Mamy grudniowe 2018 ;) - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-07-04, 14:34   #3091
LolaMontez
Wtajemniczenie
 
Avatar LolaMontez
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 433
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Fotelik powinien mieć dobrą opinię z testów ADAC w końcu kupuje się go na wypadek zderzenia, żeby zabezpieczył dziecko. My zastanawialiśmy się między maxi Cosi i cybex i q końcu kupiliśmy ten drugi trochę że względu na cenę i zniżkę jaka mieliśmy.
Co do rozstępów to podobno genetyka i smarowanie nie pomoże, ale oczywiście skórę nawilżać czymś należy nawet dla własnego komfortu. Ja polecam olej kokosowy, albo olejek babydream z rossmanna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Genetyka genetyką ale mnie pomogło, od strony tatuażu smarowałam bardziej intensywnie i nic mi się nie zrobiło (tatuaż mam na żebrach) a od drugiej strony cztery delikatne. Wiadomo ze jak ktos ma tendencje to nic mu nie pomoże ale te kremy jednak delikatnie uelastyczniają skóre.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Na ziemi pojawił się cud...
LolaMontez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 14:50   #3092
Anaitis
Rozeznanie
 
Avatar Anaitis
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z fantasmagorycznych stanów mojej świadości.
Wiadomości: 561
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez magdalensssss Pokaż wiadomość
Jaki balsam/krem na okres ciąży polecacie ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja używałam do 4 miesiąca w sumie normalnych maseł do ciałą i oleju kokosowego (plus ja hartuję ciało)

od 4 zużyłam jedno opakowanie Bielenda "sexi mama" ale dla mnie to średniawka i chciałam się przerzucić na oliwkę z rossmana, ale

właśnie odebrałam paczkę z kremem na cellulit i rozstępy firmy BINGO SPA i kolagenowy zabieg na rozstępy też Z BINGO.

Będę testować, dam znać


Cytat:
Napisane przez Patrycja_1708 Pokaż wiadomość
Ja w poprzedniej ciąży smarowałam się oliwką z Rossmana tą dla kobiet w ciąży i sprawdziła się super bo nic mi nie wyszło. Teraz narazie nic nie kupuje bo mam duży zapas skóry wiec myślę że nic nowego się nie pojawi Ale polecam tą oliwkę jak najbardziej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No i własnie o niej myślałam, ale to może jak skończę zabieg


Cytat:
Napisane przez LolaMontez Pokaż wiadomość
Genetyka genetyką ale mnie pomogło, od strony tatuażu smarowałam bardziej intensywnie i nic mi się nie zrobiło (tatuaż mam na żebrach) a od drugiej strony cztery delikatne. Wiadomo ze jak ktos ma tendencje to nic mu nie pomoże ale te kremy jednak delikatnie uelastyczniają skóre.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Właśnie też tak myślę, więc nawet jeśli wyskoczą to wierzę, że mniejsze.

4 to powiem Ci, że praktycznie nic. Łaskawie się z Tobą ciąża obeszła
Wierzę, że to może też kwestia przytycia, im mniej tym pewnie mniejsze prawdopodobieństwo!
Anaitis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 14:56   #3093
LolaMontez
Wtajemniczenie
 
Avatar LolaMontez
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 433
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez Anaitis Pokaż wiadomość
Ja używałam do 4 miesiąca w sumie normalnych maseł do ciałą i oleju kokosowego (plus ja hartuję ciało)

od 4 zużyłam jedno opakowanie Bielenda "sexi mama" ale dla mnie to średniawka i chciałam się przerzucić na oliwkę z rossmana, ale

właśnie odebrałam paczkę z kremem na cellulit i rozstępy firmy BINGO SPA i kolagenowy zabieg na rozstępy też Z BINGO.

Będę testować, dam znać





No i własnie o niej myślałam, ale to może jak skończę zabieg





Właśnie też tak myślę, więc nawet jeśli wyskoczą to wierzę, że mniejsze.

4 to powiem Ci, że praktycznie nic. Łaskawie się z Tobą ciąża obeszła
Wierzę, że to może też kwestia przytycia, im mniej tym pewnie mniejsze prawdopodobieństwo!


Heheh no ja przytyłam sporo bo 23 kg zaczynałam z wagą 60kg. Więc przytylam o 30% do tego bardzo puchlam, wychodząc ze szpitala po porodzie nic z wagi nie spadłam, dopiero później i te 4 rozstepy własnie po porodzie jak skóra wracała do swoich rozmiarō


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Na ziemi pojawił się cud...
LolaMontez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 15:16   #3094
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez Anaitis Pokaż wiadomość
O dzięki! Właśnie o coś takiego mi chodziło, taką długą w sensie. Ja całe życie śpię trochę na brzuchu i przewijam kołdrę między nogami, więc myślę, że będzie dla mnie idealna (znaczy mam nadzieję) Czekam na Twoją recenzję


Dziewczynki, może jeszcze nie czas, ale ja wolę się przygotowywać od razu Jak u was z rozstępami? cellulitem ? Coś się u was pojawiło, czy póki co absolutnie żadnych zmian pod tym kątem? Jak było przy wcześniejszych ciążach? Wiem, że najważniejszą rolę odgrywa tu genetyka, ale wolę zapobiegać już od początku ciąży. U mnie póki co na brzuchu nic (na biodrach i udach od zawsze miałam jakieś delikatne, więc jakby doszło kilka nowych.

Najbardziej martwię się tym, że ja mam ogromną bliznę na brzuchu (na prawie całą szerokość brzucha) i boję się jak ona po prostu będzie wyglądać po ciąży, oraz tego czy nie popęka mi skóra przy tej bliźnie
Ja mam sporo rozstepow po poprzedniej ciąży mimo smarowania. Tylko ja zawsze z tym problem miałam. Dodam że zaczynałam z wagą 67 kg schudłam 5 kg i odrobiłam tylko to 5 kg. Obecnie też schudłam i narazie nie tyje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Aleksandriiia pochwal się wózkiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 15:28   #3095
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez LolaMontez Pokaż wiadomość
Tak, tylko warto zobaczyć co to jest to nosidło, czy ma atesty, jakies punkty ADAC, certyfikaty. Często wózek jest 2w1 a nosidelko dają np maxi cosi i wtedy sprzedają jako 3w1z


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Podobno te od wózków 3w1 nie są polecane bo nie mają jakiś atestow. Wiec lepiej kupić wózek 2w1 i dokupić fotelik. Ja będę chciała maxi cosi City czy jakoś tak

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Dobrze wiedzieć ☺ jak będziemy wybierać to poczytam jeszcze dokładnie ☺

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 15:44   #3096
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość

[/COLOR]Aleksandriiia pochwal się wózkiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
https://madarbaby.pl/pl/p/Wozek-wiel...a-fotelik/3816
W kolorze 51. Inne kolo4y u nas kosztowaly 1400zl.
Ma wszystko to co chcialam, składaną gondole, podnoszone dno gondoli, głeboki kosz, daszek w nosidełku, w komplecie moskitery, folia przeciwdeszczowa, podklad do przewijania. Gondole mozna zamknac szczeniw w przypadku burzy sniegowej gondola ma 80cm co bylo dla nas wazne, bo jestemy wysocy, wiec maly moze tez byc dlugi, a przy tym jest zgrabny, kola pompowane, latwy montaz spacerowki i nosidelka, wyjmowana wkladka w nosidelku i spacerowce co ulatwia czyszczenia, podnozek zabezpieczony folia. Kubelkowe podobaja mi sie wizualnie, ale wydaja mi sie skomplikowane w transporcie i jakos mi nie leza te plastikowe dna
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3

Edytowane przez Aleksandriiia
Czas edycji: 2018-07-04 o 15:49
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 15:52   #3097
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

My na pewno będziemy wybierać fotelik jak najbezpieczniej$zy. Generalnie pokonujemy rocznie koło 30 ty$ km i raczej nie będziemy tego ograniczać po ciąży, więc potrzebujemy porządnego $przętu. A że kupili$my wózek używany za 350zł, w $uper $tanie, to na foteliku nie mu$imy o$zczędzać. No ale my planujemy zakupy dopiero po wakacjach, bo i tak nie mamy gdzie tych w$zy$tkich dzieciowych rzeczy trzymać, chyba że $ię na co$ trafi okazja jak ten wózek to $ię zobaczy
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-04, 16:17   #3098
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
https://madarbaby.pl/pl/p/Wozek-wiel...a-fotelik/3816
W kolorze 51. Inne kolo4y u nas kosztowaly 1400zl.
Ma wszystko to co chcialam, składaną gondole, podnoszone dno gondoli, głeboki kosz, daszek w nosidełku, w komplecie moskitery, folia przeciwdeszczowa, podklad do przewijania. Gondole mozna zamknac szczeniw w przypadku burzy sniegowej gondola ma 80cm co bylo dla nas wazne, bo jestemy wysocy, wiec maly moze tez byc dlugi, a przy tym jest zgrabny, kola pompowane, latwy montaz spacerowki i nosidelka, wyjmowana wkladka w nosidelku i spacerowce co ulatwia czyszczenia, podnozek zabezpieczony folia. Kubelkowe podobaja mi sie wizualnie, ale wydaja mi sie skomplikowane w transporcie i jakos mi nie leza te plastikowe dna
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo ładny ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 17:39   #3099
emdees
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 617
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Co do rozstępów to ja bardzo przytyłam i rozstępy mam na całym brzuchu udach i pod kolanami. Wyglądam jakbym nie ktoś grabiami potraktował. Swędziało bardzo. Nie wiem czy mogłam się jakoś specjalnie przed tym ochronić bo to genetyka i szybkie tycie niestety u mnie.

Co do fotelika to te od wózków raczej się nie nadają chyba że tak jak jedna6z was napisała sprzedawca dorzuca np maxi cosi to jest ok. Bez urazy ale do mnie nie przemawia tekst że jeżdżę mało tylko 5 km. Rozumiem że wiecie że w ciągu tych 5 km czy nawet 20 m nie będzie wypadku? Po to się robi testy żeby było wiadomo że materiał z którego zrobiony jest fotelik wytrzyma zderzenie i się zwyczajnie nie rozpadnie. Nie gniewajcie się dziewczyny ale może nie myslalyscie pod tym kątem o tym po prostu.

Widzę że wiele z was leczy zeby w ciąży. Ja właśnie dzisiaj wypelnialam 8 i wymienialam opatrunki w zębach do leczenia kanalowego które już są otwarte ale się nie wyrobilam a w ciąży nie ma mowy o znieczuleniu więc muszę czekac

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
emdees jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 18:23   #3100
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez emdees Pokaż wiadomość
Co do rozstępów to ja bardzo przytyłam i rozstępy mam na całym brzuchu udach i pod kolanami. Wyglądam jakbym nie ktoś grabiami potraktował. Swędziało bardzo. Nie wiem czy mogłam się jakoś specjalnie przed tym ochronić bo to genetyka i szybkie tycie niestety u mnie.

Co do fotelika to te od wózków raczej się nie nadają chyba że tak jak jedna6z was napisała sprzedawca dorzuca np maxi cosi to jest ok. Bez urazy ale do mnie nie przemawia tekst że jeżdżę mało tylko 5 km. Rozumiem że wiecie że w ciągu tych 5 km czy nawet 20 m nie będzie wypadku? Po to się robi testy żeby było wiadomo że materiał z którego zrobiony jest fotelik wytrzyma zderzenie i się zwyczajnie nie rozpadnie. Nie gniewajcie się dziewczyny ale może nie myslalyscie pod tym kątem o tym po prostu.

Widzę że wiele z was leczy zeby w ciąży. Ja właśnie dzisiaj wypelnialam 8 i wymienialam opatrunki w zębach do leczenia kanalowego które już są otwarte ale się nie wyrobilam a w ciąży nie ma mowy o znieczuleniu więc muszę czekac

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
No ja wlasnie pod tym katem mysle dlatego chce kupic inny, a ten z 3w1 mam bo poprostu nie dalo sie kupic 2w1 a cena taka jak za sama gondole nowa, albo za uzywki w watpliwym stanie na olx, takze chcac nie chcac go mam. A ze daleko nie jezdzimy to wlasnie maxi cosi chce. Jakbysmy duzo jezdzili to celowalabym jeszcze wyzej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 18:30   #3101
emdees
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 617
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Ok to nie zrozumiałam. Myślę że maxi cosi jest w porządku ma dobre wyniki w testach i w zupełności wystarczy na każdą trasę. Moja przyjaciółka ma takie przestarzałe podejście, że kiedyś fotelików nie było i się jeździło bez albo właśnie ze takie nosiło z wózka musi być ok bo skoro producenci dodają to chyba wiedzą lepiej . Faktycznie większość wózków jest 3w1 i siłą rzeczy się ma taki bubel

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
emdees jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-04, 18:48   #3102
CAR0LKA
Rozeznanie
 
Avatar CAR0LKA
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 786
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Irmusia, super że wyniki wyszly dobrze 😊

Nie patrzcie, że fotelik ma atest bo atest to musi mieć żeby był dopuszczony do sprzedaży.

Swoją drogą to temat fotelików jest chyba równie drażliwy jak rozszerzanie diety i karmienie piersią, ilekroć widzę na jakiejś matkowej grupie temat fotelików to jest prawie pewne, że będzie g*burza 🤔

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
bloguję https://nailpolishaddiction.wordpress.com/
CAR0LKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 19:04   #3103
biduetka
Raczkowanie
 
Avatar biduetka
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 69
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Zaczynam myśleć o wyprawce...po wyliczeniu po sztukach i takich zaokrąglonych cenach wyszło mi, że w 1 roku życia wydamy 16.000 zł O_o Ale przynajmniej wiem co jest mi potrzebne
Jak to pokazałam TŻtowi to się lekko skulił i nie odzywał przez chwilę :P Chyba do niego dotarło, że dziecko to jednak koszt

Myślę o porodzie ale już pod innym kątem. Chcę przygotować obiady na zapas i zamrozić albo wsadzić w słoiki by szybko przygotować obiad albo nawet TŻ sobie poradził z wrzuceniem tego do garnka
Macie jakieś pomysły na takie obiady?
biduetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 19:24   #3104
emdees
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 617
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez CAR0LKA Pokaż wiadomość
Irmusia, super że wyniki wyszly dobrze

Nie patrzcie, że fotelik ma atest bo atest to musi mieć żeby był dopuszczony do sprzedaży.

Swoją drogą to temat fotelików jest chyba równie drażliwy jak rozszerzanie diety i karmienie piersią, ilekroć widzę na jakiejś matkowej grupie temat fotelików to jest prawie pewne, że będzie g*burza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Każdy temat który dotyczy dzieci jest drazliwy. Matka drugą matkę by w łyżce wody utopila i oczy wydrapala za swoje dziecko i krytykę

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:20 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

Cytat:
Napisane przez biduetka Pokaż wiadomość
Zaczynam myśleć o wyprawce...po wyliczeniu po sztukach i takich zaokrąglonych cenach wyszło mi, że w 1 roku życia wydamy 16.000 zł O_o Ale przynajmniej wiem co jest mi potrzebne
Jak to pokazałam TŻtowi to się lekko skulił i nie odzywał przez chwilę Chyba do niego dotarło, że dziecko to jednak koszt

Myślę o porodzie ale już pod innym kątem. Chcę przygotować obiady na zapas i zamrozić albo wsadzić w słoiki by szybko przygotować obiad albo nawet TŻ sobie poradził z wrzuceniem tego do garnka
Macie jakieś pomysły na takie obiady?
Właściwie wszystko można zamrozić. Mielone, pulpety, jakieś rzeczy jednogarnkowe typu leczo, fasolka itp. Nawet zupy do woreczkow i heja do zamrażalnika.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------

Biduetka a co wchodzi w tę kwotę 16 tys? Rozumiem że to pierwszy rok dziecka czyli już po urodzeniu? To ponad tysiak miesięcznie!

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
emdees jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 19:36   #3105
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez biduetka Pokaż wiadomość
Zaczynam myśleć o wyprawce...po wyliczeniu po sztukach i takich zaokrąglonych cenach wyszło mi, że w 1 roku życia wydamy 16.000 zł O_o Ale przynajmniej wiem co jest mi potrzebne
Jak to pokazałam TŻtowi to się lekko skulił i nie odzywał przez chwilę Chyba do niego dotarło, że dziecko to jednak koszt

Myślę o porodzie ale już pod innym kątem. Chcę przygotować obiady na zapas i zamrozić albo wsadzić w słoiki by szybko przygotować obiad albo nawet TŻ sobie poradził z wrzuceniem tego do garnka
Macie jakieś pomysły na takie obiady?
Rozbawilas mnie tym planowaniem obiadow na po porodzie ☺☺☺ jeszcze tyyyyleeeee wody musi w Wiśle upłynąć.
Ja nie robię nic na zapas. Wszystko na bieżąco będziemy gotować. Po obu porodach gotowałam na bieżąco. Luz. Jak dziecieciu nic nie dolega, ma sucho i jest najedzone i odpowiednio ułożone do snu to przede wszystkim śpi. U mnie tak było. Pół godziny na karmienie i zmianę pieluszki a potem 3 godziny spania. Także spokojnie był czas na wszystko. Nie wiadomo jaki egzemplarz się trafi ale jakby co to mąż też ma rączki i umie gotować czy zająć się maluszkiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 19:43   #3106
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Więc co do fotelików. Atest np oko czy Ce to informacja że do fotelika użyto materiałów bezpiecznych dla dziecka np.nietoksycznych. testy zderzeniowe np. ADAC to ocena bezpieczeństwa fotelika, czy faktycznie podczas zderzenia ochroni nasze dziecko. Oczywiście to niestety nie gwarancja, zdarzają się wypadki że nic nie pomoże, ale przy stłuczkach czy zderzeniach bezpieczeństwo dziecka w foteliku jest większe. Testy ADAC można znaleźć info bez problemu w sieci. Większość droższych fotelików renomowanych firm je ma (cybex, maxi Cosi, recaro).
Wiadomo, że za testy producent musi zapłacić i to się przekłada na cenę. Na cenę też ma wpływ czy kupujemy sam fotelik czy z bazą.
Wiadomo, że każdy rodzic dla dziecka chce najlepiej i najbezpieczniej, ale nie oszukujemy się cena ma znaczenie, a dziecko kosztuje dużo.
Ja uwazam, że lepszy fotelik jakikolwiek niż żaden(zresztą prawo wymaga aby fotelik był). A jaki kto kupuje i na jaki się decyduje zależy od wielu czynników często to właśnie pieniądze decydują i też to rozumiem.
Miejmy tylko nadzieję, że żadnej z nas nie będzie dane przekonać się jak faktycznie dany fotelik chroni dziecko.


Co do mrożenia ja mroże praktycznie wszystkie produkty, gotowe mięsa, zupy, gotowane warzywa jak buraczki, kluski nadziewane mięsem jak kartacz czy owocami jak knedle. Kiepsko mi się mrozi sam makaron taki do zupy, nie próbowałam nigdy mrozić ziemniaków ani surówek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 19:54   #3107
CAR0LKA
Rozeznanie
 
Avatar CAR0LKA
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 786
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Rozbawilas mnie tym planowaniem obiadow na po porodzie ☺☺☺ jeszcze tyyyyleeeee wody musi w Wiśle upłynąć.
Ja nie robię nic na zapas. Wszystko na bieżąco będziemy gotować. Po obu porodach gotowałam na bieżąco. Luz. Jak dziecieciu nic nie dolega, ma sucho i jest najedzone i odpowiednio ułożone do snu to przede wszystkim śpi. U mnie tak było. Pół godziny na karmienie i zmianę pieluszki a potem 3 godziny spania. Także spokojnie był czas na wszystko. Nie wiadomo jaki egzemplarz się trafi ale jakby co to mąż też ma rączki i umie gotować czy zająć się maluszkiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahhaha i przez takie opowieści ja się czułam mega oszukana po porodzie bo moje dziecko ani nie chciało spać ani nawet nie tolerowało żeby je zostawiać same - tak żeby nas nie słyszał/czuł/"widział" 😋


Ale tak samo się czułam oszukana tym ile kg powinno się stracić jak się policzy wagę dziecka, wód płodowych, łożyska itp bo jakoś nie widziałam ani po sobie ani na wadze aż tylu straconych kilogramów 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
bloguję https://nailpolishaddiction.wordpress.com/
CAR0LKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 19:59   #3108
biduetka
Raczkowanie
 
Avatar biduetka
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 69
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Wiem, że szybko ale jestem już myślami w tym okresie. :P
Po za tym wiem, że nie będzie mi się chciało gotować a mój luby bardzo ciężko pracuje fizycznie i lubi dobrze zjeść a ja uwielbiam go rozpieszczać moim jedzeniem

Dodatkowo kuchnia jest 2 piętra niżej i nie chce mi się tam biegać już teraz a co dopiero po porodzie. :P Na czas połogu i jak dzieciaki będą małe zrobimy sobie taką tymczasową u góry by zjeść śniadanko i podgrzać sobie gotowy obiad.

Policzyłam wszystko: łącznie z kosztami rejestracji dziecka, prywatnym pakietem medycznym dla dziecka, urządzeniem pokoiku itd, moje ubrania ciążowe...wszystko nowe, nieużywane ale oczywiście będę starała się załatwiać to taniej ale mam świadomość ile muszę odłożyć...
biduetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 20:14   #3109
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Biduetka: tylko jeszcze nie gotuj, pamiętaj że w zamrażarce też można jedzenie przechowywać jakiś czas, pół roku to chyba za długo, tak myślę, nie wiem na pewno.

Kosztów wolę nie liczyć, leczyłam się onkologicznie na tarczycę parę lat temu, mam sprawdzonych lekarzy, których nie chce zmieniać w trakcie ciąży, więc wszystkie wizyty plus badania robię prywatnie. Po wiem tak kasa wypływa jeszcze przed urodzeniem dziadziusia jak woda przez dziurawe wiadro .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-04, 21:14   #3110
LolaMontez
Wtajemniczenie
 
Avatar LolaMontez
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 433
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Dziewczyny jeżeli mogę coś doradzić w kwesti fotelikow to do fotelika polecam baze! Fantastyczne urządzenie. Przede wszystkim jeżeli chodzi o bezpieczeństwo ale także i wygode. Przy zakupie bazy warto kupić taką żeby była na dwa foteliki (nosidełko i kolejny fotelik) w naszym przypadku córka jeździ 4 rok, pojeździ do grudnia kolejne dziecko myśle że też 4 lata. Więc jedna baza na 8 lat, jak rozbije się cene na te lata to wychodzi calkiem dobrze.
Jeżeli chodzi o wygodę to już nie musicie się paprać z pasami, robicie klik i już gotowe. Nie pada Wam deszcz na plecy przy montowaniu pasów i nie marzną palce zimą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

A ja się dzień nie mogłam powstrzymać i kupiłam kilka ciuszków w smyku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Na ziemi pojawił się cud...
LolaMontez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 21:43   #3111
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Zgadzam się z emdees pod kątem ilości przerabianych km...pamiętam 2 leteniego pacjenta - rodzinka jechała na 2 samochody gdzieś ale miała się zatrzymać w sklepie po 100m, młody koniecznie chciał jechać z babcią więc stwierdzili że na te 100m to mu pas wystarczy, a potem juz pojedzie z todzicami w foteliku. Zaraz za wyjazdem z domu uderzyl w nich tir i mlody wyladowal u nas z mega urazem czaszkowo-mozgowym
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 22:55   #3112
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez CAR0LKA Pokaż wiadomość
Hahhaha i przez takie opowieści ja się czułam mega oszukana po porodzie bo moje dziecko ani nie chciało spać ani nawet nie tolerowało żeby je zostawiać same - tak żeby nas nie słyszał/czuł/"widział"


Ale tak samo się czułam oszukana tym ile kg powinno się stracić jak się policzy wagę dziecka, wód płodowych, łożyska itp bo jakoś nie widziałam ani po sobie ani na wadze aż tylu straconych kilogramów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To drugie będzie inne. Mój pierwszy syn był nazwijmy to kłopotliwy przez pierwsze miesiące. Ale to wynikało z wielu powodów. Chciałam być idealna matką a w ogóle nie umiałam się przystosować do nowej sytuacji. Chciałam karmić piersią a nie umiałam ani ja ani on. Źle wspominam ten czas. Myślę że dziecko było tak zestresowane jak ja niestety. I przez to mało spało.
Ale przy drugim jeszcze przed porodem przygotowałam się psychicznie, przygotowałam na naukę karmienia piersią, zapoznalam z technikami usypiania noworodka i... wszystko się udało ☺ było idealnie.
W moim przypadku myślę że nie tyle była to kwestia trudnego /łatwego dziecka ile mojego nastawienia. Ale niestety przy pierwszym dziecku musiałam popełnić dużo błędów żeby nauczyć się jak od pierwszych chwil podejsc do drugiego malucha.
Mam nadzieję teraz wykorzystać całe doświadczenie i że będzie tak samo wszystko grać ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 06:13   #3113
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Dzień dobry,
My jeszcze nie myślimy o wyprawce, kupiliśmy pare ciuszków i to by było tyle. Dużo mamy po córce więc koszty będą o wiele mniejsze. Co do fotelika to mamy po córce kupiony niecałe 2 lata temu. Wczoraj powtarzałam badania moczu i już wyszło bez glukozy jak ja się ucieszyłam jak to zobaczyłam. Umówiłyście się już na badania połówkowe?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 06:18   #3114
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Dzień dobry,
My jeszcze nie myślimy o wyprawce, kupiliśmy pare ciuszków i to by było tyle. Dużo mamy po córce więc koszty będą o wiele mniejsze. Co do fotelika to mamy po córce kupiony niecałe 2 lata temu. Wczoraj powtarzałam badania moczu i już wyszło bez glukozy jak ja się ucieszyłam jak to zobaczyłam. Umówiłyście się już na badania połówkowe?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super że wynik już dobry ☺

Ja się umowilam. 25 lipca mam usg 2 trymestru a 21 sierpnia echo serca maluszka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 06:45   #3115
biduetka
Raczkowanie
 
Avatar biduetka
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 69
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Dzień dobry Życzę miłego dnia wszystkim współ-ciężarówkom

Idę dzisiaj na basen - tyle mam energii!
biduetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 07:30   #3116
WerkuUuS
Zadomowienie
 
Avatar WerkuUuS
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 432
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Dzień dobry
Z wyprawki to my z mężem mamy kilka ciuszków i komode ostatnio kupioną i to tyle na razie
Na badania połówkowe zapisałam się już jakiś czas temu i mam 7.08. podajże. A dzisiaj z rana robiłam mocz i morfologię zobaczymy co z tego wyjdzie.
Właśnie szykujemy się na wycieczkę by dzień spędzić nad morzem. Także życzę Wam miłego słonecznego dnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Razem od 14-03-2010r.*
*Jesteśmy małżeństwem od 20-08-2014r.*
WerkuUuS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 07:36   #3117
juli_juli_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 422
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

W temacie fotelików jeszcze jestem zupełnie niezorientowana. Wczoraj tylko przymierzaliśmy fotelik od znajomego czy sie zmieści w moim samochodzie.
Swoją droga, wydawał sie bardzo fajny. Chcemy tyłem do kierunku jazdy a ten w dodatku był obrotowy. Można było przestawić go/obrócić w kierunku drzwi i bezproblemowo wyjazd dziecko. Znajomy mówił ze idealne jak sie chce wyjąc śpiące dziecko bez budzenia
Musimy zrobić rekonesans. To był chyba Recaro Zero 1 - kojarzycie?

Ja tez dziś mam mnóstwo energii
Zamierzam szybko popracować a pózniej sie zająć wakacjami. W sobotę lecimy na kilka dni do Francji, nie mogę sie doczekać
juli_juli_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 07:42   #3118
Anaitis
Rozeznanie
 
Avatar Anaitis
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z fantasmagorycznych stanów mojej świadości.
Wiadomości: 561
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez LolaMontez Pokaż wiadomość
Heheh no ja przytyłam sporo bo 23 kg zaczynałam z wagą 60kg. Więc przytylam o 30% do tego bardzo puchlam, wychodząc ze szpitala po porodzie nic z wagi nie spadłam, dopiero później i te 4 rozstepy własnie po porodzie jak skóra wracała do swoich rozmiarō

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No to powiem Ci, cudowną skórę masz i genialne geny !!! Naprawdę życzę sobie, zeby i u mnie tak było


Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
https://madarbaby.pl/pl/p/Wozek-wiel...a-fotelik/3816
W kolorze 51. Inne kolo4y u nas kosztowaly 1400zl.
Ma wszystko to co chcialam, składaną gondole, podnoszone dno gondoli, głeboki kosz, daszek w nosidełku, w komplecie moskitery, folia przeciwdeszczowa, podklad do przewijania. Gondole mozna zamknac szczeniw w przypadku burzy sniegowej gondola ma 80cm co bylo dla nas wazne, bo jestemy wysocy, wiec maly moze tez byc dlugi, a przy tym jest zgrabny, kola pompowane, latwy montaz spacerowki i nosidelka, wyjmowana wkladka w nosidelku i spacerowce co ulatwia czyszczenia, podnozek zabezpieczony folia. Kubelkowe podobaja mi sie wizualnie, ale wydaja mi sie skomplikowane w transporcie i jakos mi nie leza te plastikowe dna
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Bardzo ładny !! Ja niby się rozglądam powoli, ale totalnie się na tym nie znam. Na razie, nie ukrywam, że moją uwagę przyciągają tylko te, które mi się wizualnie podobają. Szczęśliwie jeszcze troszkę czasu jest !
Anaitis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 07:42   #3119
emdees
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 617
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez juli_juli_a Pokaż wiadomość
W temacie fotelików jeszcze jestem zupełnie niezorientowana. Wczoraj tylko przymierzaliśmy fotelik od znajomego czy sie zmieści w moim samochodzie.
Swoją droga, wydawał sie bardzo fajny. Chcemy tyłem do kierunku jazdy a ten w dodatku był obrotowy. Można było przestawić go/obrócić w kierunku drzwi i bezproblemowo wyjazd dziecko. Znajomy mówił ze idealne jak sie chce wyjąc śpiące dziecko bez budzenia
Musimy zrobić rekonesans. To był chyba Recaro Zero 1 - kojarzycie?

Ja tez dziś mam mnóstwo energii
Zamierzam szybko popracować a pózniej sie zająć wakacjami. W sobotę lecimy na kilka dni do Francji, nie mogę sie doczekać
Pierwszy fotelik tylko tyłem do kierunku jazdy wchodzi w grę . Kolejny też może taki być czyli rwf ale to już inny przedział wiekowy.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
emdees jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-05, 07:53   #3120
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez Anaitis Pokaż wiadomość
No to powiem Ci, cudowną skórę masz i genialne geny !!! Naprawdę życzę sobie, zeby i u mnie tak było





Bardzo ładny !! Ja niby się rozglądam powoli, ale totalnie się na tym nie znam. Na razie, nie ukrywam, że moją uwagę przyciągają tylko te, które mi się wizualnie podobają. Szczęśliwie jeszcze troszkę czasu jest !
Mi wizualnie podobaja sie te kubelkowe, ale sa podobno trudne do transportowania... oczywiscie jak sie ma samochody z malymi bagaznikami jak my:p dlatego zalezalo mi na skladanej gondoli, a ta sie pieknie sklada prawie na plasko wiec i stelaz i gondole zmiescimy w bagazniku, nie chcialam tez zeby wygladal jak czolg i zeby gondola byla za nisko, bo spotkalam sie z taki ze dziwcko mialabym w pol uda, moj biedny kregoslup no w sumie jedyne co mi sie nie podoba to ta torba, ale to szczegol
Wiadomo ze pierwsze sie wybiera wizualnie, ale tez trzeba przekalkulowac czego sie potrzebuje, jak czesto i gdzie bedziemy uzywac no i czy warto wydawac na nowy 2500 jak po pol roku gondole sie odstawia a spacerowke pewnie szybko wymieni na inna bo te z 3 w 1 sa z regoly toporne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-03 10:26:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:35.