Ile macie oszczędności? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-25, 17:28   #91
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Ile macie oszczędności?

[QUOTE=amber2046;78253116]Zdecydowali się na dziecko, wiec naturalnym jest, ze ponosili w związku z tym chciejstwem określone wydatki.
Ich obowiązkiem było utrzymywać córkę, dbać o jej zdrowie, zapewnić możliwość kształcenia. Dług wdzięczności miałabym wtedy gdyby rodzice pomagali jej w dorosłym życiu po zakończeniu przez nią edukacji.





No. A ona się przecież na rodziców nie decydowała, gdyby mogła wybrałaby ogarnietych i kasiastych, więc naturalnym jest, że wydatków ponosić nie musi. Ani utrzymywać, ani dbać o zdrowie i potrzeby.
Na szczęście na takie "wdzięczne inaczej " dzieci są jeszcze alimenty.

Chociaż normalni ludzie za sam fakt dania wychowania i wykształcenia jakiś tam dług wdzięczności jednak czują, że mają.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 17:57   #92
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
No. A ona się przecież na rodziców nie decydowała, gdyby mogła wybrałaby ogarnietych i kasiastych, więc naturalnym jest, że wydatków ponosić nie musi. Ani utrzymywać, ani dbać o zdrowie i potrzeby.
Na szczęście na takie "wdzięczne inaczej " dzieci są jeszcze alimenty.

Chociaż normalni ludzie za sam fakt dania wychowania i wykształcenia jakiś tam dług wdzięczności jednak czują, że mają.
Ja nie wiem kogo ty tłumaczysz Ludzi, którzy w dupie mają swoją przyszłość, leją na to sikiem prostym i co ? Hejt na jedyną córkę, że nie uśmecha jej się orać na rodziców przez x lat. Nie wiedziałam, że dziecko jest zakładnikiem niezaradnych rodziców.
Wybacz, jeżeli oboje są zdrowi, a mają wylane na swoją starość, to jest ich problem. Ja bym na miejscu tej dziewczyny im otwarcie zapowiedziała, że nie zamierzam na nich ryrać przez nie wiadomo ile, w końcu będę miała też swoją rodzinę, a kto mi da ?
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 18:01   #93
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Ile macie oszczędności?

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;7826971 6]Ja nie wiem kogo ty tłumaczysz Ludzi, którzy w dupie mają swoją przyszłość, leją na to sikiem prostym i co ? Hejt na jedyną córkę, że nie uśmecha jej się orać na rodziców przez x lat. Nie wiedziałam, że dziecko jest zakładnikiem niezaradnych rodziców.
Wybacz, jeżeli oboje są zdrowi, a mają wylane na swoją starość, to jest ich problem. Ja bym na miejscu tej dziewczyny im otwarcie zapowiedziała, że nie zamierzam na nich ryrać przez nie wiadomo ile, w końcu będę miała też swoją rodzinę, a kto mi da ?[/QUOTE]

Dzieci i rodzi się karuzela pokoleń niewychodzacych z ubóstwa
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 18:52   #94
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Dziewczyna nie pisała czy 20x kwota netto czy brutto. Tak czy inaczej ze 100 tys tego będzie, a to nie powiem - spora sumka jak na 24 latkę. Ale może niech się dziewczyna sama wypowie.
Zakładam też że skoro średnia to 4500 brutto to o 7k też mówimy brutto ( a nie 10k). Więc to Twoje obliczenia wydają mi się z
Z dupy to jest mylenie kwoty brutto z netto i pozniej ubolewanie, ile kto ma na koncie, bo jesli 4,5brutto to srednia a zarobki to 7tys brutto, to za zadne skarby nie uzbierasz oszczednosci 7×20mies = 140k. Przeczytaj ze zrozumieniem.
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 19:01   #95
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez natash88 Pokaż wiadomość
Z dupy to jest mylenie kwoty brutto z netto i pozniej ubolewanie, ile kto ma na koncie, bo jesli 4,5brutto to srednia a zarobki to 7tys brutto, to za zadne skarby nie uzbierasz oszczednosci 7×20mies = 140k. Przeczytaj ze zrozumieniem.
Ale nikt nie napisał, że ona zarania 7tys., to tylko założenie może zarania 17tys.netto i co wtedy, też tak ciężko odłożyć?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 19:13   #96
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Ile macie oszczędności?

Eh, skończmy te wyliczenia. Dziewczyna się pojawiła, napisała, zniknęła, a tutaj teraz trwają obliczenia.

Równie dobrze, ona może te pieniądze mieć, ale może też jest trollem, a tu teraz takie rozliczenia trwają

Ja tam bym chciała mieć 20krotność mojej wypłaty, nawet gdyby była najniższą krajową
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 19:17   #97
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 020
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Dzieci i rodzi się karuzela pokoleń niewychodzacych z ubóstwa
No własnie, dziedziczenie biedy jest może problemem na osobny wątek, ale warto zdawać sobie sprawę z ciągu przyczynowo skutkowego.

Swoim wpisem chciałam nie tylko sobie ulżyć, ale tez zwrócić uwagę że warto myśleć o swojej przyszłości finansowej i o tym jak może ona wpłynąć na naszych bliskich. Nie sugeruję że jedynym słusznym wyjściem jest odmawianie sobie wszystkiego na co mamy ochotę i na co teoretycznie nas stać żeby gromadzić oszczędności ale warto odkładać systematycznie tyle na ile możemy sobie pozwolić żeby jakiś niespodziewany wydatek jak utrata pracy/utrata pracy partnera/smierć partnera, rodzica czy kogos bliskiego kto nas finansowo wspiera/rozwód, choroba/wypadek lub z mniejszego kalibru chociażby remont auta czy wymiana lodówki był dla nas mniejszym obciążeniem finansowym.
Piszę o oczywistościach ale poraża mnie to że wiekszość mojej rodziny czy znajomych beztrosko żyje z dnia na dzień choć niewiele kosztowałby ich nawyk odłożenia czegoś co miesiąc.

O swoich rodziców oczywiście zatroszczę się na tyle na ile będzie mnie na to stać. Ale mam do nich żal o to że żyją tak nierozsądnie, że są tak niezaradni finansowo i że przez to boje sie także o swoja przyszłość. Niestety wielokrotnie podejmowane rozmowy nic nie dają więc nie zaczynam już z nimi tego tematu bo to po prostu nie ma sensu.
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-25, 20:28   #98
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
To ja znowu nie mogę patrzeć na kasę na koncie debetowym. Dla mnie to strata kasy. Wolę wrzucić na lokatę lub coś innego, nieraz w innym banku, co by w ogóle tej kasy nie było widać, a na bieżące wydatki brać pożyczki 0%. Chyba, że wypadłby mi większy wydatek, to i owszem wtedy będę ściągac kasę z lokaty, ale tak na bieżące wydatki w stylu "pralka padła" biorę np. 10 rat 0% i spłaty tych 200zł miesięcznie nawet nie odczuwam.
Ja zawsze trzymam na koncie debetowym sumę potrzebną przy losowych sytuacjach. Nie wyobrażam sobie doprowadzić go do zera, szczególnie gdy posiada się samochód. Czasem z dnia na dzień jest potrzebny 1000 zł na jakąś pierdołę, bez której nie da się korzystać z auta, a mechanik raczej nie da mi kredytu 0% :P Pewnie będę zostawiać z czasem mniej, póki co jednak mam jeszcze niedokończone mieszkanie (brak oświetlenia, brak łóżka, itp.), więc co miesiąc pojawia się jakiś wydatek.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 20:37   #99
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Ile macie oszczędności?

Nie da, ale jak się da zapłacić kartą kredytową to luz. Jak nie to trudno zerwę jakąś drobna miesięczną lokatę. W sumie rzadko mi się coś takiego zdarza.
No nie lubię kasy na zwykłym debetowym
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 21:38   #100
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Ale nikt nie napisał, że ona zarania 7tys., to tylko założenie może zarania 17tys.netto i co wtedy, też tak ciężko odłożyć?
W ogóle Nawiązałam tylko do jakichś randomowych, wyliczeń i później niewiary, że tyle można mieć. Oczywiście, że można - znam wiele przykładów b.dobrych zarobków ludzi poniżej 30r.ż.


P.S. chodziło mi głównie o mieszanie brutto/netto - może laska ogarnęła oszczędności 20*wypłata, bo po prostu ogarnia podstawy ekonomii
__________________
zakochana w sobie od urodzenia


Edytowane przez natash88
Czas edycji: 2017-10-25 o 21:41
natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 23:12   #101
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: Ile macie oszczędności?

My z Tz nie mamy za wiele gdyż wszystkie nasze oszczędności w ciągu ostatnich 2lat pochłonęło ślub i wesele, remont mieszkania i auto. Ja jako ja sama nie mam nic a wspólnie mamy odłożone kilka tysięcy tak koło 4-5.... mieliśmy więcej no ale wakacje tez trochę pochłonęły $$$$. W sumie zarabiamy dość dobrze, ale tez w miarę lekko żyjemy, nie lubimy sobie odmawiać fajnego ciuszka czy jakiś gadżetów. Mamy spory kredyt na wykończenie mieszkania plus pewną cześć wartości mieszkania spłacamy teściom bo nie dostaliśmy go całkiem za darmo. Mamy duże koszty utrzymania comiesięcznego czyli rachunki, kredyt, benzyna itp.
Moi rodzice nigdy oszczędności nie mieli, a od Tzta zawsze mieli


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-26, 04:38   #102
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Ile macie oszczędności?

My też raczej lekko podchodzimy. Na tzw. życie idzie miesięcznie jakieś 2 , 2,5 tysiąca. Kredyt prawie dwa. Opłaty, rozrywki i. ..nie ma co odkładać.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 09:02   #103
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
Nie da, ale jak się da zapłacić kartą kredytową to luz. Jak nie to trudno zerwę jakąś drobna miesięczną lokatę. W sumie rzadko mi się coś takiego zdarza.
No nie lubię kasy na zwykłym debetowym
No ja np. nie mam karty kredytowej i nie mam potrzeby jej posiadania. Kasa na debetowym daje jednak pewną swobodę - np. 2 tygodnie temu stwierdziłam,że nie mogę już patrzeć na moją starą pralkę, pojechałam do sklepu i kupiłam nową bez kombinowania skąd brać pieniądze.
Co do rodziców, to ja uważam, że jak dziecko ma środki to powinno rodzicom pomóc, jeśli im brakuje. Tak zwyczajnie Nie mam tu jednak na myśli patologicznych zachowań, kiedy rodzice mają wszystko gdzieś i oczekują od dziecka całkowitego utrzymywania na starość. Czym innym jest przecież pomoc np. w opłaceniu rachunków, kupnie leków, a czym innym sponsorowanie komuś życia.
Jak będę miała nadwyżki gotówki to chętnie pomogę rodzicom czy teściom, bo wiele dla nas zrobili.
A o swoją emeryturę już zadbałam, mam odpowiednie ubezpieczenie.
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 09:14   #104
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ile macie oszczędności?

Sory, ale co to jest konto debetowe?

Ze można mieć debet na koncie to ogarniam, ale ... pieniędze na koncie debetowym?
Chodzi wam o stały, odnawialny kredyt konsumencki przydzielany przez bank do danego konta i zależny od zadeklarowanych wpływów? Tzw "saldo debetowe"?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 09:42   #105
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Ile macie oszczędności?

może źle nazwałam, mam na myśli zwykłe, nieoprocentowane konto z kartą debetową hajs leży i się nie rozmnaża w żaden sposób.
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 10:44   #106
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Sory, ale co to jest konto debetowe?

Ze można mieć debet na koncie to ogarniam, ale ... pieniędze na koncie debetowym?
Chodzi wam o stały, odnawialny kredyt konsumencki przydzielany przez bank do danego konta i zależny od zadeklarowanych wpływów? Tzw "saldo debetowe"?
Właśnie też nie rozumiem o czym tu mowa, ale chyba po prostu o "zwykłym" koncie. Ja na takim też lubię mieć jakąś nadwyżkę na nagłe wydatki.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 11:23   #107
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Właśnie też nie rozumiem o czym tu mowa, ale chyba po prostu o "zwykłym" koncie. Ja na takim też lubię mieć jakąś nadwyżkę na nagłe wydatki.
Tak, konto debetowe to takie zwykłe konto.

Pamiętam jak mi przyszło info, miałam 18 lat i list z banku, że mam tyle i tyle na koncie debetowym.

Jak ja się bałam!
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 13:58   #108
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
No. A ona się przecież na rodziców nie decydowała, gdyby mogła wybrałaby ogarnietych i kasiastych, więc naturalnym jest, że wydatków ponosić nie musi. Ani utrzymywać, ani dbać o zdrowie i potrzeby.
Na szczęście na takie "wdzięczne inaczej " dzieci są jeszcze alimenty.

Chociaż normalni ludzie za sam fakt dania wychowania i wykształcenia jakiś tam dług wdzięczności jednak czują, że mają.
Sami tez dostali wychowanie i wykształcenie od swoich rodziców to co z nim później zrobili albo raczej czego nie zrobili owocuje ich aktualna i przyszła sytuacja życiowa. Nawet jeśli maja na tym polu braki wiele z nich mogliby nadrobić cechami, których im brakuje - pracowitością i zaradnością.
Moim zdaniem dług spłaca się zapewniając takie same albo lepsze warunki kolejnemu pokoleniu, czyli własnym dzieciom. Rodzice lekkoduchy z góry planujący żerować w przyszłości na córce są nieodpowiedzialnymi ludźmi. Jak już mieli taka koncepcje mogli spłodzić więcej dzieci, bo jedynaczka stanowi kiepska polisę na przyszłość. Wyjątkowo optymistycznie zakładają, ze będzie na tyle dobrze zarabiać by finansowo podołać utrzymaniu przez kilkanaście lat pary seniorów. Poza tym lekceważą ryzyko ewentualnej choroby lub niezdolności do pracy córki. Ciekawe jak wygląda ich plan B i czy w ogóle istnieje.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind

Edytowane przez amber2046
Czas edycji: 2017-10-26 o 14:00
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 14:25   #109
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Sami tez dostali wychowanie i wykształcenie od swoich rodziców to co z nim później zrobili albo raczej czego nie zrobili owocuje ich aktualna i przyszła sytuacja życiowa. Nawet jeśli maja na tym polu braki wiele z nich mogliby nadrobić cechami, których im brakuje - pracowitością i zaradnością.
Moim zdaniem dług spłaca się zapewniając takie same albo lepsze warunki kolejnemu pokoleniu, czyli własnym dzieciom. Rodzice lekkoduchy z góry planujący żerować w przyszłości na córce są nieodpowiedzialnymi ludźmi. Jak już mieli taka koncepcje mogli spłodzić więcej dzieci, bo jedynaczka stanowi kiepska polisę na przyszłość. Wyjątkowo optymistycznie zakładają, ze będzie na tyle dobrze zarabiać by finansowo podołać utrzymaniu przez kilkanaście lat pary seniorów. Poza tym lekceważą ryzyko ewentualnej choroby lub niezdolności do pracy córki. Ciekawe jak wygląda ich plan B i czy w ogóle istnieje.
Nazywa się państwo z wysokim socjalem. Wszyscy zrobimy na nich zrzutkę. ^^

Mój kraj taki piękny.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-26, 16:37   #110
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Ile macie oszczędności?

Co do debetowego to tez tego nie kumam. Ja mam do niego podpiete oszczedniosciowe, ale glownie z nazwy bo procent jest nikly i moge z niego wyplacac kiedy chce.
No i przynajmniej widze ile mam oszczednosci a ile do wydania w danym miesiacu.
Zadnych innych kont nie posiadam.

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 20:58   #111
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Ile macie oszczędności?

Wracając do tematu. Za chwilę dostaniemy 10 tysięcy. Już zastanawiamy się, czy to będzie fajny wyjazd, podłogi, czy coś jeszcze innego. O włożeniu na konto nie myślimy. Po co ?
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 21:24   #112
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Wracając do tematu. Za chwilę dostaniemy 10 tysięcy. Już zastanawiamy się, czy to będzie fajny wyjazd, podłogi, czy coś jeszcze innego. O włożeniu na konto nie myślimy. Po co ?
Po co? U mnie to jest na tzw "wszelki wypadek". Dość długo udało mi się przeżyć w złudnym przeświadczeniu, że wszelkie choroby i nieszczęścia mnie nie dotyczą, widywałam je głównie w telewizji. Do czasu gdy na raka zachorowała matka mojej najlepszej przyjaciółki. Potem w ciągu jednego roku wykryto raka u mojego dobrego przyjaciela oraz okazało się, że narzeczony wspomnianej przyjaciółki ma SM. Koszt leczenia zaczyna się chyba od 3 tys. zł miesięcznie. Nie odważyłabym się zakładać, że mnie coś podobnego nigdy nie spotka.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 21:26   #113
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Wracając do tematu. Za chwilę dostaniemy 10 tysięcy. Już zastanawiamy się, czy to będzie fajny wyjazd, podłogi, czy coś jeszcze innego. O włożeniu na konto nie myślimy. Po co ?
U mnie jest taka sama sytuacja z kasą. I normalnie myslalabym tak jak Ty. Podroz, nowy mebel, sprzęt.
Ale zachorowałam. Duza czesc z tych 10 tysięcy pójdzie na leczenie. Kasa będzie, wiec ok. Ale jakbym leczenia potrzebowala juz po wydaniu jej na wyjazd w Karaiby? Trochę srednio... dlatego te kilka tysięcy zawsze MUSZĘ mieć.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 21:34   #114
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
U mnie jest taka sama sytuacja z kasą. I normalnie myslalabym tak jak Ty. Podroz, nowy mebel, sprzęt.
Ale zachorowałam. Duza czesc z tych 10 tysięcy pójdzie na leczenie. Kasa będzie, wiec ok. Ale jakbym leczenia potrzebowala juz po wydaniu jej na wyjazd w Karaiby? Trochę srednio... dlatego te kilka tysięcy zawsze MUSZĘ mieć.
Kredyt na te kilka tysięcy? Przy normalnych dochodach spłaty się nie zauważy?
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 21:51   #115
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Kredyt na te kilka tysięcy? Przy normalnych dochodach spłaty się nie zauważy?
Ale po co brać kredyt skoro można się wcześniej zabezpieczyć na czarną godzinę i odłożyć nadwyżkę finansową? Kredyt to wciąż niepewne rozwiązanie, nie dość że oddajesz więcej to przecież nie masz pewności, czy za pół roku nadal będziesz w stanie go spłacić. Są różne losowe sytuacje. Jak dla mnie wydawanie pieniędzy z podejściem "jak się coś stanie to wezmę kredyt" jest mocno dziecinne.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 21:56   #116
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Ile macie oszczędności?

Mam 26 lat, 15 tys. oszczędności, których na razie nie mam zamiaru ruszać. Właśnie bierzemy z narzeczonym kredyt na mieszkanie. Mam samochód, ale kierowca że mnie marny. Do tego wszystkiego jestem obecnie bezrobotna.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 04:50   #117
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Ale po co brać kredyt skoro można się wcześniej zabezpieczyć na czarną godzinę i odłożyć nadwyżkę finansową? Kredyt to wciąż niepewne rozwiązanie, nie dość że oddajesz więcej to przecież nie masz pewności, czy za pół roku nadal będziesz w stanie go spłacić. Są różne losowe sytuacje. Jak dla mnie wydawanie pieniędzy z podejściem "jak się coś stanie to wezmę kredyt" jest mocno dziecinne.
Cóż. Pozostanę z radością dziecinna. W moim wieku to komplement.
Mam pewność, że za pół roku będziemy z mężem mogli nadal spłacać naszą pożyczkę.
A jeśli umrzemy, wole z niespłaconym kredytem niż z niewydanymi pieniędzmi na koncie.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 05:05   #118
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Cóż. Pozostanę z radością dziecinna. W moim wieku to komplement.
Mam pewność, że za pół roku będziemy z mężem mogli nadal spłacać naszą pożyczkę.
A jeśli umrzemy, wole z niespłaconym kredytem niż z niewydanymi pieniędzmi na koncie.
Nigdy nie masz pewności
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 07:57   #119
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Ale po co brać kredyt skoro można się wcześniej zabezpieczyć na czarną godzinę i odłożyć nadwyżkę finansową? Kredyt to wciąż niepewne rozwiązanie, nie dość że oddajesz więcej to przecież nie masz pewności, czy za pół roku nadal będziesz w stanie go spłacić. Są różne losowe sytuacje. Jak dla mnie wydawanie pieniędzy z podejściem "jak się coś stanie to wezmę kredyt" jest mocno dziecinne.
Co do podkreślonego, znam kilka osób które w czasach wysokiego oprocentowania lokat, brały w pracy kredyty na 0,0% i uzyskane w ten sposób środki wpłacały do banku. Następnie oddawały dług w comiesięcznych ratach, a odsetki były ich czystym zyskiem.
Korzystne jest tez płacenie firmowa karta kredytowa, niezależnie od stanu własnego konta.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 08:10   #120
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Wracając do tematu. Za chwilę dostaniemy 10 tysięcy. Już zastanawiamy się, czy to będzie fajny wyjazd, podłogi, czy coś jeszcze innego. O włożeniu na konto nie myślimy. Po co ?
Deputat węglowy? 🤔

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-24 05:42:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:03.