Usunąć ciążę!!! - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-25, 21:17   #151
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez elly2
wiesz anka tylko ze z samego plemnika nie moze sie nic rozwinac bo musi dojsc do zaplodnienia, a ja mowie o sytuacji w ktorej juz doszlo, i mimo wszytsko plod jest ! i to nie jest zadna propaganda koscielna, bo moje poglady na ten temat nie wynikaja z swiadomosci religijnej a z moralnosci i wrazliwosci...a pytac lekarza nie musze, bo gdyby wszyscy lekarze byli za to kazdy jeden by tej abrocji dokonal...
Zaprzeczasz sama sobie, raz płód, raz czlowiek, zdecyduj się może? Płód to jedno, człowiek to drugie. Każdy ma swoją moralność i wrażliwość, najbardziej mierzi mnie wmawianie innym co jest dobre, a co złe w myśl idei" kto nie jest z nami, jest przeciwko nam". Zwykłe granie na emocjach i wywoływanie poczucia winy, ja tego nie kupuję
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 21:21   #152
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez elly2
to mozna np. zaopatrzyc sie w prezerwatywe i dodatkowo w tabletki antykoncepcyjne...no i oczywiscie nalezaloby regularnie przyjmowac te tabletki, moze nie da to 100% pewnosci, ale lepiej dwa srodki niz tylko jeden
Wiesz, tylko to się nie sumuje Dalej jest 99%, czyli tyle skuteczności, ile gwarantują tabletki antykoncepcyjne. Prezerwatywa i tabletki na raz nie dają 200%
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 21:22   #153
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Hmm, myślę, że tutaj wszyscy zgadzają się co do tego, że aborcja jako środek anty to coś skrajnie nieodpowiedzialnego i niedopuszczalnego. Ja w każdym razie mówię o sytuacjach, gdy zawiedzie antykoncepcja, a to przecież zdarza się nawet przy tabletkach, choć to wyjątki. Ja używam właśnie tabletek bardzo skrupulatnie, więc nie uważam, żebym była nieodpowiedzialna.
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 21:23   #154
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez Lovisa
Zaprzeczasz sama sobie, raz płód, raz czlowiek, zdecyduj się może? Płód to jedno, człowiek to drugie. Każdy ma swoją moralność i wrażliwość, najbardziej mierzi mnie wmawianie innym co jest dobre, a co złe w myśl idei" kto nie jest z nami, jest przeciwko nam". Zwykłe granie na emocjach i wywoływanie poczucia winy, ja tego nie kupuję
nie mow mi co robie bo sobie nie zaprzeczam, ja uwazam ze to czlowiek ale pisze plod bo takiego sforumlowania uzywaja tu dziewczyny i dla mnie plod jest czlowiekiem, i nikomu tu nic nie wmawiam tylko przedstawiam swoje poglady i zejdz ze mnie bo nikomu nie gram na uczuciach
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 21:25   #155
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez soulsweeper
Hmm, myślę, że tutaj wszyscy zgadzają się co do tego, że aborcja jako środek anty to coś skrajnie nieodpowiedzialnego i niedopuszczalnego. Ja w każdym razie mówię o sytuacjach, gdy zawiedzie antykoncepcja, a to przecież zdarza się nawet przy tabletkach, choć to wyjątki. Ja używam właśnie tabletek bardzo skrupulatnie, więc nie uważam, żebym była nieodpowiedzialna.
ja nikomu nie zarzucalam, ze jest nieodpowiedzialny i wcale tak nie mysle o Tobie i wiem ze nic nie daje 100% pewnosci, ale jezeli ktos naprawde nie chce dziecka to sie zabezpiecza mozliwie jak najlepiej...no ale zdarza sie, ze niestety nasze zabezpieczenie zawiedzie
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 21:27   #156
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez elly2
nie mow mi co robie bo sobie nie zaprzeczam, ja uwazam ze to czlowiek ale pisze plod bo takiego sforumlowania uzywaja tu dziewczyny i dla mnie plod jest czlowiekiem, i nikomu tu nic nie wmawiam tylko przedstawiam swoje poglady i zejdz ze mnie bo nikomu nie gram na uczuciach
Nie zrozumiałas mnie. Co innego pogląd, a co innego pisanie nieprawdy. Ja tez sobie mogę pisać wszedzie, że Słońce krązy wokół Ziemi, ale bedzie to herezją, tak samo, jak twierdzenie, że płód=człowiek. Nie rowna się To jest fakt, nie wymysł.
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 21:27   #157
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez Lovisa
Wiesz, tylko to się nie sumuje Dalej jest 99%, czyli tyle skuteczności, ile gwarantują tabletki antykoncepcyjne. Prezerwatywa i tabletki na raz nie dają 200%
nie powiedzialam ze to daje 100% pewnosc, chyba wyraznie napisalam prawda? tylko, ze np jak bedziesz uzywac prezerwatywy a ta peknie podczas stosunku to bedzie wieksza mozliwosc ze zajdziesz w ciaze, a gdybys dodatkowo stosowala tabletki to szansa by zmalala
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-25, 21:28   #158
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez elly2
zlosnica ja nie mowilam o braku seksu! tylko wszytsko trzeb anajpierw przemyslec! i miec swiadomosc ze mozna zajsc w ciaze
No dobrze, a jeżeli się przemyślało, postanowiło się zabezpieczyć i jednocześnie jeżeli dana osoba nie chce mieć dzieci? Po prostu nie chce, nie dopuszcza możliwości zostania matką?

Cytat:
Napisane przez juju
o nie sa bzdety. Temat jest jak najbardziej poważny. Skoro ktos decyduje sie na uprawianie seksu to chyba wie (wszyscy wiemy jak przyśliśmy na świat), jakie konsekwencje moga sie nadarzyc np. niechciana ciaża. Wstrzemięźliwość nie jest jedyna metoda.... sa pigulki, kondomy, spiralki etc.....

Nadal twierdze, że używanie aborcji jako antykoncepcji jest straszne.
Sorry, ale dla mnie opowieści o biednym dziecku (dla mnie to nie dziecko!) z paluszkami, nóżkami itd uciekającym przed okrutną "mamą" która chce je zamordować to bzdety i tyle. Nikt nie myśli o kobiecie, jej życiu, jej brzuchu i jej wolności w decydowaniu o sobie.
Co jeżeli dana osoba się zabezpiecza, wiedząc, że nie chce dziecka - a zachodzi w ciążę...?
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 21:29   #159
Pralinka
Rozeznanie
 
Avatar Pralinka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 700
GG do Pralinka
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez elly2
czegos tu nie rozumiem ? czyli co lepiej jest w ogole nie zakladac a potem jakby sie wpadlo to najwyzej aborcja (co tam?) wiesz co, jak ktos nie chce dziecka, nie ma piniedzy, nie ma warunkow itp. to chyba jakos sie zabezpiecza a jezeli nie to widocznie jest zupelnie nieodpowiedzialny...nie zpaominaj ze abrocja nie jest srodkiem antykoncepcyjnym!!
Zle mnie zrozumialas.

Sa rozne sytuacje w zyciu, to chcialam powiedziec. Sa gwalty, sa wypadki losowe (zadna metoda anty nie jest skuteczna w 100%)... Tylko tyle chcialam powiedziec. I zapewniem Cie, ze doskonale wiem, co sie zalicza do srodkow anty, a co nie, wiec nie wkladaj w moje usta twierdzen tego typu: "czyli co lepiej jest w ogole nie zakladac a potem jakby sie wpadlo to najwyzej aborcja (co tam?)"
Pralinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 21:29   #160
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez Lovisa
Nie zrozumiałas mnie. Co innego pogląd, a co innego pisanie nieprawdy. Ja tez sobie mogę pisać wszedzie, że Słońce krązy wokół Ziemi, ale bedzie to herezją, tak samo, jak twierdzenie, że płód=człowiek. Nie rowna się To jest fakt, nie wymysł.
moze zlego sforumolwania uzylam plod jest dla mnie istota ludzka i tyle...i nie uwazam zeby to byla nieprawda
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 21:32   #161
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
Sorry, ale dla mnie opowieści o biednym dziecku (dla mnie to nie dziecko!) z paluszkami, nóżkami itd uciekającym przed okrutną "mamą" która chce je zamordować to bzdety i tyle. Nikt nie myśli o kobiecie, jej życiu, jej brzuchu i jej wolności w decydowaniu o sobie.
Co jeżeli dana osoba się zabezpiecza, wiedząc, że nie chce dziecka - a zachodzi w ciążę...?
Zgadzam się. To zwykłe frazesy, które mają wywołać poczucie winy, a to już nie jest okrutne niby? Jeśli ktoś chce przekonać innych, że aborcja nie jest dobrym rozwiazaniem, to wypadałoby mieć konkretne argumenty, rzeczowe. Granie na emocjach jest pójściem na łatwiznę. Poza tym "mój brzuch - moja decyzja", to tak indywidualna sprawa, ze kazda kobieta powinna mieć prawo decydowania o sobie.
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-25, 21:34   #162
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
No dobrze, a jeżeli się przemyślało, postanowiło się zabezpieczyć i jednocześnie jeżeli dana osoba nie chce mieć dzieci? Po prostu nie chce, nie dopuszcza możliwości zostania matką?
nie wiem co wtedy, malo jest takich przypadkow a jezeli juz takie istenieja to niestety biologii nie da sie zmienic i mimo wsyztsko ta osoba ma swiadomosc, ze zabezpieczenie moze zawiesc i moze zajsc w ciaze...no i wedlug moich przekonan osoba taka powinna urodzic i zostawic dziecko w szpitalu
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 21:36   #163
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez Lovisa
Zgadzam się. To zwykłe frazesy, które mają wywołać poczucie winy, a to już nie jest okrutne niby? Jeśli ktoś chce przekonać innych, że aborcja nie jest dobrym rozwiazaniem, to wypadałoby mieć konkretne argumenty, rzeczowe. Granie na emocjach jest pójściem na łatwiznę. Poza tym "mój brzuch - moja decyzja", to tak indywidualna sprawa, ze kazda kobieta powinna mieć prawo decydowania o sobie.
to ciekawe jakie inne argumenty istnieja? bo tu wlasciwie tylko i wylacznie chodzi o pewnego rozaju wrazliwosc, moralnosc, i ewentulany stan kobiety bo aborcji...nie znam innych argumentow...ale moze jestem nieswiadoma i takowe istnieja ?
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 21:41   #164
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez elly2
to ciekawe jakie inne argumenty istnieja? bo tu wlasciwie tylko i wylacznie chodzi o pewnego rozaju wrazliwosc, moralnosc, i ewentulany stan kobiety bo aborcji...nie znam innych argumentow...ale moze jestem nieswiadoma i takowe istnieja ?
Już wcześniej pisałam [nie czytałas?], że kazdy ma swoją moralność i wrazliwość. Nie możesz narzucać innym swojej, bo kazdy ma swój sposób myślenia. Nigdy nie bedzie tak dobrze, żeby wszyscy mieli jednakowe myśli, poglądy i przekonania. Nie wiem, czy ja usunęłabym ciążę, bo nie byłam w takiej sytuacji. Ale biorę taką możliwość pod uwagę, bo mam prawo decydować o sobie, nikt nie bedzie czuł za mnie i mówil mi, że to złe [niemoralne itd]. To nie są argumenty.
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 21:43   #165
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez elly2
Paula zgadzam sie z Toba!!! tutaj wiekszosc kobiet mysli tylko o sobie o tym jak to by im ciezko bylo z dzieckiem ale zpaominaja o tym co by to dziecko myslalo gdyby mialo tylko taka mlozliwosc...
A o kim mają myśleć kobiety jak nie o sobie? Po co mają tracić czas na zastanawianie się, co może myśleć kilka niewykształconych komórek, skoro komórki nie myslą?? Idąc tym tropem: moze plemik też myśli??
A co mysli marchewka, gdy się ją wyrywa z ziemi? Może też cierpi??
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 21:46   #166
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez Lovisa
Już wcześniej pisałam [nie czytałas?], że kazdy ma swoją moralność i wrazliwość. Nie możesz narzucać innym swojej, bo kazdy ma swój sposób myślenia. Nigdy nie bedzie tak dobrze, żeby wszyscy mieli jednakowe myśli, poglądy i przekonania. Nie wiem, czy ja usunęłabym ciążę, bo nie byłam w takiej sytuacji. Ale biorę taką możliwość pod uwagę, bo mam prawo decydować o sobie, nikt nie bedzie czuł za mnie i mówil mi, że to złe [niemoralne itd]. To nie są argumenty.
wiem o tym, to jest bardzo kontrowersyjny temat...i nie ma szans konsensus...i owszem kazdy ma prawo decydowac o sobie tylko, ze w tym wypadku taka decyzja odbija sie na istocie ludzkiej...i nie daje jej szans do zycia
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 21:47   #167
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez elly2
wiem o tym, to jest bardzo kontrowersyjny temat...i nie ma szans konsensus...i owszem kazdy ma prawo decydowac o sobie tylko, ze w tym wypadku taka decyzja odbija sie na istocie ludzkiej...i nie daje jej szans do zycia
Ale to, czy to jest istota ludzka czy nie to znowu tylko pogląd.
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 21:49   #168
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez Jula
A o kim mają myśleć kobiety jak nie o sobie? Po co mają tracić czas na zastanawianie się, co może myśleć kilka niewykształconych komórek, skoro komórki nie myslą?? Idąc tym tropem: moze plemik też myśli??
A co mysli marchewka, gdy się ją wyrywa z ziemi? Może też cierpi??
maja myslec o tym, ze w ich brzuchu rozwiija sie istota ludzka a po 9 miesiacach ta istota wyjdzie na zewntrz i bedzie malym dzieciatkiem, a z marchewki juz nic nie bedzie, nigdy nie wyksztalci sie jej mozg i nigdy nie bedzie zywa myslaca istota wiec nie rzoumiem Twojego bezsensownego porownania
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 21:50   #169
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez elly2
nie wiem co wtedy, malo jest takich przypadkow a jezeli juz takie istenieja to niestety biologii nie da sie zmienic i mimo wsyztsko ta osoba ma swiadomosc, ze zabezpieczenie moze zawiesc i moze zajsc w ciaze...no i wedlug moich przekonan osoba taka powinna urodzic i zostawic dziecko w szpitalu
Ta kobieta NIE CHCE być w ciąży, nie chce rodzić, nie chce tego płodu nosić! Czyli wg Twoich przekonań w niektórych sytuacjach kobieta jest tylko chodzącym inkubatorem Nie są ważne jej poglądy, chęci, sytuacja - tylko zarodek który nosi w sobie

Oczywiście, że ma świadomość, że zabezpieczenia mogą zawieść i własnie w tych momentach uważam aborcję za dobre rozwiązanie. Nie jako metodę antykoncepcyjną tylko wyjście w różnych, czasem trudnych sytuacjach życiowych. Jeżeli ktoś absolutnie nie dopuszcza zostania matką i noszenia i urodzenia dziecka, to jednak wstrzemięźliwość przez całe życie ?
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-25, 21:53   #170
Juda
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Za górami, za lasami...
Wiadomości: 5 135
GG do Juda
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Na pewno dla młodej dziewczyny jest to ciezki czas podczas ktorego trzeba podjac ciezkie decyzje...

Ale Ja zawsze uwazalam, ze skoro wpadlas to nalezalo myslec wczesniej.
Nie zyjemy w XV wieku tylko w XXI gdzie mozliwosc zabezpieczenia jest wielka.
Od wyboru do koloru !

Skoro dwoje ludzi zaczyna ze soba wspolzyc, to chyba logiczne jest aby pomyslec o zabezpieczeniu jesli nie chca dzieci ? !
Pigułki jedno-dwuskladnikowe, prezerwatywy meskie damskie, spirale, kapturki, pierscienie, wkladki wewnatrzmaciczne, zastrzyki hormonalne, plastry....

Jest w czym wybierac?
Pewnie ze jest...
Ale czego brak?

ODPOWIEDZIALNOSCI....
__________________
Gdy się na coś nie zgadza, to jest wredna i cyniczna.
Jak kocha, to jest naiwna, a jak nie kocha, to jest zimna.
Jeśli jest sama, to znaczy, że nikt jej nie chciał,
a jeśli jest z kimś, to znaczy, że cwana.
A gdy dostaje furii to jej się tylko tak zdaje...

Juda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 21:56   #171
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez soulsweeper
Ale to, czy to jest istota ludzka czy nie to znowu tylko pogląd.
Dokładnie. Przeciwnicy aborcji mają to do siebie, że nie potrafią rozmawiac o tym normalnie. Cały czas pojawiają się "czułostki" typu: istotka, człowieczek, paluszek, oczko. Mnie to nie wzrusza, nie przekonuje. Gdybym była w niechacianej ciąży, wolalabym usłyszeć, ze będę miala za co utrzymac siebie i dziecko, że nie zostanę z nim sama, że mam w kimś oparcie. Poza tym wszystko zalezy od kontekstu, sytuacji. Nie można mierzyć wszystkich ludzi jedną miara i wciskać im do głowy, że nie mają wrażliwości, bo myślą tak, a nie inaczej. To bardzo banalne. Wątpię, czy np. zgwałcona dziewczyna, ktora w ten sposob zaszla w ciąże, ma ochotę przez 9 miesięcy czuć w sobie płód, kojarzący się z traumatycznym przezyciem.
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 22:01   #172
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez elly2
maja myslec o tym, ze w ich brzuchu rozwiija sie istota ludzka a po 9 miesiacach ta istota wyjdzie na zewntrz i bedzie malym dzieciatkiem, a z marchewki juz nic nie bedzie, nigdy nie wyksztalci sie jej mozg i nigdy nie bedzie zywa myslaca istota wiec nie rzoumiem Twojego bezsensownego porownania
Ooo, czyli mają mysleć tak jak napisalaś i koniec?? Jest jakas zasada czy to prawo natury? A jesli mimo wszystko myślą inaczej: w moim ciele jest obce coś i nie chcę tego TAM? To co?
A moje porównanie nie jest bezsensowne: zarówno marchewka jak i komórki nie myslą, bezcelowe jest więc zastanawianie się, o czym mogą mysleć.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 22:01   #173
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
Ta kobieta NIE CHCE być w ciąży, nie chce rodzić, nie chce tego płodu nosić! Czyli wg Twoich przekonań w niektórych sytuacjach kobieta jest tylko chodzącym inkubatorem Nie są ważne jej poglądy, chęci, sytuacja - tylko zarodek który nosi w sobie

Oczywiście, że ma świadomość, że zabezpieczenia mogą zawieść i własnie w tych momentach uważam aborcję za dobre rozwiązanie. Nie jako metodę antykoncepcyjną tylko wyjście w różnych, czasem trudnych sytuacjach życiowych. Jeżeli ktoś absolutnie nie dopuszcza zostania matką i noszenia i urodzenia dziecka, to jednak wstrzemięźliwość przez całe życie ?
zlosnico, ale biologii nie da sie zmienic taka juz jest natura, ze jezeli dojdzie do zaplodnienia to kobieta jest w ciazy wiec ma pelna swiadomosc tego ze uprawiajac seks moze zajsc w ciaze...a jej poglady, checi itd. owszem sa wazne, ale nalezy myslec przed... i moim zdaniem tak jak juz wczesniej pisalam to w takim wypadku kobieta nie decyduje zupelnie o sobie bo decyduje o tym co stanie sie z tym "plodem" wiec uniemozliwia mu dalsze rozwijanie a co sie z tym wiaze dalsze egzystowanie czyli zycie, nie zapominajmy o tym ze w tym jej brzuchu rozwija sie istota ludzka, i jezeli ona jest skora do aborcji to dla mnie ona poprostu jest skora do
zabojstwa swojego nienarodzonego dziecka
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 22:02   #174
Juda
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Za górami, za lasami...
Wiadomości: 5 135
GG do Juda
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez Lovisa
zgwałcona dziewczyna, ktora w ten sposob zaszla w ciąże, ma ochotę przez 9 miesięcy czuć w sobie płód, kojarzący się z traumatycznym przezyciem.
Masz racje...
Ja sama gdybym była w takiej sytuacji nie chciałabym tej ciąży. Czułabym za każdym razem kiedy spojarzałabym na to dziecko, że "on" je zrobił...
Ten okropny, gruby, spocony facet, który brutalnie mnie zgwałcił zniszczył całe moje życie.. zniszczył mnie i moje ciało... zniszczył moje uczucia.

Na pewno jest to dziecko nie chciane... A nie chciane dzieci nie sa kochane.
A do milosci nikogo nie zmusisz...
__________________
Gdy się na coś nie zgadza, to jest wredna i cyniczna.
Jak kocha, to jest naiwna, a jak nie kocha, to jest zimna.
Jeśli jest sama, to znaczy, że nikt jej nie chciał,
a jeśli jest z kimś, to znaczy, że cwana.
A gdy dostaje furii to jej się tylko tak zdaje...

Juda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 22:06   #175
Juda
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Za górami, za lasami...
Wiadomości: 5 135
GG do Juda
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez elly2
zlosnico, ale biologii nie da sie zmienic taka juz jest natura, ze jezeli dojdzie do zaplodnienia to kobieta jest w ciazy wiec ma pelna swiadomosc tego ze uprawiajac seks moze zajsc w ciaze...a jej poglady, checi itd. owszem sa wazne, ale nalezy myslec przed... i moim zdaniem tak jak juz wczesniej pisalam to w takim wypadku kobieta nie decyduje zupelnie o sobie bo decyduje o tym co stanie sie z tym "plodem" wiec uniemozliwia mu dalsze rozwijanie a co sie z tym wiaze dalsze egzystowanie czyli zycie, nie zapominajmy o tym ze w tym jej brzuchu rozwija sie istota ludzka, i jezeli ona jest skora do aborcji to dla mnie ona poprostu jest skora do
zabojstwa swojego nienarodzonego dziecka
Podkreśle raz jeszcze...
Najpierw trzeba pomyśleć, zanim sie wskoczy do łóżka...
Przecież chyba ludzie nie są na etapie "bocian przynosi dzieci"
tylko sa uświadomieni czym moze skonczyc sie seks...


Aborcja- zle rozwiazanie, ale jesli mloda matka ma urodzic i wyrzucic na smietnik, do lasu, do rzeki czy przez okno, to wole juz zeby usunela plod....
__________________
Gdy się na coś nie zgadza, to jest wredna i cyniczna.
Jak kocha, to jest naiwna, a jak nie kocha, to jest zimna.
Jeśli jest sama, to znaczy, że nikt jej nie chciał,
a jeśli jest z kimś, to znaczy, że cwana.
A gdy dostaje furii to jej się tylko tak zdaje...

Juda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 22:06   #176
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez Jula
Ooo, czyli mają mysleć tak jak napisalaś i koniec?? Jest jakas zasada czy to prawo natury? A jesli mimo wszystko myślą inaczej: w moim ciele jest obce coś i nie chcę tego TAM? To co?
A moje porównanie nie jest bezsensowne: zarówno marchewka jak i komórki nie myslą, bezcelowe jest więc zastanawianie się, o czym mogą mysleć.
jezeli nie chca tego tam to moze poprostu maja jakies problemy emocjonalne i przydalaby im sie wizyta np. u psychologa zeby uswiadomil je ze to nie jest obce cialo tylko istota ludzka ktora powstala na skutek zaplodnienia...

a co do porownania to napisalam ze z marchewki nic nie bedzie i nigdy sie nic nie wyksztalci a z plodu owszem wiec nadal uwazam ze porownanie to jest conajmniej smieszne
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 22:06   #177
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez Juda

Na pewno jest to dziecko nie chciane... A nie chciane dzieci nie sa kochane.
A do milosci nikogo nie zmusisz...
O, to bardzo mądre Dla mnie życie bez miłości i poczucia bezpieczeństwa naprawdę nie jest czymś, za co bym dziękowała matce, która zostawiła mnie w szpitalu i dała życie, ale nic poza tym.
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 22:08   #178
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: Usunąć ciążę!!!

a i jeszcze jedno zgodze sie z dziewczyna, ktora pisala o gwalcie wowczas sama nie wiem co bym czula...i moze faktycznie wolalbym usunac dziecko...ale na pewno nie usunelabym dziecka gdyby np zabezpieczenie zawiodlo
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 22:08   #179
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez elly2
jezeli nie chca tego tam to moze poprostu maja jakies problemy emocjonalne i przydalaby im sie wizyta np. u psychologa zeby uswiadomil je ze to nie jest obce cialo tylko istota ludzka ktora powstala na skutek zaplodnienia...
Nie no, brawo, teraz wmawiasz problemy ludziom, którzy mają odmienne poglądy od Ciebie. Oby tak dalej!
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 22:09   #180
Juda
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Za górami, za lasami...
Wiadomości: 5 135
GG do Juda
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez soulsweeper
O, to bardzo mądre Dla mnie życie bez miłości i poczucia bezpieczeństwa naprawdę nie jest czymś, za co bym dziękowała matce, która zostawiła mnie w szpitalu i dała życie, ale nic poza tym.
Moja mama była adoptowana.
Jej prawdziwa matka wyrzuciła ją pod jakimiś blokami...
Później trafiła do domu dziecka skad zabrali ja moi dziadkowie...

Przez całe zycie moja mama powtarzala mi :
Nie ten co urodzil, ale ten co wychowal jest prawdziwym rodzicem...


A ten kto nie kocha i nieche pokochac nawet swojego dziecka, nie zmieni uczuc chocby go nawet batem zmuszono...
A dzieci potrzebuja ciepla, domu, opieki, bezpieczenstwa i cudownej rodziny...
Jak kazdy inny.

Wiec jesli taka matka ma wyrzucic malego tuz po urodzeniu to ja tym bardziej jestem za aborcja...
__________________
Gdy się na coś nie zgadza, to jest wredna i cyniczna.
Jak kocha, to jest naiwna, a jak nie kocha, to jest zimna.
Jeśli jest sama, to znaczy, że nikt jej nie chciał,
a jeśli jest z kimś, to znaczy, że cwana.
A gdy dostaje furii to jej się tylko tak zdaje...

Juda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:51.