Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-03, 08:40   #211
201805091331
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 663
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

My tak jak pisałam mamy ze wsi ziemniaki, latem warzywa i owoce ( część mrożę a część idzie na przetwory). Dwa razy do roku mięso typu schab i mięso mielone do tego trochę świńskiej wędliny a i jajka. Miesięcznie z 6 latkiem wydajemy myślę, że około 1300 zł ale nigdy dokładnie nie liczyłam.
Oprócz tego mąż często w czasie przerwy wychodzi coś zjeść na miasto a syn ma śniadanie i obiad w przedszkolu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 201805091331
Czas edycji: 2017-08-03 o 08:45
201805091331 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 09:50   #212
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość
ja tez nie mam wyplewionego super warzywniaka, na poczatku jak sie warzywka przebijaja to trzeba bardziej pilnowac, a pozniej jak juz duze to tak chwasty nie przeszkadzają
Co tylko się da sadzę z rozsady (nawet kalarepę, ogórki, dynie, cebuli z nasion też nigdy nie siałam). Po posadzeniu sadzonki ściółkuję od razu jakąś słomą i rośnie praktycznie samo. Marchewki czy buraczków mam niewiele, bo nie lubię tego przerywać.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Trawnik to jest kompletnie nieekonomiczny (zabiera czas, pieniądze i ciszę). Naprawdę się dziwię niektórym właścicielom domów jednorodzinnych, że utrzymują takie duże połacie trawy (na boisko to rozumiem). W tym roku grządki warzywno-owocowe to błogosławieństwo.

Podoba nam się "chicken tractor": to jest taki przesuwany kurnik. Jak kury wymęczą trawę w jednym miejscu, to przesuwa się dalej. Przydałoby nam się między drzewkami owocowymi. No i jeszcze jajka z tego by były. Jak na razie pod krzaczkami testuję różne rośliny zadarniające, póki co najlepiej wypadają kompaktowe odmiany tymianków.

Edytowane przez damdalena
Czas edycji: 2017-08-03 o 09:54
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 10:08   #213
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

To my jedno masło mamy na miesiąc Chleba nie jemy; smażymy głównie na kokosowym, masło jada tylko Tz do wędlin czasem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Natomiast owoce i warzywa kupuje na krakowskim placu imbramowskim. Jak mega mi się spieszy to ostatecznie w lidlu tez maja ładne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 10:11   #214
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
To my jedno masło mamy na miesiąc Chleba nie jemy; smażymy głównie na kokosowym, masło jada tylko Tz do wędlin czasem
To co smaruje tym masłem jak je wędliny skoro chleba nie jecie? Tak z ciekawości, bo nie umiem sobie wyobrazić.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 10:14   #215
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
To co smaruje tym masłem jak je wędliny skoro chleba nie jecie? Tak z ciekawości, bo nie umiem sobie wyobrazić.
Nie smaruje, odkraja cienki kawałek i owija wędlina.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 10:28   #216
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
W temacie oszczędzania na napojach, to ostatnio w ogóle nie kupuję soków ani napojów, zwłaszcza gazowanych, tylko kupiłam sobie kilka szklanych kubko-słoików z rurkami i robię w nich herbatki. Zalewam torebkę tak do 1/5 wysokości wrzątkiem i się parzy (więcej się boję, bo może pęknąć, a tyle wystarczy). Potem dodaję cytrynę, czy miętę albo inne owoce i zalewam do końca zimną wodą i do lodówki. I jest świetna ice tea za grosze, a do tego zdrowa, bo bez tony cukru.
Ja już nie pamiętam, kiedy ostatnio kupiłam jakiś sok czy napój Od dziecka jestem nauczona pić wodę i nigdy żadnych soków się u mnie w domu nie kupowało.
Teraz, jak mam wakacje i siedzę w domu, zaparzam rano duży dzbanek herbaty i tak popijam cały dzień. Herbatę albo różne zioła.
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 10:31   #217
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Nie smaruje, odkraja cienki kawałek i owija wędlina.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale czego cienki kawałek? owija masło wędliną? To najdziwniejsza rzecz, jaką dzisiaj czytałam
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-03, 11:17   #218
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
No i to jest najsmutniejsze, że teraz ludzie patrzą głównie na wygląd warzyw i owoców.(
Moja pani od pomidorów też o tym mówi. Ale podobna rzecz dotyczy przecież wędlin.

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 10:15 ----------

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;7597483 6]To było jasne, że ktoś się doczepi do braku paragonów na targowisku. [/QUOTE]

Wydaje mi się(mogę się mylić),że samodzielnie wyprodukawane rzeczy nie muszą mieć paragonów.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 11:20   #219
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;75995241]Ale czego cienki kawałek? owija masło wędliną? To najdziwniejsza rzecz, jaką dzisiaj czytałam [/QUOTE]
No masła Odkraja pasek masła i owija ten pasek szynka. Polecane np na diecie paleo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Cytat:
Napisane przez monikam Pokaż wiadomość
Moja pani od pomidorów też o tym mówi. Ale podobna rzecz dotyczy przecież wędlin.

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 10:15 ----------



Wydaje mi się(mogę się mylić),że samodzielnie wyprodukawane rzeczy nie muszą mieć paragonów.
Każda rzecz która sprzedajesz za kasę mając działalność musi mieć paragon. A bez działalności nie wolno sprzedawać większych ilości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 11:34   #220
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez narcyzowa Pokaż wiadomość
. czy śmieszne pęczki koperku składające się z jednej, smutnej gałązki, to raczej mnie to nie zachęca do zakupu.

.
Taki mino rulonik w folijce o smaku trawy. Jestem fanką młodej kapusty i w tym roku miałam problem z koperkiem o tamtej porze. Muszę zamrozić koniecznie więcej w tym roku.

---------- Dopisano o 10:34 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
2 centy byłego drobnego rolnika
Z wlasnymi warzywami na małym targu jest tak: przyjdzie kupujacy, zmaltretuje malinowego(!) pomidora lapami, fuknie ze miekki i leci do handlarzy po ich twardego idealnego szklarniowego twora pomidoropodobnego bez smaku😀
Ludzie się przyzwyczajaja, jak ktoś chce się pojawiać np raz-dwa w tygodniu przez 2 miesiace bo wtedy ma plony, mało kto chce kupować, wolą od handlarza który ma wszystko zawsze, stąd nie widać zbytnio rolników czy dzialkowiczow na targach😉
a, i klient nie kupi brudnego (ziemia) ogórka gruntowego, fasolki czy cukinii, trzeba myć przed zawiezieniem na targ. Żeby szybciej wiedlo😉
Juz nawet nie mówię o nieidealnych warzywach, deszczu się nie zatrzyma a np niektóre pomidory pękają jak zaczną dojrzewać i nagle dostaną sporo wody, to te pyszne odmiany😉
Moja pani od pomidorów z każdym rokiem ma w ofercie więcej warzyw (uprawia jej mąż), czyli coś drgnęło i ludzie kupują choć kilka metrów dalej jest typowy warzywniak.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 12:25   #221
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Monikam: jak mrozisz taka kapustę ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-03, 12:41   #222
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Monikam: jak mrozisz taka kapustę ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kapusty nie mrożę, pojawia się taka młoda wtedy, kiedy jeszcze nie ma super koperku dlatego zamrożę lada dzień taki koperek o boskim aromacie, aby był do młodej kapusty.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 12:47   #223
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

A rozumiem Nie wiem czemu zrozumiałam, że mrozisz gotowa kapustę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 13:20   #224
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;75995241]Ale czego cienki kawałek? owija masło wędliną? To najdziwniejsza rzecz, jaką dzisiaj czytałam [/QUOTE]

Też się zdziwiłam Ale ile ludzi, tyle smaków. Ja lubię szynkę z serkiem do smarowania, albo z majonezem na kanapce. Z masłem mi średnio podchodzi.
Za to masło pod twarożek, dżem i jajko.
Kolega smaruje masłem pod wszystko, nawet pod serek topiony i nutellę
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 13:28   #225
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
A rozumiem Nie wiem czemu zrozumiałam, że mrozisz gotowa kapustę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Smak młodej kapusty jest nie do zamrożenia, nie do odtworzenia poza 3 tygodniami sezonu.
Szczęśliwie zamrożony koperek ubiegłoroczny pasuje bardziej niż te nędzne "trawy w folijkach", bo zgrać czasowo się tego nie da. Pyszny koperek pojawia się dopiero wtedy kiedy ta kapusta jest bardziej zwarta, "zbita" czyli według moich kryteriów niemłoda.

---------- Dopisano o 12:28 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Też się zdziwiłam Ale ile ludzi, tyle smaków. Ja lubię szynkę z serkiem do smarowania, albo z majonezem na kanapce. Z masłem mi średnio podchodzi.
Za to masło pod twarożek, dżem i jajko.
Kolega smaruje masłem pod wszystko, nawet pod serek topiony i nutellę
Ja wszelkie wędliny, sery jem solo, bez masła, bez chleba. Tak jak inni chipsy, paluszki itp.

Edytowane przez 201803120844
Czas edycji: 2017-08-03 o 13:24
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 13:46   #226
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez monikam Pokaż wiadomość
Smak młodej kapusty jest nie do zamrożenia, nie do odtworzenia poza 3 tygodniami sezonu.
Szczęśliwie zamrożony koperek ubiegłoroczny pasuje bardziej niż te nędzne "trawy w folijkach", bo zgrać czasowo się tego nie da. Pyszny koperek pojawia się dopiero wtedy kiedy ta kapusta jest bardziej zwarta, "zbita" czyli według moich kryteriów niemłoda.
Wydaje mi się, że jednak sezon na młodą kapustę jest dłuższy. Bo najpierw pojawia się zagraniczna (hiszpańska?) i wtedy naprawdę ciężko o koperek, nawet taki z doniczki jest jeszcze marny. Nasza polska młoda gruntowa kapusta pojawia się równolegle z koperkiem - bo gdyby było inaczej, to jak by wymyślono tą potrawę w czasach "przed-zamrażalnikowych"? Być może problemem jest współczesne przyśpieszone pędzenie kapusty. Bo w moim ogrodzie kapusta zaczyna zawiązywać główki, gdy koperek już trochę odrośnie od ziemi. Wychodzi na to, że to kolejny argument za własną działką warzywną.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 14:35   #227
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że jednak sezon na młodą kapustę jest dłuższy. Bo najpierw pojawia się zagraniczna (hiszpańska?) i wtedy naprawdę ciężko o koperek, nawet taki z doniczki jest jeszcze marny. Nasza polska młoda gruntowa kapusta pojawia się równolegle z koperkiem - bo gdyby było inaczej, to jak by wymyślono tą potrawę w czasach "przed-zamrażalnikowych"? Być może problemem jest współczesne przyśpieszone pędzenie kapusty. Bo w moim ogrodzie kapusta zaczyna zawiązywać główki, gdy koperek już trochę odrośnie od ziemi. Wychodzi na to, że to kolejny argument za własną działką warzywną.
Dla mnie sezon na młodą kapustę to czerwiec. Duszę ja tylko z dużą ilością koperku i cebulą, do tego łyżka śmietany.
Własna działka warzywna to super sprawa. Przy mojej mobilności w grę wchodzi szukanie ludzi, którzy sprzedaliby nadmiar tego dobra.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-05, 12:34   #228
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
W temacie oszczędzania na napojach, to ostatnio w ogóle nie kupuję soków ani napojów, zwłaszcza gazowanych, tylko kupiłam sobie kilka szklanych kubko-słoików z rurkami i robię w nich herbatki. Zalewam torebkę tak do 1/5 wysokości wrzątkiem i się parzy (więcej się boję, bo może pęknąć, a tyle wystarczy). Potem dodaję cytrynę, czy miętę albo inne owoce i zalewam do końca zimną wodą i do lodówki. I jest świetna ice tea za grosze, a do tego zdrowa, bo bez tony cukru.
Wczoraj robiłam tą Ice Tea i niestety jeden ze słoików pękł (robiłam w dwóch). Ale w smaku pyszna. Dzisiaj też robię, ale zaparzam już w osobnym kubku.

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;7599088 1]A tak z ciekawosci, zagranico (gdzie moim zdaniem jest duzy problem pt. wyglad owocow i warzyw ma byc idealny, pod linijke) supermarkety juz wprowadzaja do asortymentu owoce i warzywa firmy "natura jest krzywa" czy jakos tak. Mozna dostac krzywe marchewki i jablka, ktore normalnie poszlyby na kompost, bo nie sa ladne i proste. Sa srednio 30 centow tansze niz zwykle marchewki czy jablka, a o wiele smaczniejsze (np. male marchewki zawsze mi sie wydawaly slodsze niz duze kolosy).
To jest dopiero pierwszy krok, zeby ograniczyc marnowanie zywnosci, ale zawsze cos.[/QUOTE]

Tesco ma taką linię "perfectly imperfect" w Polsce. Też kupuję tą marchewkę.
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-05, 13:26   #229
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Też robiłam wczoraj ice tea. Super sprawa. Parzyłam w szklanym dzbanku zalewając do 1/3 wysokości, ale chyba czas kupić duży zaparzacz do liściastej herbaty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-05, 13:36   #230
funk_you
Wtajemniczenie
 
Avatar funk_you
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2 549
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Musiałaś mieć pęknięty słoik, one są z reguły masywnego szkła. Mi raz tak pękła ta wysoka szklanka z ikei i pękła idealnie na pół.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
funk_you jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-05, 14:26   #231
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Herbatę można zaparzyć "na zimno". Zalewa się zimną wodą i wystawia na kilka godzin na słońce. Ja dorzucam jakieś świeże listki ziół (lubię werbenę cytrynową, miętę pomaranczową, szałwię ananasową). W tym roku jeszcze nie robiłam, ale przypomniałyście mi i zaraz nastawiam.

Przy okazji pękającego szkła: kieliszków z Ikea już nie kupię. Byliśmy ostatnio na kilku imprezach-domówkach i normalnie jakieś fatum, bo na każdej jakiś ikeowy kieliszek poszedł (szczególnie te większe do wina czerwonego).
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-13, 15:59   #232
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Herbatę można zaparzyć "na zimno". Zalewa się zimną wodą i wystawia na kilka godzin na słońce. Ja dorzucam jakieś świeże listki ziół (lubię werbenę cytrynową, miętę pomaranczową, szałwię ananasową). W tym roku jeszcze nie robiłam, ale przypomniałyście mi i zaraz nastawiam.

Przy okazji pękającego szkła: kieliszków z Ikea już nie kupię. Byliśmy ostatnio na kilku imprezach-domówkach i normalnie jakieś fatum, bo na każdej jakiś ikeowy kieliszek poszedł (szczególnie te większe do wina czerwonego).
Ja tam nie narzekam na kieliszki Trzymają się już prawie 2 rok, nic nie pęka, a do wina używam bardzo często
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-13, 19:56   #233
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Wszystkie kieliszki mamy z ikei i poza jednym który zaliczył lot na podłogę kompletnie nic im nie jest, a używamy prawie rok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-13, 20:50   #234
narcyzowa
Zakorzenienie
 
Avatar narcyzowa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Quahog, Rhode Island
Wiadomości: 7 568
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Dziewczyny, smakuje wam woda przefiltrowana przez dzbanki filtrujące? Kranówka u mnie ma trochę dziwny posmak, zastanawiam się, czy to zniweluje.
Generalnie zastanawiam się nad tą formą oszczędzania na wodzie pitnej (chociaż ja piję mineralną, nie źródlaną), znalazłam jeszcze butelki filtrujące, wygodne, można sobie napełniać gdziekolwiek - ale to muszę najpierw sprawdzić, czy mi to smakowo będzie odpowiadało.
narcyzowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-13, 21:18   #235
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez narcyzowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, smakuje wam woda przefiltrowana przez dzbanki filtrujące? Kranówka u mnie ma trochę dziwny posmak, zastanawiam się, czy to zniweluje.
Mi smakuje, od lat piję już tylko taką.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-13, 21:38   #236
jeanne92
Raczkowanie
 
Avatar jeanne92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 303
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Z butelki filtrującej jeszcze nie pilam, jesli chodzi o dzbanki filtrujące to nie widzę roznicy w smaku. Za to nienawidze wody z filtra zamontowango przy kranie, ta woda jest obrzydliwa i nawet herbata mi nie smakuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

jeanne92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 08:26   #237
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Ja również pije tylko filtrowana.

Poszukaj programu Bosackiej jak wyjaśniła różnice , wady i zalety wód butelkowych i filtrów. Po tym programie kupiłam filtr.
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 09:05   #238
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Ja piję z dzbanka.

Ale u mojej cioci kranówa jest tak paskudna, że nie idzie jej pić wcale. Ma słony posmak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 09:24   #239
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez narcyzowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, smakuje wam woda przefiltrowana przez dzbanki filtrujące? Kranówka u mnie ma trochę dziwny posmak, zastanawiam się, czy to zniweluje.
Generalnie zastanawiam się nad tą formą oszczędzania na wodzie pitnej (chociaż ja piję mineralną, nie źródlaną), znalazłam jeszcze butelki filtrujące, wygodne, można sobie napełniać gdziekolwiek - ale to muszę najpierw sprawdzić, czy mi to smakowo będzie odpowiadało.
My od pewnego czasu też pijemy filtrowaną - ale - nie po każdym filtrze woda nam smakuje :P Jedyny, który jestem w stanie normalnie używać to ten z dodatkiem magnezu (Dafi), po przefiltrowaniu na zwykłym, trąci mi strasznie kranówą i metalicznym posmakiem ( tak samo zresztą Brita którą mamy w pracy).
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 10:29   #240
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
My od pewnego czasu też pijemy filtrowaną - ale - nie po każdym filtrze woda nam smakuje :P Jedyny, który jestem w stanie normalnie używać to ten z dodatkiem magnezu (Dafi), po przefiltrowaniu na zwykłym, trąci mi strasznie kranówą i metalicznym posmakiem ( tak samo zresztą Brita którą mamy w pracy).
Przetestuję ten filtr Dafi z magnezem. U mnie kranówa paskudna w smaku, choć woda z Jury Krak.-Cz. Nie pomagają żadne filtry ani maskowanie smaku cytryną, ziołami. Kupuję 5 l Pienińską, wychodzi 60 zł miesięcznie niekoniecznego wydatku.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-17 16:55:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:51.