Czerwcowe mamusie 2017 cz. I - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-25, 08:13   #2011
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez moniamm Pokaż wiadomość
U mnie te problemy brzuszkowe tez powoli mijaja, daje dosc duża dawkę espumisanu i pomaga. Kolek na szczescie juz nie ma, zdarzy się jeszcze czasem placz bez powodu ale na razie ratuje sie suszarka. Czesciej natomiast marudzi mi przed snem w ciagu dnia tak jakby chciala ale nie mogla zasnac. Sab simplex mi duzo osob polecalo... zalowalam ze nie poprosilam wujka zeby mi przywiózł jak był na urlopie. Ale tak jak ktoras juz pisala to jest to samo co espumisan czy bobotic tylko o wiele wieksza dawka symeticonu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

Co do spacerow to niestety nie mam już pomysłu innego... szkoda bo znow sie pogoda wyrobila i jest bardzo przyjemnie a przydalby sie Wam powiew swiezego powietrza choc ja tez raczej nie spaceruje tylko woze mala po wertepach obok domu bo wszedzie asfalt i nawet pobocza za bardzo nie ma zeby gdzies potrzepalo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Byli u nas znajomi z Anglii. Rok sie nie widzielismy. Maja dwoje dzieci-synka 6 lat i coreczke 4. Malutka jest chora. Po urodzeniu wykryto jej nowotwor oczu, jednego nie dalo sie uratowac, walczą nadal o drugie. Jest caly czas naswietlane. Maja naprawdę wiele szczescia ze szybko to wyszło ale pamiętam ile przeszli na samym poczatku z nią, dobrze ze trafili na naprawde porządną opiekę tam.
Zrobilam muffinki z salami, papryka i mozzarella, paszteciki z ciasta francuskiego z mieskiem i pieczarkami, do tego barszcz czerwony i sałatkę z kurczakiem, grzankami i ziarnami. Wszystko zjedli, chyba smakowalo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Biedna mała. Gdzieś z tyłu głowy najbardziej boję się jakiś poważnych chorób dziecka...

Mam pytanie odnośnie espumisanu. U nas z brzuszkiem nie ma tragedii ale mamy takie momenty, że się mały męczy. Dzisiaj nocka była ciężka bo właściwie całą noc stękał. Pobudki przez to częstsze a dopiero rano udało mi się go odgazować masażem nóżkami. ALe i tak marudził jeszcze i dopiero po 8 zasnął (ja niestety nie umiem już zasnąć o tej godzinie, dobrze ze jest kawa).

Czy espumisan można podawać doraźnie i jest szansa że pomoże? Czy powinno się regularnie podawać? Nie ma problemów codziennie więc nie chciałabym raczej mu codziennie dawać leku, ale np. wczoraj doraźnie.


Cytat:
Napisane przez Sarenkaa13 Pokaż wiadomość
Boje sie zagladac na wizaz. Znow mam zaleglosci...
O Matko ile stron! Ok niedlugo wracam zaczynam czytac i nadrabiac...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------


Jestem okropna Matka. Ja tam nie mialam problemow z puszczeniem do żłobka. Tylko przez gadanie rodziny puscilam dopiero jak miala 1.5roku a planowałam wczesniej. Uwazam ze to bylo najlepsze co moglam dla Niej zrobic. A Ona kochala zlobek a teraz przedszkole

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi tylko szkoda, że jak go dam do żłobka jak będzie miał rok i dwa miesiące to mnie może dużo fajnych rzeczy ominąć.
Ale ogólnie to mam przeświadczenie, że żłobek jest dobry dla dziecka. Mam nadzieję że Jerzyk będzie tego samego zdania :P

Cytat:
Napisane przez adatka Pokaż wiadomość
No i dupa ! 2:10 i już mlaska i stęka :/ je ładnie i co z C tego jak głodna po godzinie ,głowa mi leci jeszcze mnie zaczyna boleć

Vel a wyczulas sytuacje pierwsza i jestem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja o pierwszej też byłam ale ogarniałam FB :P A obudził się znowu przed północą ale okropna matka włączyła szumisia i zarządziła dalsze spanie.

Cytat:
Napisane przez VelaLuca Pokaż wiadomość
Staram się zawsze tego pilnować, podkładać pieluche a przede wszystkim nie dociskac Blanki mocno do siebie i cały czas kontrolować. Ale wczoraj karmiłam niemalże na spiaco i zapomniałam o tym.
Ale ten pampers to chyba nie jest głupi pomysł na noc, bo wkładki nie wyrabiaja.

Obudziłam sie a w zasadzie obudziły mnie mega nabrzmiale piersi i ból.
Rozumiecie to że moje dziecko śpi?? Od tej 1:30 ona śpi?? 😱😱
Jest już jasno a my mamy za sobą tylko dwie pobudki. Jestem w takim szoku i taka wyspana po 4,5h snu że siedzę i patrzę się przez okno zamiast iść spać 😂
No i odciagnęłam z jednej piersi 200 ml w 10 minut 😨

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Vela super wieści!!!

Swoją drogą zastanawiałam się do jakiej ilości snu się można przystosować. Bo ja jak liczę to śpię teraz po 7 godzin mniej więcej ale oczywiście sen przerywany. Chodzę spać o 22. Ale ostatnio stwierdziłam, że nie mam czasu na bloga i moze by tak spać po pierwszym nocnym karmieniu koło 1 :P Tyyyyle można by zrobić.
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 09:00   #2012
adatka
Zakorzenienie
 
Avatar adatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: za górami za lasami za dolinami... :)
Wiadomości: 4 641
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Teraz fb ogarnąć to trzeba trochę czasu jak się rozkręcilo to na maxa temat duchów pobił wszystko

Moje dziecie śpi ,zjadłam śniadanie a teraz idę po ciasto z borówką bo całą noc o nim myślałam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
moje skarby
adatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 09:19   #2013
jelonekhihi
Zakorzenienie
 
Avatar jelonekhihi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 815
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Hejo
Wczoraj były u mnie koleżanki. Poprzytulały mi dzieci, pośmiałyśmy się Dziś wpadają znajomi i aż się boję, bo mój żywiołak Hanut to nic przy ich dziewczynach. Znowu podejrzewam fochy.
Na tę okoliczność siedzę z farbą na głowie
W nocy pobudki nie wiem co ile, bo tel mi padł i nie patrzyłam na zegarek. Chyba lepiej mi z tą niewiedzą.

Ja na wątek o duchach nawet nie wchodzę. Poczytałam chwilę i uciekłam. Brrrr!
jelonekhihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 09:30   #2014
vanessa1781
Zakorzenienie
 
Avatar vanessa1781
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 54 024
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Paula miałam takie same odczucia co do żłobka. Też miałam wrażenie że uciekną mi najfajniejsze miesiace jej życia, że jeszcze jest taka malutka, potrzebuje przytulania i obce kobiety ją będą przytulać. Dlatego jak juz poszłam na chorobowe w ciąży to nie miałam oporów żeby ją zostawiać często w domu, a już jak w lutym się pochorowala po raz nty to wypisalam ją ze żłobka na 6 tygodni. Ale żłobek ogólnie jest Ok, bardzo lubi tam chodZić. Mam nadzieję że syncio też polubi.

Dobra, zbieram towarzycho na spacer, póki nie pada, bo zaczyna sir chmurzyc coraz bardziej

Aha, ja espumisan podawałam doraźnie i działał, bąki szły jak z armaty a na koncu kupa. Myślę że to jak u dorosłego, też przecież się bierze doraźnie a nie regularnie.
__________________
K&K 💙
vanessa1781 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 10:31   #2015
Sarenkaa13
Rozeznanie
 
Avatar Sarenkaa13
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 642
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Mialam pisac co u Nas ale nie wiem co pisać po takich zaleglosciach. Niedawno bylo sniadanko bo pospalam z dziecmi do 10. Okropne to jest bo spie na macierzynskim jakies 4 godziny dłużej niż przed Adasiem i czuje się przez top jeszcze bardziej zmęczona. Trudniej mi się sprezyc duo konkretów. Dzień mam krótki a wszystko takie rozlazle...
O Adaś się obudził- jest 11.30. Chyba zaczyna swój dzień. U mnie czas na kawę. Ktoś się ze mną napije?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sarenkaa13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 11:02   #2016
ewelinka2311
Wtajemniczenie
 
Avatar ewelinka2311
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 425
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez maajjaa88 Pokaż wiadomość
Vela moze to glupie co napisze ale moze do karmienia powinnas druga piers zaslaniac/podkladac pod nia pampersa? W koncu sa dobrze chlonne. Moze byc tak mokra nie byla? ☺
Ja chciałam jej napisać żeby sobie te podkłady do przewijania pocięła one są z ceratką to tez powinno być lepiej niż wkładki
Cytat:
Napisane przez adatka Pokaż wiadomość
Dobrze że nie z duchami ten sex

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:11 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

Przynajmniej się odstresowalas przez nic po historiach z duchami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
😂😂😂

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Biedna mała. Gdzieś z tyłu głowy najbardziej boję się jakiś poważnych chorób dziecka...

Mam pytanie odnośnie espumisanu. U nas z brzuszkiem nie ma tragedii ale mamy takie momenty, że się mały męczy. Dzisiaj nocka była ciężka bo właściwie całą noc stękał. Pobudki przez to częstsze a dopiero rano udało mi się go odgazować masażem nóżkami. ALe i tak marudził jeszcze i dopiero po 8 zasnął (ja niestety nie umiem już zasnąć o tej godzinie, dobrze ze jest kawa).

Czy espumisan można podawać doraźnie i jest szansa że pomoże? Czy powinno się regularnie podawać? Nie ma problemów codziennie więc nie chciałabym raczej mu codziennie dawać leku, ale np. wczoraj doraźnie.




Mi tylko szkoda, że jak go dam do żłobka jak będzie miał rok i dwa miesiące to mnie może dużo fajnych rzeczy ominąć.
Ale ogólnie to mam przeświadczenie, że żłobek jest dobry dla dziecka. Mam nadzieję że Jerzyk będzie tego samego zdania



Ja o pierwszej też byłam ale ogarniałam FB A obudził się znowu przed północą ale okropna matka włączyła szumisia i zarządziła dalsze spanie.



Vela super wieści!!!

Swoją drogą zastanawiałam się do jakiej ilości snu się można przystosować. Bo ja jak liczę to śpię teraz po 7 godzin mniej więcej ale oczywiście sen przerywany. Chodzę spać o 22. Ale ostatnio stwierdziłam, że nie mam czasu na bloga i moze by tak spać po pierwszym nocnym karmieniu koło 1 Tyyyyle można by zrobić.
Zdarza mi się teraz podać doraźnie i chyba działa

Tez się tego boje. Czytam teraz "vez mojej zgody" i o ile kiedyś nue robiły na mnie te choroby u dzieci jakiegoś wielkiego wrażenia tak teraz bardzo się boję

Cytat:
Napisane przez Sarenkaa13 Pokaż wiadomość
Mialam pisac co u Nas ale nie wiem co pisać po takich zaleglosciach. Niedawno bylo sniadanko bo pospalam z dziecmi do 10. Okropne to jest bo spie na macierzynskim jakies 4 godziny dłużej niż przed Adasiem i czuje się przez top jeszcze bardziej zmęczona. Trudniej mi się sprezyc duo konkretów. Dzień mam krótki a wszystko takie rozlazle...
O Adaś się obudził- jest 11.30. Chyba zaczyna swój dzień. U mnie czas na kawę. Ktoś się ze mną napije?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez śpię więcej i nie mogę się potem ogarnąć. Kładę się koło północy, wstaje kolo 9, w między czasie jedno karmienie to snu dużo. A czuje się jkbym nocki zarywała



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Jakoś nie mogę się przekonać do allie i szukam na allegro.
Zamówilam małej na razie takie skarpetki ciepłe

http://allegro.pl/buciki-niemowlece-...829451993.html

ale myślę jeszcze o takich
http://allegro.pl/piekne-jesien-zima...ant=6611677923

chociaż nie wiem czy kolejne są nam potrzebne bo wczoraj w lumpie upolowałam różowe i beżowe
ewelinka2311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 11:09   #2017
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Śliczne jedne i drugie

A Bez mojej zgody, to straszny wyciskacz łez :P
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-25, 11:45   #2018
VelaLuca
Wtajemniczenie
 
Avatar VelaLuca
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 2 418
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Ewelinka śliczne te papucie 😍

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Żona - 31 maja 2014
Mama - 9 czerwca 2017
VelaLuca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 12:23   #2019
moniamm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 833
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Biedna mała. Gdzieś z tyłu głowy najbardziej boję się jakiś poważnych chorób dziecka...

Mam pytanie odnośnie espumisanu. U nas z brzuszkiem nie ma tragedii ale mamy takie momenty, że się mały męczy. Dzisiaj nocka była ciężka bo właściwie całą noc stękał. Pobudki przez to częstsze a dopiero rano udało mi się go odgazować masażem nóżkami. ALe i tak marudził jeszcze i dopiero po 8 zasnął (ja niestety nie umiem już zasnąć o tej godzinie, dobrze ze jest kawa).

Czy espumisan można podawać doraźnie i jest szansa że pomoże? Czy powinno się regularnie podawać? Nie ma problemów codziennie więc nie chciałabym raczej mu codziennie dawać leku, ale np. wczoraj doraźnie.




Mi tylko szkoda, że jak go dam do żłobka jak będzie miał rok i dwa miesiące to mnie może dużo fajnych rzeczy ominąć.
Ale ogólnie to mam przeświadczenie, że żłobek jest dobry dla dziecka. Mam nadzieję że Jerzyk będzie tego samego zdania



Ja o pierwszej też byłam ale ogarniałam FBA obudził się znowu przed północą ale okropna matka włączyła szumisia i zarządziła dalsze spanie.



Vela super wieści!!!

Swoją drogą zastanawiałam się do jakiej ilości snu się można przystosować. Bo ja jak liczę to śpię teraz po 7 godzin mniej więcej ale oczywiście sen przerywany. Chodzę spać o 22. Ale ostatnio stwierdziłam, że nie mam czasu na bloga i moze by tak spać po pierwszym nocnym karmieniu koło 1Tyyyyle można by zrobić.
Właśnie to jest najgorsze... teraz mając zdrowe dziecko to jak wygrac los na loterii. Oni stwierdzili ze zdecydowaliby sie na 3cie dziecko gdyby mieli pewność ze bedzie zdrowe a tak to boją sie zwlaszcza ze dużo uwagi muszą Idze poświęcać.
Co do espumisanu to sama sie zastanawiałam nad tym na początku. Na chlopski rozum wydaje mi sie ze powinien dzialac doraźnie no ale nie wiem po jakim czasie by zadziałał więc ja wolalam nie ryzykować i stosuje regularnie. Tez sie strasznie wzbranialam zeby nie faszerowac malej ale wole to niz zeby miala sie męczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moniamm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 12:39   #2020
vanessa1781
Zakorzenienie
 
Avatar vanessa1781
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 54 024
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez moniamm Pokaż wiadomość
Właśnie to jest najgorsze... teraz mając zdrowe dziecko to jak wygrac los na loterii. Oni stwierdzili ze zdecydowaliby sie na 3cie dziecko gdyby mieli pewność ze bedzie zdrowe a tak to boją sie zwlaszcza ze dużo uwagi muszą Idze poświęcać.
Co do espumisanu to sama sie zastanawiałam nad tym na początku. Na chlopski rozum wydaje mi sie ze powinien dzialac doraźnie no ale nie wiem po jakim czasie by zadziałał więc ja wolalam nie ryzykować i stosuje regularnie. Tez sie strasznie wzbranialam zeby nie faszerowac malej ale wole to niz zeby miala sie męczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas espumisan działał po 15-20 minutach. Dawalam pełną dawkę na raz i działał fajnie.
__________________
K&K 💙
vanessa1781 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 12:42   #2021
pannaanna_87
Zakorzenienie
 
Avatar pannaanna_87
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3 038
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Vela super jest postęp. U mnie mały tez pospal 5 h z mała pobudka po 4 ale poklepała po pupie i pospal do 5.. zlikwidowałam cienie i mały wypił, nie płakał przy cycu i zasnął od razu na 3 h.. ja po tych 5 nie mogłam zasnąć taka byłam wyspana po tych 3 cyc ale z płaczem, trochę zabawy i znowu cyc i zasnął i pospal kolejne 2,5 do 10:30 aż wstaliśmy wszyscy przed nim, śniadanie i kawka, No syn anioł jakby tak każda noc wyglądała to by mi wystarczyło.. za to drzemka popołudniowa płacz, aż się zapowietrzył, moja mama go kulała na rękach i teraz mam problem bo nie chce mi zasnąć sam w wózku a na mojej lewej stronie tez ma problem ale w końcu go ululalam po ostrym płaczu. Już zapowiedziałam, ze wracamy do wózka nawet jakby to miało trwać godzinę bo nie będę go nosić na rękach ...

Vanesska oj ale sen Adatka

Moja mama zasnąłem na kanapie, mały śpi, obiad zrobiony, mąż odprawiony, normalnie nie mam co robić

Ta kruzela nie działa, mąż rozkręcał i coś jest nie tak, koleś sprzedał bubel, dZialaja tylko melodyjki, poczekamy jeszcze na teścia elektryka może on coś pomoże jak nie to będzie wisiała bez obracania i grała

Czy wasze dzieci zezuja? Mikołaj dziś zrobił takiego zeza ze aż się wystraszyłam, na bujaczku jak miał podpięty ten pałąk .. szybko zdjęłam ale mam wrażenie ze ma lekkiego zeza.. boje się bo teściu tez miał i ja chyba tez mam ale taki mici pici albo sobie wmawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pannaanna_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-25, 12:46   #2022
adatka
Zakorzenienie
 
Avatar adatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: za górami za lasami za dolinami... :)
Wiadomości: 4 641
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Kupiłam szczepionki U mnie w mieście i to taniej niż gdziekolwiek ,w szoku jestem bo uchodzi za drogą aptekę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

Ania masz zeza? czy Ci oko ucieka? Bo mnie ucieka ale delikatnie zauważa to tylko moja mama i mąż

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
moje skarby
adatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 12:46   #2023
ewelinka2311
Wtajemniczenie
 
Avatar ewelinka2311
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 425
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Matylda robiła zeza jak się na coś zapatrzyła ale to przeszło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelinka2311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 12:47   #2024
adatka
Zakorzenienie
 
Avatar adatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: za górami za lasami za dolinami... :)
Wiadomości: 4 641
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez adatka Pokaż wiadomość
Kupiłam szczepionki U mnie w mieście i to taniej niż gdziekolwiek ,w szoku jestem bo uchodzi za drogą aptekę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

Ania masz zeza? czy Ci oko ucieka? Bo mnie ucieka ale delikatnie zauważa to tylko moja mama i mąż moja zezuje tylko w dużych sklepach ale już Ci raz mniej się to zdarza może to jednorazowy wybryk Mikiego? Do któregoś miesiaca dzieci zezuja ale ile to już nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
moje skarby
adatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 12:49   #2025
moniamm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 833
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

U mnie na baczki dzis rano super zadzialalo podniesienie nozek do brzuszka. Odgazowanie ekspresowe. No ale nie zawsze to pomaga dlatego podaje espumisan. Mala dzis w zlym humorze jest, teraz zasnela ale slysze na niani ze steka. Ja wypralam kocyk i sukienkę do chrztu i odpoczywam bo sprzatalam wczoraj, obiad tez mi zostal. Cos sie chmurzy ale mam nadzieje ze jutro bedzie ciepło bo niby mam bolerko ale nie za bardzo pasuje mi do tej sukieneczki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moniamm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 12:53   #2026
adatka
Zakorzenienie
 
Avatar adatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: za górami za lasami za dolinami... :)
Wiadomości: 4 641
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Mojej jak biorę nogi do brzuszka czy do góry to moment ulewa :/ nawet pampersy zakładam uważając by nóg wysoko nie brać bo rzyg od razu.
Za to przestala ulewac jak na brzuszku leży



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
moje skarby
adatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 12:54   #2027
vanessa1781
Zakorzenienie
 
Avatar vanessa1781
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 54 024
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Dziewczyny, mam pytanie. Vela liczę na Ciebie bo Ty ekspertka.
Dzis prowadzę akcję "cycki" bo muszę nazbierać ze 100ml no i korzystam z tego ze mały dziś sporo spi i odciagam co jakiś czas, udał o mi się już z 80 i tak myślę że może do wieczora ze 100 się uzbiera, 60 myślę zostawić mu na po kąpaniu a 40 zamrozić. No i mam pytania:
1. Wiem że pokarm zmienia swoje wartości wraz z wiekiem dziecka i powinno to podać w ciągu 2 tygodni ale chyba jak podam za 2 tygodnie i 3 dni to nuc się nue stanie?
2. Jak sobie zamroze raz 40, drugi raz 40 i np za tydzień znów ż 20 to moge później to rozmrozic i zlać wszystko razem do 1 butelki i tak podać? Jak myślicie?
__________________
K&K 💙
vanessa1781 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 12:58   #2028
daiquiricubano
Zadomowienie
 
Avatar daiquiricubano
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 194
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez VelaLuca Pokaż wiadomość
Staram się zawsze tego pilnować, podkładać pieluche a przede wszystkim nie dociskac Blanki mocno do siebie i cały czas kontrolować. Ale wczoraj karmiłam niemalże na spiaco i zapomniałam o tym.
Ale ten pampers to chyba nie jest głupi pomysł na noc, bo wkładki nie wyrabiaja.

Obudziłam sie a w zasadzie obudziły mnie mega nabrzmiale piersi i ból.
Rozumiecie to że moje dziecko śpi?? Od tej 1:30 ona śpi?? 😱😱
Jest już jasno a my mamy za sobą tylko dwie pobudki. Jestem w takim szoku i taka wyspana po 4,5h snu że siedzę i patrzę się przez okno zamiast iść spać 😂
No i odciagnęłam z jednej piersi 200 ml w 10 minut 😨

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Vela
Może pomału zmierza to wszystko ku końcowi?!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Cytat:
Napisane przez adatka Pokaż wiadomość
Dobrze że nie z duchami ten sex

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:11 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

Przynajmniej się odstresowalas przez nic po historiach z duchami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
daiquiricubano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 12:59   #2029
vanessa1781
Zakorzenienie
 
Avatar vanessa1781
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 54 024
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Ania mój zezuje i córka też zezowala. Mały robił przez jakiś czas okropnego zeza i jak byłam u okulistki z nim to jej zapytalam o to. Mowila ze to calkiem normalne, dzieci tak mają nawet do pół roku.
__________________
K&K 💙
vanessa1781 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-25, 13:01   #2030
daiquiricubano
Zadomowienie
 
Avatar daiquiricubano
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 194
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez jelonekhihi Pokaż wiadomość
Hejo
Wczoraj były u mnie koleżanki. Poprzytulały mi dzieci, pośmiałyśmy się Dziś wpadają znajomi i aż się boję, bo mój żywiołak Hanut to nic przy ich dziewczynach. Znowu podejrzewam fochy.
Na tę okoliczność siedzę z farbą na głowie
W nocy pobudki nie wiem co ile, bo tel mi padł i nie patrzyłam na zegarek. Chyba lepiej mi z tą niewiedzą.

Ja na wątek o duchach nawet nie wchodzę. Poczytałam chwilę i uciekłam. Brrrr!
Jelonku, uwielbiam czytać Twoje posty 😊 nawet jak piszesz, że nie spalas cała noc, to robisz to w taki sposób, że mnie ubawisz 😉 wiem, że to nie temat do żartów, ale wydzwiek twojej wypowiedzi powoduje u mnie uśmiech 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
daiquiricubano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 13:02   #2031
vanessa1781
Zakorzenienie
 
Avatar vanessa1781
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 54 024
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez adatka Pokaż wiadomość
Dobrze że nie z duchami ten sex

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:11 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

Przynajmniej się odstresowalas przez nic po historiach z duchami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A w który ma filmie była taka akcja, nie pamiętam jyz w którym
__________________
K&K 💙
vanessa1781 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 13:08   #2032
daiquiricubano
Zadomowienie
 
Avatar daiquiricubano
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 194
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez ewelinka2311 Pokaż wiadomość
Ja chciałam jej napisać żeby sobie te podkłady do przewijania pocięła one są z ceratką to tez powinno być lepiej niż wkładki

😂😂😂



Zdarza mi się teraz podać doraźnie i chyba działa

Tez się tego boje. Czytam teraz "vez mojej zgody" i o ile kiedyś nue robiły na mnie te choroby u dzieci jakiegoś wielkiego wrażenia tak teraz bardzo się boję



Tez śpię więcej i nie mogę się potem ogarnąć. Kładę się koło północy, wstaje kolo 9, w między czasie jedno karmienie to snu dużo. A czuje się jkbym nocki zarywała



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Jakoś nie mogę się przekonać do allie i szukam na allegro.
Zamówilam małej na razie takie skarpetki ciepłe

http://allegro.pl/buciki-niemowlece-...829451993.html

ale myślę jeszcze o takich
http://allegro.pl/piekne-jesien-zima...ant=6611677923

chociaż nie wiem czy kolejne są nam potrzebne bo wczoraj w lumpie upolowałam różowe i beżowe
Ekstra te butki 😍

Ja też od kiedy mam dzieci dużo gorzej reaguje na krzywdę malutkich. Ciężko mi czytać o chorobach itp. Kiedyś to tylko krzywda zwierzat mnie wzruszala 😶 może nie "tylko", ale jakoś tak bardziej do mnie docierala 😯

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

Cytat:
Napisane przez pannaanna_87 Pokaż wiadomość
Vela super jest postęp. U mnie mały tez pospal 5 h z mała pobudka po 4 ale poklepała po pupie i pospal do 5.. zlikwidowałam cienie i mały wypił, nie płakał przy cycu i zasnął od razu na 3 h.. ja po tych 5 nie mogłam zasnąć taka byłam wyspana po tych 3 cyc ale z płaczem, trochę zabawy i znowu cyc i zasnął i pospal kolejne 2,5 do 10:30 aż wstaliśmy wszyscy przed nim, śniadanie i kawka, No syn anioł jakby tak każda noc wyglądała to by mi wystarczyło.. za to drzemka popołudniowa płacz, aż się zapowietrzył, moja mama go kulała na rękach i teraz mam problem bo nie chce mi zasnąć sam w wózku a na mojej lewej stronie tez ma problem ale w końcu go ululalam po ostrym płaczu. Już zapowiedziałam, ze wracamy do wózka nawet jakby to miało trwać godzinę bo nie będę go nosić na rękach ...

Vanesska oj ale sen Adatka

Moja mama zasnąłem na kanapie, mały śpi, obiad zrobiony, mąż odprawiony, normalnie nie mam co robić

Ta kruzela nie działa, mąż rozkręcał i coś jest nie tak, koleś sprzedał bubel, dZialaja tylko melodyjki, poczekamy jeszcze na teścia elektryka może on coś pomoże jak nie to będzie wisiała bez obracania i grała

Czy wasze dzieci zezuja? Mikołaj dziś zrobił takiego zeza ze aż się wystraszyłam, na bujaczku jak miał podpięty ten pałąk .. szybko zdjęłam ale mam wrażenie ze ma lekkiego zeza.. boje się bo teściu tez miał i ja chyba tez mam ale taki mici pici albo sobie wmawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Leon tez zezowal w pewnym momencie. Bałam się strasznie, ale tak podobno może być i przechodzi samo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez daiquiricubano
Czas edycji: 2017-08-25 o 13:06
daiquiricubano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 13:14   #2033
ewelinka2311
Wtajemniczenie
 
Avatar ewelinka2311
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 425
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez vanessa1781 Pokaż wiadomość

A w który ma filmie była taka akcja, nie pamiętam jyz w którym
W strasznym filmie coś takiego było 😂😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelinka2311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 13:17   #2034
jelonekhihi
Zakorzenienie
 
Avatar jelonekhihi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 815
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez daiquiricubano Pokaż wiadomość
Jelonku, uwielbiam czytać Twoje posty 😊 nawet jak piszesz, że nie spalas cała noc, to robisz to w taki sposób, że mnie ubawisz 😉 wiem, że to nie temat do żartów, ale wydzwiek twojej wypowiedzi powoduje u mnie uśmiech 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cmok! bo wiem, że to niespanie i niewygody pierwszych miesięcy mijają i potem się tego już nie pamięta, a w zamian będę miała kolejnego rozkoszniaka z milionem pytań. Więcej dzieci nie przewiduję, więc chłonę te wszystkie chwile.

Hania też jakiś czas zezowała, potem przestała. Tym raz zezował przy robieniy kupy

Giove, zrobiłam tego kurczaka i sałatkę z burakiem. Pycha! Mąż też chwalił
jelonekhihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 14:52   #2035
Aniaaa87
Rozeznanie
 
Avatar Aniaaa87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Mrągowo\Dublin
Wiadomości: 839
GG do Aniaaa87
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez daiquiricubano Pokaż wiadomość
Boze, Vela, ja tak czasem wstaje rano i myślę, jak tam u Was minęła noc... normalnie nie wierze, ze tak może być! Sama czekam z utesknieniem, kiedy Was ta zła passa opuści, bo to aż boli człowieka, który to czyta, a co dopiero Ciebie czy Blanke Jak któregoś dnia przeczytam, że u Was spokojna noc czy dzień, to Bóg mi świadkiem, otworze szampana

U mnie kryzys laktacyjny, cycki puste, princessa wisi na mnie non stop. Udało mi się ją uśpić na dłużej po 13. Po 14 obudziłam, żeby nakarmić przed wyjściem na szczepienie. Przykładam do piersi, a tu telefon z przychodni, że lekarki nie ma i przekładają na za tydzień No nic tylko rozstrzelac! A ile się od rana nadenerwowalam jak to będzie, jak zniesie wklucia i późniejsze dni, to nie pytajcie! No cóż, życie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U mnie taki kryzys laktacyjny ze hej i to już długi czas!Daje mu rano i na wieczór mm bo poprostu nie starcza.Maly płacze i to nie ma sensu męczyć siebie i jego.Wole być szczęśliwa matka ze szczęśliwym najedzonym dzieckiem Bedzie trzeba to i więcej wprowadzę mm aby tylko Piotr był najedzony.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 15:25   #2036
pannaanna_87
Zakorzenienie
 
Avatar pannaanna_87
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3 038
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Ucieka chyba ale u mnie tylko ja to widzę
U mnie tez szczepionek nie ma w hurtowniach, mam Nadzieje, ze do października będą, dziś była ostatnia No ale nie stać mnie na nią ostatnia kasę wydałam na katarek a wypłata za kilka dni

Dziś nasz tez marudny, mało śpi, czekam na znajomego i później idę z małym na spacer .. po 17 bo u nas upał
Vanesska uf uspokoiłam się trochę



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pannaanna_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 15:50   #2037
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez pannaanna_87 Pokaż wiadomość
Vela super jest postęp. U mnie mały tez pospal 5 h z mała pobudka po 4 ale poklepała po pupie i pospal do 5.. zlikwidowałam cienie i mały wypił, nie płakał przy cycu i zasnął od razu na 3 h.. ja po tych 5 nie mogłam zasnąć taka byłam wyspana po tych 3 cyc ale z płaczem, trochę zabawy i znowu cyc i zasnął i pospal kolejne 2,5 do 10:30 aż wstaliśmy wszyscy przed nim, śniadanie i kawka, No syn anioł jakby tak każda noc wyglądała to by mi wystarczyło.. za to drzemka popołudniowa płacz, aż się zapowietrzył, moja mama go kulała na rękach i teraz mam problem bo nie chce mi zasnąć sam w wózku a na mojej lewej stronie tez ma problem ale w końcu go ululalam po ostrym płaczu. Już zapowiedziałam, ze wracamy do wózka nawet jakby to miało trwać godzinę bo nie będę go nosić na rękach ...

Vanesska oj ale sen Adatka

Moja mama zasnąłem na kanapie, mały śpi, obiad zrobiony, mąż odprawiony, normalnie nie mam co robić

Ta kruzela nie działa, mąż rozkręcał i coś jest nie tak, koleś sprzedał bubel, dZialaja tylko melodyjki, poczekamy jeszcze na teścia elektryka może on coś pomoże jak nie to będzie wisiała bez obracania i grała

Czy wasze dzieci zezuja? Mikołaj dziś zrobił takiego zeza ze aż się wystraszyłam, na bujaczku jak miał podpięty ten pałąk .. szybko zdjęłam ale mam wrażenie ze ma lekkiego zeza.. boje się bo teściu tez miał i ja chyba tez mam ale taki mici pici albo sobie wmawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jerzykowi czasem oko ucieka. Ale psiapsióła mi doradziła żeby wtedy zakryć oczy ręką na chwilę. I działa za każdym razem
A u dzieci to normalne- to kwestia wypracowania mięśni oka ;S


Cytat:
Napisane przez adatka Pokaż wiadomość
Mojej jak biorę nogi do brzuszka czy do góry to moment ulewa :/ nawet pampersy zakładam uważając by nóg wysoko nie brać bo rzyg od razu.
Za to przestala ulewac jak na brzuszku leży



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie to samo. Ale na bąki super działa więc podkładam żeby pieluchę i jazda :P Tylko czasem tak nogi prostuje, że nie ma opcji żeby je zgiąć i nimi masować :/
Ale kupiłam espumisan. Babka mi 40 sprzedała ale w sumie niech będzie na początek.
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam

Edytowane przez paula.cw
Czas edycji: 2017-08-25 o 16:38
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 18:14   #2038
ewelinka2311
Wtajemniczenie
 
Avatar ewelinka2311
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 425
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Czy to normalne żeby dziecko nie usnęło nawet na minutę w ciągu 12h? Ja już nie wiem co robić z nią, a jest taka marudna że nie pytajcie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelinka2311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 20:39   #2039
pannaanna_87
Zakorzenienie
 
Avatar pannaanna_87
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3 038
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Ewelinka miałam takie dni, mój dziś z dwie drzemki miał po pół h w tym jedna na spacerze.. nawet jak zaśnie to ty nie masz szans bo albo smoka poprawić albo poklepać po pupie bo się budzi

Paula starczy tylko większa dawkę podajesZ ale to pewnie wiesz..


Ciekawe jaka dzisiaj noc mi syn sprezentuje .. na noc ululala babcia bo ja już nie miałam siły po całym dniu z maruda, myślałam , ze zaśnie przy cycu ale znowu płacz eh ja nie wiem o co mu chodzi naprawdę mam cicha nadzieje ze to przez okres.... oby w nocy się napełniły ładnie i żeby przy nich zasnął zanim zacznie się denerwować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:37 ----------

A jeszcze przed 14 napisałam, ze nie mam co robić eh nie chwal dnia przed zachodem słońca idę spać póki on śpi bo coś czuje ze noc będzie koszmarem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pannaanna_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 21:08   #2040
moniamm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 833
Dot.: Czerwcowe mamusie 2017 cz. I

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Jerzykowi czasem oko ucieka. Ale psiapsióła mi doradziła żeby wtedy zakryć oczy ręką na chwilę. I działa za każdym razem
A u dzieci to normalne- to kwestia wypracowania mięśni oka ;S




U mnie to samo. Ale na bąki super działa więc podkładam żeby pieluchę i jazdaTylko czasem tak nogi prostuje, że nie ma opcji żeby je zgiąć i nimi masować :/
Ale kupiłam espumisan. Babka mi 40 sprzedała ale w sumie niech będzie na początek.
Ola czasem tez tak prostuje w czasie histerii i doopa ze zginania dlatego staram sie to robic jak jeszcze nimi wymachuje
Moze 40 wystarczy, jak nie to zawsze mozesz dac wiecej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:58 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Cytat:
Napisane przez ewelinka2311 Pokaż wiadomość
Czy to normalne żeby dziecko nie usnęło nawet na minutę w ciągu 12h? Ja już nie wiem co robić z nią, a jest taka marudna że nie pytajcie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola dzis to samo. Taki dzien chyba. Oczy czerwone, caly czas przymyka ale nie usnie.. zmeczona jak cholera, jeszcze mi wstala rano wczesniej niz zazwyczaj. Przed i po kapieli bylo mega darcie bo juz chciała do łóżeczka i jak ją wsadzilam padła od razu. Mam tylko nadzieje ze jutro bedzie lepiej bo chcialabym posiedzieć troche z gośćmi a jak bedzie tak wyla to bede musiala wracac z nia do domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------

Mamy kupki ze sluzem, niby caly czas on był ale mam wrażenie ze teraz jakas wieksza ilość. Wczesniej to przynajmniej zolte byly, teraz sie zrobiły zielone. W dodatku mala przy piersi tez jakas taka niespokojna. Juz sama nie wiem o co jej chodzi. Possie troche i puszcza a za chwile szuka, przystawiam ja znowu, po chwili znow puszcza. Karmienie u nas trwa z 5 min ale czasami nawet co godzine musze ja przystawiac bo jest ryk, szukanie i ssanie kciukow. W dodatku po tak czestym karmieniu przy odbiciu mi polowe wyrzyga.. nie wiem czy sie przejada i stad te rzygi? A z drugiej strony niedojada i dlatego tak czesto sie domaga? Mleko jest bo jak puszcza to tak jak u Veli sika w każdą stronę no i z drugiego leci. Buzię ma zdrową, zadnych plesniawek..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moniamm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-16 15:08:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:24.