Clear Aligner - czy ktoś ma? - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-08, 20:49   #1291
Leyla7878
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 13
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Ja prostuje górę i dół ale ja akurat jestem bardzo nie zadowolona. Dla mnie CA to porazka, noszę już 2 tygodnie, żadnych efektów nie widzę A uczucie kluchy w buzi wciąż jest. Choćiaz jak mam sam dół to jest ok ale jak zakładam górę to mam uczucie pelnosci w buzi, wciąż seplenie , jak coś więcej mówię to się zaczynam skłonić I muszę ściągać jak w pracy na spotkania chodzę czy przez telefon rozmawiam. Tak jak pisałam poczekam 5 tyg bo na tyle mam nakładek I wtedy zadecyduje czy kontynuować czy nie. Również zaczynam się zastanawiać czy te wszystkie pozytywne posty co czytałam na temat CA są prawdziwe......
Leyla7878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 14:28   #1292
Moniaaaa19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Hej, ja od samego początku noszę nakładki jednocześnie na górę i dół (kończę 2 etap), więc nie wiem jak to jest nosić tylko 1 szynę, ale z tymi dwiema jak dla mnie jest ok
Moniaaaa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-22, 19:20   #1293
gosia56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Czy ktoś z Was zakończył moze juz leczenie nakładkami i jest zadowolony z uzyskanych efektów ? Przedemna jeszcze ponad 2 etapy - ciekawa jestem efektu końcowego
gosia56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-25, 16:38   #1294
Stefanotis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Witam. Czy u Was tez jest koniecznosc wychylenia zebow do przodu zeby je wyprostowac? U mnie nie ma innej opcji niestety a to mija sie z celem poniewaz co z tego ze zeby beda proste jak beda bardziej wystawac..
Stefanotis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-07, 20:58   #1295
uauaia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 3
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Polecany wcześniej AlfaMed w Pile już nie zajmuje się leczeniem nakładkami. Ponawiam pytanie o polecane gabinety w kujawsko-pomorskim i okolicach
uauaia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-10, 17:35   #1296
szajkers
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Mam pytanie. Od wczoraj posiadam clen aligner. Wczoraj gdy zakładałem szynę soft ciężko było mi ją włożyć na żeby a dziś jest bardzo luźno, mogę ją językiem zdjąć z zębów. Czemu tak może się dziać? I mój clean aligner wygląda trochę inaczej, jest na nim duzo plastiku i wysoko zachodzi na podniebienie. Wysyłam. Zdjęcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20180510_183217.jpg (119,1 KB, 119 załadowań)

Edytowane przez szajkers
Czas edycji: 2018-05-10 o 18:18
szajkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-11, 06:43   #1297
Agunia001
Zadomowienie
 
Avatar Agunia001
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 442
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Czy mozecie polecić gdzie można załozyć CA w Poznaniu?
Agunia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-15, 22:40   #1298
gosiakswierkot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Hej . I jak efekty?
gosiakswierkot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-16, 21:08   #1299
Leyla7878
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 13
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Żadnych totalna sciema! Byłam u nowego dentysty i powiedział mi że to co mi obiecano nie jest do wykonania bez łamania szczęki oraz moje zęby są wyżej I niżej więc trzeba je wyrównać A tym plastikiem niby jak żeby można wyciągnąć I obniżyć!
Leyla7878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-25, 21:06   #1300
Jakubb1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 30
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Wasze komentarze tylko jeszcze bardziej mnie przekonują, że lepiej założyć tradycyjny aparat.
Jakubb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-26, 11:46   #1301
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez Leyla7878 Pokaż wiadomość
Żadnych totalna sciema! Byłam u nowego dentysty i powiedział mi że to co mi obiecano nie jest do wykonania bez łamania szczęki oraz moje zęby są wyżej I niżej więc trzeba je wyrównać A tym plastikiem niby jak żeby można wyciągnąć I obniżyć!
Właśnie nie wiem czy clear aligner można obniżyć lub wydłużyć zęby, chyba nie bardzo?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-26, 17:02   #1302
Leyla7878
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 13
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Nie ma bata żeby się dało wysunąć zęby. Okm uwierze że się komuś udało wysunąć do przodu lub tylu czy zamknąć szpare ale nic po za tym! Dla mnie to stracone pieniądze I sorry ale to sciema że to taki mega aparat. Jakoś nikt zdjęcia swojego aparatu nie pokazuje czy zębów przed I po I nie takich książkowych ale normalnej buzi...
Leyla7878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 14:22   #1303
magda2291
Wtajemniczenie
 
Avatar magda2291
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 784
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

jak długo po zrobieniu wycisków czekałyście na CA?
__________________

Kopciuszek jest wręcz idealnym przykładem na to,
jak buty potrafią zmienić kobiece życie.


"... czasem ukruszy się dzień,
czasem życie tonami się wali..."
magda2291 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-09, 10:56   #1304
Jakubb1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 30
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Niestety ale ortodontom zależy na wyciągnięciu jak największej kasy od klienta i proponowaniu jak najdroższych rozwiązań. Powinni oni być szczerzy i informować jaki aparat w danym przypadku będzie najlepszy a jaki się nie sprawdzi. Jak już pisałem wcześniej też zostałem raz oszukany. Gdy usłyszałem koszt aparatu stałego i stwierdziłem, że obecnie nie mam na to pieniędzy to ortodontka aby wycisnąć ode mnie cokolwiek pieniędzy zalecała zrobienie i noszenie aparatu ruchomego, który w moim wieku już kompletnie nic nie dał.

Myślę, że najrozsądniej by było udać się do przynajmniej dwóch ortodontów na konsultacje i zobaczyć czy są zgodni w tym co mówią, czy może ich proponowane formy leczenia się od siebie mocno różnią.

Edytowane przez Jakubb1
Czas edycji: 2018-06-09 o 10:57
Jakubb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 15:38   #1305
gosia56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Raz odbierałam clear aligner po 3 dniach, innym razem nakładki były gotowe do odbioru dopiero po 11 dniach od zrobienia wycisków - jest to bardzo różnie.
gosia56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 20:51   #1306
beatka_k16
Raczkowanie
 
Avatar beatka_k16
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 143
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Witajcie widzę, że część osób ma wątpliwości co do tej metody, więc postanowiłam pokazać Wam moje efekty. Ja póki co jestem zachwycona CA. Wystarczyły 4 miesiące a już mam praktycznie proste zęby . Jako, że górny łuk mam prosty, miałam jedynie nakładki na dół. Zdjęcie przedstawia stłoczenie moich zębów przed prostowaniem . To na górze natomiast stan aktualny, czyli finisz 4 etapu (dwunasta nakładka).
Plan leczenia, jaki na początku otrzymałam przewidywał 5-6 etapów. Myślę, że piąty, będzie w moim przypadku ostatnim . Podczas prostowania miałam wykonywany delikatny striping w obrębie pierwszych 3 zębów. Co do samej metody to jest dla mnie rewelacyjna, nakładki błyskawicznie można w każdej chwili zdjąć, chociaż w moim przypadku były zdejmowane jedynie przed posiłkami i w momencie picia kawy (jako, że w nakładkach nie wolno pić gorących napoi z herbaty zupełnie zrezygnowałam na rzecz wody, wówczas nie muszę zdejmować nakładek). Noszę je z niewielkimi przerwami, około 22h na dobę. Są wygodne, nic nie uciska, nie rani dziąseł, nie widać ich na zębach, obecnie proces prostowania przebiega praktycznie bezboleśnie. Delikatny dyskomfort odczuwałam podczas zakładania pierwszej nakładki z początkowych etapów, wtedy podczas gryzienia twardszych rzeczy czuć, że są one "obolałe", ale po dwóch dniach wszystko wraca do normy, spokojnie można zjeść jabłko czy skórkę od chleba . Teraz czekam na nakładki z 5tego etapu i potem już tzw. retainer, mający na celu ustabilizowanie nowego układu zębów.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CA efekt.JPG (93,8 KB, 231 załadowań)
__________________

beatka_k16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-23, 00:10   #1307
Jakubb1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 30
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Na dolnym zdjęciu widać, że masz jakiś drucik w miejscu pod językiem. Co to jest?
Jakubb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-23, 09:58   #1308
beatka_k16
Raczkowanie
 
Avatar beatka_k16
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 143
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Hmm... żadnego drucika nie mam, to będzie chyba ślina lub ewentualnie cienka żyłka.
__________________

beatka_k16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-23, 19:16   #1309
Stefanotis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Beatka..trudno mi uwierzyc, ze udalo sie wyprostowc zeby przy tak duzym stloczeniu, samym tylko pilowaniem zebow, bez rozszerzania szczeki...

Ja bardzo sie nastawilam na ta metode. Mam stloczone zeby gorne i wysuniete dwojki. I niestety ortodonta stwierdzil, ze trzeba by zęby wysunac do przodu zeby moc je wyprostowac. A to mija sie z celem poniewaz efekt wizualny bedzie gorszy niz przed prostowaniem..

A tu widze takie " cuda"..nic nie rozumiem..
Stefanotis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-23, 21:27   #1310
beatka_k16
Raczkowanie
 
Avatar beatka_k16
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 143
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez Stefanotis Pokaż wiadomość
Beatka..trudno mi uwierzyc, ze udalo sie wyprostowc zeby przy tak duzym stloczeniu, samym tylko pilowaniem zebow, bez rozszerzania szczeki...

Ja bardzo sie nastawilam na ta metode. Mam stloczone zeby gorne i wysuniete dwojki. I niestety ortodonta stwierdzil, ze trzeba by zęby wysunac do przodu zeby moc je wyprostowac. A to mija sie z celem poniewaz efekt wizualny bedzie gorszy niz przed prostowaniem..

A tu widze takie " cuda"..nic nie rozumiem..
Ciężko powiedzieć, jak to wygląda w Twoim przypadku, być może oprócz stłoczenia masz również wadę zgryzu. Każdy przypadek jest indywidualny... może spróbuj skonsultować to u innego ortodonty lub poproś o wysłanie odcisku do analizy, który na tej podstawie przygotuje odlew efektu końcowego i określi ilość etapów. W moim przypadku to głównie technik decydował o planie leczenia.Może ortodonta mając na myśli wysunięcie zębów miał na myśli delikatną korektę. W zasadzie ja miałam zrobione dwa odlewy - jeden przed leczeniem, drugi już po. Porównasz w ten sposób, czy zęby dużo bardziej wystają niż obecnie. Koszt takiej analizy, z dwoma odlawami, to w moim przypadku 300zł czy 400 zł (już nie pamiętam). Myślę, że nic nie tracisz, a rozwieje to Twoje wątpliwości i pomoże w podjęciu decyzji .
__________________


Edytowane przez beatka_k16
Czas edycji: 2018-06-23 o 21:42
beatka_k16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 12:06   #1311
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Beatko, efekt wygląda ładnie, z tym że pewnie retencję będziesz musiała mieć do końca życia?
Stefanotis, może między innymi dlatego lekarz proponował "całościowe" rozwiązanie, żeby efekt był trwały i żeby łuki pasowały optymalnie do siebie i prostowanie zębów nie spowodowało wady zgryzu ani chorób przyzębia? Dobrze żebyś skonsultowała to jeszcze z innym ortodontą, ale z doświadczenia wiem, że takie zamaskowanie problemu może dać więcej szkody niż pożytku, dlatego jeśli większość ortodontów będzie proponować Ci takie rozwiązanie jak napisałaś to ja bym nie ryzykowała z cofnięciem tych jedynek (bo chyba o to głównie chodzi). Lepiej zrób sobie wtedy licówki na te jedynki, jeśli przeszkadza Ci wizualnie to, że są cofnięte
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-27, 18:40   #1312
beatka_k16
Raczkowanie
 
Avatar beatka_k16
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 143
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Beatko, efekt wygląda ładnie, z tym że pewnie retencję będziesz musiała mieć do końca życia?
Stefanotis, może między innymi dlatego lekarz proponował "całościowe" rozwiązanie, żeby efekt był trwały i żeby łuki pasowały optymalnie do siebie i prostowanie zębów nie spowodowało wady zgryzu ani chorób przyzębia? Dobrze żebyś skonsultowała to jeszcze z innym ortodontą, ale z doświadczenia wiem, że takie zamaskowanie problemu może dać więcej szkody niż pożytku, dlatego jeśli większość ortodontów będzie proponować Ci takie rozwiązanie jak napisałaś to ja bym nie ryzykowała z cofnięciem tych jedynek (bo chyba o to głównie chodzi). Lepiej zrób sobie wtedy licówki na te jedynki, jeśli przeszkadza Ci wizualnie to, że są cofnięte
Nikt o tak długim czasie noszenia retencji nie wspominał czas noszenia retencji stopniowo powinno się skracać, w końcowym etapie wystarczy, że się w niej śpi może dla bezpieczeństwa będę nosić dłużej niż będą zalecać w gabinecie - myślę, że czas pokaże jak to będzie wyglądać w praktyce. Jutro jadę po ostatnie 3 nakładki, więc za miesiąc powinnam mieć już retainer i wtedy będę mogła coś więcej w tym temacie napisać
__________________

beatka_k16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-25, 19:54   #1313
magda2291
Wtajemniczenie
 
Avatar magda2291
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 784
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Założyłam wczoraj pierwszy etap CA, ale w nakładkach gromadzi się mnóstwo śliny?
Tak już zostanie? Czy może coś jest nie tak z nakładkami?
__________________

Kopciuszek jest wręcz idealnym przykładem na to,
jak buty potrafią zmienić kobiece życie.


"... czasem ukruszy się dzień,
czasem życie tonami się wali..."
magda2291 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 06:59   #1314
Zetonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 6
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Będziesz się parę dni slinić jak piesek i pluć. Przejdzie jak się przyzwyczaisz. Dla mnie najgorsza jest nakładka soft, z medium i hard jest już potem looz
Zetonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 17:30   #1315
magda2291
Wtajemniczenie
 
Avatar magda2291
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 784
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez Zetonka Pokaż wiadomość
Będziesz się parę dni slinić jak piesek i pluć. Przejdzie jak się przyzwyczaisz. Dla mnie najgorsza jest nakładka soft, z medium i hard jest już potem looz
A to przy każdym nowym etapie to ślinienie występuje?
__________________

Kopciuszek jest wręcz idealnym przykładem na to,
jak buty potrafią zmienić kobiece życie.


"... czasem ukruszy się dzień,
czasem życie tonami się wali..."
magda2291 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 05:52   #1316
Zetonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 6
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Nie, jak się przyzwyczaisz to będziesz miała spokój. Ja mam już teraz że jak ściągam aparat to się dziwnie czuję.
Każdy jest inny. Wiele osób lubi nakładkę soft, ja wolę hard - wtedy zęby siedzą sztywno i nie zbierają się pęcherzyki powietrza co na początku noszenia aparatu jest bardzo irytujące - obiecują niby że nic nie widać a tu kicha.
Możesz też mieć problemy z mówieniem - ja sepleniłam i miękkie litery mi słabo wychodziły. Również kwestia przyzwyczajenia jak Twój język się przystosuje "do nowego środowiska". W przypadku seplenienia jednak ćwicz - mów, dopiero wtedy wyrobisz sobie dobrą wymowę.

Edytowane przez Zetonka
Czas edycji: 2018-07-27 o 05:53
Zetonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-28, 10:08   #1317
akces_denied
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 5
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Ja też jestem obecnie na etapie retainera w postaci jednej nakładki na noc. Dentysta powiedział, że zajmie to kilka miesięcy, jednak mam pewne wątpliwości - zdarzyło mi się dwa razy zapomnieć założyć nakładki na noc i po każdym takim razie czuć na następny dzień że zęby chcą "wrócić" do poprzedniego stanu . I się zastanawiam czy faktycznie w tym wypadku retencja nie będzie musiała trwa "do końca życia" czy może warto iść do ortodonty i poprosić o założenie stałego retainera ?
akces_denied jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-16, 12:26   #1318
Lady09
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 137
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Hej jestem w trakcie czytania wątku od początku więc wybaczcie jak był już poruszany ten temat ale na czym polega retencja? czy po przewidzianych etapach trzeba nosić znów cały dzień nosić aparat, i ew. w nocy?
i czy można nosić tylko na 1 łuku? Ja tak mam.
Mam Clear Aligner od tygodnia i już widzę efekt ale przypuszczam że po ściągnięciu wrócą na swoje miejsce, miałam kiedyś stały aparat na 2 gi łuk i tak było:/. Zresztą wystarczy wkładkę sciągnąć na dłużej i jest problem aby ją założyć potem;-)
Moje spostrzeżenia: aparat działa, mozna sie przyzywczaić, nie boli, trochę gorzej się mówi czasem
najgorsze jest dla mnie użytkowanie wkładek podczas wyjść na dłuższe posiadówki jedzeniowe
Szczerze mówiąc ja jem płynne rzeczy w nim: lody, jogurty i piję wszystko w aparacie, staram się aby nie były to gorące najpoje.. a czy Wy tylko wodę?
Lady09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-29, 12:20   #1319
lilavati
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez daglas333 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, jestem nosicielką juz drugą dobę. Od wczoraj wieczorem boli mnie gardło, jest trochę podraznione i ten stan utrzymywal się cała noc, teraz tez. Raczej nie wydaje mi się zęby lapala mnie jakoś choroba (dobrze się czuje). Czy jest możliwe ze to nakladki są tego przyczyną? Czytałam wypowiedź marity g oraż pacynki i zaczynam sobie teraz dobierać do głowy. Do orto chodzę w rzeszowie
Hej, możesz powiedzieć, do którego ortodonty chodzisz/chodziłaś i czy jesteś zadowolona? Szukam jakiegoś dobrego lekarza w Rzeszowie (oprócz dr-a Mohsina, który nowych pacjentów nie przyjmuje do grudnia).
lilavati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-01, 00:42   #1320
Jakubb1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 30
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Z mojego własnego doświadczenia (i z rozmów z innymi) mogę powiedzieć/"uspokoić", że początkowo noszenie aparatu (jakiegokolwiek) wiąże się z nieprzyjemnościami, uwieraniem, bólem, itd. Po prostu na zęby zaczyna nagle coś oddziaływać i zęby muszą się do tego przyzwyczaić. Pamiętam jaką katorgą były dla mnie pierwsze dni z aparatem ruchomym. Ale i do tego w końcu się przyzwyczaiłem.
Jakubb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-18 18:42:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:33.