Lutówki 2017 ❤ - część VII - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-10, 08:48   #1201
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
My mówimy penis i wagina, bo nie chcemy tworzyć barier przy nazywaniu genitaliow. Ostatecznie na głowę i nogę też nie wymyślamy innych nazw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Zgadzam sie z toba, jednak postanowiłam wprowadzić te słowa pózniej. Tak samo o jamie brzusznej czy klatce piersiowej a o brzuszku i piersiach. Przyjdzie czas.

Escorpio- wagina jest spoko. Srom i wulwa go jest dopiero porażka.
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 11:37   #1202
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

wulwa? pierwsze słysze ! :O

wedżajna

cala rozmowe mysle o tym tylko...

__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 12:06   #1203
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
wulwa? pierwsze słysze ! :O

wedżajna

cala rozmowe mysle o tym tylko...



Tylko ze znów vigina to pochwa. A polskie wagina to tylko tłumaczenie pochwy. A wszyscy mówimy o sromie - czyli to co na zewnątrz.
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 12:44   #1204
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

to mu kiedys wytlumacze..

nie bede mówic srom. bo sie porzygam sama na siebe.
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 14:24   #1205
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
to mu kiedys wytlumacze..

nie bede mówic srom. bo sie porzygam sama na siebe.


Okropne slowo. Chodzilo mi po prostu o ścisłość nazewnictwa. Dlatego już wole cipke
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 14:28   #1206
Fantazja_
Zakorzenienie
 
Avatar Fantazja_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3 888
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Laski, które w inhalacji miały steryd dla dzieci np. nebud...czy dawkowałyście z czasem coraz mniej, w sensie czy schodzić stopniowo?



Cytat:
Napisane przez kiciulec Pokaż wiadomość
Jak zmienilam tel to nie moglam na forum wejsc. U nas ok, proza zyciaZałącznik 7657413


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cytat:
Napisane przez kiciulec Pokaż wiadomość

łobuziaki łącznie z psem


Cytat:
Napisane przez __malaMi__ Pokaż wiadomość
Hej hej!
U nas po kontroli, do której ja dołaczyłam, bo powaliło mnie konkretnie. Zawaliło mi zatoki tak, że od soboty jechałam na ibupromach (tyle ile przeciwbólowych zjadłam przy chorobach Szymka to chyba całe życie nie wziełam ).
Miałam ostre zapalenie zatok we wrześniu, skonczyło się na antybiotyku, bo okolice oka mi zaczeły puchnać i mnie nastraszyli powiklaniami wiec już miałam wizje powtórki antybiotyku, a nienawidzę ich brać.
Ale chyba sie udało. Po 5 dniach powoli wraca mi smak, a nie miałam go wcale. Strasznie dziwne uczucie jeść i nie czuć kompletnie rzadnego smaku.
W gorszych chwilach sobie myślałam, ze co to za życie jak mi tak zostanie w końcu ja lubię jeść

w lepszych myślałam, ze w końcu schudnę


U Szymka w płucach nadal cosik słychać, ale to sie moze ponoc długo wycofywać. Wg lekarza w poniedziałek moze iść do żłobka. My go absolutnie nie puscimy.



W ogóle lekarz bardzo miły itd., ale z tych co antybiotyk by mi dał na dzień dobry, problemem jest to, ze karmię
I to cudne pytanie "Czy musi Pani karmić?"


Ogólnie mam serdecznie dość tematu karmienia u lekarzy. Trochę mi się posypało rzeczy od porodu i przebujałam sie po kilku lekarzach plus do tego standardowe infekcje i serio juz jak miał rok to były komentarze. A teraz to już jestem po prostu patologia, ze dziecko takie duze i karmię.
No ja rozumiem, ze ludzie moga tego nie kumać, sama kiedys w życiu bym nie pomyślała, że bedę tak długo karmić i wydawało mi się to dziwne, dlatego ok jesli otoczenie komentuje, biore na klatę. Ale lekarze? Kurde denerwujace to!
Szczególnie, że przy takim dziecku to mogę juz naprawde dużo brać. A wg wielu z nich to albo zeby w tynk i przecierpieć albo odstawiać.


No i kolejna refleksja przy tym naszym ciagu chorobowym to to, ze mam cudownych rodziców
Mimo, ze bardzo sie róznimy w wielu kwestiach to to są ludzie n których zawsze mozemy liczyć.

Nie wiem co byśmy bez nich zrobili. Sami maja babcię, która wymaga stałej opieki, ale ciagle nam oferuja pomoc, nawet przyjazd na 2-3h jak maż z nim siedzi na l4 żeby go odciażyć chwile od noszenia, żeby się drzemnał.
Jak wszyscy chorujemy to czesto nam cos ugotują. No i zostaja z Szymkiem w miare mozliwości żebyśmy my nie siedzieli ciagle na l4.


Przykro tylko, że od strony męża zainteresowanie jest tylko na zasadzie jak sie czujemy. I uwagi jak rzadko widują wnuka. No trudno żebyśmy chorzy do nich jezdzili, chociaż 1-2 razy w miesiacu raczej jesteśmy zawsze...Nie oczekiwałam nigdy wiele, ale jakby raz na jakiś czas ktoś pomógł chociaż na 2-3h to byłoby miło. Ale nie można mieć wszystkiego








i tak bym zrobiła, ale póki co nie widzę ciązy i opieki nad dzidziolem z Szymkiem u nogi. Przy nim serio się nie da, a przynajmniej ja nie umiem. I te noce, on 3/4 lóżka ja cała poskręcana. Gdzie tu ciaża i brzuch


No i nowe mieszkanie. Rodzę tylko i wyłacznie na nowym, tutaj jesteśmy zawaleni pod sufit nie wcisne kolejnego łóżka.

Także jeszcze trochę Pytanie też czy to tak od razu zaskoczy, bo za 1 razem to trwało i trwało. Wiec planować sobie mogę.








ojej dobrze, że żywy i ma apetyt. U nas "zwykłe" choroby tak wygladały. Dopiero te grubsze to masakra wtedy płacz, ręce, przysypianie i niejedzenie. A melodie do jedzenia to on ma wiec jak nie je to wiadomo, że jest żle.
Oby szybko była poprawa!





mówisz, że krtan to takie zło? U nas był poczatek krtani i skończyło się na płucach, ale myślałam, że wolałabym krtan, bo wtedy tylko steryd raczej..
Tylko fakt, że Szymek bardzo kaszlał, ale nie dusił się tak jak przy krtani bywa. To duszenie to faktycznie moze byc przerażające







haha nie wiem czy można mieć jeszcze bardziej różne preferencje niz ja z mężem, ale zaskocz mnie i powiedz, że twój maż przebije mojego


Ja chciałam Szymona lub Wojtka. Każde kategorycznie odrzucił więc kombinowałam. Ze ewentualnie Michał, Tomasz. Nie.
On chce Mieszka albo Gniewka. Nic innego mu się nie podoba


Teraz jak o drugim myslę,a myśle, że bede miała chłopaka to dla mnie jedynie 2 opcje są. Dawid lub Wojtek. Oczywiście żadna nie.
Mieszko lub Gniewko. Córka może być Walkiria No.





"przejrzałam cmentarz"





i tego się trzymam, bo co mi zostało





Wszystkie 3 mi się podobają. Ale Hań jest u mnie zarówno w okolicy jak i wśród znajomych zatrzęsienie. I chyba to nawet dla mnie za dużo. Bo o ile Szymon niby też mega popularny to dookoła mnie jakoś bez szału, to juz z Haniami gorzej.











dzieki za pamieć! i zdrówka, tobie też!

Olej lekarzy, ja też nadal karmię...serio myślę, że za kilka lat dopiero będą ponownie doedukowani bo teraz mają wiedzę sprzed lat chyba ostatnio jak byłam ze sobą u lekarki chyba w moim wieku to powiedziała na nasze długie karmienie że "no to grubo" pipcyć to


Doczekałam się przynajmniej jak D odrywa się od cyca, macha głową i masuje brzuszek ręką mówiąc mniam mniam urocze to


Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Zgadzam sie z toba, jednak postanowiłam wprowadzić te słowa pózniej. Tak samo o jamie brzusznej czy klatce piersiowej a o brzuszku i piersiach. Przyjdzie czas.

Escorpio- wagina jest spoko. Srom i wulwa go jest dopiero porażka.
Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
wulwa? pierwsze słysze ! :O

wedżajna

cala rozmowe mysle o tym tylko...
Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
to mu kiedys wytlumacze..

nie bede mówic srom. bo sie porzygam sama na siebe.

laski made my day
Fantazja_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 14:41   #1207
Escorpio
Zakorzenienie
 
Avatar Escorpio
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 441
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

U nas chorób ciąg dalszy Ala od poniedziałku ma gorączkę, katar, lekko kaszle. Byłam dziś u lekarza i okazało się, że jak wcześniej miała zapalenie krtani, tak teraz ma zapalenie gardła, afty i przekrwione, bolące dziąsła Nic nie chce jeść z tego bólu. Przed wejściem do lekarza miała lekko zakrwawione usta, bo gdzieś jej coś pękło... Wysiadam psychicznie... Kolejny tydzień będziemy siedzieć w domu, a tak pięknie na dworze...



Cytat:
Napisane przez kiciulec Pokaż wiadomość
Jak zmienilam tel to nie moglam na forum wejsc. U nas ok, proza zyciaZałącznik 7657413


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jaki już duży Karolek

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
U nas w peacy na 20 dzieci jest 3 szymonow, 2 Alicję, 2 emilki, 2 tymonow, 2 Maćkow, 2.olkow... Więc Szymon wygrywa. Hania jedna pola jedna Matylda adaś Michał Natalka i Daria i kosma pewnie ktoś tam jeszcze

A nie to u nas kwestia że ja myślę o delikatnych jak Alicja Hania, pola a mąż malwina Jowita... No nie wiem.. ale Twojego nie przebija

Na ulicy z kolei mamy Olka, Roberta, Alana, hanie, gabrysie, hanie, antosie, janinke, Maćkow dwóch, grete Filipa Szymona i Alicję i Martyne ale Ona już na studiach
Znasz imiona wszystkich dzieci w okolicy? Ja wiem tylko, że sąsiedzi z mieszkania obok mają Nikolę i Alana (moje ulubione imiona ). I to by było na tyle

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Zgadzam sie z toba, jednak postanowiłam wprowadzić te słowa pózniej. Tak samo o jamie brzusznej czy klatce piersiowej a o brzuszku i piersiach. Przyjdzie czas.

Escorpio- wagina jest spoko. Srom i wulwa go jest dopiero porażka.
Srom to już w ogóle masakra...

Cytat:
Napisane przez Fantazja_ Pokaż wiadomość
Laski, które w inhalacji miały steryd dla dzieci np. nebud...czy dawkowałyście z czasem coraz mniej, w sensie czy schodzić stopniowo?
Nie, po prostu przestałam inhalować.
Escorpio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-10, 15:43   #1208
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez Fantazja_ Pokaż wiadomość
Laski, które w inhalacji miały steryd dla dzieci np. nebud...czy dawkowałyście z czasem coraz mniej, w sensie czy schodzić stopniowo?








łobuziaki łącznie z psem





Olej lekarzy, ja też nadal karmię...serio myślę, że za kilka lat dopiero będą ponownie doedukowani bo teraz mają wiedzę sprzed lat chyba ostatnio jak byłam ze sobą u lekarki chyba w moim wieku to powiedziała na nasze długie karmienie że "no to grubo" pipcyć to


Doczekałam się przynajmniej jak D odrywa się od cyca, macha głową i masuje brzuszek ręką mówiąc mniam mniam urocze to









laski made my day
Tak. Z każdego sterydu niezależnie od sposobu podawania się tak schodzi. Jak masz w kroplach to możesz zmniejszyć ilość a jak masz np 1-2ml to po prostu na 2-3 dni zrezygnuj z wieczornego albo porannego i dopiero później przestan
Cytat:
Napisane przez Escorpio Pokaż wiadomość
U nas chorób ciąg dalszy Ala od poniedziałku ma gorączkę, katar, lekko kaszle. Byłam dziś u lekarza i okazało się, że jak wcześniej miała zapalenie krtani, tak teraz ma zapalenie gardła, afty i przekrwione, bolące dziąsła Nic nie chce jeść z tego bólu. Przed wejściem do lekarza miała lekko zakrwawione usta, bo gdzieś jej coś pękło... Wysiadam psychicznie... Kolejny tydzień będziemy siedzieć w domu, a tak pięknie na dworze...




Jaki już duży Karolek


Znasz imiona wszystkich dzieci w okolicy? Ja wiem tylko, że sąsiedzi z mieszkania obok mają Nikolę i Alana (moje ulubione imiona ). I to by było na tyle


Srom to już w ogóle masakra...


Nie, po prostu przestałam inhalować.
Zdrowia kochani

Pewka że znam. U nas jest 5blizniakow.10 rodzin. Co roku mamy na początek wakacji na ulicy (ktora jest nasza własnością) grilla i razem imprezujemy plus dzieci w wieku podobnym do mojego to na ulicy całe lato spędziłam z nimi latając za małym swoim i nie tylko

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 19:26   #1209
sonia_n
Zadomowienie
 
Avatar sonia_n
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 576
GG do sonia_n
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez Fantazja_ Pokaż wiadomość
Laski, które w inhalacji miały steryd dla dzieci np. nebud...czy dawkowałyście z czasem coraz mniej, w sensie czy schodzić stopniowo?








łobuziaki łącznie z psem





Olej lekarzy, ja też nadal karmię...serio myślę, że za kilka lat dopiero będą ponownie doedukowani bo teraz mają wiedzę sprzed lat chyba ostatnio jak byłam ze sobą u lekarki chyba w moim wieku to powiedziała na nasze długie karmienie że "no to grubo" pipcyć to


Doczekałam się przynajmniej jak D odrywa się od cyca, macha głową i masuje brzuszek ręką mówiąc mniam mniam urocze to









laski made my day


Ja steryd normalnie dawkowalam. Cały czas tyle samo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
♥ Kacperek ♥
sonia_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 21:06   #1210
Fantazja_
Zakorzenienie
 
Avatar Fantazja_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3 888
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Dzięki za info ws inhalacji sterydem. Kurczę ja myślę tak jak SQ (z doświadczenia stosowania na skórę u D jak było tragicznie), a wczoraj wyczytałam, że powinno się stopniowo schodzić też z tego wziewnego, a sam lekarz nic nie wspomniał...jutro jeszcze dopytam
Fantazja_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 21:16   #1211
anolta
Zakorzenienie
 
Avatar anolta
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 3 141
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
to mu kiedys wytlumacze..

nie bede mówic srom. bo sie porzygam sama na siebe.
hahaha hahaha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Moja pediatra jakbym karmiła jeszcze to by była na pewno dumna, tylko że ja bym nie chciała Jak ktoś tak długo karmi to ok, szacunek, fajnie dla dzieciaka, ale sama nie, no nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2003 - My razem
2012 - ślub
2013 - córeczka
2017 - synek
anolta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-11, 09:27   #1212
__malaMi__
Zadomowienie
 
Avatar __malaMi__
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 497
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
U nas w peacy na 20 dzieci jest 3 szymonow, 2 Alicję, 2 emilki, 2 tymonow, 2 Maćkow, 2.olkow... Więc Szymon wygrywa. Hania jedna pola jedna Matylda adaś Michał Natalka i Daria i kosma pewnie ktoś tam jeszcze

A nie to u nas kwestia że ja myślę o delikatnych jak Alicja Hania, pola a mąż malwina Jowita... No nie wiem.. ale Twojego nie przebija

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:13 ----------

Na ulicy z kolei mamy Olka, Roberta, Alana, hanie, gabrysie, hanie, antosie, janinke, Maćkow dwóch, grete Filipa Szymona i Alicję i Martyne ale Ona już na studiach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wszystko kwestia otoczenia. U nas jest duzo Jasiów. To chyba z meskich najbardziej mi zapadło. Z żeńskich Hanie i emilki. Ale na przykład Maćka żadnego nie znam z dzieci. Tak samo Roberta.


Zresztą mi nie przeszkadza aż tak popularność imion. Wole chyba oklepane niż oryginalne. Za moich czasów w szkole wiekszośc imion sie powtarzała i nie był to dla nas problem. To były czasy, gdzie było mało imion, bo teraz do tych, które były wtedy dochodza starsze imiona jak i te ?nowoczesne".
Jak ja chodziłam to głównie były Agnieszki, Anie, Kasie, Ewy, Moniki, Magdy, Karoliny, Natalie. Chłopcy to Piotr, Paweł, Michał, Marcin.


Z moich roczników najbardziej nietypowe imiona na tamten czas to Kornelia i Jagoda. Wtedy mieć na imie Jan, Stanisław, Zosia, Janina, Tymek nie było fajnie


Cytat:
Napisane przez Fantazja_ Pokaż wiadomość
Laski, które w inhalacji miały steryd dla dzieci np. nebud...czy dawkowałyście z czasem coraz mniej, w sensie czy schodzić stopniowo?




Olej lekarzy, ja też nadal karmię...serio myślę, że za kilka lat dopiero będą ponownie doedukowani bo teraz mają wiedzę sprzed lat chyba ostatnio jak byłam ze sobą u lekarki chyba w moim wieku to powiedziała na nasze długie karmienie że "no to grubo" pipcyć to

my dostalismy nebud, ale po 2 dniach jak zeszło na płuca kazał odstawic wiec w sumie nie wiem jak wyglada prawidłowe odstawienie.


Cytat:
Napisane przez anolta Pokaż wiadomość
h

Moja pediatra jakbym karmiła jeszcze to by była na pewno dumna, tylko że ja bym nie chciała Jak ktoś tak długo karmi to ok, szacunek, fajnie dla dzieciaka, ale sama nie, no nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

ja wiem, ze jak przestane karmić to skonczą nam sie drzemki. A przynajmniej ograniczą. I usypianie na noc to bedę miała 2h jak nie wiecej z życiorysu. Także tu myśle egoistycznie, nie chcę sobie jeszcze bardziej życia utrudniać. Nie teraz kiedy jest mi nadal ciezko
A dwa ta godzina w pracy też mi bardzo duzo daje. Chociaż nie wiem kiedy z tego rezygnowac, bo też mam opory co powiedzą...


W ogóle to od kilku dni moje życie się zmieniło Żaluje, ze nie wpadłam na to wcześniej, oszczędziłoby mi to sporo nerwów i frustracji przy usypianiu

Mam Netflixa i słuchawki bezprzewodowe. Usypianie to 1-2 odcinki serialu.
Będę karmić do podstawówki
__________________
Szymon

Edytowane przez __malaMi__
Czas edycji: 2019-01-11 o 09:41
__malaMi__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 10:58   #1213
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez __malaMi__ Pokaż wiadomość
Wszystko kwestia otoczenia. U nas jest duzo Jasiów. To chyba z meskich najbardziej mi zapadło. Z żeńskich Hanie i emilki. Ale na przykład Maćka żadnego nie znam z dzieci. Tak samo Roberta.


Zresztą mi nie przeszkadza aż tak popularność imion. Wole chyba oklepane niż oryginalne. Za moich czasów w szkole wiekszośc imion sie powtarzała i nie był to dla nas problem. To były czasy, gdzie było mało imion, bo teraz do tych, które były wtedy dochodza starsze imiona jak i te ?nowoczesne".
Jak ja chodziłam to głównie były Agnieszki, Anie, Kasie, Ewy, Moniki, Magdy, Karoliny, Natalie. Chłopcy to Piotr, Paweł, Michał, Marcin.


Z moich roczników najbardziej nietypowe imiona na tamten czas to Kornelia i Jagoda. Wtedy mieć na imie Jan, Stanisław, Zosia, Janina, Tymek nie było fajnie





my dostalismy nebud, ale po 2 dniach jak zeszło na płuca kazał odstawic wiec w sumie nie wiem jak wyglada prawidłowe odstawienie.





ja wiem, ze jak przestane karmić to skonczą nam sie drzemki. A przynajmniej ograniczą. I usypianie na noc to bedę miała 2h jak nie wiecej z życiorysu. Także tu myśle egoistycznie, nie chcę sobie jeszcze bardziej życia utrudniać. Nie teraz kiedy jest mi nadal ciezko
A dwa ta godzina w pracy też mi bardzo duzo daje. Chociaż nie wiem kiedy z tego rezygnowac, bo też mam opory co powiedzą...


W ogóle to od kilku dni moje życie się zmieniło Żaluje, ze nie wpadłam na to wcześniej, oszczędziłoby mi to sporo nerwów i frustracji przy usypianiu

Mam Netflixa i słuchawki bezprzewodowe. Usypianie to 1-2 odcinki serialu.
Będę karmić do podstawówki
czy ja wiem czy mniej... o na pewno nie bylo Brajanów i tych bardziej nowoczesnych..

ale teraz o małego michała, Kasie czy PAulinke dosc ciezko jednak
jakby imiona naszeog pokolenia odpadły...
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 11:16   #1214
__malaMi__
Zadomowienie
 
Avatar __malaMi__
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 497
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
czy ja wiem czy mniej... o na pewno nie bylo Brajanów i tych bardziej nowoczesnych..

ale teraz o małego michała, Kasie czy PAulinke dosc ciezko jednak
jakby imiona naszeog pokolenia odpadły...

część na pewno ale męskie imiona naszych czasów chyba praktycznie wszystkie nadal funkcjonują no ja znam małego Piotra, Pawła, Michała, Adama, Tomasza, Maćka


Kasi owszem nie znam, ale juz małą Magdę, Anię tak.


Mi się wydaje, że jednak teraz wybór jest sporo wiekszy wiec dla mnie to nie problem, że dziecko bedzie miało to samo imie co inne. Grunt żeby mi sie podobało i męzowi... to juz i tak wystarczająco trudne zadanie


A z dziewczęcych mi sie Blanka baaaardzo podoba. Ale maz mówi, ze kojarzy mu się z jakaś postacia z gry nie ma mowy. Dziwne, że Walkiria i Mieszko mu się z niczym nie kojarzą








Jeszcze co do siusiakowych spraw to ja sie zastanawiam jak u lekarza nazywać... Nie chcę wyjśc na metkę, która ciagle zdrabnia, ale jakoś penis też mi brzmi dziwnie
__________________
Szymon
__malaMi__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 11:31   #1215
justkonev
Zakorzenienie
 
Avatar justkonev
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5 953
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Czytam was, ale jakoś ciężko mi się wbić. Kaja od niedzieli ma katar, dziś doszedł jeszcze kaszel, więc na jutro mamy wizytę u pediatry. Jeszcze jutro mamy księdza.. Także tak
justkonev jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 12:48   #1216
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez __malaMi__ Pokaż wiadomość
część na pewno ale męskie imiona naszych czasów chyba praktycznie wszystkie nadal funkcjonują no ja znam małego Piotra, Pawła, Michała, Adama, Tomasza, Maćka


Kasi owszem nie znam, ale juz małą Magdę, Anię tak.


Mi się wydaje, że jednak teraz wybór jest sporo wiekszy wiec dla mnie to nie problem, że dziecko bedzie miało to samo imie co inne. Grunt żeby mi sie podobało i męzowi... to juz i tak wystarczająco trudne zadanie


A z dziewczęcych mi sie Blanka baaaardzo podoba. Ale maz mówi, ze kojarzy mu się z jakaś postacia z gry nie ma mowy. Dziwne, że Walkiria i Mieszko mu się z niczym nie kojarzą








Jeszcze co do siusiakowych spraw to ja sie zastanawiam jak u lekarza nazywać... Nie chcę wyjśc na metkę, która ciagle zdrabnia, ale jakoś penis też mi brzmi dziwnie
penis u lekarza... i co? srom? genitalia? matko

Blanka (i bianka) mi bardzooooo. ale brzmi jak zdrobnienie. wiec kocham to imie bardzo ale coreczki tak raczej nie nazwe nigdy
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 14:17   #1217
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Co mi sie stalo z wizazem?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Untitled-1.jpg (116,0 KB, 34 załadowań)
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 14:51   #1218
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Hej.
U nas ciąg dalszy gorączki u D. Byłyśmy u lekarza bo wolałam przed weekendem sprawdzić gardło. Wszystko ok. Gardło czyste, osłuchowo też ok. Jakiś wirus. Dziś trzeci dzień. Może trzydniówka.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 15:19   #1219
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Lutówki 2017 - część VII

Ja w nazewnictwie to jeszcze patrzę na normę językową Cipa mi z tego powodu nie pasi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-11, 16:50   #1220
laurka23
Zakorzenienie
 
Avatar laurka23
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 872
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Pamięta mnie ktoś jeszcze??


Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
O... U nas ani jednej.
Zresta mały kaszle od marca. Jak spałam 2 tygodnie całe noce to aż dziwne a nie ma co się przyzwyczajać za 4 miesiące rodze!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O jacie, gratulacje

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
No właśnie u nas tez "mama nie ma"
Beznadziejnie z dziewczynkamj... Mamy dziewczynek co mają Wasze dziewczynki?
Chyba będę używać pipka... Matko -_-
U nas wyszedł siusiak bo najpierw mówił siusiu... I zmienił na siusiak.

Na wizażu podobno teraz modne "cipeusz" na określenie że będzie dziewczynka... No ale ludzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas na genitalia mówimy siusiak i siusia

Cytat:
Napisane przez kiciulec Pokaż wiadomość
Jak zmienilam tel to nie moglam na forum wejsc. U nas ok, proza zyciaZałącznik 7657413


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cudne dzieciaczki!

Zdrówka dla chorowitków.

Nelka pozdrawia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 49395796_2193068964091666_2585843841479213056_n.jpg (71,3 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 49336081_302245083765376_8425274475108368384_n.jpg (44,0 KB, 44 załadowań)
laurka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 18:03   #1221
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez laurka23 Pokaż wiadomość
Pamięta mnie ktoś jeszcze??




O jacie, gratulacje



U nas na genitalia mówimy siusiak i siusia



Cudne dzieciaczki!

Zdrówka dla chorowitków.

Nelka pozdrawia
Laurka, wieki Cię nie było! Opowiadaj, co u Was. Córcia świetna, chyba mały łobuziak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 18:40   #1222
laurka23
Zakorzenienie
 
Avatar laurka23
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 872
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Laurka, wieki Cię nie było! Opowiadaj, co u Was. Córcia świetna, chyba mały łobuziak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej oj tak całe wieki. Od kwietnia wróciłam do pracy, mała zostaje z moją mamą. Łobuz z niej jeszcze większy niż ze starszego brata. Biją się ciągle. Niestety nie chce jeszcze mówić i złości się potwornie, że nie rozumiemy czego od nas chce ogólnie jest wesoło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laurka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 18:49   #1223
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez laurka23 Pokaż wiadomość
Hej oj tak całe wieki. Od kwietnia wróciłam do pracy, mała zostaje z moją mamą. Łobuz z niej jeszcze większy niż ze starszego brata. Biją się ciągle. Niestety nie chce jeszcze mówić i złości się potwornie, że nie rozumiemy czego od nas chce ogólnie jest wesoło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas Nina już całymi zdaniami strzela ale to nie przeszkadza się jej złościc i wkurzam Także wiem co przeżywasz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 18:56   #1224
laurka23
Zakorzenienie
 
Avatar laurka23
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 872
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
U nas Nina już całymi zdaniami strzela ale to nie przeszkadza się jej złościc i wkurzam Także wiem co przeżywasz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michał W jej wieku też już zdaniami mówił A ten leniuszek same sylaby. Ale coraz więcej więc jest nadzieja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laurka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 20:16   #1225
Fantazja_
Zakorzenienie
 
Avatar Fantazja_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3 888
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez laurka23 Pokaż wiadomość
Pamięta mnie ktoś jeszcze??




O jacie, gratulacje



U nas na genitalia mówimy siusiak i siusia



Cudne dzieciaczki!

Zdrówka dla chorowitków.

Nelka pozdrawia
Cytat:
Napisane przez laurka23 Pokaż wiadomość
Hej oj tak całe wieki. Od kwietnia wróciłam do pracy, mała zostaje z moją mamą. Łobuz z niej jeszcze większy niż ze starszego brata. Biją się ciągle. Niestety nie chce jeszcze mówić i złości się potwornie, że nie rozumiemy czego od nas chce ogólnie jest wesoło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

oooo jeee hejka mała łobuziara jaka burza włosów na długo zniknęłaś :O

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:58 ----------

Używacie majtek treningowych? jakie macie? czy faktycznie nie przeciekają?
Fantazja_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 20:51   #1226
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Ooo muszę je zamówić!


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 21:15   #1227
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez Fantazja_ Pokaż wiadomość

[/COLOR]Używacie majtek treningowych? jakie macie? czy faktycznie nie przeciekają?
Mamy i naprawdę polecam. Bez nich nie wyobrażam sobie odpieluchowania ! Nie są tak chłonne jak pielucha - wiadomo. Ale jak raz Hania nasika to getry ma suche. Za drugim razem już by przesiąkły. Polecam bardzo. My mamy takie 2 pary https://allegro.pl/majtki-pieluchy-t...B&gclsrc=aw.ds
i jedne takie https://www.ceneo.pl/26047071
te drugie udało mi się kupić NOWE z metką w ciucholandzie normalnie 60 zł za jedne majtki bym nie dała. Ale są tak samo chłonne jak te pierwsze. Jedynie się różnią tym że szybciej schną i mają kieszonkę na wkład. Ja tam żadnego wkładu nie daję.
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Edytowane przez s i l v e r
Czas edycji: 2019-01-11 o 21:17
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 12:27   #1228
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez laurka23 Pokaż wiadomość
Pamięta mnie ktoś jeszcze??

Nelka pozdrawia
Heeeej
wpadaj częściej




Ale tu cisza
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 16:04   #1229
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez s i l v e r Pokaż wiadomość
Ale tu cisza
Nooo, też się zdziwiłam


laurka23 miło Cię tu widzieć!


Ja wczoraj poszłam na piwo z pracy. Zaszalałam trochę z %% Ale przydał mi się taki reset
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 16:10   #1230
laurka23
Zakorzenienie
 
Avatar laurka23
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 872
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Nooo, też się zdziwiłam


laurka23 miło Cię tu widzieć!


Ja wczoraj poszłam na piwo z pracy. Zaszalałam trochę z %% Ale przydał mi się taki reset
Cieszę się, że mnie jeszcze pamiętacie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laurka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-23 22:26:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:26.