Problem z kuzynem, chciałabym pomóc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-03, 20:48   #1
kasianna94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 7

Problem z kuzynem, chciałabym pomóc


Cześć wszystkim, w dużym skrócie sprawa wygląda tak:
Kuzyn. Lat 26. Od zawsze brak znajomych, dziewczyny. Zero. Kilka lat temu skończył studia (kierunek nauka o rodzinie - z pracą średnio). Dzielnie szukał, w końcu znalazł. Pierwsze zatrudnienie - od początku tego roku. Sprzątanie. Stawka: 4zł/h - istne szaleństwo. Jak nietrudno się domyślić mieszka z rodzicami.
Jak przyjdzie do domu, siedzi i słucha muzyki. Meloman znaczy się. Zespoły, labele, sprzęty - w małym palcu. Fajna pasja, ale frustrująca. Sam chciałby coś tworzyć. Dostał na święta jakiś syntezator. Średnio mu idzie. Poci się, kombinuje, ale rezultaty nikłe. Lekcje keyboardu miał? Miał. Też kiepsko. No ale konsekwentny jest. Kto wie...
Relacje damsko-męskie. Bieda. Brat namówił go na kilka randek. Żadna nie chciała następnego spotkania. Rzeczywiście. On ciągle o tej muzyce. Obycia wśród rówieśników brak. Plus mega konserwatywne poglądy. Cóż...
Rodzice podejrzewali depresję. Psycholog nie potwierdził. Niby jakaś terapia jest, ale efekty żadne. Choć szczerze mówiąc ja też nie widzę pani d. Raczej smutne, sfrustrowane życie. Chciałby mieć towarzystwo, no ale nie ma. Lipa.
Perspektywy marne. Coś z pensji odkłada, ale do budżetu domowego też się dokłada. Czyli zostaje na przysłowiowe waciki. Oprócz rodziców, brata i mnie, familia postawiła krzyżyk. Łatkę nieudacznika też mu przypięła. Lubię z nim dyskutować, ale oboje wiemy, że lepiej mieć szerszy krąg rozmówców.
Szkoda chłopa, bo to fajny gość. Co mogłybyście poradzić?

edit: post napisany chaotycznie, ale wywaliło mi stronę i musiałam opowiedzieć to samo jeszcze raz. Następnym razem będzie mniej równoważników i krótkich zdań, bo wiem, że średnio da się to czytać

Edytowane przez kasianna94
Czas edycji: 2017-08-03 o 20:53
kasianna94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 20:57   #2
WŁADCZYNI
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 221
Dot.: Problem z kuzynem, chciałabym pomóc

Bierzesz pod uwagę, że moze byc gejem?
WŁADCZYNI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 20:59   #3
kasianna94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 7
Dot.: Problem z kuzynem, chciałabym pomóc

Nie, gejem nie jest na pewno. Podobają mu się kobiety, chciałby kiedyś nawiązać bliższą znajomość. Mamy ze sobą dobry kontakt, więc jestem co do tego przekonana

Edytowane przez kasianna94
Czas edycji: 2017-08-03 o 21:03
kasianna94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 22:15   #4
bessens
Raczkowanie
 
Avatar bessens
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 495
Dot.: Problem z kuzynem, chciałabym pomóc

Cytat:
Napisane przez kasianna94 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim, w dużym skrócie sprawa wygląda tak:
Kuzyn. Lat 26. Od zawsze brak znajomych, dziewczyny. Zero. Kilka lat temu skończył studia (kierunek nauka o rodzinie - z pracą średnio). Dzielnie szukał, w końcu znalazł. Pierwsze zatrudnienie - od początku tego roku. Sprzątanie. Stawka: 4zł/h - istne szaleństwo. Jak nietrudno się domyślić mieszka z rodzicami.
Jak przyjdzie do domu, siedzi i słucha muzyki. Meloman znaczy się. Zespoły, labele, sprzęty - w małym palcu. Fajna pasja, ale frustrująca. Sam chciałby coś tworzyć. Dostał na święta jakiś syntezator. Średnio mu idzie. Poci się, kombinuje, ale rezultaty nikłe. Lekcje keyboardu miał? Miał. Też kiepsko. No ale konsekwentny jest. Kto wie...
Relacje damsko-męskie. Bieda. Brat namówił go na kilka randek. Żadna nie chciała następnego spotkania. Rzeczywiście. On ciągle o tej muzyce. Obycia wśród rówieśników brak. Plus mega konserwatywne poglądy. Cóż...
Rodzice podejrzewali depresję. Psycholog nie potwierdził. Niby jakaś terapia jest, ale efekty żadne. Choć szczerze mówiąc ja też nie widzę pani d. Raczej smutne, sfrustrowane życie. Chciałby mieć towarzystwo, no ale nie ma. Lipa.
Perspektywy marne. Coś z pensji odkłada, ale do budżetu domowego też się dokłada. Czyli zostaje na przysłowiowe waciki. Oprócz rodziców, brata i mnie, familia postawiła krzyżyk. Łatkę nieudacznika też mu przypięła. Lubię z nim dyskutować, ale oboje wiemy, że lepiej mieć szerszy krąg rozmówców.
Szkoda chłopa, bo to fajny gość. Co mogłybyście poradzić?

edit: post napisany chaotycznie, ale wywaliło mi stronę i musiałam opowiedzieć to samo jeszcze raz. Następnym razem będzie mniej równoważników i krótkich zdań, bo wiem, że średnio da się to czytać
Mi on wygląda na dorosłego Aspergera. Co daje takie przypuszczenie? A to, że jeżeli się potwierdzi, to kuzyn może znależć znajomych bądź partnera/partnerkę wśród podobnych sobie osób.
__________________
enter the ninja- dietkuję, fitnessuję...walczę
bessens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 22:24   #5
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Problem z kuzynem, chciałabym pomóc

biedny chłopak.. ;/
sama nie wiem co o tym wszystkim myśleć.
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 22:47   #6
WŁADCZYNI
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 221
Dot.: Problem z kuzynem, chciałabym pomóc

Cytat:
Napisane przez bessens Pokaż wiadomość
Mi on wygląda na dorosłego Aspergera. Co daje takie przypuszczenie? A to, że jeżeli się potwierdzi, to kuzyn może znależć znajomych bądź partnera/partnerkę wśród podobnych sobie osób.
Asperger na kierunku nauka o rodzinie?

Jeżeli jest wierzący i ma konserwatywne poglądy to warto uderzać do wspólnot, na szybkie randki organizowane przez wspólnoty wyznaniowe, może działalność w np. Soli deo.
WŁADCZYNI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 22:49   #7
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Problem z kuzynem, chciałabym pomóc

Cytat:
Napisane przez WŁADCZYNI Pokaż wiadomość
Asperger na kierunku nauka o rodzinie?
Niby dlaczego nie?


Uważam, że w tym wątku brakuje wzmianki o najważniejszej kwestii: czy kuzyn w ogóle chce, żeby mu pomagać?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-03, 23:03   #8
WŁADCZYNI
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 221
Dot.: Problem z kuzynem, chciałabym pomóc

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;76016041]Niby dlaczego nie?


Uważam, że w tym wątku brakuje wzmianki o najważniejszej kwestii: czy kuzyn w ogóle chce, żeby mu pomagać?[/QUOTE]

Brak teorii umysłu dosyć mocno utrudnia pracę z ludzmi. A po tym kierunku głownie pracuje się w służbach socjalnych, cieżko to robić bez kontaktu z ludźmi. Ile znasz osób z autyzmem, które dobrowolnie chcą pracować z neurotypowymi? I to mocno problemowymi?
WŁADCZYNI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 23:55   #9
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 461
Dot.: Problem z kuzynem, chciałabym pomóc

Cytat:
Napisane przez WŁADCZYNI Pokaż wiadomość
Brak teorii umysłu dosyć mocno utrudnia pracę z ludzmi. A po tym kierunku głownie pracuje się w służbach socjalnych, cieżko to robić bez kontaktu z ludźmi. Ile znasz osób z autyzmem, które dobrowolnie chcą pracować z neurotypowymi? I to mocno problemowymi?
Są różne stopnie autyzmu
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 06:15   #10
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Problem z kuzynem, chciałabym pomóc

Cytat:
Napisane przez kasianna94 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim, w dużym skrócie sprawa wygląda tak:
Kuzyn. Lat 26. Od zawsze brak znajomych, dziewczyny. Zero. Kilka lat temu skończył studia (kierunek nauka o rodzinie - z pracą średnio). Dzielnie szukał, w końcu znalazł. Pierwsze zatrudnienie - od początku tego roku. Sprzątanie. Stawka: 4zł/h - istne szaleństwo. Jak nietrudno się domyślić mieszka z rodzicami.
Jak przyjdzie do domu, siedzi i słucha muzyki. Meloman znaczy się. Zespoły, labele, sprzęty - w małym palcu. Fajna pasja, ale frustrująca. Sam chciałby coś tworzyć. Dostał na święta jakiś syntezator. Średnio mu idzie. Poci się, kombinuje, ale rezultaty nikłe. Lekcje keyboardu miał? Miał. Też kiepsko. No ale konsekwentny jest. Kto wie...
Relacje damsko-męskie. Bieda. Brat namówił go na kilka randek. Żadna nie chciała następnego spotkania. Rzeczywiście. On ciągle o tej muzyce. Obycia wśród rówieśników brak. Plus mega konserwatywne poglądy. Cóż...
Rodzice podejrzewali depresję. Psycholog nie potwierdził. Niby jakaś terapia jest, ale efekty żadne. Choć szczerze mówiąc ja też nie widzę pani d. Raczej smutne, sfrustrowane życie. Chciałby mieć towarzystwo, no ale nie ma. Lipa.
Perspektywy marne. Coś z pensji odkłada, ale do budżetu domowego też się dokłada. Czyli zostaje na przysłowiowe waciki. Oprócz rodziców, brata i mnie, familia postawiła krzyżyk. Łatkę nieudacznika też mu przypięła. Lubię z nim dyskutować, ale oboje wiemy, że lepiej mieć szerszy krąg rozmówców.
Szkoda chłopa, bo to fajny gość. Co mogłybyście poradzić?

edit: post napisany chaotycznie, ale wywaliło mi stronę i musiałam opowiedzieć to samo jeszcze raz. Następnym razem będzie mniej równoważników i krótkich zdań, bo wiem, że średnio da się to czytać
Moim zdaniem jedyne co możesz zrobić to wprowadzić go do swojego towarzystwa. Zapraszać na imprezy, ognisko, jakieś wypady czy co tam robicie. Z czasem nauczy się funkcjonować w większej grupie bez spiny. Umawiane randki są trochę sztuczne, jak już to dać mu możliwość samemu złapania jakiegoś kontaktu, nawiązywania znajomości. Wyciągać z domu przy każdej okazji i prowadzić do ludzi. Może przy okazji znajdzie nową pasję? Są różni ludzie, niektórych po prostu trzeba bliżej poznać aby polubić. Jeśli będzie siedział sam w domu to nie przestanie być "dzikusem" bez obycia wśród rówieśników.
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 06:33   #11
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Problem z kuzynem, chciałabym pomóc

Cytat:
Napisane przez WŁADCZYNI Pokaż wiadomość
Brak teorii umysłu dosyć mocno utrudnia pracę z ludzmi. A po tym kierunku głownie pracuje się w służbach socjalnych, cieżko to robić bez kontaktu z ludźmi. Ile znasz osób z autyzmem, które dobrowolnie chcą pracować z neurotypowymi? I to mocno problemowymi?
Ja mam doświadczenie takie, że czasem rodzice wysyłali swoje chore dzieci na studia, byle by coś było. I tak np. osoby z Aspergerem trafiły na filologię, która w dużej mierze opiera się na dyskusji na różne tematy, czasem abstrakcyjne i też było ciężko.

A jeśli on nie zna swojej przypadłości, to mógł celować w taki kierunek.

No chyba że jest całkiem zdrowy i ta dyskusja jest bez sensu.

Co do głównego wątku - też się zastanawiam, czy on chce pomocy. Ja bym zaczęła od porządnej terapii u kogoś dobrego.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-04, 06:38   #12
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Problem z kuzynem, chciałabym pomóc

ale że jak 4 zł?
przecież to wychodzi ok 600 na msc?
i jeszcze dokłada do budżetu domowego ??!
po co mu randki? żeby dziewczynę 2 razy w mies na loda włoskiego zaprosić? przeciez rodziny to on nie utrzyma
no brutalne ale prawdziwe
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 09:34   #13
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Problem z kuzynem, chciałabym pomóc

4zł to jest wyzysk - nawet jak za sprzątanie !!!!!
więcej by w biedronce zarobił na kasie - minimalna krajowa to 13zł brutto !!!!!

Może jak lubi coś tworzyć a nie lubi zbytnio kontaktu z ludźmi to niech zacznie coś nagrywać na yt? Później są jakieś spędy dla youtuberów - może tam się z kimś zakoleguje, pozna nowe osoby czy coś.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 10:26   #14
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Problem z kuzynem, chciałabym pomóc

Cytat:
Napisane przez WŁADCZYNI Pokaż wiadomość
Brak teorii umysłu dosyć mocno utrudnia pracę z ludzmi. A po tym kierunku głownie pracuje się w służbach socjalnych, cieżko to robić bez kontaktu z ludźmi. Ile znasz osób z autyzmem, które dobrowolnie chcą pracować z neurotypowymi? I to mocno problemowymi?
Po pierwsze nie wiesz czy facet ma jakikolwiek autyzm, a po drugie, jeśli ma, to nie wiesz jak zaawansowany. Zespół Aspergera to nie jest ciężkie upośledzenie umysłowe, które by uniemożliwiało skończenie studiów i pracę, nawet jeśli to by miała być praca z ludźmi.
I po trzecie (najważniejsze), to skończenie studiów nie ma samo w sobie związku z pracą w zawodzie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 11:03   #15
kasianna94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 7
Dot.: Problem z kuzynem, chciałabym pomóc

Dzięki za zainteresowanie, nie spodziewałam się tylu wpisów.
Co do aspergera, to obsesyjne zainteresowanie chyba by się zgadzało. Brak takiego jak to nazywam "obycia" możliwe, że też. Ale osoby z ZA, głównie kojarzyły mi się z niewyczuwaniem ironii/sarkazmu, a u niego nie ma z tym problemu. Poza tym jak pisałam, na terapię uczęszcza, pewnie coś by przypuszczali, gdyby faktycznie miał takie zaburzenie.
Był kiedyś na jakimś spotkaniu młodzieży katolickiej w swojej parafii, no ale pech chciał, że animatorkami były tam dziewczyny z, którymi chodził do klasy w liceum. Stwierdził, że przez to stracił ochotę na te spotkania i kropka. O Solideo słyszałam, ale to nie jest tak, że te zgromadzenia dotyczą tylko Warszawy?
Fajny pomysł, o którym w sumie nie pomyślałam, podrzuciła któraś z Was, mianowicie wciągnięcie go do swojej grupy znajomych. Moja paczka to tacy bardziej "melanżownicy" (ach, studia ), ale może jak odpowiednio z nimi porozmawiam wyniknie z tego mile spędzony czas. W sumie, niech trochę się poobraca wśród mniej więcej jego rówieśników, bo żony z jego poglądami to faktycznie szukałabym we wspólnotach. W internecie przecież takie też chyba szukają drugiej połówki? Albo nie wiem, inna parafia?
On chciałby mieć towarzystwo, ale ma spore braki w relacjach międzyludzkich. Szczerze to nie wiem czemu od najmłodszych lat był taki wycofany, ale może z czasem to mija, tylko teraz jest niestety społecznie jest się trochę w tyle. Dzisiaj, akurat do niego idę, więc popytam go jeszcze o ile nie będę zmuszona wysłuchiwać elaboratów o muzyce

Edytowane przez kasianna94
Czas edycji: 2017-08-04 o 11:04
kasianna94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 21:50   #16
WŁADCZYNI
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 221
Dot.: Problem z kuzynem, chciałabym pomóc

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;76023056]Po pierwsze nie wiesz czy facet ma jakikolwiek autyzm, a po drugie, jeśli ma, to nie wiesz jak zaawansowany. Zespół Aspergera to nie jest ciężkie upośledzenie umysłowe, które by uniemożliwiało skończenie studiów i pracę, nawet jeśli to by miała być praca z ludźmi.
I po trzecie (najważniejsze), to skończenie studiów nie ma samo w sobie związku z pracą w zawodzie.[/QUOTE]

Nie wiem, Ty też tego nie wiesz.
Chyba masz problem z czytaniem. Spektrum autyzmu moze, ale nie musi uniemożliwiać skończenie studiów i pracę. Ale ludzie z autyzmem zdecydowanie nie palą się do pracy z neurotypowymi, bo tłumaczenie wszystkie po X razy i gierki jakie uprawiają NT są trudne do wytrzymania. Twoj napastliwy ton rownież.
Oczywiscie że ma, studia to nie jest 5 lat zalewania pały na koszt podatnika, tylko 5 lat nauki przyszłego zawodu.
WŁADCZYNI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 21:57   #17
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Problem z kuzynem, chciałabym pomóc

Cytat:
Napisane przez WŁADCZYNI Pokaż wiadomość
Nie wiem, Ty też tego nie wiesz.
Chyba masz problem z czytaniem. Spektrum autyzmu moze, ale nie musi uniemożliwiać skończenie studiów i pracę. Ale ludzie z autyzmem zdecydowanie nie palą się do pracy z neurotypowymi, bo tłumaczenie wszystkie po X razy i gierki jakie uprawiają NT są trudne do wytrzymania. Twoj napastliwy ton rownież.
I znowu. Ja o studiach, ty o pracy. Najpierw się dziwisz, że ktoś z Aspergerem może skończyć takie studia, a potem nie wiadomo po co przenosisz do na pracę z neurotypowymi ludźmi.
Cytat:
Oczywiscie że ma, studia to nie jest 5 lat zalewania pały na koszt podatnika, tylko 5 lat nauki przyszłego zawodu.
Nie, nie ma. Pierwotne założenie może i takie było, co nie zmienia faktów, które wskazują na co innego.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 22:13   #18
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Problem z kuzynem, chciałabym pomóc

Zarabia tak malo i jeszcze rodzice mu kaza dokladac do domu? Zeby sie nie okazalo, ze te konserwatywne poglady to tez oni. I jacykolwiek znajomi nigdy nie byli odpowiednio fajni dla ich synka. A teraz pobudka facet jest samotnikiem i nie robi kariery.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-05, 12:57   #19
jag_na
Rozeznanie
 
Avatar jag_na
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 934
Dot.: Problem z kuzynem, chciałabym pomóc

Cytat:
Napisane przez kasianna94 Pokaż wiadomość
W sumie, niech trochę się poobraca wśród mniej więcej jego rówieśników, bo żony z jego poglądami to faktycznie szukałabym we wspólnotach. W internecie przecież takie też chyba szukają drugiej połówki? Albo nie wiem, inna parafia?


To może piesza pielgrzymka do Częstochowy.
jag_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-05, 13:15   #20
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Problem z kuzynem, chciałabym pomóc

Autorko, a ja na Twoim miejscu zrobiłabym wdech - wydech, ochłonęła, bo mam wrażenie że dałaś się wkręcić na "jaki biedulek, źle mu się dzieje, nic od niego nie zależy".
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-05, 13:34   #21
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Problem z kuzynem, chciałabym pomóc

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Autorko, a ja na Twoim miejscu zrobiłabym wdech - wydech, ochłonęła, bo mam wrażenie że dałaś się wkręcić na "jaki biedulek, źle mu się dzieje, nic od niego nie zależy".
Właśnie... Ja rozumiem potrzebę pomagania innym. Ale już szukanie żony dwudziestosześcioletniemu facetowi, rozkład na czynniki pierwsze wszystkich jego problemów począwszy od wczesnego dzieciństwa... Jest to szlachetne i godne podziwu, ale, kurcze, to jednak dorosły człowiek. Po co zamieniać się w jego terapeutkę-lekarkę-opiekunkę?
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-05, 14:06   #22
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Problem z kuzynem, chciałabym pomóc

[1=578537b29e2e39e1d6e3dc9 dfc9821e485b809af_62f97e7 3ceb2a;76052221] Właśnie... Ja rozumiem potrzebę pomagania innym. Ale już szukanie żony dwudziestosześcioletniemu facetowi, rozkład na czynniki pierwsze wszystkich jego problemów począwszy od wczesnego dzieciństwa... Jest to szlachetne i godne podziwu, ale, kurcze, to jednak dorosły człowiek. Po co zamieniać się w jego terapeutkę-lekarkę-opiekunkę?[/QUOTE]

Dla mnie to jest przede wszystkim naiwne. Zaprosić go na jakąś imprezę, aby miał możliwość poznania znajomych można, podsunąć ogłoszenie o lepszej pracy można, ALE niewiele więcej da się zrobić. Nie wkręcałabym się za bardzo w pomaganie, bo na dłuższą metę (a nawet krótszą) ryje to psychikę pomagającemu - człowiek staje na rzęsach, a osoba, której się chce pomóc najczęściej i tak niewiele rusza do przodu. Bo zmiana musi nastąpić w człowieku. Poza tym wiedza o tym człowieku, jego problemach, ich źródle, tym czy on naprawdę chce jakieś zmiany w życiu, jest tu dosyć powierzchowna. Zbiór faktów. Nie biedaczek, a jednocześnie dorosły człowiek, który jednak głupi nie jest, skoro studiował, jakąś wiedzę o świecie już ma, doświadczenie itd.

Czasami trzeba się też pogodzić z tym, że są osoby skazane na takie życie. I nie nadający się ani do związku, ani tym bardziej do małżeństwa. Bo co? Żona ma tu mieć funkcję kogoś, kto przejmie nad tym panem opiekę? I problem zniknie?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-05, 14:30   #23
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Problem z kuzynem, chciałabym pomóc

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Dla mnie to jest przede wszystkim naiwne. Zaprosić go na jakąś imprezę, aby miał możliwość poznania znajomych można, podsunąć ogłoszenie o lepszej pracy można, ALE niewiele więcej da się zrobić. Nie wkręcałabym się za bardzo w pomaganie, bo na dłuższą metę (a nawet krótszą) ryje to psychikę pomagającemu - człowiek staje na rzęsach, a osoba, której się chce pomóc najczęściej i tak niewiele rusza do przodu. Bo zmiana musi nastąpić w człowieku. Poza tym wiedza o tym człowieku, jego problemach, ich źródle, tym czy on naprawdę chce jakieś zmiany w życiu, jest tu dosyć powierzchowna. Zbiór faktów. Nie biedaczek, a jednocześnie dorosły człowiek, który jednak głupi nie jest, skoro studiował, jakąś wiedzę o świecie już ma, doświadczenie itd.

Czasami trzeba się też pogodzić z tym, że są osoby skazane na takie życie. I nie nadający się ani do związku, ani tym bardziej do małżeństwa. Bo co? Żona ma tu mieć funkcję kogoś, kto przejmie nad tym panem opiekę? I problem zniknie?
Święte słowa, Amen Doris, nie mam tu nic do dodania, naprawdę. Zgadzam się z każdym słowem.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-05 15:30:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.