Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-21, 14:09   #1711
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez bloody_marry Pokaż wiadomość
Ciekawe tylko jak to zrobić w praktyce np jeśli mam ustalone CC na jakiś dzień to czy mąż już na ten dzień moze skorzystać z okolicznościowego? byłoby fajnie.
Chyba nie bo do takich okolicznościowych zawsze trzeba dostarczyć dokument, np. akt ślubu na urlop z okazji ślubu a z okazji dziecka pewnie akt urodzenia. Ale zawsze może wykorzystać urlop na żądanie a ten w innym czasie
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 14:11   #1712
Koma1002
Zadomowienie
 
Avatar Koma1002
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 769
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez julietta83 Pokaż wiadomość
wizytę u endo z 27.02. przełożyli mi na 27.03., a termin porodu mam na 22.03.
wczoraj zrobiłam już badania w labo, za tydzień odbiorę i spróbuję umówić się do innego lekarza, a jak wyniki będą spoko, to może po prostu przesunę jeszcze do przodu...

dziewczyny, które kontrolują tsh - jak często chodzicie do lekarza?
To lekka kpina. Powiedziałaś, że jesteś w ciąży i miałaś koniecznie stawić się przed porodem z wynikami? Początkowo jak ustalala mi dawkę hormonów to co 4-6 tygodni, później raz na 6 mies. Teraz w ciąży byłam chyba 3 razy. Następna wizyta po połogu. Ale wypisala mi kartę informacyjną, która mam pokazać ginekologowi i dołączyć do dokumentów do szpitala na wszelki wypadek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Koma1002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 14:11   #1713
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Chyba nie bo do takich okolicznościowych zawsze trzeba dostarczyć dokument, np. akt ślubu na urlop z okazji ślubu a z okazji dziecka pewnie akt urodzenia. Ale zawsze może wykorzystać urlop na żądanie a ten w innym czasie
Ale akt ślubu donosi się po ślubie, a wolne można wziąć przed, więc może z porodem też tak jest?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 14:17   #1714
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez xxxJuanaxxx Pokaż wiadomość
Pretty - jeśli Twój TŻ płaci składki na ubezpieczenie chorobowe (są one dobrowolne) to przysługuje mu zasiłek za 14 dni, ale niektóre ZUS-y wymagają zaświadczenia, że w tym czasie nie będzie prowadzona działalność gospodarcza
Chorobowe płaci, ciekawa jestem tylko jakby mu wyliczyli zaplate za ten urlop jak on ma karte podatkową i nie musi nigdzie swojego dochodu ukazywac w kazdym razie napewno sie nie bedzie oplacalo nam, takze po porodzie zostaje sama z Małą, dobrze ze mama do nas przyjezdza na 2 tygodnie (na szczescie bedzie mieszkala u brata, a nie u nas )

Cytat:
Napisane przez annapolis Pokaż wiadomość
My już jesteśmy po KTG. Na badaniu wszystko w porządku, ostatecznie mały ładnie dokazywał, więc nie trzeba nic powtarzać. Też musiałam klikać w przycisk i na początku byłam załamana, bo nie czułam żadnego ruchu, nic a nic, dopiero po kilku minutach mały raczył się ożywić, więc mi ulżyło. Miałam robione też badanie czy na pewno CC czy może jednak uda się SN, ale niestety - zostaje przy CC, czyli za tydzień o tej porze może już będę po
Juz za tydzien zobaczysz Małego, zazdroszcze

Ja sie umowilam na poniedzialek na KTG, zobaczymy czy cos sie zapisze czy bedzie cisza
__________________
Razem
Zaręczyny

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 14:18   #1715
xxxJuanaxxx
Wtajemniczenie
 
Avatar xxxJuanaxxx
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 482
GG do xxxJuanaxxx
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez annapolis Pokaż wiadomość
My już jesteśmy po KTG. Na badaniu wszystko w porządku, ostatecznie mały ładnie dokazywał, więc nie trzeba nic powtarzać. Też musiałam klikać w przycisk i na początku byłam załamana, bo nie czułam żadnego ruchu, nic a nic, dopiero po kilku minutach mały raczył się ożywić, więc mi ulżyło. Miałam robione też badanie czy na pewno CC czy może jednak uda się SN, ale niestety - zostaje przy CC, czyli za tydzień o tej porze może już będę po
Super że wszystko ok. I już za tydzień? wow... ustalili Ci konkretny termin?
Cytat:
Napisane przez julietta83 Pokaż wiadomość
wizytę u endo z 27.02. przełożyli mi na 27.03., a termin porodu mam na 22.03.
wczoraj zrobiłam już badania w labo, za tydzień odbiorę i spróbuję umówić się do innego lekarza, a jak wyniki będą spoko, to może po prostu przesunę jeszcze do przodu...

dziewczyny, które kontrolują tsh - jak często chodzicie do lekarza?
to jakiś żart?
Ja miałam dobre tsh, do endo zaczęłam chodzić w ciąży dopiero. Najpierw wizyty co 4 tygodnie, potem co 6. Ostatnią mialam 1 lutego. Po porodzie mam odstawić letrox i po 6 tygodniach - kontrola

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xxxJuanaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 14:21   #1716
_Dolly
Rozeznanie
 
Avatar _Dolly
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 744
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez Ojoanna29 Pokaż wiadomość
Na alltube
No co ty, ja jakiś czas temu próbowałam naleźć, to nic nie było Podeślij link (jeśli się nie da tu to na priv).
__________________
Can't wait to meet you
_Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 14:27   #1717
blackberry89
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 11 225
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez ScarlettO Pokaż wiadomość
dobrze, że lekarz był wyrozumiały i normalny już niejednokrotnie zauważyłam, że babki z rejestracji to potrafią być okropne, a jak się zgłosić bezpośrednio do lekarza to do rany przyłóż


zabieram dokładnie to co Ty
już wiem, co dzisiaj kupię


wypuszczą Cię jeszcze do domu? dbrze, że jesteś w szpitalu, to Cię przebadają i wszystko będzie pod kontrolą
no to dla TŻ ja ostatnio mojemu mówiłam, że po pracy jak wraca musimy ogarniać mieszkanie, chociaż jeden czy dwa kartony/torby i uwiniemy się ze wszystkim przed porodem niemniej jednak, rzeczy mamy od groma, a TŻ po całym dniu pracy też potrafi padać... no a ze mną to różnie. choć jutro i pojutrze moja mama do mnie przyjeżdża żeby pomóc


a ten dicoflor to codziennie podawałaś? i czy od urodzenia czy w momencie jak pojawiły się problemy brzuszkowe?

mam nadzieję, że jednak udało Ci się dostać na IP, też bym skontrolowała jak dziewczyny nie zaszkodzi.
no to oby szybko udało się zwalczyć bakterie!

oj tam oj tam ale tak serio, to chciałabym, żeby urodził się po weekendzie 3-4 marca, a jak już będzie mu się spieszyło to nie wcześniej niż 1 marca bo na pewno ten jeden weekend duża da w kwestii ogarniania mieszkania.


a kobiecie nie dogodzisz z jednej strony się cieszę, bo więcej czasu żeby się rozpakować w mieszkaniu i urządzić, a z drugiej strony każda kostka strzyka, plecy bolą, krocze boli, ruchy już nie takie przyjemne i chciałoby się już urodzić
Wiesz co, najpierw przetestowalam wszystkie dostępne krople na kolki. Espumisan, delicol, sab simplex, i tak sie zeszlo 2m. Dopiero kupilam bez przekonania dicoflor i pomogl. Podawalam codziennie ale nie pamietam jak dlugo. Często do niego wracam do tej pory.

Cytat:
Napisane przez ScarlettO Pokaż wiadomość
oby o było jednorazowe...
u mnie też dziś w nocy i rano krew z nosa ale ruchy czuję, ciśnienie w normie, więc nie panikuje.

u mnie się wszyscy śmieją że mam kulkę z lewej strony no cóż, nie moja wina, że tam akurat wypina pupkę

ee tam, ogólnie to teraz i dorośli też powinni brać probiotyki ja brałam przed ciążą, pewnie wrócę do nich za jakiś czas. i widziałam znaczną poprawę w pracy jelit

u mnie apetyt zdecydownaie mniejszy ostatnio

z bólem nadgarstków nie, ale od kilku dni obserwuję, że dretwieją mi strasznie palce u rąk po nocy... ledwo mogę nimi ruszyć rano zapomniałam się o to spytać ginekologa...

ładne imię u nas po wielu przebojach też imię wybrane
u nas będzie problem, jeśli kolejne dziecko to też będzie chłopak, bo dla dziewcxzynki coś znajdziemy

już?!

a to ja mojemu pokazywałam czkawkę i od razu powiedziałam że to nieszkodliwe, a nawet poządane niemniej jednak wczoraj na ktg miał czkawkę
przez ok 10 min i tętno wtedy ok. 160 non stop, więc trochę się martwiłam... no ale to normalne

Mikołaj to był mój pierwszy typ no ale TŻ kategorycznie zabronił


hej
witam się z zajęć tak jak myślałam, znajomi już myśleli, że może urodziłam jak mnie 2 tygodnie nie było

u nas dalsza walka, ale już lodówka wstawiona do kuchni w sumie to cieszę się na normalne jedzenie, bo przez ostatni tydzien to pizza, kebab na obiad także dziś będą większe zakupy

w ogóle TŻ ma terazn owego pracownika w zespole, który ma do wydania małego kocurka oczywiście chciałabym, bo jestem kociarą, ale zdrowy rozsądek każe przystopować chyba, że ten kolega mógłby tego kotka przetrzymać ok. 2 miesięcy to może
Tez mi po nocy dretwieja palce od kilku dni. I spuchly mi dlonie 🙁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
razem od 30 września 2005
zaręczyny 7 maj 2009
ślub 6 sierpnia 2011
Pawcio 13.04.2015
blackberry89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-21, 14:34   #1718
bloody_marry
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 568
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Chyba nie bo do takich okolicznościowych zawsze trzeba dostarczyć dokument, np. akt ślubu na urlop z okazji ślubu a z okazji dziecka pewnie akt urodzenia. Ale zawsze może wykorzystać urlop na żądanie a ten w innym czasie
W sumie tego dnia dziecko się urodzi więc będzie mógł donieść akt urodzenia ale nie jest to takie oczywiste stąd sobie tak na głos myślę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bloody_marry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 14:35   #1719
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez bloody_marry Pokaż wiadomość
Ja mam nadzieję, że po CC dostanę zwolnienie dla męża bo znając jego pracę to nie dostanie ojcowskiego albo dostanie np. tydzień max plus telefony z pytaniami od 7 rano :/

No i jest jeszcze ten okolicznościowy, faktycznie, zapomniałabym.

Ciekawe tylko jak to zrobić w praktyce np jeśli mam ustalone CC na jakiś dzień to czy mąż już na ten dzień moze skorzystać z okolicznościowego? byłoby fajnie.

Zazdroszczę że możecie mieć faceta w domu nawet miesiąc po porodzie, to niezastąpione chwilę razem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojcowski mu się należy i pracodawca nie może odmówić. To już kwestia pracownika czy weźmie dwa razy po tygodniu czy raz 14 dni ale pracodawca ma obowiązek mu go udzielić
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 14:37   #1720
blackberry89
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 11 225
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do doświadczonych mamuś. Tak się składa, że mój mąż w drugiej połowie kwietnia obchodzi 30. urodziny. Mały będzie miał miesiąc, może ciut ponad. Powiedzcie mi czy realne jest (z punktu widzenia mamy) zrobienie imprezy- niespodzianki w rodzinnym gronie (rodzice, teściowie, rodzeństwo)? Bo myślałam o garden party jeśli pogoda pozwoli (jeśli nie to w domu) i chciałabym powolutku się do tego szykować tylko nie wiem czy fizycznie jest to wykonalne w miesiąc po porodzie (zakładając pomoc ze strony rodziców). Czy w ogóle porywać się na to?
Moj ma pod koniec marca 30stke. Wyprawie mu z synkiem 3latka w polowie kwietnia. Zrobie na slodko, moze rodzinka cos pomoze i licze ze dam rade. Jak nie to w majowke wyprawimy, jakbym jakies powiklania cxy coś miala po cc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
razem od 30 września 2005
zaręczyny 7 maj 2009
ślub 6 sierpnia 2011
Pawcio 13.04.2015
blackberry89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 14:40   #1721
julietta83
Zakorzenienie
 
Avatar julietta83
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4 718
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez Koma1002 Pokaż wiadomość
To lekka kpina. Powiedziałaś, że jesteś w ciąży i miałaś koniecznie stawić się przed porodem z wynikami? Początkowo jak ustalala mi dawkę hormonów to co 4-6 tygodni, później raz na 6 mies. Teraz w ciąży byłam chyba 3 razy. Następna wizyta po połogu. Ale wypisala mi kartę informacyjną, która mam pokazać ginekologowi i dołączyć do dokumentów do szpitala na wszelki wypadek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez xxxJuanaxxx Pokaż wiadomość
to jakiś żart?
Ja miałam dobre tsh, do endo zaczęłam chodzić w ciąży dopiero. Najpierw wizyty co 4 tygodnie, potem co 6. Ostatnią mialam 1 lutego. Po porodzie mam odstawić letrox i po 6 tygodniach - kontrola

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
miałam dzisiaj telefon, tak mnie zamurowało, że w sumie powiedziałam tylko "dziękuję za informację"
nie leczyłam się wcześniej u endo, tsh na początku ciąży miałam 2,8, bez leków spadło do 2,3, po rozpoczęciu kuracji euthyroxem znów wzrosło do 2,8 i tak się utrzymuje pomimo niewielkiego zwiększania dawki
tragedii nie ma, bo ostatnio byłam pod koniec stycznia, no ale dobrze byłoby wiedzieć czy odstawić leki po porodzie
ogarnę to w przyszłym tygodniu, w końcu to nie jedyny lekarz w tej przychodni, a mojej endo ma nie być cały miesiąc

Edytowane przez julietta83
Czas edycji: 2018-02-21 o 14:45
julietta83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-21, 14:40   #1722
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez bloody_marry Pokaż wiadomość
W sumie tego dnia dziecko się urodzi więc będzie mógł donieść akt urodzenia ale nie jest to takie oczywiste stąd sobie tak na głos myślę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie bo ślub jest na 100% danego dnia ale dziecko mimo planowego cc może się też pojawić wcześniej, hmmm
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 14:42   #1723
blackberry89
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 11 225
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez julietta83 Pokaż wiadomość
wizytę u endo z 27.02. przełożyli mi na 27.03., a termin porodu mam na 22.03.
wczoraj zrobiłam już badania w labo, za tydzień odbiorę i spróbuję umówić się do innego lekarza, a jak wyniki będą spoko, to może po prostu przesunę jeszcze do przodu...

dziewczyny, które kontrolują tsh - jak często chodzicie do lekarza?
Ja ostatnio mialam w polowie stycznia a następna juz po porodzie bo wszystko okej.
Cytat:
Napisane przez pretty_girl19892 Pokaż wiadomość
Chorobowe płaci, ciekawa jestem tylko jakby mu wyliczyli zaplate za ten urlop jak on ma karte podatkową i nie musi nigdzie swojego dochodu ukazywac w kazdym razie napewno sie nie bedzie oplacalo nam, takze po porodzie zostaje sama z Małą, dobrze ze mama do nas przyjezdza na 2 tygodnie (na szczescie bedzie mieszkala u brata, a nie u nas )



Juz za tydzien zobaczysz Małego, zazdroszcze

Ja sie umowilam na poniedzialek na KTG, zobaczymy czy cos sie zapisze czy bedzie cisza
Z tego co wiem to kasa jaka dostanie jest zalezna od tego ile zusu placi, jak najnizszy to jest chyba 30zl za dzien zwolnienia czy jakos tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
razem od 30 września 2005
zaręczyny 7 maj 2009
ślub 6 sierpnia 2011
Pawcio 13.04.2015
blackberry89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 14:53   #1724
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez blackberry89 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem to kasa jaka dostanie jest zalezna od tego ile zusu placi, jak najnizszy to jest chyba 30zl za dzien zwolnienia czy jakos tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Póki co płaci najniższy, więc zdecydowanie nie opłaca się brać urlopu po porodzie



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem
Zaręczyny

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 14:56   #1725
Lulumo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 71
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

No właśnie do dziewczyn biorących Euthyrox, co po porodzie? Mi endokrynolog powiedział, że tarczycę mam zdrową i nie ma potrzeby leczenia, wskazana jest tylko suplementacja hormonu w trakcie ciąży.

Ja wiem, że to nie do końca tak jak on mówi - moje normalne TSH waha się w okolicach 4,5. W ciąży przy suplementacji utrzymuje się na ładnym poziomie 1,5. Problem w tym, że facet dał tylko wytyczne dla lekarza kierującego w których było, żeby kontrolować poziom hormonów i nie przekraczać chyba 2,5. Już przerabiałam innych endo i zawsze mówili, że hormon jest ok. Do tych polecanych to nawet nie ma szans się dostać - nie przyjmują nowych pacjentów. I teraz nie wiem czy jak urodzę mam odstawić czy brać dalej.
Wiem, że to nie pytanie na forum i na pewno jeszcze będę pytała lekarza. Ale ciekawa jestem jakie Wy macie zalecenia.
Lulumo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 14:56   #1726
blackberry89
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 11 225
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez pretty_girl19892 Pokaż wiadomość
Póki co płaci najniższy, więc zdecydowanie nie opłaca się brać urlopu po porodzie



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to tak jak moj, z tym ze moj zawiesil na zime dzialalnosc i i tak nie moglby na razie wziac.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
razem od 30 września 2005
zaręczyny 7 maj 2009
ślub 6 sierpnia 2011
Pawcio 13.04.2015
blackberry89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 14:58   #1727
Koma1002
Zadomowienie
 
Avatar Koma1002
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 769
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez julietta83 Pokaż wiadomość
miałam dzisiaj telefon, tak mnie zamurowało, że w sumie powiedziałam tylko "dziękuję za informację"
nie leczyłam się wcześniej u endo, tsh na początku ciąży miałam 2,8, bez leków spadło do 2,3, po rozpoczęciu kuracji euthyroxem znów wzrosło do 2,8 i tak się utrzymuje pomimo niewielkiego zwiększania dawki
tragedii nie ma, bo ostatnio byłam pod koniec stycznia, no ale dobrze byłoby wiedzieć czy odstawić leki po porodzie
ogarnę to w przyszłym tygodniu, w końcu to nie jedyny lekarz w tej przychodni, a mojej endo ma nie być cały miesiąc
Różne słyszałam opinie nt.odstawiania hormonów po porodzie. Moja lekarka mi wytłumaczyła, że poziom "po" może wyglądać prawidłowo, jednak tarczyca się nie wyleczyla, nie zregenerowala sie. Te hormony, które przyjmujemy dostarczają tego, czego nie jest w stanie wytworzyć samodzielnie niewydolny organ. Nawet jeżeli zdecydowalabys się zrezygnować z leków po ciąży to i tak bym Ci poleciła kontrolnie badać tsh chociaż raz w roku 😊 dla własnego zdrowia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Koma1002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 15:06   #1728
annapolis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 96
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez pretty_girl19892 Pokaż wiadomość
Juz za tydzien zobaczysz Małego, zazdroszcze

Ja sie umowilam na poniedzialek na KTG, zobaczymy czy cos sie zapisze czy bedzie cisza
Z jednej strony strach i myślę, że chyba jednak lepiej być wziętym z zaskoczenia, przecież we wtorek zejdę z nerwów (i z głodu), ale z drugiej nie mogę się już doczekać
Cytat:
Napisane przez xxxJuanaxxx Pokaż wiadomość
Super że wszystko ok. I już za tydzień? wow... ustalili Ci konkretny termin?
Tak, 28.02
annapolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 15:12   #1729
_Dolly
Rozeznanie
 
Avatar _Dolly
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 744
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Chyba nie bo do takich okolicznościowych zawsze trzeba dostarczyć dokument, np. akt ślubu na urlop z okazji ślubu a z okazji dziecka pewnie akt urodzenia. Ale zawsze może wykorzystać urlop na żądanie a ten w innym czasie
Zgłasza, że chce wykorzystać te dni, a formalności załatwia później. Ja wolne na ślub wykorzystywałam na dni przed (składałam wn o urlop okolicznościowy wraz z wn o urlop wypoczynkowy) i spokojnie donosiłam akt jak już wróciliśmy z podróży

I z ojcowskim to właśnie pracodawca odmówić nie może z tego co mi się wydaje
__________________
Can't wait to meet you
_Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-21, 15:30   #1730
parapet
Zadomowienie
 
Avatar parapet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 719
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Że cooooo

Z psem chyba lepiej, nafaszerowałam go na noc nospą i bardzo ładnie spał a rano chętnie zjadł i się napił. Kupka nadal brzydka i z krwią ale to tak od razu nie minie. Zobaczymy, teraz mu dałam kolejną nospę za co mnie chyba znienawidzi bo to gorzkie jest A za godzinę dostanie probiotyki
Może powlekana by mu lepiej weszła

Cytat:
Napisane przez xxxJuanaxxx Pokaż wiadomość
Lunak - jutro dokładnie 39+0, moja gin liczy to jako 40 tydzień wiec ja też
Nie, no, to jak nic leci wam 40 tydzień

Cytat:
Napisane przez Koma1002 Pokaż wiadomość
u Ciebie woda...u mnie to chyba milka...


Cytat:
Napisane przez Koma
Aaa chciałam się jeszcze pozalic. Pisałam wam, że przez samopoczucie i problemy z chodzeniem odpuscilam chodzenie na zajęcia...okazuje się, że będę musiała odpracowac obecność, pomimo indywidualnego toku studiów, bo babka nie uznaje takich rozwiązań...no tak...Co kogo obchodzi, że mogę w każdej chwili urodzić...przecież nie siedzę w tym domu z lenistwa...Tylko nie mam innego wyjścia. Będę musiała się tam pofatygowac w przyszłym tygodniu z tym brzuchem i jej się pokazać...mam tylko nadzieję, że do tego czasu nie urodze, bo ewidentnie stracę wiarygodność
Życzę, żeby jej kiedyś jakaś rodziła na tych zajęciach

Cytat:
Napisane przez Pannkaka Pokaż wiadomość
Jeszcze mnie pojedynczy skurczyk złapał, więcej pociągami nie jeżdżę, bo jeszcze w pociągu urodze
Dopiero byś zrobiła opóźnienie

Piorę ostatnie rzeczy, jutro spróbuje jeszcze raz zrobić przegląd torby, bo nie pamiętam gdzie co mam. Przymierzyłam koszulę, żeby sprawdzić czy się mieszczę No tyle roboty odwalone
parapet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 15:36   #1731
bloody_marry
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 568
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
No właśnie bo ślub jest na 100% danego dnia ale dziecko mimo planowego cc może się też pojawić wcześniej, hmmm
Myślę że to kwestia dogadania tzn najpierw zgłosi że to będzie wolne za okolicznościowy i wypisze taki wniosek a w razie czego to weźmie na żądanie. Po prostu wolałabym żeby jak najmniej zwykłego urlopu wykorzystał bo i tak ma go niewiele.

Cytat:
Napisane przez _Dolly Pokaż wiadomość

I z ojcowskim to właśnie pracodawca odmówić nie może z tego co mi się wydaje
Pewnie formalnie nie, ale wiadomo jak to jest w życiu. L4 przynajmniej wiadomo że muszą w pracy przyjąć. Mąż ma skomplikowaną sytuację bo zaczął tę pracę kilka miesięcy temu a osoba która może go zastąpić kilka dni temu się zwolniła i w marcu już jej nie będzie. Także wolę się przygotować na problemy ze strony jego pracodawcy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bloody_marry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 15:45   #1732
blackberry89
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 11 225
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Mi endo po porodzie kazala zmniejszyc dawke o polowe euthyroxu.
Dziewczyny a ktoras z was kupowala chuste z lidla? Bo u mnie nie bylo ich jakis czas a teraz patrze przecenione na 50zl,moze u was tez jakby ktoras chciala. Ja kupilam za 70zl i teraz ja łamie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
razem od 30 września 2005
zaręczyny 7 maj 2009
ślub 6 sierpnia 2011
Pawcio 13.04.2015
blackberry89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 15:53   #1733
lelowa
Zakorzenienie
 
Avatar lelowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 4 765
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Blackberry troche zaluje, ze jej nie kupilam. Teraz nie mam jak sie wybrac.
Pierwsze straszaki chyba mam, takie mocno nieregularne skurcze od rana. Bylam autem na zakupach i troche tak mi nieswojo bylo bo torby ani karty ciazy nie woze jeszcze ze soba.
lelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 16:10   #1734
Lunak
Wtajemniczenie
 
Avatar Lunak
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 353
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Julietta, ja najpierw co 4 tygodnie chodziłam, pozniej jak wynik był dobry to co 6. A teraz (w połowie stycznia byłam) kazała przyjsc 6-8 tygodni po porodzie po odstawieniu tabletki zeby sprawdzić.

Bloody, pracodawca nie ma prawa odmówić urlopu ojcowskiego. Poczytaj kodeks pracy o tym. O! Dokładnie tak jak Asiula pisze, bo doczytałam dalsze posty

Lulumo, mnie endo powiedziała, że po porodzie moge odstawić, bo wynik przed ciąża miałam w normie, ale że było powyżej 2,5 to włączono leki. Ale wtedy co 3-6 miesiecy robic badania kontrolne.


Annapolis, myśl pozytywnie o tym terminie CC że to bedzie pierwsza Wasze spotkanie itd. Nerwy odłóż na bok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 17:07 ----------

Lelowa, no co Ty? W kolejkę chcesz sie wbić? moze sie to jeszcze wyciszy...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lunak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 16:11   #1735
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Mąż jedzie do Lidla i poszuka mi lodów i do tego mają od poniedziałku jakąś fajną maszynę 2w1 że gotuje na parze i blenduje więc może na rozszerzanie diety się nada

Pies na tej nospie wygląda jak narąbany ale przynajmniej nie chce mu się dwójki bo byłaby z krwią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 16:21   #1736
Brilliant Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Brilliant Girl
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: TomorrowlanD
Wiadomości: 2 543
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez Lulumo Pokaż wiadomość
No właśnie do dziewczyn biorących Euthyrox, co po porodzie? Mi endokrynolog powiedział, że tarczycę mam zdrową i nie ma potrzeby leczenia, wskazana jest tylko suplementacja hormonu w trakcie ciąży.

Ja wiem, że to nie do końca tak jak on mówi - moje normalne TSH waha się w okolicach 4,5. W ciąży przy suplementacji utrzymuje się na ładnym poziomie 1,5. Problem w tym, że facet dał tylko wytyczne dla lekarza kierującego w których było, żeby kontrolować poziom hormonów i nie przekraczać chyba 2,5. Już przerabiałam innych endo i zawsze mówili, że hormon jest ok. Do tych polecanych to nawet nie ma szans się dostać - nie przyjmują nowych pacjentów. I teraz nie wiem czy jak urodzę mam odstawić czy brać dalej.
Wiem, że to nie pytanie na forum i na pewno jeszcze będę pytała lekarza. Ale ciekawa jestem jakie Wy macie zalecenia.
Nawet jak nie bedziesz w ciazy to tsh bedzie sie hustac bo organizm bedzie musial wrocic na "swoje" tory poza tym 4.5 wg mojej endo to duzo i najlepiej miec ok 2.5 i ja lecze sie caly czas a nie tylko w ciazy jak mam wysokie to jestem nie do zycia wiec wole miec unormowane

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

Dziewczyny, piszecie ze nie moga odmowic ojcowskiego. Owszem. Ale zycie zyciem i nie raz sie slyszy jak to pracodawca miga sie od wszystkiego... Przepisy maja w d.ie. ja bede zalatwiac ze maz bedzie bral opieke na M. Bo przeciez jak w szpitalu mialabym sie nia zajac? Wiec mysle ze ponad 2 tyg bylby w domu z nami

---------- Dopisano o 17:19 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

Wczoraj kupilam pieluszke bambusowa takze mam juz wszystko, otulacz dostaniemy. Jutro przyjezdza suszarka to koncze pranie i pokoj i moge spokojnie czekac

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:19 ----------

Wczoraj kupilam pieluszke bambusowa takze mam juz wszystko, otulacz dostaniemy. Jutro przyjezdza suszarka to koncze pranie i pokoj i moge spokojnie czekac
Brilliant Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 16:23   #1737
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez blackberry89 Pokaż wiadomość
Mi endo po porodzie kazala zmniejszyc dawke o polowe euthyroxu.
Dziewczyny a ktoras z was kupowala chuste z lidla? Bo u mnie nie bylo ich jakis czas a teraz patrze przecenione na 50zl,moze u was tez jakby ktoras chciala. Ja kupilam za 70zl i teraz ja łamie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zastanawialam sie nad chusta ale poki co nie kupuje, ogarne to po porodzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 16:24   #1738
Pannkaka
Rozeznanie
 
Avatar Pannkaka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 900
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Dzięki za wszystkie odpowiedzi O zespole cieśni nadgarstka wiem całkiem sporo, bo u mnie to niemal choroba zawodowa, ale sama nigdy nie miałam... Od jakiegoś czasu dretwialy mi palce w nocy, czułam czasem lekki ból, ale dziś w nocy to sobie myślałam, że chyba wolałabym skurcze porodowe tak mnie te nadgarstki bolały Mam nadzieję, że dziś będzie lepiej, a przynajmniej po porodzie, bo gdybym miała tak mieć przy dłuższym czasie przy komputerze to przechlapane...

Koma, co za prowadzącą, mam nadzieję, że jeszcze ją przekonasz, że indywidualny tok to indywidualny i masz wazny powód... Skąd się biorą tacy ludzie :angry:

Piszecie o tsh po porodzie, u mnie w pierwszej ciąży utrzymywało się między 2 a 3, w ostatnim badaniu wzrosło powyżej, ale nie włączyli mi leków. Na kontroli po porodzie miałam za to najniższe w życiu 0,8. Dlatego po tym jak któraś mi tu napisała o zmniejszeniu dawki po porodzie to zapytałam lekarke i przyznała, że chyba lepiej będzie jak odstawie przyjemniej do czasu kontroli (mam teraz malutką dawkę i wyniki poniżej 2). Gdyby nie wy, to pewnie bym posłuchała jej pierwszego zalecenia, a to internista, bo u mnie tak to działa. Dlatego cieszę się, że was mam Po porodzie spróbuję sobie załatwić prywatnie endokrynologa, bo mam w rodzinie niedoczynność i Hashimoto, a nigdy nie byłam u specjalisty.

Lelowa, u mnie w tym pociągu zaczęły się straszaki tak co 10 minut, dość regularne, ale po 2h przeszły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pannkaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 16:35   #1739
bloody_marry
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 568
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez Lunak Pokaż wiadomość

Bloody, pracodawca nie ma prawa odmówić urlopu ojcowskiego. Poczytaj kodeks pracy o tym. O! Dokładnie tak jak Asiula pisze, bo doczytałam dalsze posty
No ja rozumiem że nie może, ale ma specyficzną pracę i akurat w marcu zaczyna się nowa inwestycja i nie będzie pewnie z kim dyskutować. Oczywiście można się wykłócać a nawet sądzić ale w praktyce na dobre to nie wyjdzie. Dlatego bardzo mi zależy na zwolnieniu na opiekę nade mną.

A co do chust to od koleżanki, która mocno siedzi w temacie, słyszałam że te z Lidla nie są do polecenia. I że najlepiej jest kupić używaną, rozchodzą chustę bo jest lepsza w używaniu. Ja nadal mam dylemat z tym noszeniem, ale na 80% rezygnuje z noszenia w pierwszych miesiącach. Boję się zrobić krzywdę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bloody_marry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 16:36   #1740
pomaranczowyogrod
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 200
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Hej dziewczyny wiem ze rzadko się odzywam, ale nie mogę się wbić. Byłam dziś na wizycie i mały ma 2500g przekrecil się w końcu I jest glowkowo następna wizytę mam za 2 tygodnie. No i mam rozwarcie na pól centymetra. Dziś pobrał mi gbs i czekamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pomaranczowyogrod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-23 23:44:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:01.