Po co z kimś być? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-06-26, 20:36   #1
snemo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 61

Po co z kimś być?


Po rozstaniu czytałem różne poradniki... jest w nich napisane, że najpierw trzeba się samemu nauczyć się być szczęsliwym ze sobą. Ok, nauczyłem się. Sprawia mi radość granie w piłkę, czytanie książek, tańczenie, spotykanie się z przyjaciółmi, pracowanie... I teraz: dlaczego ktoś ma mi zaburzyć ten spokój?
snemo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-26, 20:47   #2
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Po co z kimś być?

Odpowiednia osoba nic ci nie zaburzy.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-26, 20:59   #3
agat2113
Przyczajenie
 
Avatar agat2113
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 23
Dot.: Po co z kimś być?

Druga połówka nie zaburzy Ci tego spokoju tylko sprawi, że będziesz jeszcze bardziej szczęśliwy, będziesz miał z kim pogadać na każdy temat, będziesz cieszył się każdą chwilą spędzoną z tą osobą
agat2113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-26, 21:11   #4
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Po co z kimś być?

Fajny związek uskrzydla, a nie zaburza spokój.
We dwoje seks jest lepszy i ma się go na wyciągnięcie ręki.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-26, 21:26   #5
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 023
Dot.: Po co z kimś być?

Tak jak dziewczyny piszą. Właściwa osoba i dobry związek nie burzy.
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-26, 21:42   #6
Krasny99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 84
Dot.: Po co z kimś być?

Cytat:
Napisane przez snemo Pokaż wiadomość
Po rozstaniu czytałem różne poradniki... jest w nich napisane, że najpierw trzeba się samemu nauczyć się być szczęsliwym ze sobą. Ok, nauczyłem się. Sprawia mi radość granie w piłkę, czytanie książek, tańczenie, spotykanie się z przyjaciółmi, pracowanie... I teraz: dlaczego ktoś ma mi zaburzyć ten spokój?

Wiesz, o tym samym ostatnio myślałem, i to bardzo intensywnie. Miałem wszystko co mi było do szczęścia potrzebne, kasę, cel życia, wewnętrzny spokój, no może poza seksem choć jak się nad tym zastanowić to też był na wyciągnięcie ręki gdybym tylko chciał. I wszystko było naprawdę super do puki nie pojawiła się ONA. Ale jak szybko się zjawiła tak szybko zniknęła, a dla mnie wszystko to co kiedyś miało istotne znaczenie nagle straciło jakąkolwiek wartość.



Tylko że wiem że to minie, i za jakiś czas znów zacznę to wszystko co mam doceniać. A przynajmniej pozostaną mi piękne wspomnienia, na razie bolesne ale wiem z doświadczenia że z czasem będę patrzył na nie inaczej.



I może właśnie to jest odpowiedź na twoje pytanie.

Dla takich wyjątkowych wspomnień, których samemu nigdy mieć nie będziesz!

Edytowane przez Krasny99
Czas edycji: 2018-06-26 o 21:54
Krasny99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-26, 22:22   #7
TakaSamaInna
live your passion
 
Avatar TakaSamaInna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 904
Dot.: Po co z kimś być?

Nie każdy musi być w związku. Niektórzy są singlami z wyboru i poświęcają się pasji czy karierze czy podróżowaniu itd. Dobry związek potrafi uszczęśliwić, toksyczny związek lub zdrady wręcz przeciwnie. Dlatego to jest takie ryzyko, jak z prawie wszystkim w życiu.
__________________
Dbam o włosy.

angielski - C2
rosyjski - B2
hiszpański - ?
TakaSamaInna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-26, 22:27   #8
snemo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 61
Dot.: Po co z kimś być?

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Fajny związek uskrzydla, a nie zaburza spokój.
We dwoje seks jest lepszy i ma się go na wyciągnięcie ręki.
Może to nie doświadczyłem tego nigdy, że seks jest lepszy we dwoje.
snemo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-26, 22:27   #9
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Po co z kimś być?

Cytat:
Napisane przez TakaSamaInna Pokaż wiadomość
Nie każdy musi być w związku. Niektórzy są singlami z wyboru i poświęcają się pasji czy karierze czy podróżowaniu itd. Dobry związek potrafi uszczęśliwić, toksyczny związek lub zdrady wręcz przeciwnie. Dlatego to jest takie ryzyko, jak z prawie wszystkim w życiu.
A to swoją drogą, przymusu nie ma Jeśli komuś odpowiada bardziej życie singla, to czemu nie.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-26, 22:32   #10
snemo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 61
Dot.: Po co z kimś być?

Cytat:
Napisane przez Krasny99 Pokaż wiadomość
Wiesz, o tym samym ostatnio myślałem, i to bardzo intensywnie. Miałem wszystko co mi było do szczęścia potrzebne, kasę, cel życia, wewnętrzny spokój, no może poza seksem choć jak się nad tym zastanowić to też był na wyciągnięcie ręki gdybym tylko chciał. I wszystko było naprawdę super do puki nie pojawiła się ONA. Ale jak szybko się zjawiła tak szybko zniknęła, a dla mnie wszystko to co kiedyś miało istotne znaczenie nagle straciło jakąkolwiek wartość.



Tylko że wiem że to minie, i za jakiś czas znów zacznę to wszystko co mam doceniać. A przynajmniej pozostaną mi piękne wspomnienia, na razie bolesne ale wiem z doświadczenia że z czasem będę patrzył na nie inaczej.



I może właśnie to jest odpowiedź na twoje pytanie.

Dla takich wyjątkowych wspomnień, których samemu nigdy mieć nie będziesz!
Te wspomnienia to koszmar. Może wolałbym ich nie doświadczyć, niż później cierpieć, to że nigdy nie wrócą.

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Cytat:
Napisane przez TakaSamaInna Pokaż wiadomość
Nie każdy musi być w związku. Niektórzy są singlami z wyboru i poświęcają się pasji czy karierze czy podróżowaniu itd. Dobry związek potrafi uszczęśliwić, toksyczny związek lub zdrady wręcz przeciwnie. Dlatego to jest takie ryzyko, jak z prawie wszystkim w życiu.
Więc związek to ryzyko...
snemo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-26, 22:35   #11
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Po co z kimś być?

Wyjście z domu to też ryzyko. Przyjaźń też. Podróże też.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-26, 22:36   #12
Katia525
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 879
Dot.: Po co z kimś być?

Cytat:
Napisane przez snemo Pokaż wiadomość
Te wspomnienia to koszmar. Może wolałbym ich nie doświadczyć, niż później cierpieć, to że nigdy nie wrócą.

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------



Więc związek to ryzyko...
Coz, trafiles na beznadziejne okazy, a raczej sam je wybierales, ale dlaczego skreslac przez nie cala populcje? Najwyrazniej nie jestes gotowy na kolejna relacje, skoro masz taka awersje do zwiazkow. Jesli nie chcesz nie musisz w zaden wchodzic i byc singlem.
Dobry zwiazek z odpowiednia osoba dodaje skrzydel, seks jest przyjemny, okazac w ten sposob uczucie, miec wsparcie i wspierac, dzielic zycie

Edytowane przez Katia525
Czas edycji: 2018-06-26 o 22:40
Katia525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-26, 22:37   #13
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 023
Dot.: Po co z kimś być?

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Wyjście z domu to też ryzyko. Przyjaźń też. Podróże też.
Życie to ryzyko. Ponad wszystko życie jest ryzykowne.
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-26, 22:39   #14
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Po co z kimś być?

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
Życie to ryzyko. Ponad wszystko życie jest ryzykowne.
I nikt nie ujdzie żywcem!
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-26, 22:50   #15
snemo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 61
Dot.: Po co z kimś być?

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
Życie to ryzyko. Ponad wszystko życie jest ryzykowne.
Nie wytrzymałem swojego jęczenia i puściłem sobie YOLO:
https://www.youtube.com/watch?v=z5Otla5157c
snemo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-27, 07:12   #16
kotissska
Rozeznanie
 
Avatar kotissska
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 770
Dot.: Po co z kimś być?

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Odpowiednia osoba nic ci nie zaburzy.
Najkrótsze a najlepsze podsumowanie w sedno.

Właściwe osoby dodatkowo uskrzydlają i dają siłę nawet i do pozornie łatwych i monotonnych zajęć
kotissska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-27, 07:33   #17
pandemonium4
Zadomowienie
 
Avatar pandemonium4
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 184
Dot.: Po co z kimś być?

Jeśli nie chcesz i nie masz potrzeby iść przez życie z ukochaną osobą, partnerką, nie chcesz dzielić z kimś przyjemności i gorszych dni, nie masz potrzeby towarzystwa bardzo bliskiej kobiety, nie chcesz założyć rodziny, to odpowiedzią jest: po nic
Jeśli nie masz takiej potrzeby, to widocznie związki nie są dla Ciebie. To nie jest obowiązkowe.
Żyj tak, żebyś był szczęśliwy, nikogo nie krzywdził, tylko żebyś potem nie żałował.

Mi np związek daje szczęście każdego dnia, ale nie wszyscy muszą tak mieć.

Edytowane przez pandemonium4
Czas edycji: 2018-06-27 o 07:37
pandemonium4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-27, 08:07   #18
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 885
Dot.: Po co z kimś być?

Cytat:
Napisane przez snemo Pokaż wiadomość
Po rozstaniu czytałem różne poradniki... jest w nich napisane, że najpierw trzeba się samemu nauczyć się być szczęsliwym ze sobą. Ok, nauczyłem się. Sprawia mi radość granie w piłkę, czytanie książek, tańczenie, spotykanie się z przyjaciółmi, pracowanie... I teraz: dlaczego ktoś ma mi zaburzyć ten spokój?
Jak masz tak na kogoś patrzeć - jako na potencjalną "odbieraczkę czasu", czy "zaburzaczkę spokoju" to na razie nie szukaj związku. Mój ex miał takie podejście - że być z kimś, ale najlepiej jakby to nie za dużo czasu zajmowało, bo on musi mieć czas dla siebie. Nieważne, że można przecież siedzieć w jednym pokoju i każde zajmować się swoimi sprawami, ale jednak być razem. I to był jeden z poważnych problemów, bo jak myślisz - jak się czuje kobieta traktowana jak natrętna mucha? Jak g... Także, póki nie zrozumiesz, że związek to też dzielenie pewnych rzeczy z kimś, nieraz coś jest kosztem czegoś, to serio, nie wiąż się z nikim. Zdrowy egoizm jest dobry, ale zdrowy i jednak jak jesteśmy z kimś, to tego egoizmu, nawet zdrowego, musi być nieco mniej, niż jak się cieszymy nieograniczoną wolnością singla.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-27, 08:28   #19
Stettin_Lady
Raczkowanie
 
Avatar Stettin_Lady
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 153
Dot.: Po co z kimś być?

Z tą WŁAŚCIWĄ osobą jest jeszcze lepiej, weselej i na pewno nikt nic nikomu nie zaburza
Stettin_Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-27, 11:12   #20
snemo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 61
Być zależnym, czy niezależnym?

Jeśli z kimś jesteś, to czy uzależniać się od drugiej osoby? Np. studiowałem 2 kierunki, trenowałem judo, jeszcze pracowałem. Zrezygnowałem z judo, czytania książek, grania, bo nie miałbym czasu na dziewczynę.

5 lat później: miałem bardzo mało swoich pieniędzy, bo wydałem wszystko na wspólne mieszkanie. Uzależniłem się finansowo, bo czułem się bezpiecznie... Nie spotykałem się ze znajomymi, bo chciałem spędzać czas ze swoją dziewczyną. Ona wolała siłkę, mi było szkoda kasy, wolałem ćwiczyć w domu. Będąc zależnym... przestałem być dla niej atrakcyjny.

Dochodzę do wniosku, że chyba nie warto:
1) liczyć na kogoś w związku, że Cię wesprze
2) uzależniać się, czuć☠się uzależnionym
3) rezygnować ze swoich pasji na rzecz kogoś

Zgodzicie się?
snemo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-27, 11:15   #21
kojolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 19
Dot.: Po co z kimś być?

dokładnie, jak znajdziesz prawdziwą miłość (a raczej sama się pojawi) to nikt nie będzie Ci niczego zaburzał.
kojolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-27, 11:34   #22
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Po co z kimś być?

Odpowiednia osoba zrozumie twoje pasje i nie odbierze ci czasu na nie. Oczywiście, w jakimś tam stopniu poświęca się jakąś tam część siebie dla tej drugiej osoby, ale to od ciebie zależy, czy to będzie 100%, 80, 40 czy 5, a od niej, czy jej to wystarczy.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-27, 11:40   #23
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 885
Dot.: Być zależnym, czy niezależnym?

Cytat:
Napisane przez snemo Pokaż wiadomość
Jeśli z kimś jesteś, to czy uzależniać się od drugiej osoby? Np. studiowałem 2 kierunki, trenowałem judo, jeszcze pracowałem. Zrezygnowałem z judo, czytania książek, grania, bo nie miałbym czasu na dziewczynę.

5 lat później: miałem bardzo mało swoich pieniędzy, bo wydałem wszystko na wspólne mieszkanie. Uzależniłem się finansowo, bo czułem się bezpiecznie... Nie spotykałem się ze znajomymi, bo chciałem spędzać czas ze swoją dziewczyną. Ona wolała siłkę, mi było szkoda kasy, wolałem ćwiczyć w domu. Będąc zależnym... przestałem być dla niej atrakcyjny.

Dochodzę do wniosku, że chyba nie warto:
1) liczyć na kogoś w związku, że Cię wesprze
2) uzależniać się, czućâ˜☠się uzależnionym
3) rezygnować ze swoich pasji na rzecz kogoś

Zgodzicie się?
Nie, nie zgodzę się, bo nikt nie kazał Ci rezygnować ze wszystkiego - to był Twój wybór. Czasami, aby znaleźć czas dla partnera trzeba z czegoś zrezygnować, ale Ty wymieniasz mnóstwo rzeczy. Czytanie książki przez godzinę wieczorem serio kolidowałoby z byciem z nią? Gdzie ona też zapewne miała swoje zajęcia. No nie. Po prostu przesadziłeś w drugą stronę i teraz masz pretensje tylko i wyłączenie do niej, gdzie jej wina wcale taka oczywista nie jest. Część pasji można dzielić, część "uprawiać" (czytanie chociażby) gdy ta druga osoba po prostu siedzi sobie obok i robi coś swojego, a część po prostu realizować, jeżeli są dla nas ważne - partner zrozumie, jeżeli potem też spędzimy z nim czas.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2018-06-27 o 11:42
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-27, 12:04   #24
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 023
Dot.: Po co z kimś być?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Nie, nie zgodzę się, bo nikt nie kazał Ci rezygnować ze wszystkiego - to był Twój wybór. Czasami, aby znaleźć czas dla partnera trzeba z czegoś zrezygnować, ale Ty wymieniasz mnóstwo rzeczy. Czytanie książki przez godzinę wieczorem serio kolidowałoby z byciem z nią? Gdzie ona też zapewne miała swoje zajęcia. No nie. Po prostu przesadziłeś w drugą stronę i teraz masz pretensje tylko i wyłączenie do niej, gdzie jej wina wcale taka oczywista nie jest. Część pasji można dzielić, część "uprawiać" (czytanie chociażby) gdy ta druga osoba po prostu siedzi sobie obok i robi coś swojego, a część po prostu realizować, jeżeli są dla nas ważne - partner zrozumie, jeżeli potem też spędzimy z nim czas.
Dokładnie tak .
__________________

Edytowane przez NocnaWiedma
Czas edycji: 2018-06-27 o 12:55
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-27, 13:14   #25
snemo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 61
Dot.: Być zależnym, czy niezależnym?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Nie, nie zgodzę się, bo nikt nie kazał Ci rezygnować ze wszystkiego - to był Twój wybór. Czasami, aby znaleźć czas dla partnera trzeba z czegoś zrezygnować, ale Ty wymieniasz mnóstwo rzeczy. Czytanie książki przez godzinę wieczorem serio kolidowałoby z byciem z nią? Gdzie ona też zapewne miała swoje zajęcia. No nie. Po prostu przesadziłeś w drugą stronę i teraz masz pretensje tylko i wyłączenie do niej, gdzie jej wina wcale taka oczywista nie jest. Część pasji można dzielić, część "uprawiać" (czytanie chociażby) gdy ta druga osoba po prostu siedzi sobie obok i robi coś swojego, a część po prostu realizować, jeżeli są dla nas ważne - partner zrozumie, jeżeli potem też spędzimy z nim czas.
Dobra, dobra :P. Nie chodzi o pretensje, tylko... w jakim stopniu być egoistą w związku następnym razem? Myślałem, ze rezygnujać z części rzeczy będzie fajniej, a miało to taki efekt, że stałem się zależny i mniej atrakcyjny dla niej.

Czytanie książek: 1h dziennie to było dużo, intensywnie żyłem. Ogólnie mam zawsze nawalone rzeczy do roboty (po prostu wszystko lubię i mi się wszystko klei ).
snemo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-27, 14:43   #26
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 885
Dot.: Być zależnym, czy niezależnym?

Cytat:
Napisane przez snemo Pokaż wiadomość
Dobra, dobra :P. Nie chodzi o pretensje, tylko... w jakim stopniu być egoistą w związku następnym razem? Myślałem, ze rezygnujać z części rzeczy będzie fajniej, a miało to taki efekt, że stałem się zależny i mniej atrakcyjny dla niej.

Czytanie książek: 1h dziennie to było dużo, intensywnie żyłem. Ogólnie mam zawsze nawalone rzeczy do roboty (po prostu wszystko lubię i mi się wszystko klei ).
Ale po co w ogóle być egoistą? Asertywność od początku - ustalasz co jest tak naprawdę ważne i to realizujesz, ale też bierzesz tą osobę pod uwagę w swoich planach, pokazujesz, że nie masz na nią wyje... tylko jak zrobisz to, czy tamto, to dla niej też Z CHĘCIĄ znajdziesz czas (a nie z łaską i wielkim westchnieniem). To też chodzi o dobre zarządzanie czasem, a nie że zbiera Ci się 100 rzeczy "do zrobienia" i potem np. odsuwasz tą drugą osobę na dalszy plan, bo nazbierało się tego tyle. Partnera również można poprosić o pomoc, można wiele rzeczy robić razem. Kwestia chęci. Poza tym też kwestia dobrania się - jeżeli Twoja pasja to rower i spędził byś na rowerze (w sezonie) cały weekend, to nie wiąż się z kimś, kto z góry mówi, że nie, rower nie, nie lubi a weekendy wyobraża sobie tak, że razem sobie leżycie na kocu w ogródku. No bo będzie wiadomo, że tu już jest coś nie do pogodzenia.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-27, 14:47   #27
Katia525
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 879
Dot.: Być zależnym, czy niezależnym?

Cytat:
Napisane przez snemo Pokaż wiadomość
Dobra, dobra :P. Nie chodzi o pretensje, tylko... w jakim stopniu być egoistą w związku następnym razem? Myślałem, ze rezygnujać z części rzeczy będzie fajniej, a miało to taki efekt, że stałem się zależny i mniej atrakcyjny dla niej.

Czytanie książek: 1h dziennie to było dużo, intensywnie żyłem. Ogólnie mam zawsze nawalone rzeczy do roboty (po prostu wszystko lubię i mi się wszystko klei ).
Nie rezygniwac z pasji? Ewentalnie troche ja ograniczyc jesli zzera duzo czasu. Nie wydawac na mieszkanie, kredyty z kims, kto cie wykorzystuju, nie jest ci z nim dobrze w zwiazku. Nie uzalezniac sie od drugiej osoby, ale zarazem liczyc sie rowniez z jej zdaniem, konsultowac. Ty nie wiesz co jest normalne, a co nie. Albo widzisz zle baby, od ktorych sie uzalezniasz i stajesz sie nieateakcyjny, albo "mam totalnie na nia wywalone". Jest jeszcze cos po srodku, gdzie mozna robic cos dla siebie jak i dziewczyny oraz zwiazku. Sam pchasz sie w beznadziejne relacje. Jestes z rozbitej rodziny? Albo gdzie rodzina byla dysfunkcyjna, toksyczna?
Katia525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-28, 02:35   #28
snemo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 61
Dot.: Po co z kimś być?

Cytat:
Napisane przez Katia525 Pokaż wiadomość
Coz, trafiles na beznadziejne okazy, a raczej sam je wybierales, ale dlaczego skreslac przez nie cala populcje? Najwyrazniej nie jestes gotowy na kolejna relacje, skoro masz taka awersje do zwiazkow. Jesli nie chcesz nie musisz w zaden wchodzic i byc singlem.
Dobry zwiazek z odpowiednia osoba dodaje skrzydel, seks jest przyjemny, okazac w ten sposob uczucie, miec wsparcie i wspierac, dzielic zycie
1. Nie nie jestem gotowy na relację, wiem to. Przebudowuję się. Póki co zastanawiam się na życiem. Ten post jest tego częścią :P
2. Tak słyszałem, że związek to dodanie skrzydeł, bo nawet spotkałem takich ludzi :P.

---------- Dopisano o 02:08 ---------- Poprzedni post napisano o 02:04 ----------

Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
Jeśli nie chcesz i nie masz potrzeby iść przez życie z ukochaną osobą, partnerką, nie chcesz dzielić z kimś przyjemności i gorszych dni, nie masz potrzeby towarzystwa bardzo bliskiej kobiety, nie chcesz założyć rodziny, to odpowiedzią jest: po nic
Jeśli nie masz takiej potrzeby, to widocznie związki nie są dla Ciebie. To nie jest obowiązkowe.
Żyj tak, żebyś był szczęśliwy, nikogo nie krzywdził, tylko żebyś potem nie żałował.

Mi np związek daje szczęście każdego dnia, ale nie wszyscy muszą tak mieć.
1. Tak, doświadczyłem, że życie z kimś jest fajne. Ale mój związek był☠dla mnie mordownią i skończył się lekką katastrofą dla mnie.
2. Chcę założyć rodzinę.

---------- Dopisano o 02:21 ---------- Poprzedni post napisano o 02:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Ale po co w ogóle być egoistą? Asertywność od początku - ustalasz co jest tak naprawdę ważne i to realizujesz, ale też bierzesz tą osobę pod uwagę w swoich planach, pokazujesz, że nie masz na nią wyje... tylko jak zrobisz to, czy tamto, to dla niej też Z CHĘCIĄ znajdziesz czas (a nie z łaską i wielkim westchnieniem). To też chodzi o dobre zarządzanie czasem, a nie że zbiera Ci się 100 rzeczy "do zrobienia" i potem np. odsuwasz tą drugą osobę na dalszy plan, bo nazbierało się tego tyle. Partnera również można poprosić o pomoc, można wiele rzeczy robić razem. Kwestia chęci. Poza tym też kwestia dobrania się - jeżeli Twoja pasja to rower i spędził byś na rowerze (w sezonie) cały weekend, to nie wiąż się z kimś, kto z góry mówi, że nie, rower nie, nie lubi a weekendy wyobraża sobie tak, że razem sobie leżycie na kocu w ogródku. No bo będzie wiadomo, że tu już jest coś nie do pogodzenia.
1. Dlaczego egoistą? Większości ludziom się to źle kojarzy, a tu chodzi o to żeby być asertywnym :P. Bo liczyło się dla mnie dobro drugiej osoby i nie wyszedłem na tym dobrze. Kiedy oczekiwałem od dziewczyny pomocy, wywaliła mnie. Trudno. Teraz przeprowadzam rekalkulację i wydaję się mi, że zrezygnowałem zbyt dużej ilości rzeczy dla mnie. Teraz żałuję, wtedy nie. W sumie... to liczne :P.
2. Kiedy robiłem swoje rzeczy, to... moja dziewczyna mnie podziwiała: aaa... byłeś w delegacji w Korei i Indiach... aaa... robisz super projekty... aaa... mięsnie nie mieszczą Ci się w podkoszulkach. A później: "powiedz mi komplement. Proszę.". Cisza.
3. Ogólnie chyba chodzi mi o to, że ludzie powinni być niezależni w związku.

---------- Dopisano o 02:35 ---------- Poprzedni post napisano o 02:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Katia525 Pokaż wiadomość
Nie rezygniwac z pasji? Ewentalnie troche ja ograniczyc jesli zzera duzo czasu. Nie wydawac na mieszkanie, kredyty z kims, kto cie wykorzystuju, nie jest ci z nim dobrze w zwiazku. Nie uzalezniac sie od drugiej osoby, ale zarazem liczyc sie rowniez z jej zdaniem, konsultowac. Ty nie wiesz co jest normalne, a co nie. Albo widzisz zle baby, od ktorych sie uzalezniasz i stajesz sie nieateakcyjny, albo "mam totalnie na nia wywalone". Jest jeszcze cos po srodku, gdzie mozna robic cos dla siebie jak i dziewczyny oraz zwiazku. Sam pchasz sie w beznadziejne relacje. Jestes z rozbitej rodziny? Albo gdzie rodzina byla dysfunkcyjna, toksyczna?
1. Normalna z elementami toksycznymi
2. Byłem praktycznie w 1 poważnym związku i myślę (6 lat, z mieszkaniem, kredytem), co poszło nie tak. Nie chciałem odejść, bo bardzo ją kochałem i chciałem wszystko naprawiać. Więc nie wiem jak jest w "relacjach", dlatego się pytam.
3. Dokładasz swoje cegiełki. Nigdy nie stwierdziłem, że "baby są złe". Nie, baby są super :P. To nie jest tak, że widzę tylko dualizm. Byłem w stanach pośrednich, jednak wydaje mi, że najfajniej jest dla obojga, jeśli oboje są niezależni. Wtedy byłem najbardziej kochany i czułem się najlepiej sam ze sobą.
4. Trochę się zmieniłem i wilka stałem się misiem (miałem takie podkoszulki)... I mi zarzuciła, że nie jestem wilkiem jak kiedyś. I to ostatnie co pamiętam z końca.
snemo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-28, 05:23   #29
pandemonium4
Zadomowienie
 
Avatar pandemonium4
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 184
Dot.: Po co z kimś być?

Może trafiłeś na taki typ, a może zwyczajnie dorośliście, dziewczyna się odkochała, znudziłeś jej się brzydko mówiąc, zapragnęła czegoś nowego, noeznanego i poszukała pretekstu? Bo po prostu było dla niej za wcześnie na stały związek, może jest niedojrzała. Ja cieszyłabym się, że mam porządnego faceta który spędza ze mną czas i spłacamy własne mieszkanie. Każdy jest inny, więc nie szukaj jakiś strategii na przyszłość, bo może okazać się, że z następną kobietą będzie na odwrót. Miej jakąś pasję ale miej też czas na spędzenie go z drugą osobą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez pandemonium4
Czas edycji: 2018-06-28 o 12:29
pandemonium4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-28, 08:23   #30
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Po co z kimś być?

Cytat:
Napisane przez snemo Pokaż wiadomość
1. Nie nie jestem gotowy na relację, wiem to. Przebudowuję się. Póki co zastanawiam się na życiem. Ten post jest tego częścią
2. Tak słyszałem, że związek to dodanie skrzydeł, bo nawet spotkałem takich ludzi :P.

---------- Dopisano o 02:08 ---------- Poprzedni post napisano o 02:04 ----------



1. Tak, doświadczyłem, że życie z kimś jest fajne. Ale mój związek byłdla mnie mordownią i skończył się lekką katastrofą dla mnie.
2. Chcę założyć rodzinę.

---------- Dopisano o 02:21 ---------- Poprzedni post napisano o 02:08 ----------



1. Dlaczego egoistą? Większości ludziom się to źle kojarzy, a tu chodzi o to żeby być asertywnym :P. Bo liczyło się dla mnie dobro drugiej osoby i nie wyszedłem na tym dobrze. Kiedy oczekiwałem od dziewczyny pomocy, wywaliła mnie. Trudno. Teraz przeprowadzam rekalkulację i wydaję się mi, że zrezygnowałem zbyt dużej ilości rzeczy dla mnie. Teraz żałuję, wtedy nie. W sumie... to liczne :P.
2. Kiedy robiłem swoje rzeczy, to... moja dziewczyna mnie podziwiała: aaa... byłeś w delegacji w Korei i Indiach... aaa... robisz super projekty... aaa... mięsnie nie mieszczą Ci się w podkoszulkach. A później: "powiedz mi komplement. Proszę.". Cisza.
3. Ogólnie chyba chodzi mi o to, że ludzie powinni być niezależni w związku.

---------- Dopisano o 02:35 ---------- Poprzedni post napisano o 02:21 ----------



1. Normalna z elementami toksycznymi
2. Byłem praktycznie w 1 poważnym związku i myślę (6 lat, z mieszkaniem, kredytem), co poszło nie tak. Nie chciałem odejść, bo bardzo ją kochałem i chciałem wszystko naprawiać. Więc nie wiem jak jest w "relacjach", dlatego się pytam.
3. Dokładasz swoje cegiełki. Nigdy nie stwierdziłem, że "baby są złe". Nie, baby są super :P. To nie jest tak, że widzę tylko dualizm. Byłem w stanach pośrednich, jednak wydaje mi, że najfajniej jest dla obojga, jeśli oboje są niezależni. Wtedy byłem najbardziej kochany i czułem się najlepiej sam ze sobą.
4. Trochę się zmieniłem i wilka stałem się misiem (miałem takie podkoszulki)... I mi zarzuciła, że nie jestem wilkiem jak kiedyś. I to ostatnie co pamiętam z końca.
Z tego co czytalam to w twoim zwiazku od poczatku byl problem z seskem. Mogles to skonczyc duzo , duzo szybciej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-03 08:20:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:59.