliwosc rzeczy martwych.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 16:14   #576
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 063
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Do tych dziewczyn u których delicor zadziałał. Po ilu karmieniach była poprawa? A i na ile karmien wam te 15ml starczyło?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Czas edycji: 2017-07-25 o 16:17
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 16:53   #577
ewelinka2311
Wtajemniczenie
 
Avatar ewelinka2311
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 425
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

[1=e6a2c94443f966d5bdb1fa7 d483e1d75b7ed128e;7576617 6]Podalismy małej delicor. Zobaczymy. Mąż też kupił czopki. Mam pytanie jak zaaplikowac małej tak wielki czopek? Przecinacie je na pół? Kupill mąż vibrucol i te czopki ogromne są. Za delicor 15ml zapłaciliśmy 50zl.oby był skuteczny. Ciekawe na ile karmien wystarczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Mi buteleczka starczyła na tydzień. Uważaj bo lubi się z niej wylewać jak się przewróci nawet jak jest zakręcona.
Poprawa była widoczna po tygodniu a po dwóch juz zupełnie inne dziecko.
Tez zapłaciłam na początku 50 zl teraz ściągam z netu za 16 zł. Ja będę podawać do końca 3 miesiąca. Ale już teraz nie podaje do każdego karmienia albo daje mniejsze ilości niż 8 kropel.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelinka2311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-25, 18:18   #578
vanessa1781
Zakorzenienie
 
Avatar vanessa1781
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 54 024
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

U mnie książkowej laktacji ciag dalszy, był kryzys w 3 i 6 tygodniu, ciekaw a byłam czy będzie też w 3 miesiącu... No i się zaczyna, już od wczoraj licho było, dzis przez cały dzień "zbierałam" i uzbierałam tylko 50ml. Mały od 15 wisiał na cycu i popłakiwał, cycki flaki, w końcu przed 18 dałam mu flachę z ta 50-tką , bo podejrzewalam ze zaczyna sie kryzys i jest ciagle głodny, myslalam ze wchłonie razem z butelką taki byl głodny. Zasnął w sekundzie i śpi do teraz. Na noc trzeba będzie dac mm. Jutro mieliśmy w planach całodzienny wypad, ale chyba zostanę w domu, bo mam w nosie kramażyc się z butelkami i mm, albo żeby mi wisiał cały dzień przy cycku i płakał. Poczekam na lepsze dni.
Ciekawa jestem czy z tą moją kiepską laktacją doczekam do kryzysu 6-go miesiąca bo w takie dni jak dziś mam ochotę rzucić w cholerę kp, bo tylko się zloscimy i ja i dziecko
__________________
K&K 💙
vanessa1781 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 18:27   #579
Brydzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Brydzia_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 12 823
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Próbowałaś femaltiker?
Mnie pomógł. Aż się sama zdziwiłam bo raczej byłam sceptycznie nastawiona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...




Brydzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 18:38   #580
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

U mnie była dzisiaj koleżanka. Ledwo wysiedziałam pod koniec to już głupoty gadałam i zasypiałam na siedząco. Jerzyk nauczył się spać na klatce piersiowej. Tzn. to nasz sposób na niego bo w jak się naje to nie chce spać i marudzi.

Co do ubranek to my dopiero w 56 wchodzimy porządnie. Jeszcze w 50 mały chodził ale się ciasno robi.
Odebrałam dzisiaj biustonosze. Myślałam, że tylko ramiączka przerabiają ale to "podparcie" dodatkowe z boku też jest zrobione. Widzę przynajmniej za co płaciłam. Super spraw.a
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 19:22   #581
vanessa1781
Zakorzenienie
 
Avatar vanessa1781
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 54 024
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez Brydzia_ Pokaż wiadomość
Próbowałaś femaltiker?
Mnie pomógł. Aż się sama zdziwiłam bo raczej byłam sceptycznie nastawiona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taaa, przy poprzednim kryzysie wypilam całe opakowanie, jedna saszetka mi została, do tego karmi, kawę imke i nic....
__________________
K&K 💙
vanessa1781 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-25, 19:31   #582
ewelinka2311
Wtajemniczenie
 
Avatar ewelinka2311
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 425
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez vanessa1781 Pokaż wiadomość
U mnie książkowej laktacji ciag dalszy, był kryzys w 3 i 6 tygodniu, ciekaw a byłam czy będzie też w 3 miesiącu... No i się zaczyna, już od wczoraj licho było, dzis przez cały dzień "zbierałam" i uzbierałam tylko 50ml. Mały od 15 wisiał na cycu i popłakiwał, cycki flaki, w końcu przed 18 dałam mu flachę z ta 50-tką , bo podejrzewalam ze zaczyna sie kryzys i jest ciagle głodny, myslalam ze wchłonie razem z butelką taki byl głodny. Zasnął w sekundzie i śpi do teraz. Na noc trzeba będzie dac mm. Jutro mieliśmy w planach całodzienny wypad, ale chyba zostanę w domu, bo mam w nosie kramażyc się z butelkami i mm, albo żeby mi wisiał cały dzień przy cycku i płakał. Poczekam na lepsze dni.
Ciekawa jestem czy z tą moją kiepską laktacją doczekam do kryzysu 6-go miesiąca bo w takie dni jak dziś mam ochotę rzucić w cholerę kp, bo tylko się zloscimy i ja i dziecko
U mnie też dzisiaj cycki flaki, mała cały dzień wisi. Może też ten kryzys 3 miesiąca, hmmmm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelinka2311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 21:23   #583
pannaanna_87
Zakorzenienie
 
Avatar pannaanna_87
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3 038
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Ja tez flaki bo mały ciagle cyc po zabiegu a dobrze, ze wyszliśmy na spacer to trochę go od cycow odciagnelam chociaż był marudny ładnie łapie, jest różnica chociaż zdarza mu się ugryźć to i tak jest ok bo lepiej łapie flaki.. już takie naprawdę płaskie olewa i się złości.

Powiedzcie mi czy rozpoczęty 7 tydz to nie za wcześnie na szczepienia? Chyba ok?

Dzis zaczął 6 tydz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pannaanna_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 21:30   #584
VelaLuca
Wtajemniczenie
 
Avatar VelaLuca
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 2 418
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez pannaanna_87 Pokaż wiadomość
Ja tez flaki bo mały ciagle cyc po zabiegu a dobrze, ze wyszliśmy na spacer to trochę go od cycow odciagnelam chociaż był marudny ładnie łapie, jest różnica chociaż zdarza mu się ugryźć to i tak jest ok bo lepiej łapie flaki.. już takie naprawdę płaskie olewa i się złości.

Powiedzcie mi czy rozpoczęty 7 tydz to nie za wcześnie na szczepienia? Chyba ok?

Dzis zaczął 6 tydz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Akurat w sam raz ☺ U nas był w niedzielę pediatra (zaprzyjaźniony) i rozmawialiśmy właśnie o szczepieniach. Pomiędzy 6 a 8 tygodniem najlepiej szczepic. My mamy w przyszłą środę. Najpierw wizyta u pediatry i jak ten pozwoli to idziemy na szczepienie. Będzie rozpoczęty 8 tydzień wtedy.

Chyba dzisiaj dzień cycków - flakow 😅 Bo Blanka tak piła od wczesnego popołudnia że po raz pierwszy oproznila mi piersi tak na maksa. Ale jadła co godzinę, czasem i co 30 minut. Teraz śpi od 1,5 godziny a piersi już twarde.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Żona - 31 maja 2014
Mama - 9 czerwca 2017
VelaLuca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 21:40   #585
vanessa1781
Zakorzenienie
 
Avatar vanessa1781
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 54 024
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez pannaanna_87 Pokaż wiadomość
Ja tez flaki bo mały ciagle cyc po zabiegu a dobrze, ze wyszliśmy na spacer to trochę go od cycow odciagnelam chociaż był marudny ładnie łapie, jest różnica chociaż zdarza mu się ugryźć to i tak jest ok bo lepiej łapie flaki.. już takie naprawdę płaskie olewa i się złości.

Powiedzcie mi czy rozpoczęty 7 tydz to nie za wcześnie na szczepienia? Chyba ok?

Dzis zaczął 6 tydz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Super ze Miki ładnie łapie, oby już tak zostało.

Kurczę, mały wypił około 100 mm, zasnął na 10 minut a potem męczył się 2 godziny, brzuszek go chyba bolał po tym mleku trochę się uspokoił, przystawiłam go do tego sflaczałego cyca (od 18 nie karmiła i dalej naleśniki plaskie) i leżymy sobie w objęciach, ciumka i drzemie, mam nadzieję że już zaśnie teraz.
__________________
K&K 💙
vanessa1781 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 22:43   #586
monika860902
Zakorzenienie
 
Avatar monika860902
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 465
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

U mnie tez dzis flaki😦 ciumkal po poludniu, przysypial, ciumkal, itd.a po kapieli znowu karmienie przed spaniem. No a ze juz nic nie mialam- same flaczki to dalam mu mm i wypil jakies 140ml😦 kurde a wczesniej byl non stop przy piersi! Chyba nic tam za duzo nie zjadl. Dodam ze od razu zasnął jeszcze przed 21.30 a wczoraj do 22.50 sie meczylismy bo usnąć nie mogl. Chyba byl glodny biedaczek 😳

Co do szczepirn to my mamy w piatek- w sobote skończy 7 tyg. Strasznie boje sie tego szczepienia. Nie wiem czy dam rade patrzec jak go kuja i jak biedaczek płacze. A tym bardziej sie boje ze ppo szczepieniu cos bedzie nie tak 😳

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mój suwaczek

[img]//www.suwaczki.com/tickers/p19uyx8d6i1d1j97.png[/img]
monika860902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 23:15   #587
Brydzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Brydzia_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 12 823
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Co do szczepień to ja napiszę że przy starszaku mieliśmy odroczone szczepienia o 3 miesiące (czyli każde szczepienie 3msc później) przez neurologa - z powodu osłabionego napięcia mięśniowego
Oczywiście wg pediatry to nie jest powód do odroczenia, do neurologa poszliśmy prywatnie. Też powiedziała że samo napięcie nie jest przeciwskazaniem - ale napięcie wzmożone lub osłabione moze wynikać z wielu przyczyn. I dopóki się nie pozna przyczyny nie powinno się obciążać organizmu jeszcze szczepionkami

Dla mnie szczepienia to ciężki temat strasznie się ich boję
W rodzinie mam dziecko które po szczepieniu dostało paraliżu. Aha nie jestem jakimś anty szczepionkowcem :P żeby nie było
Starszy szczepiony, młodszy też będzie - ale tak jak mówię z duszą na ramieniu :/
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...




Brydzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 23:19   #588
VelaLuca
Wtajemniczenie
 
Avatar VelaLuca
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 2 418
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez monika860902 Pokaż wiadomość
U mnie tez dzis flaki😦 ciumkal po poludniu, przysypial, ciumkal, itd.a po kapieli znowu karmienie przed spaniem. No a ze juz nic nie mialam- same flaczki to dalam mu mm i wypil jakies 140ml😦 kurde a wczesniej byl non stop przy piersi! Chyba nic tam za duzo nie zjadl. Dodam ze od razu zasnął jeszcze przed 21.30 a wczoraj do 22.50 sie meczylismy bo usnąć nie mogl. Chyba byl glodny biedaczek 😳

Co do szczepirn to my mamy w piatek- w sobote skończy 7 tyg. Strasznie boje sie tego szczepienia. Nie wiem czy dam rade patrzec jak go kuja i jak biedaczek płacze. A tym bardziej sie boje ze ppo szczepieniu cos bedzie nie tak 😳

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia ja też się boję ale co zrobić. Jak mus to mus. U nas przed każdym szczepieniem jest obowiązkowa wizyta u pediatry aby zbadał dziecko wzdłuż i w szerz, aby było idealnie zdrowe do szczepień. Będzie dobrze nie ma innego wyjścia ☺ Płaczu też się trochę obawiam tym bardziej że nasza nie umie płakać "spokojnie". Od razu jest zanoszenie się i bezdechy. Biorę męża na to szczepienie co by mnie wspierał i postawił do pionu w razie W 😉
Pocieszam się tym że my też te szczepienia przezylysmy więc i nasze dzieci też dadzą radę ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Żona - 31 maja 2014
Mama - 9 czerwca 2017
VelaLuca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 23:35   #589
monika860902
Zakorzenienie
 
Avatar monika860902
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 465
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez Brydzia_ Pokaż wiadomość
Co do szczepień to ja napiszę że przy starszaku mieliśmy odroczone szczepienia o 3 miesiące (czyli każde szczepienie 3msc później) przez neurologa - z powodu osłabionego napięcia mięśniowego
Oczywiście wg pediatry to nie jest powód do odroczenia, do neurologa poszliśmy prywatnie. Też powiedziała że samo napięcie nie jest przeciwskazaniem - ale napięcie wzmożone lub osłabione moze wynikać z wielu przyczyn. I dopóki się nie pozna przyczyny nie powinno się obciążać organizmu jeszcze szczepionkami

Dla mnie szczepienia to ciężki temat strasznie się ich boję
W rodzinie mam dziecko które po szczepieniu dostało paraliżu. Aha nie jestem jakimś anty szczepionkowcem żeby nie było
Starszy szczepiony, młodszy też będzie - ale tak jak mówię z duszą na ramieniu :/
A ja jutro jade na rehabilitacje bo jest podejzenie ze moj maly ma wzmozone napiecie miesniowe....a w pt.szczepienie. to teraz to juz sie boje bardziej 😢

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:35 ---------- Poprzedni post napisano o 00:33 ----------

Cytat:
Napisane przez VelaLuca Pokaż wiadomość
Monia ja też się boję ale co zrobić. Jak mus to mus. U nas przed każdym szczepieniem jest obowiązkowa wizyta u pediatry aby zbadał dziecko wzdłuż i w szerz, aby było idealnie zdrowe do szczepień. Będzie dobrze nie ma innego wyjścia ☺ Płaczu też się trochę obawiam tym bardziej że nasza nie umie płakać "spokojnie". Od razu jest zanoszenie się i bezdechy. Biorę męża na to szczepienie co by mnie wspierał i postawił do pionu w razie W 😉
Pocieszam się tym że my też te szczepienia przezylysmy więc i nasze dzieci też dadzą radę ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem jak jest u nas z ta wizyta u pediatry ale pewnie tak samo. Bo na szczepieniach tez jest pediatra wiec pewnie najpierw bada dziecko. Mnie ciagle straszy szwagierka ktora jest antyszczepienna. Ale ona w ogole ma dziwne schizy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mój suwaczek

[img]//www.suwaczki.com/tickers/p19uyx8d6i1d1j97.png[/img]
monika860902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-26, 02:28   #590
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez pannaanna_87 Pokaż wiadomość
Ja tez flaki bo mały ciagle cyc po zabiegu a dobrze, ze wyszliśmy na spacer to trochę go od cycow odciagnelam chociaż był marudny ładnie łapie, jest różnica chociaż zdarza mu się ugryźć to i tak jest ok bo lepiej łapie flaki.. już takie naprawdę płaskie olewa i się złości.

Powiedzcie mi czy rozpoczęty 7 tydz to nie za wcześnie na szczepienia? Chyba ok?

Dzis zaczął 6 tydz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Super że czujesz różnice.
My mamy wizytę na szczepienie właśnie w 7 tyg.

Mały dzisiaj dal nam popalić
Godzinę na cycku i już niby spał ale mu przeszło. Przez godzinę Piotrek go usypial bo ja już przy cycku zasypialam i ostatecznie jeszcze raz Go przystawilam... No nie odkładane dziecko....
W dodatku w połowie karmienia zawsze kupę taka strzela że nie wiem co z nim robić jak mi tak zaśnie. 😂😂


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-26, 04:35   #591
VelaLuca
Wtajemniczenie
 
Avatar VelaLuca
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 2 418
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Dziewczyny jak karmicie na leżąco to dziecko lezy Wam zupełnie na płasko czy dajecie malucha na jakimś podwyższeniu? Bo rozumiem że Wy podkladacie sobie pod głowę poduszki?

Kurcze chciałabym ogarnąć tą pozycje na noc. Raz mi wychodzi raz nie, niby takie proste A nie umiem jej dobrze przystawic chyba 🤔

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Żona - 31 maja 2014
Mama - 9 czerwca 2017
VelaLuca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-26, 05:19   #592
pannaanna_87
Zakorzenienie
 
Avatar pannaanna_87
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3 038
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

U nas teZ jest pediatra i mam nadzieje ze najpierw zbada małego jak nie to nie dam go kłuć.
No raz raz ładnie złapie raz gorzej.. w nocy gorzej bo nie chce mu się dziuba szeroko otworzyć to tez jest problem

Mnie na leżąco gryzł, zobaczę teraz u mnie leżał na płasko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pannaanna_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-26, 06:08   #593
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 063
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez VelaLuca Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak karmicie na leżąco to dziecko lezy Wam zupełnie na płasko czy dajecie malucha na jakimś podwyższeniu? Bo rozumiem że Wy podkladacie sobie pod głowę poduszki?

Kurcze chciałabym ogarnąć tą pozycje na noc. Raz mi wychodzi raz nie, niby takie proste A nie umiem jej dobrze przystawic chyba 🤔

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak. Tylko bardziej poduszki idą pod twoje łopatki a nie głowę. Musisz wyczuć. Ta pozycja jest super dla tych maluchów co zasypiaja bo nie trzeba ich odkładać potem i się przy przekladaniu nie budzą. Próbuj. A mała na płasko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:08 ---------- Poprzedni post napisano o 05:58 ----------

Co do szczepień. Też słyszałam o masie powikłań po 5w1 i 6w1. Ze autyzm, że paraliz się nagle zrobił. Też się boję. Mojej sióstry dziecię było szczepione 6w1 i też jak czytam o tych powiklaniach to jej przypadek by się idealnie wpisywal. U nas pediatrzy mówią że szczepionka to w drugim miesiącu i wcześniej nie można. Ale to każdy lekarz gada swoje. Kwestia wyczucia. Jeśli dziecko silne i zdrowe można zaszczepić chyba wcześniej.
Właśnie mała na mnie znów zasnela. Problem w tym że jak odkladam to się budzi. W nocy było lepiej niż wczoraj ale koncert płaczu był o tej samej porze, czyli od 21-23.Ja spałam od 24.00 do 3.00,potem od 3.30do 5.30, bo KP, ale w miarę wyspana jestem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Czas edycji: 2017-07-26 o 05:59
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-26, 06:24   #594
pannaanna_87
Zakorzenienie
 
Avatar pannaanna_87
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3 038
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Ja dziś podpalam z 4 h bo straszna maruda po tym zabiegu i nie chciał nam zasnąć dopiero po 23 padł.. dokarmilam go swoim 50ml z butli bo ciagle miał mało a cyce flaki jak nigdy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pannaanna_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-26, 06:34   #595
ewelinka2311
Wtajemniczenie
 
Avatar ewelinka2311
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 425
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

My zaraz na szczepienie idziemy. Wstałam o 6, jestem trup raj się przyzwyczaiłem do wstawania o 8 że teraz ledwo stoję

U nas zawsze pediatra bada wcześniej. Trzeba mieć zgodę od niego żeby pójść do zabiegowego. Mam nadzieje że dzisiaj będziemy mieć to z głowy bo mała w piątek kończy 10 tyg a ja nie chce juz dłużej tego przesuwać.
Dzisiaj szczepię normalne a pneumo chce przesunąć na kiedyś.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:34 ---------- Poprzedni post napisano o 07:31 ----------

Aniu, dobrze że to podcięcie węzidełka pomogło. Teraz trochę poćwiczyć i juz gryźć nie będzie

A co do autyzmu po szczepionkach, slyszalyscie ze ten gościu co to prace na ten temat pisał przyznał się że kłamał?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelinka2311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-26, 06:51   #596
vanessa1781
Zakorzenienie
 
Avatar vanessa1781
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 54 024
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez VelaLuca Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak karmicie na leżąco to dziecko lezy Wam zupełnie na płasko czy dajecie malucha na jakimś podwyższeniu? Bo rozumiem że Wy podkladacie sobie pod głowę poduszki?

Kurcze chciałabym ogarnąć tą pozycje na noc. Raz mi wychodzi raz nie, niby takie proste A nie umiem jej dobrze przystawic chyba ��

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja leżę na boku z jedną podgieta nogą, pod głowę kładę jaska. Mały też na boku, na płasko, tylko pieluszke mu kładę pod głowę i tyle. Na początku karmiłam tylko z tej piersi niżej, a później już opanowałam metodę żeby nie zmieniać strony i tą pierś u góry dawać ten sposób karmienia jest naprawdę fajny bo przynajmniej noce są niemalże całe przespane bo ja dziecko przystawie i zasypiam w minucie w nocy dzieci też ciumkają sobie na spokojnie, więc nie muszę odbijać.

Cytat:
Napisane przez ewelinka2311 Pokaż wiadomość
My zaraz na szczepienie idziemy. Wstałam o 6, jestem trup raj się przyzwyczaiłem do wstawania o 8 że teraz ledwo stoję

U nas zawsze pediatra bada wcześniej. Trzeba mieć zgodę od niego żeby pójść do zabiegowego. Mam nadzieje że dzisiaj będziemy mieć to z głowy bo mała w piątek kończy 10 tyg a ja nie chce juz dłużej tego przesuwać.
Dzisiaj szczepię normalne a pneumo chce przesunąć na kiedyś.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:34 ---------- Poprzedni post napisano o 07:31 ----------

Aniu, dobrze że to podcięcie węzidełka pomogło. Teraz trochę poćwiczyć i juz gryźć nie będzie

A co do autyzmu po szczepionkach, slyszalyscie ze ten gościu co to prace na ten temat pisał przyznał się że kłamał?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas tez idzie się na normalną wizytę do pediatry do gabinetu dla dzieci zdrowych, lekarka bada dokładnie, wypisuje receptę i przechodzi się do zabiegowego.
Nie słyszałam żeby gdziekolwiek szło się prosto na szczepienie, bo to lekarz musi dac zlecenie i ewentualną receptę (w przypadku platnych), tak jak i na zastrzyki. A żeby to zrobic musi dziecko zbadać.

Co do powikłań po szczepieniu moja lek.mowila ze jeżeli już jakieś NOP wystąpi to tylko przez to że dziecko w dniu badania bylo prawdopodobnie chore. I ze najgorsza jest ta szczepionka mmr, po niej najczęściej są nopy.

Moje obydwoje dzieci mają nieprawidłowe napiecie mięśniowe i nikt nigdzie nam nie mówił że to jest przeciwwskazanie do szczepienia.
__________________
K&K 💙

Edytowane przez vanessa1781
Czas edycji: 2017-07-26 o 06:55
vanessa1781 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-26, 07:33   #597
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez VelaLuca Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak karmicie na leżąco to dziecko lezy Wam zupełnie na płasko czy dajecie malucha na jakimś podwyższeniu? Bo rozumiem że Wy podkladacie sobie pod głowę poduszki?

Kurcze chciałabym ogarnąć tą pozycje na noc. Raz mi wychodzi raz nie, niby takie proste A nie umiem jej dobrze przystawic chyba 🤔

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To chyba od biustu zależy. Ja leżę na poduszce a mały ma głowę na mojej ręce. U mnie tak się sprawdza
Ale ja się boję zasnąć w. Takiej pozycji zwłaszcza że dziecko nie powinno spać z cyckiem w buzi. Wiec w nocy karmie na siedząco a na leżaco to jak w dzień chce się kimnac.
Ale ostatnio mi się zaczął prezyc w tej pozycji sporo...


Cytat:
Napisane przez ewelinka2311 Pokaż wiadomość
My zaraz na szczepienie idziemy. Wstałam o 6, jestem trup raj się przyzwyczaiłem do wstawania o 8 że teraz ledwo stoję

U nas zawsze pediatra bada wcześniej. Trzeba mieć zgodę od niego żeby pójść do zabiegowego. Mam nadzieje że dzisiaj będziemy mieć to z głowy bo mała w piątek kończy 10 tyg a ja nie chce juz dłużej tego przesuwać.
Dzisiaj szczepię normalne a pneumo chce przesunąć na kiedyś.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:34 ---------- Poprzedni post napisano o 07:31 ----------

Aniu, dobrze że to podcięcie węzidełka pomogło. Teraz trochę poćwiczyć i juz gryźć nie będzie

A co do autyzmu po szczepionkach, slyszalyscie ze ten gościu co to prace na ten temat pisał przyznał się że kłamał?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czytałam o tym
Lekarze mówią że szczepionka i to ta jedna konkretną może przyspieszyć objawy autyzmu ale tylko jak on już jest

Cytat:
Napisane przez vanessa1781 Pokaż wiadomość
Ja leżę na boku z jedną podgieta nogą, pod głowę kładę jaska. Mały też na boku, na płasko, tylko pieluszke mu kładę pod głowę i tyle. Na początku karmiłam tylko z tej piersi niżej, a później już opanowałam metodę żeby nie zmieniać strony i tą pierś u góry dawać ten sposób karmienia jest naprawdę fajny bo przynajmniej noce są niemalże całe przespane bo ja dziecko przystawie i zasypiam w minucie w nocy dzieci też ciumkają sobie na spokojnie, więc nie muszę odbijać.



U nas tez idzie się na normalną wizytę do pediatry do gabinetu dla dzieci zdrowych, lekarka bada dokładnie, wypisuje receptę i przechodzi się do zabiegowego.
Nie słyszałam żeby gdziekolwiek szło się prosto na szczepienie, bo to lekarz musi dac zlecenie i ewentualną receptę (w przypadku platnych), tak jak i na zastrzyki. A żeby to zrobic musi dziecko zbadać.

Co do powikłań po szczepieniu moja lek.mowila ze jeżeli już jakieś NOP wystąpi to tylko przez to że dziecko w dniu badania bylo prawdopodobnie chore. I ze najgorsza jest ta szczepionka mmr, po niej najczęściej są nopy.

Moje obydwoje dzieci mają nieprawidłowe napiecie mięśniowe i nikt nigdzie nam nie mówił że to jest przeciwwskazanie do szczepienia.
Ja się boję coraz bardziej tego napięcia mięśniowego. To takie powszechnie teraz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-26, 08:05   #598
vanessa1781
Zakorzenienie
 
Avatar vanessa1781
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 54 024
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
To chyba od biustu zależy. Ja leżę na poduszce a mały ma głowę na mojej ręce. U mnie tak się sprawdza
Ale ja się boję zasnąć w. Takiej pozycji zwłaszcza że dziecko nie powinno spać z cyckiem w buzi. Wiec w nocy karmie na siedząco a na leżaco to jak w dzień chce się kimnac.
Ale ostatnio mi się zaczął prezyc w tej pozycji sporo...




Czytałam o tym
Lekarze mówią że szczepionka i to ta jedna konkretną może przyspieszyć objawy autyzmu ale tylko jak on już jest



Ja się boję coraz bardziej tego napięcia mięśniowego. To takie powszechnie teraz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja na poczatku też się bałam tak zasypiać przy karmieniu, ale przy dziecku z kolką zmęczenie było tak duże ze ja nie dawalam rady siedzieć co godzinę i ją karmić i po prostu zasypiałam. A teraz nawet nie myślałam żeby inaczej, tylko odkąd syn zechciał łaskawie ssac to w nocy od razu na lezaco.

Jak chodziłam z córka na rehabilitację to rehabilitantka mówiła ze tak naprawdę to teraz 90% dzieci ma nieprawidłowe napięcie, ale część lekarzy po prostu nie widzi w tym problemu i nic z tym nie robią
__________________
K&K 💙
vanessa1781 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-26, 08:26   #599
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 063
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich forumowych Ani w Dniu imienin niech spełnia sie wasze marzenia.
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-26, 09:04   #600
jelonekhihi
Zakorzenienie
 
Avatar jelonekhihi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 815
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Wszystkiego naj Anie
Cytat:
Napisane przez vanessa1781 Pokaż wiadomość
Ja na poczatku też się bałam tak zasypiać przy karmieniu, ale przy dziecku z kolką zmęczenie było tak duże ze ja nie dawalam rady siedzieć co godzinę i ją karmić i po prostu zasypiałam. A teraz nawet nie myślałam żeby inaczej, tylko odkąd syn zechciał łaskawie ssac to w nocy od razu na lezaco.

Jak chodziłam z córka na rehabilitację to rehabilitantka mówiła ze tak naprawdę to teraz 90% dzieci ma nieprawidłowe napięcie, ale część lekarzy po prostu nie widzi w tym problemu i nic z tym nie robią
Z córką tak karmiłam. Podłączenie do cyca i kima. Teraz przez to ulewanie muszę czuwać.

Wczoraj mój mąż zasłabł w pracy i wylądował na SORze. Wyszły jakieś problemy z sercem Na razie jest w domu na zwolnieniu, czekamy na termin u dobrego kardiologa.
jelonekhihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-16 15:08:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:34.