Mamy październikowe 2018 cz. II - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-05-12, 11:00   #1861
So_close
Jedi
 
Avatar So_close
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 721
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. II

Cytat:
Napisane przez bajka775 Pokaż wiadomość
No właśnie księża w dzisiejszych czasach mają różne "widzi mi się" często niezgodne z istotą wiary i myślę że to główny powód który odsuwa ludzi od kościoła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na pewno nie powinien odmawiać dziecku chrztu. Jednak pozostaje pytanie o sens tego, skoro rodzice będą przekazywać dziecku swoje poglądy To są trudne kwestie i ja się akurat księżom w tym temacie nie dziwię za bardzo
So_close jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-12, 11:01   #1862
bajka775
Zadomowienie
 
Avatar bajka775
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 060
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. II

Cytat:
Napisane przez So_close Pokaż wiadomość
Ja cieszyłam się nie na prezenty, a na to że będę mogła jak moja siostra przyjmować komunię po mszy a z prezentów dostałam stówkę i komplet łańcuszka i kolczyków i wcale nie czułam się gorsza od innych.
Teraz dziecku ateistów wystarczy w okresie komunijnym kupić drogi prezent i nie poczuje różnicy. Ja zamierzam wyjechać na wypasione wakacje
Też pamiętam że cieszyłam się z tego że bede mogła przyjmować komunię. Myślę że w tym wieku to kwestia tego czy rodzina jest wierząca i potrafi Ci ta wiarę przekazać tak żebyś zrozumiał jej istotę, bo jeśli nikt takiemu małemu dziecku tego nie wytłumaczy no to faktycznie będą dla niego istotne tylko prezenty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
B + P

10.08.2007
11.01.2015
14.08.2016
bajka775 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-12, 11:11   #1863
So_close
Jedi
 
Avatar So_close
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 721
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. II

Cytat:
Napisane przez bajka775 Pokaż wiadomość
Też pamiętam że cieszyłam się z tego że bede mogła przyjmować komunię. Myślę że w tym wieku to kwestia tego czy rodzina jest wierząca i potrafi Ci ta wiarę przekazać tak żebyś zrozumiał jej istotę, bo jeśli nikt takiemu małemu dziecku tego nie wytłumaczy no to faktycznie będą dla niego istotne tylko prezenty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I właśnie o to się rozchodzi, że niewierzący rodzice posyłają dzieci do chrztu czy do komunii No nie ma bata, nie przekażą dziecku wiary katolickiej, bo mają inne przekonania.
Niestety, ale jak ktoś zna temat to wie, że chrzest i pozostałe sakramenty nie zapewniają zbawienia i pójścia do Nieba, jeśli ktoś nie wierzy lub jest np. złym człowiekiem a ludzie to robią na "w razie co"

Edytowane przez So_close
Czas edycji: 2018-05-12 o 11:12
So_close jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-12, 11:26   #1864
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. II

Cytat:
Napisane przez So_close Pokaż wiadomość
Tak czy inaczej to wydarzenie duchowe, a przynajmniej takie powinno być. Co mają do tego drogie prezenty, nie związane w ogóle z religia? To nie urodziny. Z reszta Kościół ma podobne stanowisko w tej kwestii, ale co ma zrobić, skoro z dni takich jak chrzest czy komunia społeczeństwo robi świecka tradycje?
Gdyby nie ta tradycja, sporo osób w ogóle by tego nie robiła. Ale może wtedy Kościół by się zmienił na lepsze?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie widzę nic złego w prezentach z okazji ważnych wydarzeń, ale uważam, że te prezenty powinny być symboliczne, tudzież pamiątką a sama komunia jest tradycją wywodzącą się z religii katolickiej.

Temat wiary to każdego indywidualna sprawa, ja mam potrzebę wiary, mnie rodzice wychowali w katolicyzmie i zamierzam tą wiarę kontynuować w swojej rodzinie, gdyby tego nie zrobili to podejrzewam, że miałabym problem samemu podjąć decyzję bo niby jak to ma się odbyć... siadam, przeglądam i wybieram co mi najbardziej pasuje? kiedy? jak dorosnę?
Uważam, że to co zaszczepią rodzice jest najważniejsze i ukierunkowuje dziecko w dalszym życiu i poglądach, samym podejściu do życia a pozostawianie mu samemu wybór to tak jak pozbyć się odpowiedzialności za kierunek rozwoju duchowego dziecka. Uważam, że od małego należy w wierze wychowywać, w wierze takiej do jakiej my sami jesteśmy przekonani, czy to katolicyzm czy każda inna.
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-12, 11:35   #1865
Esti10
Zakorzenienie
 
Avatar Esti10
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 12 807
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. II

Cytat:
Napisane przez bajka775 Pokaż wiadomość
Hmmm z tego co kojarzę ważne żeby chrzestni byli katolikami i oni kiedy trzymają dziecko do chrztu to przysięgają. Wiadomo że nikt Cię nie zmusi żebyś przysięgała coś w co nie wierzysz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No wlasnie tak nie jest nie trzeba byc katolikiem zeby byc chrzestnym tzn wtedy nazywa sie to Swiadek chrztu trzymasz dziecko stoisz na srodku ale nic nie musisz przysiegac
Tzn wiem to z wlasnego doswiadczenia juz tlumacze ja jestem z Kosciola Protestanckiego a moj z Katolickiego ale raczej nie uznaje zasad swojego kosciola .
Jego sioostra poprosila go o bycie chrzestnym i powiedzial,ze nie skoro nie chodzi do tego kosciola nie czuje tego to nie bedzie stac i klamac . No i sie okazalo,ze istnieje takie cos jak swiadek chrztu i ok wtedy sie zgodzil
Mnie rok temu tez poprosila ale ja odmowilam ogolem sie zdziwilam,ze to zrobila wiedzac ze jestem calkiem z innego kosciola i ze raczej nie bedzie dla mnie to sytuacja zbyt komfortowa . Wiadomo jej brat wychowal sie w takim kosciele wiec dla niego to tez inna sytuacja .
Ja odmowilam bo nie czulam jakos tego zeby tam stac mimo,ze nie musze nic przysiegac .Oczywiscie byly teksty ze odmawiam dziecku ze bedzie przykro itd Ja mowie no dziecko to nawet nie wie o co chodzi i na pewno przykro nie bedzie . Wiec kultualnie odmowilam i poprosilam zeby zrozumiala moje podejscie . Moze gdyby nie miala nikogo innego z rodziny to bym sie nad tym zastanowila a tak no majac pelno innych opcji wiedzialam,ze nie zostanie na lodzie
A robic cos wbrew sobie tylko po to zeby zaspokoic czyiś wymysl uwzam za bezsens
__________________
Jesteśmy razem od 01.06.2001
Zaręczyny były 06.06.2007
Nasz Ślub odbył się 05.06.2010
Esti10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-12, 11:56   #1866
So_close
Jedi
 
Avatar So_close
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 721
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. II

Cytat:
Napisane przez wiola_p Pokaż wiadomość
Nie widzę nic złego w prezentach z okazji ważnych wydarzeń, ale uważam, że te prezenty powinny być symboliczne, tudzież pamiątką a sama komunia jest tradycją wywodzącą się z religii katolickiej.
Mówiąc tradycja świecka, miałam na myśli robienie czegoś dla samej tradycji, a nie z potrzeby duchowej. Komunia jest przede wszystkim ważnym sakramentem, a nie tradycją samą w sobie Prezenty jako pamiątki ok, ale nikt mi nie wmówi że kupno roweru czy tableta nie odciąga dziecka od istoty tego dnia.

Esti zgadzam się w 100%.

Dziewczyny, macie jakieś informacje albo opinie o foteliku Joie Every Stage? jest ponoć od 0-36 kg i ma dobre wyniki testów.
So_close jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-12, 12:10   #1867
awusia
Zadomowienie
 
Avatar awusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 700
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. II

Dziewczyny! Pomocy! Przy chodzeniu bola mnie pachwiny. Moja lekarka nie odbiera. Czy to moze byc jakis problem ze spojeniem lonowym czy cos? Dramatu nie ma ale mam mega dyskomfort.. moze to moja rwa kulszowa jakas dziwna w ciazy.. juz glupieje na maxa.m

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

awusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-12, 12:17   #1868
paula1010
Zadomowienie
 
Avatar paula1010
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 097
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. II

Ja się zgadzam w 100% z so_close. Ja i TŻ jesteśmy ochrzczeni, 4 lata temu mieliśmy ślub kościelny. Niestety 1.5 roku temu straciłam swojego ukochanego Tatę, nie chce napisać, że się obraziłam na Pana Boga, złożyło się na to kilka innych czynników, to na jakich księży trafiłam w tym strasznie trudnym okresie, zgubiłam gdzieś tą wiarę i przekonanie, że Bóg jest dobry i sprawiedliwy... temat samego Kościoła jako instytucji jest dla mnie niesamowicie frustrujący... nasz synek ma 1.5 roku i nie jest ochrzczony, w nosie mam to co myślą albo mówią inni, jeśli to ja mam go zaprowadzić przez ten ołtarz to sama muszę w to wierzyć, nie twierdzę, że go nigdy nie ochrzczę, może kiedyś sama wrócę na tą drogę i wtedy z pełną radością i świadomością ochrzczę swoje dzieci... a jeśli nie, to same podejmą decyzje w przyszłości...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
paula1010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-12, 12:30   #1869
lianeska
Zakorzenienie
 
Avatar lianeska
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 13 930
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. II

Cytat:
Napisane przez awusia Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Pomocy! Przy chodzeniu bola mnie pachwiny. Moja lekarka nie odbiera. Czy to moze byc jakis problem ze spojeniem lonowym czy cos? Dramatu nie ma ale mam mega dyskomfort.. moze to moja rwa kulszowa jakas dziwna w ciazy.. juz glupieje na maxa.m

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
leż i odpoczywaj.. jak ci nie przejdzie podjedź na IP, niech spojrzą czy wszystko ok byś była spokojna
ponoc to normalne w 2 trymestrze ale..lepiej dmuchać na zimne
__________________

ℒℴѵℯ ..
lianeska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-12, 13:12   #1870
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. II

Cytat:
Napisane przez awusia Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Pomocy! Przy chodzeniu bola mnie pachwiny. Moja lekarka nie odbiera. Czy to moze byc jakis problem ze spojeniem lonowym czy cos? Dramatu nie ma ale mam mega dyskomfort.. moze to moja rwa kulszowa jakas dziwna w ciazy.. juz glupieje na maxa.m

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mnie pod koniec 3 miesiaca bolalo i w sumie do dzis jak duzo pochodze to boli...
lekarz kazał nie przemeczac sie a jak boli to leżec i pic nospe, poleż i odpocznij kilka godzin, jak dalej bedzie bolało to jedz na izbe
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-12, 13:26   #1871
Apola88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 664
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. II

Cytat:
Napisane przez awusia Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Pomocy! Przy chodzeniu bola mnie pachwiny. Moja lekarka nie odbiera. Czy to moze byc jakis problem ze spojeniem lonowym czy cos? Dramatu nie ma ale mam mega dyskomfort.. moze to moja rwa kulszowa jakas dziwna w ciazy.. juz glupieje na maxa.m

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wlasnie dzis mialam w aplikacji ciążowej o tych bòlach. Jak przejdzie po odpoczynku to wszystko ok. I jak nie ma innych objawów niepokojących to napewno te więzadla. Ale jak nie przejdzie to leć na IP. Oby przeszlo trzymam kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Apola88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-12, 13:27   #1872
Mila 23
Rozeznanie
 
Avatar Mila 23
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: K.....
Wiadomości: 728
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. II

Cytat:
Napisane przez paula1010 Pokaż wiadomość
Ja się zgadzam w 100% z so_close. Ja i TŻ jesteśmy ochrzczeni, 4 lata temu mieliśmy ślub kościelny. Niestety 1.5 roku temu straciłam swojego ukochanego Tatę, nie chce napisać, że się obraziłam na Pana Boga, złożyło się na to kilka innych czynników, to na jakich księży trafiłam w tym strasznie trudnym okresie, zgubiłam gdzieś tą wiarę i przekonanie, że Bóg jest dobry i sprawiedliwy... temat samego Kościoła jako instytucji jest dla mnie niesamowicie frustrujący... nasz synek ma 1.5 roku i nie jest ochrzczony, w nosie mam to co myślą albo mówią inni, jeśli to ja mam go zaprowadzić przez ten ołtarz to sama muszę w to wierzyć, nie twierdzę, że go nigdy nie ochrzczę, może kiedyś sama wrócę na tą drogę i wtedy z pełną radością i świadomością ochrzczę swoje dzieci... a jeśli nie, to same podejmą decyzje w przyszłości...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo współczuję straty. Obawiam się że nie długo czeka mmie to samo. Nie wiem jak sobie radzić. Tyle że tata jest bardzo trudnym człowiekiem a jako tata niestety nie do końca sie sprawdził. Ale nadal to jest mój tata. I kocham go bardzo tylko że córka zawsze malo go interesowała. U mas w rodzinie wszyscy żyją. Nawet dziadkowie i nie mam doświadczenia w takich sytuacjach...
Cytat:
Napisane przez awusia Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Pomocy! Przy chodzeniu bola mnie pachwiny. Moja lekarka nie odbiera. Czy to moze byc jakis problem ze spojeniem lonowym czy cos? Dramatu nie ma ale mam mega dyskomfort.. moze to moja rwa kulszowa jakas dziwna w ciazy.. juz glupieje na maxa.m

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przemeczylas się ? Za dużo moze chodziłas? Odpoczywaj
W razie czego jedź na IP.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Słuchanie jest ważniejsze niż mówienie. Gdyby to nie było prawdą, Bóg nie dał by nam dwoje uszu
i tylko jednych ust.
Robert Kiyosaki - "Bogaty ojciec biedny ojciec"

Zapuszczam wloski, gubie zbedne kilogramy- dbam o siebie
Mila 23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-12, 14:07   #1873
So_close
Jedi
 
Avatar So_close
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 721
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. II

Cytat:
Napisane przez Mila 23 Pokaż wiadomość
Bardzo współczuję straty. Obawiam się że nie długo czeka mmie to samo. Nie wiem jak sobie radzić. Tyle że tata jest bardzo trudnym człowiekiem a jako tata niestety nie do końca sie sprawdził. Ale nadal to jest mój tata. I kocham go bardzo tylko że córka zawsze malo go interesowała. U mas w rodzinie wszyscy żyją. Nawet dziadkowie i nie mam doświadczenia w takich sytuacjach...
Wiem i rozumiem co czujesz, ja straciłam tatę w zeszłym roku.
W razie gdybyś potrzebowała pogadać, wal śmiało na PW.
Jestem z wykształcenia psychologiem, więc postaram się pomóc w razie czego

Awusia mam nadzieję, że to nic groźnego i przejdzie. Sama mam czasem dziwne bóle w pachwinach i tam z tyłu
So_close jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-12, 14:10   #1874
awusia
Zadomowienie
 
Avatar awusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 700
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. II

Dzieki dziewczyny!
Troche mnie boli jak siedze i stoje i leze jest dyskomfort. Ostatnio jestem bardziej aktywna.. dziwne ze mnie nie bolalo w gorach... Nie jest strasznie ale dziwnie.. i chodze jak paralitka.. a na dzisiaj bylo zaplanowane ogarnianie domu i spotkania ze znajomymi. TZ sam ogarnia a ja leze..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

awusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-12, 14:13   #1875
Apola88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 664
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. II

Tez mam czasem takie bole wlasnie w pachwinach i wtedy chodzę troche okrakiem hehe klade sie i przechodzi. Zawsze to mam jak pochodze wiecej czy postoje od wysiłku. To pewnie normalne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Apola88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-12, 14:49   #1876
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. II

Cytat:
Napisane przez Suqub Pokaż wiadomość
Niestety ja też. Jak pytanie było na innej grupie ile dać na komunie to tysiak padało jako najmniejsza kwota dla mnie to jest duuuuuuze przegięcie.
Bez przesady tyle to się nawet dorosłym ludziom na ślubie nie daje w kopertę a dziecku na komunię by niektórzy chcieli nie wiadomo co sprezentować.


Ja od dwóch dni mam bóle kręgosłupa w odcinku piersiowym . Po nocy przeszło a teraz znowu zaczyna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-12, 15:08   #1877
awusia
Zadomowienie
 
Avatar awusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 700
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. II

W przyszlym roku ide na komunie chrzesnicy i juz sie glowie co kupic. Kasy nie uznaje dla dzieci. Kasa sie rozejdzie.. starszej kupilismy z rodzicami trampoline najlepszy prezent ever. Mloda ma wszystko ale tez bede celowac w cos sportowego.. rolki czy narty.. 1k to wg mnie przesada..
Przytocze Wam historie rodzinna. Mama bratu probowala tydzien tlumaczyc ze nie prezenty sa wazne na komunie, zeby sie nie smucil jak nic nie dostanie ze chodzi o pana jezusa, ze to specjalny dzien, ze spotka rodzine itd co on skwitowal.. masz racje, prezenty sie nie licza: KASA SIE LICZY! Kurtyna!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

awusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-12, 16:45   #1878
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. II

Cytat:
Napisane przez bajka775 Pokaż wiadomość
LOL nie wiem kto tyle daje na komunię chyba chrzestni My od gości na wesele tyle nie dostawaliśmy:p chyba że to jakiś inny rejon i inne zwyczaje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------

No właśnie księża w dzisiejszych czasach mają różne "widzi mi się" często niezgodne z istotą wiary i myślę że to główny powód który odsuwa ludzi od kościoła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety to były różne rejony. Chyba chodzi o rodzinne zwyczaje. Albo po prostu pokaże na co mnie stać
Cytat:
Napisane przez awusia Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Pomocy! Przy chodzeniu bola mnie pachwiny. Moja lekarka nie odbiera. Czy to moze byc jakis problem ze spojeniem lonowym czy cos? Dramatu nie ma ale mam mega dyskomfort.. moze to moja rwa kulszowa jakas dziwna w ciazy.. juz glupieje na maxa.m

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odpocznij. Ja np po marszu 5 km to zawsze odczuwam ból w pachwinach albo jak dużo chodzę. W sumie to już nawet nie reaguje na to.

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Bez przesady tyle to się nawet dorosłym ludziom na ślubie nie daje w kopertę a dziecku na komunię by niektórzy chcieli nie wiadomo co sprezentować.


Ja od dwóch dni mam bóle kręgosłupa w odcinku piersiowym . Po nocy przeszło a teraz znowu zaczyna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No serio. Ludzie mówili po prostu, że dają tyle na ile ich stać. Widać nie chodzi o komunie a aby się pokazać.

---------- Dopisano o 17:22 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

Cytat:
Napisane przez awusia Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny!
Troche mnie boli jak siedze i stoje i leze jest dyskomfort. Ostatnio jestem bardziej aktywna.. dziwne ze mnie nie bolalo w gorach... Nie jest strasznie ale dziwnie.. i chodze jak paralitka.. a na dzisiaj bylo zaplanowane ogarnianie domu i spotkania ze znajomymi. TZ sam ogarnia a ja leze..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przy dłuższym chodzeniu to takie normalne jest. Później oby nie dopadła się ta dolegliwość, że krocze niesamowicie boli. Ja wtedy bałam się o rozejscie spojenia.

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Cytat:
Napisane przez awusia Pokaż wiadomość
W przyszlym roku ide na komunie chrzesnicy i juz sie glowie co kupic. Kasy nie uznaje dla dzieci. Kasa sie rozejdzie.. starszej kupilismy z rodzicami trampoline najlepszy prezent ever. Mloda ma wszystko ale tez bede celowac w cos sportowego.. rolki czy narty.. 1k to wg mnie przesada..
Przytocze Wam historie rodzinna. Mama bratu probowala tydzien tlumaczyc ze nie prezenty sa wazne na komunie, zeby sie nie smucil jak nic nie dostanie ze chodzi o pana jezusa, ze to specjalny dzien, ze spotka rodzine itd co on skwitowal.. masz racje, prezenty sie nie licza: KASA SIE LICZY! Kurtyna!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja dałam kasę bo mały powiedział na co zbiera więc dolozylam swoją cegiełke.

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Cytat:
Napisane przez So_close Pokaż wiadomość
Mówiąc tradycja świecka, miałam na myśli robienie czegoś dla samej tradycji, a nie z potrzeby duchowej. Komunia jest przede wszystkim ważnym sakramentem, a nie tradycją samą w sobie Prezenty jako pamiątki ok, ale nikt mi nie wmówi że kupno roweru czy tableta nie odciąga dziecka od istoty tego dnia.

Esti zgadzam się w 100%.

Dziewczyny, macie jakieś informacje albo opinie o foteliku Joie Every Stage? jest ponoć od 0-36 kg i ma dobre wyniki testów.
Słyszałam, że dziecko jak już większe to nie mieści się w tym foteliku.
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-12, 16:51   #1879
So_close
Jedi
 
Avatar So_close
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 721
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. II

Cytat:
Napisane przez Suqub Pokaż wiadomość
Słyszałam, że dziecko jak już większe to nie mieści się w tym foteliku.
Ja doczytałam, że po ok. 3 latach mieści się już raczej tylko przodem, ale zależy od wzrostu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
So_close jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-12, 17:13   #1880
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. II

IMG_2716.jpg pozdrawiam dziewczyny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-12, 17:50   #1881
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. II

Cytat:
Napisane przez xxboo Pokaż wiadomość
Załącznik 7533026 pozdrawiam dziewczyny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Szalejesz
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-12, 18:22   #1882
chupacabra88
Zadomowienie
 
Avatar chupacabra88
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 384
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. II

Kupiliśmy wózek IMG_20180418_145724.jpeg

Wysłane z mojego HTC Desire 10 lifestyle przy użyciu Tapatalka
__________________

Żona - 27.08.2016 r.
Mama - styczeń 2017 r.
chupacabra88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-12, 18:24   #1883
Tenebre
Rozeznanie
 
Avatar Tenebre
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 938
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. II

Melduję się po wizycie.
Nasz dzieciaczek chyba nie lubi zdjęć (ma to po tacie) i się pięknie ułożył na brzuszku z pupą do góry. Ale ginekolog go uparcie szturchała i na 80% wyszło, że będzie Adaś.
Dziś według OM mam 16t2d, według usg 16t6d, maluch waży 170g, sporo pomiarów też ma zrobione, wszystko jest ok i zdrowo rośnie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 32266311_1906695476042210_6683921749207154688_n.jpg (91,4 KB, 61 załadowań)
Tenebre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-12, 18:56   #1884
bambusiek
Zakorzenienie
 
Avatar bambusiek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 8 252
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. II

Cytat:
Napisane przez chupacabra88 Pokaż wiadomość
Kupiliśmy wózek Załącznik 7533116

Wysłane z mojego HTC Desire 10 lifestyle przy użyciu Tapatalka


Cytat:
Napisane przez Tenebre Pokaż wiadomość
Melduję się po wizycie.
Nasz dzieciaczek chyba nie lubi zdjęć (ma to po tacie) i się pięknie ułożył na brzuszku z pupą do góry. Ale ginekolog go uparcie szturchała i na 80% wyszło, że będzie Adaś.
Dziś według OM mam 16t2d, według usg 16t6d, maluch waży 170g, sporo pomiarów też ma zrobione, wszystko jest ok i zdrowo rośnie.
Super
---------------------
Mąż robi właśnie pizzę
Wczoraj miałyśmy babskie spotkanie w 3 ciężarne i do 2 w nocy gadałyśmy niby odespałam rano, ale już ziewam :P
__________________
T. 16.1.12
Z. 30.6.14
A. 7.2.17
G. 9.1O.18
bambusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-12, 19:12   #1885
lykki
Zadomowienie
 
Avatar lykki
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 044
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. II

Chupacabra88 - super wozek!! To bebetto42?

Tenebre - super wieści!

A ja zaliczyłam pogrillowe rzyganko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lykki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-12, 19:22   #1886
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. II

Boszzzz dziewczyny ja właśnie po grillu, jutro komunia. Ja to przez weekend 5kg na plusie będę miała :/
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-12, 19:26   #1887
lykki
Zadomowienie
 
Avatar lykki
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 044
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. II

Cytat:
Napisane przez Suqub Pokaż wiadomość
Boszzzz dziewczyny ja właśnie po grillu, jutro komunia. Ja to przez weekend 5kg na plusie będę miała :/
Oj tam oj tam, bedzie ok, raz nie zawsze!! ja dzis po grillu rzyganko, ale co pojadlam to moje a teraz 15 krowek, ale pyyyyszne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lykki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-12, 19:34   #1888
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. II

Cytat:
Napisane przez lykki Pokaż wiadomość
Oj tam oj tam, bedzie ok, raz nie zawsze!! ja dzis po grillu rzyganko, ale co pojadlam to moje a teraz 15 krowek, ale pyyyyszne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja już nic nie wcisne chociaż oczy by chciały.
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-12, 19:51   #1889
chupacabra88
Zadomowienie
 
Avatar chupacabra88
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 384
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. II

Tenebre
Cytat:
Napisane przez lykki Pokaż wiadomość
Chupacabra88 - super wozek!! To bebetto42?

Tenebre - super wieści!

A ja zaliczyłam pogrillowe rzyganko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, to onyx tandem. Jest mniejszy i lżejszy już babetto.

Wysłane z mojego HTC Desire 10 lifestyle przy użyciu Tapatalka
__________________

Żona - 27.08.2016 r.
Mama - styczeń 2017 r.
chupacabra88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-12, 20:02   #1890
bambusiek
Zakorzenienie
 
Avatar bambusiek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 8 252
Dot.: Mamy październikowe 2018 cz. II

Ja usypiam còrę i zaraz czekam na pizzę. Chociaż pewnie zjem ledwo co, ale czując zapach robię się mocno głodna

Rano tak mi było jakoś niedobrze, że po raz pierwszy od kilku tygodni wymiotowałam przed i po śniadaniu
__________________
T. 16.1.12
Z. 30.6.14
A. 7.2.17
G. 9.1O.18
bambusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-18 19:56:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:36.