Jego mamusia zdecydowała za niego - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-08, 21:24   #61
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Jego mamusia zdecydowała za niego

a ty sie nigdy na swoich rodzicow nie skarzylas?nie bylas zdenerwowana na nich?
niestety rodzice czesto"rzadza" niepelnoletnimi dziecmi na ich utrzymaniu ;-)
widocznie nie przeszkadza mu to tak bardzo jak tobie
zeszta twoje zale i zdenerwowanie nic tu nie dadza w tej sytuacji
jego nie stac na te studia czy zastanowilas sie nad tym?
probujac wymusic na nim ten wyjazd nie jestes lepsza niz jego matka
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 21:53   #62
Avva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 35
Dot.: Jego mamusia zdecydowała za niego

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;79542461]a ty sie nigdy na swoich rodzicow nie skarzylas?nie bylas zdenerwowana na nich?
niestety rodzice czesto"rzadza" niepelnoletnimi dziecmi na ich utrzymaniu ;-)
widocznie nie przeszkadza mu to tak bardzo jak tobie
zeszta twoje zale i zdenerwowanie nic tu nie dadza w tej sytuacji
jego nie stac na te studia czy zastanowilas sie nad tym?
probujac wymusic na nim ten wyjazd nie jestes lepsza niz jego matka[/QUOTE]


Ja nie wiem czy ty nie rozumiesz że ja NIC nie wymuszam? Nie wypisuje do niego i nie nakładniam ja wyjazd, nie rozmawiamy o tym bo się zupełnie załamałam, napisałam TUTAJ, żeby uzyskać jakieś porady, może poszukać pocieszenia. Nie toczę z nim wojen o te studia, nasze "rozmowy" trwały może parę linijek i parę zdań na Messengerze i tyle. Właśnie po to tu napisałam, bo nie mam nawet siły go truć i namawiać, po prostu czuje się zupełnie odstawiona i zrozpaczona
Avva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 23:24   #63
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Jego mamusia zdecydowała za niego

przesadzasz i histeryzujesz
pare linijek na mesengerze ?
przedstawilas ta sprawe jakbyscie ten temat gleboko przedyskutowani
"on poddal sie bez walki,przestalo mu na mnie zalezec" itp teksty myslalam ze tu sie powazne rozmowy toczyly a to byla zdawkowa informacja na mesengrze
moze wez z nim pogadaj najpierw w 4 oczy a pozniej wyciagaj tak daleko posuniete wnioski
"Boli mnie, że obiecywał mi, że będzie ze mną do końca życia (to już nawet brzmi idiotycznie jak to piszę), że jestem "tą jedyną" i już zawsze będziemy razem. Był taki czuły i troskliwy, w niczym nie przypominał moich znajomych w tym wieku i wydawał mi się tak bardzo zdeterminowany żeby ze mną być. Świata poza mną nie widział, wpatrzony był we mnie jak w obrazek, a z decyzją matki nie zrobił zupełnie nic, jakby przekreślił wszystko co między nami było"
:/
to ty przekreslasz wszystko co miedzy wami bylo bo on nie chce (nie moze)jechac.moze spojrzysz to w taki sposob?

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2017-12-09 o 09:49
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 23:44   #64
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Jego mamusia zdecydowała za niego

Najpierw spotkaj sie z nim i porozmawiaj w 4 oczy i dopiero bedziesz myslec co dalej
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 08:02   #65
kazleto
Raczkowanie
 
Avatar kazleto
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Jego mamusia zdecydowała za niego

Może chłopak się zorientowal, że z rąk zaborczej matki wpada z deszczu pod rynne w ręce dziewczyny-bluszcza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kazleto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 09:47   #66
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Jego mamusia zdecydowała za niego

Avva jesteś bardzo młoda dziewczyną, on jest twoja pierwsza miłością, ale zrozum, ze nawet wielkie miłości potrafią sie skończyć. Z własnego doświadczenia Ci powiem, ze świat się nie skończy jak skończy się wasz związek. To tak nie działa. Póki co idealizujesz chłopaka, a demonizujesz jego matkę. Może i jest zaborcza i ma na niego duży wpływ, ale póki co on jest na jej utrzymaniu i najpierw musiałby się od niej uniezależnić. Piszesz ze ona Cię nie lubi. Cóż tak się zdarza. Jeszcze niejedna osoba może Cię znielubiec ot tak po prostu, za samo istnienie. Ja na Twoim miejscu skupionym się na przygotowaniach do matury i pojechała na studia za granicę sama. Nie warto rezygnować z marzeń dla chłopaka. On niech studiuje w Polsce. Może wasz związek przetrwa, może nie. Nic na siłę.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 09:55   #67
QueenOfHearts
Rozeznanie
 
Avatar QueenOfHearts
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 864
Dot.: Jego mamusia zdecydowała za niego

autorko,
jak pisały przedmówczynie, on alimentów nie straci- jeśli mu żal matki, to kasę,która będzie na jego konto od ojca wpływać, niech przelewa matce.

Poza tym on za bardzo jechać z tobą nie chce.Może mu się odwidziało?
Zdarza się.

Xfrida pisała,żebyś z nim porozmawiała w 4 oczy, nie przez komunikator, posłuchaj tej rady.

a co do obietnic twojego faceta, że razem do końca życia? W sumie mówić to każdy potrafi.
__________________
"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA." T.Pratchett
QueenOfHearts jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-09, 10:45   #68
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jego mamusia zdecydowała za niego

Jedz sama, faceci czesto gorzej sobie radza z emigracja niz kobiety. Sa nawet jakies statystyki na to.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 10:56   #69
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Jego mamusia zdecydowała za niego

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Jedz sama, faceci czesto gorzej sobie radza z emigracja niz kobiety. Sa nawet jakies statystyki na to.
poza tym co jak sie razem wyprowadza i dojdzie do zderzenia z rzeczywistoscia i odkryja ze nie pasuja do siebie?
co jesli to wlasnie autorka bedzie chciala wrocic do domu?
to sie latwo mowi,marzy a zycie w obcym kraju bez zaplecza fnansowego (w jego sytuacji)to nie jest latwe i bajkowe
mlodzi ludzie czesto nie zdaja sobie sprawy z tego jak ich zycie sie zmieni po wyprowadzce na studia od rodzicow szczegolnie jesli nie mieli zadnych problemow w domu i maja z rodzicami dobre stosunki)
wystarczajaco stresujaca jest sama wyprowadzka a co dopiero zycie w obcym kraju gdzie nie masz nikogo na wyciagniecie reki kto by cie wysluchal
moim zdaniem za gleboka woda aby razem sie pakowac na pokoj bez kasy gdzie praktycznie sie nie znaja bo taka jest niestety prawda
co jak autorka ta pozna kogos interesujacego i bedzie chciala sie rozstac z facetem ktorego jej rodzice maja niby finansowo suportowac?
beda mu nadal pomagac;-)?
teraz jest wlasnie czas na przemyslenie tych spraw,na trzezwe spojrzenie na sytuacje a nie zycie marzeniami
niech autorka sie nie zatrzymuje skoro jest to jej marzenie niech jedzie co ma byc z ich zwiazkiem to bedzie
zwiazki sie koncza a to co sama osiagniesz zawsze zostanie z toba

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2017-12-09 o 10:59
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 11:52   #70
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Jego mamusia zdecydowała za niego

Dla mnie bylo by nie do zaakceptowania, ze jacys obcy ludzie placa za moje dziecko. Moze dla niego to tez sytuacja nie do zaakceptowania i wymawia sie mama. Moze uswiadomil sobie, ze sobie nie poradzi finansowo.

W kazdym razie, jedz zama.
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 12:54   #71
Avva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 35
Dot.: Jego mamusia zdecydowała za niego

Cytat:
Napisane przez kazleto Pokaż wiadomość
Może chłopak się zorientowal, że z rąk zaborczej matki wpada z deszczu pod rynne w ręce dziewczyny-bluszcza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To, że przeżywam jego decyzję, jestem rozczarowana i bardzo go kocham i ciężko mi wyobrazić sobie życie bez niego nazywasz zachowaniem bluszcza? To chyba normalne, że skoro go kocham to mi przykro
Avva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-09, 13:36   #72
Beniak
Raczkowanie
 
Avatar Beniak
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 181
Dot.: Jego mamusia zdecydowała za niego

Cytat:
Napisane przez Avva Pokaż wiadomość
To, że przeżywam jego decyzję, jestem rozczarowana i bardzo go kocham i ciężko mi wyobrazić sobie życie bez niego nazywasz zachowaniem bluszcza? To chyba normalne, że skoro go kocham to mi przykro
Nie, ale dusisz go tym wszystkim. Niejednokrotnie w tym temacie pokazałaś, że uzależniasz swoje szczęście od jego obecności, co może być dla niego przytłaczające. Nie dziwię mu się, że perspektywa odcięcia się od matki by wpaść w sidła innej kobiety nie jest mu po drodze. Taka relacje jest niezdrowa. A gadka o alimentach może być spowodowana tym, że nie chce ci tego wszystkiego powiedzieć, bo ma podstawy bać się twojej reakcji. Łatwiej mu zwalić winę na matkę i powiedzieć "no, chciałbym, ale widzisz, że nie mogę"

Edytowane przez Beniak
Czas edycji: 2017-12-09 o 13:37
Beniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 13:42   #73
Avva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 35
Unhappy Dot.: Jego mamusia zdecydowała za niego

Nie rozumiem tylko dlaczego on ciągle pisze jak bardzo mu przykro i jak mnie kocha, ale mama uważa to i tamto. Odkąd ta sytuacja miała miejsce ciągle mówi mi, że nadal jestem dla niego najważniejsza i że jego uczucia się nie zmieniły, ale nie ma jak porozmawiać z matką. Boli mnie, że czuje się poniekąd winna, ale z drugiej strony on nigdy mi nie dawał żadnych sygnałów w tej kwestii, że coś jest nie tak i nagle jak grom z jasnego nieba to na mnie spadło. Zrozumcie mnie proszę, po prostu czuje się źle, bo bardzo go kocham i nie wiem co robić. A on mi czasami mówi, że mogę jechać bez niego (tonem jakby mu w ogóle na mnie nie zależało), a zaraz potem mówi, że może jednak przemyślę zostanie tutaj, bo on bedzie tęsknił i bardzo mnie potrzebuje i że jest ze mną taki szczęśliwy. Ciężko mi cokolwiek zrobić bo jakąkolwiek podejmę decyzję zawsze komuś będzie źle. Pewnie to brzmi idiotycznie co mówię, ale po prostu miotam się między wszystkimi możliwymi opcjami i do tego dochodzi jeszcze rozczarowanie, nie no po prostu beznadzieja jakaś
Avva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 13:57   #74
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Jego mamusia zdecydowała za niego

A gdybyście poszli na rok do pracy, zarobili na to żeby się utrzymać za granicą bez pomocy rodziców i wyjechali za rok?
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 14:03   #75
Avva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 35
Dot.: Jego mamusia zdecydowała za niego

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
A gdybyście poszli na rok do pracy, zarobili na to żeby się utrzymać za granicą bez pomocy rodziców i wyjechali za rok?
Proponowałam mu to, ale wtedy by nie miał alimentów (bo skoro by pracował to by ich nie dostawał, jeśli by się nie uczył) i tym samym jego matka nie miałaby tych jego alimentów = to samo co w przypadku jeśli wyjdziemy na studia
Avva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 14:05   #76
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Jego mamusia zdecydowała za niego

Cytat:
Napisane przez Avva Pokaż wiadomość
Proponowałam mu to, ale wtedy by nie miał alimentów (bo skoro by pracował to by ich nie dostawał, jeśli by się nie uczył) i tym samym jego matka nie miałaby tych jego alimentów = to samo co w przypadku jeśli wyjdziemy na studia
No, ale on będzie pracował usamodzielni się i ona nie będzie musiała do utrzymywać, więc alimenty nie będą potrzebne. To nie jest ta sama sytuacja co z wyjazdem na studia gdzie jeszcze trzeba dołożyć.
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 14:29   #77
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Jego mamusia zdecydowała za niego

dziewczyno problemem jest nie tylko jego matka jak to usiłujesz wmówić światu i sobie ale nie mniejszym to, że chlopak ma zaledwie 20 lat, jest dzieciakiem, a żyje pod niezłą presją.

z 1 str dziewczyna którą bardzo kocha , której chciałby przychylić nieba a która ma swoje, bądźmy szczerze, problemy emocjonalne. masz zerowe poczucie wlasnej wartości, uzależniłaś życie od chłopaka, w przeszłości mialaś depresję i się okaleczałaś. wątpię by dla niego ten związek był tylko bulką z masłem.

z 2 str matka, która poniekąd jest jego matką.
oraz młodszy brat.
za których czuje się odpowiedzialny choćby w kwestii nagłego zabrania alimentów.


masz prawo być wściekla i rozżalona że taki piękny plan ci się posypał, że już taką sielankę za granicą zaplanowałas, że jesteście sami we dwoje na cudownych studiach i z dala od wszystkich i nudnego rodzinnego miasta.
nie wychodzi.
realia są takie, że twoja rodzina jest bardziej zamożna od jego, on jest z rodziny rozbitej i nie jest mu łatwo trzymać wszystko w garści by wszyscy mogli czuć się szczęsliwi.

więc miej na to poprawkę.
nie dawaj teściowej rządzić wami, tylko, tak trochę na litość, wy macie po 20 lat, maturę przed sobą, nie po 25, nie po 30.

Prędzej czy później ta sytuacja będzie musiała być rozwiązana, alimenty kiedyś się skonczą, facet będzie musiał odciąć pępowinę, ale pomoże choćby to że brat dorośnie, sam pójdzie do pracy.
Nie wychodzi tobie teraz opcja ze studiami za granicą, bardzo przykre, ale to jeszcze nie przesądza całego twojego życia, miej to na uwadze.

wachlarz możliwości jakiś być się wydaje.
można na te konkretne studia jechać za rok a chłopakowi dać więcej czasu by się ogarnąl.
można wyjechać, i trudno, być w związku na odległośc.
można na rok iść do pracy, szykować się do takiego wyjazdu.
można poszukać studiów np. w innym mieście, wyjechać z domu a taniej to może wyjść niż studiowanie za granicą.

aż w takiej bardzo ciemnej dupie nie jesteś, na szczęscie.
On Cię nie rzucił, nie przestał kochać, on po prostu póki co nie zamierza jechać w to konkretne miejsce na tą konkretną uczelnię.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2017-12-09 o 14:31
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 14:46   #78
Avva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 35
Dot.: Jego mamusia zdecydowała za niego

Jego mamusia powiedziała mu, że on nie może jechać nawet do innego miasta, bo ona bez jego alimentów sobie nie poradzi. Matka nie da mu żadnych pieniędzy bo nie ma, nie da rady też żyć bez jego alimentów, które stanowią połowę jej pensji, a na utrzymaniu ma dom (z którym nie chce się rozstać) i jego brata

Poczekam na rozwój sytuacji, zostało jeszcze pare miesięcy do matury, może ta sytuacja się jakoś "sama rozwiąże" :/ może czas pokaże
Avva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 14:49   #79
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Jego mamusia zdecydowała za niego

a w jakim mieście mieszkacie? Wojewódzkie, gdzie są jakieś dobre ucczelnie chociaż,czy matki w ogóle nie obchodzi jego dalsza edukacja?
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-09, 15:03   #80
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Jego mamusia zdecydowała za niego

Cytat:
Napisane przez Avva Pokaż wiadomość
Jego mamusia powiedziała mu, że on nie może jechać nawet do innego miasta, bo ona bez jego alimentów sobie nie poradzi. Matka nie da mu żadnych pieniędzy bo nie ma, nie da rady też żyć bez jego alimentów, które stanowią połowę jej pensji, a na utrzymaniu ma dom (z którym nie chce się rozstać) i jego brata

Poczekam na rozwój sytuacji, zostało jeszcze pare miesięcy do matury, może ta sytuacja się jakoś "sama rozwiąże" :/ może czas pokaże
No, ale brat dostaje swoje alimenty, a Twój partner swoje. Brata alimenty zostaną na jego utrzymanie, a Twój partner będzie sam się utrzymywał, więc nie potrzebne są na niego alimenty. W ogóle to jeśli partner jest pełnoletni to alimenty powinny przychodzić na jego wniosek o dane, a nie mamy.
Wymówka partnera słaba, tym bardziej, widzę, że tutaj jest totalnie nie odcięta pępowina. W ogóle co to za zakazy do pełnoletniej osoby, jego matka może mu doradzić, ale nie szantażować.

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
a w jakim mieście mieszkacie? Wojewódzkie, gdzie są jakieś dobre ucczelnie chociaż,czy matki w ogóle nie obchodzi jego dalsza edukacja?
Widzę, że matkę obchodzi kasa, bo przecież skończy się sponsorowanie
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 15:11   #81
Avva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 35
Dot.: Jego mamusia zdecydowała za niego

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
No, ale brat dostaje swoje alimenty, a Twój partner swoje. Brata alimenty zostaną na jego utrzymanie, a Twój partner będzie sam się utrzymywał, więc nie potrzebne są na niego alimenty. W ogóle to jeśli partner jest pełnoletni to alimenty powinny przychodzić na jego wniosek o dane, a nie mamy.
Wymówka partnera słaba, tym bardziej, widzę, że tutaj jest totalnie nie odcięta pępowina. W ogóle co to za zakazy do pełnoletniej osoby, jego matka może mu doradzić, ale nie szantażować.

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------


Widzę, że matkę obchodzi kasa, bo przecież skończy się sponsorowanie
Alimenty zostały przez sąd przyznane, a ojciec je płaci matce bo on z nią mieszka, więc to normalne. Przelewa pieniądze na jej konto co miesiąc, więc nie ma tu komornika ani nikogo kto "ściąga" tą kasę od ojca. I to nie "wymówka" tak jak to nazwałaś bo jego brat owszem, również ma alimenty od ojca, ale o POŁOWĘ mniejsze niż P. I w momencie, kiedy matka już ledwo co wiąże koniec z końcem nawet jak ma alimenty obu synów i dom który ledwo co utrzymuje, to nie da sobie rady, kiedy P się wyprowadzi i ojciec będzie przelewał alimenty w wysokości połowy pensji jego matki na jego konto. Teraz rozumiesz? Jakby ojciec się z matką "dogadali" po prostu, że skoro dzieci mieszkają z nią, to ojciec przelwa alimety na jej konto, a nie na konto dorosłego syna. A jeśli chodzi o jego matkę, to znam kobietę, bardzo w stosunku do niego zaborcza, to znaczy wszystko zawsze musi być tak jak ona chce, traktuje go cczęsto jak służącego w stylu przynieś, podaj, pozamiataj. I ona mu po prostu powiedziała, że nie może jechać bo ona sobie nie da rady i koniec. Zgadzam się z Tobą, nie wiem w ogóle jak można tak szantażować dziecko. Szczególnie, że P jest wrażliwy i od razu połknął jej lamęty o to jak będzie im ciężko jeśli zabierze im alimenty (które mu się JEMU nalezą a nie JEJ)
Avva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 16:10   #82
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Jego mamusia zdecydowała za niego

Cytat:
Jego mamusia powiedziała mu, że on nie może jechać nawet do innego miasta, bo ona bez jego alimentów sobie nie poradzi. Matka nie da mu żadnych pieniędzy bo nie ma, nie da rady też żyć bez jego alimentów, które stanowią połowę jej pensji, a na utrzymaniu ma dom (z którym nie chce się rozstać) i jego brata
studia za granicą, a raczej tu ich brak, są średnim problemem, problem jest to by facet odciął się w koncu od toksycznej matki i na tym będzie trzeba się skupić.

i jak dla mnie ja bym tak ujmowala sprawę.
zeby on nie myslal, że jeśli kiedys z nim zerwiesz to przez studia.

alimenty będzie miał jeszcze jakieś 5 lat.
dobrze by bylo, żeby skoro nie teraz, w sensie za pól roku po maturze, np. za kolejny rok wyprowadzil się z domu i np. zamieszkal z tobą.

jak w koncu nie weźmie tego na klatę to skonczy się tak, że matka zacznie od niego wymagać jego pensji a dla was to może być za duże obciążenie.

i ja bym w tym kierunku wierciła dziurę w brzuchu.

dokladnie: nie wyobrażam sobie że za kilka lat utrzymujesz matkę bo jej się przez tyle lat nie chciało pomyśleć, że kiedyś dorośniesz i pójdziesz na swoje.
wyjazd za granicę na studia to byłby znakomity moment żeby zacząć być dorosłym
, nie chcesz teraz, trudno, ale kiedyś będziesz musiał, przynajmniej jeśli mamy być razem. I kiedyś to np. rok czy 2 lata, a nie 5 czy 20.


zawsze też możesz ty teraz wyjechać na studia i zjeżdżać na łikendy, wtedy tobie będzie latwiej przyjeżdżać co tydzien niż gdybyś była za granicą.

ogólnie problem jest dość spory ale nie wiń do końca chlopaka, jest młody i dla każdej z was chciałby dobrze.

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------

jak dla mnie to powinnaś po prostu jechać na te studia, a z chłopakiem nie zrywać.
i będzie co ma być. nie fiksować się tak rozdzieleniem, zrośnięci biodrem nie jesteście.

jak Joaśka Krupa rozstała się z mężem, to przeczytalam na plotkach - że - rzekomo - powiedziała, że dała mu (mężowi) najlepszych 10 lat życia, że gdyby z nim nie była to mogła mieć lepszą karierę itp.
Nie wiem czy naprawdę tak powiedziała i czy nawet tak myslała.
I nie wnikam ''co by mogla'' i jaką wielką gwiazdą by była.

Mnie tylko wtedy nasunęło to skojarzenie jedynie takie, że nie powinno się rezygnować z własnych planów i szans. Miłośc, że tak zapodam koejlo hultaejlo powinna wspierać i rozwijać a nie hamować i wymagać poświęceń.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2017-12-09 o 16:12
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 17:07   #83
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Jego mamusia zdecydowała za niego

Przepraszam, że się wtrącę, ale czy matka wie, że może założyć sprawę w sądzie o alimenty NA SIEBIE, skoro nie daje sobie sama rady?
Twój chłopak po osiągnięciu pełnoletności powinien dostać pismo z sądu, w którym jest informowany o tym, że alimenty przyznane na niego od tej pory MOGĄ wpływać na jego konto a nie na konto rodzica i powinien odpowiedzieć również pismem, którą opcję wybiera jako dorosły, pełnoletni obywatel tego kraju. Przynajmniej ja takie pismo dostałam (tylko, że mi wypłacał FA jeżeli to coś zmienia). W każdym razie alimenty są pieniędzmi dla niego a nie dla matki. Jak matce brakuje to niech uderza do sądu i wnosi o alimenty DLA SIEBIE.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 18:24   #84
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Jego mamusia zdecydowała za niego

Cytat:
Napisane przez Avva Pokaż wiadomość
Alimenty zostały przez sąd przyznane, a ojciec je płaci matce bo on z nią mieszka, więc to normalne. Przelewa pieniądze na jej konto co miesiąc, więc nie ma tu komornika ani nikogo kto "ściąga" tą kasę od ojca. I to nie "wymówka" tak jak to nazwałaś bo jego brat owszem, również ma alimenty od ojca, ale o POŁOWĘ mniejsze niż P. I w momencie, kiedy matka już ledwo co wiąże koniec z końcem nawet jak ma alimenty obu synów i dom który ledwo co utrzymuje, to nie da sobie rady, kiedy P się wyprowadzi i ojciec będzie przelewał alimenty w wysokości połowy pensji jego matki na jego konto. Teraz rozumiesz? Jakby ojciec się z matką "dogadali" po prostu, że skoro dzieci mieszkają z nią, to ojciec przelwa alimety na jej konto, a nie na konto dorosłego syna. A jeśli chodzi o jego matkę, to znam kobietę, bardzo w stosunku do niego zaborcza, to znaczy wszystko zawsze musi być tak jak ona chce, traktuje go cczęsto jak służącego w stylu przynieś, podaj, pozamiataj. I ona mu po prostu powiedziała, że nie może jechać bo ona sobie nie da rady i koniec. Zgadzam się z Tobą, nie wiem w ogóle jak można tak szantażować dziecko. Szczególnie, że P jest wrażliwy i od razu połknął jej lamęty o to jak będzie im ciężko jeśli zabierze im alimenty (które mu się JEMU nalezą a nie JEJ)
Ale alimenty są na dzieci, nie ma nią.
Jeśli rozwód był z winy ojca mogła bo pozwać o alimenty na siebie. Nie rozumiem dlaczego ojciec chłopaków ma utrzymywać byłą żonę. W momencie kiedy osiąga się wiek pełnoletni, alimenty powinny być przyznane na chłopaków i to im ojciec powinien wypłacać pieniądze.
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 19:29   #85
Avva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 35
Dot.: Jego mamusia zdecydowała za niego

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;79558531]Przepraszam, że się wtrącę, ale czy matka wie, że może założyć sprawę w sądzie o alimenty NA SIEBIE, skoro nie daje sobie sama rady?
Twój chłopak po osiągnięciu pełnoletności powinien dostać pismo z sądu, w którym jest informowany o tym, że alimenty przyznane na niego od tej pory MOGĄ wpływać na jego konto a nie na konto rodzica i powinien odpowiedzieć również pismem, którą opcję wybiera jako dorosły, pełnoletni obywatel tego kraju. Przynajmniej ja takie pismo dostałam (tylko, że mi wypłacał FA jeżeli to coś zmienia). W każdym razie alimenty są pieniędzmi dla niego a nie dla matki. Jak matce brakuje to niech uderza do sądu i wnosi o alimenty DLA SIEBIE.[/QUOTE]


Moja kuzynka dostała pismo od komornika, czy tam od sądu, że alimenty przechodzą na nią, ALE ona miała komornika i alimenty były ściągane. Do niego nic nie przyszło bo sąd nie zarządził żadnych alimentów przy rozwodzie jego rodziców bo oni ustalili to po prostu między sobą jaka będzie ich wysokość itd, więc sądu w to nie mieszali
Avva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 19:45   #86
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Jego mamusia zdecydowała za niego

Cytat:
Napisane przez Avva Pokaż wiadomość
Moja kuzynka dostała pismo od komornika, czy tam od sądu, że alimenty przechodzą na nią, ALE ona miała komornika i alimenty były ściągane. Do niego nic nie przyszło bo sąd nie zarządził żadnych alimentów przy rozwodzie jego rodziców bo oni ustalili to po prostu między sobą jaka będzie ich wysokość itd, więc sądu w to nie mieszali
Alimenty są ustalane automatycznie przy rozwodzie; nawet, jeśli rodzice ustalili to sami wcześniej, informacja musi zostać zawarta w wyroku. Nie ma czegoś takiego, jak "umówili się i nie mieszali sądu".
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 20:37   #87
Avva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 35
Dot.: Jego mamusia zdecydowała za niego

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Alimenty są ustalane automatycznie przy rozwodzie; nawet, jeśli rodzice ustalili to sami wcześniej, informacja musi zostać zawarta w wyroku. Nie ma czegoś takiego, jak "umówili się i nie mieszali sądu".
No jeden pies, pisma z sądu nie dostał, dostaje się chyba tylko kiedy komornik te alimenty ściąga i dostaje się od komornika, a nie od sądu. On niczego nie dostał, mamusia nadal trzyma łape na alimentach
Avva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 21:30   #88
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Jego mamusia zdecydowała za niego

Cytat:
Napisane przez Avva Pokaż wiadomość
No jeden pies, pisma z sądu nie dostał, dostaje się chyba tylko kiedy komornik te alimenty ściąga i dostaje się od komornika, a nie od sądu. On niczego nie dostał, mamusia nadal trzyma łape na alimentach
No, ale to jego wina, że tego nie załatwia i nie dba o swoje sprawy.
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 22:26   #89
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Jego mamusia zdecydowała za niego

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
No, ale to jego wina, że tego nie załatwia i nie dba o swoje sprawy.
ale moze mu ta sytauacja odpowiada?
matka dostaje alimenty robi oplaty wszystkie,gotuje mu, pierze,pewnie oplaca telefon,kupuje co potrzebuje
po co ma cos zmieniac ?
ja nie widze sensu zmieniac niczego na ta chwile
przeciez te aliementy to nie sa na jego zachcianki tylko wlasnie na jego utrzymanie w co wliczaja sie oplaty za mieszkanie,rachunki i wszystko to co zuzywa w domu(nawet papier toaletowy),ksiazki do szkoly bilety?czy wogole tu ktos o tym pomyslal?
nie wiem ile matka ma tych alimentow
moze powinna wniesc o podwyzke aliemntow na mlodszego syna jesli od rozwodu minelo juz kilka lat bo potrzeby dzieci rosna z wiekiem
chlopak autorki jest dorosly na papierze tak naprawde ciagle zyje zyciem dziecka na koszt matki i ojca

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2017-12-09 o 23:55
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 22:47   #90
Enfant_Double_Terrible
Raczkowanie
 
Avatar Enfant_Double_Terrible
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 83
Dot.: Jego mamusia zdecydowała za niego

Pewnie patrzę przez swój pryzmat, ale miałam podobnie, mieszkałam z matką, która utrzymywała się razem ze mną także przy pomocy moich alimentów, a nie umiałam powiedzieć nie, bo byłam współzależniona. Uwierzyłam w to, co o nim piszesz, że naprawdę by chciał, ale że sytuacja jest jaka jest i on naprawdę nie widzi innego wyjścia. Jeżeli gość jest chociaż trochę podobny do mnie, to na pewno nie widzi. Pytanie, czy chcesz od tego uzależnić swoje życie.

Edytowane przez Enfant_Double_Terrible
Czas edycji: 2017-12-10 o 12:39
Enfant_Double_Terrible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-12 16:57:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:05.