Źle wybrałam profil w liceum i teraz mam problemy... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-29, 13:20   #1
KATE_xx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 5

Źle wybrałam profil w liceum i teraz mam problemy...


Jestem po roku w liceum i profil na którym obecnie jestem mi strasznie nie odpowiada, nie interesuje mnie, znienawidziłam go od 1 klasy i robię w nim wszystko na siłę. Nie widzę żadnej przyszłości z nim związanej. Do tego w obecnym liceum nawet po roku nie mogę się odnaleźć. W gimnazjum nie wiedziałam co chce robić więc wybrałam tak na oko i są teraz tego efekty. Na humanie nie radzę sobie z polskim, nie cierpie lektur ani analizy wierszy, historia baardzo mnie nudzi ;/ Starałam się przenieść od 2 klasy na inny profil z geografią i angielskim bo to własnie lubię i to już do innej szkoły ale mi się nie udało. Teraz jestem okropnie zalamana, płacze co chwile bo czuje że już wszystko stracone. Ogromnie zmarnuje sie i namęczę na tym humanie. Za pare dni szkoła a ja kompletnie na to nie gotowa, nawet nie chce nic z tego zdawać na maturze, tylko geo i ang których nie mam w rozszerzeniu. Czy jest jeszcze jakaś szansa na ratunek dla mnie? czy mam sie gdzieś przepisać tylko na co? ;( biol chem odpada. Czy może już za poźno?;( co byście zrobili na moim miejscu? proszę o pomoc.
I przepraszam że może chaotycznie napisane ale pisałam to szybko i nie zwracałam za bardzo uwagi.
KATE_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-03, 10:48   #2
Lindek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 18
Dot.: Źle wybrałam profil w liceum i teraz mam problemy...

A na jaki kierunek studiów się wybierasz?
Myślałaś już o tym?

Czy nadal się wahasz?

Jeżeli nie udało się przenieść do innej klasy, to rób plan minimum. Skup się na tym, co lubisz. OCENY NIE SĄ WAŻNE. Ucz się rzeczy, które są dla Ciebie ważne, inne zaliczaj na 2/3.
Lindek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 16:02   #3
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Źle wybrałam profil w liceum i teraz mam problemy...

Jak zwykle podstawowym pytaniem, o którym jakimś cudem licealiści nie myślą, jest: co Ty chcesz robić w życiu? Chcesz w ogóle iść na studia? Jeśli nie, to Twój profil w klasie nie ma najmniejszego znaczenia. Jeśli tak, to na jakie? Profil i rozszerzenia dopiera się zwykle pod konkretne kierunki studiów.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 18:21   #4
KasiaDaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 34
Dot.: Źle wybrałam profil w liceum i teraz mam problemy...

Spytam tak samo jak przedmówczynie. Jaki teraz masz pomysł na siebie? Nad jakim studiami myślisz? Jeśli tak to przejrzyj strony uczelni, które cie interesują i pod kątem rekrutacji wybierz przedmioty na maturę. Jak już wybierzesz to spróbuj się przenieść na pasujący do nich profil. Musisz w rozmowie z dyrektorem mieć dobre argumenty.Jeśli się nie uda pozostaje ci przygotować się do matury na własną rękę. Jest to możliwe przy odpowiednim nakładzie pracy. Przedmiotów, których nie piszesz na maturze ucz się na zasadzie byle zdać. A rodzicom i wychowawczyni i nauczycielom od tych przedmiotów powiedz po prostu jaka jest sytuacja, bo czasem mogą mieć jakieś tam uwagi
KasiaDaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 23:26   #5
Beniak
Raczkowanie
 
Avatar Beniak
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 181
Dot.: Źle wybrałam profil w liceum i teraz mam problemy...

Przecież profil w liceum nie zamyka cię na zdawanie innych przedmiotów na maturze czy pójście na zupełnie inne (niezwiązane z profilem) kierunki studiów... możesz się sama przygotowywać do rozszerzonych matur z geografii i angielskiego, a rozszerzoną historię i polski w szkole zdawać na 2 Angielski to chyba najłatwiejszy przedmiot do samodzielnych przygotowań na rozszerzenie, geografia już trochę gorzej, ale da się, masz jeszcze dwa lata. Najtrudniej według mnie samemu przygotować się do "świętej trójcy" biologia, chemia, matematyka - bo po prostu obiektywnie patrząc są o wiele trudniejsze, dużo trzeba rozumieć a nie tylko wkuć.

Edytowane przez Beniak
Czas edycji: 2018-09-04 o 23:28
Beniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-05 00:26:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:41.