Czy to choroba? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-05, 17:40   #1
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277

Czy to choroba?


A mianowicie chcialabym wam dziewczyny opowiedziec historie... W sumie mojego przyjaciela
a wiec jest on z dziewczyną juz 4 lata... Skoro taki czas sa ze soba to widocznie.. hmm musi byc cos w tym zwiazku(chodzi mi o jakies tam uczucie bo nie nazwe tego miłośćią)... ale oni nigdy tego nie robili.... ona nawet nie dotkneła go palcem...
najpierw odkrecała się od tego mówiąc ze ma "Wizje dziecka" jednak od czego sa zabezpieczenia???.. Ostatnio nawet moj przyjaciel mowił mi ze od jakiegos czasu ona nawet nie chce sie całowac... ,slyszalam kiedys o czyms takim ze jest jakas choroba...slyszalyscie o tym????(NIE CHODZI MI TU tak od razu o sex)ale o jakies zblizenie... jakas bliskosc
wkoncu sa ze soba jakis czas... A chłopak jest naprawde zadbany i atrakcyjny... (wiec nie sadze ze ma do niego jakis wstred...)
obydwoje sa po 20... no i coz jest jak jest nigdy nie uprawiali sexu... Chciałabym mu jakos pomoc, doradzic.. czy ktoras z was miala tak kiedys??? ze nie czula potrzeby... nie miala nigdy ochoty na sex...nie wiem dla mnie to chore.. .. co o tym myslicie?
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 17:47   #2
Marta2109
Raczkowanie
 
Avatar Marta2109
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 171
GG do Marta2109 Send a message via Skype™ to Marta2109
Dot.: Czy to choroba?

Nie bardzo rozumiem. Być z kimś, i nie chcieć go tulić, całować, pieścić? Jeżeli chodzi o sex, to normy nie ma, jedni są do tego gotowi wcześniej, inni później, i fakt czekania 4 lata nie oznacza choroby. Ale niechęć do wszelkiego kontaktu z osobą bądź co bądź bliską, oznacza problem. Opisz coś więcej.
Marta2109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 17:51   #3
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Czy to choroba?

Wiesz wszystkiego to ja nie wiem wiem.. tyle co mi opowiadał np... sa sami w domu... on zaczyna ją całować..przytula ją ona: odpycha wlacza tv i wogole nie zwraca na niego uwagi... nie lubi sie calowac,przytulac jak twierdzi"jej to do szczescia niepotrzebne a ona zadnych potrzeb nie ma"... szkoda chłopaka bo jest jej wierny itp.. i ją kocha (ona niby tez) ale dla mnie to dziwne a wrecz niepokojące bo nie sadze ze dorosła kobieta nie ma zadnych potrzeb,mysli,.. a wrecz brzydzi się sexem czy pocalunkami itp...
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 17:59   #4
Marta2109
Raczkowanie
 
Avatar Marta2109
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 171
GG do Marta2109 Send a message via Skype™ to Marta2109
Dot.: Czy to choroba?

Z tego co piszesz, to faktycznie dziewczyna ma problem. Gdyby to była dziewczyna mojego przyjaciela, to kazałabym mu uciekać jak najdalej. Ale skoro on ją kocha, to czeka go ciężka droga. Uświadomić dziewczynie i sobie samemu, że mają problem....
.... rany, ale mu współczuję.... Z tego co ja się orientuję, dla mężczyzny sex jest jednym z podstawowych sposobów okazania kobiecie że ją kocha, że jest dla niego najważniejsza. Być tyle lat z kobietą, która mówi, że "to" jest jej do niczego nie potrzebne. Koszmar. I on się na to tak pokornie godzi? Mięczak jakiś?
Marta2109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 18:03   #5
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Czy to choroba?

Kołacze mi się myśl czy ona czasem z domu w podświadomości nie wyniosła jakichś zahamowań. Może rodzice jej mówili, że seks jest zły, że całowanie jest obleśne. To możliwe. Na miejscu przyjaciela porozmawiałabym z nią o tym. Dla mnie niezrozumiały jest związek bez okazywania sobie choćby podstawowych uczuć jak przytulanie, drobne pocałunki...bez tego nie ma dla mnie związku. I sex nie musi być tu podstawą związku, wystarczy przytulanie i całowanie. z tego co piszesz to ona zachowuje się jakby nic do niego nie czuła...wręcz obrzydzenie. Rozmowa jest tu niezbędna. Dziwię sie tez przyjacielowi, ze tkwi w takim dziwnym związku.
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 18:05   #6
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Czy to choroba?

tzn.,. teraz to maja przerwe... bo ona sobie cos uroila i ogolnie chyba juz ze soba nie beda , w sumie bardzo dobrze... nie nie jest mieczak.. ale nie zna wartosci samego siebie, popadl w kompleksy , w sumie nie dziwie sie mu ,gdybym ja byla z facetem a on bymmnie nie chcial dotknąc zastanawialabym sie nad sama sobą ..."czy cos ze mna nie tak?" bo.. to pierwsze mysli jakie zapewno moga przyjsc do glowy
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 18:07   #7
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Czy to choroba?

Aranka
on z nia rozmawiał 1000 razy.. nawet sie pytał czy nikt nigdy jej nie "zgwałcił", nie skrzywdził (oczywiscie zapytal sie w bardziej delikatny sposob) ale ona sie wypierala i w sumie ciagle tak samo.... nic z jej strony
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-05, 18:15   #8
Marta2109
Raczkowanie
 
Avatar Marta2109
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 171
GG do Marta2109 Send a message via Skype™ to Marta2109
Dot.: Czy to choroba?

Dla mnie panna po prostu nie dojrzała do związku, a może on był zbyt delikatny? Albo po prostu nie czuła do niego tego, co on do niej, zwodziła go tylko, by mieć z kim chodzić na imprezy, bo to przecież obciach być samej? sorki za cynizm, ale tak szczerze mnie takie kobietki irytują. Nie potrzebujesz seksu? To po co zawracasz głowę chłopakowi na cztery lata, gdy w tym czasie jakaś inna kobieta mogłaby mieć trochę radości w życiu. Pies ogrodnika, sam nie zje i drugiemu nie da.
Marta2109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 18:24   #9
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Czy to choroba?

spoookojnie hehe mnie tez irytują , kiedy on mi to wszystko opowiadał nie raz z ust wymknelo mi sie brzydko... na jej temat
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 18:26   #10
Tygrysiak
Rozeznanie
 
Avatar Tygrysiak
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 781
Dot.: Czy to choroba?

Być może tak jak piszą dziewczyny, to kwestia jakichś zahamowań wyniesionych z doświadczeń czy wychowania z czasów dziecinstwa. Ale ostatnio też powstał nowy "nurt" (jeśli można to tak nazwać) i zaczyna być manifestowany - aseksualizm. Ludzie określają się w skrócie jako AS, powstają społeczności, fora zrzeszające takich ludzi - którzy twierdzą że życie bez seksu jest możliwe i przyjemne. Nie mówię ze ta osoba może być takim, mniej lub bardziej świadomym, ASem, ale być moze..

Źródło: (Onet) http://partnerstwo.onet.pl/1483161,4...o,artykul.html

Jedna z oficjalnych stronek http://www.asexuality.org/home/ (sekcja polska konczy sie na org/pl/ )
__________________

Tygrysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 18:32   #11
Lily Beth
Raczkowanie
 
Avatar Lily Beth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków.
Wiadomości: 133
Dot.: Czy to choroba?

A oni są małżeństwem czy zwyczajnie chodzą ze sobą?
Bo jeśli nie są,to być może ta dziewczyna chce zaczekać z seksem do ślubu.Może jest tak wychowana po prostu,albo jeszcze nie jest gotowa na to.
Oglądałam kiedyś rozmowy w toku i tam było,że para była ileś tam lat (po ślubie) i kobieta nie chciała tego.Tylko wtedy powód był taki,że skrzywdzono ją na tle seksualnym kiedy była nastolatką.

Lily Beth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-05, 18:34   #12
Marta2109
Raczkowanie
 
Avatar Marta2109
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 171
GG do Marta2109 Send a message via Skype™ to Marta2109
Dot.: Czy to choroba?

o proszę, na wszystko jest jakieś naukowe wyjaśnienie. Tylko ciekawa jestem czy ta dziewczyna sama sobie uświadamia, że jest AS-em...? Bo mi to się całkiem inne określenie nasuwa. Podtrzymuję to co pisałam wcześniej, współczuję chłopakowi. Powodów unikania fizycznej bliskości może być tysiąc. Jak dla mnie życie jest za krótki, żeby się dobrowolnie skazywać na coś takiego. A może on sam uwierzył, że to czego pragnie to coś złego?
Marta2109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 18:38   #13
narcy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 508
Dot.: Czy to choroba?

moze to ozieblosc seksualna? nie wiem, czy to to samo, o czym pisaly wyzej dziewczyny
__________________


aktualnie na W. tylko czytam tematy i odbieram pw, nic nie pisze.
narcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 19:20   #14
mariettta
Raczkowanie
 
Avatar mariettta
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 162
Dot.: Czy to choroba?

nie wiem ,ale pierwsza moja myśl to to , ze ona może sobie uświadomiło swoja tożsamość seksualną.. tzn być może jest lesbijką

ewentualnie spotyka się z innym chłopakiem ,a nie potrafi zerwać z Twoim przyjacielem... i w ten sposób go od siebie odsuwa? no nie wiem
__________________
ekstaza milczenia... taniec głuchoniemych...
bez wyrazu, bez słowa ...


w ciszy
mariettta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 19:38   #15
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: Czy to choroba?

Gdyby to był moj przyjaciel to bym go namówiła by ją rzucił dopiero jak cos sie straci to sie docenia ile jest warte...
zuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 20:05   #16
madziula13468
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 92
Dot.: Czy to choroba?

moze po prostu dziewczyna jeszcze nie jest gotowa na sex z tym chlopakiem (tak jak juz to wczesniej stwierdzily dziewczyny) i uwaza ze wszelkie pieszczoty, pocalunki do tego ze strony tego chlopaka prowadza. kazdy jest inny, wychowal sie w innej rodzinie i ma swoje zwyczajach...
osobiscie znam sporo par ktore byly ze soba ladnych kilka lat, a zaczely sex uprawiac dopiero po slubie. zdaniem jednym to bez sensu a drugim cos bardzo sensownego...
punkt widzenia zalezy od punkty siedzienia
madziula13468 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 20:15   #17
dahufka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 193
Dot.: Czy to choroba?

Jaki pies ogrodnika? To, że nie chce sexu to znaczy, że jest jakaś gorsza? Ja na przykład żałuję, że nie poczekałam do ślubu Heh
dahufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 20:24   #18
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Czy to choroba?

ale tu nie chodzi tylko o to ze nie chce sexu... to moge zrozumiec przeciez moze nie byc gotowa czy czekac do slubu..(kazdy ma rozne poglady) ale jak juz pislaam wczesniej ona nawet nie chce sie calowac czy przytulac czy chodzic za reke ... zadnej czulosci ,bliskosci,... to juz chyba przesada? i to juz nie jest normalne
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 20:26   #19
dahufka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 193
Dot.: Czy to choroba?

Wiesz co.. Ja od jakiegoś czasu nawet patrzeć na facetów nie mogę, nie wiem czemu, po prostu czuję obrzydzenie... Ale może faktycznie coś się stało w jej życiu... Muszą sobie sami poradzić Pozdrawiam
dahufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-05, 20:32   #20
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Czy to choroba?

tez tak miałam.. ale to wynikało z tego ze poprostu sie przejechałam strasznie i poczułam wstred do facetów...

moim zdaniem dziewczyna ma cos nie ten) i takie jest moje zdanie ... ale w sumie strasznie mnie to zaastanawia hehehe dla mnie to nieludzkie
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 21:17   #21
Sweetheart86
Zakorzenienie
 
Avatar Sweetheart86
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 106 679
Dot.: Czy to choroba?

Boże... co to za dziewczyna!! Z tym seksem to pół biedy... może nie byc gotowa itp, ale, żeby nie chciec nawet się przytulic do osoby, którą rzekomo kocha... To w jaki sposób ona mu okazuje tę miłośc?? Słowa to nie wszystko... Dziwię się Twojemu koledze, że on jeszcze tkwi w tym związku. Rozumiem, że ją kocha, ale ja bym nie umiała byc takim związku. Moim zdaniem ona go zwyczajnie nie kocha, ale po co z nim w takim razie jest... Bardzo mu współczuję.
__________________

Sweetheart86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 21:27   #22
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Czy to choroba?

na dzien dziesiejszy nie sa i oby tak zostalo . stac go na kobiete ktora okaze mu troche ciepla i czulosci))
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 21:44   #23
Sweetheart86
Zakorzenienie
 
Avatar Sweetheart86
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 106 679
Dot.: Czy to choroba?

Cytat:
Napisane przez poiglot91 Pokaż wiadomość
na dzien dziesiejszy nie sa i oby tak zostalo . stac go na kobiete ktora okaze mu troche ciepla i czulosci))
No i oby tak zostało... Napisałaś wcześniej, że facet jest atrakcyjny i zadbany, więc na pewno znajdzie sobie dziewczynę, która będzie go napradwę kochała i będzie mu to okazywac... Oby tylko nie przyszło mu do głowy, żeby do niej wracac.
__________________

Sweetheart86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 21:58   #24
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Czy to choroba?

no mam nadzieje ze nie... bo sie marnuje no ale coz to jego zycie i to on podejmuje decyzje ja moge mu tylko gadać,tlumaczyc,i doradzac
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 22:27   #25
adusik
Zadomowienie
 
Avatar adusik
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 1 406
Dot.: Czy to choroba?

a może jest jakoś bardzo wierząca? dziwi mnie tylko przytulanie i chodzenie za rękę... to przecież nie grzech. Ale kto wie co jej mogli wmówić
adusik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 22:30   #26
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Czy to choroba?

no własnie... kto wie
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 22:47   #27
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Czy to choroba?

Co w tym dziwnego? Ja też nie mam ochoty na sex...a cmoknąć czy przytulić też czasami nie mam ochoty, no ale jednak choć na to zazwyczaj mam!
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 22:49   #28
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Czy to choroba?

ale nie zawsze tylko "Czasami"
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 10:58   #29
Little Angel
Wtajemniczenie
 
Avatar Little Angel
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 2 458
Dot.: Czy to choroba?

Zwyczajnie byloby mi szkoda zycia na osobe ktora ma mnie totalnie w du**e,czuje wstet do jakiejkolwiek bliskosci.Moze to byc sobie choroba,ale niech ta osoba leczy sie sama,a nie krzywdzi innych(facet na pewno popadl w kompleksy,ze cos jest z nim nie tak skoro dziewczyna go nie chce).Tyle.

Mam nadzieje,ze chlopak zmadrzeje i ze juz sie nie zejda.
Little Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:01.