Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9. - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-06, 20:24   #1741
ladyroses
Zakorzenienie
 
Avatar ladyroses
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 5 040
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez patuska18 Pokaż wiadomość
Dokladnie to od tygodnia. Wcześniej pediatra zawsze twierdził, że jest wporzadku. Ostatnio powiedzieliśmy dość i trafiliśmy prywatnie do neurologa. Lekarz od razu postawił diagnozę chociaż powiedział, że może się mylić. Skierował nas do szpitala. Następnego dnia zrobili małemu tomografie i okazało się, że dwa szwy czaszkowe za szybko zarosly. Tak samo jak ciemiączko. Z tego wyszło, że mały ma kraniostenozę... Wiedzieliśmy, że nie jest za ciekawie ale wczoraj trafiliśmy do neurochirurga, który po obejrzeniu płyty z tomografu stwierdził, że mózg nie ma gdzie rosnąć dlatego operacja jest tak szybko. Zazwyczaj jeżeli nic się nie dzieje lekarze czekają do ukończonego roku. U nas nie można czekać....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A synek miał jakieś objawy, coś podejrzewaliscie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ladyroses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-06, 20:58   #1742
misiol
Zadomowienie
 
Avatar misiol
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 936
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;8466736 6]3 mam kciuki za was. Bedzie dobrze.

Tez sie boje listu. Jak czytalam o wymiotach (caly internet pochlonelam chyba) to wszedzie pisza ze wystepuja przy mukowiscydozie.
Do szpitala jedziemy jutro.
Dzis dalam mlodemu enfamil comfort i ulal troche. Na razie bez wymiotow.
Ale i tak wydoil cala butle i jeszcze chcial cyca.
Mam nadzieje ze tej nocy bedzie spokojniejszy.
Kupy robia sie bardziej zolte ale nadal sa wodniste. Oby to sie skonczylo bo jak nie to zaliczymy i sor i weekendowa opieke medyczna jutro.

Maly taki marudny ze praktycznie nie wychodzimy, chyba ze do lekarza. Albo nie mam sily wcale albo zbieramy sie a on w placz i zanim wyjdzismy robi sie za goraco albo zbyt pozno.
Tata nie dal za wygrana i teraz zabral malego. Moze bedzie lepiej spal.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Może naprawdę to nietolerancja laktozy? Oby lekarze znaleźli przyczynę, nie ma co czytać internetów..
misiol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-06, 21:01   #1743
Natus276
Zakorzenienie
 
Avatar Natus276
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 832
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez pacia91 Pokaż wiadomość
No właśnie nie ale jakoś w sumie funkcjonuje tylko na razie nie mogę się ogarnąć z niczym. Jak uda mi się zjeść 2 x dziennie i spać chociaż 4h to jestem szczęśliwa
Strasznie mnie to denerwuje bo do tej pory byłam mega zorganizowana a teraz nie ogarniam życia jak się dotrzemy to będzie lepiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jem regularnie tylko dlatego, że Tz ogarnia posiłki i dba o porządek w domu. Nie wiem co będzie jak on pójdzie do pracy...



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Reggae jest rzeką miłości i jest dla tych, którzy wiedzą czym naprawdę jest miłość"

6.09.2014 -
Natus276 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-06, 21:10   #1744
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez misiol Pokaż wiadomość
Może naprawdę to nietolerancja laktozy? Oby lekarze znaleźli przyczynę, nie ma co czytać internetów..
Zobaczymy. Moze jutro sie czegos dowiemy. Bede dawac te kropelki kolzym i zobaczymy czy cos pomoga. Na razie to taka zgadywanka. Nie wiem czemu lekarze nie moga zlecic konkretnych badan. Moze to nie jest takie proste. Zostal nam jeszcze refluks i wyprobowanie zageszczania pokarmu. W koncu cos musi byc przyczyna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-06, 21:20   #1745
Guerka
Wtajemniczenie
 
Avatar Guerka
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 2 309
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;8466932 6]Zobaczymy. Moze jutro sie czegos dowiemy. Bede dawac te kropelki kolzym i zobaczymy czy cos pomoga. Na razie to taka zgadywanka. Nie wiem czemu lekarze nie moga zlecic konkretnych badan. Moze to nie jest takie proste. Zostal nam jeszcze refluks i wyprobowanie zageszczania pokarmu. W koncu cos musi byc przyczyna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Edyta spróbuj z tym nutritonem, u nas bilans taki ze 1 ulanie na 3 karmienia i robię to swoim pokarmem. Odciagam 20-30ml zageszczam i szybko podaje a później cyc tak nam doradzila pediatra

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
__________________
owu 08.01
@ 23-24.01
Guerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-06, 21:29   #1746
zawiechaczarny
Wtajemniczenie
 
Avatar zawiechaczarny
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 743
GG do zawiechaczarny
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Wreszcie nadrobilam. Od wczoraj walczę z zapaleniem piersi. Chociaż doradca laktacyjna stwierdziła dziś że to dobry objaw bo laktacja się rozkręca. Tyle tylko ze muszę teraz dużo odpoczywać robić okłady i odciagac często pokarm. Wczoraj myślałam że się wykoncze. Miałam 39,5 st gorączki gdzie ostatni raz goraczkowalam jak miałam swinke w 5 klasie. Jeszcze ciężko było ściągnąć cokolwiek z tej piersi żeby sobie ulżyć.
__________________
10.05.2011
26.11.2014
18.09.2015
21.06.2018 - nasza córeczka już z nami


2.05.2017 - 5tc[*]
26.04.2019 - 9tc[*]
zawiechaczarny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-06, 21:29   #1747
pacia91
Wtajemniczenie
 
Avatar pacia91
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 340
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez marmoladkazjablka Pokaż wiadomość
Na pewno będzie tylko lepiej
Ja mam takie same odczucia.
Zawsze miałam wszystko poplanowane,zorganizowane a teraz?
Chata to lej po bombie,sterta ciuchów zdjęta z suszarki i nie złożona,ja nie umiem się wyrobić na konkretną godzinę np do lekarza....
A jak mam wolną chwilę to wolę odespać niż sprzątać i gotować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja właśnie jutro planuję posprzątać w końcu bo odkąd trafiłam do szpitala to nie było sprzatane
Jedynie udało mi się ogarnąć 3 prania, prasowanie i zakupy.
Cytat:
Napisane przez misiol Pokaż wiadomość
Piąteczka

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

To ja nie mam ani posprzątane, ani poprasowane

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

A jak mała śpi w dzień to możesz z nią spać?
Ja staram się towarzyszyć w jednej drzemce. Dobre i 40 minut. Korzystam póki córką po południu ktoś się zajmuje. Zaraz się skończy luksus.
Jakoś nie potrafię spać w dzień. Zresztą mam tyle innych rzeczy do ogarnięcia pomiedzy karmieniami, że żal mi spać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęście rodzi się w brzuszku
pacia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-06, 21:35   #1748
patuska18
Zakorzenienie
 
Avatar patuska18
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 082
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez ladyroses Pokaż wiadomość
A synek miał jakieś objawy, coś podejrzewaliscie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O to chodzi, że objawów nie ma. Wygląda jak normalne zdrowe dziecko z tym, że na środku główki ma wgłębienie (to przez zarośnięte ciemiączko) a tył główki jest jajowaty. Ktoś taki jak ja by stwierdził, że po prostu tak wygląda i tyle.
Synek jak się urodził to jego główka miała 34 cm, teraz w wieku prawie 4 miesięcy ma 42 - nie wiem ile powinno być normalnie. Po urodzeniu nic nie było widać ponieważ główka była mała. Z biegiem czasu zaczęła być lekko jajowata. Ciemiączka niedawno zarosly. W szpitalu po porodzie miał nawet usg przezciemieniowe... Było wszystko dobrze.

Jest to rzadka choroba. Problem w tym, że czasami jest podłoże genetyczne, dlatego czeka nas wizyta u genetyka. Pocieszam się tylko tym, że to nie rak itp. Zoperują główkę. Spora blizna to nic, włoski mu odrosną i zakryją.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
21.06.2007
2.05.2015
6.05.2017

Antoś 15.03.2018

patuska18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-06, 22:03   #1749
baniutka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 818
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez Feliska Pokaż wiadomość
O matko, trochę Was nadrobiłam

Jak Wy znajdujecie tyle czasu na internety?

My rejestrowaliśmy na miejscu, więc pesel dostaliśmy od razu. Już go znam na pamięć


My właśnie przegrzaliśmy dziecko w szpitalu je tak opatulali, że w domu myślałam, że jak dam jedną warstwę mniej to będzie ok. I biedny się upocił dopiero położna środowiskowa nas uspokoiła.
Nadal mamy żółtaczkę, ale na szczęście z powrotem zaczął przybierać na wadze
dziś było co prawda ważenie po karmieniu, ale brakuje tylko 30g do wagi urodzeniowej bardzo mnie to uspokoiło, wizja szalejącej żóltaczki mnie przerażała.


Dla nas otulanie to jest podstawa - bardzo uspokaja młodego. Ciągle jak śpi jest zawinięty w jakąś pieluszkę żeby nie majtać rączkami. I ładnie nam śpi, w nocy go budzimy co 3h na karmienie, póki ma żółtaczkę, a tak to by spał dłużej.
Jej. Ja swojego patule w rożek mimo że ma pajac. Ale nie poci się. Myślicie że ok? Nie chce go przegrzewac.W samym pajacu po jakimś czasie ma zimne rączki i robią się sinawe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------

Cytat:
Napisane przez pacia91 Pokaż wiadomość
No właśnie nie ale jakoś w sumie funkcjonuje tylko na razie nie mogę się ogarnąć z niczym. Jak uda mi się zjeść 2 x dziennie i spać chociaż 4h to jestem szczęśliwa
Strasznie mnie to denerwuje bo do tej pory byłam mega zorganizowana a teraz nie ogarniam życia jak się dotrzemy to będzie lepiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To przejściowe. Większość z nas ma lekki nieogar. Będzie coraz lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baniutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 01:16   #1750
Natus276
Zakorzenienie
 
Avatar Natus276
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 832
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez zawiechaczarny Pokaż wiadomość
Wreszcie nadrobilam. Od wczoraj walczę z zapaleniem piersi. Chociaż doradca laktacyjna stwierdziła dziś że to dobry objaw bo laktacja się rozkręca. Tyle tylko ze muszę teraz dużo odpoczywać robić okłady i odciagac często pokarm. Wczoraj myślałam że się wykoncze. Miałam 39,5 st gorączki gdzie ostatni raz goraczkowalam jak miałam swinke w 5 klasie. Jeszcze ciężko było ściągnąć cokolwiek z tej piersi żeby sobie ulżyć.
Masz przeboje z karmieniem... I niech ktoś powie że to najprostsza metoda żeby dziecko wyzywic.
Cytat:
Napisane przez pacia91 Pokaż wiadomość
Ja właśnie jutro planuję posprzątać w końcu bo odkąd trafiłam do szpitala to nie było sprzatane
Jedynie udało mi się ogarnąć 3 prania, prasowanie i zakupy.Jakoś nie potrafię spać w dzień. Zresztą mam tyle innych rzeczy do ogarnięcia pomiedzy karmieniami, że żal mi spać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też w ciągu dnia żal mi spać choć dziś na meczu jak Tz oglądał a mały spal to przysnelam bo już byłam mega zmęczona.

U nas nocna godzina przy cycku.. Stasiek coś nie może się najeść...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Reggae jest rzeką miłości i jest dla tych, którzy wiedzą czym naprawdę jest miłość"

6.09.2014 -
Natus276 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 02:56   #1751
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez pacia91 Pokaż wiadomość
Ja właśnie jutro planuję posprzątać w końcu bo odkąd trafiłam do szpitala to nie było sprzatane
Jedynie udało mi się ogarnąć 3 prania, prasowanie i zakupy.Jakoś nie potrafię spać w dzień. Zresztą mam tyle innych rzeczy do ogarnięcia pomiedzy karmieniami, że żal mi spać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak mam. Pierwsza dzienna drzemka Rafcia to dla mnie śniadanie podczas którego odciagam pokarm, umycie naczyń, wstawienie prania, prasowanie, prysznic a czasem da radę albo coś jeszcze posprzątać albo zrobić listę zakupów.
W kolejne drzemki też jest jeszcze tyle do zrobienia. Ale są dni kiedy to olewam i staram się dospac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez agugus90
Czas edycji: 2018-07-07 o 03:07
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-07, 03:29   #1752
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez Guerka Pokaż wiadomość
Edyta spróbuj z tym nutritonem, u nas bilans taki ze 1 ulanie na 3 karmienia i robię to swoim pokarmem. Odciagam 20-30ml zageszczam i szybko podaje a później cyc tak nam doradzila pediatra

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
Pewnie sprubujemy i tego. A czytalam na bangli opinie i sporo osob pisze, ze dzieci to zle toleruja i np nie spia.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 05:43   #1753
tanzanka
Zadomowienie
 
Avatar tanzanka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 713
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez marmoladkazjablka Pokaż wiadomość
My mamy wombie czy jak to się nazywa, jak było chłodniej bardzo się sprawdzało,teraz nie będę go pakować w taką mumię,zaraz mi się zapoci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:13 ----------

Nagrywaj proszę!!!!!!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dobrze, jak coś to się przypomnij!

Cytat:
Napisane przez pacia91 Pokaż wiadomość
No właśnie nie ale jakoś w sumie funkcjonuje tylko na razie nie mogę się ogarnąć z niczym. Jak uda mi się zjeść 2 x dziennie i spać chociaż 4h to jestem szczęśliwa
Strasznie mnie to denerwuje bo do tej pory byłam mega zorganizowana a teraz nie ogarniam życia jak się dotrzemy to będzie lepiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dziewczyno! Zajedziesz się, TZ nie może Ci gotować?

Cytat:
Napisane przez Feliska Pokaż wiadomość
O matko, trochę Was nadrobiłam

Jak Wy znajdujecie tyle czasu na internety?

My rejestrowaliśmy na miejscu, więc pesel dostaliśmy od razu. Już go znam na pamięć


My właśnie przegrzaliśmy dziecko w szpitalu je tak opatulali, że w domu myślałam, że jak dam jedną warstwę mniej to będzie ok. I biedny się upocił dopiero położna środowiskowa nas uspokoiła.
Nadal mamy żółtaczkę, ale na szczęście z powrotem zaczął przybierać na wadze
dziś było co prawda ważenie po karmieniu, ale brakuje tylko 30g do wagi urodzeniowej bardzo mnie to uspokoiło, wizja szalejącej żóltaczki mnie przerażała.


Dla nas otulanie to jest podstawa - bardzo uspokaja młodego. Ciągle jak śpi jest zawinięty w jakąś pieluszkę żeby nie majtać rączkami. I ładnie nam śpi, w nocy go budzimy co 3h na karmienie, póki ma żółtaczkę, a tak to by spał dłużej.

Na cycku jak wisimy da się pisać
Też czasem patulę, ale u nas mega gorąco to mi go żal ;<




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
tanzanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 07:20   #1754
marmoladkazjablka
Zakorzenienie
 
Avatar marmoladkazjablka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 071
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez zawiechaczarny Pokaż wiadomość
Wreszcie nadrobilam. Od wczoraj walczę z zapaleniem piersi. Chociaż doradca laktacyjna stwierdziła dziś że to dobry objaw bo laktacja się rozkręca. Tyle tylko ze muszę teraz dużo odpoczywać robić okłady i odciagac często pokarm. Wczoraj myślałam że się wykoncze. Miałam 39,5 st gorączki gdzie ostatni raz goraczkowalam jak miałam swinke w 5 klasie. Jeszcze ciężko było ściągnąć cokolwiek z tej piersi żeby sobie ulżyć.
O kurczę, współczuję. Tego chyba najbardziej się boję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marmoladkazjablka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 08:04   #1755
Natus276
Zakorzenienie
 
Avatar Natus276
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 832
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

U nas nawet niezła noc. Większość przesłana w łóżeczku

Teraz tak sobie myślę że cały czas mówię, że chce kolejne dziecko za rok a nie wyobrażam sobie życia teraz jakby mi tu biegał 2 latek jeszcze, to się da ogarnąć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Reggae jest rzeką miłości i jest dla tych, którzy wiedzą czym naprawdę jest miłość"

6.09.2014 -
Natus276 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 08:32   #1756
Olanzapinka
Zadomowienie
 
Avatar Olanzapinka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 253
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez Natus276 Pokaż wiadomość
U nas nawet niezła noc. Większość przesłana w łóżeczku

Teraz tak sobie myślę że cały czas mówię, że chce kolejne dziecko za rok a nie wyobrażam sobie życia teraz jakby mi tu biegał 2 latek jeszcze, to się da ogarnąć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie że się da. Mamy są wielozadaniowe. Dla was to nowa rola więc chwilę trwa zanim się przestawicie na tryb rodzica. Później już leci z górki

Cofam moje wcześniejsze stwierdzenie że kp jest tanie. Weszłam na konto żeby zobaczyć jak tam nasze wydatki w czerwcu. Jakie było moje zdziwienie kiedy zobaczyłam wydatki na jedzenie. Przeżarłam całą wypłatę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olanzapinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 08:46   #1757
ladyroses
Zakorzenienie
 
Avatar ladyroses
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 5 040
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Dzień dobry

U nas jak zwykle, 2 szybkie nocne pobudki. Jem śniadanko

Natus, dokładnie o tym dziś rano myślałam, że też sobie nie wyobrażam ogarniać więcej dzieci, choć moje bardzo grzeczne.

Mama mi ostatnio powiedziała, że ja byłam grzecznym niemowlakiem i że dopiero jak się mój młodszy brat urodził, to jej się oczy otworzyły. Nie miała pojęcia, że tak może wyglądać macierzyństwo i że dziecko może być tak wymagające i absorbujące. On ryczał dzień i noc..

Mam nadzieję, że mi tu nikt nie zarzuci, że dzielę dzieci na lepsze i gorsze bo tak nie jest.
Podałam tylko przykład.


Ja na 1 dziecku pozostaję, z wielu względów

Poleci ktoś coś skutecznego na rozstępy poporodowe? Ale coś co działa wolę dopłacić i mieć coś co działa niż wyrzucić kasę w błoto...



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ladyroses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 08:48   #1758
marmoladkazjablka
Zakorzenienie
 
Avatar marmoladkazjablka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 071
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez Olanzapinka Pokaż wiadomość
Pewnie że się da. Mamy są wielozadaniowe. Dla was to nowa rola więc chwilę trwa zanim się przestawicie na tryb rodzica. Później już leci z górki

Cofam moje wcześniejsze stwierdzenie że kp jest tanie. Weszłam na konto żeby zobaczyć jak tam nasze wydatki w czerwcu. Jakie było moje zdziwienie kiedy zobaczyłam wydatki na jedzenie. Przeżarłam całą wypłatę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też jestem przerażona ilością jedzenia jaką pochłaniam. Jestem czyściciele lodówki,az że strachu stanęłam dziś na wadze. Ale nic nie wzrosło.
Wczoraj Tadek wisiał mi całe popołudnie na cycku, byłam wypompowana. Nie zdawałam sobie sprawy jakie to jest męczące a wydaje się,że trzymasz dziecko przy piersi a ono je. Wypilam przy tym prawie 4l wody i zjadłam pół lodówki,udało mi się też przeczytać kawałek książki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marmoladkazjablka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 08:50   #1759
pacia91
Wtajemniczenie
 
Avatar pacia91
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 340
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez Olanzapinka Pokaż wiadomość
Pewnie że się da. Mamy są wielozadaniowe. Dla was to nowa rola więc chwilę trwa zanim się przestawicie na tryb rodzica. Później już leci z górki

Cofam moje wcześniejsze stwierdzenie że kp jest tanie. Weszłam na konto żeby zobaczyć jak tam nasze wydatki w czerwcu. Jakie było moje zdziwienie kiedy zobaczyłam wydatki na jedzenie. Przeżarłam całą wypłatę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zazdroszczę apetytu. Ja w ogóle nie czuję głodu...a wiem, że muszę jeść żeby dostarczyć maluszkowi wszystko co najlepsze.

U nas noc przespana z dwoma pobudkami na karmienie, a wszystko dzięki otulaczowi. Na początku trochę pomarudzila a potem już był spokój. Teraz po rannym karmieniu jak jej sciagnelam otulacz to zaraz zaczęła machać łapkami i po spaniu więc śpi na mnie

Piszecie, że wasze maluchy mają tryb czuwania, leżą w łóżeczku i sobie patrzą. Moja to tylko je, śpi albo marudzi/placze. Nie ma tak, że zostawie ją w łóżeczku i będzie sobie patrzec dookola czy coś...to przyjdzie w kolejnych tygodniach ? W sumie ona ma dopiero 10 dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęście rodzi się w brzuszku
pacia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-07, 08:55   #1760
ladyroses
Zakorzenienie
 
Avatar ladyroses
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 5 040
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

A ja jem mało.. Jakoś nie mam apetytu...

Głównie sobie robię takie koktajle rano np jarmuż-ogorek-cytryna albo jablka-gruszka-banan albo arbuz-banan itp. Mnóstwo tego jest w necie. Robię sobie tego 1,5 litra w blenderze kielichowym i mam na cały dzień. Jak nie ma czasu gotować to sobie popijam bo tak bym pewnie sięgała na szybko po słodycze!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:55 ---------- Poprzedni post napisano o 07:52 ----------

Cytat:
Napisane przez pacia91 Pokaż wiadomość
Zazdroszczę apetytu. Ja w ogóle nie czuję głodu...a wiem, że muszę jeść żeby dostarczyć maluszkowi wszystko co najlepsze.

U nas noc przespana z dwoma pobudkami na karmienie, a wszystko dzięki otulaczowi. Na początku trochę pomarudzila a potem już był spokój. Teraz po rannym karmieniu jak jej sciagnelam otulacz to zaraz zaczęła machać łapkami i po spaniu więc śpi na mnie

Piszecie, że wasze maluchy mają tryb czuwania, leżą w łóżeczku i sobie patrzą. Moja to tylko je, śpi albo marudzi/placze. Nie ma tak, że zostawie ją w łóżeczku i będzie sobie patrzec dookola czy coś...to przyjdzie w kolejnych tygodniach ? W sumie ona ma dopiero 10 dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dwie pobudki czyli noc przespana u was

Tak, u mnie to przyszło z czasem. Dopiero od tygodnia wykazuje chęć 'zabawy'. Ma takiego różowego słonika, ciągle patrzy na niego, szturcha rączką, chce wziąć do buzi. Wcześniej jak jej próbowałam tego słonika pokazać, to w ogóle nie reagowała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ladyroses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 09:09   #1761
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Natus, ja przez pierwsze dwa tygodnie w domu, od razu zarzeklam się, że żadnego drugiego dziecka w ogóle nie będzie i jak można się na nie decydować skoro z jednym jest ciężko? Teraz wracam do myśli o Adusi, ale za min 4 lata

U nas noc też ok - pobudka o 3 trwała do 5, Rafał obudził się na nowo o 6, przewinelam, karmil TZ i usypial i poszło mu szybko Od 9 Rafcio znowu na nogach, gazy idą jak szalone, ale mniej płacze.
Założyłam mu body z napisem na 3M i nie wyglądają na dużo za duże.
Wczoraj odpadł kikut, równo 4 tygodnie od urodzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 09:18   #1762
marmoladkazjablka
Zakorzenienie
 
Avatar marmoladkazjablka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 071
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez pacia91 Pokaż wiadomość
Zazdroszczę apetytu. Ja w ogóle nie czuję głodu...a wiem, że muszę jeść żeby dostarczyć maluszkowi wszystko co najlepsze.

U nas noc przespana z dwoma pobudkami na karmienie, a wszystko dzięki otulaczowi. Na początku trochę pomarudzila a potem już był spokój. Teraz po rannym karmieniu jak jej sciagnelam otulacz to zaraz zaczęła machać łapkami i po spaniu więc śpi na mnie

Piszecie, że wasze maluchy mają tryb czuwania, leżą w łóżeczku i sobie patrzą. Moja to tylko je, śpi albo marudzi/placze. Nie ma tak, że zostawie ją w łóżeczku i będzie sobie patrzec dookola czy coś...to przyjdzie w kolejnych tygodniach ? W sumie ona ma dopiero 10 dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tadzio gdzieś w okolicach 12-13 dnia zaczął się rozglądać i czuwać w łóżeczku. Wcześniej tylko spanie i jedzenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marmoladkazjablka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 09:28   #1763
sweetrose
Rozeznanie
 
Avatar sweetrose
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 879
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Dzień dobry

U mnie dzisiaj też nocka przespana bo były tylko 2 pobudki na jedzenie, do tego tz wstawal zmieniał pampersa i podawał mi do karmienia.

Co do ogarniania to ja też mam raczej poogarniane w domu czasami zdarza się małe poślizgi ale nie jest najgorzej, wszystko poprane i po prasowanie i obiad ugotowany. Jedynie co to czasami nie umyje garow po obiedzie na bieżąco i robię to później. Ale racja już się ma jedno dziecko to człowiek jest już na wyższych obrotach i wszystko jakoś łatwiej przychodzi.

Wczoraj wieczorem byłam jeszcze na wizycie u gin. Po porodzie wszystko ok. Po rozmowie z gin rozważam wkładke wewnatrzmaciczna. Stosowała któraś?
Cytat:
Napisane przez pacia91 Pokaż wiadomość
Zazdroszczę apetytu. Ja w ogóle nie czuję głodu...a wiem, że muszę jeść żeby dostarczyć maluszkowi wszystko co najlepsze.

U nas noc przespana z dwoma pobudkami na karmienie, a wszystko dzięki otulaczowi. Na początku trochę pomarudzila a potem już był spokój. Teraz po rannym karmieniu jak jej sciagnelam otulacz to zaraz zaczęła machać łapkami i po spaniu więc śpi na mnie

Piszecie, że wasze maluchy mają tryb czuwania, leżą w łóżeczku i sobie patrzą. Moja to tylko je, śpi albo marudzi/placze. Nie ma tak, że zostawie ją w łóżeczku i będzie sobie patrzec dookola czy coś...to przyjdzie w kolejnych tygodniach ? W sumie ona ma dopiero 10 dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój ma już ponad 6 tygodni i dopiero od niedawna ma etapy czuwania. Wcześniej tylko jadł i spał więc myślę że jest to normalne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sweetrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 10:28   #1764
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Pacia, Rafał dopiero w 4 tygodniu życia zaczął wytrzymywac w łóżeczku sam po 20 minut (z włączona karuzelka) czy na przewijaku zabawiany zabawkami, pokazywaniem książeczki kontrastowej czy wreszcie, gdy przysypia na rękach, to może zostać odlozony do łóżeczka i są szanse, że zaśnie. Wcześniej trzeba było odkładać na śpiocha.

I chciałam Wam napisać, że przegapilam kupno gazety że zdjęciem Rafcia ze szpitala, kupiłam tylko wydanie online. Wśród dzieci urodzonych w czerwcu, było też zdjęcie chłopca urodzonego w kwietniu, 840 gramów i 38 cm, a udało się go odratowac. Myślę, że był już przeniesiony na standardowe położnictwo skoro załapał się wśród tych dzieci na zdjęcie. To pocieszające, że w wybranym przeze mnie szpitalu, takie sytuacju maja szczęśliwe zakonczenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 10:52   #1765
sweetrose
Rozeznanie
 
Avatar sweetrose
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 879
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

To szybko wasze dzieci interesują się zabawkami, mój od wczoraj dopiero zaczął się tak wszystkiemu przyglądać że dopiero dzisiaj sieglismy ze strychu różne gadżety po córce, mate karuzele grzechotki i leżaczek. Co mogłam to wypralam, plastikowe zabawki wymyte czekam teraz jak się woda zagotuje żeby jeszcze wszystko wyparzyc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sweetrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 11:13   #1766
Feliska
Zakorzenienie
 
Avatar Feliska
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3 070
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Nasze nie ma jeszcze tygodnia więc nie ma mowy o interesowaniu się zabawkami ale jutro skończymy tydzień! Będzie fotka z tej okazji na takiej fajnej macie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Feliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 11:42   #1767
marmoladkazjablka
Zakorzenienie
 
Avatar marmoladkazjablka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 071
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez sweetrose Pokaż wiadomość
To szybko wasze dzieci interesują się zabawkami, mój od wczoraj dopiero zaczął się tak wszystkiemu przyglądać że dopiero dzisiaj sieglismy ze strychu różne gadżety po córce, mate karuzele grzechotki i leżaczek. Co mogłam to wypralam, plastikowe zabawki wymyte czekam teraz jak się woda zagotuje żeby jeszcze wszystko wyparzyc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja próbowałam z kartami kontrastowymi i tak średnio narazie. Ale mam wielkiego banana na twarzy,jak jestem w okularach z czarnymi oprawkami i dłużej skupia wzrok na mojej twarzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marmoladkazjablka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 12:02   #1768
Natus276
Zakorzenienie
 
Avatar Natus276
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 832
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

U nas od 3 dni mały z rana ma swoją porę gdzie nie śpi i potrafi leżeć w wózku grzecznie i kontrastowe obrazki też się mu podobają

Marudzilam kiedyś że teściowie nic nie kupili dla Stasieńka, a dziś nam mówi teściowa żebyśmy im nie oddawali kasy która pozyczylismy na auto w całości tylko to mamy od nich dla małego jako prezent od dziadków i na chrzciny. Nie powiem miło bardzo, nie doceniłam ich

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Reggae jest rzeką miłości i jest dla tych, którzy wiedzą czym naprawdę jest miłość"

6.09.2014 -
Natus276 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 12:06   #1769
Guerka
Wtajemniczenie
 
Avatar Guerka
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 2 309
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez marmoladkazjablka Pokaż wiadomość
Ja próbowałam z kartami kontrastowymi i tak średnio narazie. Ale mam wielkiego banana na twarzy,jak jestem w okularach z czarnymi oprawkami i dłużej skupia wzrok na mojej twarzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tz tez sie cieszy z tego powodu bo ma okulary z czarnymi duzymi oprawkami i mała zatrzymuje dłużej wzrok na jego twarzy, od tego momentu jak to zauwazylismy pokazujemy jej książeczkę z obrazkami a tam woli bardziej obrazki na białym tle niz na czarnym

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
__________________
owu 08.01
@ 23-24.01
Guerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 12:12   #1770
Feliska
Zakorzenienie
 
Avatar Feliska
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3 070
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- czekamy na wszystkie maluchy :) cześć 9.

Cytat:
Napisane przez Natus276 Pokaż wiadomość
U nas od 3 dni mały z rana ma swoją porę gdzie nie śpi i potrafi leżeć w wózku grzecznie i kontrastowe obrazki też się mu podobają

Marudzilam kiedyś że teściowie nic nie kupili dla Stasieńka, a dziś nam mówi teściowa żebyśmy im nie oddawali kasy która pozyczylismy na auto w całości tylko to mamy od nich dla małego jako prezent od dziadków i na chrzciny. Nie powiem miło bardzo, nie doceniłam ich

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo miły gest teściów

Oo to skoro wasz synek już się zaczyna interesować to może w przyszłym tygodniu naszemu też zaczniemy coś pokazywać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Feliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-28 13:18:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:41.