Mamusie lipcowe 2018 - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-11-30, 07:15   #1321
Camelitos
Wtajemniczenie
 
Avatar Camelitos
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 2 467
Dot.: Mamusie lipcowe 2018

Cytat:
Napisane przez pola25 Pokaż wiadomość
Witam nowe mamusie��
Zjadlam.na śniadanie makrele i trochę mnie zmulilo
Znam to uczucie chciało mi się makreli jadłam ze smakiem niestety finał już nie był taki miły
Camelitos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-30, 07:16   #1322
Radena
Zadomowienie
 
Avatar Radena
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1 776
Dot.: Mamusie lipcowe 2018

Cytat:
Napisane przez pola25 Pokaż wiadomość
Witam nowe mamusie��
Zjadlam.na śniadanie makrele i trochę mnie zmulilo
Chyba makrele niewskazane,bo kumulują metale ciężkie

Cytat:
Napisane przez ovejita Pokaż wiadomość
Heh hej
Witam nowe mamusie

U nas tez pada śnieg nie wiem tylko jak długo się utrzyma, ale robi fajny klimat póki co

U mnie też już brzuch trochę wystaje. Pod koniec dnia to w ogóle juz mam duży, ale to dlatego że staram się pić 1,5 l wody. Ostatnio stawiam sobie butle na biurku w pracy i pilnuje by ją wypić

Dziewczyny czy częste usg może zaszkodzić maluchowi? Zastanawiam się czy pójść przed świętami na usg do lekarza z tej listy, a po świętach -zgodnie z zaleceniem- do swojego lekarza prowadzącego.
U nas tez śnieg ;-)
Chyba usg nie robi nic złego,sa mamusie ktore kupuja sobie usg na wlasny uzytek i codziennie patrza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Radena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-30, 07:30   #1323
zgrusia
Raczkowanie
 
Avatar zgrusia
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 229
Dot.: Mamusie lipcowe 2018

Witam nowe mamusie 😊


U mnie też sypie z czego się cieszę, bo zimę lubię 😁
Cytat:
Napisane przez Radena Pokaż wiadomość
Chyba makrele niewskazane,bo kumulują metale ciężkie



U nas tez śnieg ;-)
Chyba usg nie robi nic złego,sa mamusie ktore kupuja sobie usg na wlasny uzytek i codziennie patrza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Żartujesz z tym usg. Powiedz że tak 😁



Wczoraj się stresowałam, czy wszystko ok bo mi mdlosci minęły a dziś już wróciły 😊 z nimi źle, bez nich jeszcze gorzej. Ciężarnej niedogodzisz 😁
zgrusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-30, 07:48   #1324
Camelitos
Wtajemniczenie
 
Avatar Camelitos
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 2 467
Dot.: Mamusie lipcowe 2018

[QUOTE=Radena;79292501]Chyba makrele niewskazane,bo kumulują metale ciężkie

Radena dobrze wiedzieć to by tłumaczyło mój ciężki stan po jej zjedzeniu w takim razie odstawiam makrele
Camelitos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-30, 08:03   #1325
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Mamusie lipcowe 2018

Dzien dobry. Witam sie z kawka.

U mnie śniegu nie ma i szkoda . Ale podobno zimno i mróz.

Tz wczoraj sie pytał czy potrzebuje ubrania większe . No oczywiscie ze potrzebuje . Zakupy jak najbardziej wskazane.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-30, 08:16   #1326
Patrycja28100
Rozeznanie
 
Avatar Patrycja28100
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 815
Dot.: Mamusie lipcowe 2018

Witam.
U mnie zimno. Niestety snieg nie pada ale ślisko jest.
Zawiozlam dzieciaki do szkoly i jestem sama, a jakos nie lubie byc sama.
Wymyslilam na obiad dzisiaj sos potrawkowy, ryz i groszek z marchewka. Teraz mam na to ochote a jak zrobie to na pewno nie zjem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patrycja28100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-30, 08:18   #1327
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamusie lipcowe 2018

Ovejita myślę, że krzywdy nie zrobisz maluszkowi jak raz czy dwa będziesz miała krótszą różnicę czasową między jednym a drugim usg zwykle miałam usg co 3 tygodnie przez całą ciążę i to też było dla dziewczyn szokiem, że tak często ale skoro gin sam tak zarządzał to wiedział co robi

Norka ja miałam om 25.10 i gin liczy mi termin wg standardowych 28 dniowych cykli to trochę masz przejść za sobą...
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-30, 09:45   #1328
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Mamusie lipcowe 2018

Ja mieszkam na lubelszczyźnie i tu też zasypało śniegiem Właśnie wróciłam do domku. Byłam zanieść zwolnienie ciążowe dla pracodawcy. Zima jest piękna, ale ten śnieg, który zawsze sypie Ci w twarz, nieważne, w którą stronę idziesz.. Następnym razem wezmę parasolkę. Polecam!

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
Ovejita myślę, że krzywdy nie zrobisz maluszkowi jak raz czy dwa będziesz miała krótszą różnicę czasową między jednym a drugim usg zwykle miałam usg co 3 tygodnie przez całą ciążę i to też było dla dziewczyn szokiem, że tak często ale skoro gin sam tak zarządzał to wiedział co robi

Norka ja miałam om 25.10 i gin liczy mi termin wg standardowych 28 dniowych cykli to trochę masz przejść za sobą...
Acham Troszkę mam tych przejść, ale wiem, że są gorsze historie i przypadki. Moja zakończyła się szczęśliwie dając początek czemuś pięknemu, aż kusi, żeby powiedzieć - najpiękniejszemu Wczoraj miałam swoją pierwszą wizytę. Jajniki są, szyjka twarda, długa (nie wiem ile), macica mocna, pęcherzyk jest, a w pęcherzyku mały Ktosiek widoczny gołym okiem, jeszcze zbyt malutki, żeby mierzyć (no ale zbliżenie mógł dać, no). Poszłam prywanie, bo potrzebowałam zwolnienia na gwałt - pracuję w przedszkolu, w 2-3latkach, a tam ospy, bostonki, jelitówki i inne okropności.. Do tego pobolewają mnie jajniki. Wcale rzadko. Ginekolog powiedział, że czuje jajniki, ale to macica się przykurcza. Zapytałam "a nie powinna się rozkurczać, rosnąć?", powiedział, że tak i z tego względu przepisał mi spazmolinę. Badałam przed wizytą progesteron - 17,6. Pokręcił trochę głową, zrobił niezadowoloną minę i powiedział, że tragedii nie ma, ale trochę niskowato i dostałam duphaston (swoją drogą - nazwa jest świetna, można się ponabijać ). Dupek też ze względu na endomende i wcześniejsze poronienie. Do tego wszystkiego magnez. Nie przeciążać się, nie dźwigać, odpoczywać. U mnie dzisiaj 5d0d. To tyle ode mnie. Cieszę się, że mogę się wygadać i mam swoją taką osobistą grupę swoich mamusiek.
__________________





Edytowane przez norka93
Czas edycji: 2017-11-30 o 09:46
norka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-30, 09:56   #1329
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamusie lipcowe 2018

Dobrego masz lekarza, takiego który po Twoich przejściach daje komfort noszenia ciąży i każe się nie martwić . W dodatku widzę, że macie dobry kontakt, taka relacja dużo wnosi do samopoczucia ciężarnej.

Mój też się wczoraj bardzo ucieszył na wieść o ciąży, takie to było miłe i ludzkie...

Zjadłabym coś, ale nie wiem co
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-30, 10:01   #1330
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Mamusie lipcowe 2018

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
Dobrego masz lekarza, takiego który po Twoich przejściach daje komfort noszenia ciąży i każe się nie martwić . W dodatku widzę, że macie dobry kontakt, taka relacja dużo wnosi do samopoczucia ciężarnej.

Mój też się wczoraj bardzo ucieszył na wieść o ciąży, takie to było miłe i ludzkie...

Zjadłabym coś, ale nie wiem co
Ja jestem po chrupkach z mlekiem. To tak na zaspokojenie, bo śniadanie jadłam

Otóż to, że ten prywatny ginekolog naprawdę jest super. Identycznie jak to ujęłaś, ale byłam u niego pierwszy raz w życiu. Ciążę będę prowadzić u innego (tam byłam 2 razy). Naprawdę dobry ginekolog (szok, że na nfz), obecnie robi też specjalizacje. Mam do niego niecałą godzinę drogi. To jest jeden minusik, a drugi taki, że w kolejce czeka się kilka godzin i przez tę specjalizację, on sam spóźnia się kilka godzin. U mnie w mieście nie ma żadnego porządnego ginekologa na nfz, mówię poważnie. Najchętniej chodziłabym do tego, który prowadzil moją pierwszą ciążę (prywatnie), ale jak mam szansę chodzić do równie dobrego na nfz, to sytuacja jest jasna. Obliczyłam, że średnio na wizyty wydałabym ok. 2400 zł BEZ badań. Naprawdę nie narzekam na lekarza i jestem zadowolona, że dostałam szansę prowadzenia u niego ciąży Teraz ciężko o to.
__________________





Edytowane przez norka93
Czas edycji: 2017-11-30 o 10:04
norka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-30, 10:07   #1331
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Mamusie lipcowe 2018

Witaj Norka.

Ja dzis mam 6t1d i od rana co tylko pomyśle o jedzeniu to mnie troche mdli. Jeszcze wczoraj nic nie czułam ale dzis sie zaczyna chyba. Dziewczyny jak długo trwają mdłości? Do ktorego tygodnia?
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-30, 10:09   #1332
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamusie lipcowe 2018

To dobrze, że ten mimo tego, że byłaś u niego tylko z racji zwolnienia zajął się Tobą jak należy, przepisał leki i sprawdził wyniki .

Oby ten u którego zamierzasz prowadzić ciążę też stanął na wysokości zadania, jesteś raczej nieprzeciętnym przypadkiem .

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

KarolinaK tak książkowo to chyba do końca pierwszego trymestru mogą być , ale to raczej kwestia mocno indywidualna dla każdej kobiety
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-30, 10:19   #1333
zUa_tysica
Wtajemniczenie
 
Avatar zUa_tysica
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 670
Dot.: Mamusie lipcowe 2018

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Czy u Was też sypie śnieg?
Cieszę się jak dziecko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miał sypać u mnie od 10 i co? Wcale nie sypie, czuje sie oszukana !

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Cześć przyszłe (i niektóre już obecne) Mamusie Przygarniecie na wątek ciężarówkę z terminem na 1wszego sierpnia czy mam szukać sobie miejsca dzie indziej? Jest spore prawdopodobieństwo, że mogę urodzić już w lipcu, ze względu na endomendę i cesarkę (chociaż nie chciałabym.. ).
Witaj norka, rozgość się

Cytat:
Napisane przez pola25 Pokaż wiadomość
Witam nowe mamusie��
Zjadlam.na śniadanie makrele i trochę mnie zmulilo
Mi się też wydaje, ze makreli się nie zaleca, a szkoda, o bardzo lubię taką pyszniutką, wędzoną

Cytat:
Napisane przez Patrycja28100 Pokaż wiadomość
Witam.
U mnie zimno. Niestety snieg nie pada ale ślisko jest.
Zawiozlam dzieciaki do szkoly i jestem sama, a jakos nie lubie byc sama.
Wymyslilam na obiad dzisiaj sos potrawkowy, ryz i groszek z marchewka. Teraz mam na to ochote a jak zrobie to na pewno nie zjem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja dziś na obiad mam to co wczoraj czyli krokiety z pieczarkami Uwielbiam, a farsz robi się migusiem mmmmmmniam !

Ja się witam znad kawki, niedawno wstałam bo miałam ciężka noc :/ Obudziłam się o 3 i przez godzine nie moglam zasnąć, ni to gardło boli, ni to zatkany nos, a tu jakoś słabo, a to niedobrze. Wypiłam sporo wody zeby troche zgasić uczucie pustego brzucha, bo takie miałam wrażenie, i jakoś powoli przysnełam. Potem jakies sny dziwaczne oczywiście. Zaraz zrobie sobie jakies mikstury naturalne antyprzeziębieniowe.
zUa_tysica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-30, 10:22   #1334
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Mamusie lipcowe 2018

Cytat:
Napisane przez zUa_tysica Pokaż wiadomość
Miał sypać u mnie od 10 i co? Wcale nie sypie, czuje sie oszukana !



Witaj norka, rozgość się



Mi się też wydaje, ze makreli się nie zaleca, a szkoda, o bardzo lubię taką pyszniutką, wędzoną



Ja dziś na obiad mam to co wczoraj czyli krokiety z pieczarkami Uwielbiam, a farsz robi się migusiem mmmmmmniam !

Ja się witam znad kawki, niedawno wstałam bo miałam ciężka noc :/ Obudziłam się o 3 i przez godzine nie moglam zasnąć, ni to gardło boli, ni to zatkany nos, a tu jakoś słabo, a to niedobrze. Wypiłam sporo wody zeby troche zgasić uczucie pustego brzucha, bo takie miałam wrażenie, i jakoś powoli przysnełam. Potem jakies sny dziwaczne oczywiście. Zaraz zrobie sobie jakies mikstury naturalne antyprzeziębieniowe.
Ooo a jak robisz farsz???? Powiedz, bo mi sie dzis zachciało!

A gdzie brzusio? Obiecałaś pokazać
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-30, 10:31   #1335
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14 694
Dot.: Mamusie lipcowe 2018

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Witaj Norka.

Ja dzis mam 6t1d i od rana co tylko pomyśle o jedzeniu to mnie troche mdli. Jeszcze wczoraj nic nie czułam ale dzis sie zaczyna chyba. Dziewczyny jak długo trwają mdłości? Do ktorego tygodnia?
Mnie nadal mdli. Różnie to jest, powinny się skończyć z końcówką I trymestru, a prawda jest taka, że zależy od kobiety. Moja mama wymiotywala do 6 miesiąca, czyli do porodu w sumie

A propo mdłości i wymiotów, prawie bym zwymiowala do śniadania męża. Swoje zjadłam, chciałam sięgnąć kawę, jak się nachylilam nad talerz M. Tak poczułam, że śniadanie wraca. Na szczęście opanowałam sytuację
Boje się wyjść do ludzi

U nas śniegu tyle, że szok.. A nadal w sumie sypie
Az M. Zrobił ogień w kominku, odrazu przytulniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez xXBlankaXx
Czas edycji: 2017-11-30 o 10:36
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-30, 10:44   #1336
pola25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie
Wiadomości: 4 092
Dot.: Mamusie lipcowe 2018

hmmm zaskakujące to co piszecie o makreli.macie jakiś link??ja znowu czytałam,że jest zalecana,wykluczając oczywiście wędzoną.
pola25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-30, 10:49   #1337
Camelitos
Wtajemniczenie
 
Avatar Camelitos
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 2 467
Dot.: Mamusie lipcowe 2018

Cytat:
Napisane przez pola25 Pokaż wiadomość
hmmm zaskakujące to co piszecie o makreli.macie jakiś link??ja znowu czytałam,że jest zalecana,wykluczając oczywiście wędzoną.
Pola25 ja właśnie zjadłam wedzona przeczytałam w necie że nie jest to zalecane
Camelitos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-30, 10:53   #1338
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamusie lipcowe 2018

Zua o rany to kuruj się szybko żeby nic się poważnego nie wykluło z tego złego samopoczucia

Dziewczyny, a co sądzicie o suplementacji we wczesnej ciąży czy w ogóle I trymestrze? Co zalecają Wam lekarze?
Mój gin każe brać tylko kwas foliowy przez pierwsze 3 miesiące. Mimo to kupiłam dziś falvit mama, nie prowadzę aktualnie jakiejś bardzo zdrowej diety i miałam obawy...
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-30, 10:57   #1339
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Mamusie lipcowe 2018

Cytat:
Napisane przez xXBlankaXx Pokaż wiadomość
Mnie nadal mdli. Różnie to jest, powinny się skończyć z końcówką I trymestru, a prawda jest taka, że zależy od kobiety. Moja mama wymiotywala do 6 miesiąca, czyli do porodu w sumie

A propo mdłości i wymiotów, prawie bym zwymiowala do śniadania męża. Swoje zjadłam, chciałam sięgnąć kawę, jak się nachylilam nad talerz M. Tak poczułam, że śniadanie wraca. Na szczęście opanowałam sytuację
Boje się wyjść do ludzi

U nas śniegu tyle, że szok.. A nadal w sumie sypie
Az M. Zrobił ogień w kominku, odrazu przytulniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mdłości przez 6 miesięcy.. Biedna mama Jak ona to zniosła? Była - że tak to ujmę - wychudzona?

Ja to mdłości nie mam, ale u mnie dopiero 5t0d. Miewałam kilka razy takie dziwne uczucie w żoładku, w przełyku jakby i w gardle, ale nie wiem czy to było to.

Macie kominek? Jak fajnie, zazdraszczam To moje marzenie, jak będziemy mieć kiedyś swój domek.
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-30, 10:58   #1340
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14 694
Dot.: Mamusie lipcowe 2018

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
Zua o rany to kuruj się szybko żeby nic się poważnego nie wykluło z tego złego samopoczucia

Dziewczyny, a co sądzicie o suplementacji we wczesnej ciąży czy w ogóle I trymestrze? Co zalecają Wam lekarze?
Mój gin każe brać tylko kwas foliowy przez pierwsze 3 miesiące. Mimo to kupiłam dziś falvit mama, nie prowadzę aktualnie jakiejś bardzo zdrowej diety i miałam obawy...
Mi moja kazała wykupić witaminy dla ciężarnych. Powiedziała, że kwas foliowy działa na układ nerwowy, aby się odpowiednio dobrze rozwinął, a on się rozwija do 6tc więc w moim przypadku nie muszę go już brać, bo układ nerwowy jest już rozwinięty i wszystko jest pozamykane
Powiedziała, że mogę wykupić Pregna plus, ale jak chce inne to inne mogę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-30, 11:00   #1341
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Mamusie lipcowe 2018

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
Zua o rany to kuruj się szybko żeby nic się poważnego nie wykluło z tego złego samopoczucia

Dziewczyny, a co sądzicie o suplementacji we wczesnej ciąży czy w ogóle I trymestrze? Co zalecają Wam lekarze?
Mój gin każe brać tylko kwas foliowy przez pierwsze 3 miesiące. Mimo to kupiłam dziś falvit mama, nie prowadzę aktualnie jakiejś bardzo zdrowej diety i miałam obawy...
Ja to suplementuję się sumiennie od wielu miesięcy (nie są to witaminy, które sprzedawane są pod etykietą dla kobiet w ciąży) i w ciąży nie mam zamiaru przerywać (pisałam do producentów witamin), ale wypowiadać się na ten temat obawiam, bo zaraz mnie tu zlinczują, że przesadzam sromotnie. Biorę witaminki, czuję się świetnie, włosy i cera też mi mówią, że działają (szczególnie włosy).
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-30, 11:01   #1342
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14 694
Dot.: Mamusie lipcowe 2018

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Mdłości przez 6 miesięcy.. Biedna mama Jak ona to zniosła? Była - że tak to ujmę - wychudzona?

Ja to mdłości nie mam, ale u mnie dopiero 5t0d. Miewałam kilka razy takie dziwne uczucie w żoładku, w przełyku jakby i w gardle, ale nie wiem czy to było to.

Macie kominek? Jak fajnie, zazdraszczam To moje marzenie, jak będziemy mieć kiedyś swój domek.
Wychudzona to nie, ale jak zaszła w ciążę ważyła 62kg w dniu porodu 26tc 56kg no jak to mówiła, wymiotywala dalej niz widziała. I to od samego początku.
No ale to była ciąża bliźniacza.
Ja ogólnie w porównaniu z nią bardzo dobrze znoszę ciąże jak narazie, ale wszystko przede mną
Tak, mamy kominek, na dole taki duży, u góry mniejszy
Ja akurat nie lubię w nim palić, wszędzie kurz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-30, 11:06   #1343
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Mamusie lipcowe 2018

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
To dobrze, że ten mimo tego, że byłaś u niego tylko z racji zwolnienia zajął się Tobą jak należy, przepisał leki i sprawdził wyniki .

Oby ten u którego zamierzasz prowadzić ciążę też stanął na wysokości zadania, jesteś raczej nieprzeciętnym przypadkiem .
Może to dziwnie zabrzmi, ale poczułam się wyjątkowo Osioł jestem, wiem. Ale niech już ciąża będzie przeciętna, żadnych niespodzianek

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Cytat:
Napisane przez xXBlankaXx Pokaż wiadomość
Wychudzona to nie, ale jak zaszła w ciążę ważyła 62kg w dniu porodu 26tc 56kg no jak to mówiła, wymiotywala dalej niz widziała. I to od samego początku.
No ale to była ciąża bliźniacza.
Ja ogólnie w porównaniu z nią bardzo dobrze znoszę ciąże jak narazie, ale wszystko przede mną
Tak, mamy kominek, na dole taki duży, u góry mniejszy
Ja akurat nie lubię w nim palić, wszędzie kurz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ostatnio dzieciak w przedszkolu zwymiotował.. Takiego ogromnego strumienia wymiotów z tak malutkiego żołądka, to nie widziałam.. Będzie dobrze, Blanka, mówię Ci to Aj tam kurz.. Kominek jest!

A tak w ogóle, to muszę Ci się do czegoś przyznać.. Pamiętasz, jak kiedyś miałyśmy poważną rozmowę na staraczkowym? Po rozmowie pamiętam jak dziś, że w duchu mówiłam "poczekaj jeszcze, zobaczysz, że będziemy w ciąży w tym samym czasie" Do dzisiaj się zastanawiam jak to się stało.
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-30, 11:08   #1344
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14 694
Dot.: Mamusie lipcowe 2018

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Może to dziwnie zabrzmi, ale poczułam się wyjątkowo Osioł jestem, wiem. Ale niech już ciąża będzie przeciętna, żadnych niespodzianek

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------



Ostatnio dzieciak w przedszkolu zwymiotował.. Takiego ogromnego strumienia wymiotów z tak malutkiego żołądka, to nie widziałam.. Będzie dobrze, Blanka, mówię Ci to Aj tam kurz.. Kominek jest!

A tak w ogóle, to muszę Ci się do czegoś przyznać.. Pamiętasz, jak kiedyś miałyśmy poważną rozmowę na staraczkowym? Po rozmowie pamiętam jak dziś, że w duchu mówiłam "poczekaj jeszcze, zobaczysz, że będziemy w ciąży w tym samym czasie" Do dzisiaj się zastanawiam jak to się stało.
Kurcze nie pamiętam, na jaki temat? Mam nadzieję, że już się nie gniewasz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-30, 11:09   #1345
Cassie901
Raczkowanie
 
Avatar Cassie901
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 161
Dot.: Mamusie lipcowe 2018

Cześć dziewczyny, mogę się przyłączyć?
To moja pierwsza ciąża, mam 27 lat - wg ostatniej miesiączki termin na 1 lipiec. Pierwszą wizytę u ginekologa miałam w 5 tygodniu ciąży, po drodze przydarzyło się plamienie w 7 tygodniu i na wizycie na sor usłyszałam pierwszy raz serduszko najpiękniejszy dźwięk jaki kiedykolwiek słyszałam Dzisiaj o 14 mam kolejną wizytę u ginekologa - i nie mogę się doczekać aż zobaczę dzieciątko na usg i znowu usłyszę jego serduszko
Cassie901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-30, 11:10   #1346
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Mamusie lipcowe 2018

Cytat:
Napisane przez zUa_tysica Pokaż wiadomość


Witaj norka, rozgość się
Cześć Tysico To znaczy Tygrysica?
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-30, 11:10   #1347
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamusie lipcowe 2018

Norka oj tak, oby teraz książkowo
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-30, 11:13   #1348
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Mamusie lipcowe 2018

Cytat:
Napisane przez xXBlankaXx Pokaż wiadomość
Kurcze nie pamiętam, na jaki temat? Mam nadzieję, że już się nie gniewasz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na religijny temat. A dzie tam gniewam, po prostu stwierdziłam, żeś uparta jak nie wiem, tak samo jak ja

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Cassie901 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mogę się przyłączyć?
To moja pierwsza ciąża, mam 27 lat - wg ostatniej miesiączki termin na 1 lipiec. Pierwszą wizytę u ginekologa miałam w 5 tygodniu ciąży, po drodze przydarzyło się plamienie w 7 tygodniu i na wizycie na sor usłyszałam pierwszy raz serduszko najpiękniejszy dźwięk jaki kiedykolwiek słyszałam Dzisiaj o 14 mam kolejną wizytę u ginekologa - i nie mogę się doczekać aż zobaczę dzieciątko na usg i znowu usłyszę jego serduszko
Witaj Cassie, ja sama wczoraj dołączyłam Rozgość się, zapodajemy wygodną kanapę z kubkiem gorącej czekolady i bitą śmietaną Mocne kciuki za wizytę! Koniecznie daj znać po

---------- Dopisano o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
Norka oj tak, oby teraz książkowo
Dziękuję za kciuki. Staram się was nadrabiać, jestem dopiero przy ok. 130 poście, jeszcze ponad 1100 przede mną..
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-30, 11:13   #1349
stefciaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 28
Dot.: Mamusie lipcowe 2018

Witam,
Podczytuje od dawna ale dopiero teraz odważyłam się napisać

Nazywam się Asia niedługo będę miała 27 lat i to moja pierwsza ciąża. Termin wg OM mam na 4 lipca.
Pierwsze USG miałam 17 listopada i już było widać serduszko (cudowne przeżycie je zobaczyć ). Teraz wizyta dopiero 15 grudnia ale już się doczekać nie mogę, żeby upewnić się że wszystko w porządku. Zwłaszcza że dopadł mnie jakiś wirus i póki co na zwolnieniu, leże w łóżku faszerując się miodem, sokiem z malin i cytryną.

Mam nadzieję, że z Wami łatwiej będzie mi przejść ten czas, bo kto lepiej zrozumie jak druga kobieta w ciąży?
stefciaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-30, 11:18   #1350
zUa_tysica
Wtajemniczenie
 
Avatar zUa_tysica
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 670
Dot.: Mamusie lipcowe 2018

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Ooo a jak robisz farsz???? Powiedz, bo mi sie dzis zachciało!

A gdzie brzusio? Obiecałaś pokazać
No tak sie przymierzałam żeby rano tego brzusia zrobic, ale w sumie to stwierdziłam, ze tak mało wystaje, ze to bez sensu na razie ;p Nie ma co pokazywać

A farsz bardzo prosty. Cebulke w kosteczke dusze pod przykryciem na oleju, dodaje drobno posiekane pieczarki i dusze ale nie tak do odparowania maksymalnego wody tylko tak jakby zeby troche jej zostalo, i tutaj mam swój tajny składnik Dodaje serek topiony. Mieszam do rozpuszczenia, farsz robi sie delikatniejszy i ma rewelacyjny smak. Serek jednoczesnie fajnie go zagęszcza. Doprawiam pieprzem solą i gotowe. Polecam dziewczyny, na prawde farsz wychodzi ekstra.

Witajcie stefcia i Cassie !

Norka - tysica to od imienia. Justyna, Justysia, Tysia, Tysica

Edytowane przez zUa_tysica
Czas edycji: 2017-11-30 o 11:20
zUa_tysica jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-15 13:45:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:50.