Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-12-14, 10:43   #2281
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 688
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Ja mam długą płytkę i jak trochę zapuszczę to wystarcza. Z resztą wolę krótkie bo mi nie przeszkadzają w pracy czy w domu. W młodości to nawet tipsy mi się zdarzyły, ale to była porażka teraz nie ulegam modzie na rożne wzory, kolory, specjalne techniki malowania itp, nie podoba mi sie to. Najbardziej lubię klasyczne kolory (czerwień w rożnych odcieniach, beże i moja ulubiona czerń, czasami też śliwka) i po prostu zadbane paznokcie i dłonie. Niestety z moją egzemą to różnie bywa. Ale stosuję już kilka dni kurację Vianka i muszę przyznać, że coś tam daje.
Jak byłam mała, to z koleżankami przyklejałyśmy sobie tipsy za 2 zł na klej, a jak klej załączony do opakowania tipsów się skończył, to na plastelinę Raz koleżance rodzice pozwolili urządzić Sylwester w domu, wpadłyśmy w szał tipsowania, zabawa skończyła się w momencie, gdy podczas imprezy kolega znalazł odpadniętego tipsa w miseczce z fistaszkami Jeśli chodzi o profesjonalne przedłużanie paznokci, to nigdy nie miałam, bardzo lubię ozdoby na paznokciach, tylko oczywiście nie wszystkie i nie zawsze

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Zmienię na chwilę temat- w lidlu i biedronce sa teraz w promocji rozne szczotki myjace do twarzy. Czy ktoras z Was miala cos takiego i poleca/odradza?
Z tego, co zauważam, to są polecane te szczoteczki, aczkolwiek ja już dawno zrezygnowałam, bo jednak moja skóra woli coś delikatniejszego typu szczoteczki silikonowe z wypustkami, zamiast włosia.


Co do stóp, po ciąży miałam ogromny problem z nimi, ale w końcu pomogło złuszczanie kwasowe i do teraz mam spokój.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-12-14 o 10:45
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 18:13   #2282
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
A jak z jakością tych lakierów Benecos? Widzę, że w sklepie w którym miałam je zamówić wszystkie czerwone niedostępne.
Ja mam dwa kolory, mleczny i brzoskwiniowy i utrzymuj się u mnie podobnie jak kiedyś essie, opi, Loreal (krócej trzymały się u mnie np catrice, essence, golden rose, vibo), nie odpryskują, ale muszę poprawiać przy kolorowych końcówki bo się ścierają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez orion_lady
Czas edycji: 2017-12-14 o 18:21
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 20:46   #2283
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Mam podobne problemy jak Ty. Przy czym ja mam taka twarda skórę nie tylko na pietach ale tez pod duzym palcem, z boku małego palca i na poduszce pod palcami. U mnie jest to chyba skutek niewlasciwej, zbyt agresywnej pielegnacji za mlodu ( stodoealam nawet takie nozyki do ścinania zgrubien skornych).
Kiedyś mocno zraniłam się takim nożykiem w duży palec i w końcówce listopada musiałam przez tydzień chodzić w wełnianych skarpetach i sandałach, bo nic innego nie byłam w stanie założyć na tę stopę (więc na drugą też musiałam do pary). Nigdy więcej

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość

Próbowałaś może witaminy A i E na stopy?
Za nastolęctwa miałam maść z apteki z witaminą A, ale nic to nie dawało. Może też dlatego, że wtedy nie miałam żadnego skutecznego narzędzia do usuwania zgrubiałej skóry, a to dla mnie krok nr 1. Jak pisałam pumeksy nigdy mi nie wystarczały a nic innego wtedy na rynku nie było.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-15, 15:23   #2284
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez orion_lady Pokaż wiadomość
Ja mam dwa kolory, mleczny i brzoskwiniowy i utrzymuj się u mnie podobnie jak kiedyś essie, opi, Loreal (krócej trzymały się u mnie np catrice, essence, golden rose, vibo), nie odpryskują, ale muszę poprawiać przy kolorowych końcówki bo się ścierają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za opinię, nie wiem jednak czy nie kupię zwykłego lakieru w drogerii, skoro to i tak na jeden raz .

Może skuszę się na ten krem Scholl na pięty?
A nie znacie metody na potliwość stóp, tylko nie zioła, bo to akurat wiem, co działa. Jakiś krem może być drogeryjny, apteczny, tylko aby działał.
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-15, 15:34   #2285
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 688
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Za nastolęctwa miałam maść z apteki z witaminą A, ale nic to nie dawało. Może też dlatego, że wtedy nie miałam żadnego skutecznego narzędzia do usuwania zgrubiałej skóry, a to dla mnie krok nr 1. Jak pisałam pumeksy nigdy mi nie wystarczały a nic innego wtedy na rynku nie było.
No właśnie sęk ze zgrubiałą skórą jest w tym, że żadne składniki w nią nie wnikają, trzeba się jej najpierw pozbyć, żeby kosmetyki czy maści pielęgnacyjne mogły zadziałać.

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Dzięki za opinię, nie wiem jednak czy nie kupię zwykłego lakieru w drogerii, skoro to i tak na jeden raz .
Ja mam ładną czerwień z Rimmel, bardzo dobry lakier, Yves Rocher ma też dobre lakiery i mają też serię mini, malutkie buteleczki, idealne na kilka razy, miałam kiedyś ich lakier mini szybkoschnący i bardzo go lubiłam, kolor był piękny, ale trzeba sprawdzić, co teraz mają, bo często mają kolekcje limitowane i zmieniają kolorystykę oraz ceny i promocje.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-15, 19:13   #2286
Mia1612
Raczkowanie
 
Avatar Mia1612
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 299
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Potwierdzam, że lakiery Benecos nie odpryskują, a jedynie lekko ścierają się na końcówkach Ja mam fioletowy i również brzoskwiniowy i oba mają świetne krycie już przy pierwszej warstwie. Fiolet zbiera dużo komplementów No i przynajmniej trochę mniej całej chemii, chociaż zapaszek ten sam jak w zwykłych... Podobno Logona ma dobrej jakości lakiery, ale trzeba zapłacić już więcej.

I również polecam Rimmel jeśli chodzi o czerwienie z drogeryjnych

Koleżanka pytała o Orientanę - faktycznie kosmetyki do włosów (oleje, szampony) mają rewelacyjne. Kremy jak dla mnie zbyt mocne zapachy, nawet ta nowa seria ślimakowa. Jakoś nie mogę się przekonać, choć niby składy ok
Mia1612 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-15, 23:00   #2287
shukri
Raczkowanie
 
Avatar shukri
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 110
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Do suchych stóp polecam moczenie w wodzie z wysokim roztworem chlorku magnezu (ja moczę w 20-50%) i do tego własnego wyrobu krem z mocznikiem, albo skoncentrowany krem Neutrogena (ten do rąk)
shukri jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-16, 07:18   #2288
olamastfora
Raczkowanie
 
Avatar olamastfora
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 241
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Mia1612 Pokaż wiadomość
Potwierdzam, że lakiery Benecos nie odpryskują, a jedynie lekko ścierają się na końcówkach Ja mam fioletowy i również brzoskwiniowy i oba mają świetne krycie już przy pierwszej warstwie. Fiolet zbiera dużo komplementów No i przynajmniej trochę mniej całej chemii, chociaż zapaszek ten sam jak w zwykłych... Podobno Logona ma dobrej jakości lakiery, ale trzeba zapłacić już więcej.

I również polecam Rimmel jeśli chodzi o czerwienie z drogeryjnych

Koleżanka pytała o Orientanę - faktycznie kosmetyki do włosów (oleje, szampony) mają rewelacyjne. Kremy jak dla mnie zbyt mocne zapachy, nawet ta nowa seria ślimakowa. Jakoś nie mogę się przekonać, choć niby składy ok
O dziękuje za odpowiedź odnośnie orientalny chyba zdecyduje SOE na szampon i odzywke
olamastfora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-16, 08:04   #2289
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Z tego, co zauważam, to są polecane te szczoteczki, aczkolwiek ja już dawno zrezygnowałam, bo jednak moja skóra woli coś delikatniejszego typu szczoteczki silikonowe z wypustkami, zamiast włosia.


Co do stóp, po ciąży miałam ogromny problem z nimi, ale w końcu pomogło złuszczanie kwasowe i do teraz mam spokój.
Dziękuję za informacje o szczoteczkach- moze kupie gdy jakas sie ostanie.
A napisz cos wiecej o tym zluszczaniu kwadowym- jakies maski do stop stosowalas?
Chcialabym cos z tymi stopami zrobic bo na tarkowanie co 3 dni nie mam czasu

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Może skuszę się na ten krem Scholl na pięty?
A nie znacie metody na potliwość stóp, tylko nie zioła, bo to akurat wiem, co działa. Jakiś krem może być drogeryjny, apteczny, tylko aby działał.
Latem mialam krem do stop na potliwosc nivellazione. Działał troche ale trzeba bylo pamietac o nim rano i dluzsza chwilę odczekać bo inaczej stopa slizgala sie w bucie. Chyba wolalabym jakis dezodorant- wydaje mi sie ze to szybsza opcja.

Cytat:
Napisane przez shukri Pokaż wiadomość
Do suchych stóp polecam moczenie w wodzie z wysokim roztworem chlorku magnezu (ja moczę w 20-50%) i do tego własnego wyrobu krem z mocznikiem, albo skoncentrowany krem Neutrogena (ten do rąk)
A propo kremu neutrogena ktory uwielbiam- ostatnio kupilam krem do rąk cien i po kilku uzyciach bardzo mi przyomina neutrogene tylko duzo tanszy jest. Nie wiem jak będzie dlugofalowo ale za 3 zl warto sprawdzic.
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą
naiat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-16, 08:17   #2290
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 688
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez olamastfora Pokaż wiadomość
O dziękuje za odpowiedź odnośnie orientalny chyba zdecyduje SOE na szampon i odzywke
Ja lubię szampon imbir-trawa cytrynowa. Odżywek nie miałam, ale nie cieszą się zbyt dobrą opinią z tego co czytałam, radzę poczytać recenzje w sieci, żeby się nie naciąć.

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
A napisz cos wiecej o tym zluszczaniu kwadowym- jakies maski do stop stosowalas?
Chcialabym cos z tymi stopami zrobic bo na tarkowanie co 3 dni nie mam czasu
Używałam maści na odciski za 3 zł Aflofarm. Po prostu smarowałam zgrubiałą skórę przez kilka-kilkanaście nocy i wymaczałam. Działa spektakularnie, co udowodniłam pokazując zdjęcia moich stóp na wątku o kwasach, w trakcie łuszczenia. Radzę nie sugerować się nazwą, maść zawiera 40% kwasu salicylowego i 10% kwasu mlekowego, więc żadnej filozofii tu nie ma, trzeba tylko uważać i omijać zdrowe obszary skóry i w razie podrażnień używać punktowo czegoś, co szybko regeneruje, np. maści Alantan Plus. Po procesie złuszczenia skóra jest golusieńka i bierze bardzo głęboki wdech, wchłania wszystko, jak gąbka, należy stosować kremy z mocznikiem i inne odżywcze mazidła, żeby zapobiec efektowi jojo

Jeszcze dodam, że podczas pierwszych dni walki ze zrogowaceniami, owijałam stopy woreczkami foliowymi i zakładałam skarpetki.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-12-16 o 08:24
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-16, 08:52   #2291
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja mam średnią, tzn brzydka nie jest, ale chwalić też nie ma się czym. Na nieszczęście jest krótka i ma podłużne bruzdy, ale za to kształt jest równy i nie mam też problemów ze skórkami, a dłonie i palce mam smukłe. Zapuścić je idzie, ale ze względu na krótkość samej płytki nigdy nie jest to długość powalająca, nawet gdy odrost jest bardzo długi, to nie ma szału, musiałabym nic nie robić, a tak to przy codziennych obowiązkach zawsze się któryś paznokieć rozdwoi lub złamie, zanim bym zapuściła do imponującej długości.
Wiesz co jest przyczyna tych podluznych bruzd? U mnie sie takie pojawily kilka miesiecy temu, bardzo mnie to zastanawia. Brak witamin, zelaza? Wiek :O

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-16, 09:26   #2292
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Na potliwosc stop moge polecic apteczny krem Uro od Lefrosh, mążgo używal, stosuje sie na noc przez kilka dni i dziala, ale co jakis czas i tak trzeba powtarzać kuracje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-16, 09:59   #2293
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 688
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Wiesz co jest przyczyna tych podluznych bruzd? U mnie sie takie pojawily kilka miesiecy temu, bardzo mnie to zastanawia. Brak witamin, zelaza? Wiek :O

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiedyś coś czytałam o przyczynach, ale już nie pamiętam, na każdej stronce w internecie co innego piszą . U mnie to jest wrodzone, mam takie paznokcie od maleńkości, moja mama i mój syn też.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-16, 10:07   #2294
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Dziękuję za informacje o szczoteczkach- moze kupie gdy jakas sie ostanie.
A napisz cos wiecej o tym zluszczaniu kwadowym- jakies maski do stop stosowalas?
Chcialabym cos z tymi stopami zrobic bo na tarkowanie co 3 dni nie mam czasu

.
Tarkowanie trwa 5 minut przed prysznicem i jest bez porównania łatwiejsze od stosowania skarpet czy kwasów w innych formach, nie wymaga odmaczania i nie masz problemu z obłażącymi stopami, co u niektórych ciągnie się po kilka dni.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-16, 10:36   #2295
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 688
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tarkowanie trwa 5 minut przed prysznicem i jest bez porównania łatwiejsze od stosowania skarpet czy kwasów w innych formach, nie wymaga odmaczania i nie masz problemu z obłażącymi stopami, co u niektórych ciągnie się po kilka dni.
No nie wiem czy łatwiejsze, ja złuszczanie kwasami zrobiłam 3 razy w ciągu 5 lat, za każdym razem z większym odstępem czasowym i mam spokój do teraz, więc nie wiem co lepsze, użeranie się tarkami co trzy dni, czy kuracja złuszczająca raz na rok-półtora i regularne nawilżanie. Jeśli na kogoś kwasy nie działają, to nie ma wyjścia, a jeśli nie próbował, to moim zdaniem warto.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-16, 10:39   #2296
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Używałam maści na odciski za 3 zł Aflofarm. Po prostu smarowałam zgrubiałą skórę przez kilka-kilkanaście nocy i wymaczałam. Działa spektakularnie, co udowodniłam pokazując zdjęcia moich stóp na wątku o kwasach, w trakcie łuszczenia. Radzę nie sugerować się nazwą, maść zawiera 40% kwasu salicylowego i 10% kwasu mlekowego, więc żadnej filozofii tu nie ma, trzeba tylko uważać i omijać zdrowe obszary skóry i w razie podrażnień używać punktowo czegoś, co szybko regeneruje, np. maści Alantan Plus. Po procesie złuszczenia skóra jest golusieńka i bierze bardzo głęboki wdech, wchłania wszystko, jak gąbka, należy stosować kremy z mocznikiem i inne odżywcze mazidła, żeby zapobiec efektowi jojo

Jeszcze dodam, że podczas pierwszych dni walki ze zrogowaceniami, owijałam stopy woreczkami foliowymi i zakładałam skarpetki.
Korah, który to konkretnie wątek? Chcę zobaczyć
W ulotce maści piszą, żeby nie myć tych miejsc posmarowanych maścią, ale jak to zrobić?
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-16, 10:56   #2297
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tarkowanie trwa 5 minut przed prysznicem i jest bez porównania łatwiejsze od stosowania skarpet czy kwasów w innych formach, nie wymaga odmaczania i nie masz problemu z obłażącymi stopami, co u niektórych ciągnie się po kilka dni.
Tylko trzeba to robić często a kwasy moze wystarcza raz na jakis czas. Ja wiem ze tarkowanie to 5 minut, tylko takich rzeczy ktore trwaja 5 minut uzbieral mi sie caly wieczor i chcialabym sobie ułatwić. Tym bardziej ze mam problem z systematycznościa:rolleye s:

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
No nie wiem czy łatwiejsze, ja złuszczanie kwasami zrobiłam 3 razy w ciągu 5 lat, za każdym razem z większym odstępem czasowym i mam spokój do teraz, więc nie wiem co lepsze, użeranie się tarkami co trzy dni, czy kuracja złuszczająca raz na rok-półtora i regularne nawilżanie. Jeśli na kogoś kwasy nie działają, to nie ma wyjścia, a jeśli nie próbował, to moim zdaniem warto.
No tym bardziej ze piszesz o masci za 3 zl a nie kremiku za 90
Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Korah, który to konkretnie wątek? Chcę zobaczyć
W ulotce maści piszą, żeby nie myć tych miejsc posmarowanych maścią, ale jak to zrobić?
Podlaczam sie do pytania
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą
naiat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-16, 11:07   #2298
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 688
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Korah, który to konkretnie wątek? Chcę zobaczyć
W ulotce maści piszą, żeby nie myć tych miejsc posmarowanych maścią, ale jak to zrobić?
Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Tylko trzeba to robić często a kwasy moze wystarcza raz na jakis czas. Ja wiem ze tarkowanie to 5 minut, tylko takich rzeczy ktore trwaja 5 minut uzbieral mi sie caly wieczor i chcialabym sobie ułatwić. Tym bardziej ze mam problem z systematycznościa:rolleye s:

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------


No tym bardziej ze piszesz o masci za 3 zl a nie kremiku za 90


Podlaczam sie do pytania
Ok, ale ostrzegam, jeśli ktoś się brzydzi widoku cudzych stóp, to niech nie klika Dodam też, że to jest łuszczenie średnio zrogowaciałej skóry, bo to był mój 2 lub 3 zabieg, pierwszy zabieg wyglądał natomiast o wiele bardziej zjawiskowo, skóra odchodziła bardzo grubymi i większymi płatami KLIK
A tu cała dyskusja KLIK, post nr 288

Miramej, myć możesz, ale odradzam nawilżanie skóry produktami regenerującymi, ponieważ osłabiają kurację, spowalniają jej działanie, a wręcz całkowicie hamują. Nawilżyć w trakcie kuracji i natłuścić należy jedynie, jeśli czujesz podrażnienie i silne ciągnięcie skóry, uczucie, że może ona popękać i jeśli nie trzeba ukoić skóry całych stóp, to tylko punktowo, a jeśli nic wielkiego się nie dzieje, to nie smarować niczym poza maścią na odciski.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-16, 11:10   #2299
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Korah i cos takiego po tej masci na odciski?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-16, 11:27   #2300
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 688
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Korah i cos takiego po tej masci na odciski?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W rzeczy samej
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-16, 16:44   #2301
olamastfora
Raczkowanie
 
Avatar olamastfora
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 241
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

A stosowała którąś z was może pasty do mycia twarzy od fresh&natural? Ostatnio w internecie na nią natrafilam i produkt podobno w 100 % naturalny nie testowany na zwierzętach. Niestety opinii w internecie za wiele nie ma a bardzo ten produkt mnie kusi. I pomyslalam by używać go jako drugi krok w demakijazu.
olamastfora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-16, 20:58   #2302
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
W rzeczy samej
Chyba sprobuje. Przedwczoraj tarkowalam stopy a dzis juz efektu prawie żadnego nie ma.

Przyszedl moj zestaw do japonskiego. Bede go robic choc ovawiam sie ze efekty beca niewielkie- z badan krwi wyszla mi anemia i to spora.
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą
naiat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-16, 21:15   #2303
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 688
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez olamastfora Pokaż wiadomość
A stosowała którąś z was może pasty do mycia twarzy od fresh&natural? Ostatnio w internecie na nią natrafilam i produkt podobno w 100 % naturalny nie testowany na zwierzętach. Niestety opinii w internecie za wiele nie ma a bardzo ten produkt mnie kusi. I pomyslalam by używać go jako drugi krok w demakijazu.
Kojarzę, że ktoś je chwalił niedawno na forum

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Chyba sprobuje. Przedwczoraj tarkowalam stopy a dzis juz efektu prawie żadnego nie ma.

Przyszedl moj zestaw do japonskiego. Bede go robic choc ovawiam sie ze efekty beca niewielkie- z badan krwi wyszla mi anemia i to spora.
Oj, dużo zdrówka życzę, koniecznie zadbaj o siebie Przechodziłam przez ciężką anemię, długo leczyłam, w zasadzie do końca życia będzie wisieć nade mną widmo nawrotu, nie jest kolorowo, ale da się z tego wyjść.



Wiecie co, kusi mnie, żeby zrobić sobie japoński mani domowymi sposobami, mam wrażenie, ze spokojnie da się to zrobić, mam glinkę białą, mam jakieś masła kosmetyczne i może wycisnę witaminę a+e z kapsułki, wszystko na twardą pastę, potem wypoleruję polerką paznokcie, mam też w domu jakieś polerujące ściereczki, takie jakich się używa np. do czyszczenia okularów. Zobaczę czy taki sposób mi wzmocni paznokcie, na pewno efekt nie będzie taki sam, jak po oryginalnym zestawie, który zawiera też ten puder i generalnie lekko chyba barwi płytkę, żeby wyglądała na zdrowszą, ale co mi szkodzi spróbować, zasady tej metody tak jakby będą przecież zachowane Chodzi mi o to, że nie jestem do końca przekonana, czy zakup zestawu w ogóle jest mi potrzebny, czy będę go po prostu używać, dlatego chcę najpierw wypróbować "darmową" alternatywę i sprawdzić czy polubię ten rodzaj pielęgnacji paznokci.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-12-17 o 12:18
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-17, 21:08   #2304
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 973
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez olamastfora Pokaż wiadomość
A stosowała którąś z was może pasty do mycia twarzy od fresh&natural? Ostatnio w internecie na nią natrafilam i produkt podobno w 100 % naturalny nie testowany na zwierzętach. Niestety opinii w internecie za wiele nie ma a bardzo ten produkt mnie kusi. I pomyslalam by używać go jako drugi krok w demakijazu.
Miramej miała dobrą opinię o niej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-18, 07:53   #2305
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 688
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Stanęło na tym, że japoński manicure kupiłam mojej koleżance, a sobie zestaw hybrydowy ale już miałam klikać na Paatal 2 zestawy japońskiego, żeby i dla mnie był jeden, tylko że się nie dało, mieli ostatnią sztukę, miałam się już ratować kupnem osobnych mniejszych zestawów, co nawet by się opłacało, ale diabeł mnie chyba podkusił na lampę i lakiery

---------- Dopisano o 08:53 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Miramej miała dobrą opinię o niej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I Koshatka chyba też
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-18, 09:30   #2306
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Kojarzę, że ktoś je chwalił niedawno na forum



Oj, dużo zdrówka życzę, koniecznie zadbaj o siebie Przechodziłam przez ciężką anemię, długo leczyłam, w zasadzie do końca życia będzie wisieć nade mną widmo nawrotu, nie jest kolorowo, ale da się z tego wyjść.



Wiecie co, kusi mnie, żeby zrobić sobie japoński mani domowymi sposobami, mam wrażenie, ze spokojnie da się to zrobić, mam glinkę białą, mam jakieś masła kosmetyczne i może wycisnę witaminę a+e z kapsułki, wszystko na twardą pastę, potem wypoleruję polerką paznokcie, mam też w domu jakieś polerujące ściereczki, takie jakich się używa np. do czyszczenia okularów. Zobaczę czy taki sposób mi wzmocni paznokcie, na pewno efekt nie będzie taki sam, jak po oryginalnym zestawie, który zawiera też ten puder i generalnie lekko chyba barwi płytkę, żeby wyglądała na zdrowszą, ale co mi szkodzi spróbować, zasady tej metody tak jakby będą przecież zachowane Chodzi mi o to, że nie jestem do końca przekonana, czy zakup zestawu w ogóle jest mi potrzebny, czy będę go po prostu używać, dlatego chcę najpierw wypróbować "darmową" alternatywę i sprawdzić czy polubię ten rodzaj pielęgnacji paznokci.
Dziękuję. Łatwo nie będzie bo anemia spora ale to moze troche wyjaśnia moje slabe paznokcie, kiepskie wlosy i szara, zmęczona cerę.
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą
naiat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-18, 09:56   #2307
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 688
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Dziękuję. Łatwo nie będzie bo anemia spora ale to moze troche wyjaśnia moje slabe paznokcie, kiepskie wlosy i szara, zmęczona cerę.
Nie trochę, lecz całkowicie, u mnie było tak samo i do tego ogólnie wyglądałam na zmęczoną, miałam też duże cienie pod oczami, jeszcze do tego jestem niskociśnieniowcem, nastrój miałam fatalny. Skończyło się niestety na transfuzji krwi w szpitalu. Jak ja sobie przypomnę mój stan, to naprawdę był zły, ale wtedy miałam do tego olewcze nastawienie, byłam młoda i zbyt zmęczona, żeby się martwić . Zaczęłam się przejmować dopiero, jak zauważyłam i bliscy w otoczeniu także, że mam poważne zaniki pamięci, zapominałam o naprawdę istotnych sprawach, zawalałam ważne rzeczy, nie pamiętam nawet co do mnie mówiono wtedy w szpitalu, podczas transfuzji byłam przytomna, a nie pamiętałam jej, dopiero potem, jak przeczytałam papiery z wypisu ze szpitala, to zaczęłam sobie przypominać urywki i że rzeczywiście wisiał nad moim łóżkiem czerwony woreczek
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-18, 11:55   #2308
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
I Koshatka chyba też
Ja nie. Ja wydębiłam tylko próbkę na Ekotykach ale nie testowałam jeszcze.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-18, 15:57   #2309
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 688
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Ja nie. Ja wydębiłam tylko próbkę na Ekotykach ale nie testowałam jeszcze.
Jednak pamięć nadal mnie zawodzi


Dziewczyny, jak tam przygotowania do Świąt? Co u Was na stołach zagości, co najbardziej lubicie? Ja właśnie dzisiaj załatwiłam wszystkie prezenty, kupiłam dokładnie to, co planowałam, nie wiem jakim cudem tak gładko poszło w tym roku, ale w półtorej godziny odwiedziłam 3 konkretne sklepy, jeden muzyczny, drugi z oświetleniem i trzeci z kosmetykami naturalnymi i wszystko, co chciałam, to akurat mieli (z kosmetyków naturalnych kupiłam ten lift. krem pod oczy Bema). Mogę odetchnąć z ulgą, chociaz jeszcze czekam na zamówienie z Paatal. Na pewno nigdy więcej nie będę kupować prezentów na ostatnią chwilę, poirytowana i spocona. Teraz zostało mi już tylko gotowanie i sprzątanie i zakupy żywnościowe, aczkolwiek to też już częściowo zrobiłam.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-18, 19:48   #2310
olamastfora
Raczkowanie
 
Avatar olamastfora
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 241
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jednak pamięć nadal mnie zawodzi


Dziewczyny, jak tam przygotowania do Świąt? Co u Was na stołach zagości, co najbardziej lubicie? Ja właśnie dzisiaj załatwiłam wszystkie prezenty, kupiłam dokładnie to, co planowałam, nie wiem jakim cudem tak gładko poszło w tym roku, ale w półtorej godziny odwiedziłam 3 konkretne sklepy, jeden muzyczny, drugi z oświetleniem i trzeci z kosmetykami naturalnymi i wszystko, co chciałam, to akurat mieli (z kosmetyków naturalnych kupiłam ten lift. krem pod oczy Bema). Mogę odetchnąć z ulgą, chociaz jeszcze czekam na zamówienie z Paatal. Na pewno nigdy więcej nie będę kupować prezentów na ostatnią chwilę, poirytowana i spocona. Teraz zostało mi już tylko gotowanie i sprzątanie i zakupy żywnościowe, aczkolwiek to też już częściowo zrobiłam.
Ja juz prezent dla narzeczonego mam bo niedawno przyszedł zamówiony przeze mnie zegarek który wiem ze mu się spodobał dla reszty rodziny tez przygotowalam jakieś male drobiazgi i mam nadzieje e im się spodbaja siostrze chce kupić zestaw kosmetyków od vianka choć ona nigdy nie stosowalala naturalnych kosmetyków więc nie woem czy jej przypadną do gustu_ bo ona zawsze używała tych drogeryjnych, chemicznych mazidel. Ale może dzięki mnie się to zmieni

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Miramej miała dobrą opinię o niej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Uwaga, uwaga ! Miramej poszukiwana ! miramej gdzie jesteś ? ��:-D
olamastfora jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-21 14:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:31.