Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-10, 20:38   #2701
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki

Nie było w ostatnie 2-3 dni czterech zmian u Was?



Mam postanowienie jutro się wytapetować porządnie do pracy i zobaczyć czy szefowa stwierdzi że w końcu dobrze wyglądam...

Bo popadne w kompleksy jak będę codziennie słyszeć na jaką zmęczoną wyglądam i jakie mam wory pod oczami
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 21:33   #2702
Iwonexx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 728
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki

Cytat:
Napisane przez allckarola Pokaż wiadomość
Witam! Okropny początek ale najważniejsze że już wszystko ok. Ja też mam krwiaka i od tyg siedzę w domu. Na szczęście był malutki i krwawilam bardzo mało i nie było konieczne zostawianie mnie w szpitalu. Mam się oszczędzać. I za dwa tyg wizyta oby było tak jak u Ciebie już wszystko ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja akurat z krwiaka nie krwawilam.. w sumie nie wiedza skad bylo to krwawienie podczas ktorego bylam w szpitalu.. krwiak pokazal sie na drugiej wizycie od wyjscia ze szpitala.. i tez nie byl duzy.. mysle ze u Ciebie tez bedzie wszystko okej ale naprawde odpoczywaj jak tylko mozesz.. moj jedyny ruch to byla droga do lazienki.. teraz powoli siadam i zaczynam wiecej chodzic.. alee bie ukrywam ze jest ciezko. w kazdym razie na prewno bedzie wszystko dobrze.. kiedy masz wizyte.?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"WSTAŃ, nie skupiaj się na swoich słabościach i wątpliwościach żyj wyprostowany"
Jan Paweł II

25.07.2018 (6tc)
Iwonexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 23:11   #2703
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki

Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
zamówiłam jeszcze jeden komplet chłopięcy lepiej zeby płeć się nie zmieniła
Lepiej w ta strone niz w druga
U mnie jedna ciotka juz kupila dwa komplety. Jeden szary, drugi granatowy. Jak bedzie corka, to nie widze problemu. Starsza tez czasem ubieralam w chlopiece dresy. Gorzej by bylo chlopca ubrac w roz


Co do listy wyprawkowej... Na mojej koniecznie bedzie tantum rosa.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 05:30   #2704
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Lepiej w ta strone niz w druga
U mnie jedna ciotka juz kupila dwa komplety. Jeden szary, drugi granatowy. Jak bedzie corka, to nie widze problemu. Starsza tez czasem ubieralam w chlopiece dresy. Gorzej by bylo chlopca ubrac w roz


Co do listy wyprawkowej... Na mojej koniecznie bedzie tantum rosa.
Przy pierwszym porodzie tez miałam, kupiłam 10 saszetek. Zadnej nie użylam. Tym razem nie kupuje. No ale ja cc.

nie spimy, córa wstała, więc chyba dziś pojedziemy do labolatorium na badania krwi i moczu
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 06:53   #2705
marynia991
Raczkowanie
 
Avatar marynia991
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 136
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki

Co do wspólnych pokoi, to u mnie będzie różnica wieku 2,5 roku. Mam córkę teraz niby ma być syn ( oby) i jak mniejsze przestanie budzić się w nocy to będą mieć wspólny pokój. W moich założeniach jest do ok 10 r.ż starszej ale zobaczymy jak wyjdzie. Nie chciałabym najchętniej wcale tracić sypialni, ale kiedyś to przeniesienie nasze do salonu nastąpi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marynia991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 07:00   #2706
himbeere
Rozeznanie
 
Avatar himbeere
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 769
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki

Cytat:
Napisane przez marynia991 Pokaż wiadomość
Co do wspólnych pokoi, to u mnie będzie różnica wieku 2,5 roku. Mam córkę teraz niby ma być syn ( oby) i jak mniejsze przestanie budzić się w nocy to będą mieć wspólny pokój. W moich założeniach jest do ok 10 r.ż starszej ale zobaczymy jak wyjdzie. Nie chciałabym najchętniej wcale tracić sypialni, ale kiedyś to przeniesienie nasze do salonu nastąpi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli jesteś w takiej samej sytuacji co ja u mnie będzie różnica 3 lat i 5 miesięcy

Sent from my RNE-L21 using Wizaz Forum mobile app
himbeere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 07:24   #2707
allckarola
Zadomowienie
 
Avatar allckarola
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 361
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki

Cytat:
Napisane przez Iwonexx Pokaż wiadomość
Ja akurat z krwiaka nie krwawilam.. w sumie nie wiedza skad bylo to krwawienie podczas ktorego bylam w szpitalu.. krwiak pokazal sie na drugiej wizycie od wyjscia ze szpitala.. i tez nie byl duzy.. mysle ze u Ciebie tez bedzie wszystko okej ale naprawde odpoczywaj jak tylko mozesz.. moj jedyny ruch to byla droga do lazienki.. teraz powoli siadam i zaczynam wiecej chodzic.. alee bie ukrywam ze jest ciezko. w kazdym razie na prewno bedzie wszystko dobrze.. kiedy masz wizyte.?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizytę mam dopiero 23 stycznia. A lekarz kazal mi leżeć i odpoczywać w weekend a potem się oszczędzac ale nie ciągle leżeć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
allckarola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-11, 07:43   #2708
milllusia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 241
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki

dziewczyny coś mnie chyba jakaś infekcja dopadła a lekarz dopiero w środe. Niewiem czy to po luteinie dopochwowej czasem mi sie źle zaaplikuje czy poprostu sie przyplatała eh. Biore też inny progesteron doustny i niewiem czy brać tabletke wiecej a luteine zaprzestać eh

no i co z apteki mam kupić by jakoś przetrwać do środy. Nie jest to jakieś mega mocne ale też po luteinie wieksze upławy itd wkurza mnie to już wszystko buu do tego popołudniu kręgosłup nawala
__________________
http://fajnamama.pl/suwaczki/zt875xa.png


https://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e5eegywedjr.png



Aniołek 24.05.2016r. 9tc[*]
Aniołek 02.07.2018r. 7tc[*]
milllusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 07:47   #2709
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki

Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
Ja wlaśnie pochowałam, a w sumie tyle mi nie będzie potrzebnych, jak kupie nowe 10 szt tetrowych to stare przydadza się na mycia domu przed przeprowadzką. A flanelowe zostawie bo w sumie ich praktycznie nie używalam, zaledwie kilka razy jak tetra była cała w praniu.

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

Poprzeglądałam sobie wyprawki i myślę że tak w 1200zł powinnam sie zmieścić. Zakładajac ze nianie elektroniczną kupie używaną no i ciuszki musze kupić wszystkie. Swoja drogą zamówilam pierwszy komplecik na h&m, rozmiar 56, licze że będzie na wyjście ze szpitala

Żal mi ze u nas ciężki miesiac z kasą, bo męża wyjazdy do pracy w pierwszym miesiacu są kosztowne, a wynagrodzenie przyjdzie za miesiąc. Inaczej juz bym kupowała - chyba wpadłam juz w tą fazę

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------

ps jak jestescie w stanie polecic elektroniczną nianie z wideo to chętnie wysłucham rad
U mnie to samo - ale przez to, że my z mezem mamy wyplaty 25. zawyczaj, a w grudniu zawsze te wyplaty sa w okolicach 20 juz, bo ksiegowo chce to zawsze ogarnac przed swietami. Wiec od 20 grudnia do 25 stycznia trzeba przezyc Mamy oszczednosci, ale nie chce ich jednak ruszac. A tu jeszcze przeglad auta, moja wizyta. Ciagle cos wiec dziecko poki co dostalo jedynie nowa gondole i to za grosze, bo mi sie trafila dobrze

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja od czapy, ale piszę z przypomnieniem - bezwzględnie siadajcie w komunikacji miejskiej! Ja teraz, siedząc, zaliczyłam tak mocne hamowanie, że uderzyłam się w łokieć i na bank będę mieć siniaka. Nie chcę wiedzieć co by było, gdybym stała

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
Dobrze, że nic się nie stało !

Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
wrzuce za chwile, bo dodalam kilka rzeczy, w tym ze pojedyncze rzeczy mam w domu po córce, no i ja wiem co mi się sprawdziło a co nie, wiec tym razem nie mam 4 rodzaji kremu do pupy a jeden

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

antonina - całe szczescie ze nic sie nie stało!

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------

- witamina D 2 opakowanka
-bepanthen
-podklady higieniczne 5 szt
- podpaski Bella 2 opakowania
-wkladki laktacyjne
-chusteczki z klipsem (do szpitala)
-szczotka do włosow dla dziecka
-octanisept
- plyn do płukania lovela
- proszek do prania lovela kolor - białego aktualnie nie ma.na stronie, dorzuce jak będzie
-szczoteczka do zębów dla mnie do szpitala
-herbatla laktacyjna
- mini szampon
- mini odzywka
- mini pasta do zebów
- mini plyn do higieny intymnej
- mini zel pod prysznic
- pomadka do ust
- krem do twarzy
- krem do rąk
- sól fizjologiczna w ampułkach
-emolium
-smoczek 2 szt
- patyczkk higieniczne dla dziecka
-pieluchy tetrowe 10szt
-majtki wielorazowe 2 szt
- butelka 150 ml 1 szt
-ręcznik 100×100 1 szt (2 mam po córce)
-pampersy 43 szt (tylko do szpitala)
Wszystko 498 zł
Skomentuje tylko octenisept - mam znajomą - ktora jest polozna i to taka nowszsza kadra bym powiedziala, bo niedawno skonczyla studia więc i wiedza swieższa niz te 'stare wydry' Mowila mi juz 3 lata temu przy poprzednim dziecku, ze nie rekomenduje sie juz octeniseptu - chodzilo o kikut pępowiny - bo moze nawet spowalniac gojenie. Ja nie uzywalam, z jej polecenia wlasnie, i maly mial ten kikut chyba z 2,5 tygodnia - ch.olerstwo nie chcialo odpasc, już mnie irytowało W koncu sie wkurzylam i 2 dni pod rzad psiknelam tym (mialam kupiony zanim jeszcze ona mi odradzila uzywanie tego ) i po tych 2 dniach odpadl :P

Cytat:
Napisane przez himbeere Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie przychodzę do Was z kawalerem który ma być na 70%, dzidzia zdrowa ale większa niż wiek ciąży tp mi się przesunął na 21 lipca ale i tak będę się trzymać 24


Co do połogu krwawilam jak mega duży okres, raz poczułam jak się kurczy macica gdy znieczulenie przestało działać później co chwilę dostawałam środki przeciwbólowe po cc więc nic mnie nie bolało, ale lokatorska z mojego pokoju co rodziła naturalnie bolało ją bardzo, a druga która rodziła naturalnie wstała z łóżka i akurat był obchod i jej pocieklo aż na podłogę także tu zależy od organizmu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje!

Cytat:
Napisane przez allckarola Pokaż wiadomość
Wizytę mam dopiero 23 stycznia. A lekarz kazal mi leżeć i odpoczywać w weekend a potem się oszczędzac ale nie ciągle leżeć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajny lekarz - oszczędny tryb nie oznacza leżenia plackiem
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 07:48   #2710
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki

Nie pamiętam czy Wam o tym pisałam ale - byłam się wczoraj zaszczepić na grypę i masakrycznie mnie ręka dziś boli - wiedziałam, że tak będzie, ale marudzę dzisiaj jak 6 latka i pewnie tak cały piątek zleci

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 07:51   #2711
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
Nie pamiętam czy Wam o tym pisałam ale - byłam się wczoraj zaszczepić na grypę i masakrycznie mnie ręka dziś boli - wiedziałam, że tak będzie, ale marudzę dzisiaj jak 6 latka i pewnie tak cały piątek zleci

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Ja tak miałam w poprzedniej ciązy po szczepieniu na krztusiec-tężec Czułam się jak małe dziecko i śmialiśmy się z mężem z powiedzen naszych szkolnych czasów - 'nie w szczepionkeeee!'
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-11, 07:59   #2712
Iwonexx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 728
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki

Cytat:
Napisane przez allckarola Pokaż wiadomość
Wizytę mam dopiero 23 stycznia. A lekarz kazal mi leżeć i odpoczywać w weekend a potem się oszczędzac ale nie ciągle leżeć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Normalne.. co lekarz to inne zalecenia. ja mialam bezwzgledne lezenie.. zero dzwigania.. unikac schodow.. no i oczywiscie zero .. alee moze mialas mniejszego tego krwiaka od mojego.. a w ktorym tc teraz jestes.?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"WSTAŃ, nie skupiaj się na swoich słabościach i wątpliwościach żyj wyprostowany"
Jan Paweł II

25.07.2018 (6tc)
Iwonexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 08:06   #2713
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki

Cytat:
Napisane przez milllusia88 Pokaż wiadomość
dziewczyny coś mnie chyba jakaś infekcja dopadła a lekarz dopiero w środe. Niewiem czy to po luteinie dopochwowej czasem mi sie źle zaaplikuje czy poprostu sie przyplatała eh. Biore też inny progesteron doustny i niewiem czy brać tabletke wiecej a luteine zaprzestać eh

no i co z apteki mam kupić by jakoś przetrwać do środy. Nie jest to jakieś mega mocne ale też po luteinie wieksze upławy itd wkurza mnie to już wszystko buu do tego popołudniu kręgosłup nawala
Ta dopochwowa jest lepsza, niż ta doustna. Skonsultuj najlepiej z lekarzem.
Poki co nic bym nie aplikowała, bo możesz sprawę pogorszyć, jeśli to faktycznie infekcja. Nie masz telefonu do lekarza, żeby przedzwonić i zapytać?

---------- Dopisano o 08:06 ---------- Poprzedni post napisano o 08:04 ----------

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
Nie było w ostatnie 2-3 dni czterech zmian u Was?



Mam postanowienie jutro się wytapetować porządnie do pracy i zobaczyć czy szefowa stwierdzi że w końcu dobrze wyglądam...

Bo popadne w kompleksy jak będę codziennie słyszeć na jaką zmęczoną wyglądam i jakie mam wory pod oczami
Tylko kobieta kobiecie tak może mówić co za babsztyl - nie możesz jej czymś 'miłym' odpowiedzieć ? :P
Ja malując się dzis rano stwierdzilam, ze musz ekorzystac, poki mi sie chce, bo jak sie bobo urodzi to znowu bede au naturel przez kilka miesiecy pewnie
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 08:12   #2714
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki

Cytat:
Napisane przez allckarola Pokaż wiadomość
Wizytę mam dopiero 23 stycznia. A lekarz kazal mi leżeć i odpoczywać w weekend a potem się oszczędzac ale nie ciągle leżeć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie chcialam wcześniej pisać, ale jestem troche zdania ze lekarze zbyt często z gory zalecają teraz luteine/duphaston/leżenie plackiem itp. Z jednej strony lepiej dmuchac na zimne, z drugiej strony nikt niepotrzebnie nie chce tyle leżeć
Ja miałam krwiaka w pierwszej ciązy, od razu przestraszona pytam lekarza czy musze sie oszczędzać? A lekarz 'tak jak każda kobieta w ciąży, nic bardziej', to był jakoś 9tc, krwiak nie był wcale malutki w porownaniu do dziecka.

millusia - podpinam się pod mala biegaczka, najleoiej zadzwonic do lekarza

mala biegaczka - heh, 2 dni temu przegląd tez robilam w samochodzie, no i dziś bylam na krwi bo wizyta się zbliza. Znam te zalecenia co do octaniseptu, ale ja i na rane po cc używałam i na kikut. Jakoś nie jestem przekonana zeby nie użyć go w fak minimalnej ilości.

bylam na pobraniu krwi musialam wziąść córje. Kolejka okropna. Jedna pani mówi do wszystkich ze może przepusciliby tą pania z dzieckiem? a tu ciiiisza, w koncu ktos mowi cicho 'niech czeka', ale sie ta pani nagadała do innej ktora tez byla za tym zeby mnie przepuscic. Ze twn nasz polski narod to taki nieludzki itp, co to za znieczulica w tyhc ludziach. Jedynie dziewczyny jeszcze takie szkolne byly 6 w kolejce i one powiedzialy zebym weszła przed nimi. Ludzie chcieli i je i mnie zjeść!
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 08:15   #2715
himbeere
Rozeznanie
 
Avatar himbeere
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 769
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki

Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
Nie chcialam wcześniej pisać, ale jestem troche zdania ze lekarze zbyt często z gory zalecają teraz luteine/duphaston/leżenie plackiem itp. Z jednej strony lepiej dmuchac na zimne, z drugiej strony nikt niepotrzebnie nie chce tyle leżeć
Ja miałam krwiaka w pierwszej ciązy, od razu przestraszona pytam lekarza czy musze sie oszczędzać? A lekarz 'tak jak każda kobieta w ciąży, nic bardziej', to był jakoś 9tc, krwiak nie był wcale malutki w porownaniu do dziecka.

millusia - podpinam się pod mala biegaczka, najleoiej zadzwonic do lekarza

mala biegaczka - heh, 2 dni temu przegląd tez robilam w samochodzie, no i dziś bylam na krwi bo wizyta się zbliza. Znam te zalecenia co do octaniseptu, ale ja i na rane po cc używałam i na kikut. Jakoś nie jestem przekonana zeby nie użyć go w fak minimalnej ilości.

bylam na pobraniu krwi musialam wziąść córje. Kolejka okropna. Jedna pani mówi do wszystkich ze może przepusciliby tą pania z dzieckiem? a tu ciiiisza, w koncu ktos mowi cicho 'niech czeka', ale sie ta pani nagadała do innej ktora tez byla za tym zeby mnie przepuscic. Ze twn nasz polski narod to taki nieludzki itp, co to za znieczulica w tyhc ludziach. Jedynie dziewczyny jeszcze takie szkolne byly 6 w kolejce i one powiedzialy zebym weszła przed nimi. Ludzie chcieli i je i mnie zjeść!
Tak uwielbiam tą kulturę, ale zawsze najgorsi są Ci co są na emeryturze oni nigdy czasu nie mają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
himbeere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 08:21   #2716
Iwonexx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 728
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki

Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
Nie chcialam wcześniej pisać, ale jestem troche zdania ze lekarze zbyt często z gory zalecają teraz luteine/duphaston/leżenie plackiem itp. Z jednej strony lepiej dmuchac na zimne, z drugiej strony nikt niepotrzebnie nie chce tyle leżeć
Ja miałam krwiaka w pierwszej ciązy, od razu przestraszona pytam lekarza czy musze sie oszczędzać? A lekarz 'tak jak każda kobieta w ciąży, nic bardziej', to był jakoś 9tc, krwiak nie był wcale malutki w porownaniu do dziecka.

millusia - podpinam się pod mala biegaczka, najleoiej zadzwonic do lekarza

mala biegaczka - heh, 2 dni temu przegląd tez robilam w samochodzie, no i dziś bylam na krwi bo wizyta się zbliza. Znam te zalecenia co do octaniseptu, ale ja i na rane po cc używałam i na kikut. Jakoś nie jestem przekonana zeby nie użyć go w fak minimalnej ilości.

bylam na pobraniu krwi musialam wziąść córje. Kolejka okropna. Jedna pani mówi do wszystkich ze może przepusciliby tą pania z dzieckiem? a tu ciiiisza, w koncu ktos mowi cicho 'niech czeka', ale sie ta pani nagadała do innej ktora tez byla za tym zeby mnie przepuscic. Ze twn nasz polski narod to taki nieludzki itp, co to za znieczulica w tyhc ludziach. Jedynie dziewczyny jeszcze takie szkolne byly 6 w kolejce i one powiedzialy zebym weszła przed nimi. Ludzie chcieli i je i mnie zjeść!
Z ttm zalecaniem z gory masz racje.. ja pieresza ciaze porobilam.. i z tego powodu teraz biore sterte lekarst i nawet zastrzyki zeby temu zapobiec.. ale nie mam nic przeciwko.. bo moze akurat dzieki temu moge cieszyc sie ta ciaza.

Co do czekania w kolejkach to brak slow.. najlepsze jest to ze wlasnie mlodzi ludzie predzej przepuszcza niz te starsze kobietki ktore siedza na emeryturze i maja czas.. w dodatku narzekaja jaka to ta dzisiejsza mlodziez jest niewychowana itp itd.. normalnie czasami rece opadaja..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"WSTAŃ, nie skupiaj się na swoich słabościach i wątpliwościach żyj wyprostowany"
Jan Paweł II

25.07.2018 (6tc)
Iwonexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 08:23   #2717
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki

Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
Nie chcialam wcześniej pisać, ale jestem troche zdania ze lekarze zbyt często z gory zalecają teraz luteine/duphaston/leżenie plackiem itp. Z jednej strony lepiej dmuchac na zimne, z drugiej strony nikt niepotrzebnie nie chce tyle leżeć
Ja miałam krwiaka w pierwszej ciązy, od razu przestraszona pytam lekarza czy musze sie oszczędzać? A lekarz 'tak jak każda kobieta w ciąży, nic bardziej', to był jakoś 9tc, krwiak nie był wcale malutki w porownaniu do dziecka.
Też tak uważam, ale nie odzywam się już na forach, bo już nieraz zostałam za swoje poglądy zjedzona W UK nie ma mowy o progesteronie podawanym profilaktycznie (wycofano profilaktyczne podawanie go ok 7 lat temu chyba), nie ma mowy o l4 i lezeniu i podejrzewam, że odsetek straconych ciąż jest podobny do Pl.

mamaginekolog o tym fajnie pisała
https://mamaginekolog.pl/lezenie-odp...e-oto-pytanie/
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 08:24   #2718
milllusia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 241
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Ta dopochwowa jest lepsza, niż ta doustna. Skonsultuj najlepiej z lekarzem.
Poki co nic bym nie aplikowała, bo możesz sprawę pogorszyć, jeśli to faktycznie infekcja. Nie masz telefonu do lekarza, żeby przedzwonić i zapytać?

---------- Dopisano o 08:06 ---------- Poprzedni post napisano o 08:04 ----------



Tylko kobieta kobiecie tak może mówić co za babsztyl - nie możesz jej czymś 'miłym' odpowiedzieć ? :P
Ja malując się dzis rano stwierdzilam, ze musz ekorzystac, poki mi sie chce, bo jak sie bobo urodzi to znowu bede au naturel przez kilka miesiecy pewnie
lepsza nie lepsza już biore dużą dawke progesteronu a do lekarza nie mam jak zadzwonić dopiero w środe mam 1 wizyte bo wcześniej chodziłam do kliniki niepłodności
__________________
http://fajnamama.pl/suwaczki/zt875xa.png


https://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e5eegywedjr.png



Aniołek 24.05.2016r. 9tc[*]
Aniołek 02.07.2018r. 7tc[*]
milllusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 08:33   #2719
Iwonexx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 728
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Też tak uważam, ale nie odzywam się już na forach, bo już nieraz zostałam za swoje poglądy zjedzona W UK nie ma mowy o progesteronie podawanym profilaktycznie (wycofano profilaktyczne podawanie go ok 7 lat temu chyba), nie ma mowy o l4 i lezeniu i podejrzewam, że odsetek straconych ciąż jest podobny do Pl.

mamaginekolog o tym fajnie pisała
https://mamaginekolog.pl/lezenie-odp...e-oto-pytanie/
Sorry za pytanie.. ale stracilas kiedys ciaze.?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"WSTAŃ, nie skupiaj się na swoich słabościach i wątpliwościach żyj wyprostowany"
Jan Paweł II

25.07.2018 (6tc)
Iwonexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-11, 08:36   #2720
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki

Cytat:
Napisane przez Iwonexx Pokaż wiadomość
Sorry za pytanie.. ale stracilas kiedys ciaze.?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, moją pierwszą poroniłam pod koniec 1. trymestru, co było okropna traumą. W kolejnej (szczęśliwie zakonczonej) ani tej nie brałam żadnych leków pomimo to. A w drugiej plamiłam przez tydzien w 7/8 tygodniu. Żadnej heparyny, żadnego progesteronu. Nic poza witaminami i kwasem foliowym. konsultowane wszystko z 3 lekarzami.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 08:39   #2721
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki

Cytat:
Napisane przez Iwonexx Pokaż wiadomość
Sorry za pytanie.. ale stracilas kiedys ciaze.?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myslę że takie dyskusje są tu zbędne, napisała swoją opinię, od razu pisząc że wstrzymuje się z nią z reguły bo potem wychodzą takie nie miłe dyskusje
Nie ma sie co licytowac kto ma rację

Ja po prostu uważam że dobry lekarz potrafi ocenić i zastosowac odpowiednie kroki, a większośc lekarzy niestety leci schematem.
Każdy robi jak uważa
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 08:46   #2722
Iwonexx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 728
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Tak, moją pierwszą poroniłam pod koniec 1. trymestru, co było okropna traumą. W kolejnej (szczęśliwie zakonczonej) ani tej nie brałam żadnych leków pomimo to. A w drugiej plamiłam przez tydzien w 7/8 tygodniu. Żadnej heparyny, żadnego progesteronu. Nic poza witaminami i kwasem foliowym. konsultowane wszystko z 3 lekarzami.
Czyli tak jak juz wczesniej wspomnialam.. co lekarz to inne zalecenia.. bedac w szpitalu wszyscy sie tez dziwili czemu biore tyle lekarstw.. ale mysle ze gdyby Twoj lekarz i tych dwoch pozostalych tez kazali Ci brac progesteron badz tez cos innego to bys brala bo tak Ci zalecili a w koncu do nich chodzisz co znaczy ze im ufasz..
PS. Przykro mi z powodu wczesniejszej straty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"WSTAŃ, nie skupiaj się na swoich słabościach i wątpliwościach żyj wyprostowany"
Jan Paweł II

25.07.2018 (6tc)
Iwonexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 08:51   #2723
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki

Cytat:
Napisane przez Iwonexx Pokaż wiadomość
Czyli tak jak juz wczesniej wspomnialam.. co lekarz to inne zalecenia.. bedac w szpitalu wszyscy sie tez dziwili czemu biore tyle lekarstw.. ale mysle ze gdyby Twoj lekarz i tych dwoch pozostalych tez kazali Ci brac progesteron badz tez cos innego to bys brala bo tak Ci zalecili a w koncu do nich chodzisz co znaczy ze im ufasz..
PS. Przykro mi z powodu wczesniejszej straty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ale to nie chodzi o to, bo właśnie kazda ciąza jest inna, i moze bierzesz tyle.lekarstw bo w Twoim przypadku jest to konieczne, ty jedna wiesz czy możesz zaufać swojemu lekarzowi. My tego nie ocenimy, nie jestesmy wstanie.

To ze ja z krwiakiem nie musialam leżeć nie znaczy ze inna tez nie musi. To zalezy od wielu czynników, choćby położenie krwiaka jest bardzo istotne.

Jedynie jak czytam wątki to jestem w szoku ile osób musi się wybitnie oszczędzać albo leżeć i wstawać tylko siku. Duphaston czy luteine łyka z reguły większa połowa uczestniczek wątku. A w czasie ciąży łykały prawie wszystkie. Po prostu widac po tym jak często lekarze nadużywają teraz tego. Za co ja szanuje mojego lekarza, ufam mu w 100%, on nie wypisuje lekarstw, nie kieruje do szpitala, nie zaleca niepotrzebnie tego leżenia, ale też nic nie lekceważy
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 08:52   #2724
Iwonexx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 728
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki

Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
myslę że takie dyskusje są tu zbędne, napisała swoją opinię, od razu pisząc że wstrzymuje się z nią z reguły bo potem wychodzą takie nie miłe dyskusje
Nie ma sie co licytowac kto ma rację

Ja po prostu uważam że dobry lekarz potrafi ocenić i zastosowac odpowiednie kroki, a większośc lekarzy niestety leci schematem.
Każdy robi jak uważa
Nikt tutaj sie nie licytuje po prostu wymieniamy swoje opinie.. i tyle.. nikt nie ma sie zamiaru tutaj sprzeczac czy klocic..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"WSTAŃ, nie skupiaj się na swoich słabościach i wątpliwościach żyj wyprostowany"
Jan Paweł II

25.07.2018 (6tc)
Iwonexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 08:52   #2725
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki

Cytat:
Napisane przez Iwonexx Pokaż wiadomość
Nikt tutaj sie nie licytuje po prostu wymieniamy swoje opinie.. i tyle.. nikt nie ma sie zamiaru tutaj sprzeczac czy klocic..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 08:59   #2726
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki

Cytat:
Napisane przez Iwonexx Pokaż wiadomość
Czyli tak jak juz wczesniej wspomnialam.. co lekarz to inne zalecenia.. bedac w szpitalu wszyscy sie tez dziwili czemu biore tyle lekarstw.. ale mysle ze gdyby Twoj lekarz i tych dwoch pozostalych tez kazali Ci brac progesteron badz tez cos innego to bys brala bo tak Ci zalecili a w koncu do nich chodzisz co znaczy ze im ufasz..
PS. Przykro mi z powodu wczesniejszej straty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, nie brałabym - 1 z tych 3 lekarzy mi zalecał i nawet wypisał receptę, którą zrealizowałam (koniec koncow oddalam to kolezance), ale kiedy sie go zapytałam, czy to cokolwiek gwarantuje, powiedział, że nie. Progesteron nie gwarantuje, że nie poronimy. Wystarczy przelecieć fora poronieniowe i zobaczyć ile kobiet traci ciąże na różnych 'żelaznych zestawach' leków. Nie twierdzę, że branie tego jest niezasadne, bo sa przypadki, gdzie jest potwierdzone badaniami, że sa niedobory, ale pozwole sobie na uzycie stwierdzenia, że w większości przypadków lekarze w Polsce przepisują to bez żadnych badan. Tak na wszelki wypadek. W Polsce progesteron zyskał opinie cudownego leku ratującego każdą ciąże, a tak nie jest. Jednak rozumiem, że po stracie kobieta chwyta się wszystkiego czasem, bo to ciężkie przeżycie.

Z mojej strony to tyle. Więcej nie poruszam tematu

pz. Mnie również przykro z powodu Twojej straty. To straszne, że to sie dzieje i to tak czesto...

---------- Dopisano o 08:59 ---------- Poprzedni post napisano o 08:53 ----------

Siedzę właśnie i czuję mojego malucha Takie lekkie muśnięcia ! Nie mogę się doczekać konkretnych kopniaczków
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019

Edytowane przez mala_biegaczka
Czas edycji: 2019-01-11 o 08:55
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 09:01   #2727
himbeere
Rozeznanie
 
Avatar himbeere
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 769
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Nie, nie brałabym - 1 z tych 3 lekarzy mi zalecał i nawet wypisał receptę, którą zrealizowałam (koniec koncow oddalam to kolezance), ale kiedy sie go zapytałam, czy to cokolwiek gwarantuje, powiedział, że nie. Progesteron nie gwarantuje, że nie poronimy. Wystarczy przelecieć fora poronieniowe i zobaczyć ile kobiet traci ciąże na różnych 'żelaznych zestawach' leków. Nie twierdzę, że branie tego jest niezasadne, bo sa przypadki, gdzie jest potwierdzone badaniami, że sa niedobory, ale pozwole sobie na uzycie stwierdzenia, że w większości przypadków lekarze w Polsce przepisują to bez żadnych badan. Tak na wszelki wypadek. W Polsce progesteron zyskał opinie cudownego leku ratującego każdą ciąże, a tak nie jest. Jednak rozumiem, że po stracie kobieta chwyta się wszystkiego czasem, bo to ciężkie przeżycie.

Z mojej strony to tyle. Więcej nie poruszam tematu

pz. Mnie również przykro z powodu Twojej straty. To straszne, że to sie dzieje i to tak czesto...

---------- Dopisano o 08:59 ---------- Poprzedni post napisano o 08:53 ----------

Siedzę właśnie i czuję mojego malucha Takie lekkie muśnięcia ! Nie mogę się doczekać konkretnych kopniaczków
Ja się nie mogę doczekać nawet tych musniec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
himbeere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 09:03   #2728
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki

mala biegaczka - zazdro!
ps ja dodam ze zgadzam się z Tobą. Ja w tej ciązy tez dostalam duphaston, ani nie wykupiłam tym razem. Był bez żadnych badań przepisany, a tak na zaś to ja sobie batona mogę zjeść

Moje dziecko jest takie marudne, jest śpiąca, ale jak wchodzimy do łóżka przechodzi jej, schodzi z łóżka i znowu to samo... jest 10 a ja jestem wymeczona
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 09:03   #2729
Iwonexx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 728
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki

Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
ale to nie chodzi o to, bo właśnie kazda ciąza jest inna, i moze bierzesz tyle.lekarstw bo w Twoim przypadku jest to konieczne, ty jedna wiesz czy możesz zaufać swojemu lekarzowi. My tego nie ocenimy, nie jestesmy wstanie.

To ze ja z krwiakiem nie musialam leżeć nie znaczy ze inna tez nie musi. To zalezy od wielu czynników, choćby położenie krwiaka jest bardzo istotne.

Jedynie jak czytam wątki to jestem w szoku ile osób musi się wybitnie oszczędzać albo leżeć i wstawać tylko siku. Duphaston czy luteine łyka z reguły większa połowa uczestniczek wątku. A w czasie ciąży łykały prawie wszystkie. Po prostu widac po tym jak często lekarze nadużywają teraz tego. Za co ja szanuje mojego lekarza, ufam mu w 100%, on nie wypisuje lekarstw, nie kieruje do szpitala, nie zaleca niepotrzebnie tego leżenia, ale też nic nie lekceważy
Masz racje.. zgadzam sie z tym wszystkim co napisalas..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"WSTAŃ, nie skupiaj się na swoich słabościach i wątpliwościach żyj wyprostowany"
Jan Paweł II

25.07.2018 (6tc)
Iwonexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 09:04   #2730
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019- świeże II kreseczki

pamietam jak córka mi się wypychala, to aż bolało momentami, jak czasem dobrze sie wbiła to myślalam ze padnę z bólu, tak ucisnac na nerw potrafiła że nogi odejmowało
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-14 16:09:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:41.