Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-06-19, 12:12   #2131
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

lalaith - potrzebuję bc max 8,4 i dia max 14. Inne są za duże, bo mają bc co najmniej 8,6. Małe są najczęściej hydrożele (Optima, Actifresh), no i Advance, a wolałabym jednak silikonowe. Mam znajomych, którzy skaczą sobie po różnych krzywiznach i nic im nie jest, świetnie leżą. A mnie podchodzą do góry, decentrują się i nawet w Oasys nieznacznie to widać, może dlatego naczynka wystają mi tylko od dołu. O ile Optimę na sztuki łatwo znajdę, o tyle dostanie w salonie produktów Cooper Vision, i to na sztuki, graniczy z cudem.

justina88 - kolorowe jednodniówki na sztuki sprzedają w sieci Contempo w Krakowie, również przez internet, ale warunki zamówienia produktów Ciba Vision są dla mnie nie do końca jasne. A przynajmniej tak piszą na stronie, bo gdy byłam w jednym sklepie, to sprzedawczyni wybałuszyła oczy, że w ogóle takich nie mają i nie sprzedają żadnych 1-day na sztuki.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 13:10   #2132
behindblueeyes
Zakorzenienie
 
Avatar behindblueeyes
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 11 160
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

kiedy zakładam soczewkę na prawe oko momentalnie zaczyna ono łzawić,piecze i mam takie czerwone jakby popękane naczynka..ale to dzieje się tylko przez chwilę i potem jest już ok..czym to może być spowodowane?
__________________
behindblueeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 15:16   #2133
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
hej, czy płyny do soczewek są w sieci tak samo dużo tańsze jak soczewki?? czy opłaca sie bardziej w sklepie kupować?.. jeśli nie to które strony są pewne, z których zamawiałyście i jesteście zadowolone? no i które płyny są dobre i tanie? ja mam aktualnie solo care aqua.
mółby mi ktoś odpowiedzieć? to dla mnie ważne...
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 15:48   #2134
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
mółby mi ktoś odpowiedzieć? to dla mnie ważne...
Przeszukaj ten wątek, było już o tym wiele razy. Pisanie ciągle tego samego nie dla wszystkich jest zajmujące.

Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 18:47   #2135
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez behindblueeyes Pokaż wiadomość
kiedy zakładam soczewkę na prawe oko momentalnie zaczyna ono łzawić,piecze i mam takie czerwone jakby popękane naczynka..ale to dzieje się tylko przez chwilę i potem jest już ok..czym to może być spowodowane?
może to reakcja na płyn? ja tak miałam, ale dziwne, że masz tylko z jednym okiem - choć może jedno masz bardziej wrażliwe, ja np. w jednym mam mocniejszy odruch mrugania/zamykania przy zakładaniu.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 19:41   #2136
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

a jeżeli przy zamawianiu przez neta soczewki są miesięczne, a w opakowaniu jest 6 sztuk to soczewek starcza na 3 miesiące? dobrze rozumiem?
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 20:06   #2137
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
a jeżeli przy zamawianiu przez neta soczewki są miesięczne, a w opakowaniu jest 6 sztuk to soczewek starcza na 3 miesiące? dobrze rozumiem?
Tak
__________________

misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-19, 20:22   #2138
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

a ja noszę te soczewki już 4 dzień i wciąż je czuję - w sensie trochę nieprzyjemnym :P tak jakby mnie drapią, uwierają.. kupiłam sobie krople nawilżające ale nic nie pomagają :/ jak mocniej spojrzę np w prawo to wtedy najbardziej to czuję.. przy mruganiu też da się to odczuć ale już mniej.. to chyba nie jest normalne
/ szkoda, że mój optyk nie raczył mnie o niczym poinformować :/ tylko krzyczeć potrafił.. /
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 20:31   #2139
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
a ja noszę te soczewki już 4 dzień i wciąż je czuję - w sensie trochę nieprzyjemnym :P tak jakby mnie drapią, uwierają.. kupiłam sobie krople nawilżające ale nic nie pomagają :/ jak mocniej spojrzę np w prawo to wtedy najbardziej to czuję.. przy mruganiu też da się to odczuć ale już mniej.. to chyba nie jest normalne
/ szkoda, że mój optyk nie raczył mnie o niczym poinformować :/ tylko krzyczeć potrafił.. /
no raczej normalne nie jest lepiej idź jak najszybciej do lekarza, pewnie soczewka źle leży na oku stąd nieprzyjemne wrażenia, gdy się przesuwa podczas ruchu oka. W ten sposób tylko podrażniasz oczy.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 21:29   #2140
SophieNeveu
Rozeznanie
 
Avatar SophieNeveu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 565
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
a jeżeli przy zamawianiu przez neta soczewki są miesięczne, a w opakowaniu jest 6 sztuk to soczewek starcza na 3 miesiące? dobrze rozumiem?
Tylko w przypadku gdy masz jednakową wadę na obu oczach.
__________________
Jesteś ograniczony tylko własną wyobraźnią.
SophieNeveu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-20, 22:51   #2141
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

apropo AOseptu. Broń boże nie próbujcie zakładać soczewek po czasie krótszym niż w instrukcji /6h/ bo można sobie krzywdę zrobić.
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-20, 22:59   #2142
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mala77 Pokaż wiadomość
apropo AOseptu. Broń boże nie próbujcie zakładać soczewek po czasie krótszym niż w instrukcji /6h/ bo można sobie krzywdę zrobić.
Dlaczego?

Ja mam teraz Solo Care Aqua, w sumie nie narzekam, ale kiedys dostalam od okulisty taka mala testowa buteleczke plynu, ktory mial tworzyc jakas ekstra nawilzajaca powloczke na soczewce, pamietam, ze byl dobry, ale nie pamietam jak sie nazywal Moze wy wiecie o jaki plyn chodzi?
__________________

misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 00:10   #2143
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Chyba zeżarł Wizaż wczorajsze posty

Lalaith - ile mgm ma Twoja jedna tabletka Omegi albo podaj mi w necie linka do Twoich tabletek w jakiejs aptece
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 09:57   #2144
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Chyba zeżarł Wizaż wczorajsze posty

Lalaith - ile mgm ma Twoja jedna tabletka Omegi albo podaj mi w necie linka do Twoich tabletek w jakiejs aptece
1000mg
http://www.muscle-zone.pl/sklep.cgi?...a=106&subkat=0
- tutaj masz link. Nie kupowałam go w aptece ale w zaprzyjaźnionym sklepie Eko gdzie kiedyś pracowałam
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 11:54   #2145
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

bo on ma w składzie tylko wodę utlenioną i sól fizjologiczną. I około 6 godzin trwa aż woda się zneutralizuje. Przed tym czasem jest niebezpeczna dla oczu. Poza tym można uzywać tylko pojemnika dołączonego do płynu.
Ale tak wogóle to polecam ten płyn alergikom i wrażliwcom. Nie ma konserwantów i innych dodatków. Soczewki są po nim jak nowe
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 11:54   #2146
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
1000mg
http://www.muscle-zone.pl/sklep.cgi?...a=106&subkat=0
- tutaj masz link. Nie kupowałam go w aptece ale w zaprzyjaźnionym sklepie Eko gdzie kiedyś pracowałam
Łykałabym 3 albo jak piszą 4 kapsułki.
Ja kupuję ten: http://www.hasco-lek.pl/14?mod=produ...LL&details=221 i łykam jedną, bo ma więcej w sobie tego, co trzeba

Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 11:59   #2147
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mala77 Pokaż wiadomość
bo on ma w składzie tylko wodę utlenioną i sól fizjologiczną. I około 6 godzin trwa aż woda się zneutralizuje. Przed tym czasem jest niebezpeczna dla oczu. Poza tym można uzywać tylko pojemnika dołączonego do płynu.
Ale tak wogóle to polecam ten płyn alergikom i wrażliwcom. Nie ma konserwantów i innych dodatków. Soczewki są po nim jak nowe
Sorki, ale się pogubiłam, o którym płynie mówisz?? bo hasło: wrażliwcy mnie przyciagnęło
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 14:53   #2148
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Sorki, ale się pogubiłam, o którym płynie mówisz?? bo hasło: wrażliwcy mnie przyciagnęło
AOsept Ciby Vision.
Tylko trzeba mieć też w domu inny płyn /mały/, żeby w razie czego doraźnie przemyc soczewki
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 16:13   #2149
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Łykałabym 3 albo jak piszą 4 kapsułki.
Ja kupuję ten: http://www.hasco-lek.pl/14?mod=produ...LL&details=221 i łykam jedną, bo ma więcej w sobie tego, co trzeba

Nie bardzo rozumiem. Na tym Twoim pisze: Skład:
olej rybi zawierający: 1000 mg
18% kwasu eikozapentaenowego (EPA)
12% kwasu dokozaheksaenowego (DHA)

A na opakowaniu mojego tak:
Jedna kapsułka (1415mg) zawiera 1000mg koncentratu oleju rybiego (Fish Body Oil Concentrate), o zawartości 18% EPA i 12% DHA
Witamina E 0.67mg w 1 kapsułce (1415mg) stanowi - 6,7% RDA

Wytłumacz mi proszę czym to się różni i dlaczego mam tyle tego łykać?

I w ogóle na opakowaniu mojego są trochę inne informacje niż na tej stronie co Ci podałam, np odnośnie dawkowania, właściwości (pisze dużo więcej) itd
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-21, 18:04   #2150
dooonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1
Question Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Hey dziewczynyMogłybyście mi napisać jekie sa ine metody ściągania soczewek oprócz szczypnięcia Z góry dzieki
dooonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 18:12   #2151
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

jednym palcem: przesuwasz soczewkę w kącik oka i w samym kąciku mozniej przyciskasz /tak jakby Ci coś wpadło do oka/. Powinna się zwinąć i wypaść. To jest sposób polecany dla osób o długich paznokciach
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-22, 15:03   #2152
ślimaczek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 690
GG do ślimaczek
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Wczoraj wybrałam się do okulisty, aby przepisał mi soczewki. Bardzo miła pani zrobiła mi standardowe badanie wzroku, po którym ustaliła, że na prawym oku mam wade -3,75 i cylinder -10 ( nie widzę tam kropki, więc pewnie nie jest to 1.0), a na lewym -1,5 i cylinder -1,25. Dobrała mi soczewki kontaktowe Acuvue Oasys -4,25 na prawe oko oraz -2,25 na lewe. W salonie wydawało mi się, że są dobrze dobrane, jednak teraz uważam inaczej. Obraz rozmazuje mi się, oczy się męczą i wydają się suche. Jak powinny być dobrane te soczewki? Słyszałam, ze od wady odejmuje się 0,5 dioptrii a nie dodaje. Sama już nie wiem. Mam zamiar jutro wybrać się jeszcze raz do tej okulistki.
__________________
.czy to Ty? Ktoś głaszcze mnie po włosach nie mówiąc prawie nic.



Edytowane przez ślimaczek
Czas edycji: 2008-06-22 o 21:00
ślimaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-22, 17:46   #2153
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ślimaczek Pokaż wiadomość
Wczoraj wybrałam się do okulisty, aby przepisał mi soczewki. Bardzo miła pani zrobiła mi standardowe badanie wzroku, po którym ustaliła, że na prawym oku mam wade -3,5 i cylinder -10 ( nie widzę tam kropki, więc pewnie nie jest to 1.0), a na lewym -1,5 i cylinder -1,25. Dobrała mi soczewki kontaktowe Acuvue Oasys -4,25 na prawe oko oraz -2,25 na lewe. W salonie wydawało mi się, że są dobrze dobrane, jednak teraz uważam inaczej. Obraz rozmazuje mi się, oczy się męczą i wydają się suche. Jak powinny być dobrane te soczewki? Słyszałam, ze od wady odejmuje się 0,5 dioptrii a nie dodaje. Sama już nie wiem. Mam zamiar jutro wybrać się jeszcze raz do tej okulistki.
po pierwsze do Twojej wady powinny być już dobrane soczewki z cylindrem. Mniej więcej do 0.5 cylindra można go zastąpić sferą bez szkody dla ostrości wzroku.
To, że wada jest zwiększona wynika z chęci uzupełnienia zabieranego cylindra.
Powinno być tak:
sfera+ pół cylindra=soczewka, ale to tak jak mówiłam przy niedużym cylindrze.
Poza tym na prawe oko prawie na pewno masz za mocną soczewkę. Nawet po przeliczeniu byłoby -4.00, a do tego tak jak napisałaś od mocy okularów do soczewek się odejmuje. Przy wadzie -4.00 soczewka powinna mieć -3.75.
Lewe oko jest powiedzmy dobrze przeliczone. Bo przy wadach poniżej 3 dpt nie przelicza się mocy soczewek.
Co do męczenia się wzroku to może to być wina złych mocy, albo samych soczewek. Spróbuj najpierw umówić się na dopasowanie soczewek cylindrycznych, a jesli to nie pomoże to moze jednodniowe, są przyjaźniejsze dla oczu. Można też spróbować innych soczewek, Acuvue Advanced toric np. Część pacjentów lepiej na nie reaguje niż na Oasys
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-22, 19:55   #2154
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Nie rozumiem, przecież to jest okulista, lekarz, to jak jej mogła przepisać złe moce? Przecież nie ma prawa się pomylić w czymś takim!
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-22, 20:36   #2155
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

dla mnie soczewki sa idealne niemalże tylko jedna wada, np.teraz lato, woda i niestety bez soczewek trzeba, chodzę w okularach a w wodzie bez jestem i nic nie wiedzę ;(
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-22, 20:38   #2156
Anja92
Wtajemniczenie
 
Avatar Anja92
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 523
GG do Anja92
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez laza Pokaż wiadomość
dla mnie soczewki sa idealne niemalże tylko jedna wada, np.teraz lato, woda i niestety bez soczewek trzeba, chodzę w okularach a w wodzie bez jestem i nic nie wiedzę ;(
A czy jeżeli pływa się w basenie z głową nad wodą to też nie powinno się ich zakładac ? I mam jeszcze pytanie, czy mogę opalac się w soczewkach ?
__________________

Anja92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-22, 20:52   #2157
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Anja92 Pokaż wiadomość
A czy jeżeli pływa się w basenie z głową nad wodą to też nie powinno się ich zakładac ? I mam jeszcze pytanie, czy mogę opalac się w soczewkach ?
chyba szybko schną ;P ale ja jak jestem w wodzie to musze się poczuć jak w wodzie ;P
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-22, 20:53   #2158
ślimaczek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 690
GG do ślimaczek
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mala77 Pokaż wiadomość
po pierwsze do Twojej wady powinny być już dobrane soczewki z cylindrem. Mniej więcej do 0.5 cylindra można go zastąpić sferą bez szkody dla ostrości wzroku.
To, że wada jest zwiększona wynika z chęci uzupełnienia zabieranego cylindra.
Powinno być tak:
sfera+ pół cylindra=soczewka, ale to tak jak mówiłam przy niedużym cylindrze.
Poza tym na prawe oko prawie na pewno masz za mocną soczewkę. Nawet po przeliczeniu byłoby -4.00, a do tego tak jak napisałaś od mocy okularów do soczewek się odejmuje. Przy wadzie -4.00 soczewka powinna mieć -3.75.
Lewe oko jest powiedzmy dobrze przeliczone. Bo przy wadach poniżej 3 dpt nie przelicza się mocy soczewek.
Co do męczenia się wzroku to może to być wina złych mocy, albo samych soczewek. Spróbuj najpierw umówić się na dopasowanie soczewek cylindrycznych, a jesli to nie pomoże to moze jednodniowe, są przyjaźniejsze dla oczu. Można też spróbować innych soczewek, Acuvue Advanced toric np. Część pacjentów lepiej na nie reaguje niż na Oasys
dziękuję za pomoc Czyli jeśli wadę mam -3,75 to powinnam mieć soczewkę -3,5? jutro jadę do okulistki i powiem jej i tym co napisałaś. Wydawało mi się, że prawą soczewkę mam dobrze dobraną, bardziej dokuczała mi lewa, ale może faktycznie masz rację. Sprawdzę to jutro i napiszę co w końcu wyszło.

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Nie rozumiem, przecież to jest okulista, lekarz, to jak jej mogła przepisać złe moce? Przecież nie ma prawa się pomylić w czymś takim!
Też mnie to zastanawia
__________________
.czy to Ty? Ktoś głaszcze mnie po włosach nie mówiąc prawie nic.


ślimaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-22, 21:13   #2159
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Ślimaczku: Nie powinna się pomylić, ale do doboru soczewek są specjalne tabele przeliczeniowe i z nich jak byk wychodzi tak jak napisałam. Poza tym w Twoim przypadku dziwi mnie, że widzisz wyraźnie pomimo braku cylindra.


Opalać w soczewkach nie powinno się. Ani na słońcu, ani tym bardziej w solarium. Soczewki siłą rzeczy szybciej wtedy wysychają.
A na basen najlepsze są jednodniowe /tylko zdejmujemy je zaraz po wyjściu z basenu/. Żeby nie narażać oczu na kontakt z chlorem, ewentualnie bakteriami w naturalnych zbiornikach.
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-22, 21:16   #2160
Anja92
Wtajemniczenie
 
Avatar Anja92
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 523
GG do Anja92
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mala77 Pokaż wiadomość
Ślimaczku: Nie powinna się pomylić, ale do doboru soczewek są specjalne tabele przeliczeniowe i z nich jak byk wychodzi tak jak napisałam. Poza tym w Twoim przypadku dziwi mnie, że widzisz wyraźnie pomimo braku cylindra.


Opalać w soczewkach nie powinno się. Ani na słońcu, ani tym bardziej w solarium. Soczewki siłą rzeczy szybciej wtedy wysychają.
A na basen najlepsze są jednodniowe /tylko zdejmujemy je zaraz po wyjściu z basenu/. Żeby nie narażać oczu na kontakt z chlorem, ewentualnie bakteriami w naturalnych zbiornikach.
Chodziło mi właśnie przede wszystkim o jednodniowe, mam zamiar zabrac je na wakacyjny wyjazd a miałam wątpliwości.
__________________

Anja92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:33.