brak mi odwagi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-14, 17:26   #1
mirabelka88
Raczkowanie
 
Avatar mirabelka88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31

brak mi odwagi


Pewnie będziecie się ze mnie śmiały, bo mam dosyć dziwny problem. Chodzi o to, że jest pewien chłopak, który już od pierwszej rozmowy bardzo mi spodobał. No dobrze, ale to było z 10 miesięcy temu. Widziałam, że i jemu sie podobam. Dużo naszych wspólnych znajomych też to zauważyło. Studiujemy razem na tej samej uczelni, ale jesteśmy w innych grupach. Zresztą jakie teraz ma to znaczenie. Chyba piszę to tylko po to, żeby odwlec moment, w którym będę musiała opisać swój problem. Otóż już jakiś dobry czas temu wyznaliśmy sobie miłość. Choć ja bardzo boję się mówić o uczuciach tak prosto w oczy. Często się spotykaliśmy. On często próbował jakoś zbliżyć się do mnie fizycznie. Głaskał mnie, przytulał, a ja nic... Bałam się cokolwiek robić, że się wygłupię, że coś zrobię źle. Tłumaczyłam mu to, oczywiście nawet nie prosto w oczy tylko gdzieś na gg czy przez mail. On wszystko robi, by jakoś mi pomóc. Któregoś dnia wpadłam na myśl, żeby położył mi się na kolanach i zamknął oczy. Wtedy go głaskałam, zbliżałam twarz do niego, by jakoś się oswoić i nawet pomogło mi to, bo wtedy pierwszy raz tak prawdziwie przytuliliśmy się do siebie. Nie muszę mówić, że bardzo mi się to podobało. Zresztą każdy jego nawet najdrobniejszy dotyk wywołuje we mnie falę przyjemnego ciepła. Tego dnia byłam bardzo wyluzowana. Chodziliśmy za ręce, przytulaliśmy się tak swobodnie. Następne spotkanie i znowu ta blokada. Najgorsze jest to, że ja w wyobraźni idę o wiele kroków dalej, ale strach mnie paraliżuje by marzenia wprowadzić w życie. Marzę by się z nim całować, ale przecież nie będę umiała. Jak mała dziewczynka, a ja mam przecież 20 lat Żałosne.
mirabelka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 17:36   #2
leelou88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 28
Dot.: brak mi odwagi

...

Edytowane przez leelou88
Czas edycji: 2015-02-16 o 14:12
leelou88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 18:02   #3
euforia112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 463
Dot.: brak mi odwagi

NIe myśl o tym idź na żywioł. To nie on ale ty powinnaś zamknąć oczy wtedy przestaniesz się zastanawiać jak ułożyć usta do pocałunku. Niech on Cie wprowadzi do tego świata przyjemności. Stanowczo za dużo myślisz.
euforia112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 18:34   #4
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: brak mi odwagi

mirabelko na prawdę nie masz się czego bać, sama mówisz, że bardzo podobało Ci sie przytulanie, głaskanie, chodzenie za rękę. czemu więc tego nie powtórzyć? widać, ze chłopakowi zależy, bo jest cierpliwy i czeka. co do pocałunku to uwierz, że to nic trudnego, jak tylko wasze usta się spotkają będziesz wiedziała co robić, a nawet jeśli nie, to on Cię poprowadzi.

nigdy wcześniej nie byłaś bliżej z jakimś chłopakiem?
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 20:32   #5
Moonlight
Wtajemniczenie
 
Avatar Moonlight
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 994
Dot.: brak mi odwagi

och jak to dobrze, że nie jestem sama z takim problemem. (wybacz, naprawdę tak poczułam.) i że znajdują się faceci, którzy potrafią to zaakceptować (jak u Ciebie)

przed iloma facetami ja uciekłam żeby uniknąć takiej bliskości to bajka

a już o jakimkolwiek wyznawaniu uczuć mowy nie ma.

teraz na szczęście (?!) nie ma nawet żadnego kandydata. a tak marzę o tym żeby się przełamać...

i też mam 20 lat
__________________
Czasami starczy tylko splunąć na szczęście.
Moonlight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 20:34   #6
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: brak mi odwagi

nie masz się czym przejmować, powiedziałaś mu to i widać, że to akceptuje i poczeka nie rób nic wbrew sobie i na siłę..

aha.. i najważniejsze.. to nie jest żałosne..
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 20:36   #7
mirabelka88
Raczkowanie
 
Avatar mirabelka88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31
Dot.: brak mi odwagi

Cytat:
Napisane przez leelou88 Pokaż wiadomość
A może to, że jesteś nieśmiała pociąga tego chłopaka? Może on to uważa za urocze? Podobno faceci to zdobywacze
Niby często mówi mi, że podoba mu się to, że jestem tak przyjemnie inna od innych dziewczyn.

Cytat:
Napisane przez little.b.blue Pokaż wiadomość
nigdy wcześniej nie byłaś bliżej z jakimś chłopakiem?
Nie byłam.

Dziękuję Wam dziewczyny serdecznie za słowa otuchy. On czasem mówi, że przez to jak się zachowuję ma wrażenie, że mnie rani, że sprawia iż jestem nieszczęśliwa. A jest przecież zupełnie inaczej

Edytowane przez mirabelka88
Czas edycji: 2008-08-15 o 08:58
mirabelka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-14, 21:49   #8
dzidzia_89
Raczkowanie
 
Avatar dzidzia_89
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 76
Dot.: brak mi odwagi

powiedz mu (nawet na gg, czy mailem jeśli nie chcesz rozmawiać z nim w realu) że z biegiem czasu wszystko się ułoży, że zaczynasz powoli się przełamywać, że on Ci bardzo w tym pomaga i żeby się nie zrażał Twoimi barierami. powiedz że już powoli pewien mur w Tobie zaczyna się kruszyć i z dnia na dzień powinno być lepiej. wtedy on będzie pewien uczucia i będzie przy Tobie. ważne jest żebyś Ty ćwiczyła i probowała z nim rozmawiać o wszystkim. na razie np ogólnie o miłości (nie dotyczącej Was), żeby dla Ciebie nie były to tematy tabu. jeśli w miarę swobodnie będzie się Wam rozmawiało wtedy będzie Ci łatwiej przejść do mówienia dokładnie o swoich uczuciach. poprzez ogólne rozmowy poznasz chłopaka bliżej i jak już ktoś wyżej napisał że będziesz bardziej pewna i pęknie ta bariera
wielu osobom się to udało (kilka lat temu mi też ) dlatego wiem że to jest możliwe
__________________
Jesteśmy tym, co sobie myślimy.
Wszystko, czym jesteśmy wynika z naszych myśli.
Naszymi myślami tworzymy świat!

dzidzia_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 08:56   #9
mirabelka88
Raczkowanie
 
Avatar mirabelka88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31
Dot.: brak mi odwagi

Cytat:
Napisane przez Moonlight Pokaż wiadomość
och jak to dobrze, że nie jestem sama z takim problemem. (wybacz, naprawdę tak poczułam.) i że znajdują się faceci, którzy potrafią to zaakceptować (jak u Ciebie)

przed iloma facetami ja uciekłam żeby uniknąć takiej bliskości to bajka

a już o jakimkolwiek wyznawaniu uczuć mowy nie ma.

teraz na szczęście (?!) nie ma nawet żadnego kandydata. a tak marzę o tym żeby się przełamać...

i też mam 20 lat
Na pewno i Ty znajdziesz wspaniałego faceta. Też poczułam lekką ulgę, że Ty - dziewczyna w moim wieku ma podobny problem jak ja. Mam nadzieję, że wkrótce uda nam się przełamać i z uśmiechem będziemy wspominać nasze zachowanie. Tylko, że ja chciałabym, żeby ta chwila nadeszła jak najszybciej...

On teraz wyjechał. Mam czas, żeby zebrać się na odwagę...

dzidzia_89
- Dziękuję Ci bardzo za rady. Postaram się je zastosować i mam nadzieję, że będzie lepiej.
mirabelka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 23:43   #10
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: brak mi odwagi

Ooo kurcze, to niesamowite ze sa jeszcze takie dziewczyny. Naprawde jak czytalam Twojego posta to oczami wyobrazni widzialam moje poczatki z tz-tem, muskanie palcami po plecach, przytulanie, pierwszy pocalunek. Bylam wtedy doslownie mokra z wrazenia, a mialam 17lat.
Moja droga ciesz sie tym, co masz. Masz chlopaka, ktorego kochasz, przed wami naprawde tak wiele wspolnych 'ladow' do odkrycia, a Ty przy tym tak nieskazitelna, niewinna, pewna swoich uczuc. Niesamowite.

Ehhh rozmarzylam sie, ale naprawde Ci zazdroszcze kochana, ciesz sie kazda chwila, spedzona razem, w jego objeciach i czuj sie bezpieczna. Bardzo to romantyczne, naprawde
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 14:37   #11
Innos
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 55
GG do Innos
Dot.: brak mi odwagi

Cytat:
Napisane przez mirabelka88 Pokaż wiadomość
Pewnie będziecie się ze mnie śmiały, bo mam dosyć dziwny problem.
Pewnie że tak hehehehe


Cytat:
Napisane przez mirabelka88 Pokaż wiadomość
Głaskał mnie, przytulał, a ja nic... Bałam się cokolwiek robić, że się wygłupię, że coś zrobię źle Żałosne.
Dobra a teraz poważnie, bardzo dobrze że dostrzegasz problem i jego przyczynę zadaj sobie pytanie co takiego możesz zrobić źle, źle pocałować, źle się przytulać-jest to w ogóle możliwe, dla niego twój najgorszy pocałunek będzie lepszy od żadnego, twój dotyk będzie lepszy niż jak byś go wogule nie dotykała a jeśli już go beznadziejnie pocałujesz (w co nie wieże że dziewczyna może beznadziejnie całować) to co z tego przecież się kochacie, czy pocałunki są najważniejsze.
Z czasem nabierzesz doświadczenia i umiejętności w całowaniu przecież „trening czyni mistrza”, myślę że gorzej gdy zaczniesz z tym zwlekać w nieskończoność, fakt kochacie się ale nie zapominaj o nim on też potrzebuje od czasu do czasu do kogoś się przytulić a jeśli ty mu tego nie dasz może znaleźć sobie kogoś innego.
Uważam że w twoim wypadku najłatwiej ci będzie gdy zaczniesz się przesuwać dalej małymi krokami do przodu to znaczy że nie musisz od razu wylądować z nim w łóżku czy całować się z języczkiem na początek wystarczy zwykłe cmoknięcie w usta z czasem jakieś lizanko i dopiero później z języczkiem tak samo jest z dotykiem stopniowo do celu.

Cytat:
Napisane przez mirabelka88 Pokaż wiadomość
. Tłumaczyłam mu to, oczywiście nawet nie prosto w oczy tylko gdzieś na gg czy przez mail.

Moje zdanie jest takie że lepiej by było gdybyś mu to powiedziała prosto w oczy a to dlatego że komunikacja online nie oddaje powagi sytuacji bardzo często ciężko jest stwierdzić w jakim stanie jest druga osoba przez to dochodzi do nieporozumień , owszem można rozmawiać o dupie maryny ale przy poważniejszych tematach ja zawsze będę za rozmową w cztery oczy.


Pozdro!!!
Innos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-16, 18:28   #12
mirabelka88
Raczkowanie
 
Avatar mirabelka88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31
Dot.: brak mi odwagi

Innos, gdy po raz pierwszy przeczytałam Twoją odpowiedź zdziwiłam się, że jest tak zupełnie inna od pozostałych. Później zajrzałam na inne Twoje wiadomości w innych wątkach. Patrzę, a tu w jednym z nich Twój wzrost - 185cm Hmmm... Pomyślałam, że dziewczyny rzadko są aż tak wysokie i dotarło do mnie, ze jesteś facetem.

A tak odnośnie tematu. To Twoja odpowiedź była dla mnie porządnym kopniakiem. Tym bardziej, że jesteś facetem. Masz rację. Ja go tak kocham, że cokolwiek by mu się nie udało, to nawet by mi nie przeszkadzało, a może nawet jeszcze bardziej bym go kochała, bo teraz czasem wydaje mi się zbyt idealny. Może on odczuwa to podobnie...?

Skoro inni potrafią sie całować, to dlaczego ja miałabym nie umieć...? Teoretycznie tak, ale jak jest w praktyce tego nie wiem.

Słowami "jeśli ty mu tego nie dasz może znaleźć sobie kogoś innego" sprawiłeś, że zrozumiałam, że mogę go stracić. A mój smutek związany z tym, że nie mogę się przełamać będzie niczym przy żalu po utracie jego.

Dziękuję Ci bardzo za szczerą, choć trochę pesymistyczną odpowiedź.

Już marzę o tym, by się z nim spotkać i przełamać się wreszcie.
mirabelka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:13.