Lot wizzair i niepewnosc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-03, 18:19   #1
Edyta1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 80

Wizzair- niepewnosc i pytanie


Hej dziewczyny,

potrzebuje porady, moze ktoras z Was była w takiej sytuacji. Kupiłam bilety na lot Wizzair z London Luton do Wroclawia 7 grudnia x partnerem, ja jestem glownym bookojacym i na mnie zapisany jest bagaz rejestrowany. Z przyczyn rodzinnych partner musial leciec do Wroclawia szybciej,a nie oplacalo sie zmieniac rezerwacji wiec po prostu kupil nowu bilet i polecial. Wracac bedziemy jednak z Wroclawia razem tak jak pierwotnie zakladalismy. Pytania w zwiazku z tym:
A) skoro tylko ja lece do Wroclawia to czy powinnam odprawiac partnera mimo, ze nie leci czy lepiej nie
B) czy jego nieobecnosc nie anuluje waznosci lotu powrotnego kiedy bedziemy wracac razem? W sumie sa dwoe karty pokladowe na tam i z powrotem i to tzw. tanie linie..
C) czy nie grozi mi zadna kara pieniezna jesli nie leci? W koncu oplacilam bilet i nie chce zadnych zwrotow.


Prosze doradzcie Wizazanki.

Edit: zauwazylam ze aby odprawic go na lot powrotny musze najpierw odprawic go na lot ,,tam" , ale pytania pozostaja te same. Głównie potrzebuje porady czy jego nieobecnosc nie anuluje ważności biletu powrotnego.

Edytowane przez Edyta1990
Czas edycji: 2017-12-04 o 11:41
Edyta1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 21:33   #2
c794f3216fa96d344d93a9c8b507d0f47f8f8180_61da25c290477
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 130
Dot.: Wizzair- niepewnosc i pytanie

Ale jak możesz odprawić kogoś nieobecnego? Przecież nawet przy odprawie online, wchodząc na pokład skanujesz karty pokładowe? Nieraz słyszałam, jak jakiś spóźnionych pasażerów szukali przez głośnik. chcesz, żeby partnera uznali za zaginionego?

Kara finansowa za rezygnację z lotu? Nie. Najwyżej potrącają jakąś kwotę, jak chcesz zwrócić bilet- tutaj takiej opcji nie ma.

Cytat:
zauwazylam ze aby odprawic go na lot powrotny musze najpierw odprawic go na lot ,,tam" , ale pytania pozostaja te same. Głównie potrzebuje porady czy jego nieobecnosc nie anuluje ważności biletu powrotnego.
?? Może najprościej będzie zadzwonić do linii lotniczych? Teoretycznie mogliby założyć, że ktoś kto nie leci tam, też nie wraca (logiczne, skoro tam nie dojechał), więc takie ryzyko istnieje. Ale może tym bardziej warto zgłosić, że partner jednak wraca?

Sama się chętnie dowiem, jak to jest. Takiej sytuacji jeszcze nie miałam.

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

Edit:
Faktycznie tak to wygląda- jak się ktoś nie stawi na lot tam, to bilet powrotny też przepada.

Edit2
Ktoś pisze, że w tanich liniach to nie obowiązuje.

Słuchaj- czy rezerwując bilet nie dostałaś ogólnych warunków podróży? Tam są zasady konkretnej linii. Bo jak widać odpowiedzi w necie są różne.

Edytowane przez c794f3216fa96d344d93a9c8b507d0f47f8f8180_61da25c290477
Czas edycji: 2017-12-04 o 21:44
c794f3216fa96d344d93a9c8b507d0f47f8f8180_61da25c290477 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 23:29   #3
Edyta1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 80
Dot.: Wizzair- niepewnosc i pytanie

Rabanek, no wlasnie czytalam te warunki przewozu ale nie znalazłam odpowiedzi na pytanie. Wyglada to tak, ze musze odprawic go do Wroclawia aby moc dokonac odprawy w drodze powrotnej, chcialabym to zrobic od razu w dwie strony. Myslalam wlasnie aby przy pokazywaniu karty przed wejsciem na poklad pokazac jego karte i poinformowac, ze partner nie mogl leciec i aby nie czekali ale bedzie lecial w drodze powrotnej.
P.s. z odprawa chodzilo mi tylko o odprawe on line. Wiadomo, ze jakby go nie bylo to nikt nie skanowalby mu karty pokladowej.

Edytowane przez Edyta1990
Czas edycji: 2017-12-04 o 23:32
Edyta1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-05, 01:23   #4
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Lot wizzair i niepewnosc

Ja bym zadzwoniła do wizzair i zapytała, czesto w polityce linii lotniczych brak obecności na locie w jedna strone anuluje automatycznie bilet powrotny. Zadzwoń albo poczytaj regulamin.
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-05, 02:06   #5
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Lot wizzair i niepewnosc

Najbezpieczniej zapytać u źródła, często strony przewoźników mają dostępne chaty online z pracownikami, możesz tak zapytać.

Ja miałam identyczną sytuację co ty i mogłam normalnie wsiąść w powrotny samolot nie lecąc pierwotnym, ale to były zupełnie inne linie, Wizzair może mieć swoje własne zasady.
A, no i odprawiałam się w obie strony, po prostu nie wsiadłam w jedną.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-05, 02:26   #6
Shevya
Skrzat leśny
 
Avatar Shevya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Elven Realm
Wiadomości: 10 312
Dot.: Lot wizzair i niepewnosc

Ja robię odprawę ale nie skanuję biletu na bramkach przy wejściu (bo w sumie jak, skoro nikt ze mną już nie leci). Mówię też przy kontroli bezpośrednio przed wejściem na pokład, że tej osoby nie będzie i pokazuję kartę pokładową. Nie zauważyłam, żeby ich to jakoś bardzo obchodziło - a przynajmniej na tym konkretnym locie Nie ma mowy o karach pieniężnych, bo i dlaczego? Miejsce tak czy inaczej zostało opłacone.

No i dlaczego pierwszy bilet miałby anulować powrotny, skoro to dwie osobne karty pokładowe? To się nie łączy w żaden sposób, więc byłoby trochę bez sensu. No, ale linie lotnicze czasem sensu nie mają, więc jak Cię to bardzo martwi, to zadzwoń i zapytaj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

˝ Słowa - więcej nic,
potrafimy pięknie gadać - nie umiemy żyć ˝

tumblr | last.fm
Shevya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-05, 21:07   #7
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Lot wizzair i niepewnosc

Cytat:
Napisane przez Shevya Pokaż wiadomość
Ja robię odprawę ale nie skanuję biletu na bramkach przy wejściu (bo w sumie jak, skoro nikt ze mną już nie leci). Mówię też przy kontroli bezpośrednio przed wejściem na pokład, że tej osoby nie będzie i pokazuję kartę pokładową. Nie zauważyłam, żeby ich to jakoś bardzo obchodziło - a przynajmniej na tym konkretnym locie Nie ma mowy o karach pieniężnych, bo i dlaczego? Miejsce tak czy inaczej zostało opłacone.

No i dlaczego pierwszy bilet miałby anulować powrotny, skoro to dwie osobne karty pokładowe? To się nie łączy w żaden sposób, więc byłoby trochę bez sensu. No, ale linie lotnicze czasem sensu nie mają, więc jak Cię to bardzo martwi, to zadzwoń i zapytaj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niektóre linie anulują bilet na lot powrotny, jeśli na pierwszy pasażer ziemię stawi. To pytanie nie jest pozbawione sensu.
Linie zapewne ponownie sprzedają to miejsce, żeby nie wozić powietrza i ekstra zarobić.

Wysłane z mojego Lenovo PB1-770M przy użyciu Tapatalka
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-06, 00:49   #8
Shevya
Skrzat leśny
 
Avatar Shevya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Elven Realm
Wiadomości: 10 312
Dot.: Lot wizzair i niepewnosc

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Niektóre linie anulują bilet na lot powrotny, jeśli na pierwszy pasażer ziemię stawi. To pytanie nie jest pozbawione sensu.
Linie zapewne ponownie sprzedają to miejsce, żeby nie wozić powietrza i ekstra zarobić.

Wysłane z mojego Lenovo PB1-770M przy użyciu Tapatalka
Ano dlatego pisałam, że to firmy nie mają sensu (prócz tego związanego z zyskiem, ofc). A nie że pytanie Stąd oczywiście najlepiej zawsze sprawdzić u źródła i w sumie to sama poszukam u kogo można się naciąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

˝ Słowa - więcej nic,
potrafimy pięknie gadać - nie umiemy żyć ˝

tumblr | last.fm
Shevya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 11:35   #9
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Lot wizzair i niepewnosc

Większość linii lotniczych kasuje powrot jesli nie uzywasz wylotu


---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Shevya Pokaż wiadomość
Ano dlatego pisałam, że to firmy nie mają sensu (prócz tego związanego z zyskiem, ofc). A nie że pytanie Stąd oczywiście najlepiej zawsze sprawdzić u źródła i w sumie to sama poszukam u kogo można się naciąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nieprawda to jest bardzo logiczne. Nie uzylas wylotu? wiec skoro nie polecialas np do Luton to jakim cudem mialabys stamtad wracac. dla lini ciebie NIE MA w miejscu docelowym, wiec skoro cie tam nie ma to nie bedziesz wracac lotem powrotnym.
Sorry ale nikt nie bedzie w liniach sledzil czy dana osoba booknela sobie inny lot, a tym bardziej czy booking jest z inna linia albo moze ktos pojechl sobie autem zamist leciec.

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Shevya Pokaż wiadomość

No i dlaczego pierwszy bilet miałby anulować powrotny, skoro to dwie osobne karty pokładowe? Forum Wizaz[/URL]
2 karty, 2 loty ale 1 bilet!
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"


Edytowane przez Heledore
Czas edycji: 2018-01-01 o 11:38
Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 12:16   #10
Shevya
Skrzat leśny
 
Avatar Shevya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Elven Realm
Wiadomości: 10 312
Dot.: Lot wizzair i niepewnosc

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
99% linii lotniczych kasuje powrot jesli nie uzywasz wylotu a nawet te ktore na to pozwalaja wymagaja telefonicznie takiej informacji przed lotem. taka rezerwacje trzeba przepisac od nowa!
ryan air, SK, LH chociazby na to pozwala choc nie zawsze za darmo. wizzair... nie wiem.

najczestszym roziwazaniem na wiekszosci linii jest sasowanie biletu (oba loty), dostanie zwrotu podatku - zaleznie od warunkow biletu - i zabookowanie lotu w jedna strone od nowa.

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------



nieprawda to jest bardzo logiczne. Nie uzylas wylotu? wiec skoro nie polecialas np do Luton to jakim cudem mialabys stamtad wracac. dla lini ciebie NIE MA w miejscu docelowym, wiec skoro cie tam nie ma to nie bedziesz wracac lotem powrotnym.
Sorry ale nikt nie bedzie w liniach sledzil czy dana osoba booknela sobie inny lot, a tym bardziej czy booking jest z inna linia albo moze ktos pojechl sobie autem zamist leciec.

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:34 ----------



2 karty, 2 loty ale 1 bilet!
Pisałam z doświadczenia, Ryanair nie anulował mi biletu w zeszłe święta BN Dobrze wiedzieć, że może być inaczej! Nie wiem w takim razie, czy zeskanowanie biletu na pierwszych bramkach (zakładając, że są to automaty) zapewnia nam to, że powrotny bilet zostaje tak jak jest? No ale to inna sytuacja w sumie, gdzie jedna osoba stawia się na lot, a druga nie. Być może wtedy też jest inaczej niż z całkowitą zmianą lotu/linii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

˝ Słowa - więcej nic,
potrafimy pięknie gadać - nie umiemy żyć ˝

tumblr | last.fm
Shevya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 14:16   #11
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Wizzair- niepewnosc i pytanie

Nie dasz rady tak zakombinować. Bramka to jedno. Ale karty są klikane drugi raz, przy gate. Należy podać kartę pokladowa i dokument do kontroli.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-18, 11:35   #12
FridaKalho
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 100
Dot.: Wizzair- niepewnosc i pytanie

Dla mnie na logikę nie trzeba, ale może lepiej mimo wszystko o zrobić, żeby później nie było problemu z powrotem. Może maila napisz, nie wiem jak teraz ale kiedyś dzwonienie pod numer informacyjny było tak drogie, że rezygnowałam z tej opcji.
FridaKalho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 00:17   #13
Edyta1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 80
Dot.: Lot wizzair i niepewnosc

Dziewczyny, po odbyciu lotu stwierdzam, że można i nie anulowali biletu powrotnego.
Edyta1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-28 01:17:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:31.