Grudniówki 2017 ❤ - cz. II - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-05, 12:51   #2221
57c4259f21315203964a8ed20878b337431f4de9_625f3ef28e370
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 17 358
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Loulaa Pokaż wiadomość
No a ja się rozchorowałam. Leżę od wczoraj zakichana, z bólem gardła. Byłam dzisiaj u internistki, położnej i ginekolog - w związku z wynikami glukozy. No i gdybym się nie wykłucała, to by mnie odesłała do diabetologa nie rozmawiając ze mną ! Ale poszłam do położnej, mówię jej o co kaman, spojrzała na te wyniki i stwierdziła, że ewidentnie ktoś pomylił wynik na czczo z wynikiem po godzinie. Spojrzała na moje ręce i mówi, że już wie wszystko, bo głośno u nich było o moim pobieraniu. Ginka dała skierowanie i w poniedziałek idę powtórzyć badanie. Będą ściągać wenflon (motylek?) dziecięcy i tak spróbują pobierać :/ A poniżej wrzucam Wam wynik glukozy - no dla mnie ewidentnie ktoś się rypnął, tym bardziej, że pobrała mi z palca na czczo jeszcze
Załącznik 7221751
Ja to Ci współczuję Powtarzać to badanie przez czyjś błąd
57c4259f21315203964a8ed20878b337431f4de9_625f3ef28e370 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 13:15   #2222
czechowiczanka89
Raczkowanie
 
Avatar czechowiczanka89
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 360
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Ja robiłam glukozę 2 razy i przeżyłam. Szkoda tylko że wynik był jeszcze gorszy za drugim razem... no ale jakoś sobie radzę, nie będę narzekać 😉

Ja jakoś nie fiksuję że waga nie rośnie. Póki z małą jest wszystko ok to nawet jest mi to na rękę 😁 tylko zastanawiam się jak to jest skoro brzuch rośnie i dziecko i wszystko w środku.

Wizyta za 3 godzinki 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
czechowiczanka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 13:17   #2223
Iza0808
Rozeznanie
 
Avatar Iza0808
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 915
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Loulaa Pokaż wiadomość
Niestety... ale powiedzieli, że spróbują wkłucie wenflonem zrobić na wierzchu przedramienia... ale jakbym spakowała sobie piżamę do szpitala to nie będzie to głupim pomysłem Nie widzę tego

Co do szczepień - ja się chyba zdecydują na szczepionkę 3w1 - uważam, że te 5 czy 6 w 1 to zdecydowanie za dużo. Niestety mam wśród bliskich znajomych 2 przypadki cofnięcia po szczepieniu. Jedno dziecko było rehabilitowane i zeszli z diagnozy autyzmu na aspergera. Drugie dziecko, nota bene mój chrześniak, brat debil i bratowa jeszcze większy debil udają, że problemu nie ma... a dzieciak w wieku 5 lat nie mówi, nie podchodzi do obcych, fiksuje się tylko na tablecie, boi się głośnych dźwięków itd itd... A rozwijał się prawidłowo do momentu podania szczepionki mmr. Także podsumowując szczepić - jak najbardziej tak, czym - im mniej wirusów na raz podanych dziecku tym bezpieczniej.
No właśnie mój chrzesniak od męża brata ma 3.5 roku i też jakby było coś nie tak z nim. Nie mówi, nie współpracuje, ma okulary +2.5 , nie zajmie uwagi niczym na 2 minuty, nie oglada bajek, nie bawi sie niczym, nie słucha poleceń, udaje jakby nie słyszał jak do niego mówisz, ma jakby kompletnie swój świat. Do tego boi się wielu rzeczy, płacze i histeryzuje na wiele rzeczy np jak widzi auto lub psa. Za to ma wysoki próg bólu jak spadl u nas z tarasu z rowerkiem glowa w dol to nam serce stanelo, a on wstał jeździł dalej. Ogólnie często się uderzy czy puknie gdzies i jest ok. Tez mocno broi, bije siostre i jest gluchy na zakazy i wydaje przy tym dziwne dźwięki.Niby jeżdżą z nim do neurologa, do psychologa Ale wszyscy twierdzą że za mały jest na diagnozy. Ja bym to niestety wiązała że szczepionkami. I jeszcze byli na dodatek na tej darmowej pneumokoki, tacy szczęśliwi że dobrze dziecku robią. No nie wiem....

Ja mam jutro wizytę w końcu 😃

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Iza0808
Czas edycji: 2017-09-05 o 13:21
Iza0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 13:23   #2224
aknowi88
Wtajemniczenie
 
Avatar aknowi88
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 285
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez meeedzik Pokaż wiadomość
Ja tak mam wieczorem jak już kładę się spać. Jak leżę na lewym boku mała się tak denerwuje i kopie w jednym miejscu, wczoraj aż podskoczylam i krzyknęłam, że Tz się przestraszył.

Super wieści no i duza dzidzia już 😍 który to dokładnie tydzień? Pytam, bo moja jak zawsze była większa i starsza tak teraz jakaś mała mi się wydaje. No ale może będzie drobniejsza. Mama mi mówi że pewnie 3 kg nie przekroczy, bo ja też mała się urodziłam.
No i fajnie, że zakupy udane 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziś 26t4d

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Dla całego świata to tylko dziecko, a dla mnie to dziecko jest całym światem!

aknowi88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 13:25   #2225
car00lina
Zakorzenienie
 
Avatar car00lina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: StW
Wiadomości: 3 313
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Dziewczyny faktycznie leżałam na lewym boku i wtedy tak szalał.

Do tego mam tą infekcje napewno. Ciekawe czy coś wyszło na moczu, a jak nie to czy zbada konkretnie co to czy walnie nystatynę z przyzwyczajenia.

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

Cytat:
Napisane przez czechowiczanka89 Pokaż wiadomość
Ja robiłam glukozę 2 razy i przeżyłam. Szkoda tylko że wynik był jeszcze gorszy za drugim razem... no ale jakoś sobie radzę, nie będę narzekać 😉

Ja jakoś nie fiksuję że waga nie rośnie. Póki z małą jest wszystko ok to nawet jest mi to na rękę 😁 tylko zastanawiam się jak to jest skoro brzuch rośnie i dziecko i wszystko w środku.

Wizyta za 3 godzinki 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Widocznie brzuch, dziecko, macica, wody itp rośnie a ty spalasz tluszczyki i waga stoi u mnie tak było xD
car00lina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 13:29   #2226
aknowi88
Wtajemniczenie
 
Avatar aknowi88
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 285
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez acapella Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Nie było mnie chwilkę, ale.ostatnie dno.to był gorący czas. Na szczęście jesteśmy już przeprowadzeni choć nie rozpakowani i wdychamy nadmorskie powietrze
Nie wiem czy uda mi się wszystko nadrobić. Póki co przeczytałam ostatnią stronę.
Co do kosmetyków to zgadzam się na minimalizm. Oliwka niepotrzebna bo po co? Sudocrem tez nic ciekawego... tylko wysusza. Emolienty tez absolutnie. Aknowi ja nie używałam ani razu i tez nie wiem co.to sucha skóra u dziecka ani nie miałam potrzeby smarowac nigdy niczym po kąpieli. Poza tym składy pozostawiają wiele do życzenia. Pochodne ropy naftowej na skórze mojego małego dziecka? A fuj głupia moda
Wskrócie któraś z was mi napisze czy ktoś jest w szpitalu, komuś coś dolega?
To co najlepiej do mycia od początku? Co Ty będziesz stosować?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:29 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

Cytat:
Napisane przez czechowiczanka89 Pokaż wiadomość
Ja robiłam glukozę 2 razy i przeżyłam. Szkoda tylko że wynik był jeszcze gorszy za drugim razem... no ale jakoś sobie radzę, nie będę narzekać 😉

Ja jakoś nie fiksuję że waga nie rośnie. Póki z małą jest wszystko ok to nawet jest mi to na rękę 😁 tylko zastanawiam się jak to jest skoro brzuch rośnie i dziecko i wszystko w środku.

Wizyta za 3 godzinki 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja po dzisiejszej wizycie też już przestaje fiksowac z wagą skoro z malutka wszystko ok, ze mną też. A waga wręcz za duża. Widać tak ma być 😃

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Dla całego świata to tylko dziecko, a dla mnie to dziecko jest całym światem!

aknowi88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 13:33   #2227
meeedzik
Zakorzenienie
 
Avatar meeedzik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 846
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez aknowi88 Pokaż wiadomość
Dziś 26t4d

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To chyba faktycznie moja mała jest mała. Albo jeszcze nie orientuje się ile takie dziecko rośnie w ciągu 2 tyg. Bo ostatnio na wizycie byłam w 24+4 u wazyla 665g, zawsze wychodziła starsza o ponad tydzień, a na ostatniej wizycie lekarka wpisała data według om 24+4 a wiek małej 665g = 24tc.


Leżę cały czas, a brzuch nie przechodzi. Caly czas czuje ucisk w dole i jak chodzę 🙄 już się zaczynam martwić 😢 jak do piątku nie przejdzie to chyba pojadę na ip, lekarka kazała 10 dni brać duphaston, a ja żadnej różnicy nie widzę cały czas tak samo.
Dziewczyny co byście zrobiły na moim miejscu? Niby mała się rusza jest ok, ale nie moge wstawać i chodzić, bo czuje jak ugniata wszystko 😯
Do tej pory był o wszystko ok i nie wiem czy za bardzo nie panikuje? Miała któraś tak, że dziecko było nisko ułożone?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
meeedzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-05, 13:35   #2228
latinka
Zadomowienie
 
Avatar latinka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 088
GG do latinka
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

aknowi88 gratulacje.

Ja też już po. Nasz mały malutki 750 g ale gin mówi, że bardzo dobrze.
A moje twardnienia brzucha- szyjka 5 cm więc stwierdził, że może być tak że się młody próbuje przekręcić i się boksuje a leży sobie miednicowo cały czas

Loulaa zdrówka życzę
latinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 13:37   #2229
Loulaa
Raczkowanie
 
Avatar Loulaa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Ciechocinek
Wiadomości: 382
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez meeedzik Pokaż wiadomość
To chyba faktycznie moja mała jest mała. Albo jeszcze nie orientuje się ile takie dziecko rośnie w ciągu 2 tyg. Bo ostatnio na wizycie byłam w 24+4 u wazyla 665g, zawsze wychodziła starsza o ponad tydzień, a na ostatniej wizycie lekarka wpisała data według om 24+4 a wiek małej 665g = 24tc.


Leżę cały czas, a brzuch nie przechodzi. Caly czas czuje ucisk w dole i jak chodzę 🙄 już się zaczynam martwić 😢 jak do piątku nie przejdzie to chyba pojadę na ip, lekarka kazała 10 dni brać duphaston, a ja żadnej różnicy nie widzę cały czas tak samo.
Dziewczyny co byście zrobiły na moim miejscu? Niby mała się rusza jest ok, ale nie moge wstawać i chodzić, bo czuje jak ugniata wszystko 😯
Do tej pory był o wszystko ok i nie wiem czy za bardzo nie panikuje? Miała któraś tak, że dziecko było nisko ułożone?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam małą ułożoną nisko i wychodzę z założenia, że jeśli coś mnie stresuje to wolę jechać i to sprawdzić, a niżeli dywagować. Mniej moich nerwów - zdrowsze dziecko
__________________
Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko. Kocha się za nic.
ks. Jan Twardowski
Loulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 13:40   #2230
czechowiczanka89
Raczkowanie
 
Avatar czechowiczanka89
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 360
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez meeedzik Pokaż wiadomość
To chyba faktycznie moja mała jest mała. Albo jeszcze nie orientuje się ile takie dziecko rośnie w ciągu 2 tyg. Bo ostatnio na wizycie byłam w 24+4 u wazyla 665g, zawsze wychodziła starsza o ponad tydzień, a na ostatniej wizycie lekarka wpisała data według om 24+4 a wiek małej 665g = 24tc.


Leżę cały czas, a brzuch nie przechodzi. Caly czas czuje ucisk w dole i jak chodzę 🙄 już się zaczynam martwić 😢 jak do piątku nie przejdzie to chyba pojadę na ip, lekarka kazała 10 dni brać duphaston, a ja żadnej różnicy nie widzę cały czas tak samo.
Dziewczyny co byście zrobiły na moim miejscu? Niby mała się rusza jest ok, ale nie moge wstawać i chodzić, bo czuje jak ugniata wszystko 😯
Do tej pory był o wszystko ok i nie wiem czy za bardzo nie panikuje? Miała któraś tak, że dziecko było nisko ułożone?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja Hania też nisko leży zawsze czuje ją poniżej pępka nigdy wyżej. I często kopie po pęcherzu. Generalnie w nocy jak się uruchomi to ja już nie pośpię bo te ruchy w okolicy pęcherza nie są przyjemne.

A w ciąg u dnia też mnie ciągnie brzuch. Czasami tak sie stawia w jednym miejscu i też nie jest to fajne. No ale już tak wcześniej mialam i z szyjką było wszystko ok więc myślę że to troszkę moje przewrazliwienie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez czechowiczanka89
Czas edycji: 2017-09-05 o 13:41
czechowiczanka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 13:42   #2231
57c4259f21315203964a8ed20878b337431f4de9_625f3ef28e370
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 17 358
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez czechowiczanka89 Pokaż wiadomość
Moja Hania też nisko leży zawsze czuje ja poniżej pępka nigdy wyżej. I często kopie po pęcherzu. Generalnie w nocy jal się uruchomi to ja już nie pośpię bo te ruchy w okolicy pęcherza nie są przyjemne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam tak samo
57c4259f21315203964a8ed20878b337431f4de9_625f3ef28e370 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-05, 13:43   #2232
Bibson
Raczkowanie
 
Avatar Bibson
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 143
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Tak piszecie o tych szczepieniach muszę się rozeznać w temacie, bo szczerze mówiąc o tym ogóle nie myślałam, ale szczepić będę na pewno.

aknowi88 super wieści z wizyty, ale dużego masz już malucha


Mam pomysł i prośbę w sumię jak piszecie np ile waży wasze dziecko po wizycie piszcie od razu który to dokładnie tydzień żeby inne osoby miały odniesienie


Naprawdę mi już rozmięka mózg...Właśnie radośnie wsypałam łyżkę chili do zupy
Byłam pewna, że to słodka papryka. Ma ktoś pomysł jak złagodzić smak oprócz dodania śmietany?
Nie lubimy ostrego, ale nie po to gotowałam 2 godziny rosół żeby teraz to wylać
Bibson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 13:48   #2233
meeedzik
Zakorzenienie
 
Avatar meeedzik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 846
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez czechowiczanka89 Pokaż wiadomość
Moja Hania też nisko leży zawsze czuje ja poniżej pępka nigdy wyżej. I często kopie po pęcherzu. Generalnie w nocy jal się uruchomi to ja już nie pośpię bo te ruchy w okolicy pęcherza nie są przyjemne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też czasem nisko czuje ruchy, ale nie zawsze. Czasami i powyżej pępka kopie właśnie. Ucisk czuje najbardziej przy chodzeniu.
Cytat:
Napisane przez Loulaa Pokaż wiadomość
Ja mam małą ułożoną nisko i wychodzę z założenia, że jeśli coś mnie stresuje to wolę jechać i to sprawdzić, a niżeli dywagować. Mniej moich nerwów - zdrowsze dziecko
A lekarz coś Ci na to mowil ? Kazal się oszczędzać i leżeć?
Moja lekarka powiedziała, że będę czuła ten ucisk dopóki się nie podniesie i dlatego do kolejnej wizyty mam się oszczędzać, a jeżeli będzie gorzej to jechać na ip. Na razie cały czas leżę, gorzej nie jest, ale poprawy też nie widzę. W sumie 10 dni będzie dopiero w niedzielę. Może na to trzeba czasu i dziecko z dnia na dzień się nie podniesie. Sama już nie wiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:48 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Bibson Pokaż wiadomość
Tak piszecie o tych szczepieniach muszę się rozeznać w temacie, bo szczerze mówiąc o tym ogóle nie myślałam, ale szczepić będę na pewno.

aknowi88 super wieści z wizyty, ale dużego masz już malucha


Mam pomysł i prośbę w sumię jak piszecie np ile waży wasze dziecko po wizycie piszcie od razu który to dokładnie tydzień żeby inne osoby miały odniesienie


Naprawdę mi już rozmięka mózg...Właśnie radośnie wsypałam łyżkę chili do zupy
Byłam pewna, że to słodka papryka. Ma ktoś pomysł jak złagodzić smak oprócz dodania śmietany?
Nie lubimy ostrego, ale nie po to gotowałam 2 godziny rosół żeby teraz to wylać
Też miałam zaproponować, żeby do wagi dopisywać który to dokladnie tydzień 😊 fajnie będzie sobie porównać jak nasza dzidzia wypada na tle innych 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
meeedzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 13:48   #2234
czechowiczanka89
Raczkowanie
 
Avatar czechowiczanka89
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 360
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Dziecko też różnie się układa. Jeśli leży miednicowo tak jak moje najczęściej to możesz mieć taki dyskomfort. Ale jeśli masz się denerwować to upewnij się na IP

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
czechowiczanka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 13:48   #2235
Wiedma
Zadomowienie
 
Avatar Wiedma
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 215
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez latinka Pokaż wiadomość
aknowi88 gratulacje.

Ja też już po. Nasz mały malutki 750 g ale gin mówi, że bardzo dobrze.
A moje twardnienia brzucha- szyjka 5 cm więc stwierdził, że może być tak że się młody próbuje przekręcić i się boksuje a leży sobie miednicowo cały czas

Loulaa zdrówka życzę
Latinka co to znaczy miednicowo?☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 13:51   #2236
latinka
Zadomowienie
 
Avatar latinka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 088
GG do latinka
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Wiedma Pokaż wiadomość
Latinka co to znaczy miednicowo?☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gin powiedział że dupką w dół
latinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 13:52   #2237
Loulaa
Raczkowanie
 
Avatar Loulaa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Ciechocinek
Wiadomości: 382
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez meeedzik Pokaż wiadomość
Też czasem nisko czuje ruchy, ale nie zawsze. Czasami i powyżej pępka kopie właśnie. Ucisk czuje najbardziej przy chodzeniu.

A lekarz coś Ci na to mowil ? Kazal się oszczędzać i leżeć?
Moja lekarka powiedziała, że będę czuła ten ucisk dopóki się nie podniesie i dlatego do kolejnej wizyty mam się oszczędzać, a jeżeli będzie gorzej to jechać na ip. Na razie cały czas leżę, gorzej nie jest, ale poprawy też nie widzę. W sumie 10 dni będzie dopiero w niedzielę. Może na to trzeba czasu i dziecko z dnia na dzień się nie podniesie. Sama już nie wiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:48 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------


Też miałam zaproponować, żeby do wagi dopisywać który to dokladnie tydzień 😊 fajnie będzie sobie porównać jak nasza dzidzia wypada na tle innych 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medzik mnie ciągnął cały dół brzucha, teraz najbardziej z prawej strony jak idę za szybko. Do tego doszło obniżone łożysko nachodzące na szyjkę i tutaj lekarz powiedział wyraźnie, że obecnie macica będzie się rozrastać i iść w górę, więc i łożysko i mała powinny przemieścić się wyżej. Ale zdecydowanie nie należy się forsować, wysiłek sobie dozuję.
__________________
Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko. Kocha się za nic.
ks. Jan Twardowski
Loulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 13:55   #2238
Bibson
Raczkowanie
 
Avatar Bibson
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 143
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

W ogóle skąd wiecie jak wasze dziecko leży czy się układa?

Może ja mam jakieś te ruchy amortyzowane przez tłuszcz, bo ja czuje tylko że dziecko sie wierci lub stuknęło i mniej więcej w którym miejscu (zwykle na tej samej wysokości z 5cm pod pępkiem)... a wy czasem tak bardziej szczegółowo opisujecie
Bibson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 13:57   #2239
meeedzik
Zakorzenienie
 
Avatar meeedzik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 846
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez czechowiczanka89 Pokaż wiadomość
Dziecko też różnie się układa. Jeśli leży miednicowo tak jak moje najczęściej to możesz mieć taki dyskomfort. Ale jeśli masz się denerwować to upewnij się na IP

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie moja jest ułożona główka w dół jak do porodu. I ta główka naciska na ujście macicy i pęcherz. Dzięki dziewczyny jeżeli się nie poprawi do piątku, albo odpukac pogorszy to pojadę.
Cytat:
Napisane przez Loulaa Pokaż wiadomość
Medzik mnie ciągnął cały dół brzucha, teraz najbardziej z prawej strony jak idę za szybko. Do tego doszło obniżone łożysko nachodzące na szyjkę i tutaj lekarz powiedział wyraźnie, że obecnie macica będzie się rozrastać i iść w górę, więc i łożysko i mała powinny przemieścić się wyżej. Ale zdecydowanie nie należy się forsować, wysiłek sobie dozuję.
Ja też mam takie uczucie, że chyba nie dałabym rady całkowicie się wyprostować czy wygiac do tylu, jakbym skory miała za mało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
meeedzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-05, 13:58   #2240
Bibson
Raczkowanie
 
Avatar Bibson
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 143
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez latinka Pokaż wiadomość
Gin powiedział że dupką w dół
A to moja ostatnio też ponoć była pupą w dół już drugi raz... Mówił Ci lekarz czy coś to konkretnego znaczy?
Bibson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 14:00   #2241
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Bibson Pokaż wiadomość
W ogóle skąd wiecie jak wasze dziecko leży czy się układa?

Może ja mam jakieś te ruchy amortyzowane przez tłuszcz, bo ja czuje tylko że dziecko sie wierci lub stuknęło i mniej więcej w którym miejscu (zwykle na tej samej wysokości z 5cm pod pępkiem)... a wy czasem tak bardziej szczegółowo opisujecie
Ja czuję wyraźnie ze jeszcze nie jest główka w dół. Główkę na pewno ma po lewej stronie a wierzga nogami po prawej. Nieraz nawet widzę wyraźnie dużą górkę po tej lewej stronie. To nie może być nic innego poza główką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 14:03   #2242
latinka
Zadomowienie
 
Avatar latinka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 088
GG do latinka
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Bibson Pokaż wiadomość
A to moja ostatnio też ponoć była pupą w dół już drugi raz... Mówił Ci lekarz czy coś to konkretnego znaczy?
Nie. Jest tak ułożony już od dwóch miesięcy. Ma czas się obrócić do porodu bo nawet dzień przed się dzieci potrafią obrócić
latinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 14:04   #2243
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

U mnie mala juz główka w dol ale nikt nie obiecuje ze sie to nie zmieni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 14:06   #2244
Bibson
Raczkowanie
 
Avatar Bibson
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 143
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Ja czuję wyraźnie ze jeszcze nie jest główka w dół. Główkę na pewno ma po lewej stronie a wierzga nogami po prawej. Nieraz nawet widzę wyraźnie dużą górkę po tej lewej stronie. To nie może być nic innego poza główką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale to dziecko na tym etapie nie fika sobie tam w brzuchu dowolnie i kilka razy dziennie zmienia ułożenie? Myślałam, że dopiero później przyjmuje taką "stałą" pozycję... A w sumie patrząc u mnie też by wynikało, że ciągle w jednej leży...
Bibson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 14:08   #2245
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Bibson Pokaż wiadomość
Ale to dziecko na tym etapie nie fika sobie tam w brzuchu dowolnie i kilka razy dziennie zmienia ułożenie? Myślałam, że dopiero później przyjmuje taką "stałą" pozycję... A w sumie patrząc u mnie też by wynikało, że ciągle w jednej leży...
Mój od paru dni na pewno tak leży, no ale czytałam ze na naszym etapie tj. 28 tc może juz kierować się główka w dół. Hmmm czyli jeszcze mu się nie spieszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 14:12   #2246
aknowi88
Wtajemniczenie
 
Avatar aknowi88
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 285
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Moja dziś była główką w dół. A często jak mam taką górkę koło pępka albo bardzo ciśnie to mi się wydaje że to jej pupa, jakoś tak ruchy bardziej pasują mi na tyłek niż na głowę 😁 no i często kopniaki czuję raz w lewym boku a za chwilę w prawym 😊

Piszecie że moja już duża ale wg usg termin mi wyszedł na 3 grudnia (czyli 5 dni wcześniej niż mam) i wg aplikacji też powinna tyle ważyć więc chyba w normie 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

Gin zresztą też mówił że waga prawidłowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Dla całego świata to tylko dziecko, a dla mnie to dziecko jest całym światem!

aknowi88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 14:17   #2247
Wiedma
Zadomowienie
 
Avatar Wiedma
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 215
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Moja ginka tez twierdzi ze dzuecki obraca sie heszcze dowolnie. Nie man pojęcia jak moja jest ułożona bo co chwila czuję jej wygibasy gdzie indziej, totalna dowolność . Tu puknie tam stuknie , czasem nisko a wczoraj rozrabiala pod zebrem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 14:20   #2248
meeedzik
Zakorzenienie
 
Avatar meeedzik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 846
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez aknowi88 Pokaż wiadomość
Moja dziś była główką w dół. A często jak mam taką górkę koło pępka albo bardzo ciśnie to mi się wydaje że to jej pupa, jakoś tak ruchy bardziej pasują mi na tyłek niż na głowę 😁 no i często kopniaki czuję raz w lewym boku a za chwilę w prawym 😊

Piszecie że moja już duża ale wg usg termin mi wyszedł na 3 grudnia (czyli 5 dni wcześniej niż mam) i wg aplikacji też powinna tyle ważyć więc chyba w normie 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

Gin zresztą też mówił że waga prawidłowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ty z początku grudnia to by się zgadzało 😊 na pewno waga prawidłowa, a nasze dzieciaki ogólnie już duże 😍 przecież niedawno były wielkości fasolki, jak ten czas leci 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
meeedzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 14:34   #2249
latinka
Zadomowienie
 
Avatar latinka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 088
GG do latinka
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Zgodnie z Waszą sugestią mały 750 g w 25 tydz 6 dni
latinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 15:52   #2250
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

U nas 1 kg a 27 tydz i 3 dni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-15 09:15:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:35.