Kwietniówki 2018 - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-17, 14:05   #1711
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kwietniówki 2018

Moja jakoś wolno rośnie, ciągle 68. Kombinezon ma 74 i pływa. Z Pepco moja trzylatka nosi 92


Moje obie mają zapalenie oskrzeli. Załamka. Starsza gorzej, młodsza dopiero początki. Obie marudne a ja ledwo zipie

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 14:27   #1712
czilala4
Raczkowanie
 
Avatar czilala4
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 445
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
Moja jakoś wolno rośnie, ciągle 68. Kombinezon ma 74 i pływa. Z Pepco moja trzylatka nosi 92


Moje obie mają zapalenie oskrzeli. Załamka. Starsza gorzej, młodsza dopiero początki. Obie marudne a ja ledwo zipie

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Zdrowka dla dziewczyn a dla Ciebie duuuzo sily i cierpliwosci!

Moja ma kombinezon duze 80 a boje sie czy do konca zimy dociagniemy w nim czy bede musiala kupowac nowy w pepcowym 80 to juz ma spodnie ala rybaczki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem lekarzem


24.06.2017
czilala4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 15:09   #1713
Muminka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 212
Dot.: Kwietniówki 2018

Freya gratuluje pierwszego ząbka
Iclosemeyesy dużo zdrówka dla dziewczyn i siły dla Ciebie .
Moja też powoli rośnie od jesieni nosimy 74 czasami gdzieś się znajdzie 68 i teraz czasem 80.
Byliśmy wczoraj na zaległym szczepieniu i wymierzyli ją na 79 cm. Ja kupiłam kurtkę zimową na 86 ,i myślę że do końca zimy wystarczy. Zauważyłam że niektóre ubranka że smyka , też mają dziwną rozmiarówę,i legginsy są strasznie wąskie ,moja 80 to ma tak ledwo ledwo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Muminka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 15:39   #1714
grewana
Wtajemniczenie
 
Avatar grewana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 400
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
Moja jakoś wolno rośnie, ciągle 68. Kombinezon ma 74 i pływa. Z Pepco moja trzylatka nosi 92


Moje obie mają zapalenie oskrzeli. Załamka. Starsza gorzej, młodsza dopiero początki. Obie marudne a ja ledwo zipie

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
O kurde, współczuję Oby chociaż Ciebie nie rozłożyło!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


grewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 15:46   #1715
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kwietniówki 2018

Dzięki dziewczyny grewana ja już od soboty choruje, na szczęście chhba przechodzi. Tylko kręgosłup mi nawala, nie wiem czy któraś z was też ma takie dolegliwości? Pod koniec dnia zawsze mnie boli w odcinku lędźwiowy w każdej pozycji oprócz leżenia

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 18:45   #1716
malami1901
Zadomowienie
 
Avatar malami1901
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 044
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny grewana ja już od soboty choruje, na szczęście chhba przechodzi. Tylko kręgosłup mi nawala, nie wiem czy któraś z was też ma takie dolegliwości? Pod koniec dnia zawsze mnie boli w odcinku lędźwiowy w każdej pozycji oprócz leżenia

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Mnie też często łapie. Najgorzej rano i wieczorem. Musze wrócić do treningów bo ostatnio w ogole taka kupa jestem.
U nas pajace 74, body 80. Najgorzej, że mala na mnie zasypia, a w nocy zaspana jestem i jak klapnie na mnie to sie odechciewa. A tak bym chciala odwrocic się plecami i sobie spokojnie spac...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malami1901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 22:26   #1717
malami1901
Zadomowienie
 
Avatar malami1901
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 044
Dot.: Kwietniówki 2018

Dziewczyny, macie jakiekolwiek pojecie o dzialaniach 'trenerow snu'? W sensie cos w stylu DobraNocka, kursy itp. Chce wykupic, opinie są swietne ale boję się, że to pic na wodę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malami1901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-18, 09:05   #1718
patuska18
Zakorzenienie
 
Avatar patuska18
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 082
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez malami1901 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, macie jakiekolwiek pojecie o dzialaniach 'trenerow snu'? W sensie cos w stylu DobraNocka, kursy itp. Chce wykupic, opinie są swietne ale boję się, że to pic na wodę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nawet nie wiedziałam o tym. To coś dla nas jakby taki trener naprawił moje dziecko to byłoby super. Już nie mam sil i cierpliwości.


My byliśmy ostatnio na szczepieniu i Antek ma 80cm i waży 9,200. Mam koleżankę, której synek jest młodszy o dzień od Antka i waży już ok 12kg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
21.06.2007
2.05.2015
6.05.2017

Antoś 15.03.2018

patuska18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 09:11   #1719
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Kwietniówki 2018

Nie ma co wag porównywać bo jest ona zależna głównie od wagi urodzeniowej... aczkolwiek wiadomo, że różne historie są po drodze... inne dzieci jedzą mniej inne wiecej...

Moja teraz ma ok 9,2 a jej sąsiad z porodówki ok 14 także ten...

U nas w rodzinie jeden roczniak miał 18 ... hahaha

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 09:27   #1720
Muminka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 212
Dot.: Kwietniówki 2018

Ja myślę że na tym etapie ,nie ma co się przejmować wagą jak lekarz nic nie mówi.Moja też waży 9,200 ale ją tak zważyli że wątpię że wiarygodny pomiar.
Mnie też boli odcinek lędźwiowy i ogólnie kręgosłup ,zapisałam się na masaż w poniedziałek. Ciekawe Czy mała zostanie z Tż,nie pamiętam kiedy zostali sami ostatni raz.
Mały sukces mała usnęła na drzemkę bez cyca e że smokiem. Nie mam pojęcia jak jak odsmoczkować,nie używam dużo bo tylko do usypiania nawet nie zawsze ,i w samochodzie ale chciałbym bym go wyeliminować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Muminka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 09:31   #1721
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Kwietniówki 2018

Ja miałam manie z wagą do pół roku...a od tego czasu to już szczerze mam na to wylane, przekroczyła 2x wagę urodzeniowa tak jak być powinno niby książkowo i jakoś się nie stresuje z tego powodu. Dziecko jak zaczyna mieć większą aktywność to nie przybiera już tak "na masie"... i tak zauważyłam, że ona od jakiegoś czasu po prostu stoi w miejscu z wagą

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-18, 10:12   #1722
grewana
Wtajemniczenie
 
Avatar grewana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 400
Dot.: Kwietniówki 2018

Ja znów odwrotnie, zaczynam się przejmować że mój za dużo waży :/ Przekroczył już 11kg a dopiero tydzień temu skończył 9msc :/ On w ogóle ma ogromny apetyt, je praktycznie co godzine-poltorej, chyba że śpi albo jesteśmy na spacerze wtedy ten czas potrafi się wydłużyć do dwóch godzin. Szczerze to czasami już nie wiem co robić, czy starać się na siłę wydłużać te odstępy między jedzeniami? Czy zostawić jak jest i patrzeć jak rośnie? O.o
Malami ja też nie słyszałam o tych trenerach snu, ale słowo trener mi jakoś nie pasuje do wychowywania niemowlecia szczerze mówiąc :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


grewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 10:16   #1723
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Kwietniówki 2018

W moim duecie jedyna osoba która waży za dużo jestem JA, dlatego się tym nie przejmuję hahahahahaha

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 10:19   #1724
malami1901
Zadomowienie
 
Avatar malami1901
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 044
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez grewana Pokaż wiadomość
Ja znów odwrotnie, zaczynam się przejmować że mój za dużo waży :/ Przekroczył już 11kg a dopiero tydzień temu skończył 9msc :/ On w ogóle ma ogromny apetyt, je praktycznie co godzine-poltorej, chyba że śpi albo jesteśmy na spacerze wtedy ten czas potrafi się wydłużyć do dwóch godzin. Szczerze to czasami już nie wiem co robić, czy starać się na siłę wydłużać te odstępy między jedzeniami? Czy zostawić jak jest i patrzeć jak rośnie? O.o
Malami ja też nie słyszałam o tych trenerach snu, ale słowo trener mi jakoś nie pasuje do wychowywania niemowlecia szczerze mówiąc :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego co wiem to metoda nie ma nic wspolnego z metodami 'wyplacz sie' itp. Wiadomo, bez łez się nie obejdzie, ale nie bedzie to w żaden sposób traumatyczne. Niby dziecko w takim wieku jest gotowe przesypiac cała noc, a juz na pewno zasypiac samo. Przecież ja zwariuje jak bede miala wrócić do pracy, zanim ją tak na sto procent uspie to sama chyba padne. A tak jak zasnie to będę miala czas sie wykapac, czy ogarnac coś na następny dzień. Tż pracuje na nocki więc nie może z nia chwilę posiedzieć. A mnie szlag trafia, po dwoch godzinach usypiania wstaje sobie zrobić kanapkę bo umieram z głodu, a ta płacz bo przeciez nie ma cyca pod nosem. A jak wracam to pociumka chwile i dalej. Nieraz 5 podejsc robie zeby w ogole do kuchni isc.. chyba dostane na urodziny ten kurs jednak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeaa, rzuciłam malej misia na podłogę z kanapy i pokazywalam jak zejść tylem, wlasnie udalo jej sie pierwszy raz, ale jak sie bala i tak szybko tylkiem zarzucila

Edytowane przez malami1901
Czas edycji: 2019-01-18 o 10:23
malami1901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 10:23   #1725
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kwietniówki 2018

Muminka pierwszy raz na masaż idziesz? Daj znać czy pomaga. Ja idę do ortopedy za tydzień.


U nas waga ok 8 kg, chyba przy najbliższej okazji poproszę o skierowanie na morfologię, bo boje się anemii. Nie to że uważam że za mało wazy, tylko boję się że stanęła z przyrostem.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 10:25   #1726
grewana
Wtajemniczenie
 
Avatar grewana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 400
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez malami1901 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem to metoda nie ma nic wspolnego z metodami 'wyplacz sie' itp. Wiadomo, bez łez się nie obejdzie, ale nie bedzie to w żaden sposób traumatyczne. Niby dziecko w takim wieku jest gotowe przesypiac cała noc, a juz na pewno zasypiac samo. Przecież ja zwariuje jak bede miala wrócić do pracy, zanim ją tak na sto procent uspie to sama chyba padne. A tak jak zasnie to będę miala czas sie wykapac, czy ogarnac coś na następny dzień. Tż pracuje na nocki więc nie może z nia chwilę posiedzieć. A mnie szlag trafia, po dwoch godzinach usypiania wstaje sobie zrobić kanapkę bo umieram z głodu, a ta płacz bo przeciez nie ma cyca pod nosem. A jak wracam to pociumka chwile i dalej. Nieraz 5 podejsc robie zeby w ogole do kuchni isc.. chyba dostane na urodziny ten kurs jednak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeaa, rzuciłam malej misia na podłogę z kanapy i pokazywalam jak zejść tylem, wlasnie udalo jej sie pierwszy raz, ale jak sie bala i tak szybko tylkiem zarzucila
O super! Też już jakiś czas pokazuje mojemu jak zlazic tyłem z łóżka ale jeszcze nie zakumal

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


grewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 10:54   #1727
Muminka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 212
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
Muminka pierwszy raz na masaż idziesz? Daj znać czy pomaga. Ja idę do ortopedy za tydzień.


U nas waga ok 8 kg, chyba przy najbliższej okazji poproszę o skierowanie na morfologię, bo boje się anemii. Nie to że uważam że za mało wazy, tylko boję się że stanęła z przyrostem.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Tak pierwszy raz,ja właśnie nie wiem czy nie powinnam iść do ortopedy pierwsze .Bo już mi się zdarzało że na wieczór nie mogłam się wyprostować tylko chodziłam zgięta w pół.
Mnie wkurza Że małą tak ciężko uśpić, kiedyś nie było problemu ,a teraz musimy leżeć z tż i ona sobie po nas chodzi aż nie padnie ,a że ostatnio chodzi spać około 22 to nie ma mowy o spokojnym wieczorze.
Malami a słyszałaś o blogi wymagające,tam jest dużo o śnie niemowląt,i ona też prowadzi konsultacje online

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Muminka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 11:01   #1728
malami1901
Zadomowienie
 
Avatar malami1901
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 044
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez Muminka2 Pokaż wiadomość
Tak pierwszy raz,ja właśnie nie wiem czy nie powinnam iść do ortopedy pierwsze .Bo już mi się zdarzało że na wieczór nie mogłam się wyprostować tylko chodziłam zgięta w pół.
Mnie wkurza Że małą tak ciężko uśpić, kiedyś nie było problemu ,a teraz musimy leżeć z tż i ona sobie po nas chodzi aż nie padnie ,a że ostatnio chodzi spać około 22 to nie ma mowy o spokojnym wieczorze.
Malami a słyszałaś o blogi wymagające,tam jest dużo o śnie niemowląt,i ona też prowadzi konsultacje online

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Poczytam dzis chyba jest kilka takich kobietek, musze pooogarniac opinie i zobaczyc co będzie najlepsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malami1901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 12:33   #1729
czilala4
Raczkowanie
 
Avatar czilala4
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 445
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez grewana Pokaż wiadomość
Ja znów odwrotnie, zaczynam się przejmować że mój za dużo waży :/ Przekroczył już 11kg a dopiero tydzień temu skończył 9msc :/ On w ogóle ma ogromny apetyt, je praktycznie co godzine-poltorej, chyba że śpi albo jesteśmy na spacerze wtedy ten czas potrafi się wydłużyć do dwóch godzin. Szczerze to czasami już nie wiem co robić, czy starać się na siłę wydłużać te odstępy między jedzeniami? Czy zostawić jak jest i patrzeć jak rośnie? O.o
Malami ja też nie słyszałam o tych trenerach snu, ale słowo trener mi jakoś nie pasuje do wychowywania niemowlecia szczerze mówiąc :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Grewana, dziecko powinno podwoic mase urodzeniowa na pol roku, a potroic na rok. Zerknelam na 1 strone i widze ze Twoj synek sie urodzil duzy, wiec przyrosty ma prawidlowe, teoretycznie na rok powinien wazyc ok. 13kg. Takze nie masz sie co martwic to oczywiscie tylko teoria, moja np potroila juz jakis czas temu mase urodzeniowa.

Ja slyszalam same dobre opinie o tych trenerkach snu i to sa sprawdzone opinie. Sama sie w sumie nie zaglebialam w temat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem lekarzem


24.06.2017
czilala4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-18, 13:54   #1730
grewana
Wtajemniczenie
 
Avatar grewana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 400
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez czilala4 Pokaż wiadomość
Grewana, dziecko powinno podwoic mase urodzeniowa na pol roku, a potroic na rok. Zerknelam na 1 strone i widze ze Twoj synek sie urodzil duzy, wiec przyrosty ma prawidlowe, teoretycznie na rok powinien wazyc ok. 13kg. Takze nie masz sie co martwic to oczywiscie tylko teoria, moja np potroila juz jakis czas temu mase urodzeniowa.

Ja slyszalam same dobre opinie o tych trenerkach snu i to sa sprawdzone opinie. Sama sie w sumie nie zaglebialam w temat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O dzięki! Nie wiedziałam że na roczek powinno potroić wagę. Wydaje mi się że 13 nie przekroczy na rok A ile Twój bobas waży?
Kurde muszę poczytać więcej o tych trenerach snu w takim razie, jak takie pochlebne opinie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


grewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 17:28   #1731
Freya663
Zadomowienie
 
Avatar Freya663
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 058
GG do Freya663
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez grewana Pokaż wiadomość
O dzięki! Nie wiedziałam że na roczek powinno potroić wagę. Wydaje mi się że 13 nie przekroczy na rok A ile Twój bobas waży?
Kurde muszę poczytać więcej o tych trenerach snu w takim razie, jak takie pochlebne opinie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz siatki centylowe to statystyka i zawsze się zdarzają dzieciaki które wyskakują poza. Moja pediatra mi mówiła że dopóki waga idzie w miarę równo ze wzrostem to nie ma się co przejmować bo maluch zwyczajnie jest duży. Podobno problem się zaczyna dopiero jak waga i wzrost rozjadą się na ponad jeden centyl (np jedno jest powyżej 90, drugie poniżej 75) . No i chyba u noworodków nie mówi się jeszcze o nadwadze, bo to zazwyczaj znika po pierwszym roku. I maluszki na modyfikowanym też są zazwyczaj dorodniejsze niż te na piersi .
Freya663 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 17:43   #1732
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Kwietniówki 2018

Ogólnie dziecko chyba jest o wiele większe jak od samego początku, od urodzenia jest karmione mm... bo moja np od 5 miesiąca w sumie dostawała już tylko MM... i co pytałam np szwagierke, jej dzieciak to jak skończył 2 tygodnie to już mm dostawał tylko... i był kilo mniejszy od mojej... to na tym etapie życia on wypijal mleka UWAGA. ok 250 ml... gdzie moja to ledwo 150 połknie....

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 18:12   #1733
Agnieszka_32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 62
Dot.: Kwietniówki 2018

Z tą wagą to jest różnie. Moja Mała potroiła wagę urodzeniową mając 5 miesięcy z groszem. W pewnym momencie wyglądała jak nadmuchany balonik, taka była kulka. Lekarka dziwiła się, że tylko na moim mleku taka krąglutka jest ale wcinała bardzo dużo na początku.

Teraz już przybiera zdecydowanie wolniej choć i tak myślę, że na roczek spokojnie będzie ważyła 4 wagi urodzeniowe Odkąd się więcej rusza (pełza) rączki jej wysmuklały i generalnie szczuplej wygląda, chociaż pyza jest nadal.

Dziewczyny, od jakiegoś czasu moja Mała przestała gugać a już całkiem ładnie gaworzyła. Hmm... miałyście może tak? Trochę się martwię(
Agnieszka_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 21:04   #1734
register9
Raczkowanie
 
Avatar register9
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 411
Dot.: Kwietniówki 2018

Ja nie mam pojęcia ile mój waży. Zobaczymy jak pójdziemy na bilans na 9 miesięcy, ale w listopadzie ważył 8,3 kg więc myślę, że 9 już przekroczył. Jeśli chodzi o rozmiar to 74-80.
Mam pytanie do mam chłopców. Czy Wasze pociechy też tak często łapią się za siusiaka? Bo mój za każdym razem przy przewijaniu i kąpieli sprawdza czy nadal tam jest


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
register9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 21:26   #1735
czilala4
Raczkowanie
 
Avatar czilala4
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 445
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez Freya663 Pokaż wiadomość
Wiesz siatki centylowe to statystyka i zawsze się zdarzają dzieciaki które wyskakują poza. Moja pediatra mi mówiła że dopóki waga idzie w miarę równo ze wzrostem to nie ma się co przejmować bo maluch zwyczajnie jest duży. Podobno problem się zaczyna dopiero jak waga i wzrost rozjadą się na ponad jeden centyl (np jedno jest powyżej 90, drugie poniżej 75) . No i chyba u noworodków nie mówi się jeszcze o nadwadze, bo to zazwyczaj znika po pierwszym roku. I maluszki na modyfikowanym też są zazwyczaj dorodniejsze niż te na piersi .
Wiadomo, na same siatki tez nie ma co patrzec. Moja przekroczyla 10kg ale startowala od 3kg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem lekarzem


24.06.2017
czilala4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 21:47   #1736
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Kwietniówki 2018

Nasza na niecałe 7 kilo i 74 cm - drobinka, no, ale ona jest po przejściach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 22:34   #1737
grewana
Wtajemniczenie
 
Avatar grewana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 400
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez register9 Pokaż wiadomość
Ja nie mam pojęcia ile mój waży. Zobaczymy jak pójdziemy na bilans na 9 miesięcy, ale w listopadzie ważył 8,3 kg więc myślę, że 9 już przekroczył. Jeśli chodzi o rozmiar to 74-80.
Mam pytanie do mam chłopców. Czy Wasze pociechy też tak często łapią się za siusiaka? Bo mój za każdym razem przy przewijaniu i kąpieli sprawdza czy nadal tam jest


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taaaak, mój się trzyma całą kąpiel za siusiaka i w ogóle łapie za niego jak tylko nie jest ukryty w pieluszce ;P To chyba normalne Chociaż czasami to tak go ściska że boje się czy go nie urwie ;P

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


grewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 22:54   #1738
wioleta20
Zakorzenienie
 
Avatar wioleta20
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5 509
Dot.: Kwietniówki 2018

Tak u nas tez łapanie jak tylko jest możliwość

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
30.08.2010
02.09.2014
20.08.2016
wioleta20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-19, 14:48   #1739
zosiaaa
Zadomowienie
 
Avatar zosiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 922
Dot.: Kwietniówki 2018

Mój mały waży jakieś 8,2 kg drobniutki jest. I troche mnie martwi ta jego waga. Od jakiegoś czasu słabo wystopowała ta jego waga.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


zosiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-19, 21:11   #1740
register9
Raczkowanie
 
Avatar register9
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 411
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez grewana Pokaż wiadomość
Taaaak, mój się trzyma całą kąpiel za siusiaka i w ogóle łapie za niego jak tylko nie jest ukryty w pieluszce ;P To chyba normalne Chociaż czasami to tak go ściska że boje się czy go nie urwie ;P

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahaha mój to samo. Ściska i ciągnie
Cytat:
Napisane przez wioleta20 Pokaż wiadomość
Tak u nas tez łapanie jak tylko jest możliwość

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to dobrze, że nie tylko mój taki erotoman

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
register9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-22 12:38:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:47.