Nasze codzienne jadłospisy, część V - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-19, 16:32   #1261
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez moniczkaaSnk Pokaż wiadomość
moje lekkie R.

śniadanie:
4 łychy owsianych górskich na wodzie z 150ml mleka 2% i połówką jabłka

II śniadanie:
145g jogurtu naturalnego Danone

obiad:
5 kotletów sojowych na wodzie, warzywa na patelnie, pół jabłka

podwieczorek:
miechów waniliowy

kolacja:
wiejski lekki
Cytat:
Napisane przez Carmel Choco Pokaż wiadomość
U

1.szklanka mleka 1,5% + serek wiejski
2. batonik Fitness truskawkowy
3.miska rosołu z makaronem i połowa marchwi, natką
kawa z mlekiem od krowy + 3 francuskie rogaliki (małe)
4.serek homo kokosowy 150g
Niedługo stracę cierpliwość (pewnie nie tylko ja) do tego typu jadłospisów i jak nie pomogą ostrzeżenia słowne,to w końcu będą punkty karne. Co tu nie zaglądnę to takie jadłospisy i zero poprawy .
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 16:44   #1262
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

__________________


Edytowane przez dygotka8
Czas edycji: 2008-07-24 o 19:36
dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 16:51   #1263
Hypnotic Eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar Hypnotic Eyes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 258
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Carmel dostała obietnicę, że następny jadłospis tego typu to ostrzeżenie. Widać bardzo chce je dostać. Moim zdaniem mówienie nic tu nie pomoże . Carmel może zajrzyj na krzywe zwierciadło czy coś?
__________________
Do you like my tight sweater?

Photoblog
Hypnotic Eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 16:57   #1264
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

7:00 musli z jaśkami i cini minis na mleku 1,5%, mała kawa z mlekiem
w szkole 1: dwie kromki mieszanego pytlowego posmarowane pastellą tuńczykową, 2 plastry sopockiej, plaster sera topionego, sałata pomidor
w szkole 2: danone naturalny
14:00 sałatka z ryzu brązowego, groszku, marchewski, ogórka konserwowanego, surimi z łyżeczka musztardy sarepskiej, banan, 2 rogaliki kruchodrożdżowe z dżemem, 2 kostki gorzkiej
17:30 tuńczyk w sosie własnym z sosem słodkokwaśnym (w puszcze), trogalik jak wyżej, pół paczki snacków z biedronki (200kcal)

beznadzieja. odciągnijcie ode mnie słodycze!!
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 17:46   #1265
gaia
Zadomowienie
 
Avatar gaia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 1 852
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Moje R:


S:
owsianka: 25g płatków ows. na wodzie, 120g sera białego 0%, 100g maślanki, średnie jabłko, cynamon
2 rzodkiewki, kawałek ogórka

S2:
2 kanapki (chleb razowy posmarowany jogurtem nat. plasterek poledwicy drobiowej z warzywami, papryka czerwona)
kawa INKA z odrobina mleka- wypiłam pół szklanki

O:
wołowina ok.60g+ fit up duszona z pomidorem, kawałkiem czerwonej papryki, oregano, pieprzem.
100g got. bez soli ziemnaków
200g młodej kapusty (bez tł.,1 pomidor, 3/4jabłak na cały gar)
pół kalarepy

P:
pół kalarepy
serek wiejski light 150g
20g nerkowca

K:
tuńczyk wsw z puszki,
pomidor, 2 rzodkiewki, 2 liście pekinki, kawałek ogórka
marchewka
__________________
A musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda

Będę odchudzoną inżynierką
68,5 68 67 66 65 64 63 62 61 60
gaia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 17:59   #1266
juliaaa161190
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 220
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Hypnotic Eyes Pokaż wiadomość
Ładnie, ale lepiej jeśli byś dała do obiadu węglowodany złożone i jakąś chudszą rybę, a do podwieczorku wrzuciła NNKT.
dzięki postaram się zrobić tak następnym razem

na kolacje zjadłam to jajko, kalarepę i homo nat. z łyżeczką cynamonu - nie chciało mi się jeść, no ale dzisiaj było mało to musiałam się zmobilizować

Pozdrawiam.
__________________
2-13.08 Hiszpania z moimi Świrami ;*

^Nothing suprises me any more.
juliaaa161190 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 18:22   #1267
deMitia
Rozeznanie
 
Avatar deMitia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 746
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez brak-nicka Pokaż wiadomość
Łyżka płatków waży ok. 10 g, czyli ma 35 kcal.
Oczywiście, przepraszam za pomyłkę...

Cytat:
Napisane przez gaia Pokaż wiadomość
Moje R:


S:
owsianka: 25g płatków ows. na wodzie, 120g sera białego 0%, 100g maślanki, średnie jabłko, cynamon
2 rzodkiewki, kawałek ogórka
Pięknie
S2:
2 kanapki (chleb razowy posmarowany jogurtem nat. plasterek poledwicy drobiowej z warzywami, papryka czerwona)
kawa INKA z odrobina mleka- wypiłam pół szklanki
Ładnie
O:
wołowina ok.60g+ fit up duszona z pomidorem, kawałkiem czerwonej papryki, oregano, pieprzem.
Wołowinę na R lepiej zastąpić drobiem lub rybą.
100g got. bez soli ziemnaków
200g młodej kapusty (bez tł.,1 pomidor, 3/4jabłak na cały gar)
pół kalarepy
Ładnie.
P:
pół kalarepy
serek wiejski light 150g
20g nerkowca
Ładnie
K:
tuńczyk wsw z puszki,
pomidor, 2 rzodkiewki, 2 liście pekinki, kawałek ogórka
marchewka
Ładnie
Bardzo ładnie, jak zawsze zresztą!
__________________
"Myśli pan, że tylko jabłko deserowe warte jest grzechu?"
deMitia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-19, 18:27   #1268
gaia
Zadomowienie
 
Avatar gaia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 1 852
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Zjadłam wołowinę (choć malutko), dla uciechy tatusia, ktory bardzo sie martwi, ze ciągle jem takie samo mięso.

Dziękuję za ocene
__________________
A musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda

Będę odchudzoną inżynierką
68,5 68 67 66 65 64 63 62 61 60
gaia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 18:27   #1269
*skarbeczek*
Raczkowanie
 
Avatar *skarbeczek*
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 183
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Hypnotic Eyes Pokaż wiadomość



Generalnie ładnie, gdybyś wyrzuciła granole i corn flakesy i pamiętaj o NNKT.
Danke
Mleko 0%, ok? a czym zastąpić chleb tostowy 3 ziarna?
Polędwica w sensie wędlina, 2 plasterki.
Makrela bez oleju
__________________
MŻ-WR

Cel => 58
JEST: 64.8 kg BYłO: 65.7kg

a6w 5/31

8abs 5/31

Nowa praca
*skarbeczek* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 18:40   #1270
Libra2
Zadomowienie
 
Avatar Libra2
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 203
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Moje dzisiejsze U/lekkie P
Śniadanie: Serek naturalny "1" + fitella jabłkowo-cynamonowa , kawa z mlekiem
II Śniadanie: 2 plastry ciasta drożdżowego z jabłkiem i cynamonem , kawa zbożowa z mlekiem , pomarańcz
Obiad: 150 g grillowanej piersi z kurczaka , 1/2 opakowania warzyw na patelnię z bazylią i tymiankiem, 2 pieczone ziemniaki
Deser: Pudding serduszko, banan
Podwieczorek:Serek kokosowy Vitello z wkruszonymi 2 waflami ryżowymi o smaku kokosowym, trochę rafaelek
Kolacja: Twarożek domowy z przyprawą fit-up, szczypiorkiem , pomidorem i 1/2 ogórka do tego kromka chleba wieloziarnistego, i kromka chleba wieloziarnistego z 1/2 serka topionego fit paprykowego , 1/2 papryki
Libra2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 18:40   #1271
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Carmel Choco Pokaż wiadomość
U

1.szklanka mleka 1,5% + serek wiejski
2. batonik Fitness truskawkowy
3.miska rosołu z makaronem i połowa marchwi, natką
kawa z mlekiem od krowy + 3 francuskie rogaliki (małe)
4.serek homo kokosowy 150g
Cytat:
Napisane przez moniczkaaSnk Pokaż wiadomość
moje lekkie R.

śniadanie:
4 łychy owsianych górskich na wodzie z 150ml mleka 2% i połówką jabłka

II śniadanie:
145g jogurtu naturalnego Danone

obiad:
5 kotletów sojowych na wodzie, warzywa na patelnie, pół jabłka

podwieczorek:
miechów waniliowy

kolacja:
wiejski lekki

Dziewczyny, jestem zmuszona dać Wam ostrzeżenie. Carmel, wielokrotnie upominano Cię i - tak jak mówi Hypnotic - kolejny tego typu jadłospis = pkt karne. Moniczka - wiesz, że jesz źle i za mało, mimo to umieszczasz Twe pseudo jadłospisy tutaj. przykro mi.

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
7:00 musli z jaśkami i cini minis na mleku 1,5%, mała kawa z mlekiem ok, o ile sporo tego było
w szkole 1: dwie kromki mieszanego pytlowego posmarowane pastellą tuńczykową, 2 plastry sopockiej, plaster sera topionego, sałata pomidor ok, mogłaś zjeść owoc
w szkole 2: danone naturalny ile g? mało
14:00 sałatka z ryzu brązowego ile?, groszku, marchewski, ogórka konserwowanego, surimi z łyżeczka musztardy sarepskiej, banan, 2 rogaliki kruchodrożdżowe z dżemem, 2 kostki gorzkiej ok, ale dużo za mało treściwego posiłku że tak powiem. brak białka, nie możesz żywić się warzywami z ryżem.
17:30 tuńczyk w sosie własnym z sosem słodkokwaśnym (w puszcze), trogalik jak wyżej, pół paczki snacków z biedronki (200kcal) ok

no, i jeszcze kolacja

beznadzieja. odciągnijcie ode mnie słodycze!!
nie przesadzaj

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
witam dziewczyny,mam do Was pytanko(mam nadzieję,że nie zgromicie mnie za nie,że to nie miejsce,itd) otóż czy jogurty mogą zwiększać apetyt?bo coś mi się wydaje,że u mnie jest tak,że jak jem joogurt,żeby nie zjeść np kanapki bez sensu to po małym jogurcie mimo wszystko mam ochotę na jeszcze jakieś małe conieco... bo jogurt to za mało, żaden posiłek, brak w nim białka itp. A tak w ogóle to co można jeść po godzinie 18?? to zależy, czy jesteś na R
może jutro i ja wrzucę swój jadłospis i jeśli któraś z dziewczyn mi go oceni to będę b.wdzięczna
pozdrawiam cieplutko!
wrzuć lepiej ten jadłospis
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-19, 18:44   #1272
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Wiosenko - i słusznie,ja chciałam się z tym wstrzymać,ale może tak będzie lepiej .
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 19:01   #1273
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez agness51 Pokaż wiadomość
Wiosenko - i słusznie,ja chciałam się z tym wstrzymać,ale może tak będzie lepiej .
Carmel była ostrzegana zbyt wiele razy... A Monika... no wiesz.

Cytat:
Napisane przez Libra2 Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze U/lekkie P
Śniadanie: Serek naturalny "1" + fitella jabłkowo-cynamonowa cała? , kawa z mlekiem przydałby się owoc, może bakalie?
II Śniadanie: 2 plastry ciasta drożdżowego z jabłkiem i cynamonem , kawa zbożowa z mlekiem , pomarańcz ok, o ile 'plastry' duże a nie 1 mm
Obiad: 150 g grillowanej piersi z kurczaka , 1/2 opakowania warzyw na patelnię z bazylią i tymiankiem, 2 pieczone ziemniaki mało czemu zupki nie ma ?
Deser: Pudding serduszko, banan ok
Podwieczorek:Serek kokosowy Vitello z wkruszonymi 2 waflami ryżowymi o smaku kokosowym, trochę rafaelek mało na p
Kolacja: Twarożek domowy z przyprawą fit-up cały?, szczypiorkiem , pomidorem i 1/2 ogórka do tego kromka chleba wieloziarnistego, i kromka chleba wieloziarnistego z 1/2 serka topionego fit paprykowego , 1/2 papryki też mało, chyba, że jakieś wielgachne kromki w co wątpię
mało jak na p, zwykłe u. brak nnkt.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 19:10   #1274
Libra2
Zadomowienie
 
Avatar Libra2
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 203
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
mało jak na p, zwykłe u. brak nnkt.
Jak zwykle bardzo dziękuje za ocenę
Fitella była prawie cała bo wczoraj odsypałam tylko łyżeczkę do serka a owoców rano nie miał kto dostarczyć ,plastry drożdżówki miały ok 2 cm ale dokładnie nie mierzyłam za bakaliami natomiast nie przepadam,a twarożek domowy jak zwykle cały(żal by mi było zostawić) a kromki jak dla mnie były duże
Libra2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 19:18   #1275
Hypnotic Eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar Hypnotic Eyes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 258
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

No to ja (prawie jak do spowiedzi)

U:
Śniadanie: fitella jabłkowo-cynamonowa, serek wiejski lekki, pół jabłka, cynamon.
II Śniadanie: 2 kromki żytniego z plastrem sera żółtego i dwoma plastrami polędwicy z indyka.
Obiad: 2 krokiety z kapustą i grzybami, kubek barszczu (niestety z proszku ), sporo surówki meksykańskiej.
Podwieczorek: Pełna miseczka twarogu aksamitnego z 2 łyżeczkami masła orzechowego, łyżką wiórków kokosowych i łyżeczką sezamu.
Kolacja: Duża miska gęstej pomidorowej z ryżem z gotowaną piersią z kurczaka.
__________________
Do you like my tight sweater?

Photoblog
Hypnotic Eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 19:26   #1276
monissssssiiiiiiiiiiaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar monissssssiiiiiiiiiiaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 67
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Hypnotic Eyes Pokaż wiadomość
Dodaj NNKT, nie łącz tłuszczów z węglowodanami, Wasę zastąp zwykłym pieczywem i JABŁKO TO NIE POSIŁEK, a PRZEKĄSKA.
Hej dzięki za odpowiedź trochę jestem zielona z tym wszystkim

9:00 śniadanie: 2 kromki ciemnego pieczywa, troszkę serka (śmietankowego lub ze szczypiorkiem) , plasterek szynki, pół pomidora i ogórek gruntowy, czasem jakiś jogurt ile procent tłuszczu ma serek? mało białka, zamiast jogurtu lepiej zjedz twaróg lub serek homo, albo jakiegoś tuńczyka.
13:00 2 kromki Wasa, 2 plasterki szynki, pół pomidora, ogórek, kostka gorzkiej czekolady, 2 orzechy włoskie, 4 laskowe wyrzuć wasę na rzecz zwykłego pieczywa, czekolada na R niezbyt, orzechy byłyby ok gdybyś nie łaczyła tłuszczów z węglowodanami. Dodaj jakieś białko.
16:0O jabłko to nie posiłek, zjedz do tego serek wiejski i pamiętaj, że na
R owoce do 16.00
18:00- 19:00 obiad różnie, czasem sama zupa, czasem mięsa kawałek, 2 ziemniaki zależy co jest w domu zupa w porządku jeśli jest gotowana na chudym mięsie i nie zabielana. mięsa daj więcej niż kawałek, byle było chude, bez sosów i zasmażek.

Serek ma 22 procent to dużo, ale daje go mało naprawdę. A serek homo taki naturalny??

Co do łączenia tłuszczy z węglowodanami, wasa, warzywa ma ich mało a czekolada i orzechy też . Tak mi się bynajmniej wydawało najwyżej wyprowadź mnie z błędu.

Do jabłka może coś innego niż serek wiejski, poporstu nie trawię go strasznie, raz zjadłam i wolę nie mówić jaka była moja reakcja, a 2 razy serek homo to chyba też nie ma sensu chociaż sama nie wiem

Co do zup chude, nie zabielane to samo z mięsem, bez sosów i ziemniaki także bez tłuszczów, a z obiadem różnie ale staram się chudo i nie za dużo

Pomocy
monissssssiiiiiiiiiiaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 19:29   #1277
deMitia
Rozeznanie
 
Avatar deMitia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 746
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Hypnotic Eyes Pokaż wiadomość
No to ja (prawie jak do spowiedzi)

U:
Śniadanie: fitella jabłkowo-cynamonowa, serek wiejski lekki, pół jabłka, cynamon.
II Śniadanie: 2 kromki żytniego z plastrem sera żółtego i dwoma plastrami polędwicy z indyka. A warzywko gdzie?
Obiad: 2 krokiety z kapustą i grzybami, kubek barszczu (niestety z proszku ), sporo surówki meksykańskiej. Mało trochę...
Podwieczorek: Pełna miseczka twarogu aksamitnego z 2 łyżeczkami masła orzechowego, łyżką wiórków kokosowych i łyżeczką sezamu.
Kolacja: Duża miska gęstej pomidorowej z ryżem z gotowaną piersią z kurczaka.
Coś mi się tu mało kalorii wydaje...
Hypnotic ale masz chudy avatar! Avatar ma przytyć!
__________________
"Myśli pan, że tylko jabłko deserowe warte jest grzechu?"
deMitia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 19:38   #1278
Krytia
Zadomowienie
 
Avatar Krytia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 847
GG do Krytia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

P:

Śn. owsianka(garść owsianych, garść żytnich, 0,5szklanki mleka, łyżeczka budyniu,) łyżka otrębw z jabłkiem, garść musli, homo naturalny, kilka łyżek maślanki wiśniowej, garść BF, 100g truskawek, kawałek melona softies

2Śn. bułka razowa posmarowana homo naturalnym i linessą wiśniową, łyżeczka masła orzechowego, duże jabłko

Ob.sałatka z :dużego pomidora, ogórka zielonego, ogórka kisonego, rzodkiewki, sałaty, łyżka jogurtu naturalnego,łyżka twarogu
40g kaszy kuskus, 50g makaronu pełne ziarno, puszka tuńczyka wsw, kotlet sojowy, łyżka kukurydzy

D:70g czereśni,big jabłko, precelek,5tic-taców marakujowych

P:fantazja owoce leśne,70g jogurtu naturalnego, łyżka twarogu, 4(tyle zostało)czereśnie, 100g truskawek, big jabłko,

10 min ćwiczeń na mięśnie, 4km spaceru, 100skoków na skakance

K: 3 kromki razowca, homo owce leśne, łyżka linessy wiśniowej, łyżka twarogu, garść BF, 100g truskawek, 10g orzeszków w wasabi, 10g italian mix orzeszków, 0g orzeszków w papryce, 10g orzeszków w miodzie

razem :2565 i jak?
Matko ja jem 1kg owoców dziennie
__________________
Życie jest niepewne,
zaczynaj od deseru.
Erneste Ulmer
Niebo mnie nie chce,
a piekło obawia się,
że nim zawładnę.
Liz Taylor
Życie jest do kitu i tyle.
Krytia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 19:38   #1279
Hypnotic Eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar Hypnotic Eyes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 258
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez monissssssiiiiiiiiiiaaaaa Pokaż wiadomość
Hej dzięki za odpowiedź trochę jestem zielona z tym wszystkim

9:00 śniadanie: 2 kromki ciemnego pieczywa, troszkę serka (śmietankowego lub ze szczypiorkiem) , plasterek szynki, pół pomidora i ogórek gruntowy, czasem jakiś jogurt ile procent tłuszczu ma serek? mało białka, zamiast jogurtu lepiej zjedz twaróg lub serek homo, albo jakiegoś tuńczyka.
13:00 2 kromki Wasa, 2 plasterki szynki, pół pomidora, ogórek, kostka gorzkiej czekolady, 2 orzechy włoskie, 4 laskowe wyrzuć wasę na rzecz zwykłego pieczywa, czekolada na R niezbyt, orzechy byłyby ok gdybyś nie łaczyła tłuszczów z węglowodanami. Dodaj jakieś białko.
16:0O jabłko to nie posiłek, zjedz do tego serek wiejski i pamiętaj, że na
R owoce do 16.00
18:00- 19:00 obiad różnie, czasem sama zupa, czasem mięsa kawałek, 2 ziemniaki zależy co jest w domu zupa w porządku jeśli jest gotowana na chudym mięsie i nie zabielana. mięsa daj więcej niż kawałek, byle było chude, bez sosów i zasmażek.

Serek ma 22 procent to dużo, ale daje go mało naprawdę. A serek homo taki naturalny?? mimo wszystko zastąp ten serek twarogiem lub serkiem homo i daj go więcej.

Co do łączenia tłuszczy z węglowodanami, wasa, warzywa ma ich mało a czekolada i orzechy też . Tak mi się bynajmniej wydawało najwyżej wyprowadź mnie z błędu.
owszem wasa ma mało węglowodanów, bo ta kromka to śmieszna porcja jest, ale wasy raczej w ogóle lepiej nie jadać na R. albo jesz białko + węglowodany, albo białko + tłuszcze. Możesz zjeść pierś z kurczaka z warzywami, jajkiem i łyżką dobrego jakościowo oleju lub np. serek homogenizowany z orzechami/pestkami dyni lub słonecznika, bądź też posiłek węglowodanowo-białkowy i wtedy to będzie np. pieczywo pełnoziarniste z twarogiem lub serek homogenizowany z jakimś owocem.

Do jabłka może coś innego niż serek wiejski, poporstu nie trawię go strasznie, raz zjadłam i wolę nie mówić jaka była moja reakcja, a 2 razy serek homo to chyba też nie ma sensu chociaż sama nie wiem jeśli przekąskę jesz przed 16.00 to możesz podprażyć jabłko na patelni (bez tłuszczu) zrobi ci się z tego taki mus i to wylewasz na twaróg lub dodajesz do serka homogenizowanego i masz pełnowartościową przekąskę. Możesz też zjeść jakąś lekką sałatkę z warzyw, piersi z kurczaka i jakiś nnkt.

Co do zup chude, nie zabielane to samo z mięsem, bez sosów i ziemniaki także bez tłuszczów, a z obiadem różnie ale staram się chudo i nie za dużo nie liczy się ilość a jakość. Nie musisz chodzić głodna, tylko przestrzegaj pewnych zasad

Pomocy
__________________
Do you like my tight sweater?

Photoblog
Hypnotic Eyes jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-19, 19:40   #1280
asienkaa87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 354
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez asienkaa87 Pokaż wiadomość
moje u:

1. platki Bran flakes 70g, pól banana w kosteczkę pokrojony,mleko
jablko, 3 pierniczki z nadzieniem

2. serek deserowy stracciatella o smaku truskawek z czekoladą, pól banana, jablko
3 ciastka z cukrem (kazde po 50kcal)

do tego momentu już bylo 1000kcal

3. 130g piersi z kurczaka + paczka warzyw na patelnię, keczup
pomarańcza

4. twaróg wędzony+ dodatki (salata, pomidor, kukurydza)

5.polowa tuńczyka z puszki(tyle zostalo, ktoś mi zjadl) + salata, pomidor, ogórek,keczup
I jak ? dodalam parę rzeczy
asienkaa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 19:43   #1281
Hypnotic Eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar Hypnotic Eyes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 258
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez deMitia Pokaż wiadomość
Coś mi się tu mało kalorii wydaje...
Hypnotic ale masz chudy avatar! Avatar ma przytyć!
Dziękuję za ocenę Kalorii, rzeczywiście może trochę mało ale....
Mam zamiar dążyć ku lepszemu
__________________
Do you like my tight sweater?

Photoblog
Hypnotic Eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 20:07   #1282
summertime
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 488
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Moje R, proszę o ocenę:

1. Garsc BF (około 50-60g), kiwi, 100g twarogu chudego, 3 łyzkijogurtu nat, kromka chleba zytniego, plaster poledwicy, pomidor.

2. Omlet z 3 białek (dość małe jajka), brokuły gotowane, szpinak, odorbina jogurtu nat, 4 cienkie plasterki polędwicy, wszystko smazone na łyzeczce oliwy. Jakos pol godizny po tym zjadłam troche pestek granatu, pol jablka i kawa z mlekiem ale nie wiem jak to traktowac boprzeciez nie moze byc to oddzielny posiłek.

3. wieśniak lekki + orzechy włoskie ok 20g, marchew

4. 3 plasterki szynki z indyka (dośc grube), kromka zytniego (co prawda nie duza ta kromka, ale nie za pozno na ww? ), pomidor, pol ogorka, przyprawy

5. Serek homo nat 150g, z cynamonem, marchewka.
summertime jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 20:18   #1283
Tuchajbej
Rozeznanie
 
Avatar Tuchajbej
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraina marzeń
Wiadomości: 858
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

U:

1: Jogurt naturalny danone ze swiezym ananasem i kiwi. Kromka żytniego z masłem orzechowym. Kawka

2: Jogurt naturalny danone. Batonik cini-minis. Szklanka nektaru bananowego.

3: Woreczek ryżu, marchewka z groszkiem, pierś z kurczaka w sosie chrzanowym.

4: 100 gr nerkowcow w miodzie

5: Jajecznica z 2jajek z pomidorem,szczypiorkiem i szynka. Kromka żytniego z serkiem wedzonym i pieczarkami w zalewie

----

Jabluszko i 2 kiwi po
__________________
"Posiadanie niskiego poczucia własnej wartości jest jak jechanie
przez życie na zaciągniętym hamulcu ręcznym."

I learned that success and happiness are not values to pursue;
they are values to develop



Sztuka życia polega na tym, by cieszyć się małym, a wytrzymywać najgorsze.
Tuchajbej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 20:21   #1284
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Hypnotic Eyes Pokaż wiadomość
No to ja (prawie jak do spowiedzi)

U:
Śniadanie: fitella jabłkowo-cynamonowa, serek wiejski lekki, pół jabłka, cynamon. szkoda, że jabłka pół. drugiej połowie pewnie było przykro ale jak na Ciebie śniadanko ok
II Śniadanie: 2 kromki żytniego z plastrem sera żółtego i dwoma plastrami polędwicy z indyka. duże te kromki??
Obiad: 2 krokiety z kapustą i grzybami, kubek barszczu (niestety z proszku ), sporo surówki meksykańskiej. hmmm. to, czy obiad jest ok, zależy od wielkości krokietów, acz wnioskuje, że był małe. zresztą kcal też niedużo, bo co to jest - kapusta i grzyby?
Podwieczorek: Pełna miseczka <- ile? twarogu aksamitnego z 2 łyżeczkami masła orzechowego, łyżką wiórków kokosowych i łyżeczką sezamu.
Kolacja: Duża miska gęstej pomidorowej z ryżem z gotowaną piersią z kurczaka. ile piersi? trochę mało, najadłaś się taką zupą??
no jak zawsze za mało

Cytat:
Napisane przez Libra2 Pokaż wiadomość
Jak zwykle bardzo dziękuje za ocenę
Fitella była prawie cała bo wczoraj odsypałam tylko łyżeczkę do serka a owoców rano nie miał kto dostarczyć ,plastry drożdżówki miały ok 2 cm ale dokładnie nie mierzyłam za bakaliami natomiast nie przepadam,a twarożek domowy jak zwykle cały(żal by mi było zostawić) a kromki jak dla mnie były duże
2 cm? malutko xD jak dla Ciebie duze, czyli pewnie małe

Cytat:
Napisane przez Krytia Pokaż wiadomość
P:

Śn. owsianka(garść owsianych, garść żytnich, 0,5szklanki mleka, łyżeczka budyniu,) łyżka otrębw z jabłkiem, garść musli, homo naturalny, kilka łyżek maślanki wiśniowej, garść BF, 100g truskawek, kawałek melona softies ok, mógł dojść banan czy jabłko, ale taka owsiana sycąca jest

2Śn. bułka razowa duża? posmarowana homo naturalnym i linessą wiśniową, łyżeczka masła orzechowego, duże jabłko ok, mogłaś zjeść choćby garść orzechó

Ob.sałatka z :dużego pomidora, ogórka zielonego, ogórka kisonego, rzodkiewki, sałaty, łyżka jogurtu naturalnego,łyżka twarogu
40g kaszy kuskus już mogło być 50 xD, 50g makaronu pełne ziarno, puszka tuńczyka wsw, kotlet sojowy, łyżka kukurydzy trochę mało kalorycznie niestety

D:70g czereśni,big jabłko, precelek,5tic-taców marakujowych ok

P:fantazja owoce leśne,70g jogurtu naturalnego, łyżka twarogu, 4(tyle zostało)czereśnie, 100g truskawek, big jabłko, mało, czemu tylko 70 g jogurtu?? może orzechy?

10 min ćwiczeń na mięśnie, 4km spaceru, 100skoków na skakance czy mi się wydaje, czy zwiększasz ruch?

K: 3 kromki razowca, homo owce leśne, łyżka linessy wiśniowej, łyżka twarogu, garść BF, 100g truskawek, 10g orzeszków w wasabi, 10g italian mix orzeszków, 0g orzeszków w papryce, 10g orzeszków w miodzie ok, o ile kromki był duże

razem :2565 i jak?nie przesadzasz z dokładnością xD?
Matko ja jem 1kg owoców dziennie
... i mam nadzieję, że jesz te owoce nie żeby się zapchać fajnie, że dodałaś trochę.

Cytat:
Napisane przez asienkaa87 Pokaż wiadomość
I jak ? dodalam parę rzeczy

moje u:

1. platki Bran flakes 70g, pól banana w kosteczkę pokrojony,mleko
jablko, 3 pierniczki z nadzieniem szkoda, że pół banana, fajnie, że pierniczki

2. serek deserowy stracciatella o smaku truskawek z czekoladą, pól banana, jablko
3 ciastka z cukrem (kazde po 50kcal) hm, ok. ile gramowy ten serek?

do tego momentu już bylo 1000kcal i dobrze

3. 130g piersi z kurczaka + paczka warzyw na patelnię, keczup
pomarańcza ... ale widzę, że tu dalej bez węgli

4. twaróg wędzony+ dodatki (salata, pomidor, kukurydza) mało trochę, pasowałyby tu orzeszki

5.polowa tuńczyka z puszki(tyle zostalo, ktoś mi zjadl) + salata, pomidor, ogórek,keczup oj, szkoda, szkoda, bo zaczęłaś ładnie
mało nnkt u Ciebie, wieeeeesz?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 20:30   #1285
Hypnotic Eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar Hypnotic Eyes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 258
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Wiosenko drugiej połowie nie było przykro bo zjadłam ją poprzedniego dnia .
Kromki to były takie raczej małe . Krokiety za to normalnej wielkości, każdy ważył 110 g.
Tego twarogu to było tak 5 łyżek. Zupą się najadłam bo to naprawdę duża miska, było 2 i pół chochli i do tego ryż i jeszcze ta pierś, ale już się nie tlumaczę, bo wiem, że moglo byc więcej .
__________________
Do you like my tight sweater?

Photoblog
Hypnotic Eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 20:31   #1286
Krytia
Zadomowienie
 
Avatar Krytia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 847
GG do Krytia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
... i mam nadzieję, że jesz te owoce nie żeby się zapchać fajnie, że dodałaś trochę.
bułka 60g, a garść orzechów to wiesz w szkole raczej nigdzie nie znajde,
a obiad wcale nie jest taki mało kaloryczny, co do ruchu to i tak mało jak na mnie ja taka ruchliwa dosyć jestem że jak będzie lato to ja nie wiem co to będzie(kiedyś chodziłam 10 km ) Co do dokładności to może troche, ale staram się z tym walczyć, już nie ważę warzyw. A owoce to broń panie Boże dla zapchanie ja je i mogłabym tylko je jeść, ale jestem już troche mądrzejsza niż kiedyś xD
__________________
Życie jest niepewne,
zaczynaj od deseru.
Erneste Ulmer
Niebo mnie nie chce,
a piekło obawia się,
że nim zawładnę.
Liz Taylor
Życie jest do kitu i tyle.
Krytia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 20:39   #1287
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Hypnotic Eyes Pokaż wiadomość
Wiosenko drugiej połowie nie było przykro bo zjadłam ją poprzedniego dnia .
Kromki to były takie raczej małe . Krokiety za to normalnej wielkości, każdy ważył 110 g.
Tego twarogu to było tak 5 łyżek. Zupą się najadłam bo to naprawdę duża miska, było 2 i pół chochli i do tego ryż i jeszcze ta pierś, ale już się nie tlumaczę, bo wiem, że moglo byc więcej .
jesz jabłka na raty? to samo w sobie dziwne


Cytat:
Napisane przez Krytia Pokaż wiadomość
bułka 60g, a garść orzechów to wiesz w szkole raczej nigdzie nie znajde,
a obiad wcale nie jest taki mało kaloryczny, co do ruchu to i tak mało jak na mnie ja taka ruchliwa dosyć jestem że jak będzie lato to ja nie wiem co to będzie(kiedyś chodziłam 10 km ) Co do dokładności to może troche, ale staram się z tym walczyć, już nie ważę warzyw. A owoce to broń panie Boże dla zapchanie ja je i mogłabym tylko je jeść, ale jestem już troche mądrzejsza niż kiedyś xD
ważne, że jest postęp
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 20:48   #1288
Siris88
Rozeznanie
 
Avatar Siris88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 668
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Ech dziewczyny, zmobilizujcie mnie, proszę. Znowu zasłużyłam na lanie - jestem okropna. Cały tydzień grzeczna dieta, a potem jeden dzień i całotygodniowe wysiłki idą sobie precz... Już dawno bym skończyła R, gdyby nie te moje grzeszki

Śniadanie:
dwie kromki chleba fitness
125 g twarożku 0%
banan

2 Śniadanie
125 g twarożku 0%
banan
jabłko

Obiad:
ogórek
wieśniak lekki
jabłko

przegryziony:
batonik jakiś fit - mało tłuszczu, trochę białka, dużo węgli - ogólnie 80 kcal, więc nie tragicznie

Podwieczorek:
homo nat
3 garści NNKT

przegryziony:
banan

Kolacja:
twarożek 125 g
rzodkiewki
szczypiorek
pomidor


i potem:
ok. dwóch garści czipsów...

Wiecie co, to chyba faktycznie przez to bananowe wysokie IG. Mam potem ogromną ochotę na słodkie... Nie wierzyłam trochę w to IG, ale dzisiaj widzę, że po prostu nie mogłam się powstrzymać... Od dzisiaj na R nie jem już ani jednego banana.
Jak zauważycie w moich jadłospisach banany - bijcie
Uratowało mnie tylko to, że rano - po śniadaniu, przed drugim - miałam 1,5 h tańca. Ale te czipsy na koniec to porażka...
Muszę się za siebie wziąć

Zmobilizujcie mnie i skrzyczcie.
__________________

Siris88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 20:51   #1289
asienkaa87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 354
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Iza Nie czulam się dobrze, kiedy policzylam że po 2 śniadaniach mam już 1tys kcal na koncie..dlatego na wieczór podwieczorek i kolacja są lekkie, w większości skladają się z warzyw i bialka..
A nnkt to narazie sobie daruję , bo ostatnimi czasy pochlanialam aż za dużo orzeszków, juz na nie patrzeć nie mogę.
asienkaa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 20:57   #1290
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Moje Uuuuu/ malutkie P:
Śn. miska corn flakesów z mlekiem 2% (nie wiem dokładnie ile- miseczka celofanowa jak do zupy), jabłko, 4 owoce suszone, brak białka, wiem, ale twarogu nie lubię z płatkami
2 śn. 2 kwadratowe kromki razowca, z margaryną, sałatą, plastrem wędliny, pomidorem
Ob. 3 naleśniki zwykłe- 2 z konfiturą (1.5 łyżeczki), jeden z: 3 łyżkami tuńczyka, zielenizną, łyżką słonecznika

2 kokosanki

Pod. 2 naleśniki- jeden z łyżeczką nutelli, drugi z tuńczykiem j/w
Kol. 2,5 małej kwadratowej kromki, z margaryną, 1,5 z pasztetową, 1 z wędzoną makrelą, łyżka słonecznika, zielenizna

Ile tu może być kcal? Na moje oko: 400+200+ 450+100+300+ 300= 1750? Czy może się mylę? ;> Myślałam, że jem ponad 2 tys sporo
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:13.