Styczniówki 2018 - część II - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-11-08, 07:40   #4261
Marlena234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 679
Dot.: Styczniówki 2018 - część II

Majka jutro odbieram wyniki i zobaczymy jak to u mnie bo przestałam brać żelazo wiec możliwe ze znów mogło spaść jak tak się wydarzy to lecę do sklepu po Wasze eliksiry .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marlena234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 08:21   #4262
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Styczniówki 2018 - część II

Cześć
Wczoraj miałam kiepski wieczór. Czułam się jak orki z majorki, mała uciskala wszędzie, do tego mega zgaga po powietrzu to jeszcze moja córeczka się poslizgnela i uderzyła się w róg stołu, ma wielką sliwe między oczami. No masakra jakas.

Dzisiaj zajechalam do dentysty na przegląd i całe szczęście nie mam nic do roboty. Super bo z córka do tego czasu chyba z 5 zębów mi poleciało.

Zamierzam dzisiaj zrobić część prania bo zanim to poschnie i poprasuje to minie, a póki siła jest to trzeba korzystać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 08:36   #4263
Barb83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 415
Dot.: Styczniówki 2018 - część II

Czesc dziewczyny!gratuluje udanych wizyt☺

_Toja zjadlabym tej tarty😝

Ja wyniki krwi i moczu w przyszlym tygodniu bede robic.ciekawe jak moja hemoglobina,na razie byla ladna.jak leze w nocy,to czuje jak zebra sie rozchodza od powiekszajacego sie brzuszka.musze zmieniac strony,bo czuje lekki ucisk/dyskomfort.z corka tego nie mialam,ale mialam tez mniejszy brzuszek.i miedzy nogami jestem obolala od ok.3tyg-pewnie kosci i wiazadla sie rozchodza.z corka tez tego nie mialam☺
Barb83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 08:51   #4264
djerba
Wtajemniczenie
 
Avatar djerba
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 681
Dot.: Styczniówki 2018 - część II

Hej dziewczyny,

Znowu u mnie brak czasu, żeby Was nadrobić.. ale staram się i mam nadzieję, że dziś wszystko doczytam

Wczoraj byłam na USG, bobas waży 2230 kg i wszystko byłoby ok poza moją anemią.. Lekarz przepisał mi żelazo. W żadnej ciąży nigdy nie stosowałam i zastanawiam się czy to rzeczywiście pomoże?
Któraś z Was brała i były widoczne pozytywne skutki?

No i dostałam OPR, że przytyłam od ostatniej wizyty (czyli 4 tyg temu).. tylko 800g Ogólnie jestem na plusie 7,5 kg i nic na to nie poradzę, że tak mało przybieram.. Ważne, że bobas przybiera na wadze..
Powiedziałam lekarzowi, że nie jadam w tej ciąży za bardzo mięsa, a on że muszę się zmuszać... no super rada...a może chcę zostać vege?
Nie no, bez żartów.. co mam zrobić, że nie czuję potrzeby jedzenia mięsiwa... jest tu jakaś wegetarianka, albo chociaż semi wegetarianka, która nie je mięsa i ma dobre wyniki hemoglobiny?
__________________
....When was d last time u did somethin for d first time?...
djerba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 08:51   #4265
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Styczniówki 2018 - część II

Dzień dobry!
przyszły mi koszule z dolce, zamówiłam M i są ok choć mogłam chyba S brać no ale już mi się odsyłać nie chce
Poćwiczyłam trochę ale ledwo ledwo...młody mi okropnie na przepone naciska co rusz mi słabo i czuje jakbym nie oddychała pełną piersią a tu jeszcze 2 msc z córą czegoś takiego nie miałam. No ale już bliżej niż dalej
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 09:02   #4266
djerba
Wtajemniczenie
 
Avatar djerba
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 681
Dot.: Styczniówki 2018 - część II

Cytat:
Napisane przez amparo27 Pokaż wiadomość
Uspokoili mnie, że to plamienie jest po badaniach. Rano badał mnie mój lekarz, w szpitalu miałam badanie i na izbie przyjęć i na oddziale, do tego pobierany posiew. Z Twixami wszystko ok, ważą po 1300g i konsekwentnie kopią w peloty od ktg. Nie lubią być podsłuchiwani mam nadzieję, że jutro przeniosą mnie na inny oddział. To był bardzo długi dzień, a najfajniejsze jest to, że dla mnie urodzinowy. Trochę inaczej sobie wyobrażałam swoją 30tke...

Kciuki za jutrzejsze wizyty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spóźnione, ale Wszystkiego Najlepszego, zwłaszcza zdrówka dla Ciebie i Twoich Twixów
Mam nadzieję, że wszystko zakończy się dobrze i z powrotem wrócisz do domku Trzymam kciuki!

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Lovvi23 Pokaż wiadomość
Little - takie rzeczy to ja też czytałam albo cała ciążę główkowo, a w dzień porodu poprzecznie i cc

Ponoć na tym etapie bobo ma 20% szans na obrót ciekawe...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas cały czas jest miednicowo
__________________
....When was d last time u did somethin for d first time?...
djerba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 09:19   #4267
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Styczniówki 2018 - część II

Barb83 też mnie spojenie łonowe boli, mój lekarz powiedział że teraz to normalne.

Byłam w pracy zanieść zwolnienie i znowu słyszałam że mam duży brzuch... litości już nie mam siły...
Załączam zdjęcie mojego wielkiego brzucha, dziś zaczynamy 33 tydzień!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg 33tc.jpeg (87,8 KB, 54 załadowań)
_toja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-08, 09:19   #4268
SweetChoco
Zadomowienie
 
Avatar SweetChoco
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 596
GG do SweetChoco
Dot.: Styczniówki 2018 - część II

Cytat:
Napisane przez djerba Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Znowu u mnie brak czasu, żeby Was nadrobić.. ale staram się i mam nadzieję, że dziś wszystko doczytam

Wczoraj byłam na USG, bobas waży 2230 kg i wszystko byłoby ok poza moją anemią.. Lekarz przepisał mi żelazo. W żadnej ciąży nigdy nie stosowałam i zastanawiam się czy to rzeczywiście pomoże?
Któraś z Was brała i były widoczne pozytywne skutki?

No i dostałam OPR, że przytyłam od ostatniej wizyty (czyli 4 tyg temu).. tylko 800g Ogólnie jestem na plusie 7,5 kg i nic na to nie poradzę, że tak mało przybieram.. Ważne, że bobas przybiera na wadze..
Powiedziałam lekarzowi, że nie jadam w tej ciąży za bardzo mięsa, a on że muszę się zmuszać... no super rada...a może chcę zostać vege?
Nie no, bez żartów.. co mam zrobić, że nie czuję potrzeby jedzenia mięsiwa... jest tu jakaś wegetarianka, albo chociaż semi wegetarianka, która nie je mięsa i ma dobre wyniki hemoglobiny?
Ja mało jem mięsa, w zasadzie tylko raz w tygodniu i to jak mi się przypomni.
Brałam tardyferon przez 2 miesiące i wyniki poszły do góry. Teraz już nie biorę żelaza tylko piję sobie koktajle z pietruszką i chyba spróbuję z tą pokrzywą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SweetChoco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 09:27   #4269
djerba
Wtajemniczenie
 
Avatar djerba
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 681
Dot.: Styczniówki 2018 - część II

Cytat:
Napisane przez SweetChoco Pokaż wiadomość
Ja mało jem mięsa, w zasadzie tylko raz w tygodniu i to jak mi się przypomni.
Brałam tardyferon przez 2 miesiące i wyniki poszły do góry. Teraz już nie biorę żelaza tylko piję sobie koktajle z pietruszką i chyba spróbuję z tą pokrzywą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0! Ja mam w domu dużo suszonej pokrzywy i teraz tak sobie myślę.. że może bym sobie robiła jakieś herbatki.. Myślałam w ogóle, że nie można pokrzywy w ciąży
Te soki z buraka to jakaś ściema jest? bo opinii w necie jest mnóstwo.. w większości 50/50

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

Cytat:
Napisane przez SweetChoco Pokaż wiadomość
Ja mało jem mięsa, w zasadzie tylko raz w tygodniu i to jak mi się przypomni.
Brałam tardyferon przez 2 miesiące i wyniki poszły do góry. Teraz już nie biorę żelaza tylko piję sobie koktajle z pietruszką i chyba spróbuję z tą pokrzywą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też zaczęłam dzisiaj ten tardyferon. Brałaś go na czczo? Ja miałam tak zalecone, ale już 2 osoby mi powiedziały, że źle się wtedy czuły, więc połykam podczas śniadania.
Nie miałaś problemów z wypróżnianiem?
__________________
....When was d last time u did somethin for d first time?...
djerba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 09:30   #4270
SweetChoco
Zadomowienie
 
Avatar SweetChoco
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 596
GG do SweetChoco
Dot.: Styczniówki 2018 - część II

Cytat:
Napisane przez djerba Pokaż wiadomość
0! Ja mam w domu dużo suszonej pokrzywy i teraz tak sobie myślę.. że może bym sobie robiła jakieś herbatki.. Myślałam w ogóle, że nie można pokrzywy w ciąży
Te soki z buraka to jakaś ściema jest? bo opinii w necie jest mnóstwo.. w większości 50/50

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------



Ja też zaczęłam dzisiaj ten tardyferon. Brałaś go na czczo? Ja miałam tak zalecone, ale już 2 osoby mi powiedziały, że źle się wtedy czuły, więc połykam podczas śniadania.
Nie miałaś problemów z wypróżnianiem?
Najlepiej rano przed śniadaniem, ale ja brałam po posiłku bo właśnie dziwnie się czułam.
Na szczęście nie miałam po tym leku zaparć, on dość dobrze się wchłania. Wyniki szybko mi poszły do góry więc myślę że u Ciebie będzie podobnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SweetChoco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 09:51   #4271
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Styczniówki 2018 - część II

Cytat:
Napisane przez djerba Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Znowu u mnie brak czasu, żeby Was nadrobić.. ale staram się i mam nadzieję, że dziś wszystko doczytam

Wczoraj byłam na USG, bobas waży 2230 kg i wszystko byłoby ok poza moją anemią.. Lekarz przepisał mi żelazo. W żadnej ciąży nigdy nie stosowałam i zastanawiam się czy to rzeczywiście pomoże?
Któraś z Was brała i były widoczne pozytywne skutki?

No i dostałam OPR, że przytyłam od ostatniej wizyty (czyli 4 tyg temu).. tylko 800g Ogólnie jestem na plusie 7,5 kg i nic na to nie poradzę, że tak mało przybieram.. Ważne, że bobas przybiera na wadze..
Powiedziałam lekarzowi, że nie jadam w tej ciąży za bardzo mięsa, a on że muszę się zmuszać... no super rada...a może chcę zostać vege?
Nie no, bez żartów.. co mam zrobić, że nie czuję potrzeby jedzenia mięsiwa... jest tu jakaś wegetarianka, albo chociaż semi wegetarianka, która nie je mięsa i ma dobre wyniki hemoglobiny?
Gratulacje wizyty Chyba największy dzieciaczek na wątku, ale i najstarszy
Ja nie jestem wege, ale nigdy fanką mięsa nie byłam, a w ciąży wręcz mnie odrzuciło, szczególnie od czerwonego. Szybciej zjem kiełbasę, szynkę itp. ale jakieś kotlety, pieczone mięsa itp. tylko nieliczne mi wchodzą. Sama od czasu ciąży rzadko robię mięsne obiady, częściej u mamy jem mięso A wyniki mam ciągle dobre, co mnie dziwi, bo miewałam skłonności do anemii. Widocznie mimo wszystko jem wystarczająco mięsa, albo nadrabiam innymi źródłami.
Spróbuj naturalnie nadrobić braki, ja np. uwielbiam pistacje - mają sporo żelaza. Pestki dyni mają bardzo dużo. Na pewno znajdziesz coś co lubisz
Ale tabletki mimo wszystko powinnaś brać skoro lekarz zalecił.

Cytat:
Napisane przez _toja Pokaż wiadomość
Barb83 też mnie spojenie łonowe boli, mój lekarz powiedział że teraz to normalne.

Byłam w pracy zanieść zwolnienie i znowu słyszałam że mam duży brzuch... litości już nie mam siły...
Załączam zdjęcie mojego wielkiego brzucha, dziś zaczynamy 33 tydzień!
Super brzuszek mi też ostatnio w pracy mówili, że duży, ale to tak bardzo pozytywnie było Myślę, że większość osób nie ma nic złego na myśli, tylko my pewnie trochę przewrażliwione
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-08, 10:15   #4272
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Styczniówki 2018 - część II

Cytat:
Napisane przez djerba Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Znowu u mnie brak czasu, żeby Was nadrobić.. ale staram się i mam nadzieję, że dziś wszystko doczytam

Wczoraj byłam na USG, bobas waży 2230 kg i wszystko byłoby ok poza moją anemią.. Lekarz przepisał mi żelazo. W żadnej ciąży nigdy nie stosowałam i zastanawiam się czy to rzeczywiście pomoże?
Któraś z Was brała i były widoczne pozytywne skutki?

No i dostałam OPR, że przytyłam od ostatniej wizyty (czyli 4 tyg temu).. tylko 800g Ogólnie jestem na plusie 7,5 kg i nic na to nie poradzę, że tak mało przybieram.. Ważne, że bobas przybiera na wadze..
Powiedziałam lekarzowi, że nie jadam w tej ciąży za bardzo mięsa, a on że muszę się zmuszać... no super rada...a może chcę zostać vege?
Nie no, bez żartów.. co mam zrobić, że nie czuję potrzeby jedzenia mięsiwa... jest tu jakaś wegetarianka, albo chociaż semi wegetarianka, która nie je mięsa i ma dobre wyniki hemoglobiny?
Czasami taka uroda, ja od ostatniej wizyty, która była 2tygodnie temu schudłam pół kilo, od początku jestem 3kg na plusie i lekarz nic nie mówi, że źle skoro maluszek normalnie przybiera na wadze.
Cytat:
Napisane przez LittleBeetle Pokaż wiadomość
Dzień dobry!
przyszły mi koszule z dolce, zamówiłam M i są ok choć mogłam chyba S brać no ale już mi się odsyłać nie chce
Poćwiczyłam trochę ale ledwo ledwo...młody mi okropnie na przepone naciska co rusz mi słabo i czuje jakbym nie oddychała pełną piersią a tu jeszcze 2 msc z córą czegoś takiego nie miałam. No ale już bliżej niż dalej
Skąd Ty bierzesz siły na ćwiczenia

Córka naszło na babeczki i zrobiłyśmy babeczki czekoladowe, normalnie cuuudo

_toja piękny brzuszek dla mnie wcale nie jest wielki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:15 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Dodaje mój bebzolek w 33tc


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez cooos_ik
Czas edycji: 2017-11-08 o 10:07
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 10:15   #4273
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Styczniówki 2018 - część II

Toja cudnie to ciasto wyglada my tez wlasnie na wrzesien myslismy, zeby leciec na Kanary.

Amparo mam nadzieje, ze Cie zostawia w tym szpitalu, zawsze to wiekszy komfort psychiczny niz jak bedziesz lezec w domu, ale z drugiej strony jesli nic sie nie dzieje to moze bedziesz kepiej sie czula psychicznie w domu niz w szpitalu? Trzymam kciuki za Wasza trojke a na Furte zdarzycie jeszcze zobaczyc, polecam bardzo ta wyspe, jak dla mnie najpiekniejsze plaze na Kanarach

Djerba wazne, ze malenstwo rosnie i rozwija sie prawidlowo, a moze zacznij brac zelazo, poczytaj o odpowiednikach miesa i sprobuj jesc?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 10:29   #4274
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Styczniówki 2018 - część II

Cytat:
Napisane przez djerba Pokaż wiadomość
Powiedziałam lekarzowi, że nie jadam w tej ciąży za bardzo mięsa, a on że muszę się zmuszać... no super rada...a może chcę zostać vege?
Nie no, bez żartów.. co mam zrobić, że nie czuję potrzeby jedzenia mięsiwa... jest tu jakaś wegetarianka, albo chociaż semi wegetarianka, która nie je mięsa i ma dobre wyniki hemoglobiny?
Pisałam kilka postów temu - ja piłam przez 2 tyg sok z pokrzywy z apteki i wyniki mi poszły w górę.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 10:30   #4275
SweetChoco
Zadomowienie
 
Avatar SweetChoco
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 596
GG do SweetChoco
Dot.: Styczniówki 2018 - część II

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Pisałam kilka postów temu - ja piłam przez 2 tyg sok z pokrzywy z apteki i wyniki mi poszły w górę.
A myślisz że suszona pokrzywa dodana do koktajlu tak samo zadziała? Czy tylko ten sok?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SweetChoco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 10:38   #4276
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Styczniówki 2018 - część II

Dzień dobry witam się po totalnie nieprzespanej nocy. Wy też w nocy czujecie, że ważycie dwie tony?
_toja Poproszę kawałek tarty! brzuszek w sam raz, ludzie mówią "ale masz duży brzuszek" bo nawet nie wiedzą co innego się mówi Pamiętam jak ktoś chciał być miły dla mnie i nie w porę powiedział, że "wyglądam kwitnąco", to było chwilę po tym jak trochę zasłabłam, ale ta osoba nie wiedziała
cooos_ik szczęściaro jaki zgrabny, nieduży brzusio!
Cytat:
Napisane przez amparo27 Pokaż wiadomość
Żeby oni mi coś chcieli w ogóle powiedzieć... Wczoraj dostałam jakiś zastrzyk i dopiero dzisiaj mój gin mi powiedział, że to ten na płucka. W sumie gdyby nie on to nic bym nie wiedziała. Póki co szyjka zamknięta, więc tylko obserwacja. Na szew już jest raczej za późno. Zwłaszcza, że pojawiają się problemy z wielkością jednego. Jeśli się zatrzyma jego wzrost to czeka mnie szybkie CC. Jestem nastawiona na pobyt do rozwiazania i szczerze tego chcę. Wkurzę się jak mnie wypiszą, zwłaszcza, że mój gin też uważa, że powinnam już zostać. Wiadomo, że w domu najlepiej, ale za dużo się zaczęło dziać, gdyby mnie wypisali to zapewne chodziłabym po ścianach ze stresu. Teraz najważniejsze są dzieci. I tak mi się udało, bo jak dotąd naprawdę super znosiłam tą ciążę, świetnie się czułam i fajnie wykorzystałam ten czas. Mogłam trafić do szpitala dużo wcześniej, zagrożeń przy moim typie ciąży jest cała litania i już na początku lekarz uprzedził, że może być różnie. Przeżyję te kilka tygodni, byle wszystko skończyło się dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To może i dobrze, że będziesz pod ich okiem? Tak myślę, że ja chyba też czułabym się spokojniejsza już na obserwacji w tym przypadku. Widać, że jesteś bardzo rozsądna i to się liczy, mam nadzieję, że w miarę możliwości nie będzie Ci się tak przykrzył pobyt w szpitalu Pytaj ich o wszystko. Mi też o żadnych lekach nie mówili sami z siebie, ja przed każdym zastrzykiem pytałam co mi podają i dlaczego, na niektóre się nie zgadzałam (dostawałam je wtedy wbrew woli, bez komentarza).
djerba Gratuluję udanej wizyty, duży już dzieciaczek ja biorę żelazo od 19tc, pomaga, ale przez to, że biorę ciągle magnez, to dużo wolniej. Zawsze biorę Tardyferon przed śniadaniem, nie boli mnie żołądek i zapijam kwaśnym (albo lemoniada albo woda z wit.C), zaparć nie mam. Jeśli byś miała zaparcia, to znak, ze żelazo się nie wchłania. Aha i biorę dwa razy dziennie. Co do mięsa to ciągnie mnie mocno do pasztetu. A jeśli chodzi o sok z buraka to musi być koniecznie niepasteryzowany, świeży i/lub ukiszony. Znam osoby, u których zdziałał cuda. Ja nie wypróbowałam, więc nie wiem.
Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Ja się bardzo przekonuję do tych naturalnych metod
Przed staraniami kilka miesięcy walczyłam z pęcherzem, w ciąży też mnie złapał, a odkąd piję sok z żurawiny - wyniki idealne Teraz ta pokrzywa też działa najwidoczniej
PS. Pani w szkole rodzenia zadowolona bardzo z tego jak oddychamy przeponowo z Tżtem - jakbyśmy w chórze śpiewali! Nie przyznaliśmy się

Ja dziś chyba wypiorę torbę do szpitala i powoli zacznę pakowanie
hehehe ja jestem papla, więc pewnie od razu wystrzeliłabym że śpiewam Ja też zawsze stawiałam na naturalne metody, jak mnie zawiodła moja dieta to wtedy wspomogłam się żelazem, w sumie kiedyś już je brałam, więc jakoś nie miałam oporów. Ale mówię, ze z tą pokrzywą będę musiała spróbować żurawinę też uskuteczniam, nie miałam jak dotąd złego wyniku ani razu.

SweetChoco jeśli chcesz dodać pokrzywę do koktajlu, to zaparz ją wcześniej chociaż w niewielkiej ilości wody i dodaj napar ale pewnie słabsze będzie miał działanie od samego soku.
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 10:53   #4277
Blue_Turkus
Raczkowanie
 
Avatar Blue_Turkus
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 245
Dot.: Styczniówki 2018 - część II

Cytat:
Napisane przez djerba Pokaż wiadomość
Wczoraj byłam na USG, bobas waży 2230 kg i wszystko byłoby ok poza moją anemią.. Lekarz przepisał mi żelazo. W żadnej ciąży nigdy nie stosowałam i zastanawiam się czy to rzeczywiście pomoże?
Któraś z Was brała i były widoczne pozytywne skutki?

No i dostałam OPR, że przytyłam od ostatniej wizyty (czyli 4 tyg temu).. tylko 800g Ogólnie jestem na plusie 7,5 kg i nic na to nie poradzę, że tak mało przybieram.. Ważne, że bobas przybiera na wadze..
Powiedziałam lekarzowi, że nie jadam w tej ciąży za bardzo mięsa, a on że muszę się zmuszać... no super rada...a może chcę zostać vege?
Nie no, bez żartów.. co mam zrobić, że nie czuję potrzeby jedzenia mięsiwa... jest tu jakaś wegetarianka, albo chociaż semi wegetarianka, która nie je mięsa i ma dobre wyniki hemoglobiny?
wow
to chyba dobrze że mało tyjesz
nie musisz jeść mięsa, jakiś lekarz nie douczony. na mamaginekolog jest artykuł na ten temat
Blue_Turkus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 11:02   #4278
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Styczniówki 2018 - część II

Dzień dobry dziewczyny śliczne brzuszki!

Ja właśnie wracam z wizyty u endokrynologa, wyniki z wizyty na wizytę coraz lepsze, więc super ale Pani już dziś stwierdziła, że to końcówka, to następna wizyta po porodzie. Kurczę to już w sumie tak niedługo a ja tyle jeszcze nie wiem...muszę chyba oglądnąć te filmiki Mami Tato co Ty na to, o ogarnianiu bobasów

I w ogóle to jest zimno i brzydko, tak na kocyk i kakao

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 11:34   #4279
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Styczniówki 2018 - część II

Cytat:
Napisane przez SweetChoco Pokaż wiadomość
A myślisz że suszona pokrzywa dodana do koktajlu tak samo zadziała? Czy tylko ten sok?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szczerze mówiąc nie wiem, ale jakbym miała w domu, to na pewno bym użyła suszonej najpierw
I może jak mówi nikopoia, zaparzyć i dodać i napar, i susz do koktajlu


Co do buraka - ja czasem robię smoothie z jabłka i surowego buraka z odrobiną wody, po prostu. Jest pyszne
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-08, 11:58   #4280
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Styczniówki 2018 - część II

Ja kupiłam suszoną pokrzywe i ja zaparzam i tak pije 😀

Toja brzuszek super, taki w sam raz 😀

Cooosik Twój brzuszek tez jest ladniutki 😀

Ja przedwczoraj z synem robilam ciasteczka maślane i wszystkie sama zjadlam 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 12:23   #4281
SweetChoco
Zadomowienie
 
Avatar SweetChoco
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 596
GG do SweetChoco
Dot.: Styczniówki 2018 - część II

Macie śliczne brzuszki !
Mi dalej wyskakuje błąd i nie mogę mojego brzuchola wrzucić.
Mąż się przeziębił i dzisiaj na szkołę rodzenia pojadę sama, nie chcę żeby kogoś zaraził. Właśnie zjadłam budyń i dzieć szaleje w brzuchu, czasem tam się wypina że dostaję zadyszki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SweetChoco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 12:23   #4282
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Styczniówki 2018 - część II

Cytat:
Napisane przez FlexiLyn Pokaż wiadomość
Dzień dobry dziewczyny śliczne brzuszki!

Ja właśnie wracam z wizyty u endokrynologa, wyniki z wizyty na wizytę coraz lepsze, więc super ale Pani już dziś stwierdziła, że to końcówka, to następna wizyta po porodzie. Kurczę to już w sumie tak niedługo a ja tyle jeszcze nie wiem...muszę chyba oglądnąć te filmiki Mami Tato co Ty na to, o ogarnianiu bobasów

I w ogóle to jest zimno i brzydko, tak na kocyk i kakao

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wlasniew poniedzialek bylam u endo j powiedziala, ze mam przyjsc 6tyg po porodzie. W szoku bylam, ze w sumie to juuuz!
Z jednej strony jeszcze tyle do zrobienia, ze wszystko opoznilabym o miesiac, a z drugiej juz chce miec Dzidziutka przy sobie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 12:51   #4283
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Styczniówki 2018 - część II

Cytat:
Napisane przez _toja Pokaż wiadomość
Barb83 też mnie spojenie łonowe boli, mój lekarz powiedział że teraz to normalne.

Byłam w pracy zanieść zwolnienie i znowu słyszałam że mam duży brzuch... litości już nie mam siły...
Załączam zdjęcie mojego wielkiego brzucha, dziś zaczynamy 33 tydzień!
Jaki tam duży, śliczny jest! Ludzie to tak gadają, bo w sumie nie wiedzą co powiedzieć. Ja z kolei słyszę, że mam malutki i zawsze pytanie, gdzie te bliźniaki mam
Cytat:
Napisane przez djerba Pokaż wiadomość
0! Ja mam w domu dużo suszonej pokrzywy i teraz tak sobie myślę.. że może bym sobie robiła jakieś herbatki.. Myślałam w ogóle, że nie można pokrzywy w ciąży
Te soki z buraka to jakaś ściema jest? bo opinii w necie jest mnóstwo.. w większości 50/50

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------



Ja też zaczęłam dzisiaj ten tardyferon. Brałaś go na czczo? Ja miałam tak zalecone, ale już 2 osoby mi powiedziały, że źle się wtedy czuły, więc połykam podczas śniadania.
Nie miałaś problemów z wypróżnianiem?
Brawo za wagę maluszka ja biorę tardyferon przed śniadaniem i przed pierwszą kolacją. Wyniki nadal poniżej normy, ale z każdym badaniem jest lepiej
Cytat:
Napisane przez cooos_ik Pokaż wiadomość
Czasami taka uroda, ja od ostatniej wizyty, która była 2tygodnie temu schudłam pół kilo, od początku jestem 3kg na plusie i lekarz nic nie mówi, że źle skoro maluszek normalnie przybiera na wadze.Skąd Ty bierzesz siły na ćwiczenia

Córka naszło na babeczki i zrobiłyśmy babeczki czekoladowe, normalnie cuuudo

_toja piękny brzuszek dla mnie wcale nie jest wielki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:15 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Dodaje mój bebzolek w 33tc


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Śliczny brzusio
Cytat:
Napisane przez fiolek7317 Pokaż wiadomość
Toja cudnie to ciasto wyglada my tez wlasnie na wrzesien myslismy, zeby leciec na Kanary.

Amparo mam nadzieje, ze Cie zostawia w tym szpitalu, zawsze to wiekszy komfort psychiczny niz jak bedziesz lezec w domu, ale z drugiej strony jesli nic sie nie dzieje to moze bedziesz kepiej sie czula psychicznie w domu niz w szpitalu? Trzymam kciuki za Wasza trojke a na Furte zdarzycie jeszcze zobaczyc, polecam bardzo ta wyspe, jak dla mnie najpiekniejsze plaze na Kanarach

Djerba wazne, ze malenstwo rosnie i rozwija sie prawidlowo, a moze zacznij brac zelazo, poczytaj o odpowiednikach miesa i sprobuj jesc?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szczerze? Naprawdę wolę już zostać. Mam do szpitala 60km, w dodatku jest w centrum miasta i jak są korki to masakra z dojazdem. Jeszcze mój mąż ma taką pracę, że nie zawsze może wyjść w razie pilnej potrzeby, a pracuje na 3 zmiany. Wiem jak się czułam w domu po ostatnim wypisie ze szpitala. Gdyby mój gin nie kazał mi przyjechać szybciej do siebie na wizytę, to w przyszłym tygodniu, jak się miałam zgłosić do kontroli do szpitala, mogłoby być już za późno. Ale co oni tu wymyślą to nie wiem. Trochę straciłam zaufanie, bo gdyby mnie zostawili poprzednim razem, może nie byłoby tak źle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 13:27   #4284
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Styczniówki 2018 - część II

Nope... nie nadążam Was czytać. Pędzicie strasznie

Szybki update bobasowo-mieszkaniowo-ślubny:

Ilość ubrań jaka mam dla małego jest przeogromna! A to moi rodzice załatwili ogromny karton ubrań, a to mama TŻ dzisiaj dosłała z Londynu kolejny karton ubran... także chyba komoda mi nie starczy, tu by się przydała garderoba samych spodenek na 62 cm mam, jak dobrze liczę, około 30 par.
W wyprawki nadal nam brakuje łóżeczka, materaca i właśnie mebli do pokoju (ale to kupimy jak będzie pokój gotowy, mamy już wybrane przynajmniej co kupic). Poza tym jeszcze leżaczek chce kupić i wanienki nie mamy. I kompletnie żadnych zabawek/gryzakow/itp. Ale liczę po ciuchu trochę, że takie rzeczy dostaniemy od znajomych i rodziny

Mieszkaniowo remont w pełni. Ja siedzę w Dąbrowie pod Bydgoszcza a mój przyszły mąż - jak to dziko brzmi! - wrócił do Piotrkowa, zgarnąl brata i dziadka, i ogarniaja mieszkanie. Myślę że do końca przyszłego tygodnia wszystko będzie gotowe. Wrócę wtedy do nowego domu, będę mogła się nacieszyć MOIM WŁASNYM PRYWATNYM MIESZKANIEM, poukładam moja kolekcje kubków w szafkach kuchennych i będę prasowac te 3 tony ubran Małego Bo i tak pod koniec listopada wracam do Bydgoszczy znowu (miljon rzeczy Małego musze zabrać ze soba) i będę tu aż na miesiąc po porodzie. Także do Piotrkowa wrócę w lutym dopiero.

A co do ślubu to jutro idę zamówić tort, wybrać kwiatki dla siebie i do krawcowej. Cała reszta jest załatwiona Sukienkę będę mała znowu inna tzn. krawcowa połączy te 2 różowe (góra od tej bawełnianej z długim rękawem - żeby mi było ciepło i wygodnie, a dół od tej błyszczącej). Dołączę potem zdjęcia obu to mi powiecie czy to będzie dobrze wyglądało.

Waga u mnie 57kg czyli przytylam 9kg od początku. Ale wszystko poszło tylko w brzuch. Pupy nie mam w ogóle. Same plecy i nogi Regularnie smaruje sutki ta maścia Maltan i jestem ogromnie zadowolona! Widać i czuć różnice i nawilżeniu i elastyczności skóry. Także będę dalej się kremowac. Rozstępów na brzuchu nie mam żadnych - jedynie na prawej piersi (całej).

To chyba tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

Chciałam wam dodać zdjecia tych sukienek, ale mam jakąś nową wersję forum na telefonie i ciagle pojawia się komunikat, że funkcja dodawania zdjęć została zablokowana przed administratora dziadostwo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska

Edytowane przez Majaaaaa
Czas edycji: 2017-11-08 o 13:14
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 13:37   #4285
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Styczniówki 2018 - część II

Majaaaa to spodenek 62 masz akurat na tyle, żeby codziennie inne założyć wiem co znaczy przenieść się wreszcie do własnego mieszkania, także ciesz się tym Gospodyni powodzenia w przygotowaniach do ślubu

Zori ale żeby się tak nie podzielić z synem ciastkami, no wiesz

SweetChoco zdrowia dla męża! Mój dosyć opornie wychodził z lekkiego przeziębienia, ale się udało, teraz tylko katar.

FlexiLyn ja też oglądałam Zawitkowskiego o "obsłudze" dzieci, dobry jest
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 13:58   #4286
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Styczniówki 2018 - część II

Dziewczyny z tymi zdjęciami też nie mogłam dodać przez apke, najlepiej wkleić link z fotosika i od razu się wkleja

Majaaa powiedz mi Ty w mieszkanie w Bydgoszczy kupiłaś czy Piotrkowie ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 14:01   #4287
mujerguapisima
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 152
Dot.: Styczniówki 2018 - część II

Ja w szale wyprawki wiec znowu rzucam tematy do dyskusji : jupi:

Ile kupujecie kocykow i jakich?

Ile przescieradel?

Ile becikow i jakich?

Kupujcie od razu koldre, poduszke i posciel?

:pro si:
mujerguapisima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 14:13   #4288
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Styczniówki 2018 - część II

Cytat:
Napisane przez mujerguapisima Pokaż wiadomość
Ja w szale wyprawki wiec znowu rzucam tematy do dyskusji : jupi:

Ile kupujecie kocykow i jakich?

Ile przescieradel?

Ile becikow i jakich?

Kupujcie od razu koldre, poduszke i posciel?

:pro si:
Pisze jak leży córce miałam

1. Kocyki mialam 3 : gruby z minky, polarowy i cienki. Starczyło spokojnie

2. Miałam 2 prześcieradła i było ok

3. Miałam jeden rożek i w sumie lato to było więc mała częściej na poduszce płaskiej nosiłam

4. Pościeli teraz nie kupuje bo z córka używałam ja dopiero jak miala 5-6 miesięcy. Kupię później

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 14:18   #4289
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Styczniówki 2018 - część II

Cytat:
Napisane przez mujerguapisima Pokaż wiadomość
Ja w szale wyprawki wiec znowu rzucam tematy do dyskusji : jupi:

Ile kupujecie kocykow i jakich?

Ile przescieradel?

Ile becikow i jakich?

Kupujcie od razu koldre, poduszke i posciel?

:pro si:
Udanych zakupów
ja mam 1 kocyk polarkowy, 1 robiony na drutach gruby, rożek minky otwierany, który może służyć za kocyk/kołderkę. Więcej nie kupuję kocyków, chyba że jakimś cudem okaże się że to mało.

Prześcieradła 2, i tak na nim będę kładła tetrę.

1 rożek minky i mam jeden ciepły śpiworek.

Kołdry, poduszki nie kupiłam jeszcze. Pościele dostałam w prezencie chyba z 10 kompletów, nie będę tylu potrzebowała na pewno
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-08, 14:23   #4290
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Styczniówki 2018 - część II

Cytat:
Napisane przez cooos_ik Pokaż wiadomość
Dziewczyny z tymi zdjęciami też nie mogłam dodać przez apke, najlepiej wkleić link z fotosika i od razu się wkleja

Majaaa powiedz mi Ty w mieszkanie w Bydgoszczy kupiłaś czy Piotrkowie ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oboje z TŻ pochodzimy z Bydgoszczy (on spod Bydgoszczy ze wsi Dąbrowa). Ale ponieważ on jest żołnierzem zawodowym i ma jednostkę pod Łodzią to się przeprowadziliśmy do Piotrkowa Trybunalskiego - jakieś 20km od jego jednostki wojskowej. Także mieszkanie kupiliśmy w Piotrkowie.

Lekarza prowadzącego ciążę mam w Bydgoszczy więc co 4 tyg przyjeżdżam tu na usg. I też w Bydgoszczy będę rodzic. Po porodzie zostaje tu dodatkowo miesiąc u rodziców i potem już wracamy do Piotrkowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-22 13:20:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:29.