Che Italia? - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-19, 10:39   #511
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez baobab Pokaż wiadomość
Zazdrosny- taki moj werdykt
Mojej kolezance (wloszce) jej facet nie pozwala nawet na plazy zdjac ramiaczek z kostiumu kapielowego i musi opalac sie z tymi naramkami.
Co do ubioru panien we Wloszech- to oczywiscie jest roznica miedzy dniami, kiedy sie pracuje a dniami kiedy jest wolne i mozna skoczyc na plaze
Do pracy ubiera sie bardziej formalnie, spodnie, spodnicza- krotki rekawek (chyba nie widzialam naramek w biurach, ale to moze inne dziewczyny potwierdza- bowiem nie latam po urzedach, a u siebie jestem jedyna dziewczyna, wiec nie mam porownania)
W dzien wolny, wedlug mnie to pelna dowolnosc- jednak po miescie oczywiscie nie biega sie w pareo Mimo wszystko fakt jest taki, iz wloszki w miescie ubieraja sie troche inaczej anizeli polki- chyba jest troche wiecej zaktyre- tak przynajmniej zauwazylam- ale to tez oczywiscie zalezy od wieku- stara baba jak ja nie poleci na zakupy w krotkich spodenkach, bo bym byla prawdziwa rewelacja miesiaca hihih
Wiesz, nie przejmuj sie, w koncu jedziesz na wakacje, jednak pamietaj, iz to Rzym a nie miejscowosc letnia, poza tym, pewnie bedziecie zwiedzac, a w kosciolach obowiazuje nakaz zakrywania ramion i nog, wiec bierz sweterek (nie wszedzie w kosciolach mozna dostac chusty)
Aha, nie obraz sie, ale w miescie sukienka bez stanika chyba nie przejdzie, chociazby z tego powodu, ze faceci Ci spokoju nie dadza a kobity zjedza wzrokiem Ale co do topow, to spokojnie mozesz w nich biegac
Mam nadzieje, ze pomoglam- ja nie mieszkam w Rzymie- ale domyslam sie, iz panuja tam podobne zwyczaje jak w innych miastach
Dzieki.
TZ sie tlumaczy, ze to nie o niego chodzi tylko o jego rodzicow. Czyli sukienke bez stanika bede musiala zostawic. No ale krotkie spodenki i bluzka na naramkach? Chyba bedzie ok?
Ale mam problemy z tymi ciuchami... a wiesz moze co sie na wesele we Wloszech zaklada? Bo ide we wrzesniu i nie mam pomyslu.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 08:01   #512
baobab
Zadomowienie
 
Avatar baobab
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 090
GG do baobab Wyślij wiadomość przez Yahoo do baobab
Dot.: Che Italia?

No wiec, wszystko zalezy jakiego typu to bedzie wesele, ale jesli w Rzymie to przypuszczam, iz z wyzszej polki
Bowiem ja bywalam na roznych- eleganckie szyte na miare sukienki, ale raz bylam tez na slubie, gdzie Panie byly w normalnych sukienkach ze zwyklego sklepu (absolutnie nie wieczorowych) a takze np jeansach!
Dla Twojego swietego spokoju, radze Ci wybrac sukienke wieczorowa, chodzi mi o to, zeby nie byla np. taka typowo wakacyjna w kwiatki z bawelny, ale z mozliwie dobrego materialu, jednokolorowego- kroj to juz wedle upodobania.
Jesli jest na ramkach- lub w jakikolwiek sposob odkrywa ramiona- musisz miec szal.
Ja mam taki pasujacy do butkow i obskakuje z nimi wszystkie wesele, bowiem nie cierpie tego typu zakupow
Oczywiscie torebka typu clutch bag, lub po prostu mala- nie taka na codzien.
Przepraszam, jesli pisze tak duzo rzeczy, ktore pewnie sa dla Ciebie oczywiste (ja to z torebkami) ale staram ci przedstawic jasny obraz takiego slubu.
Aha, ogolnie slub to ceremonia, potem czekanie w nieskonczonosc na mloda pare, jedzonko i do domciu, wiec nie martw sie, w razie czego da sie przezyc
Powodzenia!
baobab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 18:04   #513
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez baobab Pokaż wiadomość
No wiec, wszystko zalezy jakiego typu to bedzie wesele, ale jesli w Rzymie to przypuszczam, iz z wyzszej polki
Bowiem ja bywalam na roznych- eleganckie szyte na miare sukienki, ale raz bylam tez na slubie, gdzie Panie byly w normalnych sukienkach ze zwyklego sklepu (absolutnie nie wieczorowych) a takze np jeansach!
Dla Twojego swietego spokoju, radze Ci wybrac sukienke wieczorowa, chodzi mi o to, zeby nie byla np. taka typowo wakacyjna w kwiatki z bawelny, ale z mozliwie dobrego materialu, jednokolorowego- kroj to juz wedle upodobania.
Jesli jest na ramkach- lub w jakikolwiek sposob odkrywa ramiona- musisz miec szal.
Ja mam taki pasujacy do butkow i obskakuje z nimi wszystkie wesele, bowiem nie cierpie tego typu zakupow
Oczywiscie torebka typu clutch bag, lub po prostu mala- nie taka na codzien.
Przepraszam, jesli pisze tak duzo rzeczy, ktore pewnie sa dla Ciebie oczywiste (ja to z torebkami) ale staram ci przedstawic jasny obraz takiego slubu.
Aha, ogolnie slub to ceremonia, potem czekanie w nieskonczonosc na mloda pare, jedzonko i do domciu, wiec nie martw sie, w razie czego da sie przezyc
Powodzenia!
Mniej wiecej tak mowil TZ. Czyli zalezy jacy ludzie. Problem w tym, ze ja n ie mam pojecia z jakiej polki jest ta jego rodzina i jak tam beda poubierani, chcialabym zalozyc cos co bedzie dobre w obie strony.
Ale zastanawialam sie sukienka wieczorowa tzn dluga? Czy to nie za powaznie na wesele latem, tzn w sierpniu? A szale sa tam popularne? A co z bolerkami?
Dobrze, ze bylas na paru weselach, przynajmniej mam sie kogos zapytac, bo TZ to nic nie wie.

Mialabym mozliwosc zalazyc taka sukienke jak z linka
http://allegro.pl/item386608874_zmys...el_roz_46.html
+ powiedzmy szal albo bolerko
Nadaje sie? Bo teraz juz zwatpilam...
Myslalam tez zeby kupic np sukienke koktailowa bardziej niz wieczorowa, ale teraz to juz sama nie wiem
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 18:21   #514
baobab
Zadomowienie
 
Avatar baobab
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 090
GG do baobab Wyślij wiadomość przez Yahoo do baobab
Dot.: Che Italia?

Oczywiscie, ze sie nadaje, takie naprawde eleganckie zaklada tylko najblizsza rodzina, ale i to nie jest regula
Sliczna sukienka!
Moze lepiej szal? Chodzi mi o cos przewiewnego, bowiem pewnie bedzie cieplo
baobab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 04:54   #515
Catarina71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: dębICa/NaPolI
Wiadomości: 289
GG do Catarina71
Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez Daenerys Pokaż wiadomość
Mniej wiecej tak mowil TZ. Czyli zalezy jacy ludzie. Problem w tym, ze ja n ie mam pojecia z jakiej polki jest ta jego rodzina i jak tam beda poubierani, chcialabym zalozyc cos co bedzie dobre w obie strony.
Ale zastanawialam sie sukienka wieczorowa tzn dluga? Czy to nie za powaznie na wesele latem, tzn w sierpniu? A szale sa tam popularne? A co z bolerkami?
Dobrze, ze bylas na paru weselach, przynajmniej mam sie kogos zapytac, bo TZ to nic nie wie.

Mialabym mozliwosc zalazyc taka sukienke jak z linka
http://allegro.pl/item386608874_zmys...el_roz_46.html
+ powiedzmy szal albo bolerko
Nadaje sie? Bo teraz juz zwatpilam...
Myslalam tez zeby kupic np sukienke koktailowa bardziej niz wieczorowa, ale teraz to juz sama nie wiem
Widziałam kilka dużych przyjęć w Itali i powiem Ci ,że ta sukienka jest na miejscu śliczna, nadaje sie i nie szukaj innych bo będziesz wtedy mieć problem
__________________
Catarina71 Życie jest piękne jak żyć się umie Pięć kilo mniej------i prawo jazdy------mój cel
Catarina71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 10:08   #516
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez Catarina71 Pokaż wiadomość
Widziałam kilka dużych przyjęć w Itali i powiem Ci ,że ta sukienka jest na miejscu śliczna, nadaje sie i nie szukaj innych bo będziesz wtedy mieć problem
Cytat:
Napisane przez baobab Pokaż wiadomość
Oczywiscie, ze sie nadaje, takie naprawde eleganckie zaklada tylko najblizsza rodzina, ale i to nie jest regula
Sliczna sukienka!
Moze lepiej szal? Chodzi mi o cos przewiewnego, bowiem pewnie bedzie cieplo
Ok. Pozostane przy tej sukience. Ma ona te zalete, ze ladnie pasuje mi do figury, podczas gdy tu gdzie mieszkam w Anglii kobiety maja inne figury i ciezko czasem mi cos dobrac.
Jedyny problem to dodatki, nie wiem w jakim kolorze, tzn albo znajde podobny odcien czerwieni, albo no wlasnie... bialy? No coz bede musiala cos wymyslic.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 10:27   #517
Catarina71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: dębICa/NaPolI
Wiadomości: 289
GG do Catarina71
Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez Daenerys Pokaż wiadomość
Ok. Pozostane przy tej sukience. Ma ona te zalete, ze ladnie pasuje mi do figury, podczas gdy tu gdzie mieszkam w Anglii kobiety maja inne figury i ciezko czasem mi cos dobrac.
Jedyny problem to dodatki, nie wiem w jakim kolorze, tzn albo znajde podobny odcien czerwieni, albo no wlasnie... bialy? No coz bede musiala cos wymyslic.
Ja bym do tej sukienki wybrała mały naszyjnik z pereł i na ręke i kolczyki też ,ale delikatne.Perły pasują do wszystkiego zawsze są modne, a przy tym tak gustowne i eleganckie
__________________
Catarina71 Życie jest piękne jak żyć się umie Pięć kilo mniej------i prawo jazdy------mój cel
Catarina71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-17, 21:12   #518
Kicia28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Ciudad de Panama
Wiadomości: 58
Dot.: Che Italia?

Ciao Caterina71!!! NIe dosc, ze na wloskim forum to jeszcze z Debicy!!! Nie wiem czy mam sie rozpisywac co i jak , jak to bylo napisane na samym poczatku. Moze jest ktos z okolic Acilii lub Ostia Antica na tym forum , z mila checia zawarlabym jakies nowe znajomosci..
Kicia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 11:53   #519
Margerita da ROMA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 51
Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez FEMME_BANALE Pokaż wiadomość
Emigrantki włoskie - wystapić z szeregu!
Jak na razie w miarę aktywne emigrantki włoskie to ja (cóż za skromność), Jo, Baobab (szczególnie na KULINARNYM) - i wiecej imion nie kojarzę, ale wiem, pamietam, że są, od czasu do czasu wynurzają z głębin netu...

Napiszcie:
- o Waszych ulubionych perfumeriach we Włoszech
- kosmetykach (tych włoskich lub we Włoszech kupowanych)
- jedzonku (co lubicie, gdzie robicie zakupy, jak wygląda Wasza codzienna kuchnia - bardziej polska, czy bardziej italiana?)
- Waszych TŻ - czy to Włosi? Jacy są? Mówią po polsku? Byli w Polsce?

No i o wszystkim co Wam przyjdzie do głowy. A me interessa tutto!
Ciao
a me piace tutto che ITALIANO
witaj
od 11 lat mieszkam w Rzymie
pokochalam ten kraj -tych krzykliwych ludzi.mode ,jedzenie--TUTTU
do konca tego miesiaca jestem w Polsce
wracam do Rzymu i zaczynam moja przygode z paznokciami!!!!
Jak Tobie sie pracuje w Boloni?
Pozdrawiam....
Margerita da ROMA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 12:02   #520
Margerita da ROMA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 51
Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez svenja Pokaż wiadomość
w slowenii to samo, lepiej pozno niz wcale w bolonii zwykle troche cieplej, ale tutaj przez ostatnie tygodnie to paranoja byla, chcialam wczesniej do polski jechac, bo 700 km na polnoc bylo po prostu cieplej niz tu! Pierwszy raz widze tu takie lato, zawsze jest parno 3 miesiace w roku. A ja bez slonca wpadajacego przez okno w pokoju pracowac nie moge
dziewczyny a ,na tym forum jest ktos z rzymu?
Margerita da ROMA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 18:20   #521
Marzycielka578
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 5
GG do Marzycielka578
Smile Dot.: Che Italia?

Witajcie kochane emigrantki
Od dłuższego czasu wchodzę na ten blog i tak miło mi czytać wszystko to co opisujecie o kulturze, zwyczajach i wybrykach włoskich panów.. Jestem jeszcze przed 20-ą i mam w planach w połowie studiów przeprowadzic sie do włoch by tam się uczyc i zamieszkać na stałe.Niedawno poznałam przesympatycznego mieszkańca Rzymu i od tego czasu nie umiem byc obojetn ana kulturę włoską.Cieszę sie,że trafiłam na wasze opinie i będę je czytać nadal.. Tylko piszcie duzo bo ja bez tego nie umiem przeżyć.Jestem zafascynowana Italią i juz niemogę się doczekac kiedy moje marzenie sie spełni.. Pozdrawiam wac gorąco
Marzycielka578 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-01, 06:08   #522
Catarina71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: dębICa/NaPolI
Wiadomości: 289
GG do Catarina71
Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez Kicia28 Pokaż wiadomość
Ciao Caterina71!!! NIe dosc, ze na wloskim forum to jeszcze z Debicy!!! Nie wiem czy mam sie rozpisywac co i jak , jak to bylo napisane na samym poczatku. Moze jest ktos z okolic Acilii lub Ostia Antica na tym forum , z mila checia zawarlabym jakies nowe znajomosci..
Nie rozumie co jedno z drugim ma wspólnego?
__________________
Catarina71 Życie jest piękne jak żyć się umie Pięć kilo mniej------i prawo jazdy------mój cel
Catarina71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 21:21   #523
Elizabetta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Rzym
Wiadomości: 16
Dot.: Che Italia?

Witaj serdecznie a raczej witajcie.. ja jestem z Rzymu. Co Was interesuje? Pozdrawiam...
Elizabetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-04, 13:36   #524
Marzycielka578
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 5
GG do Marzycielka578
Witaj Elizabett

Jestem zakochana w pieknej Italii podobnie jak Oliwka tylko,że ja nigdy nie byłam we włoszech.Mogłabym o ich kulturze i o nich samych słuchac godzinami. Mam nawet zapał by uczyć się włoskiego ale jednak najszybciej by mi sie to udało jeślibym wyjechała i uczyła się na miejscu.
Mam kilka pytańCzy ciężko jest polakom którzy tam emigrują,którzy szukaja tam mieszkania i pracy.To pewnie bardzo ciężkie sie tam odnaleść bo z tego co wiem problem bezrobocia jest tam widoczny tym bardziej problemem byłoby zatrudnianie obcokrajowców.

A Elizabettko a może wiesz czy istnieje cos takiego jak w polsce(np.Nasza-klasa portal)dzieki czemu mogłabym odnaleść drogą mailową lub przez blogi mojego znajomego.Bardzo bym była wdzięczna za jakieś informacje..

A Rzym-Twoje miasto-jest Piękny(choć znam go tylko z fotografii)
Marzycielka578 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 10:22   #525
fiore123
Przyczajenie
 
Avatar fiore123
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 5
Dot.: Che Italia?

Czesc dziewczyny!
Juz ponad dziesiec lat jak jestem we Wloszech.Mieszkam w Rzymie i jestem bardzo zadowolona i szczesliwa.Mam wspaniala còreczke i kochajacego meza(rodowity Rzymianin)I còrka i maz przepieknie mòwia po polsku,ale kosztowalo mnie to troche wysilku.Oplacalo sie jednak.
Zwiedzilam prawie cale Wlochy,ale w sercu zostalo mi Abruzzo-przepiekny region.
W szczegòlnosci tabuny dzikich koni ,ktòre widzialam w gòrach.A myslalam,ze nie istnieja juz takie miejsca.....pozdrawiam Was bardzo goraco!
fiore123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 13:10   #526
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomości: 10 227
GG do cuciola
Dot.: Che Italia?

Gratuluje pieknej wlosko-polskiej rodzinki!
jak udalo ci sie nauczyc polskiego meza?
jest jakis sprawdzony sposob?

moj narzeczony tez juz troszke lapie,duzo rozumi ale ciezko mu samemu cos powiedziec
cuciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 20:10   #527
Olivka33
Raczkowanie
 
Avatar Olivka33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 433
Dot.: Che Italia?

Wróciłam, dawno mnie tutaj nie bylo... ale tesknilam za Wami....baci
__________________
Pamiętam o Tobie, Piotrusiu...
Olivka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 21:32   #528
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomości: 10 227
GG do cuciola
Dot.: Che Italia?

Ciao Olivka! come va?

io sono un pò raffreddata!
cuciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-15, 11:49   #529
Blue sky
Zakorzenienie
 
Avatar Blue sky
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: zduńska wola
Wiadomości: 6 742
GG do Blue sky
Dot.: Che Italia?

bylam we Wloszech 10 dni w tamtym roku, pokochalam jezyk wloski mam nadzieje, ze jeszcze kiedys tam wroce
niestety nie ma u mnie w miasteczku kursow tego jezyka
__________________
Gdy człowiek przestaje marzyć umiera...
Blue sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-06, 16:52   #530
Marzycielka578
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 5
GG do Marzycielka578
Dot.: Che Italia?

Drogie emigrantki..mam poważny problem..Sama sobie naważyłam tego piwa a przez moją ostożnosć nie mogę w nocy spać..Opowiem wam na czym on polega i mam nadzieje,że pomożecie mi go rozwiązać..

W wakacje poznałam włocha jak już wspominałam..Zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia..Na początku mojego pobytu nad morzem podszedł do mnie chwile porozmawialiśmy i zapytał czy dam mu swój nr..ja odmówiłam i tak na przez dwa dni prawie ze sobą nie rozmawialiśmy tylko Hallo lub Ciao..i na tym sie skonczyło..Podczas ostatniej nocy imprezowej zbliżyliśmy się o siebie i tłumaczył mi,ze odebrał moją pierwszą rozmowę jakbym chciała go spławić co oczywiscie dla polskich mężczyzn byłoby sygnałem muszę sie torszkę bardziej postarać(według mnie).on z koleji zrezygnował i odpuścił...Tej nocy trafiliśmy do łozka.Byłam na siebie strasznie zła po wszystkim bo nigdy bym tego nie zrobiła,,sex z nieznjomym to nie w moim typie wręcz przeciwnie..krytyka i obrzydzenie..A jednak stało się..szeptał mi czułe słowa i czulam poprostu czułam ze on też coś czuje..To było takie niesamowite..Patrzył mi w oczy,obudził mnie pocałunkami jeszcze w nocy..Było naprawde wspaniale..Podał mi swojego mail,nr tel..OCzywiście.....

Nad ranem już go nie było ponieważ wiedziałam ze rano wcześniej już wracał do włoch..

Musze jeszcze dodać ze to Windsurfer i wiem ze takie letnie przelotne znajomosći są w ich typie..jednak kazda z nas posiada intuicje i dobrze wie kiedy facet zwyczajnie chce sie przespać a kiedy ma ochote na coś więcej..



Mój problem polega na tym drogie kobitki,ze nigdy do niego sie nie odezwałam,nigdy nie napisałam i mam wrażenie,że tak otwarci ludzie jka włosi nie znoszą takiego obrotu sytuacji ,,takiego jakby niezainteresowania ie nim po stosunku..i mam wrażenie jakbym to ja była tą wykorzystywaczką...



MOJE pytanie do was..Czy powinnam się odezwac..?tak bardzo tego prane a z drugiej strony boję sie odrzucenia i nie zainteresowania się mną...Za rok o tego samego dnia na tych samych mistrzostwach w polsce sie zobaczymy i nie wiem czy powinnam czekac ..choć tak bardzo chce z nim porozmawiać...



Pomózcie..Czy we włoszech to jest niedopuszczalne by tak zwyczajnie sie do seibie nie odzywać???Chciałam wam o tym wszystkim szczegółowo napisać poniewaz do każdego przypadku wysnówa się inne wnioski..



Bardzo was proszę o porade..
Marzycielka578 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 08:54   #531
Margerita da ROMA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 51
Dot.: Che Italia?

Witaj marzycielko,musze Ciebie rozczarowac
jesli wloch do Ciebie nie dzwoni to znaczy ze jeste malo zainteresowany ,lub ma kogos.Badz ostrozna z wlochami oni lubia przelotne znajomosci----nie wszyscy,sa takze super mezami i ojcami.powodzenia
Margerita da ROMA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 15:29   #532
Marzycielka578
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 5
GG do Marzycielka578
Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez Margerita da ROMA Pokaż wiadomość
Witaj marzycielko,musze Ciebie rozczarowac
jesli wloch do Ciebie nie dzwoni to znaczy ze jeste malo zainteresowany ,lub ma kogos.Badz ostrozna z wlochami oni lubia przelotne znajomosci----nie wszyscy,sa takze super mezami i ojcami.powodzenia

Bardzo dziekuje Margeritko
Mój problem polega na tym,że on nie ma jak do mnie napisać poniewaz nie ma mojego nr.. oraz maila i nasz kontakt się urwał..dlatego też postanowiłam się nie odzywać pierwsza by się nie rozczarować i nie poczuć się wykorzystana..

Co chcesz powiedzieć tymi słowanmi(nie wszyscy,sa takze super mezami i ojcami.powodzenia)..Kocha m ich włoską mentalność i chciałabym też wyjechać tam na studia..Czy mogałbyś coś więcej na ten tamat powiedzieć..?

Marzycielka578 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 23:51   #533
Margerita da ROMA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 51
Dot.: Che Italia?

Marzycielko
Wlochy a konkretnie Rzym to moje miejsce na ziemi.Kocham tych rozgadanych ludzi ch kulture,jedzenie, ciuchy ich lekkosc ducha.Pisalam ze wlosi potrafia byc wspanialymi ojcami i mezami.
Moj maz jest polakiem ,ale wychowanym we Wloszech,ma metalnosc wloska z czego sie ciesze.Zycze Tobie powodzenia.Pamietaj o jednym ze wlosi maja inna metalnosc od naszej polskiej!
Zycz Tobie powodzenia.
Margerita da ROMA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 11:47   #534
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez Margerita da ROMA Pokaż wiadomość
Marzycielko
Wlochy a konkretnie Rzym to moje miejsce na ziemi.Kocham tych rozgadanych ludzi ch kulture,jedzenie, ciuchy ich lekkosc ducha.Pisalam ze wlosi potrafia byc wspanialymi ojcami i mezami.
Moj maz jest polakiem ,ale wychowanym we Wloszech,ma metalnosc wloska z czego sie ciesze.Zycze Tobie powodzenia.Pamietaj o jednym ze wlosi maja inna metalnosc od naszej polskiej!
Zycz Tobie powodzenia.
Witam
Samam mam TZ Wlocha i wlasnie sie zastanawiam co masz na mysli piszac, ze Wlosi maja inna mentalnosc niz Polacy?
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 19:10   #535
Marzycielka578
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 5
GG do Marzycielka578
Dot.: Che Italia?

Bardzo dziękuje Margeritko
Życie toczy się dalej.Ja naturalnie cieszę się,ze go poznałam bo choć moze wydać się nie w pożadku lub poprostu kobieciarzem..to przeżyłam z nim cudowne chwile..i ceszę się nawet gdyby miały się już nigdy nie powtórzyć..
Pozdrowienia ślę dla Ciebie w prost do miejsca z moich marzeń..
Marzycielka578 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 19:23   #536
vilema
Rozeznanie
 
Avatar vilema
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 787
Dot.: Che Italia?

Witam wszystkich serdecznie jestem tu nowa i z chęcią przyłącze do dyskusji.
na pierwszy raz napiszę w skrócie:
moje ulubone perfumy to MANIA armani i kocham włoskie buty nie mają sobie równych.
vilema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 12:08   #537
usiakons
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 327
GG do usiakons
Dot.: Che Italia?

Właśnie skończyłam lekturę całego wątku )))
Tak jak wszyscy pewnie odwiedzający uwielbiam Wlochy... Mam rodzinkę polsko-włoską i aż wstyd że ja umiem jedynie parę włoskich zwrotów Oni mieszkają w Mondragone pod Neapolem ale teraz przeprowadzają się do Mediolanu..niestety ku mojemu smutkowi bo uwialbialam tamten południowy klimat.. Neapol..wycieczki na Wezuwiusz... ;( eh.. ale dla nich oczywiście więcej możliwości pracy w Mediolanie..zobaczymy - tam jeszcze nie byłam .
Zakochana jestem w języku , kuchni , krajobrazach , tej zwariowanej menatlności..akurat Włosi nie podobają mi sie , choć zdarzały sie takie wyjątki że tzw. kopara w dół .
Wiem jednak że życie tam nie należy do łatwych..dlatego 3mam kciuki za wszystkie Panie tam mieszkające...a mi pozostaje pilnie sie uczyc , szlifowac i wyjeżdżac..
bo nigdzie indziej na świecie kierowcy nie zrobią z 3 pasów ruchu 6 i nigdzie nie ma tak pysznego winkaaaaa mmmmm !!
__________________
Proszę odpowiadać u mnie
usiakons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 16:20   #538
małeSłoneczko
Zadomowienie
 
Avatar małeSłoneczko
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Bari
Wiadomości: 1 199
Dot.: Che Italia?

hej dziewczyny ja wlasnie przed chwila dokopalam sie d tego watku mam nadzieje ze jeszcze nie wymarl, bo fajnie byloby pogadac z kims z italii
__________________

Morena mia, siete son los pecados cometidos,
suman ocho conmigo, nueve los que te cobro,
mas de diez he sentido y por mi parte,
sobra darte lo que me das, damelo... damelo
bien, lo pongo aqui, lo pongo a quien


małeSłoneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 13:33   #539
e2893aea2a20cfee02f68e94f923d38a4b747baa_5efe6708b8e4d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 11
Dot.: Che Italia?

Witam. Wiem, że to moze nie jest odpowiednie miejsce, ale mam ogromną prośbę do dziewczyn, które znają włoski. Otóż mam do przetlumaczenia mail i byłabym bardzo wdzięczna za pomoc w jego tłumaczeniu . (wyśle w wiadomosci prywatnej). Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
e2893aea2a20cfee02f68e94f923d38a4b747baa_5efe6708b8e4d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 16:37   #540
małeSłoneczko
Zadomowienie
 
Avatar małeSłoneczko
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Bari
Wiadomości: 1 199
Dot.: Che Italia?

[1=e2893aea2a20cfee02f68e9 4f923d38a4b747baa_5efe670 8b8e4d;10453678]Witam. Wiem, że to moze nie jest odpowiednie miejsce, ale mam ogromną prośbę do dziewczyn, które znają włoski. Otóż mam do przetlumaczenia mail i byłabym bardzo wdzięczna za pomoc w jego tłumaczeniu . (wyśle w wiadomosci prywatnej). Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.[/quote]

jesli chcesz to moge ci go przetlumaczyc
__________________

Morena mia, siete son los pecados cometidos,
suman ocho conmigo, nueve los que te cobro,
mas de diez he sentido y por mi parte,
sobra darte lo que me das, damelo... damelo
bien, lo pongo aqui, lo pongo a quien


małeSłoneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:46.