Mamy sierpniowe 2018 cz.1 - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-21, 19:00   #661
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

venir ostatnio pisałam tutaj o problemach ze snem. najpierw miałam problem zasnąć po karmieniach a potem w ogóle spać, młoda super zasnęła na 6h w nocy między karmieniami a ja nie przespałam ani minuty. łącznie w nocy spałam 3h. teraz kilka nocy było normalnych i na szczęście trochę odżyłam... myślę, że to normalne kiedy człowiek jest przemęczony a sen kompletnie rozregulowany przez ciągłe pobudki. ależ ja marzę o przespanej nocy. moja siostra nie przespała ani jednej przez 4 lata (dwójka hnb na karku ), mam nadzieję że dla mnie los będzie łaskawszy
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-21, 19:03   #662
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Wow, ten watek jeszcze zyje, brawo dziewczyny 🤩🤩🤩 musze nadrobic pol roku zaleglosci yeah

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-21, 19:21   #663
venir
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 586
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez szaruskowa Pokaż wiadomość
venir ostatnio pisałam tutaj o problemach ze snem. najpierw miałam problem zasnąć po karmieniach a potem w ogóle spać, młoda super zasnęła na 6h w nocy między karmieniami a ja nie przespałam ani minuty. łącznie w nocy spałam 3h. teraz kilka nocy było normalnych i na szczęście trochę odżyłam... myślę, że to normalne kiedy człowiek jest przemęczony a sen kompletnie rozregulowany przez ciągłe pobudki. ależ ja marzę o przespanej nocy. moja siostra nie przespała ani jednej przez 4 lata (dwójka hnb na karku ), mam nadzieję że dla mnie los będzie łaskawszy
O ludzie! Jak Twoja siostra funkcjonuje? Dzieci siostry to chlopcy, dziewczynki czy mieszana konfiguracja?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
venir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-21, 21:10   #664
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

ELIZA daj mu na spiocha o 3.

A tak na poważnie wy dorośli nie kręcicie się w nocy tylko jak zaśnięcie tak jedna pozycja jak kamień?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-22, 00:58   #665
Kasza888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 493
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Heh Szaruskowa oby to nie było u Was rodzinne😁

Co do problemow z zaśnięciem u mnie też są😏 tak np teraz, mały zjadł, usnął, a ja zasnąć nie mogę😁 leżę, wierce się i nic😏😏😏 ostatnio jak budzę się na to karmienie, to tak do 4-4.30 nie śpię😏 zaraz normalnie zapodam sobie herbatkę, wezmę książkę i poczytam😁
Kasza888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-22, 03:02   #666
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Zawsze to trochę czasu na własne przyjemności:p nieważne, że w środku nocy- trzeba to doceniać

U mnie to już chyba 4 karmienie aktualnie:ziewa:...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-22, 05:36   #667
Kasza888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 493
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Gosiu racja😁 kiedy to ja ostatni raz miałam taka ciszę i spokoj😁 poczytałam do 4😁 a młody już o 6 wstał gotowy zacząć dzień😁 mimo, że cieeemno jeszcze...



Współczuję liczby karmien🙄



No to jak już nie śpie,mlody się bawi, to lecę zrobić jedno ciasto😉



Miłego!
Kasza888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-22, 07:17   #668
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Venir dzieci siostry to dziewczynki i drugą karmiła przez półtora roku przez co mała budziła się w nocy i chciała ssac pierś, dopiero po odstawieniu zaczęła przesypiać. Ale wiadomo że noce często są rwane, albo przeziębienie u którejś a to koszmary albo ząbkowanie u młodszej... A to już ponad 4 lata.
Moja Polcia ma w nocy gazy ostatnio i tak się wierci całe noce:/ nie wiem jak jej pomóc. Jeśli bym wierzyła że to może być moja dieta to i tak nie miałabym na co zwalić bo nie jestem zbyt wielkim miłośnikiem fasoli, kapusty, grochu itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 07:01 ----------

Na stronie sen-dziecka.pl jest symulator planu dnia, u nas się raczej sprawdza więc polecam sobie zerknąć jeśli ktoś ma często problem z uspieniem albo usypia długo i we łzach jak to bywa u nas czasami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-22, 09:26   #669
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Ja wam współczuję bo na jej spanie nie mogę narzekać jak chce spać to zaśnie gdziekolwiek bujanka, kanapa, łóżko, łóżeczko, kokon, czyjeś ręce, pod zabawkami, na macie. Byle by nie bylo za miękko

Mam ochotę zabić TŻ od rana "bo tak" 🤣

I nie zostanę sierpniowka 2019 dwa negatywne w różne dni więc możliwe że na świata albo z sylwestra z opóźnieniem dużym mnie zaskoczy

Plan na dziś powiesić obrazy, zamarynować cycki, golonki, schabowe, przejechać kurze i łazienki, zapakować dwa prezenty i jakimś cudem usiąść do maszyny do szycia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

Ps wczoraj marchewka nie chciała wchodzić chyba się znudziła dziś będzie dynia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-22, 11:19   #670
venir
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 586
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez szaruskowa Pokaż wiadomość
Venir dzieci siostry to dziewczynki i drugą karmiła przez półtora roku przez co mała budziła się w nocy i chciała ssac pierś, dopiero po odstawieniu zaczęła przesypiać. Ale wiadomo że noce często są rwane, albo przeziębienie u którejś a to koszmary albo ząbkowanie u młodszej... A to już ponad 4 lata.
Moja Polcia ma w nocy gazy ostatnio i tak się wierci całe noce:/ nie wiem jak jej pomóc. Jeśli bym wierzyła że to może być moja dieta to i tak nie miałabym na co zwalić bo nie jestem zbyt wielkim miłośnikiem fasoli, kapusty, grochu itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 07:01 ----------

Na stronie sen-dziecka.pl jest symulator planu dnia, u nas się raczej sprawdza więc polecam sobie zerknąć jeśli ktoś ma często problem z uspieniem albo usypia długo i we łzach jak to bywa u nas czasami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciekawa sprawa i strona, widzę, że np. czas pierwszej porannej drzemki się pokrywa. Sprawdzę
Wczoraj baardzo dlugo usypialam corke na noc. Zasnela o 19:40 i obudzila się o 20:10, o 20:50 jest kapana i o 21 je. Zazwyczaj konczy o 21:30 +/-, chodzimy okolo 10 minut i corka juz mocno spi. Kolezanka doradzila, aby nie pozwolic jej spac po 19 (sama tak robi ze swoja corka), ale co zrobic gdy dziecko samo zasypia? Nawet jesli probowalabym zabawiac ja zabawkami itd., jest juz zmeczona i tak marudna, ze zaczyna plakac- pomaga wtedy tylko wziecie jej na rece, a ona wtedy szybko zasypia i kolo sie zamyka.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
venir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-22, 11:48   #671
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez venir Pokaż wiadomość
Ciekawa sprawa i strona, widzę, że np. czas pierwszej porannej drzemki się pokrywa. Sprawdzę
Wczoraj baardzo dlugo usypialam corke na noc. Zasnela o 19:40 i obudzila się o 20:10, o 20:50 jest kapana i o 21 je. Zazwyczaj konczy o 21:30 +/-, chodzimy okolo 10 minut i corka juz mocno spi. Kolezanka doradzila, aby nie pozwolic jej spac po 19 (sama tak robi ze swoja corka), ale co zrobic gdy dziecko samo zasypia? Nawet jesli probowalabym zabawiac ja zabawkami itd., jest juz zmeczona i tak marudna, ze zaczyna plakac- pomaga wtedy tylko wziecie jej na rece, a ona wtedy szybko zasypia i kolo sie zamyka.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
U nas też tak było. Od jakiegoś czasu przeniosłam mu kąpiel na po 19 i wtedy od razu zasypia, obudzi się albo nie na jedzenie około 23. Jeśli nie to karmimy na śpiocha i do tej 4.30-5 pospi . Zje i ostatecznie wstajemy po 8. Co prawda zawsze w połowie nocy ląduje w naszym łóżku no ale jeśli taka jest cena za przespane noce to ja akceptuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-22, 11:58   #672
venir
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 586
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez Stella275 Pokaż wiadomość
U nas też tak było. Od jakiegoś czasu przeniosłam mu kąpiel na po 19 i wtedy od razu zasypia, obudzi się albo nie na jedzenie około 23. Jeśli nie to karmimy na śpiocha i do tej 4.30-5 pospi . Zje i ostatecznie wstajemy po 8. Co prawda zawsze w połowie nocy ląduje w naszym łóżku no ale jeśli taka jest cena za przespane noce to ja akceptuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie, dla mnie tez nie byloby problemu, aby tylko przespac noc
A karmisz piersia czy mm?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
venir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-22, 12:09   #673
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez venir Pokaż wiadomość
Pewnie, dla mnie tez nie byloby problemu, aby tylko przespac noc
A karmisz piersia czy mm?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Mm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-22, 17:51   #674
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Venir chyba widziałam tam artykuł o tym jak zmienić plan dnia dziecka. U nas pierwsze dwie/trzy drzemki dość łatwo przychodzą (choć bywają dni kryzysu) ale potem od około 15 do 18 Pola nie chce się dać uśpić albo na chwilkę a morduję się z nią z pół godziny, więc gra nie jest warta świeczki. Po kąpieli po 17 jest taka wydojona, że pada koło 18. i śpi "do rana" (w cudzysłowie, bo oczywiście z przerwami na jedzenie). Z tym, że wcale nie jest łatwo ululać takie przemęczone dziecko dzisiaj 50 minut z nią walczyłam... Ale zaraz otwieram wino bez alko i zaczynam imprezę z mężem
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-22, 18:37   #675
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

To u nas na szczęście też dużych walk o usypianie nie ma. Jednak nie ma też stałych pór drzemek czy usypiania na noc, czasem o 19 padnie a czasem o 21.

Panterka chciałaś negatywny czy nie? ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-22, 18:41   #676
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
Kiedy starsza załapała butlę? Przy posiłkach trzeba wprowadzić już wodę? Zastanawiam się nad tym jak to zrobić jak dalej butelka będzie na nie? Przyznam, że raz wyszłam z siostrą do teatru i nie było mnie 3 godziny (Mały je różnie ale z reguły co 1,5-2,5h) i Mąż już trochę się gimnastykował bo był bunt :pDobrze kojarzę, że wprowadzałaś już jakieś pierwsze smaki? to teraz gardzi takim bezsmakowym kleikiem
Gosiu, nie załapała nigdy Ja zaczęłam jej rozszerzać dietę ok. pół roku i wtedy zaczęłam podawać wodę w bidonie ze słomką. Szybko załapała.
Ja jeszcze czekam teraz z rozszerzaniem.

Cytat:
Napisane przez Stella275 Pokaż wiadomość
Ja generalnie nie mogę narzekać na mojego malucha. Może noce mogłby być lepsze pod względem jakości snu bo max. do 2 śpi u siebie a potem zaczyna się wiercić i tak ląduje u nas. Ale ostatnio udaje się go położyć do 20, około 22 je na śpiocha i jest jedno karmienie 3-4. Wstajemy po 8, więc byłoby cudownie gdyby spał spokojniej. W ciągu dnia mogę przy nim zjeść śniadanie, zrobić obiad czy posprzątać, nawet udaje się wypić ciepłą kawę czy chwilę usiąść na tyłku. Po spacerze przesypia jeszcze w gondoli godzinę wiec mam czas żeby wszystko poogarniać,
A pamiętam, jaki mały był absorbujący. Fajnie, że już jest lepiej!

Cytat:
Napisane przez Kasza888 Pokaż wiadomość
Mój też już łapie pierwsze katary od starszej córki :roll eyes: ale przecież nie będę ich izolować, bo zaraża się raczej przed wystąpieniem pierwszych objawów już

U nas też problem ze smogiem. Mieszkam w dużym mieście i w zasadzie mogłąbym trzy czwarte zimy w domu przesiedzieć eh.
My skończyłyśmy zapalenie spojówek, teraz "gramy" anginę. Młodsza na razie ok. Ale dwie noce nie przespane całkowicie prawie za nami. Oby ta pseudo-zima szybko minęła. Śniegu nie ma, więc nic fajnego, pogoda beznadziejna i choróbska tylko się przyplątują...
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-22, 18:50   #677
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez acidka Pokaż wiadomość
Gosiu, nie załapała nigdy Ja zaczęłam jej rozszerzać dietę ok. pół roku i wtedy zaczęłam podawać wodę w bidonie ze słomką. Szybko załapała.
Ja jeszcze czekam teraz z rozszerzaniem.



A pamiętam, jaki mały był absorbujący. Fajnie, że już jest lepiej!



My skończyłyśmy zapalenie spojówek, teraz "gramy" anginę. Młodsza na razie ok. Ale dwie noce nie przespane całkowicie prawie za nami. Oby ta pseudo-zima szybko minęła. Śniegu nie ma, więc nic fajnego, pogoda beznadziejna i choróbska tylko się przyplątują...
Wow, super z tym bidonem! I zakumała już mając 6 miesięcy o co chodzi ze słomką?
Współczuję choroby, szybkiego powrotu do zdrowia dla Małej:-( mnie też te pogody wkurzają...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-22, 19:15   #678
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

GOSIA negatywny nie wyobrażam sobie mieszkać na dwa domy i być w ciąży dymac wózek na dwa razy po schodach skoro pierwsza ciążę miałam zaliczony szpital na samym początku i ciekawe jak bym z nią jeździła do swojej "cudownej" przychodni na badania zwłaszcza lab

Jula przerobiła dziś dynie po pierwszej łyżeczce był wielki szał kupowałam w Biedronce chyba piżmowa. Dziś się zapasteryzowalam jabłko. Jutro dostanie rano manna na mleku a święta na bogato będzie kleik jabłkowo-mleczny. Kleik na wodzie też mam zawekowany. Dorwałam w necie jedną stronę gdzie jest 10 przepisów na różne kaszki tyle że przepisy na więcej porcji oraz instrukcja pasteryzowania z tej okazji. W święta siostra TŻ dostarczy mi małe słoiki a jutro kolega TŻ może mi kupi komose ponieważ ma być w Tesco a potem do nas się wybiera więc jest szansa że znajdzie w sklepie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-22, 19:25   #679
Kasza888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 493
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Acidka zdrówka dla maluchów!!! Moja starsza córka się od męża (który też wiecznie chory i umierający&#128514 angina nie zaraziła, więc kciuki aby Was oszczędziło!



A pogoda fatalna, u mnie dziś leje caaaly dzień🙄🙄🙄 a marzyły mi się białe Święta😁😁😁

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

Gosiu ja widziałam fajne budony b-box bodajże, mają uchwyty po obu stronach, w sam raz na małe raczki😉



Są jeszcze takie kubeczki 360 stopni😊 też są fajne na początek, z takiego córa uczyła się pić😊

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

A kleik, kasze to w jakim odstępie od warzyw się wprowadza, bo ja już nic nie pamiętam😁 najpierw warzywka, po 3 tyg owoce, a kaszki etc?🤔
Kasza888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-22, 20:14   #680
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
Wow, super z tym bidonem! I zakumała już mając 6 miesięcy o co chodzi ze słomką?
Współczuję choroby, szybkiego powrotu do zdrowia dla Małej:-( mnie też te pogody wkurzają...
bardzo szybko. Na początku podpajałam ją łyżeczką jeszcze, ale z tym bidonem było w mig. Ja nie jestem jakąś gadżeciarą jeśli chodzi o rzeczy dla dzieci, miałam taki zwykły KLIK z tym lwem

Cytat:
Napisane przez Kasza888 Pokaż wiadomość
Acidka zdrówka dla maluchów!!! Moja starsza córka się od męża (który też wiecznie chory i umierający&#128514 angina nie zaraziła, więc kciuki aby Was oszczędziło!



A pogoda fatalna, u mnie dziś leje caaaly dzień🙄🙄🙄 a marzyły mi się białe Święta😁😁😁

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

Gosiu ja widziałam fajne budony b-box bodajże, mają uchwyty po obu stronach, w sam raz na małe raczki😉



Są jeszcze takie kubeczki 360 stopni😊 też są fajne na początek, z takiego córa uczyła się pić😊

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

A kleik, kasze to w jakim odstępie od warzyw się wprowadza, bo ja już nic nie pamiętam😁 najpierw warzywka, po 3 tyg owoce, a kaszki etc?🤔
Ja też mało pamiętam, ale ja chyba dawałam najpierw warzywa, później owoce a później kaszki właśnie. Wydaje mi się, że tu nie ma jakichś odgórnych nakazów, można wedle uznania, choć wszyzscy sugerują warzywa przed owocami jednak.

Ile Twoja córka ma latek?
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-22, 20:29   #681
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Pamiętam, że syn miał ten kubek 360 lovi i słabo wypadł :/ ale to było 7 lat temu, pewnie teraz już inne firmy produkują i są ulepszone niż tamta wersja. Co do bidonu ze słomką to córki miały takie właśnie za niecałe 20 złotych z Auchan z postaciami Disneya i chyba ta cena to była za ten motyw z bajki bo to były właśnie najzwyklejsze bidony z gumową słomką dla maluchów. Były wyjątkowo wytrzymałe i dobrze leżały w rękach, czemu nie wpadłam na to, żeby podać im go wcześniej niż przed rokiem?

Co do kolejności to sama muszę odświeżyć wiedzę bo nie pamiętam kroków gluten, jajo czy rodzaje mięs...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-22, 21:08   #682
Kasza888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 493
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Acidka w lutym skończy 4 latka😊



Też muszę wiedzę odświeżyć zatem😏😏😏 u nas narazie marchewka. A myślicie, że jak już ta marchewkę ogarnie, to moge podać np. marchew z ziemniakiem jako nowy składnik, czy powinnam najpierw te jednoskladnikowe podawać np. dynie?
Kasza888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-22, 22:09   #683
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

KASZA jednoskladnikowo 3-4dni marchewka potem np dynia/ziemniak/pietruszka czy coś tam innego jak przerobi 2 to wtedy możesz je zmieszać. Kleik ryżowy czy manna już można tylko wtedy już się nie daje warzywa czy owocu. Wpierw jeden posiłek się zastępuje mlekiem a właściwie pomału dąży. Jula marchewki za trzecim razem zjadła 60g więcej nie chciała i po 15-20min dojadla mlekiem. Dziś dynie jadła pierwszy raz więc zjadła mały słoiczek 30g minęło 10min i chciała mleko choc próbowałam jej dać dynie ale pluła więc było jej upragnione mleko. Pierwsza próba kleiku nie bardzo jej poszła z łyżeczki nie chciała z butelki też nie mimo że dodałam dwie marki mm ale jak łyżkę dolalam do jej standardowego mleka to nieświadomie wypiła wszystko i nie robiłam jej tego kleiku gęstego tylko trochę gestrze był jak mleko konsystencja coś pomiędzy mlekiem i jogurtem. Owoce im później tym lepiej ponoć. Jabłko w poniedziałek dostanie tylko dlatego że są święta taka promocja Z mięsa na początek jest filet z indyka, królik, filet z kurczaka miesiąc później cielęcina, jagnięcina, wołowina, świnka. Mięso ma być gotowane oddzielnie i po ugotowaniu 10g można dodać do warzyw. Ryba-sledz, łosoś, szprot, pstrąg, dorsz, morszczuk, szczupak 2-3 razy w tyg 20g ta sama historia co z mięsem. Żółtko jest w 7miesiacu jeśli się karmi tylko piersią można też całe jajko ale białko jest silnym alergenem. Gluten można już po 4miesiacy według nowych wytycznych.
Ogólnie po nowemu to od ciebie zależy co podasz po warzywie ważne żeby jedną rzecz podawać kilka dni by spr tolerancje. Z tłuszczu jest olej rzepakowy, słonecznikowy oczywiście nierafinowane tłoczone na zimno, olej lniany, oliwa z oliwek extra vergin też zimno tłoczona, kukurydziany, z pestek winogron. Każdy ma być nierafinowany oczywiście

Zmykam spać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:09 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------

P.s moja skarbnica wiedzy to siostra TŻ przeciwniczka sklepowych gotowców i bzik na punkcie zdrowego żywienia dzieci (7, 5, 2 wiek dzieci) oraz moja siostra (między nimi różnica wieku 9 miesięcy)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-23, 00:47   #684
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Umknęło mi pytanie Gosi ale do picia dla dzieci wydaje sien fajny doidy Cup.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez szaruskowa
Czas edycji: 2018-12-23 o 00:50
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-23, 05:33   #685
Kasza888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 493
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Wow Panterko dzięki za to male kompendium wiedzy😁



Witam się z rana! Młody mi się dziś budził w nocy, teraz też już nie śpi. Chyba zaczynają swedziec go dziąsła🙄 córce wyszła jedynka w 5 miesiącu, więc moze być podobnie. Jedynki na szczęście nie są jeszcze tak tragiczne, najgorsze są 3 i 4😁



Trzeba zatem zaopatrzyć się w żel i cierpliwość😁



To dziś młodemu zaserwuje marchewkę z ziemniakiem😊 macie swoje przetwory czy raczej z początku planujecie słoiczki?



Zmykam na kawę😉

---------- Dopisano o 06:33 ---------- Poprzedni post napisano o 06:30 ----------

Szaruskowa jak nocka?



Diody cup to fajny kubeczek, szkoda, że moja córa jakoś nie mogła z niego pić, wiecznie mokra była😁😁😁 ale mamy sobie chwalą!
Kasza888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-23, 07:07   #686
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Polecam artykuł https://sen-dziecka.pl/artykuly/sen-...ylo-4-miesiace

---------- Dopisano o 08:07 ---------- Poprzedni post napisano o 08:04 ----------

Kasza noc w miarę, choć Pola ostatnio- jak już pisałam- ciągle popierduje przez sen przez co wierci się jak szalona dość dużo i budzi czasem na jedno karmienie więcej. Poszła spać o 18:30, dwa razy się budziła z jękiem ale smoczek ją uspokajał, karmienie o 20, 23, przed 2 i o 5:20 pobudka od 7:20 do 8 drzemka, ale ciężko ją było uśpić, chyba za długa aktywność :/
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-23, 08:55   #687
venir
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 586
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez szaruskowa Pokaż wiadomość
Polecam artykuł https://sen-dziecka.pl/artykuly/sen-...ylo-4-miesiace

---------- Dopisano o 08:07 ---------- Poprzedni post napisano o 08:04 ----------

Kasza noc w miarę, choć Pola ostatnio- jak już pisałam- ciągle popierduje przez sen przez co wierci się jak szalona dość dużo i budzi czasem na jedno karmienie więcej. Poszła spać o 18:30, dwa razy się budziła z jękiem ale smoczek ją uspokajał, karmienie o 20, 23, przed 2 i o 5:20 pobudka od 7:20 do 8 drzemka, ale ciężko ją było uśpić, chyba za długa aktywność :/
Czytałam ten artykuł. Jestem zdziwiona jak mało moja corka spi w dzien- jedynie 3 drzemki rowno po 30 minut. W artykule autorka wspomina o 4,5-6 godzinach snu dziennego. Dzieci kolezanek w wieku corki spia o wiele, wiele wiecej. Sen nocny to okolo 10 h.
A ile spia wasze dzieci w dzien?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
venir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-23, 09:34   #688
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez Kasza888 Pokaż wiadomość
Acidka w lutym skończy 4 latka



Też muszę wiedzę odświeżyć zatem u nas narazie marchewka. A myślicie, że jak już ta marchewkę ogarnie, to moge podać np. marchew z ziemniakiem jako nowy składnik, czy powinnam najpierw te jednoskladnikowe podawać np. dynie?
Kurczę, niby pierwsze marchew i jabłko dawałam solo, ale ziemniaczka już podałam razem z marchewką. Teraz też ma przecier jarzynowy: marchewka, ziemniak, pietruszka. W międzyczasie też zdarzyło mi się podawać mus marchew z jabłkiem. Łączę w zasadzie tylko ewentualnie jeden nowy składnik z takim, który już się sprawdził marchew jest dobrą bazą do przecierów warzywnych a jabłko do deserów.
Kupiłam do tej pory jeden słoiczek z brokułem, ale póki co bazuję na swoich produktach, mam swoją marchew, ziemniaki, jabłka, pietruszkę, selera, gruszki, maliny itp. pomrożone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-23, 10:02   #689
An_na_na
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 10
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

AndziaHa proszę napisz przy odrobinie czasu co tam u Was po wizycie u alergologa. Też uważam, że refluks powinien być leczony. Trudno mi zrozumieć, że to fizjologiczne i samo przejdzie skoro wywołuje bol u mojego dzieciaczka. My mieliśmy dokładne usg brzuszka, również stosujemy debridat, do tego ja jestem na diecie bez bmk oraz dokarmiamy bebilonem pepti na receptę. Pozostaje kwestia alergii na coś co jem, a co nie wiem, że szkodzi. Teoretycznie większość produktów moze zawierać bmk.

Zazdroszczę Wam dziewczyny... moj Maluszek chyba nigdy nie zasnął sam no... jedynie przy piersi ale to się chyba nie zalicza do samodzielnego zasypiania
An_na_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-23, 10:38   #690
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez An_na_na Pokaż wiadomość
AndziaHa proszę napisz przy odrobinie czasu co tam u Was po wizycie u alergologa. Też uważam, że refluks powinien być leczony. Trudno mi zrozumieć, że to fizjologiczne i samo przejdzie skoro wywołuje bol u mojego dzieciaczka. My mieliśmy dokładne usg brzuszka, również stosujemy debridat, do tego ja jestem na diecie bez bmk oraz dokarmiamy bebilonem pepti na receptę. Pozostaje kwestia alergii na coś co jem, a co nie wiem, że szkodzi. Teoretycznie większość produktów moze zawierać bmk.

Zazdroszczę Wam dziewczyny... moj Maluszek chyba nigdy nie zasnął sam no... jedynie przy piersi ale to się chyba nie zalicza do samodzielnego zasypiania
Hej!
No niestety wizyta póki co nic nie wniosła w nasze życie. Przez msc mamy stosować jeszcze Bebilon Pepti i zobaczymy. My mamy to szczęście, że debridat pomaga i nie mam odwagi go odstawić. Tez mielismy usg ale nikt nie sprawdził długości odcinka przeponowo przelykowego (czy jakoś tak ) ktory moze byc za krótki. Wiecej o refluksie dowiedzialam sie z grupy na fb niz od lekarzy. Tak ja piszesz dla nich to normalne i kiedyś przejdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

Ps. Moja tez nigdy w dzień nie zasneła sama. Zasypia sama na noc w lozeczku. Ale od jakiegos czasu spi dluzej w dzien i spokojniej. Oczywiscie nie zawsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-11 12:50:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:53.