Spirala - wątek zbiorczy! - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-15, 20:35   #1561
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

A ja chciała zameldować. że dostałam okres, pierwszy niepigułowy od lat. Cykl trwał 32 dni, więc wraca do swoich naturalnie długich cyklów. Krwawienie jest obfitrze, ale bez przesady. Boli troszkę, no ale też nie narzekam. Dziś w drugim dniu okresu normalnie byłam na treningu bez oszczędzania, jadę bez leków, a na pigułowym zawsze przez dwa dni z nospą. Także i tu nie sprawdziły się moje lęki, fajnie mi ze spiralką.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 13:09   #1562
majena131
Raczkowanie
 
Avatar majena131
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: LUBAŃ
Wiadomości: 37
GG do majena131
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

dawno mnie tu nie było...chciałam wam powiedzieć tylko że ja rówineż jestem zadowolona ze spiralki tak jak poprzedniczka...nic mnie nie boli i dobrze się z nią czuje
__________________
WIELKIM CZŁOWIEKIEM JEST TEN KTO NIE UTRACIŁ DZIECIĘCEGO SERCA
majena131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 18:47   #1563
Wiedziemka
Raczkowanie
 
Avatar Wiedziemka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 314
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

sporo nas mnie nie boli absolutnie nic, tylko mi sie cykle skróciły
Wiedziemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 20:50   #1564
Agnesx32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 58
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Dzis dostalam okres po odstawieniu tabletek i ze spiralka ktora mam dwa dni i okres taki jak zwykle tylko moze duzo wiecej sluzu i twardy brzuch czy to moze byc ta wada spiralki ? ciekawe czy tak zawsze bedzie?
Agnesx32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 21:32   #1565
halinka1410
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 176
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Witam, jestem tu nowa, ale czytam forum od dluzszego czasu

Biore Yasmine od pol roku, ale zanim sie zdecydowalam na tabletki powaznie rozwazalam mirene. Rozmawialam o tym z dwoma lekarzami, jeden stanowczo odmowil ze wzgledu na wlasne przekonania religijne, a drugi po dluzszych rozmowach stwierdzil, ze (nawet pomimo mojego mlodego wieku) faktycznie w moim przypadku najlepsza bedzie spirala hormonalna. Czesto podrozuje (zmiany stref czasowych, klimatu itp), za zadne skarby nie moge przytyc a juz tym bardziej zajsc w ciaze. No wiec kupilam mirenke (dostalam recepte, mialam sama nabyc ja w aptece), ale tuz przed planowanym zalozeniem spanikowalam. Mialam wizje wypadajacej podczas okresu wkladki, balam sie, ze cos sie przesunie i nie bedzie juz takie skuteczne i zajde w ciaze (mysl o dzidziusiu powoduje, ze robi mi sie goraco z przerazenia...) itp. Biore wiec Yasmine, z ktorych jestem zadowolona, choc pomimo ze nie przytylam, to nie jestem pewna czy to, ze nie moge schudnac nie jest przypadkiem spowodowane wlasnie tymi tabletkami... Nie wiem czy nadal myslec o zalozeniu spirali, czy moze pozbyc sie tego ustrojstwa z domu, wyrzucic lub sprzedac komus kto chce zalozyc, ma recepte od lekarza, a chce zaoszczedzic, bo w aptece jest drogo...
Juz sama nie wiem, nie mialabym watpliwosci co do tabletek, gdybym chudla bedac na diecie i regularnie cwiczac, a poniewaz mam z tym problemy, nie wiem czy nie obarczac wina Yasmine...
Czy mirena nie powoduje u was tycia? Zdazylo sie komus, by sie spiralka wysunela i nie byla skuteczna?
Z gory dzieki za jakies komentarze.
halinka1410 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 11:04   #1566
ilona24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 38
GG do ilona24
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Witaj uważam że niepotrzebine sie obawiasz ze wkładka wypadnie, ja załozyłam spirale bo juz niechce miec dzieci mam 2,i powiem ci ze mam juz 2 lata i do tej pory było dobrze teraz zaczeły sie krwotoki ale lekarze twierdza ze to mozliwe ze organizm nodrzuca juz spirale,ja mam zwykła NOVA -T nie pamietam nazwy dokładnie, mowili mi zebym załozyła MIRENE ale ja niechce obawiam sie ze okres moze mi zaniknąc całkowicie a ja nie chce co miesiac sie zastanawiac czy jestem w ciazy jesli mam ci polecic to zwykła spirale jesli ja wyciagne swoja to załoze na nowo taka sama naprawde pozdrawiam:
ilona24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 18:27   #1567
Wiedziemka
Raczkowanie
 
Avatar Wiedziemka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 314
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

zastanów się dobrze nad wykorzystaniem jednak Mireny, jej skutki uboczne mijają najpóźniej po 6 cyklach, w razie czego można pomóc estrogenami, nie tyje się od niej, zmniejsza miesiączki i jej skuteczność jest równa sterylizacji, a jak już ją masz, to pół drogi za Tobą
Wiedziemka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-17, 22:00   #1568
habbibi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 6
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

witam ponownie.
spiralke założyłam tydzień temu,nie bolałocały czas się martwie czy nie dostanę uczulenia na miedż .moj gin zapewniał mnie jednak, że nie spotkał sie jescze z takim przypadkiem.od twoch dni mam okres w zasadzie trochę obfitszy niż zwykle ,no i plamiłam 3 dni przed okresem ale myśle że z czasem się to unormuje.
więc ogólnie jestem zadowolona ze spiralkikontrola u gina za tydzień,zobaczymy co powie bo ja czuje się dobrze tylko czasami dokuczają mi bóle krzyżowe macie też takie?
pozdrowionka
habbibi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 09:12   #1569
ilona24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 38
GG do ilona24
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Hej a jak to jest z Mirena ja czytałam ze po załozeniu moga wystapic bole głowy,depresja ,mozna przytyc ja bym tego nie chciala i dlatego boje sie tej Mireny czy ty masz Mirene zalozona?? powiedz mi jak sie czujesz
ilona24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 11:40   #1570
Wiedziemka
Raczkowanie
 
Avatar Wiedziemka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 314
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

mam Mirenę i czuje się doskonale
mogą (ale nie muszą, jak u mnie) być różne skutki uboczne, ale one mijają po kilku cyklach, bo organizm musi przywyknąć
Wiedziemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-19, 23:11   #1571
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cześć Dziewczyny, dawno mnie nie było tutaj, to wina czasu, a raczej jego braku :/ Ale wyczytałam tutaj o spirali na 10 lat czy faktycznie to ta Lilly ze złotem jest na 10 lat?? Ja bym chciała taką na całe życie najlepiej bo te wszystkie manipulacje przy mojej macicy bardzo mnie stresują
Szperr jeśli chodzi o moje spiralkowe @ to faktycznie na początku sama nie wiedziałam które podpaski będą najlepsze, miałam wrażenie, że tracę kontrolę nad tym wszystkim, jednak po kilku cyklach się unormowało, w sumie najgorszy dzień to 2 @, wtedy bywa, że mnie zalewa na maksa, ale tez nie zawsze, nie wiem od czego to zależy. Najbardziej w tym wszystkim mnie denerwuje mój cykl, który po tabletkach został taki 24 dniowy, zdarza się max 26 dni norma to 23, w tym czasami bóle brzucha i plamienia około tygodnia przed @...no można się wściec same przyznacie
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-20, 14:22   #1572
kirki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 150
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Przebrnęłam przez cały wątek. Uff. Zastanawiam się nad wkładką, tutaj dużo się dowiedziałam, ale mam pytanie do dziewczyn z Warszawy:

Do swojej przychodni publicznej nie pójdę, bo ginekolog tam do niczego. chcę pójść prywatnie na założenie i "prowadzenie wkładki". Czy któraś z Was miała jakieś doświadczenia z:
- Przychodnią Nova na Krakowskim Przedmieściu (kto tam przyjmuje, do kogo warto pójść w sprawie wkładki)
- albo z prywatnym gabinetem dr Pawła Piekarskiego (i tutaj pytanie o ceny, bo na jego stronie cennika nie ma).

Z góry dziękuję (szukałam na dobrych i złych ginekologach i nic konkretnego na ten temat nie znalazłam)

pozdrawiam,
kirki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 14:40   #1573
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kirki Pokaż wiadomość
Przebrnęłam przez cały wątek. Uff. Zastanawiam się nad wkładką, tutaj dużo się dowiedziałam, ale mam pytanie do dziewczyn z Warszawy:

Do swojej przychodni publicznej nie pójdę, bo ginekolog tam do niczego. chcę pójść prywatnie na założenie i "prowadzenie wkładki". Czy któraś z Was miała jakieś doświadczenia z:
- Przychodnią Nova na Krakowskim Przedmieściu (kto tam przyjmuje, do kogo warto pójść w sprawie wkładki)
- albo z prywatnym gabinetem dr Pawła Piekarskiego (i tutaj pytanie o ceny, bo na jego stronie cennika nie ma).

Z góry dziękuję (szukałam na dobrych i złych ginekologach i nic konkretnego na ten temat nie znalazłam)

pozdrawiam,
Kirki zobacz tutaj http://www.znanylekarz.pl/lekarze-po...zawa+ginekolog istna skarbnica wiedzy o lekarzach, już wpisałam Ci Warszawę Pozdrawiam
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 16:24   #1574
Wiedziemka
Raczkowanie
 
Avatar Wiedziemka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 314
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

a na stronie www.ladyinsert.pl masz wyszukiwarkę "wkładkowych" ginekologów
Wiedziemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 17:40   #1575
kirki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 150
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Dziękuję za stronki. Na lady insert już byłam wcześniej i przeglądałam sobie. Teraz zwiedzę tą drugą. Umnie problem polega na tym, że ginekolog, do którego miałam pełne zaufanie i który prowadził moją ciążę w szpitalu, to już mocno starszy pan i na ile się orientuję - to już nie pracuje w takim zakresie, jak pracował kiedyś.

Dlatego muszę poszukać kogoś do kogo miałabym zaufanie.

Najbardziej mnie wkurza, że 5 lat temu, gdy urodziłam dziecko, to on proponował mi wkładkę (po tym, jak hormony odpadły), ale ie byłam do końca przekonana, i powiedziałam, że się zasatanowię. no i się zastanowiłam, ale trochę późno i gucio teraz.
kirki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 21:48   #1576
Agnesx32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 58
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

No a mi jutro mija tydzien ze spiralka,okres miałam 3 dni i wspołzylam juz z mezem ale psychicznie mialam dziwne odczucie on nic nie odczuwał a ja wciaz o niej myslałam,mam nadzieje ze mi te rózne obawy mina,a ciekawe czy ten moj okres bedzie tak krótki.Czuje czasem pobolewanie w podbrzuszu i wciaz mam wrazenie ze ta wkladka mnie uwiera,mysle ze psychiczne nastawienie jest bardzo wazne by czuc sie z tym swobodnie
Agnesx32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 21:52   #1577
Agnesx32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 58
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bergamia Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, dawno mnie nie było tutaj, to wina czasu, a raczej jego braku :/ Ale wyczytałam tutaj o spirali na 10 lat czy faktycznie to ta Lilly ze złotem jest na 10 lat?? Ja bym chciała taką na całe życie najlepiej bo te wszystkie manipulacje przy mojej macicy bardzo mnie stresują
Szperr jeśli chodzi o moje spiralkowe @ to faktycznie na początku sama nie wiedziałam które podpaski będą najlepsze, miałam wrażenie, że tracę kontrolę nad tym wszystkim, jednak po kilku cyklach się unormowało, w sumie najgorszy dzień to 2 @, wtedy bywa, że mnie zalewa na maksa, ale tez nie zawsze, nie wiem od czego to zależy. Najbardziej w tym wszystkim mnie denerwuje mój cykl, który po tabletkach został taki 24 dniowy, zdarza się max 26 dni norma to 23, w tym czasami bóle brzucha i plamienia około tygodnia przed @...no można się wściec same przyznacie
Ja mam jakas spiralke ze złotem na 10 lat pytalam mowila mi moja gin ze to wkladka Gold a ja jak bylam widzialam u niej jakies pudełko z nazwa Nugard 380A,wiec nie wiem czy to było opakowanie od niej,ale ona mnie ponformowala ze to wkladka Gold ktora ma 2,5 cm i posiada złoto
Agnesx32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 14:53   #1578
gosia76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Witam wszystkich ;-)
Jestem tu nowo przybyła osoba ....
Mam pytanie...otoz po okresie wyciagnieto mi spirale MULTILOAD z powodu obsuniecia sie jej do szyjki macicy.
Teraz czekam na okres gdzie ponownie zostanie zalozona spirala.Pytanie moje jest takie ,czy po wyciagnieciu spirali moze zostac zaburzony cykl miesiaczkowy??
gosia76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-22, 12:20   #1579
Wiedziemka
Raczkowanie
 
Avatar Wiedziemka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 314
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

tradycyjnej? nie; zaburzenia mogą być moim skromnym zdaniem tylko jeśli juz to przy hormonalnej

jest oczywiście wkładka ze złotem na 10 lat (na stronie Goldlily informacje) - szkoda Agnes, ze nie poprosiłaś, żeby Ci pokazała opakowanie od Twojej - wiedziałabyś czy nerwowo szuka, czy podaje właściwą
Wiedziemka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-23, 11:32   #1580
Agnesx32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 58
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

no wlasnie szkoda ze nie poprosilam ale to chyba dlatego ze jej ufam a ona moze nie dała mi bym nie pytala gdzies o cene,bo pewnie załozenie bylo duzo drozsze niz ta wkładka jak spytalam o nazwe powiedziała - gold
Agnesx32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-23, 12:07   #1581
Wiedziemka
Raczkowanie
 
Avatar Wiedziemka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 314
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

z pewnością założenie było dużo droższe - np. u mojego miedziana wkładka kosztuje od 40 zł do 150 zł a założenie 200 zł do 350 zł (akurat to 350 zł zapłaciłam za Mireny założenie)
Wiedziemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-24, 20:48   #1582
Agnesx32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 58
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

kurcze wciaz czuje lekkie kłucie po lewej stronie i mysle czy to ona mnie uwiera czy sie układa czy moze takie bolesne jest przystosowanie sie jej do macicy
Agnesx32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-25, 06:12   #1583
Wiedziemka
Raczkowanie
 
Avatar Wiedziemka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 314
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

jak lekkie, to może tylko Ci się wydaje ... w razie czego przejdź się do lekarza i sprawdź ułożenie, macica może być jakiś czas średnio zadowolona z towarzystwa
Wiedziemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 07:18   #1584
habbibi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 6
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

czesc.powiedzcie mi jak dlugo po wlozeniu wkladki moge plamic?
moj gin jest na urlopie a mnie troche niepokoja moje "dziwne plamienia"
wkladke mam 3 tydzien i wydaje mi sie ze dostalam stan zapalny czy to normalny objaw?czy raczej ta nieszczesna reakcja uczuleniowa na miedz?
tak poza nic innego sie nie dzieje no moze czasami boli mnie podbrzusze tak jak przy okresie,ale wydaje mi sie ze to macica walczy z nieproszonym goscie
habbibi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 11:25   #1585
Agnesx32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 58
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

mnie po 3 tyg boli krzyz i brzuch ale mysle ze to normalny objaw macica musi sie dostosowac ,pewnie przy 2 wkladce bedzie juz lepiej,a i mam tez sluz czesto zabarwiony na rudo ale to nie stan zapalny bo nie odczuwam tego,to napewno od wkładki.Nie martw sie napewno wszystko bedzie dobrze ja teraz czekam na @ spiralkowa pierwsza po odstawieniu tabletek anty,az sie boje tego bólu bo zawsze miałam bolesne @.Milego weekendu wam zycze
Agnesx32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 18:51   #1586
kirki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 150
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

No więc byłam u ginekologa w sprawie założenia wkładki, powiedziała ok tylko usg miałam sprzed 1,5 roku, więc potrzebne nowe.

Poszłąm na usg, no i nie jest dobre:

- macica powiększona, ale ja po urodzeniu dziecka to już mam taką powiększoną (chociaż każdy lekarz od razu podejrzewa mięśniaki), gorzej że strktura niejednorodna (a tego wcześniej nigdy nie było),
- macica w tyłopochyleniu - do tej pory zawze była w przodozgięciu,
- jajniki małe, jeden przyklejony do macicy (!!!), trudne do uwidocznienia, bo jelita za bardzo otaczają

no i konkluzja - powtórzyć usg, bo wynik podejrzany i niepewny.

Co oznacza, że ze spiralą (o ile następne usg nie potwierdzi tego pierwszego) raczej odwlecze mi się.

Czy któraś z Was miałą takie przeboje z usg przed założeniem wkładki?

Bo chyba tylko ja mam takiego pecha
kirki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-27, 17:55   #1587
Agnesx32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 58
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

No u mnie to bylo wszystko ok z usg chociaz mam mała macice i w przodozgieciu ale to podobno lepiej bo male prawdopodobienstwo wysuniecia wkładki,no ale przez to ze mam mala macice po zalozeniu bolało mnie bardzo...
Agnesx32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-28, 11:05   #1588
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez habbibi Pokaż wiadomość
czesc.powiedzcie mi jak dlugo po wlozeniu wkladki moge plamic?
moj gin jest na urlopie a mnie troche niepokoja moje "dziwne plamienia"
wkladke mam 3 tydzien i wydaje mi sie ze dostalam stan zapalny czy to normalny objaw?czy raczej ta nieszczesna reakcja uczuleniowa na miedz?
tak poza nic innego sie nie dzieje no moze czasami boli mnie podbrzusze tak jak przy okresie,ale wydaje mi sie ze to macica walczy z nieproszonym goscie
malo pocieszajace ale plmic mozna i do pol roku a nawet caly czas.nie wiem czy to objaw uczulenia dlatego warto sprawdzic uczulenie przed zalozeniem.

ja plamilam z przerwami wlasnei do pol roku ,terz tylko na 2 dni przed okresem.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-28, 19:11   #1589
Wiedziemka
Raczkowanie
 
Avatar Wiedziemka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 314
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

kirki, najpierw powtórz to badanie i zadbaj o macicę, faktycznie przeboje nieziemskie, ale myślę, ze będzie wszystko dobrze trzymam kciuki, żeby było
Wiedziemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 17:44   #1590
kirki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 150
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Byłam na drugim usg, u bardzo dobrego lekarza (ale najwyraźniej wroga wkładek), które podzielił się ze mną swoimi przemyśleniami co do samych wkładek, i że jego zdaniem nie powinnam o tym myśleć, bo będę miała ciągłe zapalenia. Stwierdził, że z usg wynika, że miałam zapalenie przydatków, bo widać zrosty (ja tego naprawdę nie kojarzę, bo chyba bym poczuła, słyszałam, że takie zapalenie to raczej boli). A jak założę wkładkę, to na pewno wszystko się odnowi, i tylko będą z tym problemy.

Co do macicy, to liczne drobne mięśniaki śródścienne (jednak!), ale powiedział, że jego zdaniem, to akurat nie stanowi problemu.

A najlepiej, to żebym zaszła w ciążę, bo ona wszystko dobrze leczy.


No cóż, jak się wybiorę do mojego ginekologa, to zobaczymy co powie.
kirki jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-07 18:10:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:32.