Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-07, 12:43   #1
Rija
Raczkowanie
 
Avatar Rija
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 77

Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani


Hej dziewczyny, postanowilam otworzyc taki watek, gdzie bedziemy mogly wpisywac rozne przydatne informacje o zyciu w Wielkiej Brytani rodziny z dzieckiem.
Sama jeszcze dzieci nie mam, ale chetnie bym sie dowiedziala, jak takie zycie tu wyglada. Czy starcza na przezycie, gdy jedno z rodzicoww tylko pracuje, o co moze sie starac rodzina by polepszyc sobie byt, gdzie do lekarza, na zakupy na wycieczki z dzieckiem itd. wszytko co nam przyjdzie do glowy.

Mam nadzieje, ze watek Wam sie spodoba i chetnie bedziecie go odwiedzaly.

Ps. Ja mam osobiscie pytanie do wszytkich rodzin (malzenstw) wychowujacych dzieci. Jak wygladaja benefity gdy tylko maz pracuje, a mama pozostaje z dziecmi w domu. Z gory wielkie dzieki za odpowiedz.
__________________
Rija
Rija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 17:03   #2
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani

Jeśli jest się samotną matką,mozna dostać mieszkanie z city counsil oraz benefity,czyli tzw zasiłki.Zaraz poszukam o tym informacjii.

Jeśli pracujesz w Wielkiej Brytanii, a masz dzieci – bez względu na to, czy mieszkają w Polsce, czy razem z tobą na Wyspach, nie przegap okazji i ubiegaj się o świadczenie rodzinne – Child Benefit. Nie jest ono uzależnione od dochodów – dostają je wszyscy opiekunowie dzieci w Zjednoczonym Królestwie. Tygodniowo na pierwsze dziecko dostaniesz 18,1 funta (102 zł), a na każde kolejne po 12,1 (68 zł).
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 21:01   #3
zytasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 211
Dot.: Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani

Cytat:
Napisane przez Rija Pokaż wiadomość
Sama jeszcze dzieci nie mam, ale chetnie bym sie dowiedziala, jak takie zycie tu wyglada. Czy starcza na przezycie, gdy jedno z rodzicoww tylko pracuje, o co moze sie starac rodzina by polepszyc sobie byt, gdzie do lekarza, na zakupy na wycieczki z dzieckiem itd. wszytko co nam przyjdzie do glowy.

Mam nadzieje, ze watek Wam sie spodoba i chetnie bedziecie go odwiedzaly.
Bardzo ciekawy watek, mnie tez to interesuje Dzieci rowniez jeszcze nie mam, ale zamierzam miec jak najpredzej i dobrze byloby sie dowiedziec jak to wszystko wyglada

Cytat:
Napisane przez Rija Pokaż wiadomość
Ps. Ja mam osobiscie pytanie do wszytkich rodzin (malzenstw) wychowujacych dzieci. Jak wygladaja benefity gdy tylko maz pracuje, a mama pozostaje z dziecmi w domu. Z gory wielkie dzieki za odpowiedz.
No wlasnie? A do tego jak sie przedstawia sytuacja, kiedy w tej chwili pracujemy oboje, potem zajde w ciaze i biorac pod uwage styl mojej pracy nie sadze bym mogla tam zostac do 8 miesiaca a mysle ze max do 5. Jaka jest mozliwosc pojscia wczesniej na urlop, jak to wyglada od strony finansowej i jak sie przedstawiaja finanse po urodzeniu?
Cytat:
Napisane przez atka83 Pokaż wiadomość
Jeśli pracujesz w Wielkiej Brytanii, a masz dzieci – bez względu na to, czy mieszkają w Polsce, czy razem z tobą na Wyspach, nie przegap okazji i ubiegaj się o świadczenie rodzinne – Child Benefit. Nie jest ono uzależnione od dochodów – dostają je wszyscy opiekunowie dzieci w Zjednoczonym Królestwie. Tygodniowo na pierwsze dziecko dostaniesz 18,1 funta (102 zł), a na każde kolejne po 12,1 (68 zł).
Yyy, mam rozumiec ze jesli urodze dziecko to bede na nie dostawala ok 75 funtow miesiecznie??
zytasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 22:34   #4
majka versace
Zadomowienie
 
Avatar majka versace
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 1 316
Dot.: Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani

Cytat:
Napisane przez zytasia Pokaż wiadomość
Bardzo ciekawy watek, mnie tez to interesuje Dzieci rowniez jeszcze nie mam, ale zamierzam miec jak najpredzej i dobrze byloby sie dowiedziec jak to wszystko wyglada


No wlasnie? A do tego jak sie przedstawia sytuacja, kiedy w tej chwili pracujemy oboje, potem zajde w ciaze i biorac pod uwage styl mojej pracy nie sadze bym mogla tam zostac do 8 miesiaca a mysle ze max do 5. Jaka jest mozliwosc pojscia wczesniej na urlop, jak to wyglada od strony finansowej i jak sie przedstawiaja finanse po urodzeniu?

Yyy, mam rozumiec ze jesli urodze dziecko to bede na nie dostawala ok 75 funtow miesiecznie??
Ja również chciałabym się dowiedzieć tego i owego. Staram się o dziecko ale przeraża mnie myśl życia tylko z jednej pensji, zwłaszcza że mamy kredyt do spłacania. Na rodzine nie mam co liczyć że ktoś przyjedzie pomóc bo każdy ma swoje życie. Dlatego ciekawi mnie jak wygląda tutaj sprawa urlopu po urodzeniu dziecka tzn.jak długo można być w domu z dzieckiem i ile płacą wtedy matce? Ja pracuje nieprzerwanie od 3 lat, z tego 2 lata w tej samej firmie (nie wiem czy to ma znaczenie). Jakby ktoś się orientował to prosze o informacje.
__________________

majka versace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 13:38   #5
dune321witaszek
Raczkowanie
 
Avatar dune321witaszek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 368
GG do dune321witaszek
Dot.: Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani

Dziewczyny nie przerazajcie mnie pytaniami - a jakie benefity, bo jak nie bedzie benefitow to dziecka tez nie !!! Plisssss...

Moze od poczatku - takich mam jak ja jest tu kilkaset, wiec wypowiedzi sie szybko posypia a ja zaczne od tego... Benefity uzaleznione sa od tego czy pracowalas przed i w czasie ciazy, ile godzin i ile dni - to samo tyczy sie meza.
Ja pracowalam full time do dwoch tyg przed porodem, poniewaz moja pensja nie byla najnizsza i maz tez dobrze zarabial - nie dostalam nic oprocz tego co sie nalezy jak psu buda - child benefit teraz ok £20 tyg. i child tax credit uzalezniony od dochodow rocznych. Po roku kiedy skonczylo mi sie maciezynskie moglam sie starac o dofinansowanie z counsila.
Teraz mam juz drugiego maluszka i zadnych wiecej benefitow nie dostaje maz nadal dobrze zarabia ( nie wiem czy dobrze w kazdym razie wystarczajaco) ale chyba tylko dla tego ze nie kombinuje. Znam osoby ktore naprawde bardzo duzo 'wyciagaja' domy z counsila, zasilki itd... Powiem szczerze ze nie mam po prostu na to sily biegac i zalatwiac - wole spedzic czas z moimi maluszkami.

Nie potrafie powiedziec ile wydaje sie na dzieci, bo to raczej niepoliczalne Kazdy ma inne podejsie i wymagania - lozeczko za £400 lub polskie za 600 zl, wozek bugaboo (zadna rewelacja tak przy okazji) lub zwyczajna spacerowka z fotelikiem za £200, to smo z ubraniami, srodkami czystosci itd...
Przy jednej pensji stac mnie na to co uwazam ze moje dzieci mniec powinny
Co do wakacji, kazde jedno biuro ma oferte dla rodzin z dziecmi. Prawie kazda tez restauracja przystsowana jest do tego abys mogla wziasc ze soba swoja pocieche.

Pytajcie o co chcecie !


Zycie z dziecimi jest piekne !!
__________________
  • Wszystkie drogi prowadza do domu ...
dune321witaszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 14:36   #6
zytasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 211
Dot.: Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani

Cytat:
Napisane przez dune321witaszek Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie przerazajcie mnie pytaniami - a jakie benefity, bo jak nie bedzie benefitow to dziecka tez nie !!! Plisssss...
To, ze pytam o to co mi przysluguje nie znaczy ze od tego uzaleznie chec rodzenia dzieci Dzieci chce tak czy siak, ale dobrze wiedziec co, kiedy, po co i ile mi sie nalezy "bo tak"

Cytat:
Napisane przez dune321witaszek Pokaż wiadomość
Moze od poczatku - takich mam jak ja jest tu kilkaset, wiec wypowiedzi sie szybko posypia
mam nadzieje
Cytat:
Napisane przez dune321witaszek Pokaż wiadomość
Po roku kiedy skonczylo mi sie maciezynskie moglam sie starac o dofinansowanie z counsila.
Czyli przez ten rok nie dostawalas nic z zakladu pracy np? I ten macierzynski zawsze, w kazdym przypadku trwa rok? czy sa krotsze albo dluzsze urlopy?
Cytat:
Napisane przez dune321witaszek Pokaż wiadomość
Znam osoby ktore naprawde bardzo duzo 'wyciagaja' domy z counsila, zasilki itd... Powiem szczerze ze nie mam po prostu na to sily biegac i zalatwiac - wole spedzic czas z moimi maluszkami.
Ja jestem nastawiona anty na te wszelkie zasilki. Uwazam ze sa ludzie bardziej potrzebujacy niz ja i skoro jestem w stanie utrzymac sie sama, nie bede kombinowala zeby mi dali. I szlag mnie trafia kiedy slysze jak ludzie kombinuja byle by tylko dostac od panstwa.
zytasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 14:53   #7
dune321witaszek
Raczkowanie
 
Avatar dune321witaszek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 368
GG do dune321witaszek
Dot.: Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani

zytasia maciezynski trwa 39 tyg. wyplaca Ci go pracodawca lub panstwo jesli pracowalas dla siebie.

http://www.citizensinformation.ie/ca...aternity_leave
__________________
  • Wszystkie drogi prowadza do domu ...
dune321witaszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-08, 15:10   #8
Rija
Raczkowanie
 
Avatar Rija
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 77
Dot.: Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani

A czy ktoras z Was orientuje sie na czym polega Child Tax Credit ???
Na jakiej zasadzie jest on wyplacany ? I jakie sa kwoty takiego swiadczenia?

I mam jeszcze jedno pytanko dotyczace "becikowego" czy prawda jest , ze jest to jednorazowa kwota w wysokosci 500£ ??? Nalezy sie wszystkim, czy tylko najubozszym?
__________________
Rija
Rija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 15:15   #9
dune321witaszek
Raczkowanie
 
Avatar dune321witaszek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 368
GG do dune321witaszek
Dot.: Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani

Niestety becikowe nalezy sie tylko najubozszym nawet przy drugim dziecku nie dostalam ...

Child tax credit latwo sprawdzic maja kalkulator na stronie...
http://www.hmrc.gov.uk/taxcredits/calculator.htm

Dostaje go kazdy kto nie przekracza £58,000 rocznie

http://www.hmrc.gov.uk/taxcredits/ch...-childcare.htm
__________________
  • Wszystkie drogi prowadza do domu ...
dune321witaszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 15:26   #10
Rija
Raczkowanie
 
Avatar Rija
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 77
Dot.: Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani

dune321witaszek czy Ty z mezem pobieracie / pobieraliscie child tax credit ? Jesli tak, to czy moglabys podac kwote jaka zostala Wam przyznana ?
__________________
Rija
Rija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 15:34   #11
dune321witaszek
Raczkowanie
 
Avatar dune321witaszek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 368
GG do dune321witaszek
Dot.: Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani

Dostajemy od roku - przy pierwszym dziecku nie dostalam - klocilam sie z nimi przez pol roku i wkoncu odpuscilam.Maja takie zamieszanie w tych papierach ze szkoda gadac ...

Oczywiscie ze moge napisac - tylko nie wiem co Ci to da ( bez urazy) jak juz napisalam to zalezy od zarobkow !
£340 miesiecznie na dwojke
__________________
  • Wszystkie drogi prowadza do domu ...
dune321witaszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-08, 16:02   #12
Rija
Raczkowanie
 
Avatar Rija
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 77
Dot.: Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani

Pytam, bo chcialabym widziec, jakie sa mniej wiecej kwoty takich "dodatkow"
Jeszcze sama nie mam dzieci, ale planujemy z mezem w najblizszej przyszlosci, wiem, ze z jedna wyplata mogloby byc troszke ciezko, zeby zyc i jeszcze odlozyc jakas kase.

Dziekuje za odpowiedz.
__________________
Rija
Rija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 17:42   #13
JagnaK
Zadomowienie
 
Avatar JagnaK
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 151
Dot.: Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani

To moze i ja dodam cos od siebie, z racji takiej ze wlasnie jestem w ciazy duzo siedzialam w tym temacie i jestem na bierzaco.

Na urlop macierzynski mozna isc 11 tyg przed terminem porodu czyli w 29 tyg ciazy, i tu teraz licza sie zasady firmy w ktorej masz kontrakt. U mnie urlop macierzynski trwa 39 tyg, oraz pozniej dodatkowe 13 czyli w sumie wychodzi rowniutkie 12 miesiecy zostalo to wlasnie chyba w 2007 zwiekszone.
Z czego pierwsze 4 miesiace mam platne 100% reszta tych pierwzych 39 tyg jest placona w 90% sredniej krajowej, no a te ostatnie 13 jest darmowa, czyli bezplatna.
Mam nadzieje ze nie zamotalam zbytnio.
Z urlopu macierzynskiego do pracy mozesz wrocic w kazdej chwili, ja wykorzystam go w calosci czyli 52 tyg. Pracodawca musi zapewnic ci powrot na to samo stanowisko lub rownolegle. Musi tez rozpatrzec twoja prosbe o np powrot tylko na pol etatu.

Jesli chodzi o benefity, to nawet jesli ja bym zostala w domu po macierzynskim, to na zadne benefity (oprocz tax cerdytow i tego benefitu nalezacemu sie kazdemu opiekunowi dziecka-o czym pisala atka) sie nie piszemy bo i tak przekroczymy najnizsze zarobki ktore do nich kwalifikuja, (a jest to cos kolo 14 tys na rok) Wiec mi nie oplaca sie nie wrocic do pracy.
Jesli chodzi o tzw becikowe w wysokosci 500 funtow to naleza sie tylko najbiedniejszym, niepracujacym i bezrobotnym. Jedyne o co mozemy sie starac to taka dotacja dla dziecka w wysokosci 250 funciakow ktore zostana przelane na konto oszczednosciowe ktore otworzymy dziecku.

mam nadzieje ze czyms sie przysluzylam
JagnaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 20:22   #14
Rija
Raczkowanie
 
Avatar Rija
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 77
Dot.: Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani

A jak wyglada kwestia przedszkola dla maluszka ??? Lub wynajecie opiekunki ???
__________________
Rija
Rija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 20:42   #15
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani

Cytat:
Napisane przez dune321witaszek Pokaż wiadomość

Oczywiscie ze moge napisac - tylko nie wiem co Ci to da ( bez urazy) jak juz napisalam to zalezy od zarobkow !
£340 miesiecznie na dwojke


My mamy £90 miesiecznie, ale juz dostalismy list z informacja, ze gdy syn skonczy rok kwota zmniejsza sie do 35 miesiecznie
Ja pracuje na pol etatu, i wcale nie mamy oszalamiajacej sumy rocznie, osoby z podobnymi dochodami dostaja wieksze sumy, ale co zrobic
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 20:48   #16
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani

Powiem szczerze,że podoba mi się pomysł na wątek, ale nie podoba mi się to jak się zaczął
benefity, ile mogę dostać, za co się utrzymać.
Utrzymać się można bez problemu, nawet jeśli jest jedna pensja tylko zależy od tego na co wydajemy pieniądze i jak. Do tego dochodzi kwestia, gdzie mieszkamy itd.
Przedszkole jest dość kosztowne, ceny zależą od tego co jest wliczone wkoszt opieki itp.
Oczywiście można się ubiegać o częsciowy zwrot kosztów a raczej ulgę podatkową z tym związana.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 20:54   #17
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Powiem szczerze,że podoba mi się pomysł na wątek, ale nie podoba mi się to jak się zaczął
benefity, ile mogę dostać, za co się utrzymać.
.

No wlasnie
Jak bylam w ciazy to nawet nie myslalam o tym, ze cos tam moge dostac, potem wypisalam wszystkie dokumenty, bo niby czemu nie

Jakos nie przemawia do mnie wizja mnie siedzacej w domu, bez pracy za to z benefitami Nawet gdyby to byla taka sama suma wolalabym pracowac
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 21:10   #18
Rija
Raczkowanie
 
Avatar Rija
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 77
Dot.: Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Powiem szczerze,że podoba mi się pomysł na wątek, ale nie podoba mi się to jak się zaczął
benefity, ile mogę dostać, za co się utrzymać.
Utrzymać się można bez problemu, nawet jeśli jest jedna pensja tylko zależy od tego na co wydajemy pieniądze i jak. Do tego dochodzi kwestia, gdzie mieszkamy itd.

Moze i masz racje, ale to tez jest bardzo wazne, bo skoro mamy wypracowana mozliwosc pobierania benefitow, to czemu tego nie wykozystac A na forum mozemy o to pytac, juz forumki, ktore doswiadczyly na wlasnej skorze staran o wsparcie finansowe. Ja nigdy nie pobieralam benefitow z zadnego tytulu, ale fajnie wiedziec jak to wyglada. Byc moze w przyszlosci bede miala dzidzie, ale juz dzis wiem, ze benefity nie beda mi przyslugiwaly, ze wzgledu na dochody meza.

Skoro mamy pisac, o zyciu w UK rodziny, to uwazam, ze ten temat (benefitiow) rowniez warto poruszyc, ale oczywiscie nie skupiajmy sie tylko na tym.
__________________
Rija
Rija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 21:57   #19
majka versace
Zadomowienie
 
Avatar majka versace
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 1 316
Dot.: Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;8522055]
Jakos nie przemawia do mnie wizja mnie siedzacej w domu, bez pracy za to z benefitami Nawet gdyby to byla taka sama suma wolalabym pracowac [/quote]

Pod warunkiem że masz z kim zostawić dziecko. A jeśli nie ma kto pomóc? To co wtedy? Ja właśnie tego boje się najbardziej.... Że będe zmuszona siedzieć w domu a to znaczy że nie będe zarabiać. A z pensji mojego męża to tylko wystarczy na kredyt i opłaty.
__________________

majka versace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-08, 22:01   #20
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani

majka versace: ja zostawiam dziecko z jego ojcem
Tz wraca z pracy o 13.30, ja zaczynam o 14, to byla kwestia dogadania sie z pracodawca, czy jest mozliwosc flexible hours , po macierzynskim wielu pracodawcow zgadza sie na zmiane godzin pracy
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 22:08   #21
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani

Cytat:
Napisane przez majka versace Pokaż wiadomość
Pod warunkiem że masz z kim zostawić dziecko. A jeśli nie ma kto pomóc? To co wtedy? Ja właśnie tego boje się najbardziej.... Że będe zmuszona siedzieć w domu a to znaczy że nie będe zarabiać. A z pensji mojego męża to tylko wystarczy na kredyt i opłaty.
tak jak napisała Moona, nie jest tak źle.
Wystarczy zmienić perspektywę patrzenia na sprawę.
Po urlopie macierzyńskim nie wróciłam do swojej pracy. Przedłużyłam urlop bezpłatny, po jakimś czasie złożyłam wypowiedzenie. Zaczęłam pracę part time- dwa razy w tygodniu, mniej niż 20h. BYło OK., zwłąszca,że w tym wymiarze, nie płąciłam podatku dochodowego.
Teraz pracuję 5dni w tygodniu (nie zawsze fulltime), wymieniam się z mężem opieką nad małym

Wielu pracodawców jest wyrozumiałych dla mam małych i większych dzieci.
Brak rodziny wokół trochę utrudnia,ale nie powoduje,że pewne rzeczy są niemożliwe. Liczy się pomysł i organizacja
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 22:20   #22
Rija
Raczkowanie
 
Avatar Rija
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 77
Dot.: Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani

Mysle, ze to jeden z lepszych pomyslow na wychowanie wspolnie dziecka, gdzie rodzice chodza na rozne zmiany do pracy, o ktorym pisza powyzej dziewczyny.
Sama w przyszlosci rowniez chcialabym tak zrobic. Maz na full-time a ja na part-time.
__________________
Rija
Rija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 22:29   #23
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani

Cytat:
Napisane przez Rija Pokaż wiadomość
Mysle, ze to jeden z lepszych pomyslow na wychowanie wspolnie dziecka, gdzie rodzice chodza na rozne zmiany do pracy, o ktorym pisza powyzej dziewczyny.
Sama w przyszlosci rowniez chcialabym tak zrobic. Maz na full-time a ja na part-time.
Jedyny problem: trzeba to obcykać tak by się też z TŻ spotykać i razem spędzać czas. Inaczej może być kiepsko.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 22:34   #24
Rija
Raczkowanie
 
Avatar Rija
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 77
Dot.: Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Jedyny problem: trzeba to obcykać tak by się też z TŻ spotykać i razem spędzać czas. Inaczej może być kiepsko.

Racja. Dlatego w gre nie wchodzi praca na pelen etat obojga rodzicow, no i najlepiej jak dni wole wypadaja razem - wtedy mozna spedzic razem czas.
Mysle, ze jakby dobrze pokombinowac to calkiem fajnie by to sie zgralo.
__________________
Rija
Rija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 22:36   #25
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani

Cytat:
Napisane przez Rija Pokaż wiadomość
Racja. Dlatego w gre nie wchodzi praca na pelen etat obojga rodzicow, no i najlepiej jak dni wole wypadaja razem - wtedy mozna spedzic razem czas.
Mysle, ze jakby dobrze pokombinowac to calkiem fajnie by to sie zgralo.
No wlasnie u nas wejdzie w gre...
Zaproponowano mi na kilka miesiecy prace na pelen etat, a dokladniej moje 4 godziny dziennie plus 4 godziny nadgodzin, od 14 do 22
Na szczescie soboty i niedziele mamy oboje wolne
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 22:52   #26
JagnaK
Zadomowienie
 
Avatar JagnaK
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 151
Dot.: Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani

No wlasnie jak narazie to mi spedza sen z oczu, bo po zakonczeniu macierzynskiego, mialabym mozliwosc wrocenia na full-time, bo moje godziny pracy to 6-14 a TZ 15- do polnocy wiec jesli chodzi o opieke nad dzieckiem to zawsze ktos mialby z nim byc. Tyle ze my to chodzilibysmy jak zombi, po pierwsze kiedy bedziemy spac a z malym dzieckiem to wiadomo jak--tyle ze to bedzie juz roczne dziecko. No i kwestia widywania sie--tylko weekendy. Ehhh sama nie wiem a tak samo jakos nie widze utrzymania sie tylko z jednej pensji.
JagnaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 23:14   #27
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani

Tu mozna przeczytac co pracodawca MUSI Wam zaplacic:

http://www.hmrc.gov.uk/helpsheets/e15.pdf

W skrocie- przez pierwsze 6 tygodni 90% zarobkow, pozniej przez 33 tygodnie 90% lub 117.18 tygodniowo (wybieramy nizsza wartosc ). Przez ostatnie 13 tygodni - nic. Warunkiem otrzymania SMP jest nieprzerwane zatrudnienie przez 26 tygodni na 15 tygodni przed data porodu.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 00:06   #28
majka versace
Zadomowienie
 
Avatar majka versace
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 1 316
Dot.: Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;8523081]majka versace: ja zostawiam dziecko z jego ojcem
Tz wraca z pracy o 13.30, ja zaczynam o 14, to byla kwestia dogadania sie z pracodawca, czy jest mozliwosc flexible hours , po macierzynskim wielu pracodawcow zgadza sie na zmiane godzin pracy [/quote]

Oboje pracujemy w tej samej firmie i w tych samych godzinach. Są dwie zmiany owszem ale przez 3,5godziny się pokrywają. W grę wchodzi jedynie zmiana pracy po macierzyńskim. A z tym może być trudno...

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Jedyny problem: trzeba to obcykać tak by się też z TŻ spotykać i razem spędzać czas. Inaczej może być kiepsko.
Też racja.

***

Moja znajoma ostatnio powiedziała że odkąd zaszła w ciąże (swoją drogą nieplanowaną) to nie istnieje dla niej słowo "niemożliwe" Więc napewno coś można wykombinować. I tą myślą sie pocieszam
__________________

majka versace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 09:40   #29
Rija
Raczkowanie
 
Avatar Rija
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 77
Dot.: Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani

Z drugiej strony sobie kiedys myslalam, ze jak bede miala dzidzie to chcialabym zostac z nia w domu, a wyjsciem moze byc opieka nad innym dzieckiem u mnie w domu.
__________________
Rija
Rija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 10:11   #30
dune321witaszek
Raczkowanie
 
Avatar dune321witaszek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 368
GG do dune321witaszek
Dot.: Rodzina, dziecko w Wielkiej Brytani

Po urodzeniu pierwszego dziecka wykorzystalam caly urlop i po pol roku wrocilam do pracy - bo byly akurat wakacje i opieke nad dzieckiem przejela moja siostra, ktora akurat spedzala u mnie wakacje. Po dwoch miesiacach odeszlam - moj szef odrazu o tym wiedzial i nie robl problemow - zaproponowal mi prace w soboty. Przez cala ciaze z drugim maluszkiem pracowalam w soboty i prowadzilam wlasna dzialalnosc, co umozliwilo mi pozniej pobieranie maciezynskiego od panstwa - £112 tygodniowo przez 39 tyg. Wlasnie niedawno mi sie skonczylo i powiem szczerze ze wcale tego bolesnie nie odczuwam. Nie zamierzam wrocic do pracy zanim dzieci nie pojda do szkoly, bo mi sie to nie oplaca - jak pisalam wczesniej moj maz zarabia wystarczajaco zeby nas utrzymac. Zeby wrocic musala bym wziasc nianie lub placic za przeczkole - majatek ! Wole jednak pobyc w domku, chociaz po 6 latach pracy na full time bywaja chwile zwatpienia... brakuje ludzi i biurka i komputera ( do pracy a nie plotek )
Moze nie jestesmy w stanie odlozyc tyle ile bysmy chcieli, ale jest ok. Tu wynajmujemy ( i ciesze sie z tego , bo nosilismy sie z zamiarem kupna 2 lata temu i niezle bysmy stracili) za to kupilismy dom w Polsce, ktory wynajmujemy - co za zycie ... niestety. Nie narzekam - mimo tego ze mieszkanie nie jest nasze wynajmujemy d zanajomej i mozemy robic co chcemy a i tak wszystkie meble sa nasze.

Ja wiem ze kazdy ma inne podejscie i ludzie lubia wiedziec co bedzie, planowac, ale ostrzegam nie nastawiajcie sie na benefity!!! Moge wam wymienic mnostwo przypadkow gdzie system angielski zawiodl

Pozdrawiam
Milego dnia zycze ...
__________________
  • Wszystkie drogi prowadza do domu ...
dune321witaszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:22.