Grudniówki 2017 ❤ - cz. II - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-26, 10:19   #1501
57c4259f21315203964a8ed20878b337431f4de9_625f3ef28e370
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 17 358
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Flower23 Pokaż wiadomość
Ja mam tylko kilka sztuk body i pajaców no i kocyki trzy plus ręcznik kąpielowy. Mam w planach kupić resztę w PL jak będę końcem września.
Ja tak samo planuje większe zakupy na wrzesień. Tż jest za granicą i wraca chyba za tydzień więc będziemy już bardziej myśleć
57c4259f21315203964a8ed20878b337431f4de9_625f3ef28e370 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 11:57   #1502
klaudianawizazu
Raczkowanie
 
Avatar klaudianawizazu
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 57
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Witam Was sobotnio Ja tez prawie nic jeszcze nie mam ale model wozka, fotelika, bujaczka i lozeczka wybrane. W przyszly piatek jedziemy na wakacje do Polski także większość rzeczy kupie u nas, jest jednak wiekszy wybór (jedziemy samochodem) Jeszcze tylko 5 razy do pracy 😀😀
Ja kupilam poki co kilka szmatek przez Instagram Mamuski sprzedaja ubranka po swoich dzieciach, oczywiście te w bd stanie, nie potrzebuje znoszonych szmatek. Kupiłam kilka par spodni, koszulki, kombinezon na wiosne a te ciuszki przy ciałku chce nowe Kazdy robi jak uwaza. Za to fotelik samochodowy i bujaczek kupuje uzywki

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

121 dni do porodu. Moja apka ciążowa, pokazała ze mam nadawge 2kg... 😒😒

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Mrówaaa Pokaż wiadomość
Hej 😉

Dziewczyny ale macie piękne brzuszki 😍😍😍

I gratuluję studniówek 👏👏👏

Ja zaraz idę obczaić mój wymarzony wózek jeszcze raz. Muszę wziąć centymetr krawiecki i sama sobie pomierzyć co i jak 😁
No i chcę zrobić trochę zdjęć bo na necie to ciężko takie z np. wnętrza gondoli znaleźć 😊

I wczoraj znaleźliśmy piękny stół do naszej przyszłej jadalni. Jest przeceniony 64% 😋 I myślimy z TŻetem czy nie kupić już teraz 😅
Prawdziwe drewno, i na górze szary laminat. Na żywo jest cudowny. No i z 220cm można zrobić 310cm, to już trochę rodzinki się zmieści przy świątecznym stole 😊
Załącznik 7208551
(Ps. Te krzesła są okropne i sobie po prostu tylko stoją obok stołu &#128523


U mnie według aplikacji i terminu z USG też zostało 116 dni 😊
Czyli masz termin na 20. grudnia? 😁


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo ladny stół Mrowaaa 👌👌
Czy to Ty mialas kupowac Mutsy? Obfoc porzadnie! Ja juz sie orientowałam gdzie go moge kupić w moim rejonie )
klaudianawizazu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 12:10   #1503
czechowiczanka89
Raczkowanie
 
Avatar czechowiczanka89
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 360
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Ja dostałam tyle ubranek po dzieciach znajomych ze teraz tylko będę uzupełniać wyprawkę o czapeczki, skarpetki, jakieś kaftaniki. Body mam chyba z 50! Nawet nie wiem czy wszystkie prac. Choć mam tam różne rozmiarki - od 56 do 74.

W moim mieście jest też hurtownia artykułów dziecięcych. Wiec w przyszłym tygodniu się wybieram po te wszystkie szczoteczki, nożyczki, gruszki, butelki itp. Pewnie wydam kilka stów. Ale to wszystko dla mojej Kruszynki 💟

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
czechowiczanka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 12:30   #1504
kahunia
Zadomowienie
 
Avatar kahunia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 550
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez klaudianawizazu Pokaż wiadomość
Witam Was sobotnio Ja tez prawie nic jeszcze nie mam ale model wozka, fotelika, bujaczka i lozeczka wybrane. W przyszly piatek jedziemy na wakacje do Polski także większość rzeczy kupie u nas, jest jednak wiekszy wybór (jedziemy samochodem) Jeszcze tylko 5 razy do pracy 😀😀
Ja kupilam poki co kilka szmatek przez Instagram Mamuski sprzedaja ubranka po swoich dzieciach, oczywiście te w bd stanie, nie potrzebuje znoszonych szmatek. Kupiłam kilka par spodni, koszulki, kombinezon na wiosne a te ciuszki przy ciałku chce nowe Kazdy robi jak uwaza. Za to fotelik samochodowy i bujaczek kupuje uzywki

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

121 dni do porodu. Moja apka ciążowa, pokazała ze mam nadawge 2kg... 😒😒

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------


Bardzo ladny stół Mrowaaa 👌👌
Czy to Ty mialas kupowac Mutsy? Obfoc porzadnie! Ja juz sie orientowałam gdzie go moge kupić w moim rejonie )
A masz gwarancję ze fotelik samochodowy będzie bezwypadkowy? Nawet mała stłuczka może spowodować ze on już nie będzie tak bezpieczny jak powinien

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

Invi może w wolnej chwili wrzucisz na 1 str. osiemgwiazdek.blogspot.co m co prawda więcej tam o następnych fotelikach ale o tych 0-13 też co nieco jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Amelka 19.10.2013 r.


kahunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 12:37   #1505
acapella
Zadomowienie
 
Avatar acapella
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 049
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Z tymi ubrankami macie rację, teraz wszystko.może uczulac itp. Ale rzeczy z sieciowek to tez Chiny! I nie jest wcale powiedziane, że lepszej jakości. Oglądałam kiedyś jakiś reportaż i mówili, że powinno się rzeczy przed założeniem co najmniej pięć razy wyprać, żeby pozbyć się chemii. W kontenerach traktowane są ciężką chemia, żeby przetrwały transport z Azji do Europy a i tak często przychodzą z grzybem do sklepów i pracownicy tylko go ścierają...
Paradoksalnie najbezpieczniejsze są ubranka z lumpeksu, bo są juz wielokrotnie prane.

A jeszcze wam powiem coś odnośnie tego segregatora pod lozeczkiem.
Byłam na warsztatach z Zawitkowskim i on mówił, że to jest błąd. Jeśli dziecku się ulewa to ma jakiś problem i nie należy tego bagatelizować. Jeśli ma mu się ulać to powinno się ulać, organizm nie bez powodu chce się pozbyć treści pokarmowej. Zatrzymywanie ulewania z taki sposób powoduje, ze ta treść juz kwaśna wraca z powrotem i powoduje podrażnienia przełyku i dalsze bóle i cierpienie maluszka. Trzeba poznać przyczynę ulewania a nie tylko je pozornie (pozornie, bo nie ulega się na zewnątrz, ale dziecku i tak się cofa) maskowac.
Co o tym myślicie? Dla mnie to ma sens.

Ja tez dzisiaj studniówka
acapella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 12:48   #1506
Iza0808
Rozeznanie
 
Avatar Iza0808
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 915
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

A ja się witam z kuchni. Na jutro zapowiedziała się mamą z bratem, bratowa i bratankiem 4 latka. Mają już być na śniadanie, obiad i kawę. Już ogarniam mięso na jutro, ciacho kupiłam i mam posprzątane. Nie mogę przecież się przemeczac. Przyjeżdżają z okazji moich zaległych urodzin i męża bo ma w czwartek, więc u nas impreza zawsze wspólna. I ponoć mają jakiś wspólny mega prezent??? Mąż przeczuwa coś dla młodego może łóżeczko???? No zobaczymy jutro. Ale sie zdziwi jak znów będzie np taczka do ogrodu 😁 już raz dostaliśmy z wielka kokardą jak się wprowadziliśmy do domu i urzadzalismy ogród. Jutro dam znać 😃

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

Też uważam że ciuchy z Chin są dziś wszędzie, w kazdej sieciowce. Tylko że sklep ma swoją marżę dodatkowo. Mam kilka body z biobawelny z hm Ale ile w tym bio???? Ostatnio kupiłam w auchan z ciekawosci dwa body bo była wyprzedaż po 5 zł. Nie dorównuje jakością do tych z Ali. Sam plastik już w ręku czuć. Chyba żałuję że kupiłam nawet za 5 zl, nie wiem czy ubiorę młodemu i nie wiem co się z tym stanie jak 1 raz wypiore. Także wiecie.... wszędzie Chiny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Iza0808
Czas edycji: 2017-08-26 o 12:43
Iza0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 12:50   #1507
kahunia
Zadomowienie
 
Avatar kahunia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 550
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez acapella Pokaż wiadomość
Z tymi ubrankami macie rację, teraz wszystko.może uczulac itp. Ale rzeczy z sieciowek to tez Chiny! I nie jest wcale powiedziane, że lepszej jakości. Oglądałam kiedyś jakiś reportaż i mówili, że powinno się rzeczy przed założeniem co najmniej pięć razy wyprać, żeby pozbyć się chemii. W kontenerach traktowane są ciężką chemia, żeby przetrwały transport z Azji do Europy a i tak często przychodzą z grzybem do sklepów i pracownicy tylko go ścierają...
Paradoksalnie najbezpieczniejsze są ubranka z lumpeksu, bo są juz wielokrotnie prane.

A jeszcze wam powiem coś odnośnie tego segregatora pod lozeczkiem.
Byłam na warsztatach z Zawitkowskim i on mówił, że to jest błąd. Jeśli dziecku się ulewa to ma jakiś problem i nie należy tego bagatelizować. Jeśli ma mu się ulać to powinno się ulać, organizm nie bez powodu chce się pozbyć treści pokarmowej. Zatrzymywanie ulewania z taki sposób powoduje, ze ta treść juz kwaśna wraca z powrotem i powoduje podrażnienia przełyku i dalsze bóle i cierpienie maluszka. Trzeba poznać przyczynę ulewania a nie tylko je pozornie (pozornie, bo nie ulega się na zewnątrz, ale dziecku i tak się cofa) maskowac.
Co o tym myślicie? Dla mnie to ma sens.

Ja tez dzisiaj studniówka
O tym praniu ubranek wiem, ja pytałam najpierw w normalnym proszku a później w dziecięcym płynie. Ja tam jednak wolę żeby te ubranka spełniały jakieś europejskie normy, tak samo zabawki które dziecko bierze do buzi. I nie mówię że z tymi ubrankami z alli coś jest nie tak, po prostu mam większe zaufanie do tych które kupię w Europie.

A co do ulewania, do 5 miesiąca mi mała ulewala, diagnostyka była, już nawet byliśmy zapisani do gastroenterologa ale w międzyczasie minęło. Poza tym jak ktoś ma ulewajace dziecko to wierzcie mi że nigdy nie odlozy go do łóżeczka zaraz po jedzeniu. Pewnie coś w tym jest, nam tak pediatra poradziła i tak robiliśmy, pewnie bardziej że względów bezpieczeństwa, zwłaszcza w nocy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Amelka 19.10.2013 r.


kahunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-26, 12:59   #1508
klaudianawizazu
Raczkowanie
 
Avatar klaudianawizazu
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 57
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez kahunia Pokaż wiadomość
A masz gwarancję ze fotelik samochodowy będzie bezwypadkowy? Nawet mała stłuczka może spowodować ze on już nie będzie tak bezpieczny jak powinien

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

Invi może w wolnej chwili wrzucisz na 1 str. osiemgwiazdek.blogspot.co m co prawda więcej tam o następnych fotelikach ale o tych 0-13 też co nieco jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oczywiście ze nie mam gwarancji ale go oczywiscie sprawdze czy wszystko sie porzadnie trzyma po przypieciu siedzenia.
klaudianawizazu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 13:00   #1509
kahunia
Zadomowienie
 
Avatar kahunia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 550
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez klaudianawizazu Pokaż wiadomość
Oczywiście ze nie mam gwarancji ale go oczywiscie sprawdze czy wszystko sie porzadnie trzyma po przypieciu siedzenia.
Zrobisz jak zechcesz, ale poczytaj o kupowaniu używanych fotelikow

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Amelka 19.10.2013 r.


kahunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 13:01   #1510
klaudianawizazu
Raczkowanie
 
Avatar klaudianawizazu
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 57
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Dziewczyny, kupujecie sterylizator do butelek?
klaudianawizazu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 13:03   #1511
kahunia
Zadomowienie
 
Avatar kahunia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 550
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez klaudianawizazu Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kupujecie sterylizator do butelek?
Nie, garnek i kuchenka mi wystarczaly

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Amelka 19.10.2013 r.


kahunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-26, 13:17   #1512
klaudianawizazu
Raczkowanie
 
Avatar klaudianawizazu
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 57
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez klaudianawizazu Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kupujecie sterylizator do butelek?
Kupilam kilka rzeczy na allegro: butelki, smoczki, cążki ale tego tyle jest... hahh. Poki co wzielam zestaw startowy ewentualnie dokupie wiecej. Mialabym ochote kupic wszystko teraz w Pl zeby nie musiec tutaj pozniej wydawac ciezkich koron, jestem dusigroszem troszeczke 😅

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

Cytat:
Napisane przez kahunia Pokaż wiadomość
Nie, garnek i kuchenka mi wystarczaly

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie tak robila moja mama pamietam. Taki sterylizator kosztuje 200 zl... Chyba tez odpuszcze. Mam malutka kuchnie, nawet nie będzie gdzie tych wszystkich przyrządów trzymac 😎

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Z serii tysiac pytan do 😉 Zamierzacie kupowac laktator?
klaudianawizazu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 13:18   #1513
car00lina
Zakorzenienie
 
Avatar car00lina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: StW
Wiadomości: 3 313
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez klaudianawizazu Pokaż wiadomość
Kupilam kilka rzeczy na allegro: butelki, smoczki, cążki ale tego tyle jest... hahh. Poki co wzielam zestaw startowy ewentualnie dokupie wiecej. Mialabym ochote kupic wszystko teraz w Pl zeby nie musiec tutaj pozniej wydawac ciezkich koron, jestem dusigroszem troszeczke 😅

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------


Właśnie tak robila moja mama pamietam. Taki sterylizator kosztuje 200 zl... Chyba tez odpuszcze. Mam malutka kuchnie, nawet nie będzie gdzie tych wszystkich przyrządów trzymac 😎
Ja też nie miałam. A niektóre butelki sterylizuje się w mikrofali nawet
car00lina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 13:23   #1514
kahunia
Zadomowienie
 
Avatar kahunia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 550
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez klaudianawizazu Pokaż wiadomość
Kupilam kilka rzeczy na allegro: butelki, smoczki, cążki ale tego tyle jest... hahh. Poki co wzielam zestaw startowy ewentualnie dokupie wiecej. Mialabym ochote kupic wszystko teraz w Pl zeby nie musiec tutaj pozniej wydawac ciezkich koron, jestem dusigroszem troszeczke 😅

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------


Właśnie tak robila moja mama pamietam. Taki sterylizator kosztuje 200 zl... Chyba tez odpuszcze. Mam malutka kuchnie, nawet nie będzie gdzie tych wszystkich przyrządów trzymac 😎

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Z serii tysiac pytan do 😉 Zamierzacie kupowac laktator?
Ja miałam szczotke do butelek, myłam nią, a później wrzatkiem przelewałam, raz na jakiś czas gotowałam wszystko w dużym garze. Nie ma też co przesadzac z ta sterylnoscia. Zreszta nie wiadomo jak bedziesz karmic, takze jak sie okaze ze potrzebujesz to za zamawiasz i za dwa dni masz w domu

Laktator chce, mialam pozyczony reczny z aventa ale nie dawal rady. Teraz chce cos lepszego, ale poki co szukam. Sroka polecała lansinoh, ale musze poczytac wiecej opinii o nim.
__________________
Amelka 19.10.2013 r.


kahunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 13:26   #1515
Flower23
Zakorzenienie
 
Avatar Flower23
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Góry
Wiadomości: 8 059
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Ja również kupuje laktator. Elektryczny. Jak nie użyje to sprzedam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
G.
11.10.2014

______________________

Bloguję
Czasami coś wrzucam
Flower23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 13:50   #1516
Wiedma
Zadomowienie
 
Avatar Wiedma
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 215
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Flower23 Pokaż wiadomość
Ja również kupuje laktator. Elektryczny. Jak nie użyje to sprzedam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja na pewno nie kupie elektrycznego a nad recznym sie zastanawiam. Ciagle mam w glowie ze nasze matki dawaly rade bez tych wszystkich gadzetow i dawały rade a nasze pokolenie obstawione z kazdej strony i umeczone.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 13:53   #1517
57c4259f21315203964a8ed20878b337431f4de9_625f3ef28e370
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 17 358
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Ja z laktatorem to nie wiem co i jak. Czy kupować na zapas? Może się lepiej przekonać jakie będą początki z pokarmem bo różnie bywa Dokupić zawsze można w trakcie
57c4259f21315203964a8ed20878b337431f4de9_625f3ef28e370 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 14:03   #1518
Flower23
Zakorzenienie
 
Avatar Flower23
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Góry
Wiadomości: 8 059
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Wiedma Pokaż wiadomość
Ja na pewno nie kupie elektrycznego a nad recznym sie zastanawiam. Ciagle mam w glowie ze nasze matki dawaly rade bez tych wszystkich gadzetow i dawały rade a nasze pokolenie obstawione z kazdej strony i umeczone.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlaczego nie elektryczny? To duże ułatwienie. Nie wyobrażam sobie siedzieć z ręcznym i działać.
A ja mam w głowie, że jeśli można sobie życie ułatwić to czemu nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
G.
11.10.2014

______________________

Bloguję
Czasami coś wrzucam
Flower23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 14:17   #1519
kahunia
Zadomowienie
 
Avatar kahunia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 550
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Flower23 Pokaż wiadomość
Dlaczego nie elektryczny? To duże ułatwienie. Nie wyobrażam sobie siedzieć z ręcznym i działać.
A ja mam w głowie, że jeśli można sobie życie ułatwić to czemu nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też, ale z rozsądkiem, bo teraz tyle tego jest, że głowa pęka. Przy drugim niby łatwiej, bo już wiadomo co się przydało a co nie, ale ja będę miała 4 lata różnicy i przez ten czas tyle nowinek weszło ze hoho

Na pewno nie kupuję podgrzewacza do butelek - kupiłam sobie termos i na noc miałam już tak proporcje wycyrklowane, że po prostu zalewałam mleko. W dzien miałam przegotowaną wodę w dzbanku i mieszalam z wrzatkiem.

Niania elektroniczna - najprostsza, nawet w małym mieszkaniu sie przydaje bo jak drzwi zamkniete i jeszcze jakis film wlaczony to sie przydawala.

Bujaczek/lezaczek - super jak trzeba obiad zrobic albo sie wykapac, za to kojec nie sprawdzil sie w ogole. Mam na zbyciu w sumie prawie nie uzywany jakby ktoras chciala
__________________
Amelka 19.10.2013 r.


kahunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-26, 14:21   #1520
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

A polecacie jakiś fotelik samochodowy? Teraz pewnie zadam głupie pytanie ale ostatnio się nad tym zastanawiam, a mianowicie maluszek powinien być w pozycji leżącej, więc przebywanie w foteliku mu nie szkodzi? I w czym dokładnie można przewozić maluszka w foteliku? Który spiworek się sprawdza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 14:28   #1521
kahunia
Zadomowienie
 
Avatar kahunia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 550
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez myszka_11 Pokaż wiadomość
A polecacie jakiś fotelik samochodowy? Teraz pewnie zadam głupie pytanie ale ostatnio się nad tym zastanawiam, a mianowicie maluszek powinien być w pozycji leżącej, więc przebywanie w foteliku mu nie szkodzi? I w czym dokładnie można przewozić maluszka w foteliku? Który spiworek się sprawdza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja ostatecznie zdecydowałam sie na besafe izi go modular 0-13kg. Mialam na oku jeszcze britax romer baby-safe plus shr, ale nie mam do niego adapterow zeby ewentualnie w wozek wpiac. Patrzylam na oceny w testach bezpieczenstwa adac (fotelik.info) i chciałam z 5 pkt pasami bezpieczenstwa.

To nie jest do konca pozycja lezaca wiec za dlugo w tym foteliku dziecko byc nie powinno - na pewno nie na spacery zamiast gondoli. Przy dluzszych podrozach postoje i rozprostowywanie kosci

Spiworka nie wybralam jeszcze konkretnego, ale tak jak pisalam dzisiaj: taki zeby umiescic w foteliku z przeplecionymi pasami, pozniej zapiac dziecko w normalnych ciuchach i dopiero okryc spiworkiem
__________________
Amelka 19.10.2013 r.


kahunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 14:34   #1522
Flower23
Zakorzenienie
 
Avatar Flower23
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Góry
Wiadomości: 8 059
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez kahunia Pokaż wiadomość
Ja też, ale z rozsądkiem, bo teraz tyle tego jest, że głowa pęka. Przy drugim niby łatwiej, bo już wiadomo co się przydało a co nie, ale ja będę miała 4 lata różnicy i przez ten czas tyle nowinek weszło ze hoho

Na pewno nie kupuję podgrzewacza do butelek - kupiłam sobie termos i na noc miałam już tak proporcje wycyrklowane, że po prostu zalewałam mleko. W dzien miałam przegotowaną wodę w dzbanku i mieszalam z wrzatkiem.

Niania elektroniczna - najprostsza, nawet w małym mieszkaniu sie przydaje bo jak drzwi zamkniete i jeszcze jakis film wlaczony to sie przydawala.

Bujaczek/lezaczek - super jak trzeba obiad zrobic albo sie wykapac, za to kojec nie sprawdzil sie w ogole. Mam na zbyciu w sumie prawie nie uzywany jakby ktoras chciala
Nie no, ja jestem ostatnią osobą, która będzie kupować wszelkie gadżety, które mają ułatwić życie. Szkoda mi kasy na np taki kosz na zużyte pampersy. Nas nie te gadżety i ułatwienia wykańczają, a my same. Po prostu. Dlatego mam zamiar powiedzieć TŻ, że jak tylko zauważy, że mi odwala, że chcę wszystko robić perfekcyjnie to ma dać mi strzała.
__________________
G.
11.10.2014

______________________

Bloguję
Czasami coś wrzucam
Flower23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 14:49   #1523
meeedzik
Zakorzenienie
 
Avatar meeedzik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 846
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

I ja dołączam się z pytaniem 😁 opłaca się kupić za 40 zł taki kombinezon-śpiwór? I czy rozmiar 62 będzie odpowiedni?
Screenshot_20170825-212047.png

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
meeedzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 15:01   #1524
Mrówaaa
Rozeznanie
 
Avatar Mrówaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 957
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez klaudianawizazu Pokaż wiadomość
Bardzo ladny stół Mrowaaa 👌👌
Czy to Ty mialas kupowac Mutsy? Obfoc porzadnie! Ja juz sie orientowałam gdzie go moge kupić w moim rejonie )
Kupiliśmy stół i jeszcze komodę bo mi w oko też wpadła. I też będzie w jadalni stała, zaraz wzdłuż stołu 😋
IMG_20170826_131038.jpg
Teraz brakuje nam jeszcze jakiś fajnych krzeseł, ale póki co to się nam nie spieszy 😊
Może za jakiś czas znów coś na promocji fajnego będzie 😁

A co do wózka to myślę, że ten Mutsy iGo będzie najlepszy dla nas 😊


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mrówaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 15:04   #1525
Flower23
Zakorzenienie
 
Avatar Flower23
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Góry
Wiadomości: 8 059
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Super napisane: https://mataja.pl/2017/08/etykieta-z...nych-rodzicow/

Ja najchętniej bym się zamknęła z dzieckiem i TŻ na dwa tygodnie po porodzie. Ale mamy ustalone, że wizyty dopiero po kilku dniach, nie dłuższe niż 30 minut.
__________________
G.
11.10.2014

______________________

Bloguję
Czasami coś wrzucam
Flower23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 15:15   #1526
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Dziewczyny, TŻ dziś kładzie panele w pokoju małego.... tesknilam za tym wszechobecnym pyłem z wyrzynanych paneli ehhhh

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 15:41   #1527
Bibson
Raczkowanie
 
Avatar Bibson
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 143
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Witam was sobotnio!
Przez tą przeprowadzkę dopiero teraz dorwałam laptopa i nadrobiłam tyyyle stron wątku chyba z 30

W środę byłam u gina i u dziecka i u mnie wszystko ok. Mała już nie jest taka mała waży 550g
Martwiłam się wynikami badań, ale doktor powiedział, że jest super i w ciąży inne są normy.. Mam co prawda bakterie i szczawiany w moczu, ale on stwierdził, że to normalne i mam się nie przejmować tylko dużo pić Czy ktoś miał taką sytuację i to samo mu lekarz powiedział??

Zastanawia mnie jeszcze jedno.. Podczas usg lekarz kazał mi nabrać powietrza i powiedział wtedy, że mam łożysko z przodu i mam dużo leżeć na lewym boku. Ja mu mówię, że ja głównie na boku lewym leżę i raczej się nie przeforsowuje, a on, że to dobrze i dalej żebym bardzo dużo leżała.. I później to jeszcze 2 razy powtórzył. W gabinecie nawet mi nie przyszło do glowy dopytywać a dlaczego itp, bo wychodzę z założenia, że gdyby coś było nie tak on musi mi powiedzieć, a mówil, że wszystko ok. Teraz zastanawiam się czy coś jest nie tak, czy tak po prostu mówi każdej ciężarnej
Żeby ie było wątpliwości ie pomyliłam z łożyskiem przodującym

Czeka mnie teraz glukoza

Cytat:
Napisane przez czechowiczanka89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ale tu szalejecie 😀 ja dostałam klucze od mieszkania i mój czas wolny ograniczył się do minimum. Teraz będę żyć tylko tym jak to wszystko rozplanować i wykończyć 🙂
Super, gratulacje

Cytat:
Napisane przez czechowiczanka89 Pokaż wiadomość
Mrówaaa Ale ślicznie tam u Ciebie 😍

A ja jestem troszkę zaniepokojona bo piszecie ze dzieciaczki tak się Wam ruszają. Ja czuje ruchy czasami. Generalnie tylko wieczorem i czasami rano. W ciągu dnia cisza ... jestem w 23 tyg. Czasami widać falujący brzuch ale nie często. A jak chodzę w ciągu dnia to w ogóle zapominam że w ciąży jestem. Myślicie że wszystko ok?
Może zależy w tórym jesteś tygodniu i jak aktywna w ciągu dnia jesteś? Ja np do niedawna też czułam ruchy tylko jak leżałam czyli wieczorem czasem rano i jeśli położyłam się w dzień po posiłku to też czasem... Ostatnio Zośka zaczyna kopać mocniej, e czasem czuje ją siedząc. Z tym, że ja jestem dość mało aktywna w ciąży, dużo odpoczywam i oszczędzam się... Właściwie oprócz czynności typu codzienne sprzątanie, pranie, spacer nie robię nic wymagającego wysiłku
Ale jako, że to jedyny moment przez nabliższe 10 lat kiedy mogę się tak poobijać, więc zawsze wiedziałam, że w ciąży postaram się księżniczkować na maxa

Cytat:
Napisane przez invi_08 Pokaż wiadomość
A to moj stan z dzisiaj

W ogole zauwazylam ze bardzo bola mnie miesnie od kolan w dol. I bardzo mnie skurcze lapia ostatnio.
Gdzie można dorobić do zdjęcia takie napisy który tydzień itp?

Świetne macie brzuszki. Zarówno te okrąglejsze jak i te mniejsze są piękne Ja nie mam na razie lustra w domu, nie mam jak się sfotografować

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Mrówaaa Pokaż wiadomość
Kupiliśmy stół i jeszcze komodę bo mi w oko też wpadła. I też będzie w jadalni stała, zaraz wzdłuż stołu 😋
Załącznik 7209061
Teraz brakuje nam jeszcze jakiś fajnych krzeseł, ale póki co to się nam nie spieszy 😊
Może za jakiś czas znów coś na promocji fajnego będzie 😁

A co do wózka to myślę, że ten Mutsy iGo będzie najlepszy dla nas 😊


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo ładna komoda Stół też przepiękny, choć dla mnie za drogi...Właśnie jestem na etapie poszukiwań

Teściowa dziś mnie zabrała na zakupy i kupiła Zosi kołyskę zestawem pościeli, ochraniaczem na boki i baldachimem, do tego prześcieradełka, kocyk i tą poduszkę-motylka. Jakieś opinie na temat poduszki? Powiem szczerze nic o niej nie czytałam wcześnie, wzięłyśmy ją w ciemno, bo u teściowej w pracy babki kupowały do wózka

Wiem, że pościel ma opinie zbędnej, ale ona się tak napaliła, że przekonała mnie, bo naprawdę pięknie to wygląda.... a że płaciła ona no to decyzja łatwiej mi przyszła...
Bibson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 16:09   #1528
Mrówaaa
Rozeznanie
 
Avatar Mrówaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 957
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

@Bibson dzięki 😊
Cena jest w koronach duńskich więc na złotówki nie wyjdzie tak źle. Oczywiście 11000kr bym za ten stół nie dała, ale 4000kr już tak nie odstraszają. A zawsze to prawdziwe drewno i swoje wytrzyma 😊
Tyle lat odkładaliśmy... nie raz woleliśmy na konto odłożyć niż na wakacje jechać, że teraz naprawdę mi nie żal coś trochę droższego kupić 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez Mrówaaa
Czas edycji: 2017-08-26 o 16:10
Mrówaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 16:11   #1529
Bibson
Raczkowanie
 
Avatar Bibson
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 143
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Mrówaaa Pokaż wiadomość
@Bibson dzięki 😊
Cena jest w koronach duńskich więc na złotówki nie wyjdzie tak źle. Oczywiście 11000kr bym za ten stół nie dała, ale 4000kr już tak nie odstraszają. A zawsze to prawdziwe drewno i swoje wytrzyma 😊
Tyle lat odkładaliśmy... nie raz woleliśmy na konto odłożyć niż na wakacje jechać, że teraz naprawdę mi nie żal coś trochę droższego kupić 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie dopatrzyłam, że to nie złotówki
Fakt, drewno to drewno, inwestycja na lata
Bibson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 16:45   #1530
acapella
Zadomowienie
 
Avatar acapella
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 049
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Mi też się bardzo podobają ten stół i komoda fajnie inwestować w dobre jakościowo rzeczy. Ale na wakacje tez nigdy mi nie szkoda, we wspomnienia i emocje tez Kubie inwestować

Fotelik tez odradzam używany. To tak nie działa, że zamontujesz i sprawdzisz jak się trzyma... on ma się odpowiednio zachować w trakcie wypadku, a tego nie sprawdzisz.

Poduszek z tego co wiem najlepiej jak najdłużej nie używać. Dziecko na płaskim musi leżeć
acapella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-15 09:15:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:14.