Jak jeść przy nocnych dyżurach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-26, 20:50   #1
ktmk
Raczkowanie
 
Avatar ktmk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 338

Jak jeść przy nocnych dyżurach


Hej, piszę z prośbą o doradzenie mi jak rozplanować posiłki przy moim trybie pracy.

Jestem pielęgniarką i pracuje w systemie 12 godzinnym na dniówki i nocki. Z tymi drugimi mam problem jeśli chodzi o jedzenie- generalnie chciałabym schudnąć z 6 kg- wazę 65 kg przy 174 wzrostu i 25 lat. Ale przez ten nieregularny tryb pracy, przy tym niespaniu w nocy mam ataki wilczego głodu, zwłaszcza około godziny 3 nad ranem no i następnego dnia jak kończę zmianę nocną. Zwykle tez nie mam na nic siły, mam wszystko gdzieś i jem jakieś śmieci :/ i teraz nie wiem, zauważyłam, ze żeby chudnąc 0,5 kg na tydzień powinnam jeść 1800 kcal i ruch do tego z 3 razy w tygodniu, plus ta ciężka fizyczna praca na oiomie. Nie wiem, czy podczas doby kiedy mam nockę, powinnam rozłożyć te 1800 kcal na te 24 h uwzględniając jedzenie w nocy? Kiedy mam wolne, czy choćby dniówkę jest naprawdę dobrze- jem zdrowo i regularnie, chodzę na zajęcia sportowe. Ale na nocce i po niej jest fatalnie pod względem jedzenia i brakiem siły na ćwiczenia :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
We can be Heroes
Just for one day

ktmk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 11:27   #2
zofobenka
Przyczajenie
 
Avatar zofobenka
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2
Dot.: Jak jeść przy nocnych dyżurach

1800kcal to baardzo mało jeśli masz ciężką fizyczną pracę. Ja też pracowałam na nocki i jadłam w nocy banany i jogurty i dałam radę schudnąć. Najważniejsze żebyś wysypiała się i uprawiała dużo sportu to jakoś pójdzie. 6k to nie jest tak dużo i nie musisz głodzić się na 1800kcal
zofobenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 21:36   #3
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Jak jeść przy nocnych dyżurach

Myślę, że w nocy bardziej oparłabym swoją energię na tłuszczach i mniej na węglowodanach. Niestety jakbyś nie jadła to i tak nie będzie to obojętne dla organizmu ponieważ nasze organy regenerują się głownie nocą.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-28 22:36:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:29.