Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-11-10, 15:09   #4021
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Madziara93 Pokaż wiadomość
Bardzo chciałabym założyć sobie aparat, ale powoli też przymierzam się do starań o dziecko i zastanawiam się czy to ze sobą nie będzie kolidowało? Słyszałam, że wiele kobiet w ciąży ma problemy z zębami i boję się, że taki aparat może zrobić więcej złego niż dobrego w tej sytuacji... Czy któraś ma jakieś doświadczenia w kwestii aparatu stałego i ciąży?
Ja zaszłam w ciążę i miałam aparat na górze, a w 3 miesiącu chyba założyłam dół. Nie ma przeciwwskazań, żadnych problemów nie mam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie krwawią mi dziąsła, a jeśli chodzi o ból to bolą czasami zęby, ale nie na tyle żeby brać leki przeciwbólowe. Prześwietlenia miałam zrobione wszystkie przed, wyciski też.

Edytowane przez Hadise
Czas edycji: 2017-11-10 o 15:11
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-10, 15:30   #4022
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Cześć. W tym tygodniu zdjęlam aparat z gornego luku po 2 latach i 3 miesiacach. Dol mialam zdjety wczesniej
Czy jestem zadowolona? Z jednej strony tak bo mialam bardzo krzywe zęby i wygladaja teraz zdecydowanie lepiej. Z deugiej strony efekt leczenia nie jest idealny. Nie podobalo mi się tez podejscie mojego orrodonty i pod koniec leczenia mialam ochote jak najszybciej zakonczyc 'wspolprace'. Wrzucilam fotki do albumu. Sa tez tam zdjecia z wiekszej czesci mojego leczenia. W koncowej fazie nie chcialo mi sie rovic zdjec i wrzucac bo niewiele sie zmienialo. Dodajcie mnie do znajomych na wizazu jesli mnie nie macie a chcecie zobaczyc.
https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=31001
A mogłabyś tutaj na forum jakoś wkleić zdjęcie?
Dodałam Cię do znajomych ale link ze zdjęciem mi się nie otwiera
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-12, 09:50   #4023
apsikapsik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 37
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
A mogłabyś tutaj na forum jakoś wkleić zdjęcie?
Dodałam Cię do znajomych ale link ze zdjęciem mi się nie otwiera
Właśnie mi też :/

Kurczę, denerwuje mnie już to pezygryzanie sobie policzka, niech już będzie ta wizyta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
apsikapsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-12, 10:31   #4024
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez apsikapsik Pokaż wiadomość
Właśnie mi też :/

Kurczę, denerwuje mnie już to pezygryzanie sobie policzka, niech już będzie ta wizyta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może podklej sobie zamek woskiem żeby Ci nie ocierał o policzek
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-12, 12:04   #4025
Sylvana
Zadomowienie
 
Avatar Sylvana
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 149
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Mnie także czeka operacja wysunięcia żuchwy, a Ty jaką będziesz miała?

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Ostatnio byłam na aktywacji aparatu i jestem dosyć zaniepokojona, ponieważ nie bolą mnie żadne zęby po tej wizycie Normalnie po każdej aktywacji bolała mnie głowa, szczęka i zęby, a teraz nic.. Z tego co wiem, założono mi łuk tej samej grubości - ale niepokoi mnie bardzo ten brak bólu, bo to nie jest tylko moja jakaś tam subiektywna ocena, ale zauważyłam, że gdy ząbek boli to i mocniej się rusza, a jak nie boli to siedzi mocno w kości..Martwię się, że to mi przedłuży leczenie, a nawet nie mam jeszcze dołu założonego, choć ogromnie zależy mi na czasie..
Też z dwa razy na górnym łuku miałam podobnie i te same mysli, że nic się nie dzieje, nie widzę i nie czuję żeby zęby przez miesiąc do następnej wizyty 'pracowały', ale tego nie przeskoczymy, kazdy ortodonta ma ten rytm planu leczenia i trzeba kaskadowo przez to przechodzić...
Sylvana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-12, 13:13   #4026
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Sylvana Pokaż wiadomość
Też z dwa razy na górnym łuku miałam podobnie i te same mysli, że nic się nie dzieje, nie widzę i nie czuję żeby zęby przez miesiąc do następnej wizyty 'pracowały', ale tego nie przeskoczymy, kazdy ortodonta ma ten rytm planu leczenia i trzeba kaskadowo przez to przechodzić...
Dzięki, bo już się bałam, że nic się dalej nie posuwa. U mnie czas odgrywa akurat dość dużą rolę ze względów zdrowotnych, mam poniszczony staw skroniowy a dobry zgryz może poprawić jego funkcję, niestety na to muszę właśnie czekać, ale staw nie poczeka..

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

Cytat:
Napisane przez apsikapsik Pokaż wiadomość
Właśnie mi też :/

Kurczę, denerwuje mnie już to pezygryzanie sobie policzka, niech już będzie ta wizyta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też miałam kilka razy ten problem, ranka do krwi i ból, ale nie jest to rzecz, której nie da się wytrzymać.. Wosku nie używałam, po prostu kwestia przyzwyczajenia śluzówki.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-12, 13:22   #4027
apsikapsik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 37
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Dzięki, bo już się bałam, że nic się dalej nie posuwa. U mnie czas odgrywa akurat dość dużą rolę ze względów zdrowotnych, mam poniszczony staw skroniowy a dobry zgryz może poprawić jego funkcję, niestety na to muszę właśnie czekać, ale staw nie poczeka..

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------



Też miałam kilka razy ten problem, ranka do krwi i ból, ale nie jest to rzecz, której nie da się wytrzymać.. Wosku nie używałam, po prostu kwestia przyzwyczajenia śluzówki.
Nie chodzi o elementy aparatu, mam łuk tylko na górze i zmienił mi się już zgryz, przez co czasem ugryzę się w policzek podczas jedzenia czy mówienia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
apsikapsik jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-12, 14:19   #4028
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez apsikapsik Pokaż wiadomość
Nie chodzi o elementy aparatu, mam łuk tylko na górze i zmienił mi się już zgryz, przez co czasem ugryzę się w policzek podczas jedzenia czy mówienia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wosk dalej pomoże, bo trochę odepchnie policzek. Po kilku dniach powinno przejść.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-12, 19:23   #4029
Kombinatorkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 27
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Mam problem, generalnie u góry nie mam prawej dwójki w wyniku czego z lewej strony wszystko jest okej, pomiędzy jedynkami jest spora luka (ok 5 mm) i obok prawej jedynki trójka. Zastanawiam się czy mogę aparatem jedynie przesunąć tą jedynkę i wstawić dwójkę, czy muszę jednak prostować całość? Orientuje się ktoś jakie to są mniej więcej koszty? Pójdę do ortodonty, ale na razie szukam informacji na własną rękę, aby nie wyjść z gabinetu w wielkim szoku.
Kombinatorkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 02:00   #4030
shukri
Raczkowanie
 
Avatar shukri
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Hej jaka masz wade i gdzie operacja? Również niestety czeka mnie ope. Jednak czego nie robi sie dla zdrowia i pięknego zgryzu. Damy radę )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Mnie także czeka operacja wysunięcia żuchwy, a Ty jaką będziesz miała?

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Ostatnio byłam na aktywacji aparatu i jestem dosyć zaniepokojona, ponieważ nie bolą mnie żadne zęby po tej wizycie Normalnie po każdej aktywacji bolała mnie głowa, szczęka i zęby, a teraz nic.. Z tego co wiem, założono mi łuk tej samej grubości - ale niepokoi mnie bardzo ten brak bólu, bo to nie jest tylko moja jakaś tam subiektywna ocena, ale zauważyłam, że gdy ząbek boli to i mocniej się rusza, a jak nie boli to siedzi mocno w kości..Martwię się, że to mi przedłuży leczenie, a nawet nie mam jeszcze dołu założonego, choć ogromnie zależy mi na czasie..
Tyłozgryz+ retrogenia
Operacja w Olsztynie
A Wy gdzie będziecie mieć operację i jak przebiega Wasze leczenie?
Na jakim jesteście etapie, macie datę operacji?

U mnie nie ma stłoczonych zębów, ale jedna górna trójka musi się wsunąć w łuk, a górna czwórka dosunąć się do trójki. Poza tym usuwanie górnych ósemek i dolnych czwórek. Na dole czwórki do usunięcia, żeby można było postawić dolne zęby do pionu. Jak mam wypisane w planie leczenia: górne siekacze wychylić o 3-4 mm, dolne siekacze przechylić 2-3 mm.

Mam nadzieję, że w latem będzie już mogła się odbyć operacja też zależy mi na czasie (ślub)

Edytowane przez shukri
Czas edycji: 2017-11-13 o 02:01
shukri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 06:27   #4031
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Kombinatorkaa Pokaż wiadomość
Mam problem, generalnie u góry nie mam prawej dwójki w wyniku czego z lewej strony wszystko jest okej, pomiędzy jedynkami jest spora luka (ok 5 mm) i obok prawej jedynki trójka. Zastanawiam się czy mogę aparatem jedynie przesunąć tą jedynkę i wstawić dwójkę, czy muszę jednak prostować całość? Orientuje się ktoś jakie to są mniej więcej koszty? Pójdę do ortodonty, ale na razie szukam informacji na własną rękę, aby nie wyjść z gabinetu w wielkim szoku.
Ja mam taką wadę, aparat musisz założyć, może trzeba będzie odsunąć też 3, żeby uzyskać miejsce. Nie ma znaczenia ile zębów przesuniesz placisz za łuk. Może się okazać że jak wstawisz 2 to trzeba będzie usunąć coś, u mnie 8, bo nie ma miejsca w łuku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:27 ---------- Poprzedni post napisano o 07:24 ----------

Koszty są różne w zależności od miasta, typu aparatu. U mnie cena za łuk 1800 zł, wyciski 50 zł, zdjęcia coś koło 150 plus za wizytę co dwa miesiące 150 zł z jednym aparatem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-13, 10:22   #4032
Kombinatorkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 27
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Hadise Pokaż wiadomość
Ja mam taką wadę, aparat musisz założyć, może trzeba będzie odsunąć też 3, żeby uzyskać miejsce. Nie ma znaczenia ile zębów przesuniesz placisz za łuk. Może się okazać że jak wstawisz 2 to trzeba będzie usunąć coś, u mnie 8, bo nie ma miejsca w łuku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:27 ---------- Poprzedni post napisano o 07:24 ----------

Koszty są różne w zależności od miasta, typu aparatu. U mnie cena za łuk 1800 zł, wyciski 50 zł, zdjęcia coś koło 150 plus za wizytę co dwa miesiące 150 zł z jednym aparatem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję!
Kombinatorkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 11:19   #4033
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez shukri Pokaż wiadomość
Tyłozgryz+ retrogenia
Operacja w Olsztynie
A Wy gdzie będziecie mieć operację i jak przebiega Wasze leczenie?
Na jakim jesteście etapie, macie datę operacji?

U mnie nie ma stłoczonych zębów, ale jedna górna trójka musi się wsunąć w łuk, a górna czwórka dosunąć się do trójki. Poza tym usuwanie górnych ósemek i dolnych czwórek. Na dole czwórki do usunięcia, żeby można było postawić dolne zęby do pionu. Jak mam wypisane w planie leczenia: górne siekacze wychylić o 3-4 mm, dolne siekacze przechylić 2-3 mm.

Mam nadzieję, że w latem będzie już mogła się odbyć operacja też zależy mi na czasie (ślub)
Mam dokładnie tą samą wadę - ale ortodontka mówiła,że czekają mnie 2 lata przygotowania ortodontycznego do operacji. Na razie mam aparat od ok. 4 miesięcy tylko na górze, a na dół będzie dopiero w przyszłym roku. Nie wiem czemu tak długo ma to trwać,skoro Ty piszesz, że operacja może już latem? Ja nie muszę usuwać żadnych zębów
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 12:31   #4034
shukri
Raczkowanie
 
Avatar shukri
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Mam dokładnie tą samą wadę - ale ortodontka mówiła,że czekają mnie 2 lata przygotowania ortodontycznego do operacji. Na razie mam aparat od ok. 4 miesięcy tylko na górze, a na dół będzie dopiero w przyszłym roku. Nie wiem czemu tak długo ma to trwać,skoro Ty piszesz, że operacja może już latem? Ja nie muszę usuwać żadnych zębów
Kurczę, dwa lata samego aparatu? :O trochę mnie przeraziłaś. Byłam na konsultacji u dwóch ortodontów i każdy powiedział, że włącznie z operacją do dwóch lat W lutym jestem umówiona na konsultację do chirurga. Jak chcesz, to mogę podesłać Ci na priv fotki z moim uzębieniem
shukri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 14:44   #4035
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez shukri Pokaż wiadomość
Tyłozgryz+ retrogenia
Operacja w Olsztynie
A Wy gdzie będziecie mieć operację i jak przebiega Wasze leczenie?
Na jakim jesteście etapie, macie datę operacji?

U mnie nie ma stłoczonych zębów, ale jedna górna trójka musi się wsunąć w łuk, a górna czwórka dosunąć się do trójki. Poza tym usuwanie górnych ósemek i dolnych czwórek. Na dole czwórki do usunięcia, żeby można było postawić dolne zęby do pionu. Jak mam wypisane w planie leczenia: górne siekacze wychylić o 3-4 mm, dolne siekacze przechylić 2-3 mm.

Mam nadzieję, że w latem będzie już mogła się odbyć operacja też zależy mi na czasie (ślub)
To samo miasto, tylko ja mam wade odwrotna do Twojej Ja jestem dopiero na początku leczenia... Aparat na dol mam 4 miesiąc. W lutym dystraktor i aparat na górę. Wiec operacja pewnie za rok, dwa... Zalezy jakie terminy będą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 16:35   #4036
shukri
Raczkowanie
 
Avatar shukri
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
To samo miasto, tylko ja mam wade odwrotna do Twojej Ja jestem dopiero na początku leczenia... Aparat na dol mam 4 miesiąc. W lutym dystraktor i aparat na górę. Wiec operacja pewnie za rok, dwa... Zalezy jakie terminy będą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Operacja u dr K.D.? jeżeli mamy operację w tym samym szpitalu (ja na nfz), to moja orto mówiła, że na termin czeka się 3-4 miesiące.
shukri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 19:08   #4037
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez shukri Pokaż wiadomość
Kurczę, dwa lata samego aparatu? :O trochę mnie przeraziłaś. Byłam na konsultacji u dwóch ortodontów i każdy powiedział, że włącznie z operacją do dwóch lat W lutym jestem umówiona na konsultację do chirurga. Jak chcesz, to mogę podesłać Ci na priv fotki z moim uzębieniem
Ludzie bez operacji czasami noszą aparat ponad dwa lata, więc to nie tak długo.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 19:12   #4038
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
Ludzie bez operacji czasami noszą aparat ponad dwa lata, więc to nie tak długo.
Niektorzy prawie 4

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 19:19   #4039
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez shukri Pokaż wiadomość
Kurczę, dwa lata samego aparatu? :O trochę mnie przeraziłaś. Byłam na konsultacji u dwóch ortodontów i każdy powiedział, że włącznie z operacją do dwóch lat W lutym jestem umówiona na konsultację do chirurga. Jak chcesz, to mogę podesłać Ci na priv fotki z moim uzębieniem
Być może ja mam bardziej zaawansowaną wadę zgryzu, zapomniałam dodać, że mam także retruzję górnych siekaczy, więc u mnie na górze jest sporo do roboty, a z kolei na dole trzeba naprostować ósemki, które są powykrzywiane. Zdjęcia możesz wysłać, chętnie zobaczę i porównam
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-13, 19:34   #4040
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Niektorzy prawie 4

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to już swoją drogą. No ale wiadomo, kwestia bardzo indywidualna. Ja liczę, że dłużej niż dwa lata nie będzie trzeba, jednak efekty widzę bardzo szybciutko.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 19:39   #4041
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
A to już swoją drogą. No ale wiadomo, kwestia bardzo indywidualna. Ja liczę, że dłużej niż dwa lata nie będzie trzeba, jednak efekty widzę bardzo szybciutko.
U mnie szlo super a potem poszly komplikacje.
Powinnam sciagac w lutym a orto poszla na macierzyński. Za chwile grudzien a ja nadal

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 20:10   #4042
anna nan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cześć dziewczyny

Startuję z aparatem 06.12. Zakładam rozszerzający szczękę na górę i metalowy na dół (w sumie 1850 zł). Za 4 miesiące prawdopodobnie estetyczny na górę (u mnie koszt 1800 zł ) . Na dole mam jedynkę która tylko częściowo jest w kości . Miał ktoś tak? Moze mnie czekać przeszczep dziąsła czy cóś w tym stylu....

Proszę, napiszcie mi jakie rzeczy są niezbędne do pielęgnacji? Co polecacie a na co kasy nie warto wydawać. Na necie jest tego całe mnóstwo. Planuję zakupić irygator, taką małą szczoteczkę i szczoteczkę soniczną. Co jeszcze jest konieczne?

Edytowane przez anna nan
Czas edycji: 2017-11-13 o 20:11
anna nan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 21:00   #4043
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez anna nan Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Startuję z aparatem 06.12. Zakładam rozszerzający szczękę na górę i metalowy na dół (w sumie 1850 zł). Za 4 miesiące prawdopodobnie estetyczny na górę (u mnie koszt 1800 zł ) . Na dole mam jedynkę która tylko częściowo jest w kości . Miał ktoś tak? Moze mnie czekać przeszczep dziąsła czy cóś w tym stylu....

Proszę, napiszcie mi jakie rzeczy są niezbędne do pielęgnacji? Co polecacie a na co kasy nie warto wydawać. Na necie jest tego całe mnóstwo. Planuję zakupić irygator, taką małą szczoteczkę i szczoteczkę soniczną. Co jeszcze jest konieczne?
Ja nie mam nic z takich rzeczy, nie mam problemu z próchnica ani z pielęgnacją.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 21:27   #4044
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez shukri Pokaż wiadomość
Operacja u dr K.D.? jeżeli mamy operację w tym samym szpitalu (ja na nfz), to moja orto mówiła, że na termin czeka się 3-4 miesiące.
Tak, a moja orto jest jego żona Ja też NFZ Roznie jest z tymi terminami, ale max pol roku. Jedna koleżanka czekała 2 miesiące, druga 6.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-13, 23:39   #4045
shukri
Raczkowanie
 
Avatar shukri
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
Ludzie bez operacji czasami noszą aparat ponad dwa lata, więc to nie tak długo.
wiem, raczej chodziło mi o to, że przed samą operacją 2 lata, jestem na jeszcze jednym forum i tam najczęściej się zdarza się rok- 1,5 z aparatem przed operacją. Bo po operacji także trzeba go nosić

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Tak, a moja orto jest jego żona Ja też NFZ Roznie jest z tymi terminami, ale max pol roku. Jedna koleżanka czekała 2 miesiące, druga 6.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
oo ale fajnie jeszcze może się zdarzy, że będziemy miały w podobnym terminie operację, albo konsultacje u KD dobrze by było trafić z tym terminem...

Cytat:
Napisane przez anna nan Pokaż wiadomość
Proszę, napiszcie mi jakie rzeczy są niezbędne do pielęgnacji? Co polecacie a na co kasy nie warto wydawać. Na necie jest tego całe mnóstwo. Planuję zakupić irygator, taką małą szczoteczkę i szczoteczkę soniczną. Co jeszcze jest konieczne?
Też robiłam małe rozeznanie przez założeniem aparatu i z must have najczęściej wymieniano dobrą pastę, płyn do płukania i dodatkową szczoteczkę do przestrzeni międzyzębowych. Kupiłam dodatkowo szczoteczkę bardzo miękką, która przydała się jedynie pierwszego dnia- teraz myję elektyczną, bo inaczej mam wrażenie niedomytych zębów.
Zastanawiam się jeszcze nad pastą, do tej pory używałam elmexów- od innych mam zajady a elmexy ponoć nie usuwają osadu

Edytowane przez shukri
Czas edycji: 2017-11-13 o 23:46
shukri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-14, 08:41   #4046
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
U mnie szlo super a potem poszly komplikacje.
Powinnam sciagac w lutym a orto poszla na macierzyński. Za chwile grudzien a ja nadal

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie to samo
Pierwsze 2 tygodnie i góra prawie równa, potem szło już wolno, powinnam teraz ściągać, bo właśnie mijają mi 2 lata (na tyle było szacowane leczenie), moja orto też jest na macierzyńskim, wraca w styczniu, więc końca tez nie widzę :/ niby zęby równe, ale ciągle coś ... linii pośrodkowej nie ma zachowanej, na co druga orto, że nie zawsze się ja ustawia ...
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-14, 09:22   #4047
Allosia_wawa
Raczkowanie
 
Avatar Allosia_wawa
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 177
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Kurcze ja od maja się zbiera i zebrać się nie mogę do tego aparatu.
Miałam usuniętą jedną ósemkę, została jeszcze jedna. Najgorzej, że to chirurgicznie i po tym co przechodziłam z tamtą boję się ponownego usuwania Poza tym pierwszy chirurg zabrał mi skierowanie, usunął ząb a co z drugim? Cisza. W każdym razie poszłabym gdzie indziej. Wiecie gdzie na NFZ wytną mi ósemkę najlepiej w Krakowie? Im szybciej tym lepiej, bo moje zęby wyglądają jak stary, krzywy płot.
__________________
Określ jasno, co jest dla ciebie najważniejsze. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś na łożu śmierci powiedział: "Ach żałuję, że nie spędzałem więcej czasu w biurze".
Allosia_wawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-14, 10:45   #4048
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Allosia_wawa Pokaż wiadomość
Kurcze ja od maja się zbiera i zebrać się nie mogę do tego aparatu.
Miałam usuniętą jedną ósemkę, została jeszcze jedna. Najgorzej, że to chirurgicznie i po tym co przechodziłam z tamtą boję się ponownego usuwania Poza tym pierwszy chirurg zabrał mi skierowanie, usunął ząb a co z drugim? Cisza. W każdym razie poszłabym gdzie indziej. Wiecie gdzie na NFZ wytną mi ósemkę najlepiej w Krakowie? Im szybciej tym lepiej, bo moje zęby wyglądają jak stary, krzywy płot.
Na Galla w szpitalu MSW jest najszybciej i chirurg ma świetne opinie. Co nie zmienia faktu, że to jak przechodzisz usuwanie to sprawa indywidualna. Mi zatrzymaną ósemkę usunął mega sprawnie, nic nie czulam podczas zabiegu itd. Ale uszkodził mi się nerw, na co lekarz nie miał wpływu. Usuwalam w lipcu, do tej pory nie mam części czucia w języku i policzku, nerw się powoli regeneruje.
Powoli szykuję się do usuwania drugiej ósemki.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-14, 10:50   #4049
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

[QUOTE=shukri;78789876]wiem, raczej chodziło mi o to, że przed samą operacją 2 lata, jestem na jeszcze jednym forum i tam najczęściej się zdarza się rok- 1,5 z aparatem przed operacją. Bo po operacji także trzeba go nosić



oo ale fajnie jeszcze może się zdarzy, że będziemy miały w podobnym terminie operację, albo konsultacje u KD dobrze by było trafić z tym terminem...

Właśnie : ja mam mieć 2 lata z aparatem przed operacją ,potem oczekiwanie na operację i po zabiegu jeszcze rok z aparatem..
A miałam również opcję leczenia bez operacji (także 3 lata), czy Ty też tak miałaś lub operacja od razu wchodziła w grę?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-14, 11:33   #4050
Allosia_wawa
Raczkowanie
 
Avatar Allosia_wawa
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 177
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
Na Galla w szpitalu MSW jest najszybciej i chirurg ma świetne opinie.
O nie słyszałam o nich. Nie omieszkam skontaktować się i rozeznać. Dziękuję bardzo

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
Co nie zmienia faktu, że to jak przechodzisz usuwanie to sprawa indywidualna.
No niestety pierwszą przechodziłam okropnie i miałam stan zapalny, po mi ósemki rosną poziomo i wchodzą pod siódemki przesuwając je. Teraz mam przeszło miesiąc po usunięciu i dalej czasami się odzywa. A Tobie współczuję strasznie, brzmi kiepski, mam nadzieję, że już wszystko pójdzie z górki.

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
Powoli szykuję się do usuwania drugiej ósemki.
Czyli tak jak ja, hah. O my biedne
__________________
Określ jasno, co jest dla ciebie najważniejsze. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś na łożu śmierci powiedział: "Ach żałuję, że nie spędzałem więcej czasu w biurze".
Allosia_wawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:05.