Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-09-28, 06:40   #4561
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez AnnaPaula87 Pokaż wiadomość
To bratowa niech idzie do innego księdza po zaświadczenie chrzestny mojego dziecka tak zrobił. Wystawił ksiądz tam gdzie mieszka a nie gdzie jest zameldowany bo był problem
Wlasnie ona mieszka i zameldowana jest w tym samym miejscu. Jej tata jest koscielnym i nic nie zalatwi. Ich proboszcz taki jest. Nawet suszy głowę jej tacie że bez ślubu z moim bratem i dziecko mają. Mojego bratanka też nie ochrzcił. Dopiero u nas w parafii nie robili problemu. Ale trace nadzieje że w naszym przypadku sie zgodzi.

Spróbuję na litość że chce ochrzcić ale to są jedyne osoby które się zgodziły. Bo nie mamy nikogo innego. Moje kuzynki mają dzieci i też są bez ślubu a tz z braćmi nie utrzymuje kontaktu.
darietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 06:48   #4562
Devileek
Zakorzenienie
 
Avatar Devileek
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 6 653
GG do Devileek
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

W większości parafii nie godzą się na chrzestnych jeśli żyją bez ślubu.
Jeśli chodzi i sam chrzest a rodzice nie mają ślubu to ksiądz nie na prawa odmówić sakramentu i można to zgłosić


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej kupić jedną drogą rzecz, która ci się podoba,
niż kilka tanich, które podobają ci się tylko trochę 
Devileek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 06:56   #4563
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

A co do syropów nasennych to tutaj na syropach przeciwbólowych jest napisane żeby nie używać do usypakajnia i usypiania dzieci.
zapewne wielu rodziców stosowało i dali takie info 🙄🤦🏻

Mój Alex jak był chory ostatnio to brak syrop na noc na kaszel naturalny z dodatkiem melisy ze właśnie go tak cudownie kładło spać bez marudzenia , ze przyznaje było to ułatwienie , ze szybciej zasną.
Zawsze daje syrop na kaszel do końca butelki bo ten syrop tylko 90dni jest ważny po otwarciu bo jest naturalny i się psuje wiec jeszcze brał go potem. Ale nie kupowałobym nigdy specjalnie jakiś syropów nasennych wtf?! 😵

Mam teraz na Alexa nowy sposób żeby szedł spać sam.
Jak go wykąpie to zjada kolacje , myje mu zeby, czytam książkę i włączam mu bajkę.
Musiałam coś wymyślić bo jak się z nim kładłam to masakra była. Zasypianie w godzinę i opowiesci nie z tej ziemi , a tak bajka go usypia

---------- Dopisano o 00:56 ---------- Poprzedni post napisano o 00:53 ----------

U nas ojciec Michał wymaga tylko żeby chrzestni mieli sakramenty w tym bierzmowanie. Sam wie ze nie mamy z Tz ślubu kościelnego i tylko pyta jak nas widzi kiedy się na kościelny zdecydujemy.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 07:10   #4564
Mała!
Zakorzenienie
 
Avatar Mała!
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 4 923
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Calineczka
Brawa za szczepienie.
Ja biorę wit D zwykla jakąś. Myślę że możesz każdą.

Devileek
Z tymi szczepieniami to trudny wybór, wiem co czujesz. Minto zmywało sen z powiek.
A co.na ta asymetrie zaradzila?

U nas byly 3 kp , co 3 h tragedii.nie ma- standard.
A teraz zbieramy sie na spacer... ale najpierw śniadanko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"I nawet kiedy będzie gęsta mgła... Ja w tej mgle do Ciebie będę szła"

Kocham Cię syneczku...moja gwiazdo na niebie...
Mała! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 07:15   #4565
etusiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar etusiaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 453
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez siilmariien Pokaż wiadomość
Zdrowia dla wszystkich chorowitków!
U nas dzisiaj noc była ciężka.
A Lila nie poszła do przedszkola i została w domu z katarem.

Jon_Snow to bardzo podobnie mamy z tym karmieniem
Zazdroszczę, że Twój Niko taki spokojny podczas spacerów! Lu dzisiaj nawet w chuście płakała, miałyśmy nerwowy spacer zakończony kupą na jej plecachA może też powinnam z nią wychodzić nieśpiącą w wózku? Ciekawe czy zasnęłaby bez płaczu... Wychodzę jak śpi w chuście i wracam jak zaczyna się przebudzać - szkoda mi, że przesypia spacer i nie popatrzy sobie na świat
Superowe to body na chrzest!

Etusiaaa ale Mateusz ma katar? Bo u nas to zalecenie dotyczyło charczenia niespowodowanego katarem. Żeby nawilżyć powietrze w pokoju mamy na noc czy na czas spania stawiać pojemniczek od inhalatora z wrzątkiem i solą fiz. Ja wlewam 5ml 1x... Mam roztwór 0.9 ale czytałam, że na katar skuteczniejsze jest 3-5%...
https://pediatria.mp.pl/lista/118665...-fizjologiczna

A Lili na przeziębienie w ten sam sposób wkraplalismy do wrzątku kilka kropel olejku (najczęściej sosnowego) jak szła spać, ale to dlatego że bała się inhalatoraNebulizator na pewno skuteczniejszy niż taka metoda, ale zawsze coś tam powdychała, bo czuć było mocno.
Słodkie Twoje dzieciaczki

KociaMatka z pieluszką też dobry patent

Mała, a gdybyś ścięła włosy tak za brodę? Lubisz taką długość?

Pestycyda jakby co widziałam gdzieś w necie artykuł o inhalacji, gdzie było napisane że olejku z drzewa herbacianego nie powinny małe dzieci wdychać, ale nie wiem dlaczego i czy to prawda, a nie mam teraz jak poszukać.

Minini masakra z tą znajomą Nie korci Cię żeby gdzieś to zgłosić? Biedne dzieci...
Super, że spokojnie dojechaliście

Darietta brawo za bioderka

Xzora mam nadzieję, że pani Justyna Wam pomoże i nie będziesz żałowała spotkania. Powodzenia dzisiaj, spokojnej nocy! Oby było lepiej! Dziwna sprawa z tymi karmieniami i że Klaudia nie chce ssać, trzymam kciuki żeby p. Just. zaradziła coś na to!

Taedio umknęło mi, a kto będzie chrzestnym, że taka bojowa teściowa?

Morelle super, że usg nerki wyszło dobrze. Współczuję kłótni z tż, biedni jesteście bo tyle stresów teraz macie + zmęczenie nie pomaga na pewno, łatwo o nerwy. Dobrze, że zrobiłaś posiew, oby szybko udało się zwalczyć zapalenie. Lekarka której nie zapaliła się lampka jak powiedziałaś o pieluchach i pozwoliła szczepić tragedia
A jak z wymiotami teraz?

Asia brawo za chrzest, zdrowia dla Jasia!



Mateusz ma katar w nocy a w dzień charczy my w nosi😕
Cytat:
Napisane przez siilmariien Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny
Pestycyda przyjrzę się jeszcze czy na 100% tak jest, ale do tej pory zaobserwowałam że znosi ją tylko na prawo. Głowa jej ciąży w prawą stronę, znosi ją coraz bardziej, aż się czasem przewraca, patrz zdjęcie poniżej Ale po takim przywróceniu potrafi się naprostować ponownie...
Załącznik 7251701
Załącznik 7251711
paulinka tak miałam z głową ze w jedna stronę ale samo przeszło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Nasz dzień: 16 czerwca 2012

Paulinka: 16 września 2014

Mateusz: 13 lipiec 2017
etusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 07:22   #4566
myszowata1313
Rozeznanie
 
Avatar myszowata1313
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 984
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez siilmariien Pokaż wiadomość
Taedio nie znam się tak na chustach niestety żeby doradzić

Dziewczyny jak kładę Lu na brzuchu, strasznie znosi ją na prawą stronę, ciężko jej leżeć prosto, kojarzycie np. z Waszych wizyt u fizjo czy to może być objawem czegoś? Asymetrii czy napięcia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------


Dzięki
Aaa no to rzeczywiście Ale jaka waleczna, że aż bojkot przyjęcia nastąpił
Moja znosi na lewo i mam czesciej ukladac na prawym boku niestety to asymetria.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszowata1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 07:26   #4567
Devileek
Zakorzenienie
 
Avatar Devileek
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 6 653
GG do Devileek
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez Mała! Pokaż wiadomość
Calineczka
Brawa za szczepienie.
Ja biorę wit D zwykla jakąś. Myślę że możesz każdą.

Devileek
Z tymi szczepieniami to trudny wybór, wiem co czujesz. Minto zmywało sen z powiek.
A co.na ta asymetrie zaradzila?

U nas byly 3 kp , co 3 h tragedii.nie ma- standard.
A teraz zbieramy sie na spacer... ale najpierw śniadanko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mówiła tylko o rehabilitacji tej na B .U fizjo.

Te szczepienia mnie wykończą tz razem z mamą próbują mnie uspokoić i mówią że czemu od razu zakładam najgorsze wiem że też nie potrzebie czytam ale chcę to zrobić w miarę bezpiecznie . Tu jest podobny problem do mojego . Chciała bym też tak podobnie rozwiązać sprawę

https://polki.pl/zdrowie/rozmowy,jak...ypowiedzi.html


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej kupić jedną drogą rzecz, która ci się podoba,
niż kilka tanich, które podobają ci się tylko trochę 
Devileek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-28, 07:36   #4568
myszowata1313
Rozeznanie
 
Avatar myszowata1313
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 984
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Wspolczuje wam wszystkim tych nocnyi karmien.Moja Ola juz sie nauczyla spac cala noc. Czasami sie raz obudzi. A tak to spi 6-9godz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszowata1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 08:51   #4569
AnnaPaula87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 807
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Dzisiaj mieliśmy iść na szczepienie a małej już dwa dni wyciągam białe gile z nosa oddycha normalnie przez nosek. Ciekawa jestem co lekarz powie. Nie było go długo i nie była szczepiona na rota a tu już 11 tydzień
AnnaPaula87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 09:09   #4570
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Karolina, brawa dla małej że wytrzymała tyle godzin na zakupach. Co matka nakupowala?

Calineczka, brawa za szczepienie z witaminą D to pojęcia nie mam ale pewnie możesz brać.

Darietta, brawo za długi sen. Wiki potrafiła zaskoczyć

Sili, mojego też tak "znosi" że rączka mu sie jedną zgina. Obserwuj się czy nie pręży na jedną stronę. Ja chyba nas umowie do fizjoterapeuty bo jestem przewrażliwiona i cały czas "coś" widE u małego. TŻ twierdzi że się czepiam no ale cóż...

U mnie tradycyjnie 2 kp. Głowa mnie boli od zatok eeeh.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jej ubranka na chrzest, koszule dla męża na niedzielne urodzony mojej chrzesnicy i dla mnie sukienka na chrzest. Mama też sobie kupiła sukienkę na chrzest. Dlugo strasznie zeszło się ale daliśmy radę 😃

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Alicja



karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 09:18   #4571
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Morelle mam nadzieję że jak teraz wyleczycie Pestkę to już miną Wasze problemy zdrowotne

Cytat:
Napisane przez siilmariien Pokaż wiadomość
Zdrowia dla wszystkich chorowitków!
U nas dzisiaj noc była ciężka.
A Lila nie poszła do przedszkola i została w domu z katarem.

Jon_Snow to bardzo podobnie mamy z tym karmieniem
Zazdroszczę, że Twój Niko taki spokojny podczas spacerów! Lu dzisiaj nawet w chuście płakała, miałyśmy nerwowy spacer zakończony kupą na jej plecachA może też powinnam z nią wychodzić nieśpiącą w wózku? Ciekawe czy zasnęłaby bez płaczu... Wychodzę jak śpi w chuście i wracam jak zaczyna się przebudzać - szkoda mi, że przesypia spacer i nie popatrzy sobie na świat
Superowe to body na chrzest!

Etusiaaa ale Mateusz ma katar? Bo u nas to zalecenie dotyczyło charczenia niespowodowanego katarem. Żeby nawilżyć powietrze w pokoju mamy na noc czy na czas spania stawiać pojemniczek od inhalatora z wrzątkiem i solą fiz. Ja wlewam 5ml 1x... Mam roztwór 0.9 ale czytałam, że na katar skuteczniejsze jest 3-5%...
https://pediatria.mp.pl/lista/118665...-fizjologiczna

A Lili na przeziębienie w ten sam sposób wkraplalismy do wrzątku kilka kropel olejku (najczęściej sosnowego) jak szła spać, ale to dlatego że bała się inhalatoraNebulizator na pewno skuteczniejszy niż taka metoda, ale zawsze coś tam powdychała, bo czuć było mocno.
Słodkie Twoje dzieciaczki

KociaMatka z pieluszką też dobry patent

Mała, a gdybyś ścięła włosy tak za brodę? Lubisz taką długość?

Pestycyda jakby co widziałam gdzieś w necie artykuł o inhalacji, gdzie było napisane że olejku z drzewa herbacianego nie powinny małe dzieci wdychać, ale nie wiem dlaczego i czy to prawda, a nie mam teraz jak poszukać.

Minini masakra z tą znajomą Nie korci Cię żeby gdzieś to zgłosić? Biedne dzieci...
Super, że spokojnie dojechaliście

Darietta brawo za bioderka

Xzora mam nadzieję, że pani Justyna Wam pomoże i nie będziesz żałowała spotkania. Powodzenia dzisiaj, spokojnej nocy! Oby było lepiej! Dziwna sprawa z tymi karmieniami i że Klaudia nie chce ssać, trzymam kciuki żeby p. Just. zaradziła coś na to!

Taedio umknęło mi, a kto będzie chrzestnym, że taka bojowa teściowa?

Morelle super, że usg nerki wyszło dobrze. Współczuję kłótni z tż, biedni jesteście bo tyle stresów teraz macie + zmęczenie nie pomaga na pewno, łatwo o nerwy. Dobrze, że zrobiłaś posiew, oby szybko udało się zwalczyć zapalenie. Lekarka której nie zapaliła się lampka jak powiedziałaś o pieluchach i pozwoliła szczepić tragedia
A jak z wymiotami teraz?

Asia brawo za chrzest, zdrowia dla Jasia!




Może spróbuj bo Nikosia uspokaja bujanie w wózku my mamy jeszcze taką polną drogę przed domem to go wybuja jak ta lala



U nas dzisiaj super nocka była spanko o 22, pierwsze kp o 4 i następne już o 8 po obudzeniu więc w sumie w nocy tylko jedno.

Dzisiaj mamy usg bioderek o 18.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-28, 09:36   #4572
Mała!
Zakorzenienie
 
Avatar Mała!
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 4 923
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Jon
Kciuki za bioderka i super nocka

Myszowata
Jak tego dokonałaś, ze tak pięknie śpi?

Samatha
Witaj
Współczuję ci bólu kręgosłupa.
Zagladaj czesciej do nas!
I zdrowka dla Was!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"I nawet kiedy będzie gęsta mgła... Ja w tej mgle do Ciebie będę szła"

Kocham Cię syneczku...moja gwiazdo na niebie...
Mała! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 09:47   #4573
etusiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar etusiaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 453
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez myszowata1313 Pokaż wiadomość
Wspolczuje wam wszystkim tych nocnyi karmien.Moja Ola juz sie nauczyla spac cala noc. Czasami sie raz obudzi. A tak to spi 6-9godz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brawo za piękne noce👏👏
Cytat:
Napisane przez karolinuuusia Pokaż wiadomość
Jej ubranka na chrzest, koszule dla męża na niedzielne urodzony mojej chrzesnicy i dla mnie sukienka na chrzest. Mama też sobie kupiła sukienkę na chrzest. Dlugo strasznie zeszło się ale daliśmy radę 😃

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wow jakie zakupy.
ja wczoraj kupiłam swetry na allegro bo moja szafa jest tragiczna😉 trzeba troszkę nadrobić 😉

my dziś do lekarza bo znów na buzi plamy maść jest dobra dopóki smarujemy a potem znów. ciekawa jestem czy to nadal lojotokowe zapalenie skóry. .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Nasz dzień: 16 czerwca 2012

Paulinka: 16 września 2014

Mateusz: 13 lipiec 2017
etusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 10:15   #4574
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

hej ho

Nadrobiłam Was, wcześniej podczytywałam przy ściąganiu, ale teraz czytam książki i robią mi się zaległości u Was mam nadzieję, że pamiętam, co chciałam napisać.

Minini my też kombinezon z lidla mamy do chusty ba! wzięłam nawet 2 rozmiary, żeby na wiosnę było. Moja drobinka w 50/56 płynie teraz. Znajoma masakra.

Xzora przytulam Cię mocno. U nas niestety było tak, że po podaniu butli do każdego karmienia J na 2-3 tygodnie stracił w ogóle zainteresowanie piersią do tego stopnia, że ja chodziłam bez niczego, bo miałam pęknięte sutki (bardzo bardzo) i mleko aż kapało, a on kompletnie nic. Teraz jest tak, że je z piersi, ale tylko w nocy. W dzień po 2-3 minutach się rzuca histerycznie i nie ma szans, żeby go ponownie przystawić. Za to w nocy ciągnie minimum 10 minut na spokojnie. Jeśli chodzi o częste jedzenie, to u nas niestety to był objaw głodu był taki moment, że karmiliśmy co 2 godziny (tylko wtedy J już miał miesiąc i ważył 250gr więcej niż waga urodzeniowa, nadal nie 3 kg. Masakra ). Próba piersi, odciągnięte, mm. Co 2 godziny dosłownie, w nocy co 3. I tak było przez 5-6 dni. Wciągał zazwyczaj wszystko. 6 dnia zaczął wymiotować, więc wydłużyliśmy czas do 3 godzin w dzień i 4 w nocy. Dopiero od tego tygodnia nie budzę go w nocy na karmienie, tylko śpi ile chce i dopiero jak się obudzi to je, a w dzień jeśli śpi trzymamy do 3,5-4 godzin maks. Teraz jego porcja cała to 100-120 ml. Potrafi zjeść 80, a potrafi też 130, ale to rzadko. Waży teraz 4660 (w niedzielę). A strach o przyrosty mam nadal, przy każdej zmianie. Wyszła epopeja. Jak byś chciała, to naprawdę odezwij się na pw. Bardzo mocno wiem, co przechodzisz teraz

Aaa i bezrękawników niestety tż nie praktykuje

Mała! też się czaję na taką kurtkę i walczę ze sobą, czy wydawać tyle kasy.

Calineczka my za Prevenar płaciliśmy 199 zł. Apteka Słoneczna, może sprawdź, czy nie masz w okolicy?

Taedio widzę, że kogoś chusty też porwały. Ja się strasznie wkręciłam i strasznie żałuję, że nie mogę teorii przetestować szybo w praktyce. O domieszkach jest bardzo fajnie napisane tu - http://domowa.tv/domieszki-w-chustach-co-daja/ z kolei o splotach tu - http://nosicielstwo-bliskosci.blogsp...zgledu-na.html. Nie udało mi się do tej pory znaleźć jakiegoś wiarygodnego opisu splotu serduszkowego i jodełkowego, trzeba by zapytać jakąś doświadczoną chustoświrkę. W kwestii długości, podpowiem Ci tylko, że ta długość podana (3.6, 4.2, 4.6 etc.) jest też nie do końca wiarygodna i często zależy jak producent liczy. Np. niektóre marki w tą długość wliczają pełne skosy (czyli to długość praktycznie od najdłuższego, do najdłuższego końca) a niektórzy podają długość bez skosów. Zmierzyłam moje chusty, które mam w domu i np. Womar 4.6 ma realnie prawie 5m a Lenny Lamb 4.2 ma prawie 4.60 (elastyka no name nie chciało mi się już ). Nie myślałaś o używce? Na FB jest zatrzęsienie, a połamana zawsze trochę lepiej chodzi niż nowa (i mówi to osoba, która prawdopodobnie i tak kupi nową, bo inny wzór mi się nie podoba ). A i jeszcze na koniec, jeśli tu dotarłaś 2-7.10. jest Międzynarodowy Tydzień Bliskości i wieść niesie, że wtedy pojawiają się %

Uściski dla wszystkich chorutków, Małych i Dużych. Przyłączam się do grona, choć u mnie nie katar a kontuzja nogi
martini. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 11:08   #4575
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Minini - ja tez nie mam kontaktu z chrzestna, także juz nie częstuje mnie adwokatem.
Żona kuzyna - czumu nie. A moze byc tez tylko jeden chrzestny.
Dobrze, ze u mnie mąż ma siostry cioteczne bo tez byłby problem.
A z tą znajomą moze warto porozmawiać - przedstawić negatywne skutki podawania dzieciom uspokajaczy. Wydaje mi sie, ze jakby miała świadomość jak wielką krzywdę wyrządza dzieciom i robiła to z premedytacją to by o tym nie mówiła.

Calineczka - spokojnie mozesz wit D uzupełnić kroplami, czy kupić osobno w kapsułkach jesli potrzebujesz większej dawki. Tylko przy większych jednak dobrze zbadać sobie poziom tej witaminy. Ja raczej nie mam niedoboru wiec poki co biore tylko tą w Foliku Mama, czyli 800jednostek.
Fajna sukiienka. Tez wole jednokolorowe, ale akurat ten wzór spoko. No i jak idealna do karmienia to zostaw.

Devileek - na pewno wszystko dobrze bedzie po szczepieniu. Coś sporo tych naszych dzieciaczków z asymetria. Ja widzę, ze moja juz mniej leci na tą lewa stronę.

U nas chyba nie trzeba zaświadczenia do bycia chrzestnym. Przynajmniej ksiądz nic nie mówił.

Samantha - dobrze, ze z sercem Maxa ok i ze kontrola wystarczy. Walcz z tym ubezpieczeniem.
Chocby za wprowadzenie w błąd powinni ci zwrócić kasę.

JonSnow - kciuki za bioderka.

Etusia - ja tez zamówiłam swetry. 2 odeśle i jeden zostawię. Dobrze, ze wszystkie 3 mi sie nie spodobały bo byłby problem. A i jeszcze legginsy do jogi mi przyszły.

Jestem po spotkaniu z CDL. Przyczyna obecnych problemów z KP tkwi w tym, ze do 7 doby nie miałam nawału przez za krótkie wędzidełko. Do momentu kiedy laktacja nie jest stabilna i dziecko jest młodsze w piersiach jest jeszcze nadprodukcja mleka. My wlasnie wychodzimy z tej fazy i mleka produkuje sie tyle ile dziecko wypija, a dziecko juz nie ma potrzeby ssania dla ssania, tylko ssie zeby sie najeść dlatego problem sie uwidocznił.
Mam brać zioła na pobudzenie laktacji i działać laktatorem. Klaudia ma dostawać 5x po 60ml na dobę przed KP. Po tygodniu kontrola wagi i zmniejszenie mm (telefonicznie ma podać dalsze wskazówki)

Ciesze sie, ze zdecydowałam się na jej wizytę. Poukładane mam w głowie juz co robić. Wiem, ze Klaudia całkiem dobrze ssie. Przede wszystkim jestem spokojniejsza.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xzora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 11:17   #4576
myszowata1313
Rozeznanie
 
Avatar myszowata1313
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 984
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez Mała! Pokaż wiadomość
Jon
Kciuki za bioderka i super nocka

Myszowata
Jak tego dokonałaś, ze tak pięknie śpi?

Samatha
Witaj
Współczuję ci bólu kręgosłupa.
Zagladaj czesciej do nas!
I zdrowka dla Was!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmm. Nie wiem. Sama sie przestawila.
Ale duzo tez daje to ze pozno chodzi spac 23/24. Jak usnie wczesniej to sie budzi.
Cytat:
Napisane przez etusiaaa Pokaż wiadomość
brawo za piękne noce👏👏

wow jakie zakupy.
ja wczoraj kupiłam swetry na allegro bo moja szafa jest tragiczna😉 trzeba troszkę nadrobić 😉

my dziś do lekarza bo znów na buzi plamy maść jest dobra dopóki smarujemy a potem znów. ciekawa jestem czy to nadal lojotokowe zapalenie skóry. .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziekujemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszowata1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 11:19   #4577
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Martini - ja rownież przytulam i podziwiam za walkę o mleko! Kciuki za przyrosty!
A jak TZ nie lubi bezrekawnikow to mozesz bez wyrzutów kupić podwójną kurtkę wspolczuje kontuzji nogi.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xzora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 11:32   #4578
siilmariien
Wtajemniczenie
 
Avatar siilmariien
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 595
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Dziewczyny dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi!
Zapiszę Lu do fizjoterapeuty.

Xzora tak się cieszę, że udało się ustalić plan działania, który Ci odpowiada To że wiesz już co się dzieje i jesteś spokojniejsza też ma ogromne znaczenie. Powodzenia dla Was!

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Samantha super że się odezwałaś! Współczuję tego bólu pleców, oby udało się szybko coś zaradzić na niego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
siilmariien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 11:44   #4579
taedio
MerDer 4ever
 
Avatar taedio
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 927
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Martini dzięki za te linki! Zamówiłam w końcu z littlefrog skosnokrzyżowa bo tez nie znalazłam za dużo o tym splocie jodełkowym. Najwyżej następna bedzie taka zamówiłam 3,6 jestem na grupie sprzedwzowej ale nic mnie nie urzekło wiec zamówiłam nowa narazie jaka Tobie sie podoba?

Xzora fajna doradczyni trzymam za Was kciuki

Co do mojej teściowej - No cóż tak jak mówiłam, decyzji nie zmienimy jak jej nie bedzie to plakac nie bede :p
__________________
taedio jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-28, 11:54   #4580
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Dziękujemy za kciuki

Xzora super że się zdecydowałaś na wizytę CDL. Teraz jak macie plan działania to na pewno niebawem uda Wam się wyjść z mm z powodzeniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 12:18   #4581
taedio
MerDer 4ever
 
Avatar taedio
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 927
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Przyjechałam do teściów bo teść zaprosił mnie na ognisko jako obiad młody śpi na tarasie

Idziemy dzisiaj z Tz, młodym i znajomymi do restauracji na taki kulinarny czwartek. Płaci sie 50 zł i je ile chce
__________________
taedio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 12:36   #4582
minini
Zadomowienie
 
Avatar minini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 829
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
hej ho

Nadrobiłam Was, wcześniej podczytywałam przy ściąganiu, ale teraz czytam książki i robią mi się zaległości u Was mam nadzieję, że pamiętam, co chciałam napisać.

Minini my też kombinezon z lidla mamy do chusty ba! wzięłam nawet 2 rozmiary, żeby na wiosnę było. Moja drobinka w 50/56 płynie teraz. Znajoma masakra.

Xzora przytulam Cię mocno. U nas niestety było tak, że po podaniu butli do każdego karmienia J na 2-3 tygodnie stracił w ogóle zainteresowanie piersią do tego stopnia, że ja chodziłam bez niczego, bo miałam pęknięte sutki (bardzo bardzo) i mleko aż kapało, a on kompletnie nic. Teraz jest tak, że je z piersi, ale tylko w nocy. W dzień po 2-3 minutach się rzuca histerycznie i nie ma szans, żeby go ponownie przystawić. Za to w nocy ciągnie minimum 10 minut na spokojnie. Jeśli chodzi o częste jedzenie, to u nas niestety to był objaw głodu był taki moment, że karmiliśmy co 2 godziny (tylko wtedy J już miał miesiąc i ważył 250gr więcej niż waga urodzeniowa, nadal nie 3 kg. Masakra ). Próba piersi, odciągnięte, mm. Co 2 godziny dosłownie, w nocy co 3. I tak było przez 5-6 dni. Wciągał zazwyczaj wszystko. 6 dnia zaczął wymiotować, więc wydłużyliśmy czas do 3 godzin w dzień i 4 w nocy. Dopiero od tego tygodnia nie budzę go w nocy na karmienie, tylko śpi ile chce i dopiero jak się obudzi to je, a w dzień jeśli śpi trzymamy do 3,5-4 godzin maks. Teraz jego porcja cała to 100-120 ml. Potrafi zjeść 80, a potrafi też 130, ale to rzadko. Waży teraz 4660 (w niedzielę). A strach o przyrosty mam nadal, przy każdej zmianie. Wyszła epopeja. Jak byś chciała, to naprawdę odezwij się na pw. Bardzo mocno wiem, co przechodzisz teraz

Aaa i bezrękawników niestety tż nie praktykuje

Mała! też się czaję na taką kurtkę i walczę ze sobą, czy wydawać tyle kasy.

Calineczka my za Prevenar płaciliśmy 199 zł. Apteka Słoneczna, może sprawdź, czy nie masz w okolicy?

Taedio widzę, że kogoś chusty też porwały. Ja się strasznie wkręciłam i strasznie żałuję, że nie mogę teorii przetestować szybo w praktyce. O domieszkach jest bardzo fajnie napisane tu - http://domowa.tv/domieszki-w-chustach-co-daja/ z kolei o splotach tu - http://nosicielstwo-bliskosci.blogsp...zgledu-na.html. Nie udało mi się do tej pory znaleźć jakiegoś wiarygodnego opisu splotu serduszkowego i jodełkowego, trzeba by zapytać jakąś doświadczoną chustoświrkę. W kwestii długości, podpowiem Ci tylko, że ta długość podana (3.6, 4.2, 4.6 etc.) jest też nie do końca wiarygodna i często zależy jak producent liczy. Np. niektóre marki w tą długość wliczają pełne skosy (czyli to długość praktycznie od najdłuższego, do najdłuższego końca) a niektórzy podają długość bez skosów. Zmierzyłam moje chusty, które mam w domu i np. Womar 4.6 ma realnie prawie 5m a Lenny Lamb 4.2 ma prawie 4.60 (elastyka no name nie chciało mi się już ). Nie myślałaś o używce? Na FB jest zatrzęsienie, a połamana zawsze trochę lepiej chodzi niż nowa (i mówi to osoba, która prawdopodobnie i tak kupi nową, bo inny wzór mi się nie podoba ). A i jeszcze na koniec, jeśli tu dotarłaś 2-7.10. jest Międzynarodowy Tydzień Bliskości i wieść niesie, że wtedy pojawiają się %

Uściski dla wszystkich chorutków, Małych i Dużych. Przyłączam się do grona, choć u mnie nie katar a kontuzja nogi
co narozrabiałaś z nogą?

co do kombi z lidla - nie uwazasz ze te guziki troche za grube są? obawiam sie zeby nie gniotly mlodego podczas noszenia w chuscie.
jeszcze go nie testowalam bo dopiero robie pranie po wyjeździe.


Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
Minini - ja tez nie mam kontaktu z chrzestna, także juz nie częstuje mnie adwokatem.
Żona kuzyna - czumu nie. A moze byc tez tylko jeden chrzestny.
Dobrze, ze u mnie mąż ma siostry cioteczne bo tez byłby problem.
A z tą znajomą moze warto porozmawiać - przedstawić negatywne skutki podawania dzieciom uspokajaczy. Wydaje mi sie, ze jakby miała świadomość jak wielką krzywdę wyrządza dzieciom i robiła to z premedytacją to by o tym nie mówiła.

Calineczka - spokojnie mozesz wit D uzupełnić kroplami, czy kupić osobno w kapsułkach jesli potrzebujesz większej dawki. Tylko przy większych jednak dobrze zbadać sobie poziom tej witaminy. Ja raczej nie mam niedoboru wiec poki co biore tylko tą w Foliku Mama, czyli 800jednostek.
Fajna sukiienka. Tez wole jednokolorowe, ale akurat ten wzór spoko. No i jak idealna do karmienia to zostaw.

Devileek - na pewno wszystko dobrze bedzie po szczepieniu. Coś sporo tych naszych dzieciaczków z asymetria. Ja widzę, ze moja juz mniej leci na tą lewa stronę.

U nas chyba nie trzeba zaświadczenia do bycia chrzestnym. Przynajmniej ksiądz nic nie mówił.

Samantha - dobrze, ze z sercem Maxa ok i ze kontrola wystarczy. Walcz z tym ubezpieczeniem.
Chocby za wprowadzenie w błąd powinni ci zwrócić kasę.

JonSnow - kciuki za bioderka.

Etusia - ja tez zamówiłam swetry. 2 odeśle i jeden zostawię. Dobrze, ze wszystkie 3 mi sie nie spodobały bo byłby problem. A i jeszcze legginsy do jogi mi przyszły.

Jestem po spotkaniu z CDL. Przyczyna obecnych problemów z KP tkwi w tym, ze do 7 doby nie miałam nawału przez za krótkie wędzidełko. Do momentu kiedy laktacja nie jest stabilna i dziecko jest młodsze w piersiach jest jeszcze nadprodukcja mleka. My wlasnie wychodzimy z tej fazy i mleka produkuje sie tyle ile dziecko wypija, a dziecko juz nie ma potrzeby ssania dla ssania, tylko ssie zeby sie najeść dlatego problem sie uwidocznił.
Mam brać zioła na pobudzenie laktacji i działać laktatorem. Klaudia ma dostawać 5x po 60ml na dobę przed KP. Po tygodniu kontrola wagi i zmniejszenie mm (telefonicznie ma podać dalsze wskazówki)

Ciesze sie, ze zdecydowałam się na jej wizytę. Poukładane mam w głowie juz co robić. Wiem, ze Klaudia całkiem dobrze ssie. Przede wszystkim jestem spokojniejsza.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
super spotkanie z cdl. świetnie ze Ci tyle wyjaśniła i teraz juz wiesz co i dlaczego. oby teraz udalo sie wejsc tylko na kp. po tych wszystkich dzialaniach!!

a znajoma od syropku... to taka znajoma z podstawowki jeszcze. nigdy jej nie lubilam. ale ze sie znamy to czasem na spacerze czy gdzies jak ją spotkam to porozmawiamy chwile. jest jakby to nazwac niereformowalna. ma w cholere kasy i mysli ze wie i może wszystko. nie dyskutuje z nią bo to nie ma sensu...
szkoda dzieci tylko.

Cytat:
Napisane przez taedio Pokaż wiadomość
Przyjechałam do teściów bo teść zaprosił mnie na ognisko jako obiad młody śpi na tarasie

Idziemy dzisiaj z Tz, młodym i znajomymi do restauracji na taki kulinarny czwartek. Płaci sie 50 zł i je ile chce
uuu mniamm ale wyżerka bedzie hihi smacznego!!
__________________
______________________
Bycie mamą jest najlepiej opłacaną pracą na świecie
- wynagrodzenie otrzymuje się w postaci czystej miłości
_________________________ __
minini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 13:33   #4583
Devileek
Zakorzenienie
 
Avatar Devileek
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 6 653
GG do Devileek
Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
Minini - ja tez nie mam kontaktu z chrzestna, także juz nie częstuje mnie adwokatem.
Żona kuzyna - czumu nie. A moze byc tez tylko jeden chrzestny.
Dobrze, ze u mnie mąż ma siostry cioteczne bo tez byłby problem.
A z tą znajomą moze warto porozmawiać - przedstawić negatywne skutki podawania dzieciom uspokajaczy. Wydaje mi sie, ze jakby miała świadomość jak wielką krzywdę wyrządza dzieciom i robiła to z premedytacją to by o tym nie mówiła.

Calineczka - spokojnie mozesz wit D uzupełnić kroplami, czy kupić osobno w kapsułkach jesli potrzebujesz większej dawki. Tylko przy większych jednak dobrze zbadać sobie poziom tej witaminy. Ja raczej nie mam niedoboru wiec poki co biore tylko tą w Foliku Mama, czyli 800jednostek.
Fajna sukiienka. Tez wole jednokolorowe, ale akurat ten wzór spoko. No i jak idealna do karmienia to zostaw.

Devileek - na pewno wszystko dobrze bedzie po szczepieniu. Coś sporo tych naszych dzieciaczków z asymetria. Ja widzę, ze moja juz mniej leci na tą lewa stronę.

U nas chyba nie trzeba zaświadczenia do bycia chrzestnym. Przynajmniej ksiądz nic nie mówił.

Samantha - dobrze, ze z sercem Maxa ok i ze kontrola wystarczy. Walcz z tym ubezpieczeniem.
Chocby za wprowadzenie w błąd powinni ci zwrócić kasę.

JonSnow - kciuki za bioderka.

Etusia - ja tez zamówiłam swetry. 2 odeśle i jeden zostawię. Dobrze, ze wszystkie 3 mi sie nie spodobały bo byłby problem. A i jeszcze legginsy do jogi mi przyszły.

Jestem po spotkaniu z CDL. Przyczyna obecnych problemów z KP tkwi w tym, ze do 7 doby nie miałam nawału przez za krótkie wędzidełko. Do momentu kiedy laktacja nie jest stabilna i dziecko jest młodsze w piersiach jest jeszcze nadprodukcja mleka. My wlasnie wychodzimy z tej fazy i mleka produkuje sie tyle ile dziecko wypija, a dziecko juz nie ma potrzeby ssania dla ssania, tylko ssie zeby sie najeść dlatego problem sie uwidocznił.
Mam brać zioła na pobudzenie laktacji i działać laktatorem. Klaudia ma dostawać 5x po 60ml na dobę przed KP. Po tygodniu kontrola wagi i zmniejszenie mm (telefonicznie ma podać dalsze wskazówki)

Ciesze sie, ze zdecydowałam się na jej wizytę. Poukładane mam w głowie juz co robić. Wiem, ze Klaudia całkiem dobrze ssie. Przede wszystkim jestem spokojniejsza.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam nadzieję że moje obawy się nie potwierdza

Jestem pod wrażeniem twojej walki o kp ! Bardzo się to chwali mam nadzieję, że Ci się uda jeśli jednak nie i będziesz coś zawsze musiała trochę podać mm nie czuj się źle bo na prawdę zrobiłaś co mogłaś

Cytat:
Napisane przez taedio Pokaż wiadomość
Przyjechałam do teściów bo teść zaprosił mnie na ognisko jako obiad młody śpi na tarasie

Idziemy dzisiaj z Tz, młodym i znajomymi do restauracji na taki kulinarny czwartek. Płaci sie 50 zł i je ile chce

No widziałam zdjęcie jaki leżing

Fajny pomysł z taką promocja daj znać co było dobrego Niko wytrzyma ?


My wczoraj byliśmy też z J. W ikei chciałam zobaczyć stół ale wiadomo z ikei nie idzie wyjść. Bez niczego więc jestem bogatsza o jakieś y
IMG_1506602025.983844.jpg
Dziś ma mi przyjść szafka łazienkowa ! W końcu będę mieć umywalkę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej kupić jedną drogą rzecz, która ci się podoba,
niż kilka tanich, które podobają ci się tylko trochę 
Devileek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 15:10   #4584
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
Minini - ja tez nie mam kontaktu z chrzestna, także juz nie częstuje mnie adwokatem.
Żona kuzyna - czumu nie. A moze byc tez tylko jeden chrzestny.
Dobrze, ze u mnie mąż ma siostry cioteczne bo tez byłby problem.
A z tą znajomą moze warto porozmawiać - przedstawić negatywne skutki podawania dzieciom uspokajaczy. Wydaje mi sie, ze jakby miała świadomość jak wielką krzywdę wyrządza dzieciom i robiła to z premedytacją to by o tym nie mówiła.

Calineczka - spokojnie mozesz wit D uzupełnić kroplami, czy kupić osobno w kapsułkach jesli potrzebujesz większej dawki. Tylko przy większych jednak dobrze zbadać sobie poziom tej witaminy. Ja raczej nie mam niedoboru wiec poki co biore tylko tą w Foliku Mama, czyli 800jednostek.
Fajna sukiienka. Tez wole jednokolorowe, ale akurat ten wzór spoko. No i jak idealna do karmienia to zostaw.

Devileek - na pewno wszystko dobrze bedzie po szczepieniu. Coś sporo tych naszych dzieciaczków z asymetria. Ja widzę, ze moja juz mniej leci na tą lewa stronę.

U nas chyba nie trzeba zaświadczenia do bycia chrzestnym. Przynajmniej ksiądz nic nie mówił.

Samantha - dobrze, ze z sercem Maxa ok i ze kontrola wystarczy. Walcz z tym ubezpieczeniem.
Chocby za wprowadzenie w błąd powinni ci zwrócić kasę.

JonSnow - kciuki za bioderka.

Etusia - ja tez zamówiłam swetry. 2 odeśle i jeden zostawię. Dobrze, ze wszystkie 3 mi sie nie spodobały bo byłby problem. A i jeszcze legginsy do jogi mi przyszły.

Jestem po spotkaniu z CDL. Przyczyna obecnych problemów z KP tkwi w tym, ze do 7 doby nie miałam nawału przez za krótkie wędzidełko. Do momentu kiedy laktacja nie jest stabilna i dziecko jest młodsze w piersiach jest jeszcze nadprodukcja mleka. My wlasnie wychodzimy z tej fazy i mleka produkuje sie tyle ile dziecko wypija, a dziecko juz nie ma potrzeby ssania dla ssania, tylko ssie zeby sie najeść dlatego problem sie uwidocznił.
Mam brać zioła na pobudzenie laktacji i działać laktatorem. Klaudia ma dostawać 5x po 60ml na dobę przed KP. Po tygodniu kontrola wagi i zmniejszenie mm (telefonicznie ma podać dalsze wskazówki)

Ciesze sie, ze zdecydowałam się na jej wizytę. Poukładane mam w głowie juz co robić. Wiem, ze Klaudia całkiem dobrze ssie. Przede wszystkim jestem spokojniejsza.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki za wyjscie z mm. Ile Klaudia przybiera ze kazali ci mm podawać
darietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 15:15   #4585
asia1905
Zakorzenienie
 
Avatar asia1905
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 261
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Xzora dużo siły życzę. Też mieliśmy za krótkie wedzidelko. Kiedy Wam podcieli naam dwa razy w 8 i 15 dniu i robiliśmy ćwiczenia, żeby wycwicyc język. Też nie miałam nawalu, ale juz w szpitalu działałam z laktatorem. Powodzenia
asia1905 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 15:15   #4586
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Wiki w tym tygodniu a najbardziej dzisiaj jest mega marudna. Spi po 20-30 minut i dalej jest śpiąca trze oczy płacze ze zmeczenia a zasnąć nie może.

Udało mi się ją uśpić na cycku ale sie budzi wiec jeżdżę po mieszkaniu.

Szkoda że nie jest gorąco bo bym wyszla na dwór a tak na pordki i body jest zazimno.

Jakies sposoby na usypianie dziecka
darietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 15:57   #4587
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Xzora, fajnie że wizyta cdl pomocna. Zawsze to lepiej jak ktoś fachowo okiem spojrzy i doradzi. Walczysz jak lwica o to kp ;*

Taedio, coś dla mnie. Ja bym zjadła WSZySTko!

Darietta, współczuję. Nie doradcze bo mój też nie chce spac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 16:10   #4588
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Xzora, fajnie że wizyta cdl pomocna. Zawsze to lepiej jak ktoś fachowo okiem spojrzy i doradzi. Walczysz jak lwica o to kp ;*

Taedio, coś dla mnie. Ja bym zjadła WSZySTko!

Darietta, współczuję. Nie doradcze bo mój też nie chce spac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Heh ja jeżdżę po mieszkaniu i na razie udaje mi się ją utrzymać we śnie. Mam nadzieje ze choć trochę bedzie wyspana ale juz chyba dzis nie wyjdziemy.

Dziewczyny mam pytanie o ten kombi z lidla wy pod niego coś będziecie zakładać? I pytanie drugie czy zakladacie maluszka buciki czy w samych skarpetkach jak idziecie w chuscie.
darietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 16:17   #4589
taedio
MerDer 4ever
 
Avatar taedio
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 927
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Minini dzięki!

Devilek młodego bierzemy praktycznie od początku wszędzie także myśle, że wytrzyma bedzie gondola, beda ręce do noszenia a jak cos to i miejsce do karmienia sie znajdzie
My tez byliśmy wczoraj w ikei 3 stówki nie moje
__________________
taedio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 16:35   #4590
nulkaa3
Rozeznanie
 
Avatar nulkaa3
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 864
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez darietta Pokaż wiadomość
I pytanie drugie czy zakladacie maluszka buciki czy w samych skarpetkach jak idziecie w chuscie.
Ja w chuscie nie noszę, ale buciki zakładam jej zawsze. Czy jedziemy autem czy spacerujemy w wózku, to buty na nogach są

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nulkaa3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-09 09:13:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:44.