Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-21, 06:10   #271
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
i nie będzie wam głupio jak 'dla zasady' odmówicie udziału w zbiórce, a potem za dwa miesiące dostaniecie ładny prezent na pożegnanie?
Nie wiem dlaczego 'dla zasady' wg Ciebie, no ale nie, nie byłoby mi głupio.
Poza tym tak się przywiązałyście do tego argumentu z prezentem pożegnalnym, a idąc takim tokiem rozumowania laska od ciąży na takowy by się przecież nie dołożyła, bo wciąż będzie na macierzyńskim.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-21, 06:41   #272
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Nie wiem dlaczego 'dla zasady' wg Ciebie, no ale nie, nie byłoby mi głupio.
Poza tym tak się przywiązałyście do tego argumentu z prezentem pożegnalnym, a idąc takim tokiem rozumowania laska od ciąży na takowy by się przecież nie dołożyła, bo wciąż będzie na macierzyńskim.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
akceptuję Twoje podejście, ale dziwne dla mnie jest takie szczegółowe rozliczanie, kto później się też złoży, a kto nie. niemniej jednak nie odbieram Ci prawa do posiadania własnego zdania
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-21, 06:58   #273
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
akceptuję Twoje podejście, ale dziwne dla mnie jest takie szczegółowe rozliczanie, kto później się też złoży, a kto nie. niemniej jednak nie odbieram Ci prawa do posiadania własnego zdania
No właśnie ja tak napisałam, bo Wy zaczęłyście to rozliczanie. "A nie będzie ci glupio jak dostaniesz a przecież sama nie dałaś 2 miesiące wcześniej" itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-21, 07:20   #274
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
No właśnie ja tak napisałam, bo Wy zaczęłyście to rozliczanie. "A nie będzie ci glupio jak dostaniesz a przecież sama nie dałaś 2 miesiące wcześniej" itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czemu piszesz do mnie w liczbie mnogiej?
i nie ja zaczęłam rozliczanie czy kobieta na macierzyńskim się dołoży czy nie
dla mnie oczywistym jest, że przyzwoitość nakazuje wziąć udział w "firmowych tradycjach", gdy wiem, że zaraz ta tradycja będzie dotyczyć mnie. ale nie dla każdego to musi być oczywiste i każdy robi jak uważa. zadałam proste pytanie, czy nie będzie Ci głupio samej wziąć potem prezent i tyle. wystarczyło powiedzieć "nie". nie musisz się tak tłumaczyć.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-21, 07:24   #275
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

O, czyli opinia opinią, ale rozważamy rzecz w kategoriach "przyzwoitości" względnie, co za tym idzie, jej braku. Coraz ciekawiej.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-21, 07:34   #276
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
czemu piszesz do mnie w liczbie mnogiej?
Nie tylko Ty o tym pisałaś. Czy skoro odpowiadam bezpośrednio na Twój post to oznacza, że nie mogę odwolywać się do innych uczestników dyskusji?

Cytat:
i nie ja zaczęłam rozliczanie czy kobieta na macierzyńskim się dołoży czy nie
dla mnie oczywistym jest, że przyzwoitość nakazuje wziąć udział w "firmowych tradycjach", gdy wiem, że zaraz ta tradycja będzie dotyczyć mnie. ale nie dla każdego to musi być oczywiste i każdy robi jak uważa. zadałam proste pytanie, czy nie będzie Ci głupio samej wziąć potem prezent i tyle. wystarczyło powiedzieć "nie". nie musisz się tak tłumaczyć.
Ok, czyli jak się odpowiada na Twoje pytania to powinno się pisać treściwie i bez zbędnych komentarzy w postaci uzasadniania swojego zdania, bo to przecież nadmierne tłumaczenie się. Zapamiętam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-21, 07:47   #277
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8369792 6]O, czyli opinia opinią, ale rozważamy rzecz w kategoriach "przyzwoitości" względnie, co za tym idzie, jej braku. Coraz ciekawiej.[/QUOTE]

każdy przyzwoitość rozumie inaczej więc w czym problem w zasadzie? nie ma sztywnych granic. i to co dla mnie osobiście jest nieprzyzwoite, dla Ciebie wcale takie nie musi być.


Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Nie tylko Ty o tym pisałaś. Czy skoro odpowiadam bezpośrednio na Twój post to oznacza, że nie mogę odwolywać się do innych uczestników dyskusji?
zacytowałaś moją wypowiedź a potem napisałaś że "wy zaczęłyście"... to w końcu odnosisz się do ogółu czy do mojej wypowiedzi?

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Ok, czyli jak się odpowiada na Twoje pytania to powinno się pisać treściwie i bez zbędnych komentarzy w postaci uzasadniania swojego zdania, bo to przecież nadmierne tłumaczenie się. Zapamiętam.
nie. dziwi mnie po prostu, że masz potrzebę aż takiego usprawiedliwiania swojej opinii, zwłaszcza gdy nikt na Ciebie nie naskakuje i nikt żadnego usprawiedliwiania nie wymaga.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-21, 07:54   #278
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
każdy przyzwoitość rozumie inaczej więc w czym problem w zasadzie? nie ma sztywnych granic. i to co dla mnie osobiście jest nieprzyzwoite, dla Ciebie wcale takie nie musi być.




zacytowałaś moją wypowiedź a potem napisałaś że "wy zaczęłyście"... to w końcu odnosisz się do ogółu czy do mojej wypowiedzi?



nie. dziwi mnie po prostu, że masz potrzebę aż takiego usprawiedliwiania swojej opinii, zwłaszcza gdy nikt na Ciebie nie naskakuje i nikt żadnego usprawiedliwiania nie wymaga.
Moze zrozum, ze to Twoje odczucie prywatne odczucie. Ja tam nie czuje potrzeby usprawiedliwiania sie. Nie musisz mi tego tlumaczyc, ze mam sie Tobie nie usprawiedliwiac. Serio.

napisalam "Wy" bo nie tylko Ty tak pisalas. Serio nie wiem co w tym takiego trudnego do zrozumienia czy takiego szokujacego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-21, 14:13   #279
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość


nie. dziwi mnie po prostu, że masz potrzebę aż takiego usprawiedliwiania swojej opinii, zwłaszcza gdy nikt na Ciebie nie naskakuje i nikt żadnego usprawiedliwiania nie wymaga.
Zadajesz pytanie, które jakby samo z siebie oznacza, że to zdanie trzeba będzie uargumentować i wyjaśnić, ale jednak uznajesz, że nie powinno się na nie odpowiadać argumentując i wyjaśniając? Aha.

Jeśli ktoś wie, że nie biorę udziału w zbiórkach, a jednak chce taką zbiórkę zrobić na mnie, to jego sprawa. Osobiście automatycznie uznałabym, że skoro nie dokładam się do niczego, to jestem całkiem wyłączona z tradycji.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-22, 19:51   #280
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
W domu to możesz i 20 kubków trzymać i nic mi do tego, ale w pracy gdzie zlew jest dla x ludzi to wypadało by po sobie posprzątać.
Druga sprawa, że Ty zostawisz, przyjdzie Kasia, Zosia, Basia, Grażyna i Janusz i też zostawią. Jak następna osoba ma umyć swój kubek ? Umyć też wasze ? Czy wystawić je na blat ?
Pewnie masz rację, nie miałam w żadnej pracy jednego zlewu na x ludzi, jak stoi dwa kubki to tragedii nie ma. Druga sprawa że niektórzy mają takie natręctwa że jedna łyżeczka w zlewie ich irytuje
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-23, 05:05   #281
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
Pewnie masz rację, nie miałam w żadnej pracy jednego zlewu na x ludzi, jak stoi dwa kubki to tragedii nie ma. Druga sprawa że niektórzy mają takie natręctwa że jedna łyżeczka w zlewie ich irytuje
Moj Tz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-23, 09:26   #282
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
Pewnie masz rację, nie miałam w żadnej pracy jednego zlewu na x ludzi, jak stoi dwa kubki to tragedii nie ma. Druga sprawa że niektórzy mają takie natręctwa że jedna łyżeczka w zlewie ich irytuje
Akurat łyżeczka w zlewie jest bardzo irytująca, szczególnie jak strumieniem wody trafisz na nią....
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-23, 10:11   #283
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Gorzej jak ten ktoś, to sam kierownik (jest taki jeden bumelant u mnie)
Psiapsióła kierowniczki. To chyba jeszcze gorzej. Jej praca była rozdzielana na cały pokój, psiapsióła radośnie nic nie robiła, kierowniczka albo z nią świergotała albo pytała co jej jeszcze zostało i mówiła komu to oddać.
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-23, 18:11   #284
CarycaKatarzynaI
Zawsze łakoma.
 
Avatar CarycaKatarzynaI
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1 072
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Akurat łyżeczka w zlewie jest bardzo irytująca, szczególnie jak strumieniem wody trafisz na nią....
Przypomniała mi się sytuacja, jak kilka tygodni temu przyszła koleżanka z kuchni i powiedziała nam, abyśmy sztućce myli zanim je użyjemy. Bo widziała, jak ktoś pomieszał sobie herbatę, oblizał łyżeczkę i postawił z powrotem do tego pojemnika na sztućce
__________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko jest zaczarowane.
CarycaKatarzynaI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-23, 18:41   #285
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez Linaewen Pokaż wiadomość
Psiapsióła kierowniczki. To chyba jeszcze gorzej. Jej praca była rozdzielana na cały pokój, psiapsióła radośnie nic nie robiła, kierowniczka albo z nią świergotała albo pytała co jej jeszcze zostało i mówiła komu to oddać.
zastanawia mnie jak ludzie mogą myśleć, że inni nie widzą jak oni się zwyczajnie w świecie opier*alają u nas też jest kilka osób, których głównym zajęciem jest tzw. spychologia na lewo i prawo. Jak cie ktoś poprosi to w wyjątkowej sytuacji można coś za niego zrobić ale tego typu podrzucanie nie swoich tematów to tępię w zarodku (akurat mam tera z tym dość intensywnie do czynienia)
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-23, 18:48   #286
Anika1986
Zadomowienie
 
Avatar Anika1986
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 1 902
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
u mnie składki okolicznościowe są rzadkie i po symboliczne 10 zł więc zrzucam się bez problemu (choć w 1 miesiącu pracy była fala zwolnień pracowników i składałam się 3 razy na osoby, których praktycznie w ogóle nie znałam). Bardziej mnie irytowały przymusowe imieniny (swoje i innych) obchodzone w jednej z poprzednich prac. Wyprawiając swoje należało kupić ciasto i innych odpowiednio "ugościć" bez względu na to czy masz gdzie kupić i jak je dowieźć (nie wystarczyły symboliczne cukierki), a jak inni mieli to kolejka do składania życzeń osobiście (nawet największym piz*om na co dzień, którym miałam ochotę co najwyżej zasadzić kopniaka i które złośliwie te życzenia komentowały). Zwyczaj był tak wkurzający, że w trakcie pracy tam po prostu go zlikwidowaliśmy razem z innymi niezadowolonymi z tego przymusu
U mnie też były składki na imieniny wewnątrz działu, natomiast osoba obchodzaca imieniny przynosila ciasto dla calej firmy. Z czasem, gdy firma urosla, zaczely sie niektore osoby umawiac aby w dwojkach ogarniac imieniny, bo przynoszenie 2,3 ciast aby starczylo dla każdego zaczelo byc przesada. Zreszta u nas w dziale zbiorli byly na sile w pewnym momencie kazdy dostawal juz bon do galerii handlowej. Pozniej w pare osob z naszego dzialu postawilismy sie i odtad nie ma imienin. Tzn. dzialy ktorym nie podobalo sie odejscie od tradycji organizuja je we wlasnym zakresie.
Altualnie zbieramy sie jedynie na prezent milolajowy dla kierowniczki, ktora od zawsze z kolei wreczala nam jakies drobnostki w stylu czekoladek z tej okazji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Anika1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-23, 18:53   #287
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Lubię moją pracę też za to, że nie obchodzimy pracowych urodzin, imienin, święta ziemniaka i czego tam jeszcze. Nie ma już też wigilii. Wiem, że w poszczególnych grupkach ktoś tam czasem coś świętuje, ale na szczęście nie ma żadnego przymusu i mnie to w ogóle nie dotyczy. Odkąd tam pracuję złożyłam się tylko na prezent ślubny dla koleżanki i bukiet kwiatów dla szefowej z jednej okazji.
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-23, 19:52   #288
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

My się składamy na ślub, na pogrzeb kogoś z rodziny, na jakąś rocznicę typu ileś lat pracy, natomiast nie ma prezentów na urodziny czy imieniny, jak ktoś chce to przynosi ciasto. Często też dziewczyny przynoszą zupełnie bez okazji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-28, 20:57   #289
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Ostatnio w łazienkach wymienili kabiny. Powiało świeżością tylko projektant nie wziął pod uwagę jednej sprawy.
Kabiny są osadzone na nóżkach, a w łazienkach są położone płytki o "lustrzanej" nawierzchni. Zatem jak koleżanka w kabinie obok zerknie w podłogę to widzi współtowarzyszkę obok.

Niektóre panie kombinują, żeby np. zakryć prześwit poprzez położenie torebki w najbardziej strategicznym miejscu.
Ja po prostu się nie przyglądam i trzymam wzrok na "własnej" przestrzeni.
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-29, 14:04   #290
lara
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: road paved in gold
Wiadomości: 872
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Pracuję w jednym pomieszczeniu z dużą liczbą innych osób (open space) i najgorszy jest hałas... ale nie ten związany z wykonywaną pracą. Mam wokół siebie kolegów, którzy koniecznie muszą skomentować każdą wykonywaną czynność, głośno wyrazić emocje, przeczytać na głos maila, na którego właśnie odpowiadają, a w międzyczasie nucić pod nosem. Do tego walenie w klawiaturę i uderzanie myszką przy każdym ruchu, zamiast przesuwania (nie rozumiem jak w ogóle można tak pisać ) Oczywiście nie wszyscy się tak zachowują, te akcje rozłożone są na poszczególne osoby. Dziś koleżanka była tak zdenerwowana na klienta, któremu odpisywała, że o mało co nie rozwaliła klawiatury Rozumiem emocje czy stres, wiem też że częściowo to mój problem, bo jestem bardzo na dźwięki wrażliwa, ale na litość! są granice, a kiedy pracuje się wśród innych, można spojrzeć poza czubek własnego nosa i nie demonstrować "pracowego ADHD"
lara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-29, 21:42   #291
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

U nas w temacie zachowania ciszy nawet ktoś ponaklejał kartki przypominające między wierszami o tym, że pomieszczenie to miejsce pracy i żeby szanować innych.
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-29, 23:06   #292
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 461
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez Kirenne Pokaż wiadomość
U nas w temacie zachowania ciszy nawet ktoś ponaklejał kartki przypominające między wierszami o tym, że pomieszczenie to miejsce pracy i żeby szanować innych.
Trochę jak w przedszkolu albo wczesnej podstawówce No ale często dorośli ludzie nie umieją się zachować, niestety..
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-30, 09:41   #293
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez lara Pokaż wiadomość
Do tego walenie w klawiaturę i uderzanie myszką przy każdym ruchu, zamiast przesuwania (nie rozumiem jak w ogóle można tak pisać )[...]
Ale w jakim sensie nie rozumiesz?

Sytuacja z mojego życia pracowego - w jednej z toalet damskich zepsuła się "mała" spłuczka. Została naklejona kartka, aby nie korzystać z tej spłuczki, tylko z dużej, poza tym dodatkowo zostało od zewnątrz przekręcone to zamknięcie od kabiny - i jeszcze tego samego dnia kartka zniknęła, kabina była otwarta, a z małej spłuczki leciała woda.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-30, 18:23   #294
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez lara Pokaż wiadomość
Pracuję w jednym pomieszczeniu z dużą liczbą innych osób (open space) i najgorszy jest hałas... ale nie ten związany z wykonywaną pracą. Mam wokół siebie kolegów, którzy koniecznie muszą skomentować każdą wykonywaną czynność, głośno wyrazić emocje, przeczytać na głos maila, na którego właśnie odpowiadają, a w międzyczasie nucić pod nosem. Do tego walenie w klawiaturę i uderzanie myszką przy każdym ruchu, zamiast przesuwania (nie rozumiem jak w ogóle można tak pisać ) Oczywiście nie wszyscy się tak zachowują, te akcje rozłożone są na poszczególne osoby. Dziś koleżanka była tak zdenerwowana na klienta, któremu odpisywała, że o mało co nie rozwaliła klawiatury Rozumiem emocje czy stres, wiem też że częściowo to mój problem, bo jestem bardzo na dźwięki wrażliwa, ale na litość! są granice, a kiedy pracuje się wśród innych, można spojrzeć poza czubek własnego nosa i nie demonstrować "pracowego ADHD"
Pewnie robią to nieswiadomie.
Ja mam tak, ze mnie strasznie wnerwia ten dźwięk, jak ktos kolo mnie stuka. Ale sama tak robie w przyplywie irytacji. Zauwazylam to po jakims czasie - wczesniej nie zwracalam na to uwagi, a pewnie od zawsze zdarzało mi się nieco przywalic myszką.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-30, 18:35   #295
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

[1=faf3d67d51656f0b2bcdb9f 98a45434bc3aa12e6;8386996 1]Trochę jak w przedszkolu albo wczesnej podstawówce No ale często dorośli ludzie nie umieją się zachować, niestety..[/QUOTE]

No i stąd właśnie karteczki u niektórych też w kuchi, łazience no i jak widac w biurach...
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-30, 21:18   #296
lara
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: road paved in gold
Wiadomości: 872
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Ale w jakim sensie nie rozumiesz?
W takim, że ciężko mi sobie wyobrazić, że komuś jest wygodnie tak pracować z komputerem wydaje mi się że myszkę stworzono po to, żeby móc gładko sobie przesuwać kursor z jednego miejsca w drugie i to jej podnoszenie i uderzanie za każdym razem mija się wg mnie z celem

Aha no i jasne, że ludzie robią to nieświadomie - nie podejrzewam ich o tak zmyślne celowe tortury wiadomo że każdemu się zdarzy, nie sposób zachować zupełnej ciszy nonstop, ale jednemu koledze zwróciłam (żartobliwie) uwagę, bo takie naprawdę głośne walenie w biurko przez kilka godzin dziennie, bynajmniej nie w chwilach irytacji, mnie mega rozpraszało. Zrozumiał

Edytowane przez lara
Czas edycji: 2018-05-30 o 21:19
lara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-30, 21:53   #297
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez lara Pokaż wiadomość
W takim, że ciężko mi sobie wyobrazić, że komuś jest wygodnie tak pracować z komputerem wydaje mi się że myszkę stworzono po to, żeby móc gładko sobie przesuwać kursor z jednego miejsca w drugie i to jej podnoszenie i uderzanie za każdym razem mija się wg mnie z celem

Aha no i jasne, że ludzie robią to nieświadomie - nie podejrzewam ich o tak zmyślne celowe tortury wiadomo że każdemu się zdarzy, nie sposób zachować zupełnej ciszy nonstop, ale jednemu koledze zwróciłam (żartobliwie) uwagę, bo takie naprawdę głośne walenie w biurko przez kilka godzin dziennie, bynajmniej nie w chwilach irytacji, mnie mega rozpraszało. Zrozumiał
wydaje mi się, że jesteś wyczulona i przeżywasz tak normalne użytkowanie myszki i klawiatury.
myszka i biurko ma ograniczony zasieg, czasem trzeba tą myszkę podnieść.
klawiatura sama z siebie wydaje dźwieki.
nie wyobrażam sobie przy pracy trząść się nad myszką czy klawiaturą, czy aby nie kliknęłam tym razem mocniej czy nie postawiłam myszki bez zbędnej ostrożności
znam ludzi których te dźwięki irytują... zdarza się. pomagają wygłuszające słuchawki.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-30, 22:51   #298
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Cytat:
Napisane przez lara Pokaż wiadomość
W takim, że ciężko mi sobie wyobrazić, że komuś jest wygodnie tak pracować z komputerem wydaje mi się że myszkę stworzono po to, żeby móc gładko sobie przesuwać kursor z jednego miejsca w drugie i to jej podnoszenie i uderzanie za każdym razem mija się wg mnie z celem
Pogrubione - ale co ma głośne stukanie w klawiaturę do wygody stukającego? Ja piszę dość głośno i zapewniam Cię, że starając się pisać ciszej, zwyczajnie się męczę (i piszę wolniej).
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-31, 14:43   #299
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 555
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

Treść usunięta

Edytowane przez 3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd
Czas edycji: 2018-05-31 o 14:45
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-01, 10:50   #300
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Praca, współpracownicy, szefowie- dyskusje codzienne

[1=3d8bff70f80d7c90d7fb188 6fcde1de8ca56be25_65a543f f917fd;83897546]Treść usunięta[/QUOTE]


Tak, gorzej, jak widać gołym okiem, że taka osoba ma jakieś problemy psychiczne (nerwicę, depresję, OCD, histerię itd.), też byś zapytała? Mam kilka takich osób w pracy, przestałam na to reagować i udaję, że wszystko jest ok. Dlaczego? Bo delikatne zwrócenie uwagi powodowało dużą agresję, dochodziło do przykrych sytuacji, kłótni. Czasem pomoże tylko psychiatra i dobrze dobrane leki. A niby jak to sobie wyobrażasz, jak zwrócić współpracownikowi uwagę, że musi się leczyć? ,,Kasia, możesz przestać tak walić w klawiaturę i przeklinać? Tu masz numer do psychologa, może ci zapisze coś na uspokojenie, bo zachowujesz się jak 3-latek podczas ataku histerii.''? Najczęściej chorzy psychicznie ludzie nie widzą, że coś jest z nimi nie tak, myślą, że to otoczenie jest wobec nich wrogo nastawione. Niestety to widać, kiedy nerwy i stres dają popalić, a kiedy to już jest choroba a praca dodatkowo pogłębia ataki. I nic z tym nie da rady zrobić.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-13 17:17:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:52.