utrzymywanie matki przez faceta - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-06, 10:35   #151
Majkusiowa
Przyczajenie
 
Avatar Majkusiowa
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 12
Dot.: utrzymywanie matki przez faceta

Ja bym tak zrobiła zamiast pakować się w chory układ Bo po ślubie to ta matka dopiero pokaże ile dla niej znaczy synowa i wnuki... a skoro dorosły facet nipotrafi postawić się matce tylko grzecznie daje jej kasę to o czym my wogóle mówimy
Majkusiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 10:53   #152
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: utrzymywanie matki przez faceta

Cytat:
Napisane przez Majkusiowa Pokaż wiadomość
Ja bym tak zrobiła zamiast pakować się w chory układ Bo po ślubie to ta matka dopiero pokaże ile dla niej znaczy synowa i wnuki... a skoro dorosły facet nipotrafi postawić się matce tylko grzecznie daje jej kasę to o czym my wogóle mówimy
Ja serio nie mam nic przeciwko pomocy rodzicom, ale chyba bym zdziczała gdyby prawie 30 letni facet powiedział że nie możemy sobie pozwolić na ślub/dzieci/jakiś wyjazd bo jego MATKA powiedziała że mają duże wydatki:rolleyes :
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 11:41   #153
Majkusiowa
Przyczajenie
 
Avatar Majkusiowa
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 12
Dot.: utrzymywanie matki przez faceta

Widocznie tak ją nauczył, że synek zrobi, synek zapłaci, synek da. A jak na horyzoncie pokazała się potencjalna synowa to normalne, że kobieta zaczęła się obawiać. Przecież to częsta przypadłość relacji synowa-teściowa. Tym bardziej, że kobieta jest samotna i synowie są jej najbliżsi. Tylko nadal nie rozumiem po co wkrecać w to cały Wizaz z kolegą Maliniakiem na czele. Podziwiam Cię chłopaku... serio.
Majkusiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-15, 15:16   #154
SzklankaZielona1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 6
Dot.: utrzymywanie matki przez faceta

Odświeżam wątek, bo nie wiem co zrobić. Bardzo kocham mojego chłopaka, ale ma podobny problem co chłopak autorki-cały czas myśli że musi pomagać rodzicom, którzy zamiast iść do normalnej pracy odpalają jakieś mini interesy, które nie wychodzą i na koniec biadolą, że im ciężko. Pożyczek zazwyczaj nie oddają. Obydwoje zarabiamy dobrze a on się obawia czy starczy nam pieniędzy jak przeniesiemy się do większego mieszkania, albo będziemy mieli dzieci (poradzilibyśmy sobie nawet z jedną pensją, gdyby była taka jak obecnie). Jest mi z tym źle, pracowałam, aby mieć dobrą pozycję zawodową i czuć się od tej strony bezpiecznie i chcę żyć na poziomie na który mogę sobie pozwolić, a nie jak biedny student. Sama nie wiem czy możecie mi pomóc, ale męczy mnie to bardzo. Nie chcę żyć w cieniu nieuzasadnionych lęków. Zaczęłam chodzić do psychologa, próbuję namówić tż, ale na razie bezskutecznie. Miałyście może takie doświadczenia? Czy to jest do przeskoczenia?
SzklankaZielona1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-15, 15:49   #155
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 886
Dot.: utrzymywanie matki przez faceta

Cytat:
Napisane przez SzklankaZielona1 Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek, bo nie wiem co zrobić. Bardzo kocham mojego chłopaka, ale ma podobny problem co chłopak autorki-cały czas myśli że musi pomagać rodzicom, którzy zamiast iść do normalnej pracy odpalają jakieś mini interesy, które nie wychodzą i na koniec biadolą, że im ciężko. Pożyczek zazwyczaj nie oddają. Obydwoje zarabiamy dobrze a on się obawia czy starczy nam pieniędzy jak przeniesiemy się do większego mieszkania, albo będziemy mieli dzieci (poradzilibyśmy sobie nawet z jedną pensją, gdyby była taka jak obecnie). Jest mi z tym źle, pracowałam, aby mieć dobrą pozycję zawodową i czuć się od tej strony bezpiecznie i chcę żyć na poziomie na który mogę sobie pozwolić, a nie jak biedny student. Sama nie wiem czy możecie mi pomóc, ale męczy mnie to bardzo. Nie chcę żyć w cieniu nieuzasadnionych lęków. Zaczęłam chodzić do psychologa, próbuję namówić tż, ale na razie bezskutecznie. Miałyście może takie doświadczenia? Czy to jest do przeskoczenia?
Rozmawiałaś z nim o tym WPROST? Jak długo jesteście ze sobą? On w ogóle widzi problem? Bo jeżeli nie, to chyba czas się zastanowić nad ewakuacją, skoro musisz aż chodzić do psychologa przez to.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-15, 15:59   #156
SzklankaZielona1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 6
Dot.: utrzymywanie matki przez faceta

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Rozmawiałaś z nim o tym WPROST? Jak długo jesteście ze sobą? On w ogóle widzi problem? Bo jeżeli nie, to chyba czas się zastanowić nad ewakuacją, skoro musisz aż chodzić do psychologa przez to.

Tak mówilam o tym wprost, powiedziałam że nie podoba mi się to że obarczają go konsekwencjami swoich decyzji, że uważam, że te jego lęki to wynik tego że w jego domu role były odwrócone (tzn rodzice zachowują się jak nieodpowiedzialne dzieci, i w razie problemów zwracają się do niego). Odpowiada, że to jego rodzina, i byłoby inaczej, gdybyśmy mieli własną. A ja raczej w takiej sytuacji własnej nie chcę zakładać. Jesteśmy razem ponad rok. Psycholog to częściowo też inne rzeczy, ale to też jest istotne. Bardzo go kocham tylko obawiam się czy to jednak tej miłości nie zniszczy.
SzklankaZielona1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-15, 16:22   #157
Casssssie
Rozeznanie
 
Avatar Casssssie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 534
Dot.: utrzymywanie matki przez faceta

Zapytaj się po prostu jak on sobie to dalej wyobraża. I postaw sprawę jasno - nie masz zamiaru zakładać rodziny, dopóki nie poukłada swoich spraw (z rodzicami). Niech sobie przemyśli wszystko, a Ty daj mu na to trochę czasu.
A ile macie lat ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Casssssie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-15, 17:25   #158
SzklankaZielona1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 6
Dot.: utrzymywanie matki przez faceta

Cytat:
Napisane przez Casssssie Pokaż wiadomość
Zapytaj się po prostu jak on sobie to dalej wyobraża. I postaw sprawę jasno - nie masz zamiaru zakładać rodziny, dopóki nie poukłada swoich spraw (z rodzicami). Niech sobie przemyśli wszystko, a Ty daj mu na to trochę czasu.
A ile macie lat ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję Casssssie porozmawiam w ten sposób. Jesteśmy po 30tce.
SzklankaZielona1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-15, 18:53   #159
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: utrzymywanie matki przez faceta

A czemu teraz nie traktuje cię jak swojej rodziny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-15, 19:28   #160
SzklankaZielona1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 6
Dot.: utrzymywanie matki przez faceta

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
A czemu teraz nie traktuje cię jak swojej rodziny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę, że chodziło mu o to że nie ma dzieci, a tej chwili finansowo radzimy sobie ok. No i odkładamy na wspólną przyszłość, wakacje, zmianę mieszkania, dzieci. Ostatnio chciał pożyczyć pieniądze dla rodziców ze wspólnych oszczędności- nie zgodziłam się. Obawiam się o to, że ten problem będzie coraz większy. I mi nie chodzi o same pieniądze, ale o to emocjonalne uwikłanie. Jeśli by się coś stało nagłego, choroba, czy coś podobnego nie miałabym oporów żeby pomóc, ale ta sytuacja sprawia że czuję się z tym źle, i obawiam się co będzie dalej.

Zastanawiam się też, czy to ja nie szukam problemu na siłę i nie oczekuję zbyt wiele.

Edytowane przez SzklankaZielona1
Czas edycji: 2018-09-15 o 19:30
SzklankaZielona1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-15, 20:19   #161
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: utrzymywanie matki przez faceta

Lol. Oczekujesz zbyt wiele, bo nie chcesz, zeby facet robił za sponsora? -_-
Ja jak zamieszkałam z facetem to traktowaliśmy się jak rodzinę. Mimo braku dzieci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-15, 21:42   #162
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 886
Dot.: utrzymywanie matki przez faceta

Cytat:
Napisane przez SzklankaZielona1 Pokaż wiadomość
(...)
Zastanawiam się też, czy to ja nie szukam problemu na siłę i nie oczekuję zbyt wiele.
Nie, nie oczekujesz zbyt wiele. Daj mu jakiś czas na przywrócenie stosunków z rodzicami do normalności (= nie sponsoruje ich głupoty), a jeżeli nie sprosta, to sorry, ale WIEJ. Uczuciami uczuciami, ale miłość i tak w końcu przez coś takiego minie, a Tobie będą się po nocach śniły zmarnowane lata. Wspieranie rodziny - tak, frajerstwo, głupota - NIE.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-15, 22:25   #163
SzklankaZielona1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 6
Dot.: utrzymywanie matki przez faceta

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Nie, nie oczekujesz zbyt wiele. Daj mu jakiś czas na przywrócenie stosunków z rodzicami do normalności (= nie sponsoruje ich głupoty), a jeżeli nie sprosta, to sorry, ale WIEJ. Uczuciami uczuciami, ale miłość i tak w końcu przez coś takiego minie, a Tobie będą się po nocach śniły zmarnowane lata. Wspieranie rodziny - tak, frajerstwo, głupota - NIE.
Dziękuję Ellen
SzklankaZielona1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-16, 00:01   #164
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: utrzymywanie matki przez faceta

Cytat:
Napisane przez SzklankaZielona1 Pokaż wiadomość
Tak mówilam o tym wprost, powiedziałam że nie podoba mi się to że obarczają go konsekwencjami swoich decyzji, że uważam, że te jego lęki to wynik tego że w jego domu role były odwrócone (tzn rodzice zachowują się jak nieodpowiedzialne dzieci, i w razie problemów zwracają się do niego). Odpowiada, że to jego rodzina, i byłoby inaczej, gdybyśmy mieli własną. A ja raczej w takiej sytuacji własnej nie chcę zakładać. Jesteśmy razem ponad rok. Psycholog to częściowo też inne rzeczy, ale to też jest istotne. Bardzo go kocham tylko obawiam się czy to jednak tej miłości nie zniszczy.
Aha, czyli on chce najpierw założyć własną rodzinę, a dopiero potem odciąć pępowinę? Zbyt duże ryzyko, że zamiast odciąć rodzicom dopływ kasy i dać ją dzieciom, po prostu dopisze kolejne osoby do domowego budżetu. Masz rację, że w takiej sytuacji nie chcesz z nim rodziny zakładać. Bałabym się, że moje ciężko zarobione pieniądze będą wiecznie szły na zachcianki teściów, zamiast na moje własne. Nie pozwól sobie wejść na głowę
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-16, 09:41   #165
SzklankaZielona1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 6
Dot.: utrzymywanie matki przez faceta

Cytat:
Napisane przez Nancy_M Pokaż wiadomość
Aha, czyli on chce najpierw założyć własną rodzinę, a dopiero potem odciąć pępowinę? Zbyt duże ryzyko, że zamiast odciąć rodzicom dopływ kasy i dać ją dzieciom, po prostu dopisze kolejne osoby do domowego budżetu. Masz rację, że w takiej sytuacji nie chcesz z nim rodziny zakładać. Bałabym się, że moje ciężko zarobione pieniądze będą wiecznie szły na zachcianki teściów, zamiast na moje własne. Nie pozwól sobie wejść na głowę
Mam dokładnie takie obawy i przemyślenia. To nawet nie sa zachcianki, ale podstawowe wydatki, niestety związane z ich nieodpowiedzialnym podejściem do życia (nie pójdą przecież do pracy jako opiekunka, kasjerka, stróż). Podobno teraz sytuacja się zmieni, bo ojciec idzie do normalnej pracy. Liczę na to, ale tak jak pisałam bardziej od tej całej finansowej sytuacji martwi mnie postawa zarówno rodziców jak i tż.

Dziękuję, już miałam mętlik w głowie.
SzklankaZielona1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-16, 10:51   #166
KrolowaDancingu
Nówka
 
Avatar KrolowaDancingu
 
Zarejestrowany: 2018-09
Lokalizacja: Molo morze plaża
Wiadomości: 86
Dot.: utrzymywanie matki przez faceta

Cytat:
Napisane przez SzklankaZielona1 Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek, bo nie wiem co zrobić. Bardzo kocham mojego chłopaka, ale ma podobny problem co chłopak autorki-cały czas myśli że musi pomagać rodzicom, którzy zamiast iść do normalnej pracy odpalają jakieś mini interesy, które nie wychodzą i na koniec biadolą, że im ciężko. Pożyczek zazwyczaj nie oddają. Obydwoje zarabiamy dobrze a on się obawia czy starczy nam pieniędzy jak przeniesiemy się do większego mieszkania, albo będziemy mieli dzieci (poradzilibyśmy sobie nawet z jedną pensją, gdyby była taka jak obecnie). Jest mi z tym źle, pracowałam, aby mieć dobrą pozycję zawodową i czuć się od tej strony bezpiecznie i chcę żyć na poziomie na który mogę sobie pozwolić, a nie jak biedny student. Sama nie wiem czy możecie mi pomóc, ale męczy mnie to bardzo. Nie chcę żyć w cieniu nieuzasadnionych lęków. Zaczęłam chodzić do psychologa, próbuję namówić tż, ale na razie bezskutecznie. Miałyście może takie doświadczenia? Czy to jest do przeskoczenia?
Jak dla mnie odwrócenie sytuacji w rodzinie. Twój facet jak ojciec utrzymuje nieporadnych rodziców, którzy zamiast pójść do normalnej pracy bawią się w biznesy, które nie idą.
Oczywiście pomoc rodzicom w potrzebie zawsze jak najbardziej, ale tutaj jest zwykłe naciąganie. Najpierw odcięcie pępowiny potem dopiero zakładanie rodziny. A co będzie jak będą dzieci? Dziecku nie dasz, nie kupisz czegoś np. do szkoły bo babcia dorosła kobieta zamiast iść do pracy ciągnie pieniążki?
Życie rodziny na większym mieszkaniu to wydatki i jeszcze raz wydatki na normalnym poziomie i 1 sama wypłata to za mało (ok zależy ile się zarabia). Ale w przypadku 2 dorosłych osób tworzących rodzinę powinny być ułożone jakieś priorytety.
KrolowaDancingu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-16, 12:13   #167
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: utrzymywanie matki przez faceta

Cytat:
Napisane przez SzklankaZielona1 Pokaż wiadomość
Mam dokładnie takie obawy i przemyślenia. To nawet nie sa zachcianki, ale podstawowe wydatki, niestety związane z ich nieodpowiedzialnym podejściem do życia (nie pójdą przecież do pracy jako opiekunka, kasjerka, stróż). Podobno teraz sytuacja się zmieni, bo ojciec idzie do normalnej pracy. Liczę na to, ale tak jak pisałam bardziej od tej całej finansowej sytuacji martwi mnie postawa zarówno rodziców jak i tż.



Dziękuję, już miałam mętlik w głowie.

Nawet jeśli ojciec teraz pójdzie do normalnej pracy, to i tak bym się bała. Za kilka lat może prace stracić i powiedzieć na przykład, że on już nigdy więcej do normalnej pracy chodzić nie chce. Wy założycie rodzine, a tu znowu pieniądze zamiast do Waszego budżetu, popłyną do kieszeni rodziców, bo biedactwa swoich nie zarabiają. Chyba czułabym w takiej sytuacji permanentny niepokój, że nawet jeśli aktualnie jest dobrze, to zaraz znów się zaczną problemy, a ich syn przecież kochanym rodzicom nie odmówi.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-16, 14:46   #168
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 886
Dot.: utrzymywanie matki przez faceta

Cytat:
Napisane przez Nancy_M Pokaż wiadomość
Nawet jeśli ojciec teraz pójdzie do normalnej pracy, to i tak bym się bała. Za kilka lat może prace stracić i powiedzieć na przykład, że on już nigdy więcej do normalnej pracy chodzić nie chce. Wy założycie rodzine, a tu znowu pieniądze zamiast do Waszego budżetu, popłyną do kieszeni rodziców, bo biedactwa swoich nie zarabiają. Chyba czułabym w takiej sytuacji permanentny niepokój, że nawet jeśli aktualnie jest dobrze, to zaraz znów się zaczną problemy, a ich syn przecież kochanym rodzicom nie odmówi.
Mocno prawdopodobna sytuacja. Facet się musi odciąć psychicznie i nauczyć się wobec rodziców asertywności, inaczej nic z tego. To, że jego ojciec chwilowo, czy na dłużej ma mieć pracę nie rozwiązuje problemu, tylko go zawiesza.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-16 15:46:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:46.