Przelew z Francji do Polski - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-04-14, 19:18   #1
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374

Przelew z Francji do Polski


Dobry wieczór

Drogie Panie mam pewien problem: otóż pewna osoba z Francji ma przesłać mi pieniążki i nie wiem jak się do tego zabrać i jakie dane podać. Na początku myślałam, że to tak jak z normalnymi przelewami, czyli wystarczy, że podam nr konta w banku i dane, ale osoba z Francji napisała, że nie może mi przelać pieniążków i prosi o jakiś międzynarodowy nr banku, dzięki któremu można dokonać przelewu...o co chodzi?
Próbowałam znaleźć coś w internecie, ale są jedynie informacje o firmach, dzięki którym mozna przelac pieniądze do Polski, a nie konkretnie z konta we francuskim banku na konto w banku polskim...

Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi pomóc
Pozdrawiam
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 14:02   #2
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Przelew z Francji do Polski

Do przelewu miedzynarodowego wymagane sa numery IBAN - International Bank Acoount Number (miedzynarodowy numer twojego konta) i BIC - Bank ldentifier Code (miedzynarodowy kod identyfikacyjny banku), zamiast BIC mozna czasem spotkac okreslenie SWIFT, ale to jedno i to samo.
Jesli nie masz tych danych na umowie, wyciagach, albo nie widzisz go nigdzie na swojej stronie online bankingu itp. powinnas podejsc do twojego banku i poprosic o podanie ci namiarow na twoje konto wymaganych do przelewu miedzynarodowego (czyli tego IBAN i BIC).
misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 15:53   #3
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Przelew z Francji do Polski

Cytat:
Napisane przez misiapisia Pokaż wiadomość
Do przelewu miedzynarodowego wymagane sa numery IBAN - International Bank Acoount Number (miedzynarodowy numer twojego konta) i BIC - Bank ldentifier Code (miedzynarodowy kod identyfikacyjny banku), zamiast BIC mozna czasem spotkac okreslenie SWIFT, ale to jedno i to samo.
Jesli nie masz tych danych na umowie, wyciagach, albo nie widzisz go nigdzie na swojej stronie online bankingu itp. powinnas podejsc do twojego banku i poprosic o podanie ci namiarow na twoje konto wymaganych do przelewu miedzynarodowego (czyli tego IBAN i BIC).
Dziękuję CI pięknie za wytłumaczenie tego! nigdy nie robiłam przelewów zagranicznych więc nie miałam o tym pojęcia, mam nadzieję, że teraz wszystko pójdzie dobrze
Jeszcze raz dziękuję
Pozdrawiam
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 16:00   #4
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Przelew z Francji do Polski

Nie ma sprawy . Kazdy kiedys robi taki przelew pierwszy raz, ciesze sie, ze moglam pomoc.

A tak dla informacji, przelew z Niemiec do Polski idzie tylko jeden dzien (!), wiec i z Francji nie powinno to trwac o wiele dluzej, nie wiem czy to zasluga UE, czy komputeryzacji, ale przelewy smigaja az milo
misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 11:58   #5
Ania384
Raczkowanie
 
Avatar Ania384
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 141
Dot.: Przelew z Francji do Polski

Jak jestem za granicą i muszę wysłać pieniądze do Polski to wolę skorzystać z firmy transferowej, ponieważ niewątpliwym atutem takiej usługi jest konieczność podania tylko numeru konta i danych odbiorcy. Nie muszę znać tych wszystkich innych numerów, które wymagają w banku no i opłata za ekspresową usługę w firmie Transfer24 w granicach 1 euro.
Ania384 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-10, 18:11   #6
wirkadaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 14
Dot.: Przelew z Francji do Polski

A przez stronkę xxx ktoś z Was wykonywał przelewy? Jest w pełni bezpieczna?

Edytowane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Czas edycji: 2017-12-24 o 11:45
wirkadaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-24, 07:57   #7
switeziankamarta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 65
Dot.: Przelew z Francji do Polski

Nie wiem, ja na przykład pracuje w Wielkiej Brytanii i pieniądze do kraju przesyłam za pomocą xxxx Korzystam z ich usług tak długo, jak długo siedzę już na Wyspach. Nie dość, że są bardzo innowacyjni i ich platforma jest naprawdę szybo i intuicyjna, to do tego mają jedne z najniższych opłat przy najkorzystniejszych kursach. A chyba o to właśnie chodzi co nie?

Edytowane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Czas edycji: 2017-12-24 o 11:45
switeziankamarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-24 08:57:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:20.