Mamy grudniowe 2018 ;) - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-05-29, 14:48   #1621
stokrotka2401
Raczkowanie
 
Avatar stokrotka2401
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 75
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Dziewczyny miałam iść w sobotę na wieczór panieński który miał się odbyć u jednej koleżanki w mieszkaniu plany się trochę zmieniły bo dziewczyny chcą iść jeszcze do Escape roomu-pokoju zagadek. Czytałam na ich stronie że jeśli jest jakaś osoba w ciąży to powinna to zgłosić przed zabawą. Nikt z tych osób jeszcze nie wie że jestem w ciąży a nie chciałabym im popsuć zabawy. Jeszcze nie byłam w takim miejscu więc tylko się domyślam jak się to odbywa ale mam małe wątpliwości czy tam iść.. nie chce rozczarować dziewczyn ani przyszłej panny młodej ale nie jestem pewna czy takie miejsce jest odpowiednie dla mnie w tym czasie. Czy wy byście poszły na taką imprezę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
stokrotka2401 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-29, 14:50   #1622
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Aa i termin porodu zmienił się na 28.12.2018

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-29, 14:53   #1623
Patrycja_1708
Zadomowienie
 
Avatar Patrycja_1708
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 347
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez juli_juli_a Pokaż wiadomość
U mnie OM 12 marca, a u Ciebie?

Wg ostatniego usg mam termin na 13.12, ale może po prostu dziec bardziej urósł
Trzymam sie raczej tego z OM, ale pojęcia nie mam kiedy mogłam zajść. Bo w ogóle w tym cyklu podobno nie miałam owulacji

Ja tylko mam nadzieje ze nie przenoszę do świąt
U mnie 11 marca. Termin mam taki sam jak w pierwszej ciąży A co najlepsze to zaszłam teraz rąk szybko że aż sama się dziwię bo 8 lat brania tabletek anty i gdy odstawiłam to po paru dniach juz zaszłam Lekarz mi mówił że napewno trochę czasu upłynie a tu taka niespodzianka.
Ja w 1 ciąży juz od 10 grudnia robiłam wszystko aby poród przyspieszyć i 15 grudnia urodziłam bo nie chciałam w święta w szpitalu siedzieć.
Teraz może też się uda przed świętami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patrycja_1708 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-29, 15:05   #1624
juli_juli_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 422
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez stokrotka2401 Pokaż wiadomość
Dziewczyny miałam iść w sobotę na wieczór panieński który miał się odbyć u jednej koleżanki w mieszkaniu plany się trochę zmieniły bo dziewczyny chcą iść jeszcze do Escape roomu-pokoju zagadek. Czytałam na ich stronie że jeśli jest jakaś osoba w ciąży to powinna to zgłosić przed zabawą. Nikt z tych osób jeszcze nie wie że jestem w ciąży a nie chciałabym im popsuć zabawy. Jeszcze nie byłam w takim miejscu więc tylko się domyślam jak się to odbywa ale mam małe wątpliwości czy tam iść.. nie chce rozczarować dziewczyn ani przyszłej panny młodej ale nie jestem pewna czy takie miejsce jest odpowiednie dla mnie w tym czasie. Czy wy byście poszły na taką imprezę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Byłam pare razy w takich pokojach. Raczej tam nie ma dużych zagrożeń dla ciężarnych.

Jedyne czego bym sie obawiała to ze będzie duszno (często te pokoje są bez okien) albo ze będzie w całkowitej ciemności (raz byłam w takim), wtedy łatwo sie potknąć czy w coś walnąc. Tak ze ewentualnie dopytaj jaki to typ pokoju.
Ale tak poza tym, to chyba nie ma przeszkód.
Sama chetnie sie wybiorę jak skończy sie mój przykaz siedzenia/leżenia
juli_juli_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-29, 15:10   #1625
CAR0LKA
Rozeznanie
 
Avatar CAR0LKA
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 786
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez Patrycja_1708 Pokaż wiadomość
U mnie 11 marca. Termin mam taki sam jak w pierwszej ciąży A co najlepsze to zaszłam teraz rąk szybko że aż sama się dziwię bo 8 lat brania tabletek anty i gdy odstawiłam to po paru dniach juz zaszłam Lekarz mi mówił że napewno trochę czasu upłynie a tu taka niespodzianka.
Ja w 1 ciąży juz od 10 grudnia robiłam wszystko aby poród przyspieszyć i 15 grudnia urodziłam bo nie chciałam w święta w szpitalu siedzieć.
Teraz może też się uda przed świętami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahahha ja miałam termin na 21.12 i cały czas się martwiłam że mi się dziec w święta urodzi. Od początku grudnia jak głupia po schodach latałam w górę i w dół a moje dziecko miało to w poważaniu. Na szczęście skończyło się na CC prawie w terminie (dzień przed) bo młody miał już ponad 4kg a nie było żadnych oznak zbliżania się porodu
Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Wróciłam od lekarza. Fasolka rośnie, ma już 2,4 cm Widziałam główkę, rączki i nogi i bijące serduszko Mam nagrane wszystko na pendrive. Według lekarza to 9tydzien4dni. Dał mi skierowanie na prenatalne. Będą za free w związku z moją tarczycą i Hashimoto. Plan jest taki żeby je wykonać a później gdyby coś wyszło nie tak to test Harmony. Na dziś według lekarza wszystko jest ok. Trochę odetchnelam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że wszystko ok i bardzo fajnie że dostajesz zdjęcia w takiej wersji 😊
Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
Juz po wizycie. Widzialam.maluszka i seduszko, wszystko z nim w porzadku, przeziernosc karkowa czy jakos tak tez niska. Macica tez ok.
Ale tak mnie babka wk... bo po tym ze jestem chuda i mam worli pod oczami stwoerdzila ze mam celiaklie i mam zakaz glutenu nabialu i cukru i jak to sama powiedziala "no moze jesc pani kasze z warzywami, przyzwyczai sie pani szybko" a z tego co mi wiadomo, mojej siostrze dietetyk tez, nie mozna przrchpdzic na diete bezglutenowa bez badan, a skierowania oczywiacie nie dala... no i caly czas gadala jaki straszny mam cukier na czczo (97- jakbym miala.120, 140 to ok no ale chyba troche przesadza) i ze wszystko w porzadku, nic zlego nie widzi ale w sumie to dziwne i chyba misze miec silny organizm skoro nie poronilam... WTF?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

No i nie wiem, nie jesc tego glutenu, jesc go...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najważniejsze że u maleństwa wszystko dobrze, ale lekarka mega dziwna z takimi tekstami. Może spróbuj iść do internisty po skierowania na badania zanim cokolwiek zmienisz w diecie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
bloguję https://nailpolishaddiction.wordpress.com/
CAR0LKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-29, 15:20   #1626
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez CAR0LKA Pokaż wiadomość

Najważniejsze że u maleństwa wszystko dobrze, ale lekarka mega dziwna z takimi tekstami. Może spróbuj iść do internisty po skierowania na badania zanim cokolwiek zmienisz w diecie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak to najwazniejsze, za tydz ide do mojej gin, zobacze co ona na to, internista raczej nic mi nie da, musialabym chyba gastrologa zaatakowac, pogadam pierwsze z moja gin, moze pokieruje mnie dalej. Tym bardziej ze zadnych objawow nie mam, a chuda, chuda bylam zawsze, mam to po mamie, po dzieciach dopiero kobiety w naszej rodzinie tyja, worki pod oczami, no taka moja uroda, tez mam od zawsze...



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-29, 15:48   #1627
CAR0LKA
Rozeznanie
 
Avatar CAR0LKA
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 786
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
Tak to najwazniejsze, za tydz ide do mojej gin, zobacze co ona na to, internista raczej nic mi nie da, musialabym chyba gastrologa zaatakowac, pogadam pierwsze z moja gin, moze pokieruje mnie dalej. Tym bardziej ze zadnych objawow nie mam, a chuda, chuda bylam zawsze, mam to po mamie, po dzieciach dopiero kobiety w naszej rodzinie tyja, worki pod oczami, no taka moja uroda, tez mam od zawsze...



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ech ja to się nigdy nie orientuje jakie są "przepisy" i czy do speclisty można iść tak po prostu czy najpierw do internisty po skierowanie. Mam w sumie tylko obczajone że do kardiologa mi skierowanie niepotrzebne bo tego lekarza "przerabiałam" w poprzedniej ciąży i w tej też już byłam na konsultacji. Jakby co to pamiętaj że w ciąży do specjalistów należy Ci się termin w ciągu bodajże 7 dni. A jak inne kobiety u Ciebie w rodzinie też chude i to u Was rodzinne to wogole nie ma co panikować




Kurcze, miałam mieć dziś relaks u kosmetyczki na mani i pedi a skończyło się tak, że przez pół wizyty musiałam wisieć na telefonie żeby niespodziewany problem wyjaśnić. Zamiast się relaksować najpierw słuchałam "prosimy czekać na połączenie z konsultantem" a potem się powstrzymywać żeby tego konsultanta nie zbluzgać bo mi nie mógł/chciał/potrafił pomoc. Koniec końców załatwiłam ale ciężko powiedzieć że wizyta spełniła swoją rolę terapeutyczna 🤣
Teraz się waham czy malować paznokcie hybryda czy nie (niby czytałam że wolno, ale jak głupia się waham). Przez to że się zdecydować nie mogłam to sobie odpuściłam malowanie u kosmetyczki (plus moje lakiery mam sprawdzone że mnie nie uczulają i dodatkowo się cykam używać teraz nowych marek). Strasznie mi się ciąża rzuciła na decyzyjność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
bloguję https://nailpolishaddiction.wordpress.com/
CAR0LKA jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-29, 15:51   #1628
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Aleksandria ja pracuję na gastroenterologii, a celiakia to mój konik troszkę i apeluję, nie odstawiaj glutenu bez badań. Masz Hashimoto, bielactwo, nieswoiste zapalenie jelit, jakąś inną chorobę autoimmunologiczną? Albo kogoś z celiakią w rodzinie? Jeśli na któreś pytania odpowiedź brzmi tak to owszem ryzyko jest większe, ale zanim wdroży się taką dietę, koniecznie trzeba mieć potwierdzoną celiakię, bo na diecie bezglutenowej nie mając celiakii można sobie zaszkodzić. Skierowania na badanie nie dostaniesz od rodzinnego czy ginekologa bo ono nie jest refundowane jak większość, odpłatnie koszt ok. 50zł. Ewentualnie jeśli dostałabyś skierowanie do gastro to wtedy można zlecić za free. A jeśli chciałabyś sama to trzeba zrobić przeciwciała przeciwko transglutaminazie tkankowej w klasie IgA i poziom całkowity IgA. To jest badanie przesiewowe, jeśli ono jest 10x powyżej normy, wtedy wskazuje na celiakię, ale wtedy trzeba zrobić gastroskopię i pobrac wycinki z dwunastnicy, albo w ostateczności zrobić badania genetyczne z krwi i dopiero kiedy dwie metody potwierdzają celiakię, to należy wdrożyć dietę. Żadna dieta na własną rękę, proszę

Edytowane przez kamaska
Czas edycji: 2018-05-29 o 15:55
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-29, 16:11   #1629
Patrycja_1708
Zadomowienie
 
Avatar Patrycja_1708
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 347
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez CAR0LKA Pokaż wiadomość
Ech ja to się nigdy nie orientuje jakie są "przepisy" i czy do speclisty można iść tak po prostu czy najpierw do internisty po skierowanie. Mam w sumie tylko obczajone że do kardiologa mi skierowanie niepotrzebne bo tego lekarza "przerabiałam" w poprzedniej ciąży i w tej też już byłam na konsultacji. Jakby co to pamiętaj że w ciąży do specjalistów należy Ci się termin w ciągu bodajże 7 dni. A jak inne kobiety u Ciebie w rodzinie też chude i to u Was rodzinne to wogole nie ma co panikować




Kurcze, miałam mieć dziś relaks u kosmetyczki na mani i pedi a skończyło się tak, że przez pół wizyty musiałam wisieć na telefonie żeby niespodziewany problem wyjaśnić. Zamiast się relaksować najpierw słuchałam "prosimy czekać na połączenie z konsultantem" a potem się powstrzymywać żeby tego konsultanta nie zbluzgać bo mi nie mógł/chciał/potrafił pomoc. Koniec końców załatwiłam ale ciężko powiedzieć że wizyta spełniła swoją rolę terapeutyczna 🤣
Teraz się waham czy malować paznokcie hybryda czy nie (niby czytałam że wolno, ale jak głupia się waham). Przez to że się zdecydować nie mogłam to sobie odpuściłam malowanie u kosmetyczki (plus moje lakiery mam sprawdzone że mnie nie uczulają i dodatkowo się cykam używać teraz nowych marek). Strasznie mi się ciąża rzuciła na decyzyjność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możesz malować bez problemu Jestem kosmetyczką i sama nie opuszczę aby co tydzień paznokci sobie nie zrobić a noszę żel juz kilka dobrych lat i nie zamierzam przestać Wygoda to przede wszystkim i wytrzymałość której zwykły lakier mi nie da. Ja teraz mam wstręt właśnie na zwykłe lakiery bo tak mi śmierdzą że aż mi niedobrze. Ale jestem juz na L4 wiec zapachy mnie juz nie drażnią


Wyobraźcie sobie że moja szefowa od wczoraj tylko gada wszystkim że ja to zrobiłam specjalnie i jak mogłam ich teraz zostawić jak tyle pracy jest Masakra jakaś. Oni są tak nienormalni że nawet nie mam zamiaru tam wracać po macierzyńskim. Ją w ogóle nie obchodzi że ktoś się źle czuje i źle znosi zapachy bo najważniejsze to aby ona zarabiała i tyle. Nerwy mam takie na nią że szok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patrycja_1708 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-29, 16:23   #1630
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez CAR0LKA Pokaż wiadomość
Ech ja to się nigdy nie orientuje jakie są "przepisy" i czy do speclisty można iść tak po prostu czy najpierw do internisty po skierowanie. Mam w sumie tylko obczajone że do kardiologa mi skierowanie niepotrzebne bo tego lekarza "przerabiałam" w poprzedniej ciąży i w tej też już byłam na konsultacji. Jakby co to pamiętaj że w ciąży do specjalistów należy Ci się termin w ciągu bodajże 7 dni. A jak inne kobiety u Ciebie w rodzinie też chude i to u Was rodzinne to wogole nie ma co panikować




Kurcze, miałam mieć dziś relaks u kosmetyczki na mani i pedi a skończyło się tak, że przez pół wizyty musiałam wisieć na telefonie żeby niespodziewany problem wyjaśnić. Zamiast się relaksować najpierw słuchałam "prosimy czekać na połączenie z konsultantem" a potem się powstrzymywać żeby tego konsultanta nie zbluzgać bo mi nie mógł/chciał/potrafił pomoc. Koniec końców załatwiłam ale ciężko powiedzieć że wizyta spełniła swoją rolę terapeutyczna 🤣
Teraz się waham czy malować paznokcie hybryda czy nie (niby czytałam że wolno, ale jak głupia się waham). Przez to że się zdecydować nie mogłam to sobie odpuściłam malowanie u kosmetyczki (plus moje lakiery mam sprawdzone że mnie nie uczulają i dodatkowo się cykam używać teraz nowych marek). Strasznie mi się ciąża rzuciła na decyzyjność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No bo to z tymi lekarzami skomplikowane, co ktory moze, kiedys myslalam ze kazdy moze co chce,ale popracowalam troche w sluzbie zdrowia i juz wiem ze to nie tak hop siup z ta celiaklia to mysle ze tylko gastrolog moze, z tymi 7 dniami to wiem Kamaska mnie kiedys oswiecila i dzieki temu ominela mnie koniecznosc endo prywatnie ale dobrze,ze o tym przypominasz
Kardiolog tez mnie czeka...
Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Aleksandria ja pracuję na gastroenterologii, a celiakia to mój konik troszkę i apeluję, nie odstawiaj glutenu bez badań. Masz Hashimoto, bielactwo, nieswoiste zapalenie jelit, jakąś inną chorobę autoimmunologiczną? Albo kogoś z celiakią w rodzinie? Jeśli na któreś pytania odpowiedź brzmi tak to owszem ryzyko jest większe, ale zanim wdroży się taką dietę, koniecznie trzeba mieć potwierdzoną celiakię, bo na diecie bezglutenowej nie mając celiakii można sobie zaszkodzić. Skierowania na badanie nie dostaniesz od rodzinnego czy ginekologa bo ono nie jest refundowane jak większość, odpłatnie koszt ok. 50zł. Ewentualnie jeśli dostałabyś skierowanie do gastro to wtedy można zlecić za free. A jeśli chciałabyś sama to trzeba zrobić przeciwciała przeciwko transglutaminazie tkankowej w klasie IgA i poziom całkowity IgA. To jest badanie przesiewowe, jeśli ono jest 10x powyżej normy, wtedy wskazuje na celiakię, ale wtedy trzeba zrobić gastroskopię i pobrac wycinki z dwunastnicy, albo w ostateczności zrobić badania genetyczne z krwi i dopiero kiedy dwie metody potwierdzają celiakię, to należy wdrożyć dietę. Żadna dieta na własną rękę, proszę
Wiedzialam,że na Ciebie mozna liczyc nie mam zamiaru odstawiac glutenu, tym bardziej ze zadnych objawow nie mam, wzdecia przecietne (porownywalne do domownikow) brak biegunek, wrecz bardziwj w kierunku zaparc, spadku masy ciala nie bylo, wrecz przez ponad 10 lat utrzymuje wage. Zadnej z wymienionych przez Ciebie chorob nie mam, no chyba ze po dokladniejszych badaniach tarczycy (ok20 czerwca) cos mi wyjdzie, ale endo poki co wykluczyl po dotychczasowych wynikach i usg. A tak poza tym tego glutenu u mnie nie ma za duzo, 2, 3 kanapki... makaronow jem malo, raczej wole kasze i ryze,ciasta i inne wypieki oprocz pizzy jakos mnie srednio kreca wiec jem sporadycznie. U mnie w labie pakiet na celiaklie kosztuje 320 zl, ale jest tam ich rroche wiecwj niz wymienilas, zobacze co powie moja gin, jak skieruje do gastro to dobrze, jak nie zaczne od badan ktore wymienilas moja siostra dietetyk (z certyfikatem na celiaklie) tez nie poleca odstawiania glutenu, a wrecz twierdzi ze celiakli nie mam, ciesze sie bardzo, ze udzielilas mi takiej odpowiedzi,fajnie uslyszec ze specjalista sie z nami zgadza. Dziekuje bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-29, 16:29   #1631
CAR0LKA
Rozeznanie
 
Avatar CAR0LKA
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 786
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez Patrycja_1708 Pokaż wiadomość
Możesz malować bez problemu Jestem kosmetyczką i sama nie opuszczę aby co tydzień paznokci sobie nie zrobić a noszę żel juz kilka dobrych lat i nie zamierzam przestać Wygoda to przede wszystkim i wytrzymałość której zwykły lakier mi nie da. Ja teraz mam wstręt właśnie na zwykłe lakiery bo tak mi śmierdzą że aż mi niedobrze. Ale jestem juz na L4 wiec zapachy mnie juz nie drażnią


Wyobraźcie sobie że moja szefowa od wczoraj tylko gada wszystkim że ja to zrobiłam specjalnie i jak mogłam ich teraz zostawić jak tyle pracy jest Masakra jakaś. Oni są tak nienormalni że nawet nie mam zamiaru tam wracać po macierzyńskim. Ją w ogóle nie obchodzi że ktoś się źle czuje i źle znosi zapachy bo najważniejsze to aby ona zarabiała i tyle. Nerwy mam takie na nią że szok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za info, ja uwielbiam hybrydy ale jak się dowiedziałam o ciąży to odstawiłam i tak się cały czas waham 😲 Normalnie sama sobie robię paznokcie ale taka miałam ochotę na relaks że ktoś za mnie zrobi a przez to wiszenie na fonie dupa z tego była. Korzyść jest taka że mam zrobione skórki itp więc jak malować to od kopa 😉


Szefowa się nie przejmuj bo nie warta takimi ludźmi. Swoją drogą to ja nie rozumiem takiego podejścia do podwładnego, ja zawsze jak mi któraś dziewczyna zgłaszała że jest w ciąży to po prostu z nią siadałam, ustalam ile będzie chciała pracować jak będzie się czuła dobrze ale i tak od razu ustalaliśmy tez plan natychmiastowego szkolenia zastępstwa bo ciąża to taka trochę bomba odbezpieczona i nigdy nie wiadomo kiedy l4 okaże się konieczne.
I swoją drogą można mieć oczywiście zawsze własne zdanie że ktoś idzie na l4 a nie musi ale mega niepoważne jest jak szef coś takiego komentuje publicznie.
Rozpisałam sie, a w sumie miałam napisać że tylko z korzyścią dla Twoich nerwów będzie teraz l4 a potem nowa praca 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
bloguję https://nailpolishaddiction.wordpress.com/
CAR0LKA jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-29, 16:42   #1632
juli_juli_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 422
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez Patrycja_1708 Pokaż wiadomość
U mnie 11 marca. Termin mam taki sam jak w pierwszej ciąży A co najlepsze to zaszłam teraz rąk szybko że aż sama się dziwię bo 8 lat brania tabletek anty i gdy odstawiłam to po paru dniach juz zaszłam Lekarz mi mówił że napewno trochę czasu upłynie a tu taka niespodzianka.
Ja w 1 ciąży juz od 10 grudnia robiłam wszystko aby poród przyspieszyć i 15 grudnia urodziłam bo nie chciałam w święta w szpitalu siedzieć.
Teraz może też się uda przed świętami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Po tabletkach słyszałam pare razy ze kobiety miały hiperowulacje i od razu zawiązały. Ale i bez hiperowu statystycznie chyba częściej zaciązaja. Ale ja bym sie chyba tez obawiała ze coś mi sie rozregulowało. Super, ze sie tak udało!

Ja byłam, już w ciąży, ale jeszcze o niej nie wiedziałam byłam u lekarza z różnymi wynikami. Dał mi jeszcze skierowanie na inne z rozpoznaniem „leczenie niepłodności” i kazał uzbroić sie w cierpliwość, duuuuzo cierpliwości. Tego samego dnia wieczorem pojechałam na betę
juli_juli_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-29, 16:48   #1633
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Pozmieniałam w pierwszym poście, chyba wszystkie wizyty wpisane, chyba wszystko dopisałam. Jeśli coś pominęłam to piszcie

Kamaska ooo już płeć widzieli?

biduetka masakra. Jak kobieta moze tak powiedzieć kobiecie?!

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
Juz po wizycie.
Co za baba
Nie odstawiaj nic bez badań

Cytat:
Napisane przez stokrotka2401 Pokaż wiadomość
Czy wy byście poszły na taką imprezę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz co sama nie wiem. Nie byłam nigdy w takim miejscu i nie wiem czego można się spodziewać. Nie chcesz mówić dziewczynom o ciąży?
W sobotę byłam na panieńskim i najpierw siedziałyśmy w remizie a potem dziewczyny pojechały na tańce a ja zostałam w domu.

Cytat:
Napisane przez Patrycja_1708 Pokaż wiadomość
Wyobraźcie sobie że moja szefowa od wczoraj tylko gada wszystkim że ja to zrobiłam specjalnie i jak mogłam ich teraz zostawić jak tyle pracy jest Masakra jakaś. Oni są tak nienormalni że nawet nie mam zamiaru tam wracać po macierzyńskim. Ją w ogóle nie obchodzi że ktoś się źle czuje i źle znosi zapachy bo najważniejsze to aby ona zarabiała i tyle. Nerwy mam takie na nią że szok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Porażka Olej szefową, bo widać że ma nie po kolei w głowie.
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-29, 17:17   #1634
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Tez mialam OM 12 marca a termin mam dopiero 19.12 ale ja chce urodzic szybciej.



Zaintrygowalyscie mnie tym glutenem. On jest tak potrzebny dla organizmu ze lepiej nie odstawiac?
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-29, 18:01   #1635
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
Juz po wizycie. Widzialam.maluszka i seduszko, wszystko z nim w porzadku, przeziernosc karkowa czy jakos tak tez niska. Macica tez ok.
Ale tak mnie babka wk... bo po tym ze jestem chuda i mam worli pod oczami stwoerdzila ze mam celiaklie i mam zakaz glutenu nabialu i cukru i jak to sama powiedziala "no moze jesc pani kasze z warzywami, przyzwyczai sie pani szybko" a z tego co mi wiadomo, mojej siostrze dietetyk tez, nie mozna przrchpdzic na diete bezglutenowa bez badan, a skierowania oczywiacie nie dala... no i caly czas gadala jaki straszny mam cukier na czczo (97- jakbym miala.120, 140 to ok no ale chyba troche przesadza) i ze wszystko w porzadku, nic zlego nie widzi ale w sumie to dziwne i chyba misze miec silny organizm skoro nie poronilam... WTF?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

No i nie wiem, nie jesc tego glutenu, jesc go...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cieszę się że wszystko oki.
Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Wróciłam od lekarza. Fasolka rośnie, ma już 2,4 cm Widziałam główkę, rączki i nogi i bijące serduszko Mam nagrane wszystko na pendrive. Według lekarza to 9tydzien4dni. Dał mi skierowanie na prenatalne. Będą za free w związku z moją tarczycą i Hashimoto. Plan jest taki żeby je wykonać a później gdyby coś wyszło nie tak to test Harmony. Na dziś według lekarza wszystko jest ok. Trochę odetchnelam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratuluję udanej wizyty ☺ nie wiedziałam że przez problemy z tarczycą można dostać skierowanie na badania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-29, 18:22   #1636
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez Patrycja_1708 Pokaż wiadomość
Możesz malować bez problemu Jestem kosmetyczką i sama nie opuszczę aby co tydzień paznokci sobie nie zrobić a noszę żel juz kilka dobrych lat i nie zamierzam przestać Wygoda to przede wszystkim i wytrzymałość której zwykły lakier mi nie da. Ja teraz mam wstręt właśnie na zwykłe lakiery bo tak mi śmierdzą że aż mi niedobrze. Ale jestem juz na L4 wiec zapachy mnie juz nie drażnią


Wyobraźcie sobie że moja szefowa od wczoraj tylko gada wszystkim że ja to zrobiłam specjalnie i jak mogłam ich teraz zostawić jak tyle pracy jest Masakra jakaś. Oni są tak nienormalni że nawet nie mam zamiaru tam wracać po macierzyńskim. Ją w ogóle nie obchodzi że ktoś się źle czuje i źle znosi zapachy bo najważniejsze to aby ona zarabiała i tyle. Nerwy mam takie na nią że szok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szefowa jak szefowa- olej to i się nie przejmuj. Być może po ciąży wcale tam nie wrócisz.
Przy okazji pytanie- czy Wy wiecie jak jest wyliczanie wynagrodzenie na l4?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Cieszę się że wszystko oki. Gratuluję udanej wizyty ☺ nie wiedziałam że przez problemy z tarczycą można dostać skierowanie na badania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też nie wiedziałam ale lekarz mnie oswiecil. Dobrze kombinuje. W ogóle w gabinecie siedziałam u niego godzinę bo wszystko skrupulatnie tłumaczył odnośnie badań prenstalnych.
Kolejna wizyta dopiero 26.06. Wcześniej prenatalne, jutro będę się umawiać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-29, 19:03   #1637
LolaMontez
Wtajemniczenie
 
Avatar LolaMontez
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 433
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez stokrotka2401 Pokaż wiadomość
Dziewczyny miałam iść w sobotę na wieczór panieński który miał się odbyć u jednej koleżanki w mieszkaniu plany się trochę zmieniły bo dziewczyny chcą iść jeszcze do Escape roomu-pokoju zagadek. Czytałam na ich stronie że jeśli jest jakaś osoba w ciąży to powinna to zgłosić przed zabawą. Nikt z tych osób jeszcze nie wie że jestem w ciąży a nie chciałabym im popsuć zabawy. Jeszcze nie byłam w takim miejscu więc tylko się domyślam jak się to odbywa ale mam małe wątpliwości czy tam iść.. nie chce rozczarować dziewczyn ani przyszłej panny młodej ale nie jestem pewna czy takie miejsce jest odpowiednie dla mnie w tym czasie. Czy wy byście poszły na taką imprezę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Zadzwoń do tego escape roomu i zapytaj czemu trzeba zgłaszać, czy sa jakies przeciwskazania? Nie sądze, wydaje mi sie ze bardziej taki ich dupochron. A jak coś to powiedz ze cos Ci wypadlo i dołączysz potem jak juz wyjdą z escape roomu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Na ziemi pojawił się cud...
LolaMontez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-29, 19:44   #1638
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Aleksandria, skoro Twoja siostra jest certyfikowanym dietetykiem w zakresie celiakii to ja nie mam się po co wypowiadać, ona pewnie wie wszystko na ten temat jeszcze lepiej.

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Zaintrygowalyscie mnie tym glutenem. On jest tak potrzebny dla organizmu ze lepiej nie odstawiac?
Nie tyle że potrzebny, bardziej chodzi o to że dieta bezglutenowa to nie tylko odstawienie zbóż, wiele produktów jest zanieczyszczonych glutenem, nawet jakieś soki, słodycze, wszystko co przetworzone może go zawierać. Jak się wchodzi na dietę bezglutenową to powinna ona być na prawdę bezglutenowa, np. osoby chore na celiakię, muszą mieć osobną deskę do krojenia, osobne naczynia, bo nawet śladowe ilości niewidoczne mogą im zaszkodzić. Prawdziwa dieta bezglutenowa wyklucza wiele i może prowadzić do niedoborów różnych substancji. Poza tym zdrowej osobie mimo subiektywnych odczuć że jest lepiej, eliminacja glutenu wcale nie jest potrzebna, a lepsze samopoczucie albo mniej objawów może być spowodowana tym że przy okazji glutenu ogranicza się również inne substancje które mogą działać niekorzystnie. Za to nie wolno wręcz odraczać wprowadzania glutenu dziecku i koniecznie trzeba go wprowadzać w zalecanym czasie, właśnie po to żeby zwiększyć tolerancję na tą substancję i zmniejszyć ryzyko celiakii.

Kurcze dziewczyny, czy tylko mi się tu wydaje, że ja tu tylko się wymądrzam medycznie i żadnego innego pożytku ze mnie tu nie ma?

Nem, to była taka $uge$tia tylko, która niekoniecznie mu$i $ię potwierdzić. Kiedy$ nam mówili że na tych pierw$zych prenatalnych widać w którą $tronę wyro$tek płciowy $ię układa i jak $ię układa w jedną $tronę to chłopak, a jak w drugą to dziewczynka, ale to daje jedynie jakie$ 60% pewno$ci. Także je$zcze $ie nie przywiązujemy do Wojtu$ia

- kurde i znów medycznie poleciałam, jednak je$tem typowym medycznym nudziarzem chyba

Edytowane przez kamaska
Czas edycji: 2018-05-29 o 19:45
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-29, 19:51   #1639
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

HEjka.
Ja po USG genetycznym, wszystko ok, malusze rozwija się prawidłowo, ma cale 6,7 cm Super wrażenia, widać już wyraźnie buzię, nosek, usta, malutki człowiek
Na wyniki PAPPA trzeba czekać 7 - 10 dni ( bo wypada wolne Boże Ciało) , wtedy będzie krew i całość.
Badania robiłam w Łodzi w DIASONIE, prywatnie koszt 450 zł.
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-29, 19:53   #1640
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Aleksandria, skoro Twoja siostra jest certyfikowanym dietetykiem w zakresie celiakii to ja nie mam się po co wypowiadać, ona pewnie wie wszystko na ten temat jeszcze lepiej.



Nie tyle że potrzebny, bardziej chodzi o to że dieta bezglutenowa to nie tylko odstawienie zbóż, wiele produktów jest zanieczyszczonych glutenem, nawet jakieś soki, słodycze, wszystko co przetworzone może go zawierać. Jak się wchodzi na dietę bezglutenową to powinna ona być na prawdę bezglutenowa, np. osoby chore na celiakię, muszą mieć osobną deskę do krojenia, osobne naczynia, bo nawet śladowe ilości niewidoczne mogą im zaszkodzić. Prawdziwa dieta bezglutenowa wyklucza wiele i może prowadzić do niedoborów różnych substancji. Poza tym zdrowej osobie mimo subiektywnych odczuć że jest lepiej, eliminacja glutenu wcale nie jest potrzebna, a lepsze samopoczucie albo mniej objawów może być spowodowana tym że przy okazji glutenu ogranicza się również inne substancje które mogą działać niekorzystnie. Za to nie wolno wręcz odraczać wprowadzania glutenu dziecku i koniecznie trzeba go wprowadzać w zalecanym czasie, właśnie po to żeby zwiększyć tolerancję na tą substancję i zmniejszyć ryzyko celiakii.

Kurcze dziewczyny, czy tylko mi się tu wydaje, że ja tu tylko się wymądrzam medycznie i żadnego innego pożytku ze mnie tu nie ma?

Nem, to była taka $uge$tia tylko, która niekoniecznie mu$i $ię potwierdzić. Kiedy$ nam mówili że na tych pierw$zych prenatalnych widać w którą $tronę wyro$tek płciowy $ię układa i jak $ię układa w jedną $tronę to chłopak, a jak w drugą to dziewczynka, ale to daje jedynie jakie$ 60% pewno$ci. Także je$zcze $ie nie przywiązujemy do Wojtu$ia

- kurde i znów medycznie poleciałam, jednak je$tem typowym medycznym nudziarzem chyba
Dobrze, ze sie wypowiadasz, Ty jestes specjalista od diagnostyki,a ona od leczenia. Perfekcyjny duet
I bardzo dobrze, ze sie wymadrzasz a w zasadzie udzielasz nam cennych informacji, bo to dzieki Tobie dostalam sie w ekspresowym tempie do endokrynologa i to na nfz i serio naprawde mniw uspokajasz, bo jak widac chodze do samych lekarzy,ktorzy mnie strasza i wpedzaja w poczucie,ze stwarzam wrogie srodowisko dla bobaska. A ta dzisiaj z tym stwierdzeniem,ze musze byc uparta i silna bo w sumie jakby bylo inaczej to bym juz poronila to przesadzila...
Takze dzieki Ci wielkie
Mam.nadzieje ze za tydzien podpowiedza mi tez kto tam na nas czeka ale jak sie bedzie wiercil tak jak dzis,to chyba nic nie zobacza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-29, 19:54   #1641
LolaMontez
Wtajemniczenie
 
Avatar LolaMontez
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 433
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Aleksandria, skoro Twoja siostra jest certyfikowanym dietetykiem w zakresie celiakii to ja nie mam się po co wypowiadać, ona pewnie wie wszystko na ten temat jeszcze lepiej.







Nie tyle że potrzebny, bardziej chodzi o to że dieta bezglutenowa to nie tylko odstawienie zbóż, wiele produktów jest zanieczyszczonych glutenem, nawet jakieś soki, słodycze, wszystko co przetworzone może go zawierać. Jak się wchodzi na dietę bezglutenową to powinna ona być na prawdę bezglutenowa, np. osoby chore na celiakię, muszą mieć osobną deskę do krojenia, osobne naczynia, bo nawet śladowe ilości niewidoczne mogą im zaszkodzić. Prawdziwa dieta bezglutenowa wyklucza wiele i może prowadzić do niedoborów różnych substancji. Poza tym zdrowej osobie mimo subiektywnych odczuć że jest lepiej, eliminacja glutenu wcale nie jest potrzebna, a lepsze samopoczucie albo mniej objawów może być spowodowana tym że przy okazji glutenu ogranicza się również inne substancje które mogą działać niekorzystnie. Za to nie wolno wręcz odraczać wprowadzania glutenu dziecku i koniecznie trzeba go wprowadzać w zalecanym czasie, właśnie po to żeby zwiększyć tolerancję na tą substancję i zmniejszyć ryzyko celiakii.



Kurcze dziewczyny, czy tylko mi się tu wydaje, że ja tu tylko się wymądrzam medycznie i żadnego innego pożytku ze mnie tu nie ma?



Nem, to była taka $uge$tia tylko, która niekoniecznie mu$i $ię potwierdzić. Kiedy$ nam mówili że na tych pierw$zych prenatalnych widać w którą $tronę wyro$tek płciowy $ię układa i jak $ię układa w jedną $tronę to chłopak, a jak w drugą to dziewczynka, ale to daje jedynie jakie$ 60% pewno$ci. Także je$zcze $ie nie przywiązujemy do Wojtu$ia



- kurde i znów medycznie poleciałam, jednak je$tem typowym medycznym nudziarzem chyba


Wymądrzaj się! Bardzo dobrze lepiej ktoś kto ma o tym pojęcie niż taki filozof samouk z gazet typu „Pani Domu”

Fajnie, że juz wstępnie powiedzieli płeć, mnie przy pierwszej ciąży a pierwszych prenatalnych nie powiedzieli, zobaczymy teraz...
mąż chce drugą córke, córka jest na etapie że nie lubi chłopaków wiec też chce siostrę. Ja na początku tam myślałam o parce a teraz już mi wszystko jedno

Ja mam jutro prenatalne, podchodziłam na luzaka a dziś mnie stres łapie :-/



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Na ziemi pojawił się cud...
LolaMontez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-29, 19:54   #1642
WerkuUuS
Zadomowienie
 
Avatar WerkuUuS
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 432
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
HEjka.
Ja po USG genetycznym, wszystko ok, malusze rozwija się prawidłowo, ma cale 6,7 cm Super wrażenia, widać już wyraźnie buzię, nosek, usta, malutki człowiek
Na wyniki PAPPA trzeba czekać 7 - 10 dni ( bo wypada wolne Boże Ciało) , wtedy będzie krew i całość.
Badania robiłam w Łodzi w DIASONIE, prywatnie koszt 450 zł.
Jeju jaki duuuuży człowieczek już mieszka w Twoim brzusiu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Razem od 14-03-2010r.*
*Jesteśmy małżeństwem od 20-08-2014r.*
WerkuUuS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-29, 19:58   #1643
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

A co do diety bezglutenowej moja siostra tez mowila, ze to nie takie hop siup, bo wiele produktow z glutenem ma takze duzo innych wartosciowych skladnikow i tak jak pisze Kamaska, mozna sie wpedzic w niedobory witamin itp. I tym bardziej w ciazy taka dieta bez konkretnych podstaw bardziej zaszkodzi niz pomoze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-29, 21:01   #1644
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
HEjka.
Ja po USG genetycznym, wszystko ok, malusze rozwija się prawidłowo, ma cale 6,7 cm Super wrażenia, widać już wyraźnie buzię, nosek, usta, malutki człowiek
Na wyniki PAPPA trzeba czekać 7 - 10 dni ( bo wypada wolne Boże Ciało) , wtedy będzie krew i całość.
Badania robiłam w Łodzi w DIASONIE, prywatnie koszt 450 zł.
Super że wszystko ok ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 07:46   #1645
CAR0LKA
Rozeznanie
 
Avatar CAR0LKA
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 786
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

...

---------- Dopisano o 08:46 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
HEjka.
Ja po USG genetycznym, wszystko ok, malusze rozwija się prawidłowo, ma cale 6,7 cm Super wrażenia, widać już wyraźnie buzię, nosek, usta, malutki człowiek
Na wyniki PAPPA trzeba czekać 7 - 10 dni ( bo wypada wolne Boże Ciało) , wtedy będzie krew i całość.
Badania robiłam w Łodzi w DIASONIE, prywatnie koszt 450 zł.
Jakiś chochlik mi tu dziś utrudnia pisanie, najpierw mi się duplikuje a potem znika, wrrr...

Ale pisałam że fajnie duży człowiek już 😍
Mój starszy syn na prenatalnych miał w 12t0d 53mm a w sumie cała ciążę był większy niż wynikało z jego wieku i urodził się z ponad 4kg wagi 😝

Wszystkie będziecie chciały znać płeć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
bloguję https://nailpolishaddiction.wordpress.com/

Edytowane przez CAR0LKA
Czas edycji: 2018-05-30 o 07:44 Powód: Duplikat
CAR0LKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 08:07   #1646
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez CAR0LKA Pokaż wiadomość
...

---------- Dopisano o 08:46 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------


Jakiś chochlik mi tu dziś utrudnia pisanie, najpierw mi się duplikuje a potem znika, wrrr...

Ale pisałam że fajnie duży człowiek już
Mój starszy syn na prenatalnych miał w 12t0d 53mm a w sumie cała ciążę był większy niż wynikało z jego wieku i urodził się z ponad 4kg wagi

Wszystkie będziecie chciały znać płeć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja chce poznać płeć


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 08:25   #1647
juli_juli_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 422
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Ja tez bym chciała znać płeć i niesamowite ze cześć grudniowek już wstępnie wie. Nie wierze ze sama może tez niedługo będę wiedziała
Chciałabym dziewczynkę ale czuje ze będzie chłopiec. Mój narzeczony mówi ze nieważne co, ważne żeby chłopak był zdrowy

Znajoma miała określona płeć dość wcześnie i do 28 tc mówili ze dziewczynka, a pózniej ze chłopiec
Urodził sie chłopiec. W te stronę podobno zdarzają sie dość często pomyłki, wiec jakby co do rozpoznania dziewczynki sie nie będę przywiązywać

A co do alergii to robiliście testy alergiczne?
Ja takie zrobiłam, nie mam alergii, ale mam nietolerancję paru rzeczy i jak to uwzględniłam w diecie to faktycznie mi lepiej. Polecam
juli_juli_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 08:32   #1648
WerkuUuS
Zadomowienie
 
Avatar WerkuUuS
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 432
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Też bym chciała znac płeć mam nadzieję że się dowiem na prenatalnych za niecale 2tyg.
Dzisiaj zaczęłam 12 tydzień
Dzisiaj w nocy praktycznie nie spałam...no taki skwar że masakra...jakby złączyć wszystko do kupy to co spałam to może z 1.5h by wyszło. O 5.00 się przebudziłam i oczy jak 5 zł. Więc zjadłam śniadanie, wyszłam na spacer długi z psami (skorzystałam z tego że jeszcze temperatura była dobra by wyjść z domu). Odwiedziłam mame bo też nie spała, potem babcię, zrobilysmy sernik na jutrzejszą "imprezę" przy kosciele po procesji jakąś tam mają z proboszczem. I wróciłam do domku. Już taki skwer że maaaaasakra!
Wczoraj zarezerwowalam już wakacje w lipcu, nie moge się doczekać tylko ja, mąż i góry ahhh kocham góry
Teraz rozkoszuje się na kanapie, wszystkie rolety zasłonięte by mi nie grzało więc jak w bunkrze ciemno ale o wiele przyjemniej niż na zewnątrz.
Jak sobie radzicie z tymi upalami ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Razem od 14-03-2010r.*
*Jesteśmy małżeństwem od 20-08-2014r.*
WerkuUuS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 08:36   #1649
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Gratuluję udanych wizyt i zdrowych maluszków ☺

---------- Dopisano o 08:34 ---------- Poprzedni post napisano o 08:32 ----------

Będę chciała znać płeć zaraz po tym jak dowiem się czy maluch zdrowy ☺ zresztą ja wiem że na 99 procent będzie syn skoro dwóch już mam 😉 w przypadku obydwu synów płeć została prawidłowo okreslona właśnie na usg genetycznym.

---------- Dopisano o 08:36 ---------- Poprzedni post napisano o 08:34 ----------

Możecie mnie bić ale w tej chwili moją największą obawą jest że przychodzę na usg 14 czerwca i lekarz oznajmia mi że dziecko nie żyje. .. do tego stopnia ta ciąża jest inna od tego co znam że bardzo się boję że nie skończy się to dobrze.
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 08:44   #1650
WerkuUuS
Zadomowienie
 
Avatar WerkuUuS
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 432
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Gratuluję udanych wizyt i zdrowych maluszków ☺

---------- Dopisano o 08:34 ---------- Poprzedni post napisano o 08:32 ----------

Będę chciała znać płeć zaraz po tym jak dowiem się czy maluch zdrowy ☺ zresztą ja wiem że na 99 procent będzie syn skoro dwóch już mam w przypadku obydwu synów płeć została prawidłowo okreslona właśnie na usg genetycznym.

---------- Dopisano o 08:36 ---------- Poprzedni post napisano o 08:34 ----------

Możecie mnie bić ale w tej chwili moją największą obawą jest że przychodzę na usg 14 czerwca i lekarz oznajmia mi że dziecko nie żyje. .. do tego stopnia ta ciąża jest inna od tego co znam że bardzo się boję że nie skończy się to dobrze.
Ojejj nawet tak nie myśl! Ja się przeraziłam tylko to czytając
Dlaczego tak myślisz, pod jakim względem jest inna ? Podobno nie tylko u każdej kobiety inaczej wygląda ciąża ale również u jednej kobiety każda ciąża może być inna i to jest całkowicie normalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Razem od 14-03-2010r.*
*Jesteśmy małżeństwem od 20-08-2014r.*
WerkuUuS jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-03 10:26:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:35.