Social media, a związek - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-27, 17:15   #31
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Social media, a związek

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Ludzie, pod wpływem programu, o którym wspominał autor. Cyfrowy problem - problem z du...szy. A jednak negatywnie na nich wpływa.
Mieszasz w to "cyfrowość", bo jesteś do tego negatywnie nastawiony, ale tak naprawdę, to cyfrowość nie ma wpływu na to, czy to problem z czy nie. To okoliczność, nie przyczyna. Osoba tak chorobliwie zazdrosna jak partnerka autora wyciągnęłaby problemy z tyłka w każdym stuleciu. A bo spojrzał na pokojówkę dłużej niż 10 sekund, a bo wgapiał się w aktorkę w teatrze, a bo na salonach pocałował rękę pani domu z niepotrzebnym zapałem. Te problemy byłyby tak samo nierealne, jak problem z Instagramem, bo problem leży w psychice kobiety, nie w rzeczywistości - analogowej lub cyfrowej.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 17:30   #32
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Social media, a związek

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Mieszasz w to "cyfrowość", bo jesteś do tego negatywnie nastawiony, ale tak naprawdę, to cyfrowość nie ma wpływu na to, czy to problem z czy nie. To okoliczność, nie przyczyna. Osoba tak chorobliwie zazdrosna jak partnerka autora wyciągnęłaby problemy z tyłka w każdym stuleciu. A bo spojrzał na pokojówkę dłużej niż 10 sekund, a bo wgapiał się w aktorkę w teatrze, a bo na salonach pocałował rękę pani domu z niepotrzebnym zapałem. Te problemy byłyby tak samo nierealne, jak problem z Instagramem, bo problem leży w psychice kobiety, nie w rzeczywistości - analogowej lub cyfrowej.
Nic podobnego. Rzeczywistość w jakiej się przebywa wpływa na percepcję. Postrzeganie zawsze zależne jest od okoliczności. I wiemy to już co najmniej od czasów Kartezjusza.
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 17:33   #33
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Social media, a związek

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Nie do końca. To ludzie (nowe pokolenie) zostali wykreowani przez ten świat i z zupełnie nonsensownych powodów są mu poddani.




Ludzie, pod wpływem programu, o którym wspominał autor. Cyfrowy problem - problem z du...szy. A jednak negatywnie na nich wpływa.
Oni ten świat tworzą, są mu poddani bo to zbiorowisko ludzi, oczywiście że jesteśmy bezlitośnie poddani społeczeństwu, to tylko kolejne jego wcielenie. Każde pokolenie jest siłą rzeczy kreowane przez świat jaki zastało. I nie zawsze są to dobre rzeczy, ale zwykle jednak mają więcej zalet niż wad. Dzięki temu nie mieszkamy w jaskiniach, tylko w domach z bieżącą wodą, mimo że czasem komuś dach rąbnie na głowę albo coś wyleci w powietrze. Nic się nie zmieniło, tak jak kiedyś mogłeś się sprzeciwiać presji społeczeństwa poprzez niebranie ślubu albo zostanie pustelnikiem, tak i teraz możesz olać to wszystko. A społeczeństwo pozostanie społeczeństwem, tak jak zawsze było.

Oczywiście masz prawo nie chcieć niczego zrozumieć i oceniać ludzi pod z góry założoną tezę, ale przezabawnie to wygląda, kiedy ktoś uważa się za boga z tego powodu. Jak te gimnazjalistki, jestem taka lepsza od wszystkich, bo czytam książki.
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 17:35   #34
Valtamerii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 943
Dot.: Social media, a związek

Hmmm nie nadazam. To troche smieszne,ze ktos strzeli focha za bezmyslne przegladanie zdjec w internecie. Bo jak ja cos przegladam to nie przywiazuje do tego emocjonalnej wagi.
Ale ja nie mam instagramu ani nawet nie wiem jak dziala snapchat. Slyszalam ,ze tam wiadomosci szybko znikaja. Ale jest jeszcze instastory ,czy cos

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Valtamerii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 17:38   #35
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Social media, a związek

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Nic podobnego. Rzeczywistość w jakiej się przebywa wpływa na percepcję. Postrzeganie zawsze zależne jest od okoliczności. I wiemy to już co najmniej od czasów Kartezjusza.
Dalej nie rozumiesz problemu. Ta zależność działa w obie strony. Jeśli percepcja jest skrzywiona, dopatrzy się problemu w najbardziej neutralnych okolicznościach.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 17:40   #36
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Social media, a związek

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;80890956]Nic się nie zmieniło, tak jak kiedyś mogłeś... [/QUOTE]

Każdy przeciętny nauczyciel ze stażem pracy +20 lat powie Ci, jak dużo się zmieniło. Prace naukowe są pisane na ten temat, ludzie biadolą od nastu lat (a już szczególnie od epoki Giertycha), no ale. Lepiej udawać, że się nie widzi.
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 17:41   #37
Valtamerii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 943
Dot.: Social media, a związek

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Uoououou przed wojną to dopiero było Nikt się w telewizor nie wgapiał, książki czytali, pięknie było
Przepraszam za post pod postem ale nie wiem jak to na telefonie edytowac.
Mozna sie podsmiewac z tego. Mnie tez bawi,ze kiedys byly czasy a teraz ich nie ma. Ale psycholodzy faktycznie uwazaja social media za cos co ,ze tak sie wyraze mocno ryje.
Dziewczyna przezywa ,ze jej chlopak lajkuje zdjecie innej laski ,bo ta musiala sie pochwalic zdjeciami plecow na maledivach. Przeciez jej 500 znajomych na to czeka. Zaraz dostanie kolejnego lajka! Miedzy innymi od faceta domniemanej Autorki kolejnego "dramatycznego" zapytania - moj chlopak lajkuje zdjecie laski z bikini ! Mam z nim zerwac ?
Bezmyslnego gapienia sie w tv tez raczej nikt nie popiera. Teraz to bezmyslne gapienie sie w zdjecia stop na insta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Valtamerii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-27, 17:41   #38
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Social media, a związek

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Dalej nie rozumiesz problemu. Ta zależność działa w obie strony. Jeśli percepcja jest skrzywiona, dopatrzy się problemu w najbardziej neutralnych okolicznościach.
Dalej nie rozumiesz problemu. Percepcja nie może być prosta lub skrzywiona. Ona rodzi się w określonych okolicznościach. Odwołuję się choćby do Zimbardo.
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 17:43   #39
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Social media, a związek

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Każdy przeciętny nauczyciel ze stażem pracy +20 lat powie Ci, jak dużo się zmieniło. Prace naukowe są pisane na ten temat, ludzie biadolą od nastu lat (a już szczególnie od epoki Giertycha), no ale. Lepiej udawać, że się nie widzi.
To znaczy twierdzisz, że kiedyś nie było chorobliwie zazdrosnych ludzi? Oczywiście, że dużo się zmieniło, ale w tej kwestii chyba tylko to, że okazję do zazdrości można znalezc bez wychodzenia z domu.

A wiesz, że ludzie biadolą na "czasy" od wieków, a pewnie nawet milleniów? To akurat nie jest wynalazek ostatnich nastu lat
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 17:49   #40
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Social media, a związek

Cytat:
Napisane przez Valtamerii Pokaż wiadomość
Hmmm nie nadazam. To troche smieszne,ze ktos strzeli focha za bezmyslne przegladanie zdjec w internecie. Bo jak ja cos przegladam to nie przywiazuje do tego emocjonalnej wagi.
Ale ja nie mam instagramu ani nawet nie wiem jak dziala snapchat. Slyszalam ,ze tam wiadomosci szybko znikaja. Ale jest jeszcze instastory ,czy cos

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie ja z nudów często zaglądam np do byłego mojej koleżanki i jego nowej dziewczyny, nie wiem czemu to robię, ani mi się nie podobają ani mnie nie fascynują, totalnie z nudów. Byłego z nudów też odwiedzam Jakby mi facet zarzucił co oglądam w internetach to by była niezła beka. Zresztą mnie też kompletnie nie interesuje, nie zaglądam do jego laptopa, a często zostawia będąc w pracy, hasła nie ma, ale kompletnie mnie to nie interesuje. A niech sobie nawet strony XXX ogląda. Póki to nie jest jakaś dewiacja to mnie to nie interesuje .
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 17:50   #41
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Social media, a związek

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Dalej nie rozumiesz problemu. Percepcja nie może być prosta lub skrzywiona. Ona rodzi się w określonych okolicznościach. Odwołuję się choćby do Zimbardo.
Tak, wiemy, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. To jasne. Ale nie jesteśmy biernymi obserwatorami rzeczywistości - jesteśmy także jej współtwórcami.

Czy ty wykluczasz istnienie zaburzeń osobowości i chorób psychicznych? Percepcja osoby chorej nie jest wyłącznie stworzona przez otaczającą ją rzeczywistość. Percepcja jest filtrem. Jeśli problem leży w filtrze, to zmiana rzeczywistości tutaj nie pomoże.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-27, 17:52   #42
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Social media, a związek

Przecież tu nie chodzi o to, że social media są złe i jak wpływają na ludzi
Laska jest chorobliwie zazdrosna i ma problem ze sobą, pewnie w każdej dziedzinie życia to się objawia, nie tylko w Internecie.
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 17:58   #43
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Social media, a związek

Cytat:
Napisane przez Valtamerii Pokaż wiadomość
Przepraszam za post pod postem ale nie wiem jak to na telefonie edytowac.
Mozna sie podsmiewac z tego. Mnie tez bawi,ze kiedys byly czasy a teraz ich nie ma. Ale psycholodzy faktycznie uwazaja social media za cos co ,ze tak sie wyraze mocno ryje.
Ja nie twierdzę, że nie ryje. Media społecznościowe zostały zaprojektowane po to, żeby uzależnić, i dobrze im to idzie. Jedno polubienie = odrobinka dopaminy dla mózgu. I coraz więcej mówi się o higienie psychicznej, o ograniczeniu korzystania z portali społecznościowych i o tym, że Instagram może powodować objawy depresyjne.

Ale wątek nie jest o nadużywaniu portali społecznościowych. Sednem wątku jest obsesyjnie zazdrosna kobieta. Problem leży w niej, nie w aplikacjach.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 17:59   #44
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Social media, a związek

Nie mam insta, nie mam snapa, ale sama czasem łapię się na tym, że za dużo czasu spędzam na fejsie czy na Wizażu. I wiem że jeśli się tak klika non stop na randce, to druga strona może się wściec, podobnie jak się mieszka razem i się non stop siedzi z nosem w telefonie. Także o to tak, można mieć problem i słusznie.

Natomiast podejrzewam, że Twoja dziewczyna byłaby tak samo zazdrosna gdyby koleżanka z uczelni zajrzała do Was do domu z pytaniem o ten wykład więc tu problem raczej w zazdrości, a nie mediach społecznościowych.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 18:00   #45
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Social media, a związek

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
To znaczy twierdzisz, że kiedyś nie było chorobliwie zazdrosnych ludzi? Oczywiście, że dużo się zmieniło, ale w tej kwestii chyba tylko to, że okazję do zazdrości można znalezc bez wychodzenia z domu.

A wiesz, że ludzie biadolą na "czasy" od wieków, a pewnie nawet milleniów? To akurat nie jest wynalazek ostatnich nastu lat
Kiedyś nie było tylu bezsensownych informacji, które mogły wprawiać ludzkość w kompleksy. Nowe piersi Dody, nowe dziecko Lewandowskiej, o jaki piękny ślub księcia Williama. Natłok bezsensownych informacji i zbyt duża ilość czasu im poświęcana nie jest winą tylko jednej strony - odbiorcy. To bardziej złożony problem.
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 18:00   #46
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Social media, a związek

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Przecież tu nie chodzi o to, że social media są złe i jak wpływają na ludzi
Laska jest chorobliwie zazdrosna i ma problem ze sobą, pewnie w każdej dziedzinie życia to się objawia, nie tylko w Internecie.
Ale on chce udowodnić nam, a najbardziej sobie że to socjal media, czy cokolwiek innego, nawet on jest winny, tylko nie jego dziewczyna.
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln

Edytowane przez Mija62
Czas edycji: 2018-01-27 o 18:09
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 18:01   #47
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Social media, a związek

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Ale autor chce udowodnić nam, a najbardziej sobie że to socjal media, czy cokolwiek innego, nawet on jest winny, tylko nie jego dziewczyna.
Ja mówię o Mad Maxie, nie o Autorze wątku
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 18:02   #48
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Social media, a związek

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Natomiast podejrzewam, że Twoja dziewczyna byłaby tak samo zazdrosna gdyby koleżanka z uczelni zajrzała do Was do domu z pytaniem o ten wykład więc tu problem raczej w zazdrości, a nie mediach społecznościowych.
O to mi chodzi.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 18:08   #49
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Social media, a związek

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Ja mówię o Mad Maxie, nie o Autorze wątku
Oj faktycznie tak napisałam przez przypadek.
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-27, 18:09   #50
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Social media, a związek

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Ale wątek nie jest o nadużywaniu portali społecznościowych.
Ale o to właśnie chodzi w temacie wątku - social media a związek. Social media nie wpływają na związek w przypadku człowieka niekorzystającego. Ot, jeden problem w życiu mniej.

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Tak, wiemy, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. To jasne. Ale nie jesteśmy biernymi obserwatorami rzeczywistości - jesteśmy także jej współtwórcami.
I właśnie o to chodzi. Bezsensowne wgapianie się w zdjęcia nie poprawia kondycji ludzkości, a jedynie rodzi kolejne problemy, z którymi będzie musiała radzić sobie psychiatria niebawem...
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 18:11   #51
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Social media, a związek

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Kiedyś nie było tylu bezsensownych informacji, które mogły wprawiać ludzkość w kompleksy. Nowe piersi Dody, nowe dziecko Lewandowskiej, o jaki piękny ślub księcia Williama. Natłok bezsensownych informacji i zbyt duża ilość czasu im poświęcana nie jest winą tylko jednej strony - odbiorcy. To bardziej złożony problem.
Każde czasy mają swoje problemy, niektóre zostały wyeliminowane, ale przyszły nowe. Tak już jest i nie ma co nad tym ubolewać czy komuś współczuć - ja mogłabym współczuć ludziom, że nawet jeszcze 20 lat temu nie mogli tak łatwo się skontaktować z bliskimi, którzy wyjechali za granicę, a jeszcze starszym mogłabym współczuć jeszcze innych rzeczy. Ale nie współczuję i przyszłym pokoleniom też współczuć nie zamierzam - bo będzie po prostu inaczej, pod jednym względem lepiej, pod innym może gorzej. Tak jak jest od zawsze.

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
I właśnie o to chodzi. Bezsensowne wgapianie się w zdjęcia nie poprawia kondycji ludzkości, a jedynie rodzi kolejne problemy, z którymi będzie musiała radzić sobie psychiatria niebawem...
A z niektórymi innymi problemami sobie skutecznie poradziliśmy. Nie da się moim zdaniem oddzielić pozytywnych i negatywnych stron danych czasów, wszystkie elementy rozwoju świata napędzają się nawzajem.
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 18:16   #52
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Social media, a związek

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
A z niektórymi innymi problemami sobie skutecznie poradziliśmy. Nie da się moim zdaniem oddzielić pozytywnych i negatywnych stron danych czasów, wszystkie elementy rozwoju świata napędzają się nawzajem.
Ale nie przez Social Media przecież. One ani nie wyślą człowieka na Marsa, ani nie pokonają raka, ani nie zwiększą ogólnego IQ.
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 18:24   #53
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Social media, a związek

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Ale o to właśnie chodzi w temacie wątku - social media a związek.
Oprócz tytułu, warto jednak jeszcze zwrócić uwagę na posty autora
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 18:29   #54
Enfant_Double_Terrible
Raczkowanie
 
Avatar Enfant_Double_Terrible
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 83
Dot.: Social media, a związek

Boże, wielkie mi mecyje, a książki zbójeckie, samobójstwa po lekturze Wertera i to, co robiła książkowa Emma Bovary (bazowana na prawdziwej kobiecie zresztą), to przepraszam co? Instagram jakoś nie był potrzebny.
Enfant_Double_Terrible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 18:31   #55
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Social media, a związek

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Oprócz tytułu, warto jednak jeszcze zwrócić uwagę na posty autora
Ejże. W pierwszym poście autor zainicjował temat dyskusji, wokół której się kręcimy.
A zazdrość dziewczyny przecież może wynikać zarówno z wychowania na social mediach jak i nadopiekuńczych rodziców. Tu już zostawiam pole do popisu forumowym wróżkom, których tu nie brak. Ale w związku z tym, że 85% tematów kończy się tu sformułowaniem "zostaw go/zostaw ją", postanowiłem nie brnąć w ślepą uliczkę, z której i tak nic nie wyniknie
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 18:34   #56
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Social media, a związek

Myślę że autorowi jednak nie chodziło o dyskusję o tym dlaczego "dawne czasy" były lepsze/gorsze od obecnych
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 18:38   #57
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 34 402
Dot.: Social media, a związek

Jestem rocznik 93 czyli rocznikowo 25 lat. Jak miałam 7 lat tata przynosił służbowego laptopa do domu, jak miałam 8 to miałam prywatny komputer i internet w domu, obecnie mam laptopa i smartfona - więc kurde no nie jest to tak, że to nie jest cyfrowy świat, w którym nie żyjemy .
Co prawda ja nie mam instagrama ani tego drugiego, ale wiem, że ludzie w moim wieku, nieco młodsi i trochę starsi korzystają z tego .

Sądzę, że dziewczyna autora przesadza - jest zazdrosna bo ma niskie poczucie wartości lub z jakiegoś innego powodu nie czuje się pewnie . Jej zachowanie w każdym razie nie jest normalne czy też typowe....
Przed kimś tak zazdrosnym bym wiała szczerze mówiąc...

Edytowane przez d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859
Czas edycji: 2018-01-27 o 18:41
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 18:38   #58
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Social media, a związek

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Myślę że autorowi jednak nie chodziło o dyskusję o tym dlaczego "dawne czasy" były lepsze/gorsze od obecnych
Jak już wspomniałem nie jestem forumową wróżką. Dyskutuję tylko z tekstem zapisanym, a nie z jedynie pomyślanym
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 18:44   #59
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Social media, a związek

Cytat:
Napisane przez robby04 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
Chciałbym poruszyć myślę, że ciekawy temat wszelkich portali społecznościowych, jak też aplikacji w codziennym życiu, a ich wpływ na relacje w związku. Może rzucę kilka pytań, które mi się nasunęły po ostatniej ''wymianie zdań'' z drugą połówką:
1) Czy obserwujecie na instagramie większość swoich znajomych? (Panie-swoich kolegów np z pracy, studiów, byłej klasy itp. Panowie-swoje koleżanki)
2) Analogicznie, czy jeżeli używacie np. snapa to macie na nim znajomych płci przeciwnej, jeśli tak to jaki stosunek ma do tego druga połówka? Jeśli nie, dlaczego? Z własnej woli czy raczej z woli drugiej osoby?

Generalnie, ciekawi mnie wasze zdanie na ten temat. Ja nie widzę nic złego w obserwowaniu znajomych (czy to kobiet, czy mężczyzn), ani nic złego w wysyłaniu sobie tak zwanych snapów itp, jeśli używa się tego z głową natomiast moja druga połówka dostaje wręcz histerii gdy np. jakaś koleżanka wyśle do mnie choćby wiadomość pt. "wiesz może, czy jutro jest wykład?". Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
Zasadniczo to nie wiem, o jakich portalach mówisz (kojarzę, że się zdjęcia ogląda chyba), więc nie mam konta, nie obserwuję nikogo, bo szkoda mi czasu.

Ale uważam, że każdy może sobie marnować w jaki chce sposób i czasem trzeba. Ja po prostu wolę obejrzeć głupie anime niż oglądać zdjęcia innych ludzi. Nie uważam, żeby moje było obiektywnie lepsze, ale dla mnie jest lepsze.

Od tego się spotykam z kimś, żeby pogadać, co tam u niego, a jak się z kimś nie spotykam, to mi w dłuższej mierze zwisa jego życie.

Czemu twoja druga połówka tak się wściekła?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Snapa nie mamy, ista nie mamy, z fejsa korzystam tylko na potrzeby swojego hobby (żadnych znajomych).
Ale ja jestem to pokolenie, które wychowało się z prawdziwymi ludźmi, a nie wirtualnymi retuszowanymi selfikami ludzi, którzy udają, że mają inne życie niż w rzeczywistości.

Także temat z kosmosu.
A ja jestem osobą, która dostała Internet jak tylko się pojawił. Kompa i konsole mam od kiedy pamiętam.

Też nie mam tych portali.

Więc to w ogóle nie jest skorelowane. Kto chce, ten ma i już.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 18:47   #60
emilkaaa1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 182
Dot.: Social media, a związek

obserwuje i kobiety i mezczyzn i marki. Poza znajomymi mam polubione tez profile nieznajomych np. jakichs modeli, ktorzy maja fajne zdjecia. gdyby moj partner mial o to pretensje to nie bylby moim partnerem Twoja dziewczyna reaguje dosc zaborczo. Gadanie ze znajomymi czy ogladanie ich zdjec to normalna funkcja social mediow.
emilkaaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-29 03:44:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:50.