Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawiamy! II - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-29, 20:33   #3181
_Pixie_
Zadomowienie
 
Avatar _Pixie_
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 926
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Ooo to kawał drogi, w Krakowie mogłabym coś polecić.
_Pixie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-04, 10:36   #3182
klakla91
Zakorzenienie
 
Avatar klakla91
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 8 956
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez X_ana_X Pokaż wiadomość
Podlasie. W 2000 chciałabym się zmieścić
W tym budżecie oprócz sukni używanych wchodzi w grę również szycie Ja za swoją szytą w salonie przez krawcową, całą z koronki dałam właśnie 2000.
__________________
13.12.2008
10.05.2014
18.06.2016


34/2021
klakla91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 17:35   #3183
Ciocia_Andzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 118
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Hej, pozwolicie, że dołączę? Ślub czeka nas najpewniej w 2019 roku, ale nie mamy jeszcze konkretnej daty, bo wciąż nie wiemy jak długo zabierze nam uzbieranie potrzebnej kwoty. Chcemy zaprosić max. 60 osób i wydać nie więcej niż 20000 zł. Myślicie, że damy radę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciocia_Andzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 17:45   #3184
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez Ciocia_Andzia Pokaż wiadomość
Hej, pozwolicie, że dołączę? Ślub czeka nas najpewniej w 2019 roku, ale nie mamy jeszcze konkretnej daty, bo wciąż nie wiemy jak długo zabierze nam uzbieranie potrzebnej kwoty. Chcemy zaprosić max. 60 osób i wydać nie więcej niż 20000 zł. Myślicie, że damy radę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę, że to jest do zrobienia. Ale trzeba liczyć się z tym że ceny mogą pójśc w górę trochę. Jak tak patrzę to z roku na rok coraz więcej życzą sobie zespoły, fotograf czy kamerzysta.
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 17:48   #3185
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Dacie radę, jeśli podejdziecie z rozsądkiem i z niektórych rzeczy zrezygnujecie - np DJ zamiast zespolu, fotograf z potencjałem ale małym doswiadczeniem, brak kamerzysty, sukienka z drugiej ręki itp wtedy na luzie.
Najwięcej zależy od kosztów w restauracji/domu weselnym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 18:27   #3186
Ciocia_Andzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 118
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;7867854 6]Myślę, że to jest do zrobienia. Ale trzeba liczyć się z tym że ceny mogą pójśc w górę trochę. Jak tak patrzę to z roku na rok coraz więcej życzą sobie zespoły, fotograf czy kamerzysta.[/QUOTE]Tak, już nas o tym informowano, że teraz ceny są takie, a od przyszłego roku będą już inne, ale my nie możemy teraz się zadeklarować jak jesteśmy na rozstaju, tzn. do lutego przyszłego roku nie będziemy wiedzieć ile właściwie zarabiamy, bo ja jestem na stażu, a narzeczony jest przed awansem albo zmianą pracy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Dacie radę, jeśli podejdziecie z rozsądkiem i z niektórych rzeczy zrezygnujecie - np DJ zamiast zespolu, fotograf z potencjałem ale małym doswiadczeniem, brak kamerzysty, sukienka z drugiej ręki itp wtedy na luzie.
Najwięcej zależy od kosztów w restauracji/domu weselnym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ślub będzie cywilny, sukienkę kupuję na Zalando, zespołu i tak byśmy nie brali, bo nie lubimy takiej muzyki, ale sam fotograf mój wymarzony to wydatek rzędu 3500 zł No i rodzina TŻta będzie dojezdna, więc dochodzą koszty noclegu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciocia_Andzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 19:34   #3187
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez Ciocia_Andzia Pokaż wiadomość
Tak, już nas o tym informowano, że teraz ceny są takie, a od przyszłego roku będą już inne, ale my nie możemy teraz się zadeklarować jak jesteśmy na rozstaju, tzn. do lutego przyszłego roku nie będziemy wiedzieć ile właściwie zarabiamy, bo ja jestem na stażu, a narzeczony jest przed awansem albo zmianą pracy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Ślub będzie cywilny, sukienkę kupuję na Zalando, zespołu i tak byśmy nie brali, bo nie lubimy takiej muzyki, ale sam fotograf mój wymarzony to wydatek rzędu 3500 zł No i rodzina TŻta będzie dojezdna, więc dochodzą koszty noclegu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wg mnie na fotografie nie ma co oszczędzać. Cena jest bardzo dobra, o ile macie sesje po ślubie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-09, 19:37   #3188
Ciocia_Andzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 118
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Wg mnie na fotografie nie ma co oszczędzać. Cena jest bardzo dobra, o ile macie sesje po ślubie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, obowiązkowo. Jest jeszcze opcja za 5000 zł, gdzie foty robią obaj bracia, a nie tylko jeden z nich, ale to już zbyt duży wydatek. A szkoda, bo obaj są genialni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciocia_Andzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 19:50   #3189
_Pixie_
Zadomowienie
 
Avatar _Pixie_
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 926
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Andzia myślę, że dacie radę się zmieścić w budżecie, tym bardziej, że przy ślubie cywilnym odpada część kosztów np. organista, ofiara na mszę, kwiaty do dekoracji (chyba, że ślub będzie w innym miejscu niż urząd). Jasne, że ceny się zmieniają, dlatego im wcześniej tym lepiej z rezerwacjami. My przez to, że rezerwowaliśmy fotografa w zeszłym roku zaoszczędziliśmy już ponad 500 złotych. Dodatkowo jeśli planujesz jakieś dekoracje to dobrze je zbierać wcześniej, wtedy nie będzie takiego obciążenia finansowego na ostatnią chwilę.
_Pixie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 17:20   #3190
Punchline1001
Raczkowanie
 
Avatar Punchline1001
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 86
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Dziewczyny czy miała może któraś u siebie na stołach rozsypane płatki róż? Kupiłam takie przeźroczyste małe ozdobne kryształki, które mam zamiar rozsypać. Chciałam wziąć od razu też sztuczne płatki, ale stwierdziłam, że chyba warto jednak użyć żywych. Problem polega na tym, że nie mam pojęcia ile takie platki są w stanie wytrzymac i czy po prostu po chwili nie będą brzydko wyglądały wolałabym przygotować je wcześniej, sama kupić róże i poodrywać z nich platki i np. schować do lodówki żeby móc ich użyć w dniu ślubu. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat, ale gdzieś wyczytałam, że takie płatki z kwiaciarni są spryskane czymś wydlużającym ich żywotność. Będę wdzięczna za podpowiedzi i opinie !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Punchline1001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 17:26   #3191
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Myślę, że może i wytrzymają kilka godzin, ale to bardzo nieptaktyczne i z perspektywy gościa spojrzałabym na to z lekkim zażenowaniem.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-11, 17:29   #3192
Punchline1001
Raczkowanie
 
Avatar Punchline1001
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 86
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

W takim razie rozumiem, że ani sztuczne ani prawdziwe?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Punchline1001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 17:46   #3193
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Jak dla mnie nie, ale co kto lubi
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 20:13   #3194
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Z prawdziwymi platkami obawialabym sie ze jak beda na nich ukladane naczynia z jedzeniem, to pofarbuja obrusy jak sie je przygniecie i bedzie brzydko, chyba ze ulozysz jakos zeby nie przeszkadzaly, ale z reguly na stołach nie ma mega duzo miejsca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-12, 07:47   #3195
Punchline1001
Raczkowanie
 
Avatar Punchline1001
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 86
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Właśnie też sie nad tym zastanawiałam, że mogą zafarbować. Ciężko mi opisac jak to ma wyglądać platki i te kryształki beda tylko na środku stołu, nie beda wysypane po calym stole Chcialam tu wkleić zdjęcie, ale widzę, że nie ma takiej mozliwosci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Punchline1001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-13, 08:47   #3196
mia00
Zakorzenienie
 
Avatar mia00
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: L.!
Wiadomości: 7 512
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez X_ana_X Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak to zrobić, żeby zaoszczędzić na sukni ślubnej? Kiedy kupować, gdzie-wypożyczać, szyć?
Jeżeli masz rozmiar taki standardowy bądź mniejszy (36-38) to proponuję rozglądać się po salonach gdy mają wyprzedaże, da się kupić suknie -50%. Ja kupiłam z ekspozycji, za 1700 zł i mi ją zmniejszą pode mnie.
__________________
Some people care too much...
I think it's called love...



2019 - 12
2020 - 9
2021 - 4
mia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-13, 08:53   #3197
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Wyprzedaże są super. Ja znalazłam super salon z ludzkimi cenami i za maja, szyta na miarę, płace 1000 zlotych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-13, 08:54   #3198
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez X_ana_X Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak to zrobić, żeby zaoszczędzić na sukni ślubnej? Kiedy kupować, gdzie-wypożyczać, szyć?
Szukaj po mniejszych salonach, w miejscowościach, gdzie jest niska konkurencyjność. Ewentualnie znajdź dobrą krawcową, ale ja osobiście powiem, że kupiłam suknię w jednym z tańszych salonów w województwie - dużo babek tam jeździ z okolic, bo nie chcą przepłacać za podobne modele sukien.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-14, 10:56   #3199
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez Ciocia_Andzia Pokaż wiadomość
Hej, pozwolicie, że dołączę? Ślub czeka nas najpewniej w 2019 roku, ale nie mamy jeszcze konkretnej daty, bo wciąż nie wiemy jak długo zabierze nam uzbieranie potrzebnej kwoty. Chcemy zaprosić max. 60 osób i wydać nie więcej niż 20000 zł. Myślicie, że damy radę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Ciocia_Andzia Pokaż wiadomość
Tak, już nas o tym informowano, że teraz ceny są takie, a od przyszłego roku będą już inne, ale my nie możemy teraz się zadeklarować jak jesteśmy na rozstaju, tzn. do lutego przyszłego roku nie będziemy wiedzieć ile właściwie zarabiamy, bo ja jestem na stażu, a narzeczony jest przed awansem albo zmianą pracy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Ślub będzie cywilny, sukienkę kupuję na Zalando, zespołu i tak byśmy nie brali, bo nie lubimy takiej muzyki, ale sam fotograf mój wymarzony to wydatek rzędu 3500 zł No i rodzina TŻta będzie dojezdna, więc dochodzą koszty noclegu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też z Łodzi i ślub i wesele na 65 osób było w Łodzi. Nam wyszło coś ponad 20tys wszystko w 2013 r.

Same ceny sali się mocno wahały od 130zł do 300zł w Łodzi. Zależy co chcecie.
Mamy wątek łódzki na wizażu i jest też forum łódzkie ślubne, gdzie też się udzielałam
forum.wesele-lodz.pl
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-19, 10:12   #3200
Zosia_Szymanska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 6
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

A co myślicie o weselu w piątek? Sale weselne są w piątki tańsze niż w soboty. Ja rozważam taką opcję, choć pewnie nie każdemu będzie odpowiadać...
Zosia_Szymanska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 10:13   #3201
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Jak dla mnie spoko, moi przyjaciele tak robią w przyszłym roku nigdy wszystkim nie dogodzisz i nie warto się na tym skupiac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 10:15   #3202
Zosia_Szymanska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 6
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Racja
Zosia_Szymanska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-21, 13:31   #3203
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Ja bym sie troche bala tego jaki bedzie efekt koncowy, w salonie mozna przymierzyc i zobaczyc w jakim kroju bedzie nam dobrze:P

U nas z kolei nikt nie schodzi ponizej 170zl ;/ mazowieckie. My najprawdopodobniej bedziemy miec opcje 190zl to i tak niezle. Te ceny sa szalone.

A jakie mialyscie pomysly na prezenty dla gosci ?
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-21, 14:49   #3204
thalia666
Wtajemniczenie
 
Avatar thalia666
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 216
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez mila1122 Pokaż wiadomość
Ja bym sie troche bala tego jaki bedzie efekt koncowy, w salonie mozna przymierzyc i zobaczyc w jakim kroju bedzie nam dobrze:P

U nas z kolei nikt nie schodzi ponizej 170zl ;/ mazowieckie. My najprawdopodobniej bedziemy miec opcje 190zl to i tak niezle. Te ceny sa szalone.

A jakie mialyscie pomysly na prezenty dla gosci ?
U mnie hand made pierniczki w pudeleczkach z alieexpress.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
__________________
"Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present"
thalia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-21, 19:27   #3205
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez Zosia_Szymanska Pokaż wiadomość
A co myślicie o weselu w piątek? Sale weselne są w piątki tańsze niż w soboty. Ja rozważam taką opcję, choć pewnie nie każdemu będzie odpowiadać...
Jak najbardziej jestem za. Chociaż zaraz będą głosy "nie wszyscy mogą wziąć wolne w piątek!!,11!1!1!!1!1!1!"

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-21, 20:38   #3206
bona_fide
Raczkowanie
 
Avatar bona_fide
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 262
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez Zosia_Szymanska Pokaż wiadomość
A co myślicie o weselu w piątek? Sale weselne są w piątki tańsze niż w soboty. Ja rozważam taką opcję, choć pewnie nie każdemu będzie odpowiadać...
To w sumie zależy od Twoich priorytetów i wizji. Jeżeli chcesz mieć tradycyjne, duże wesele i zależy Ci na tym, żeby nikt z rodziny nie miał powodów do gadania, to chyba bezpieczniejszą opcją jest sobota. Jeżeli po prostu chcesz uczcić ślub z rodziną i nie przeszkadza Ci, że ktoś tam może się potencjalnie nafoszyć, a ktoś inny nie pojawić, to wesele piątkowe jest opcją do rozważenia.

Ja brałam ślub w czwartek, ale sytuacja była o tyle nieporównywalna, że nie miałam wesela, tylko przyjęcie poślubne, więc niemal wszyscy goście (i my sami też) następnego dnia poszli normalnie do pracy. Większości udało się wziąć dzień wolnego, jakaś część nie dała rady się pojawić, ale bez żalu, z obu stron - życie. Największy problem mieli moi niepracujący rodzice - śmieję się, że to efekt zbyt dużej ilości czasu na myślenie i przeżywanie fenomenu czwartkowego ślubu
bona_fide jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-21, 20:44   #3207
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

w ogóle w sumie może napiszę podsumowanie naszych kosztów

1) sukienkę kupiłam w tańszym (ale super ) salonie, który przez to, że nie jest markowy nie ma raczej sukien za więcej niż 3k - płaciłam 1000.
2) buty zamówiłam przez neta na wyprzedaży, biżuterię pożyczyłam więc to odpadło
3) kwiaty - poszłam do kwiaciarni i poprosiłam o bukiet w fioletach do 50 złotych. Zebrał sporo komplementów
4) TŻ kupił garnitur w outlecie - do garnituru dostał gratis koszulę, muchę i poszetkę.
5) jechaliśmy autem świadka, a ozdoby zamówiłam za kilkadziesiąt złotych na allegro
6) nie było prezentów dla gości, pudełka na obrączki i takich małych pierdółek.
7) obrączki tytanowe zamiast złotych - wiem, że nie każdemu pasują, nam się nasze bardzo podobają a kosztowały ułamek ceny złotych (300 za parę)
8) zamiast wesela - krótkie przyjęcie z obiadem dla najbliższych - ale to też dlatego, że po prostu nie chcieliśmy wesela
9) zaproszenia z allegro za chyba 1,3 za sztukę - pełna personalizacja i wyszły bardzo ładnie
10) fotograf tylko na przygotowania, uroczystość i (w planach) plener; fotograf bez dużego doświadczenia w ślubach ale widać, że z potencjałem

nie wiem czy coś pominęłam
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-21, 22:33   #3208
911814027737b2fb37208075fbc353dc82d7d123_64640b1bca2a5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 729
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
w ogóle w sumie może napiszę podsumowanie naszych kosztów

1) sukienkę kupiłam w tańszym (ale super ) salonie, który przez to, że nie jest markowy nie ma raczej sukien za więcej niż 3k - płaciłam 1000.
2) buty zamówiłam przez neta na wyprzedaży, biżuterię pożyczyłam więc to odpadło
3) kwiaty - poszłam do kwiaciarni i poprosiłam o bukiet w fioletach do 50 złotych. Zebrał sporo komplementów
4) TŻ kupił garnitur w outlecie - do garnituru dostał gratis koszulę, muchę i poszetkę.
5) jechaliśmy autem świadka, a ozdoby zamówiłam za kilkadziesiąt złotych na allegro
6) nie było prezentów dla gości, pudełka na obrączki i takich małych pierdółek.
7) obrączki tytanowe zamiast złotych - wiem, że nie każdemu pasują, nam się nasze bardzo podobają a kosztowały ułamek ceny złotych (300 za parę)
8) zamiast wesela - krótkie przyjęcie z obiadem dla najbliższych - ale to też dlatego, że po prostu nie chcieliśmy wesela
9) zaproszenia z allegro za chyba 1,3 za sztukę - pełna personalizacja i wyszły bardzo ładnie
10) fotograf tylko na przygotowania, uroczystość i (w planach) plener; fotograf bez dużego doświadczenia w ślubach ale widać, że z potencjałem

nie wiem czy coś pominęłam

Super! Bardzo mi sie podoba taka forma, no swietna rzecz z tym bukietem a cos mozesz wiecej powiedziec o obiedzie po slubie? Ile trwał, jaka zaproponowano Wam cenę od osoby i co mieliście wliczone?
911814027737b2fb37208075fbc353dc82d7d123_64640b1bca2a5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 07:10   #3209
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

To wrzucę bukiet, choć tutaj wygląda strasznie blado

Ogólnie to tak - placilismy od osoby 85 zlotych - w tym mieliśmy zupę, drugie danie (po 2 kawałki mięsa na osobe, wybraliśmy 3 różne miesa, do tego dodatki typu frytki, czy ziemniaki i surowki) i ciasta - też po dwa kawałki na osobę. No i napoje - kawa do ciasta i soki bez ograniczeń na cały czas imprezy.
Dodatkowo placilismy za szampana, alkohol i tort kupiliśmy w cukierni.

Impreza trwała jakieś 4 godzinki niecałe
20171202_093757.jpg

Edit jeszcze takie mam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017

Edytowane przez Mojwa
Czas edycji: 2017-12-22 o 07:20
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 07:21   #3210
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

20171222_082036.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-18 19:10:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:00.