Aknegenność- pomoc w wyborze kosmetyków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-27, 10:38   #1
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 509

Aknegenność- pomoc w wyborze kosmetyków


Od wielu lat borykałam się z problemem mojej cery. Nie byłam pewna, czy reakcja mojej skóry na dany kosmetyk, to alergia, czy zapychanie. Po kilku godzinach od nałożenia np. różu, na moich policzkach pojawiały się małe oraz duże krosty ropne, do tego miejsce było mocno zaczerwienione, podrażnione i niesamowicie piekło. I co dziwne, moja skóra w taki sam sposób zareagowała na krem Cetaphil DHA, który jest niekomedogenny, oraz nawet zwykłą maść z witaminą A
Teraz już wiem, ze jest to aknegenność, a nie komedogenność, czyli specyficzna reakcja skóry na dany składnik, pojawiająca się kilka godzin po nałożeniu danego kosmetyku. Dzięki temu zrozumiałam, dlaczego nie potrafiłam znaleźć różu do policzków, który by mnie nie podrażniał- czerwony pigment- najbardziej aknegenna substancja. Dlaczego nie mogę stosować maść z witaminą A- posiada lanolinę.
Mam jednak pytanie. Zakupiłam mgiełkę Mac Fix plus i odnoszę wrażenie, że albo jest aknegenna, albo wzmaga aknegenne działanie innych kosmetyków (min różu do policzków, rozświetlaczy- które do tej pory były dla mnie bezpieczne)
Proszę o radę, jakich kosmetyków nie używać, na co zwracać uwagę itp.
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-27 11:38:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:16.