Mamy grudniowe 2018 ;) - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-04-24, 16:03   #601
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

100 zł dopłaty za zdjęcie razem z filmem ☺

No termin straszny. Śmiałam się do Tz ze powinnam się zapisać zanim zajde w ciążę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-24, 17:28   #602
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Ja byłam dziś u rodzinnego z tym kaszlem, na szczęście oskrzela czyste i mam robić nebulizacje, łykać prenalen mama i psikać do gardła. Oby już miało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-24, 19:20   #603
enjoye
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 26
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Ja byłam dziś u rodzinnego z tym kaszlem, na szczęście oskrzela czyste i mam robić nebulizacje, łykać prenalen mama i psikać do gardła. Oby już miało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jesteś chora? Kurczę, ja tez, katar,gardło,masakra..... boje się,żeby nic nie zaszkodziło a załapałam od mojego przedszkolaka... zdrówka!
enjoye jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-24, 19:22   #604
kandao
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 334
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
100 zł dopłaty za zdjęcie razem z filmem ☺

No termin straszny. Śmiałam się do Tz ze powinnam się zapisać zanim zajde w ciążę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Terminy chyba wszędzie są takie odległe. moja znajoma Zapisała się na pierwsze zaraz po ppierwszej wizycie w 6 tyg. i też jej się udało, bo ktoś zrezygnował

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Ja byłam dziś u rodzinnego z tym kaszlem, na szczęście oskrzela czyste i mam robić nebulizacje, łykać prenalen mama i psikać do gardła. Oby już miało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dużo zdrówka, kaszel męczy. Daj znać czy ten prenalen pomaga ok? Ja jak zakaszle to od razu mnie szarpie na wymioty :/

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Myślę,że zdjęcie fajnie mieć, a film.... nie jestem przekonana jakoś, ja sobie go odpuszczę.
Znajomi o których pisalam wyżej, z pierwszej wizyty wzieli film, i w sumie bardzo żalowali, bo wiem że zapłacili sporo a nie wywołało to na nich "wwooowww" . Mówi że jakby wiedziała to tą kase przeznaczyła by na coś z wyprawki

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Ja właśnie napisałam do nich. Ogólnie ile wcześniej trzeba się zapisać, czy można coś takiego wykupić czy może w cenie jest itp. Ciekawe czy odpisza ☺
Powiem Ci ze jakoś od początku chciałabym iść do niej. Pracowała u takiego słynnego lekarza ze może być dobra ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też słyszałam o niej mega dobre opinie, niestety mieszkam za daleko, ale bardzo lubie jej insta stories jak mówi o pacjentkach jak do nich podchodzi i tak dalej Więc jakby ci się udało, napisz jak wrażenia


Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Mam zwolnienie, tzn mam dostać je w czwartek/piątek na wizycie, ale w każdym razie dzisiaj do pracy nie poszłam

Mi by się taki film może przydał pod kątem edukacyjnym, właśnie jestem w trakcie szkolenia z USG, chociaż dzieci a nie płodów, ale czemu nie, przynajmniej wiem na co patrzę
Jeśli chodzi o pamiątkę to ja takiej nie potrzebuję. Wystarczą mi te wszystkie zdjęcia, które dostaję z usg, zrobie sobie album Jeszcze poproszę męża żeby mnie sfotografował jak się męczę nad kiblem a potem pokażę Ziarenku jaki był słodki i niedobry dla mamy zarazem

Jeśli chodzi o prenatalne to chyba nawet moja lekarka je robi, więc mam nadzieję, że załatwię wszystko w jednym miejscu, a jak nie to na pewno mnie dobrze pokieruje. Ufam jej bezgranicznie.


Co robicie na majówkę? Zostanie tu któraś na pogaduchy czy wszystkie macie jakieś super plany? Moje się rozpadły, jak się dowiedziałam że muszę w piątek iść na wizytę, bo miałam jechać z rodzicami na Mazury do babci, ale oni nie chcą poczekać i wyjeżdżają jutro.... a że mąż ma całą majówkę dyżury w pracy to będę siedziała ze zwierzakami w domu
Fajnie że udało się zdobyć zwolnienie. przynajmniej jesteś spokojniejsza majówka pewnie na budowie... chcieliśmy gdzieś jechać, ale wykończenie nas wykończyło finansowo

Cytat:
Napisane przez aronia123 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Dopiero teraz byłam w stanie coś przełknąć, tak mnie mdliło od rana

Nem, dopisz mi datę kolejnej wizyty 11.05

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja niby zjadłam dzisiaj 3 posiłki, ale ze wszystkimi się szybko pożegnałam...

Pomaga Wam coś na mdlości>?
kandao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-24, 19:36   #605
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez kandao Pokaż wiadomość
Terminy chyba wszędzie są takie odległe. moja znajoma Zapisała się na pierwsze zaraz po ppierwszej wizycie w 6 tyg. i też jej się udało, bo ktoś zrezygnował
Nie będę się do niej zapisywać bo już będzie za późno

Ale nie wszędzie takie są. Koleżanka niedawno się zapisywała, tak na ok 2 tyg do przodu więc spoko całkiem, ale w innym miejscu

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

Mi na mdłości pomaga cola. Niestety tylko to, ale to też tylko na jakiś czas
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-24, 20:11   #606
kandao
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 334
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Nie będę się do niej zapisywać bo już będzie za późno

Ale nie wszędzie takie są. Koleżanka niedawno się zapisywała, tak na ok 2 tyg do przodu więc spoko całkiem, ale w innym miejscu

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

Mi na mdłości pomaga cola. Niestety tylko to, ale to też tylko na jakiś czas
O widzisz, może u nas takie terminy bo robią w jednym miejscu... mi w pierwszej pomagała a teraz szkodzi, oj bardzo szkodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kandao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-24, 20:18   #607
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

W Warszawie mnóstwo takich miejsc wiec jest w czym wybierać w razie czego ☺

Ja wiem ze jest niezdrowa ale jak mie pije to mnie mdli, wymiotuje. Wiec co zrobić. A tak pije małymi lykami i jakoś żyje ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-24, 20:21   #608
kandao
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 334
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
W Warszawie mnóstwo takich miejsc wiec jest w czym wybierać w razie czego ☺

Ja wiem ze jest niezdrowa ale jak mie pije to mnie mdli, wymiotuje. Wiec co zrobić. A tak pije małymi lykami i jakoś żyje ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja piłam w pierwszej ciąży, a teraz mnie odrzuca. Lepiej wypić trochę coli, i przyswoić trochę jedzenia niż lecieć na minusie cały czas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kandao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-24, 20:55   #609
ARIA170
Raczkowanie
 
Avatar ARIA170
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 65
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Dziewczyny, bylam dzis na 1 wizycie u gina. Poniewaz ja jestem z konca miesiaca ze wszystkim, to dopiero widzialam pecherzyk, dostalam kilka luznych zalecen i tyle. Kolejna wizyta za 3 tygodnie. Mam na nia zrobic glukoze, morfologie i mocz.
I tu sie chciam zapytac Was. Jak Wy robilyscie te pelne badania. Prywatnie czy na nfz? A jesli na nfz to skierowanie dostane od lekarza ogolnego, czy musze isc do nfzowskiego gina? Sory, ale jestem ciemna materia w tych sprawach.
Podpowiedzcie mi..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Kurczę dziewczyny, od wczoraj od rana mam takie bóle skurczowe jak przed okresem. Przychodzą i odchodzą, nie są jakieś bardzo silne, ale teraz już są częste. wczoraj jeszcze nie panikowałam, ale dzisiaj chyba zaczynam na razie odpuściłam sobie gotowanie, wzięłam nospę i leżę, dopóki nie plamię ani nic to nie będę nigdzie jechać, ale trochę się martwię.... Mam nadzieję, że to zupełnie normalne skurcze macicy, albo wręcz jelit i że nic się złego nie dzieje. Ale jak byłam do tej pory zupełnie spokojna i dni między jedną a drugą wizytą mi mijały szybko, to dziś mam wrażenie, że do czwartku cała wieczność minie.....
Mnie tez towarzyszyly rozne ciagniecia, klucia, co z reszta pisalam tu jakis czas temu. Dzis sie dowiedzialam, ze czulam te bole bo mam naturalnie tylozgiecie macicy i ona sie prostowala..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ARIA170 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-24, 20:57   #610
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

A dziewczyny u Was nie ma programów z bezpłatnymi badaniami prenatalnymi? W moim województwie są dwa. W pierwszym masz albo badania między 10 a 13tc albo miedzy 18 a 24. A w drugim oba,dodatkowa w pierwszym pappa, w drugim dokladne usg serduszka, nerek i ewentualnie jak zajdzie taka potrzrba to kieruja dalej do specjalistow, też bezpłatnie.
Jutro tam dzwonie i mam zamiar skorzystać.
Oba są bez ograniczeń wiekowych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-24, 20:59   #611
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Hej Dziewczyny! Byłam dziś na wizycie, ale niestety nic jeszcze nie widać, chociaż z om to już byłby prawie 7t, ale pocieszam się tym, ze mam długie cykle (32-34 dni) i późne owulacje (rok temu tak właśnie wpadliśmy, że aplikacja pokazywała, że dni płodne już dawno za nami,a tu jednak nie :P). Martwi mnie za to, że lekarka znalazła małego krwiaka. Kazała mi brać luteine i dała 2 tygodnie zwolnienia. Ech, miałam nadzieję, że tym razem obejdzie się bez problemów .
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-24, 21:17   #612
Seawitch
Raczkowanie
 
Avatar Seawitch
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 80
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Dopiszecie mnie na listę? Wg aplikacji termin porodu to 25.12.2018 Ginekolog jeszcze nic na ten temat nie wspominał, tak mi to wygląda jakby nie chciał mówić nic, żeby w razie poronienia nic się nie działo. Ogólnie to tak: czuję się strasznie zmęczona, głównie bym spała. Remont trwa... Dzisiaj na obiad zrobiłam gulasz węgierski, wyszedł cudowny.
A kolejną wizytę mam 11.05. Nie ma sensu się spierać... Zobaczymy. Mam nadzieję, że moje "małe coś" ma się dobrze.
Seawitch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-24, 21:47   #613
ARIA170
Raczkowanie
 
Avatar ARIA170
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 65
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez Seawitch Pokaż wiadomość
Dopiszecie mnie na listę? Wg aplikacji termin porodu to 25.12.2018 Ginekolog jeszcze nic na ten temat nie wspominał, tak mi to wygląda jakby nie chciał mówić nic, żeby w razie poronienia nic się nie działo. Ogólnie to tak: czuję się strasznie zmęczona, głównie bym spała. Remont trwa... Dzisiaj na obiad zrobiłam gulasz węgierski, wyszedł cudowny.
A kolejną wizytę mam 11.05. Nie ma sensu się spierać... Zobaczymy. Mam nadzieję, że moje "małe coś" ma się dobrze.
Wedlug ktorej aplikacji? Mnie jedna pokazuje koncowke grudnia a druga 10 styczen. Ja o zadnym styczniu nie chce slyszec..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ARIA170 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-24, 21:51   #614
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez enjoye Pokaż wiadomość
Jesteś chora? Kurczę, ja tez, katar,gardło,masakra..... boje się,żeby nic nie zaszkodziło a załapałam od mojego przedszkolaka... zdrówka!
Tak jestem i złapałam też od córki. Dla Ciebie też zdrówka ☺
Cytat:
Napisane przez kandao Pokaż wiadomość
Terminy chyba wszędzie są takie odległe. moja znajoma Zapisała się na pierwsze zaraz po ppierwszej wizycie w 6 tyg. i też jej się udało, bo ktoś zrezygnował


Dużo zdrówka, kaszel męczy. Daj znać czy ten prenalen pomaga ok? Ja jak zakaszle to od razu mnie szarpie na wymioty :/



Znajomi o których pisalam wyżej, z pierwszej wizyty wzieli film, i w sumie bardzo żalowali, bo wiem że zapłacili sporo a nie wywołało to na nich "wwooowww" . Mówi że jakby wiedziała to tą kase przeznaczyła by na coś z wyprawki



Też słyszałam o niej mega dobre opinie, niestety mieszkam za daleko, ale bardzo lubie jej insta stories jak mówi o pacjentkach jak do nich podchodzi i tak dalej Więc jakby ci się udało, napisz jak wrażenia




Fajnie że udało się zdobyć zwolnienie. przynajmniej jesteś spokojniejsza majówka pewnie na budowie... chcieliśmy gdzieś jechać, ale wykończenie nas wykończyło finansowo



Ja niby zjadłam dzisiaj 3 posiłki, ale ze wszystkimi się szybko pożegnałam...

Pomaga Wam coś na mdlości>?
Nie udało mi się kupić tego prenalenu bo nie było w żadnej aptece ale babka poleciła mi tabletki isla i jak narazie lipa. Zastanawiam się czy jutro nie zrobie sobie syropu z cebuli. Też się martwie o fasolke ale no nic nie jestem w stanie zrobić na tym etapie.

A w jakim województwie są te progaramy badań? Gdzie można sprawdzić że takie coś jest?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-24, 21:56   #615
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Tak jestem i złapałam też od córki. Dla Ciebie też zdrówka ☺Nie udało mi się kupić tego prenalenu bo nie było w żadnej aptece ale babka poleciła mi tabletki isla i jak narazie lipa. Zastanawiam się czy jutro nie zrobie sobie syropu z cebuli. Też się martwie o fasolke ale no nic nie jestem w stanie zrobić na tym etapie.

A w jakim województwie są te progaramy badań? Gdzie można sprawdzić że takie coś jest?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Opolskie
Mi pokazały sie akurat reklamy na fb
Ale wpisalam w google opolskie bexplatne badania prenatalne i tez mi pokazalo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[COLOR="Silver"]
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3

Edytowane przez Aleksandriiia
Czas edycji: 2018-04-24 o 21:58
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-24, 23:52   #616
Seawitch
Raczkowanie
 
Avatar Seawitch
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 80
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Korzystałam z kalkulatora porodu na witrynie eDziecko czy jakoś tak. Właśnie, dziewczyny! Co z przeziębieniami? Mnie męczył kaszel bity tydzień, w aptece dali mi tylko syrop prawoślazowy... który nic nie dał... Później poszłam po coś innego, zaproponowali mi z CZOSNKIEM. Mam alergię, więc olałam sprawę. Jeszcze pokasłuję. Jakie syropy itp można w przypadku takim? Co nie zaszkodzi? Macie jakieś doświadczenia? Bo Gripexu np nie można wg etykietki w pierwszym trymestrze.
Seawitch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-25, 00:00   #617
emdees
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 617
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez Seawitch Pokaż wiadomość
Korzystałam z kalkulatora porodu na witrynie eDziecko czy jakoś tak. Właśnie, dziewczyny! Co z przeziębieniami? Mnie męczył kaszel bity tydzień, w aptece dali mi tylko syrop prawoślazowy... który nic nie dał... Później poszłam po coś innego, zaproponowali mi z CZOSNKIEM. Mam alergię, więc olałam sprawę. Jeszcze pokasłuję. Jakie syropy itp można w przypadku takim? Co nie zaszkodzi? Macie jakieś doświadczenia? Bo Gripexu np nie można wg etykietki w pierwszym trymestrze.
Syrop z cebuli i paracetamol w razie gorączki tylko taki bez dodatków. Gripex ma pseudoefedryne bodajże i coś jeszcze w składzie. Do nosa woda morska no i seria prenalen. Miód cytryna sok malinowy. Same domowe sposoby.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
emdees jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-25, 05:37   #618
Seawitch
Raczkowanie
 
Avatar Seawitch
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 80
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Czyli jednym słowem się nie doleczę, bo u mnie takie sposoby od wieków już nie działają... A jak jest z pyłkiem pszczelim? Dostałam wielki słój od kolegi, który ma pasiekę i się teraz zastanawiam. Na niektórych stronach jest napisane, że warto, a na innych, że lepiej nie. Chyba kupię luteinę.
Od 2-3dni bolą mnie piersi, dzisiaj dość dziwne uczucie mam także w środku brzuszka, to chyba macica daje znać. Czyżby pierwsze objawy u mnie?
Dziewczyny, czy na moim miejscu byście zrobiły jeszcze jedną betę? Bo robiłam jedną, gin później powiedział, że poczekać 3 tygodnie i zobaczymy. No i teraz to już nie wiem - robić czy nie robić?
Seawitch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-25, 06:02   #619
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez ARIA170 Pokaż wiadomość
[/COLOR]Dziewczyny, bylam dzis na 1 wizycie u gina. Poniewaz ja jestem z konca miesiaca ze wszystkim, to dopiero widzialam pecherzyk, dostalam kilka luznych zalecen i tyle. Kolejna wizyta za 3 tygodnie. Mam na nia zrobic glukoze, morfologie i mocz.
I tu sie chciam zapytac Was. Jak Wy robilyscie te pelne badania. Prywatnie czy na nfz? A jesli na nfz to skierowanie dostane od lekarza ogolnego, czy musze isc do nfzowskiego gina? Sory, ale jestem ciemna materia w tych sprawach.
Podpowiedzcie mi..
Ja robiłam w$zy$tkie dotąd badania prywatnie, za glukozę, morfologię i mocz to koło 25-30zł zapłaciz, mi by $ię nie chciało $pecjalnie chodzić do drugiego lekarza po $kierowanie.
Ale ja je$tem leniwa i bardzo nie lubię chodzić do lekrzy - a $ama je$tem lekarzem
Generalnie my$lałam, że w$zy$tkie badania zrobię prywatnie, a tu $ię okazało że moja lekarka przyjmuje też gdzie$ na nfz i założy mi tam dzi$ kartę a jutro jak będę $ię z nią widziała to da mi $tamtąd $kierowania na badania, żebym na wiru$ologię majątku nie wydała - je$t kochana!.


[/QUOTE]Mnie tez towarzyszyly rozne ciagniecia, klucia, co z reszta pisalam tu jakis czas temu. Dzis sie dowiedzialam, ze czulam te bole bo mam naturalnie tylozgiecie macicy i ona sie prostowala..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Ja nie mam ciągnięć i kłuć - to miałam jakie 2 tyg temu, a od 2 dni, mam po pro$tu $kurcze, trochę zelżały po no$pie, no nic, zobaczymy jutro co tam $ię dzieje, mam nadzieję że Ziarenko daje rady i je$zcze tam je$t, bo wczoraj wieczorem miałam już chwilę kryzy$u i płakałam....


$eawitch, ja jak byłam chora, to zrobiłam te$t, wła$nie dlatego, że wiedziałam że w razie czego to nic poza paracetamolem nie mogę. No i cóż - herbata z cytryną, imbir, czo$nek, miód i maliny, $yrop prawo$lazowy i z cebuli - nic nie lubię, więc nic nie brałam i jako$ $amo prze$zło. Ka$zel poinfekcyjny może trwać je$zcze do tygodni, a wybiórczo nawet 3 mie$iące także tego nie życzę
Natomia$t jak po 2-3 dniach nie będzie poprawy, to idź na kontrolę, może trzeba włączyć antybiotyk?

O$obi$cie je$tem przeciwniczką ładowania antybiotyków na każdą infekcję, ale moja $io$tra o$tatnio była 3 tygodnie leczona na gardło przez 3 lekarzy, którzy ciągle mówili że wiru$ i $mog i nic jej nie je$t i ma chodzić do pracy, zbadałam jej gardło wre$zcie jak $ię widziały$my - faktycznie takie przewlekłe i $mogowe, ale $koro nic nie pomaga to dałam jej antybiotyk i po 2 dniach jak ręką odjął.

A prenalen całą $erię widziałam wczoraj w Ro$$manie.
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-25, 07:07   #620
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Dzień dobry, mnie ten kaszwl wykończy i narazie też nic nie działa ale to pewnie czasu potrzeba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-25, 07:18   #621
emdees
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 617
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cześć. Mnie dzisiaj pobolewa jak na okres. Póki co nie mam mdłości ale też nic nie jadłam.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
emdees jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-25, 09:26   #622
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez kandao Pokaż wiadomość
Ja piłam w pierwszej ciąży, a teraz mnie odrzuca. Lepiej wypić trochę coli, i przyswoić trochę jedzenia niż lecieć na minusie cały czas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie

Cytat:
Napisane przez ARIA170 Pokaż wiadomość
I tu sie chciam zapytac Was. Jak Wy robilyscie te pelne badania. Prywatnie czy na nfz? A jesli na nfz to skierowanie dostane od lekarza ogolnego, czy musze isc do nfzowskiego gina? Sory, ale jestem ciemna materia w tych sprawach.
Dobrze że jest pęcherzyk

Ja wszystkie badania robię prywatnie, płacę za nie, bo i do gina chodzę prywatnie.

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
A dziewczyny u Was nie ma programów z bezpłatnymi badaniami prenatalnymi?
Powiem szczerze że nie mam pojęcia

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny! Byłam dziś na wizycie, ale niestety nic jeszcze nie widać, chociaż z om to już byłby prawie 7t, ale pocieszam się tym, ze mam długie cykle (32-34 dni) i późne owulacje (rok temu tak właśnie wpadliśmy, że aplikacja pokazywała, że dni płodne już dawno za nami,a tu jednak nie :P). Martwi mnie za to, że lekarka znalazła małego krwiaka. Kazała mi brać luteine i dała 2 tygodnie zwolnienia. Ech, miałam nadzieję, że tym razem obejdzie się bez problemów .
Będzie dobrze

Cytat:
Napisane przez Seawitch Pokaż wiadomość
Dopiszecie mnie na listę? Wg aplikacji termin porodu to 25.12.2018 Ginekolog jeszcze nic na ten temat nie wspominał, tak mi to wygląda jakby nie chciał mówić nic, żeby w razie poronienia nic się nie działo. Ogólnie to tak: czuję się strasznie zmęczona, głównie bym spała. Remont trwa... Dzisiaj na obiad zrobiłam gulasz węgierski, wyszedł cudowny.
A kolejną wizytę mam 11.05. Nie ma sensu się spierać... Zobaczymy. Mam nadzieję, że moje "małe coś" ma się dobrze.
Dopisałam ale podaj jeszcze wiek i która ciąża to będzie tak jak u innych dziewczyn
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-25, 11:39   #623
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Zapisałam się na badania prenatalne.
04.06, a tydzień wcześniej na pobranie krwi
U mnie to wygląda tak
"W ramach Programu przysługują dwie wizyty:

pomiędzy 11+0 a 13+6 tygodniem ciąży, w trakcie którego będzie wykonaneBadanie ultrasonograficzne płodu zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (PTG) oraz zasadami Fetal Medicine Foundation (FMF)Badania biochemiczne – test podwójny (oznaczenia w surowicy krwi):a. PAPPA-A osoczowe białko ciążowe A,b. Beta-hCG – wolna gonadotropina kosmówkowa (podjednostka beta).

Badanie USG płodu umożliwia dokładną ocenę budowy płodu, a w korelacji z wynikiem badań biochemicznych pacjentka uzyska informację na temat ryzyka wystąpienia u dziecka wad genetycznych, tj.: zespołu Downa (trisomia chromosomu 21), zespołu Edwardsa (trisomia chromosomu 18) oraz zespołu Patau (trisomia chromosomu 13).

pomiędzy 18 a 24 tygodniem ciąży, w trakcie której będzie wykonane badanie ultrasonograficzne (USG) celem wnikliwej oceny całego dziecka(m.in; serce, nerki, żołądek, mózgowie, kończyny górne i dolne).

Jeżeli w trakcie badań wystąpią jakiekolwiek nieprawidłowości pacjentce oferujemy kompleksową opiekę wykonując w razie konieczności w ramach NFZ konsultacje genetyczne, badania inwazyjne celem wykluczenia wad genetycznych.

W przypadku podejrzenia wady serca jako jedyny ośrodek na Opolszczyźnie oferujemy kompleksową opiekę zapewniając bezpłatne badanie echokardiograficzne serca płodu w ramach NFZ celem wykluczenia wad serca.

Współczesne doświadczenia dotyczące badań prenatalnych umożliwiają nie tylko postawienie prawidłowej i dokładnej diagnozy, ale pozwalają również na działania lecznicze w stosunku do płodu w okresie życia wewnątrzmacicznego lub tuż po urodzeniu."

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-25, 11:41   #624
CAR0LKA
Rozeznanie
 
Avatar CAR0LKA
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 786
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Parę dni nie wchodziłam bo nie bardzo miałam czas i na telefonie pokazało mi prawie 20 stron do czytania
Gratuluję dobrych wyników Dziewczęta
Ja byłam wczoraj u gina, jest serduszko
Cytat:
Napisane przez emdees Pokaż wiadomość
Piona u mnie w domu córka z grudnia 2014

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
Piona

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Ja na razie dziś bez bólu głowy i bez mdłości - nawet udało mi się zjeść śniadanie, odpukać, oby tak zostało do wieczora bo mamy zaplanowaną od miesiąca kolację z restauracji.....także nie razie się zbytnio nie cieszę, ale oby tak zostało jak najdłużej.

Ja mam sny dziwne, wiele osób z przeszłości się w nich przewija, kompletnie odrealnione często, ale dzieci mi się w ogóle nie śnią na razie.

Co do seriali, to Stranger things i 13 powodów moje ulubione
Jak wróci mąż to na pewno przypomni jeszcze kilka dobrych bo ja nie mam pamięci do tytułów, ale jeśli nie oglądałaś to polecam True Detectiv, szczególnie pierwszy sezon, dla nas mega
Mnie się też jakieś takie głupoty snia że pojęcia nie mam skąd mój mózg to bierze, jacyś ludzie których wieki na oczy nie widziałam, dziwne sytuacje. Najgorsze jest to że taka mało wypoczęta się budzę przez te sny. Na dodatek zdarza mi się obudzić w nocy i ponad dwie godziny wyjęte z życiorysu bo usnąć nie mogę

Cytat:
Napisane przez emdees Pokaż wiadomość
Bierzecie witaminy czy tylko kwas foliowy? Ja biorę femibion dla wczesnej ciąży o taki jak na obrazku. Później zamienię na jakieś z dha pewnie. Załącznik 7513311

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
Femibion, poprzednio brałam Pharmaton Matruelle ale chyba go już nie produkuja
Cytat:
Napisane przez Seawitch Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj u gina... Zrobił usg... I stwierdził, że na razie ŻADNYCH BADAŃ NIE TRZEBA. ŻE MAM ZA 3 TYGODNIE PRZYJŚĆ, TO WTEDY STWIERDZIMY CZY ZARODEK ŻYJE. No jasny gwint, ani bety ani nic, po prostu ZOBACZYMY CZY ŻYJE. Jestem zła jak cholera, po prostu witki mi opadły. No i że około 5 tygodnia, to wiedziałam... Niekoniecznie kobieta po poronieniu chce takie teksty słyszeć Dziewczyny, a u Was gin jak się zachowywał około 5 tygodnia? Takie teksty są normalne? Że badania itp później, bo i tak nie wiadomo czy przeżyje?
Ja bym zmieniła, u gina się trzeba czuć komfortowo, ufać mu a nie żeby Ci taki nieczuły typ potęgował stres
Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Ja mam wizyte dopiero 15 maja nie wiem jak wytrzymam

Witamin zadnych nie biore i nie zamierzam. Jedynie kwas foliowy. Uwazam ze wystarczy sie dobrze odzywiac.



Ide dzis do lekarza bo chyba przez odstawienie antybiotyku wraca mi angina ;/
Ja też następna mam 15.05 ale to dlatego że mój lekarz nie miał wcześniej terminu. Powiedzial że dla swojego spokoju żebym sobie w międzyczasie poszła przynajmniej raz do Luxmedu żeby potwierdzić że wszystko ok
Cytat:
Napisane przez emdees Pokaż wiadomość
Dziewczyny gratuluję serduszek!
Aronia123 mi z usg w 6+3 wychodzi że maleństwo ma 0,61 cm. To twój jest większy

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
Mój na 6t3d miał 0,59mm

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Gratuluję wszystkim serduszek . To chyba takie pierwsze namacalne potwierdzenie,że jest ok, więc na pewno uspokaja.

Ja jeszcze do jutra po południu muszę wytrzymać, jakoś ten czas od wizyty do wizyty strasznie wolno płynie
I cały czas się martwię,żeby wszystko było ok. Powiedziałam o tym kumpeli,że ten strach to mi chyba do porodu aż zostanie to powiedziała :"Nie do porodu, do końca życia, matki tak mają".

Mnie dzisiaj od rana zgaga daje popalić, masakra, jakby mi przełyk płonął, ratuję się migdałami, trochę pomagają.

Apetytu od wczoraj na nic nie mam, najchętniej nic bym nie jadła, ale wiadomo trzeba się zmusić dla fasolki
Ja to przy pierwszej ciąży doszłam do wniosku że się uspokoję jak mnie za parędziesiąt lat (taki mam plan) pochowają i ani godziny wcześniej
Cytat:
Napisane przez kandao Pokaż wiadomość
Gratuluję wszystkim serduszek super uczucie. I jak fajnie ze wszystko okej która z Was wybiera się na badania prenatalne? Witamy. U Nas dzień zaczął się godzinkę temu kiedy to obudziło mnie moje pierworodne z ochota na zabawę.
U mnie niestety mdłości dają górę, ech, jeszcze jakieś 4-5 tygodni ( o ile ta ciąża potraktuje mnie łagodnie jak 1 ) Ja wizytę mam też jutro ale o 11.40. Moja w sumie pierwsza ale od testu do wizyty minie ok. 3 tygodni. Ale chciałam żeby to było właśnie jutro, bo mamy rocznicę ślubu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja robiłam poprzednio, w dwóch różnych miejscach (tak jestem histeryczka i paranoikiem) i teraz też zrobię
Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Kurczę dziewczyny, od wczoraj od rana mam takie bóle skurczowe jak przed okresem. Przychodzą i odchodzą, nie są jakieś bardzo silne, ale teraz już są częste. wczoraj jeszcze nie panikowałam, ale dzisiaj chyba zaczynam na razie odpuściłam sobie gotowanie, wzięłam nospę i leżę, dopóki nie plamię ani nic to nie będę nigdzie jechać, ale trochę się martwię.... Mam nadzieję, że to zupełnie normalne skurcze macicy, albo wręcz jelit i że nic się złego nie dzieje. Ale jak byłam do tej pory zupełnie spokojna i dni między jedną a drugą wizytą mi mijały szybko, to dziś mam wrażenie, że do czwartku cała wieczność minie.....
U mnie niestety takie bóle skurczowe codziennie, jadę cały czas na duphastonie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
bloguję https://nailpolishaddiction.wordpress.com/
CAR0LKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-25, 11:44   #625
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

I nie musisz mieć skierowania? Bo weszłam na stronę tego Olsztyna i napisane jest ze jest wymagane skierowanie na którym przedstawione są wskazania do skorzystania z tego programu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-25, 11:46   #626
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez CAR0LKA Pokaż wiadomość
Parę dni nie wchodziłam bo nie bardzo miałam czas i na telefonie pokazało mi prawie 20 stron do czytania
Gratuluję dobrych wyników Dziewczęta
Ja byłam wczoraj u gina, jest serduszko

Piona



Mnie się też jakieś takie głupoty snia że pojęcia nie mam skąd mój mózg to bierze, jacyś ludzie których wieki na oczy nie widziałam, dziwne sytuacje. Najgorsze jest to że taka mało wypoczęta się budzę przez te sny. Na dodatek zdarza mi się obudzić w nocy i ponad dwie godziny wyjęte z życiorysu bo usnąć nie mogę


Femibion, poprzednio brałam Pharmaton Matruelle ale chyba go już nie produkuja

Ja bym zmieniła, u gina się trzeba czuć komfortowo, ufać mu a nie żeby Ci taki nieczuły typ potęgował stres

Ja też następna mam 15.05 ale to dlatego że mój lekarz nie miał wcześniej terminu. Powiedzial że dla swojego spokoju żebym sobie w międzyczasie poszła przynajmniej raz do Luxmedu żeby potwierdzić że wszystko ok

Mój na 6t3d miał 0,59mm



Ja to przy pierwszej ciąży doszłam do wniosku że się uspokoję jak mnie za parędziesiąt lat (taki mam plan) pochowają i ani godziny wcześniej

Ja robiłam poprzednio, w dwóch różnych miejscach (tak jestem histeryczka i paranoikiem) i teraz też zrobię

U mnie niestety takie bóle skurczowe codziennie, jadę cały czas na duphastonie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratuluję serduszka ☺

Ja mam dziś kiepski dzień, zwróciłam już chyba wszystko co zjadłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-25, 11:49   #627
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Carolka gratuluję serduszka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-25, 11:53   #628
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
I nie musisz mieć skierowania? Bo weszłam na stronę tego Olsztyna i napisane jest ze jest wymagane skierowanie na którym przedstawione są wskazania do skorzystania z tego programu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie musze
Pytałam
I na stro ie też pisze,że wcześniej było dla kobiet od 35rz i dla mlodszych ktore mialy wskazania a teraz dzieki temu programowi może skorzystać każdy bezpłatnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-25, 11:54   #629
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

O no widzisz. Wszędzie gdzie ja wchodzę jest ze trzeba mieć skierowanie i wymienione kryteria które trzeba spełnić. Dasz link tam gdzie idziesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-25, 11:57   #630
CAR0LKA
Rozeznanie
 
Avatar CAR0LKA
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 786
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Tak w temacie badań to w sumie zawsze warto poszukać jakichs programów w swojej okolicy, my np "niepotrzebnie" płaciliśmy za niektóre szczepienia bo dopiero po fakcie doszukalam się paru darmowych programów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
bloguję https://nailpolishaddiction.wordpress.com/
CAR0LKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-03 10:26:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:39.